Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Εγώ θα τους πω για κύστη και έτσι θα πάω ένα χαρτί από το γιατρό για 10 μέρες...για την ωοληψια δεν θα εμφανισω χαρτί θα τους πω για προεγχειρητικο έλεγχο! ελπίζω να πέσει Παρασκευή και να έχω και το Σαββατοκύριακο...πως ήταν η ωοληψια σου???

Εγώ πάλι λέω ότι δε χρειάζεται τόσο να σκας . Να βάλεις σε ένα φακελο την λέξη αυστηρώς προσωπικό γιατί τώρα με τα προσωπικά δεδομένα έχουν κυρώσεις και μη σκας. Εγώ έστειλα κανονικά δεκαπέντε μέρες λόγω υποβοηθούμενης αναπαραγωγής . Σοβαρά δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αισθανόμαστε άσχημα για αυτό . Την πρώτη φορά το έκρυψα τώρα πια δεν με νοιάζει κιόλας . Σαν να απελευθερώθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Littleme είπε:

Εγώ πάλι λέω ότι δε χρειάζεται τόσο να σκας . Να βάλεις σε ένα φακελο την λέξη αυστηρώς προσωπικό γιατί τώρα με τα προσωπικά δεδομένα έχουν κυρώσεις και μη σκας. Εγώ έστειλα κανονικά δεκαπέντε μέρες λόγω υποβοηθούμενης αναπαραγωγής . Σοβαρά δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αισθανόμαστε άσχημα για αυτό . Την πρώτη φορά το έκρυψα τώρα πια δεν με νοιάζει κιόλας . Σαν να απελευθερώθηκα!

Η αλήθεια είναι πως και εγώ αυτης της άποψης είμαι και αν όλα πάνε καλά δεν έχω κανένα θέμα εάν ερωτήθω να το  πω!όμως  επειδή η επιχείρηση είναι μικρή και τα αφεντικά και το προσωπικό είναι πολύ πολύ κουτσομποληδες (ήδη με ρωτανε γιατί δεν έχω ακόμα παιδί)δεν θέλω με τπτ να αναφερθεί κάτι το οποίο θα με πάει πίσω!Ας γίνουν όλα με το καλό... Αν ήταν μεγάλη επιχείρηση δεν θα είχα τόσο προβλημα νομίζω.Εδω μια μέρα έλλειψα και έπεσαν να με φάνε 

Μια κοπέλα από εδώ με συμβούλεψε για κύστη και έτσι θα ακολουθήσω την συμβουλή της!

Ο γιατρός μου είπε 3 μέρες ξάπλα στην έμβρυομεταφορά αλλά εγώ θα πάρω 10 μερουλες να είμαι σίγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαλαρώσετε κορίτσια μου ! Είναι πολύ σημαντικό αυτό. Πριν ένα χρόνο με θυμάμαι να είμαι μέσα στο άγχος και την τρέλα . Και τι κατάλαβα τόσα χρόνια ;! Τελικά το αυτοάνοσο ήταν μια ευλογία γιατί με αγάπησα περισσότερο. Και ίσως αυτές οι δοκιμασίες με έκαναν να αναθεωρήσω πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Εγώ κορίτσια δεν την θέλω καθόλου την εργασία μου! Δεν θέλω καθόλου να πάω . Θα χαρώ τις 15 μέρες ξάπλας και ξεγνοιασιάς ! Πάντως εμείς έχουμε ήλιο εδώ και χαίρομαι στο μπαλκόνι τα λουλούδια μου !

Τελειααα εγώ βγήκα μια βολτίτσα κοντά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Εγώ θα τους πω για κύστη και έτσι θα πάω ένα χαρτί από το γιατρό για 10 μέρες...για την ωοληψια δεν θα εμφανισω χαρτί θα τους πω για προεγχειρητικο έλεγχο! ελπίζω να πέσει Παρασκευή και να έχω και το Σαββατοκύριακο...πως ήταν η ωοληψια σου???

@Katrinikiόλα καλά !ζήτησα να μην μου κάνουν μεθη Άντεξατα πονακιασε15 λεπτά είχα κιολας σηκωθεί ..απο τα 9 κρατήθηκαν 6 από τ 6 γονιμοποιηθηκαν τα 5 και από τα 5 1 έγινε βλαστοκυστη μπήκε καταψυξη και 2 μου έκανε εβρυομεταφορα και βλέπουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Να χαλαρώσετε κορίτσια μου ! Είναι πολύ σημαντικό αυτό. Πριν ένα χρόνο με θυμάμαι να είμαι μέσα στο άγχος και την τρέλα . Και τι κατάλαβα τόσα χρόνια ;! Τελικά το αυτοάνοσο ήταν μια ευλογία γιατί με αγάπησα περισσότερο. Και ίσως αυτές οι δοκιμασίες με έκαναν να αναθεωρήσω πολλά!

Γλυκούλι μου !!!και εσυ δυνατη εισαι!δε χρειάζεται να είμαστε αγχωμένες το καταλαβαίνω απλά όταν κλείνεσαι σπιτι το μυαλό εκεί πάει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Για τρεις μερούλες σπίτι και αύριο εργασία και χαρά! Φάρμακα με το τσουβάλι και εσάς για παρεούλα! Σούπερ!???

??εγώ έχω ένα πόρτοφολι σαν την γιαγιά μου και τα βάζω μέσα!!!!αστα να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γλυκούλι μου !!!και εσυ δυνατη εισαι!δε χρειάζεται να είμαστε αγχωμένες το καταλαβαίνω απλά όταν κλείνεσαι σπιτι το μυαλό εκεί πάει !!!

  Ναι πάει ... εμείς κάναμε αυτό που μπορούσαμε . Εγώ έκοψα καθετί τοξικό . Ανθρώπους φαγητό συναδέλφους . Άρχισα να επικεντρώνομαι σε μένα και τη σχέση  μου . Είμαι 37 και έχω κάνει πολλές υποχωρήσεις. Άλλαξα πόλη, άλλαξα δουλειά ,έχασα φίλους,  τη βολή μου για να κάνω οικογένεια πριν 5 χρόνια  . Τα υπόλοιπα 9 είμαστε πέρα δώθε με πολύ τρέξιμο και πολύ αγάπη . Αλλά λέω δε θα με πάρει από κάτω θα τα καταφέρω ίσως όχι τώρα ίσως όχι μετά από 2 χρόνια ίσως μετά από δέκα αλλά θα τα καταφέρω γιατί έχω παλέψει για το γάμο μου, τη δουλειά μου και τη ζωή μου . Ίσως και αυτό να με θέλει να είμαι στα καλύτερα μου για να το υποδεχτώ ! Και όταν έρχονται αυτά τα χαζά που είχα και εγώ χθες ... κάντε μια προσευχή, μια ευχή ... εγώ στέλνω τον άντρα μου να μου πάρει ξυστά  αχαχ α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Η αλήθεια είναι πως και εγώ αυτης της άποψης είμαι και αν όλα πάνε καλά δεν έχω κανένα θέμα εάν ερωτήθω να το  πω!όμως  επειδή η επιχείρηση είναι μικρή και τα αφεντικά και το προσωπικό είναι πολύ πολύ κουτσομποληδες (ήδη με ρωτανε γιατί δεν έχω ακόμα παιδί)δεν θέλω με τπτ να αναφερθεί κάτι το οποίο θα με πάει πίσω!Ας γίνουν όλα με το καλό... Αν ήταν μεγάλη επιχείρηση δεν θα είχα τόσο προβλημα νομίζω.Εδω μια μέρα έλλειψα και έπεσαν να με φάνε 

Μια κοπέλα από εδώ με συμβούλεψε για κύστη και έτσι θα ακολουθήσω την συμβουλή της!

Ο γιατρός μου είπε 3 μέρες ξάπλα στην έμβρυομεταφορά αλλά εγώ θα πάρω 10 μερουλες να είμαι σίγουρη

Κοιτά εάν δεν κανείς χειρωνακτική δουλειά δεν έχεις θέμα .... ότι είναι να γίνει γιναααι σε αυτές τις τρεις μέρες ... είναι καθαρά δικό σου θέμα πως νιώθεις !!!πολυ καλή δικαιολογία λόγω εποσχης είναι να πεις H 1N1!!! Μόνοι τους θα σου πουν να μην πλησιάσεις !!!!σκεψου του είναι πολύ επίκαιρο ...... 

Την τελευταία φορά εγώ έτσι είχα πει , γύρισα και ήμουν Καο ταχα από κόπωση και όλα σούπερ ... εγώ δεν έχω θέμα με την προϊσταμένη μου το ξέρει και με στηρίζει αλλά κάτι πρέπει να πω για τους υπόλοιπους συναδέλφους !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

  Ναι πάει ... εμείς κάναμε αυτό που μπορούσαμε . Εγώ έκοψα καθετί τοξικό . Ανθρώπους φαγητό συναδέλφους . Άρχισα να επικεντρώνομαι σε μένα και τη σχέση  μου . Είμαι 37 και έχω κάνει πολλές υποχωρήσεις. Άλλαξα πόλη, άλλαξα δουλειά ,έχασα φίλους,  τη βολή μου για να κάνω οικογένεια πριν 5 χρόνια  . Τα υπόλοιπα 9 είμαστε πέρα δώθε με πολύ τρέξιμο και πολύ αγάπη . Αλλά λέω δε θα με πάρει από κάτω θα τα καταφέρω ίσως όχι τώρα ίσως όχι μετά από 2 χρόνια ίσως μετά από δέκα αλλά θα τα καταφέρω γιατί έχω παλέψει για το γάμο μου, τη δουλειά μου και τη ζωή μου . Ίσως και αυτό να με θέλει να είμαι στα καλύτερα μου για να το υποδεχτώ ! Και όταν έρχονται αυτά τα χαζά που είχα και εγώ χθες ... κάντε μια προσευχή, μια ευχή ... εγώ στέλνω τον άντρα μου να μου πάρει ξυστά  αχαχ α

Πολύ συγκινητικό αλήθεια !!!! Δάκρυσα κορίτσι μου θα έρθει ..... για όλες θα έρθει θα το δείτε !!! Ένας γιατρός μου είχε πει : μήτρα έχεις ;;;; παιδί θα κανείς !!!!!τον τρόπο δεν θα στον πω ακόμα αλλά στο υπογράφω θα κανείς ....

 

εννοούσε με δανεικά  με δότη σπέρματος κλπ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρίξτε τη καντεμιά στα ξυστά.... χαχα έτσι κάναμε με την κυρία των Γαλλικών μου πριν από τις εξετάσεις παίζαμε Λόττο, ξυστό . Πήρα Sorbonne 2 στα 14,5 .... αχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Bellaki τελεια !!!!Θα βγεις σήμερα βόλτα??Εγώ ναι μια μικρή βολτίτσα μετά από τόσες μέρες η αλήθεια είναι ότι και εγώ ήθελα να παω στην εργασία μου αλλά μου είπαν ότι είναι καλύτερο να κάτσω 15 μερες  να ξεκουραστώ ..!!Απο κει και έπειτα βλέπουμε !!

Αλήθεια σου είπαν 15 μέρες ;;; ο γιατρός η κάποια μαία ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Littleme είπε:

Και μένα 15 μου έγραψε ...θέλει να είμαι ήρεμη και χαλαρή . Όχι νεύρα και εντάσεις. 

Ναι τόσες σου δικαιολογεί και το ΙΚΑ απλά ρώτησα την @Μπεμπελουκα Γιαοτ έχουμε τον ίσιο γίατρο και πάντα τον ρωτάω εάν και ποτέ να γυρίσω και μου λέει ότι μπορώ ..... για αυτό !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Katrinikiόλα καλά !ζήτησα να μην μου κάνουν μεθη Άντεξατα πονακιασε15 λεπτά είχα κιολας σηκωθεί ..απο τα 9 κρατήθηκαν 6 από τ 6 γονιμοποιηθηκαν τα 5 και από τα 5 1 έγινε βλαστοκυστη μπήκε καταψυξη και 2 μου έκανε εβρυομεταφορα και βλέπουμε 

Τα άλλα 2 από τα 5? Δεν το έχω καταλάβει λίγο το όλο θέμα με την ωοληψια να σου πω την αλήθεια αλλά θα το δω στην πορεία!σου παίρνουν όλα τα ωάρια?δλδ 9 είχες και στα πήραν όλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κοιτά εάν δεν κανείς χειρωνακτική δουλειά δεν έχεις θέμα .... ότι είναι να γίνει γιναααι σε αυτές τις τρεις μέρες ... είναι καθαρά δικό σου θέμα πως νιώθεις !!!πολυ καλή δικαιολογία λόγω εποσχης είναι να πεις H 1N1!!! Μόνοι τους θα σου πουν να μην πλησιάσεις !!!!σκεψου του είναι πολύ επίκαιρο ...... 

Την τελευταία φορά εγώ έτσι είχα πει , γύρισα και ήμουν Καο ταχα από κόπωση και όλα σούπερ ... εγώ δεν έχω θέμα με την προϊσταμένη μου το ξέρει και με στηρίζει αλλά κάτι πρέπει να πω για τους υπόλοιπους συναδέλφους !!!!

Ναι όχι δουλειά γραφείου είναι απλά επειδή τώρα έχει λίγο εξασθενήσει όλο αυτό με τον Η1Ν1 σκέφτηκα την κύστη που θα μπορεί ν μου δώσει κ το χαρτί ο γυναικολόγος μου!εσύ πόσες μέρες εμεινες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katriniki είπε:

Ναι όχι δουλειά γραφείου είναι απλά επειδή τώρα έχει λίγο εξασθενήσει όλο αυτό με τον Η1Ν1 σκέφτηκα την κύστη που θα μπορεί ν μου δώσει κ το χαρτί ο γυναικολόγος μου!εσύ πόσες μέρες εμεινες? 

Κοιτά κάθε φορά ανάλογα τι μέρα έπεφτε !!! Στην πρώτη πετυχημένη μου φορά ήταν Δευτέρα και έκατσα όλη την εβδομάδα από την δουλειά . Παρακευή όμως βγήκα από το σπίτι !!! 

Τις υπόλοιπες έξι φορές ανάλογα τι ημέρα έπεφτε πάντα κάθομαι 4 μέρες για σου δώσω μια γενική εικόνα.

η εμφύτευση γίνεται τις τρεις πρώτες ημέρες από όσο λένε οι γιατροί !! Καθε κοπέλα όμως να Κάνει αυτό που νομίζει και νιώθει .... και πάντα ότι λέει ο καιε γιατρός ...

το ΙΚΑ δίνει 15 μέρες ... από εκεί και έπειτα είναι καθαρά θέμα της κάθε κοπέλας.

η κύστη είναι κάτι απλό για τόσες μέρες !! Δεν ξέρω πως είστε και εκεί που δουλευεις μήπως  Τα αφεντικά απυ γνωρίζουν για να μην σε καταλάβουν ....

Μήπως να έλεγες έναν μικρό  πολύποδα ;;;; ποσες μέρες θέλεις να κάτσεις ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ναι τόσες σου δικαιολογεί και το ΙΚΑ απλά ρώτησα την @Μπεμπελουκα Γιαοτ έχουμε τον ίσιο γίατρο και πάντα τον ρωτάω εάν και ποτέ να γυρίσω και μου λέει ότι μπορώ ..... για αυτό !!! 

Εγώ θα εξαντλούσα και χρόνο... πάντως κακώς που δεν υπάρχει ειδική άδεια . Δεν είναι αρρώστια αλλά χρειάζεται μια πιο ιδιαίτερη προσέγγιση αυτή η περίοδος . Εγώ να κάνω μια ερώτηση ; Τρεις ή 6 μέρες είναι αυτή γ εμφύτευση ;;;; Δηλαδή τι βάλεις 2,3,5 ημερών για όλα είναι 3 μέρες ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Εγώ θα εξαντλούσα και χρόνο... πάντως κακώς που δεν υπάρχει ειδική άδεια . Δεν είναι αρρώστια αλλά χρειάζεται μια πιο ιδιαίτερη προσέγγιση αυτή η περίοδος . Εγώ να κάνω μια ερώτηση ; Τρεις ή 6 μέρες είναι αυτή γ εμφύτευση ;;;; Δηλαδή τι βάλεις 2,3,5 ημερών για όλα είναι 3 μέρες ;;; 

Σε προηγούμενη ανάρτηση μου ανέφερα ότι διάβασα ότι θα δικαιούμαστε μια εβδομάδα μετ αποδοχών !!!δεν ξέρω εάν ισχύει ακόμα ...

απο ότι έχω διαβάσει Ναι τις επόμενες δυο με τρεις μέρες γίνεται η έμφυτευση για αυτό και οι γιατροί συνιστούν αυτές τις ημέρες να είσαι σπίτι και χαλαρή ... 

Βέβαια οι οδηγίες από  από κέντρο σε κέντρο διαφέρουν ....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Εγώ θα εξαντλούσα και χρόνο... πάντως κακώς που δεν υπάρχει ειδική άδεια . Δεν είναι αρρώστια αλλά χρειάζεται μια πιο ιδιαίτερη προσέγγιση αυτή η περίοδος . Εγώ να κάνω μια ερώτηση ; Τρεις ή 6 μέρες είναι αυτή γ εμφύτευση ;;;; Δηλαδή τι βάλεις 2,3,5 ημερών για όλα είναι 3 μέρες ;;; 

Κορίτσια καλησπέρα.Ήθελα να σας πω τί μου έχει πει και μένα ο γιατρός μου για το θέμα εμφύτευσης που λέτε.Όχι κορίτσι δεν ισχύει αυτό που λες για όλα τα έμβρυα,2,3,5 ημερών.Για έμβρυα 2 ημερών τέταρτη μέρα περίπου εμφύτευση,για 3 ημερών δεύτερη με τρίτη μέρα και για βλαστοκύστες μία το πολύ δύο μέρες.Αυτά μου τα είπε ο γιατρός μου.Τώρα μπορεί να  υπάρχει περίπτωση με καθυστερημένη εμφύτευση,το έχω ακούσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

Τα άλλα 2 από τα 5? Δεν το έχω καταλάβει λίγο το όλο θέμα με την ωοληψια να σου πω την αλήθεια αλλά θα το δω στην πορεία!σου παίρνουν όλα τα ωάρια?δλδ 9 είχες και στα πήραν όλα?

Ναι ειχα 9 απο τα 9 μου είπαν ότι είναι καλά τα 6 από τα 6 γονιμοποιηθηκαν τα 5 και από τα 5 μου έβαλαν 2 και το 1 έγινε βλαστοκυστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katriniki, δηλαδη ειναι απαραιτητο να τους πεις και συγκεκριμενο λογο που θα λειψεις; δεν αρκει να τους πεις οτι προεκυψε ενα γυναικολογικο προβλημα και θα χρειαστει να κανεις μια επεμβαση.

Οσο για τα ωοληψια, ναι, θα σου παρουν μεσα απο τα ωοθηλακια τα ωαρια σου. Μετα θα τα βαλουν σε ειδικους σωληνες μαζι με το σπερμα του συζυγου και καποια ή ολα τα ωαρια θα γονιμοποιηθουν. Ε, μετα θα τα παρακολουθουν να αναπτυσσονται ως εμβρυα. Και καποια στιγμη θα στα τοποθετησουν στη μητρα. Οχι ολα. Συνηθως βαζουν δυο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Κοιτά κάθε φορά ανάλογα τι μέρα έπεφτε !!! Στην πρώτη πετυχημένη μου φορά ήταν Δευτέρα και έκατσα όλη την εβδομάδα από την δουλειά . Παρακευή όμως βγήκα από το σπίτι !!! 

Τις υπόλοιπες έξι φορές ανάλογα τι ημέρα έπεφτε πάντα κάθομαι 4 μέρες για σου δώσω μια γενική εικόνα.

η εμφύτευση γίνεται τις τρεις πρώτες ημέρες από όσο λένε οι γιατροί !! Καθε κοπέλα όμως να Κάνει αυτό που νομίζει και νιώθει .... και πάντα ότι λέει ο καιε γιατρός ...

το ΙΚΑ δίνει 15 μέρες ... από εκεί και έπειτα είναι καθαρά θέμα της κάθε κοπέλας.

η κύστη είναι κάτι απλό για τόσες μέρες !! Δεν ξέρω πως είστε και εκεί που δουλευεις μήπως  Τα αφεντικά απυ γνωρίζουν για να μην σε καταλάβουν ....

Μήπως να έλεγες έναν μικρό  πολύποδα ;;;; ποσες μέρες θέλεις να κάτσεις ;;;;;

Ναι λογικά ξέρουν ειδικά η γυναίκα του!Ο γιατρός μου είπε 3 μέρες αλλά εγω θέλω μια βδομάδα σίγουρα μακάρι να μπορούσα και 10 μέρες για να αισθάνομαι εγώ καλά!!! Να μην πω λες για κύστη στην μεριά της σκωληκοειδίτιδας που θα την αφαιρούσα λαπαροσκοπικά?να πω πολύποδα??καλή ιδέα και αυτή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι ειχα 9 απο τα 9 μου είπαν ότι είναι καλά τα 6 από τα 6 γονιμοποιηθηκαν τα 5 και από τα 5 μου έβαλαν 2 και το 1 έγινε βλαστοκυστη

Ναι καταλαβα!!αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί το ένα έγινε βλαστοκυστη...το άφησαν να γίνει για να το καταψυξουν λογικά ε??εγώ σε αυτα μπερδευομαι ως προς την επιλογή τους σε ποιας ημέρας να βάλουν!γιατί διάβασα ότι εσένα σου έβαλαν 3 ημέρας!!τελοςπαντων κορίτσι μου όπως κ να έχει το αποτέλεσμα μας νοιάζει που θα είναι super!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...