Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Σήμερα έγινε η ωοληψια!!

Άντε μπράβο με το καλο η εμβρυομεταφορα ???πόνεσες   ?πόσα σου πήρανε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sakira είπε:

Άντε μπράβο με το καλο η εμβρυομεταφορα ???πόνεσες   ?πόσα σου πήρανε ?

@Μπεμπελουκαμου με το καλό και η έμβρυομεταφορα!!να πάμε όλα καλά!!πως ήταν η διαδικασία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 θα έχεις ευχάριστα νέα. Το εύχομαι και το πιστεύω. 

@Μπεμπελουκα μου μπράβο. Εύχομαι πολλά και καλά εμβρυακια. Με το καλό η εμβρυομεταφορα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87ουτε που να το σκεφτεσαι κ να αγχωνεσαι. Δεν ειμαστε ολες ιδιες περιπτωσεις. Δεν παιρνουμε ολες τα ιδια φαρμακα. Κι εγω στην τελευταια μας προσπαθεια πηρα λιγοτερα φαρμακα απο τις αλλες φορες κ ομως τα καταφεραμε.

Επισης θελω να διευξρινισω οτι το φυλικο οξυ δεν εχει να κανει με βοηθεια για την επιτευξη εγκυμοσυνης. Ειναι μια βιταμινη που ειναι απαραιτητη για το εμβρυο. 

Επισης το μαγνησιο δεν ενδεικνυται σε ολες τις περιπτωσεις. Η βασικη του βοηθεια ειναι να μην κανει συσπασεις η μητρα. Προφανως αν δεν εχεις συσπασεις γιατι να παρεις μαγνησιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikonaκαι @Πιου-πιου Σας ευχαριστώ κορίτσια για τη θετική σας ενέργεια!!! Η αλήθεια είναι ότι ακόμα το παλεύω αλλά ώρες ώρες το μυαλό κάνει τα παιχνιδια του... Μπήκα κ στο τριπακι της θερμοκρασίας αλλά το άφησα γιατί μου γινόταν εμμονή?Οσο για συσπάσεις δε νιώθω κάτι κ γενικώς δε νιώθω τίποτα ιδιαιτερο... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

@nikonaκαι @Πιου-πιου Σας ευχαριστώ κορίτσια για τη θετική σας ενέργεια!!! Η αλήθεια είναι ότι ακόμα το παλεύω αλλά ώρες ώρες το μυαλό κάνει τα παιχνιδια του... Μπήκα κ στο τριπακι της θερμοκρασίας αλλά το άφησα γιατί μου γινόταν εμμονή?Οσο για συσπάσεις δε νιώθω κάτι κ γενικώς δε νιώθω τίποτα ιδιαιτερο... ?

Ουτε κι εγω ενιωθα κατι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ.... Αγχώθηκα τώρα που δε μου έδωσαν τπτ αλλά θέλω να ελπίζω κάτι θα ξέρουν... ??Καλώς ν απολαύσεις το πιο όμορφο ταξίδι!!! 

Εννοείται ότι Αυτοί ξέρουν καλύτερα. Κ σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!!!! Σ'ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η jazz είπε:

Κορίτσι μου, σε σκεφτομουν..Περίμενα να ακούσω ευχάριστα από σένα. Λυπάμαι για την εξέλιξη. Πιστεύω όμως να συνεχίσεις με πείσμα. Εύχομαι την επόμενη να έχεις και την τύχη με το μέρος σου! 

Σημερα ειμαι λιγο καλυτερα...εργασιοθεραπεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

@Μπεμπελουκαμου με το καλό και η έμβρυομεταφορα!!να πάμε όλα καλά!!πως ήταν η διαδικασία??

Κοριτσάκι μου ήταν 5 λεπτά θέμα .Ζήτησα να μην μου κάνουν μεθη τους είπα αντέχω τον πόνο !και έτσι ήταν ο πόνος ήταν σαν σαλπιγγογραφια μου πήραν 9 και ποιοτικά είναι τα 6 αυριο θα με καλέσουν να μου πουν α ν γονιμοποιήθηκαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Zefi87 θα έχεις ευχάριστα νέα. Το εύχομαι και το πιστεύω. 

@Μπεμπελουκα μου μπράβο. Εύχομαι πολλά και καλά εμβρυακια. Με το καλό η εμβρυομεταφορα !!!

Έυχαριστουμε @Πιου-πιου και σε εσάς ότι καλυτερο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

@Μπεμπελουκαμου με το καλό και η έμβρυομεταφορα!!να πάμε όλα καλά!!πως ήταν η διαδικασία??

Κοριτσάκι μου ευχαριστούμε !!ζήτησα να μην μου κάνουν μεθη ήμουν περδίκι στα επόμενα 20 λεπτά .Μου έβγαλαν 9 ο που τα 6 ήταν ποιοτικά ο πόνος ήταν σαν σαλπιγγογραφια ..τωρα θα ξεκινήσω  utrogestan 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι από εμένα !!!!! 

Σηεμρα προχώρησα στην 6 μεταφορά με βλαστοκυστες . Δυο είχαν απομείνει και τις βάλαμε σε τεχνητό κύκλο !!! Το Κακό είναι ότι έχουν ήδη αποψυχθεί μια φορά και αποδυναμωθεί .... το ενδομήτριο μου είπε καλό 10 .. ξεκίνησα και έξτρα προγεστερονη ενέσιμη .... 

αυτα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Μπεμπελουκα είσαι πολύ γενναία πραγματικά. 

Καλή συνέχεια. Να έχεις ευχάριστα νέα αύριο και κάθε μέρα. 

Ευχαριστωωω  πολυυυ !Μακάρι σε όλες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι από εμένα !!!!! 

Σηεμρα προχώρησα στην 6 μεταφορά με βλαστοκυστες . Δυο είχαν απομείνει και τις βάλαμε σε τεχνητό κύκλο !!! Το Κακό είναι ότι έχουν ήδη αποψυχθεί μια φορά και αποδυναμωθεί .... το ενδομήτριο μου είπε καλό 10 .. ξεκίνησα και έξτρα προγεστερονη ενέσιμη .... 

αυτα !!!!!

Κοριτσάκι μου εύχομαι μια τεράστια χοριακη σε λίγες μέρες!!μπορώ να σε ρωτήσω κάτι ?Πως αποφάσισε ο γιατρός σου να γίνει η εβρυομεταφορα 5ημερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσάκι μου ήταν 5 λεπτά θέμα .Ζήτησα να μην μου κάνουν μεθη τους είπα αντέχω τον πόνο !και έτσι ήταν ο πόνος ήταν σαν σαλπιγγογραφια μου πήραν 9 και ποιοτικά είναι τα 6 αυριο θα με καλέσουν να μου πουν α ν γονιμοποιήθηκαν.

Είσαι από τις τυχερές που αντέχουν τον πόνο!!οπότε πάω σίγουρα για μέθη!!χαχα με το καλό και η έμβρυομεταφορα όλα να πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσάκι μου εύχομαι μια τεράστια χοριακη σε λίγες μέρες!!μπορώ να σε ρωτήσω κάτι ?Πως αποφάσισε ο γιατρός σου να γίνει η εβρυομεταφορα 5ημερα ?

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Δεν καταλαβαίνω τι εννεοεις πως αποφάσισε να βάλει βλαστοκυστες ;;;;

επειδη έχω μείνει εγγυος με 4 μέρας γι αυτό με ρωτάς ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katriniki είπε:

Είσαι από τις τυχερές που αντέχουν τον πόνο!!οπότε πάω σίγουρα για μέθη!!χαχα με το καλό και η έμβρυομεταφορα όλα να πάνε τέλεια!!!

Δεν χρειάζεται όλα είναι στο μυαλό και εσύ μπορείς να το καταφέρεις 5 λεπτά με το ρολόι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω Κάτι?σας έδωσαν cyclacur utrogestan και αντιπυκτικες ?

Ναι κορίτσι και ενέσεις prolytex 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Ναι κορίτσι και ενέσεις prolytex 

Είχες κάποιο σύμπτωμα ?σχετικά με την εβρυομεταφορα με τι κριτήρια επελεξε τη 5η μέρα ?αναρωτιέμαι διότι σήμερα εκαναωοληψιακμειπαν να παω παρασκευη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Είχες κάποιο σύμπτωμα ?σχετικά με την εβρυομεταφορα με τι κριτήρια επελεξε τη 5η μέρα ?αναρωτιέμαι διότι σήμερα εκαναωοληψιακμειπαν να παω παρασκευη

Μπεμπελουκα ανάλογα με τον αριθμό των εμβρύων που προκύπτουν από τη γονιμοποίηση οι γιατροί σου λένε αν θα γίνει εμβρυομεταφορα με 3ης ή 5ης μέρας εμβρυα.συνηθως όταν υπάρχει ένας αξιόλογος αριθμός εμβρύων πάνω από 5 τα αφήνουν να γίνουν βλαστοκύστες.ομως συνηθως τη τρίτη μερα φαίνεται ή δυναμική τους οπότε τα μεταφέρουμε τότε εκτός κ αν θέλουμε να ρισκαρουμε.μην ανησυχεις αν τα εμβρυακια σου είναι ικανά τότε στη μήτρα σου έχουν διπλάσιες πιθανότητες να προχωρήσουν.καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Είχες κάποιο σύμπτωμα ?σχετικά με την εβρυομεταφορα με τι κριτήρια επελεξε τη 5η μέρα ?αναρωτιέμαι διότι σήμερα εκαναωοληψιακμειπαν να παω παρασκευη

Θα σε πάει με 3 ης ημέρας έμβρυα εσενα ... 

εγω είναι μεγάλη ιστορία. Έχω ένα παιδάκι με 4 ης μέρας έμβρυα αλλά μετά την γεννά έπαθα ζημιά.... Εκ τότε έχω κάνει 4 υατεροσξπησεις και 5 μεταφορές . Σήμερα είναι η έκτη .... πάω με φυσικό κύκλο που σημαίνει ότι κάθε μήνα πάω και παίρνω ένα αυγό και το καταψυχει ... την προηγούμενη φορά απεψυξε 4 και μου έβαλε 2 αλλά τα στο συνέχισαν και έγιναν βλαστοκυστες 5 ης ημέρας δηλαδή τα όποια και ξανά κατέψυξε κι μου τα έβαλε σήμερα !!!! 

Η επικογη της ημέρας ετ κρίνεται από πολλά πράγματα .... ότι θέλεις ρωτά με

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω Κάτι?σας έδωσαν cyclacur utrogestan και αντιπυκτικες ?

Καλησπέρα @Μπεμπελουκα

Τι είναι το cyclacur?

Εμένα μετά την ωοληψια μου έδωσε estrofem , παιδική ασπιρίνη, prednisolone (κορτιζόνη) cyclogest (σαν τα utrogestan) και μετά την εμβρυομεταφορα προσθέσαμε clexane (αντιπηκτική) κάθε μέρα και proluton μια φορά την εβδομάδα.. 

Εχθές έκανα εμβρυομεταφορα.. πως θα περάσουν οι μέρες?? .. μου είπε τεστ στις 30.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...