Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η satya είπε:

Εαν δεν κρατιέσαι κάνε χοριακή αύριο πρωί, σίγουρα θα δείξει. Πολλές φορές τα τέστ μπορεί να δείξουν αρνητικά και μετά η χοριακή θετική, εαν πάλι δεν μπορείς με τίποτα κάνε το τεστ αύριο με τα πρωινά ούρα και πήγαινε και για χοριακή!

Αχ αυτή η αναμονή είναι η χειρότερη όλης της διαδικασίας...Βρίσκεσαι και εσύ σε αναμονή για χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Αχ αυτή η αναμονή είναι η χειρότερη όλης της διαδικασίας...Βρίσκεσαι και εσύ σε αναμονή για χοριακη;

Εγώ έκανα το Σάββατο 12η μερα χοριακή και βγήκε 562 και Δευτέρα επαναληπτική και ήταν 1159, οπότε Πέμπτη πάω για την 3η και τελευταία ελπίζω χοριακή μου!

Πάντως όντως δεν παλεύεται ειδικά τις τελευταίες μέρες, σε καταλαβαίνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Την ετ τηνεκάνα 22/3 μετά από 11 μερες πήγα δηλαδή 2/4 εννοείται επανέλαβα και τη 14ημερα !έμβρυα 3 ημερών 

Πόσο είναι η χοριακη σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η satya είπε:

Εγώ έκανα το Σάββατο 12η μερα χοριακή και βγήκε 562 και Δευτέρα επαναληπτική και ήταν 1159, οπότε Πέμπτη πάω για την 3η και τελευταία ελπίζω χοριακή μου!

Πάντως όντως δεν παλεύεται ειδικά τις τελευταίες μέρες, σε καταλαβαίνω

Αχ πόσο χαίρομαι να ακούω θετικά αποτελέσματα...Μακάρι να νιώσω και εγώ αυτή τη χαρά...είμαι στην 3η προσπάθεια αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη...Εσύ που την εκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Αχ πόσο χαίρομαι να ακούω θετικά αποτελέσματα...Μακάρι να νιώσω και εγώ αυτή τη χαρά...είμαι στην 3η προσπάθεια αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη...Εσύ που την εκανες;

Κι εγώ 3η προσπάθεια ήτανε. Στον κύριο Πάντο πήγα στο Γένεσις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Πόσο είναι η χοριακη σου;

65 201 565 αλλα δεν έχει σχέση αυτό η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική όπως κάθε εγκυμοσύνη και  το σημαντικότερο είναι και τι αγωγή έχεις κάνει πόσες φορές .2 έμβρυα 3 ημερών μου έβαλαν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η satya είπε:

Κι εγώ 3η προσπάθεια ήτανε. Στον κύριο Πάντο πήγα στο Γένεσις

Μπράβο βρε κορίτσι μου...εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!! Μόλις έκανα τεστακι και βγήκε αρνητικο...αύριο θα πάω και για χοριακη να το επιβεβαιώσω αλλά μάλλον πάλι απέτυχε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

65 201 565 αλλα δεν έχει σχέση αυτό η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική όπως κάθε εγκυμοσύνη και  το σημαντικότερο είναι και τι αγωγή έχεις κάνει πόσες φορές .2 έμβρυα 3 ημερών μου έβαλαν .

Ναι όλα είναι σχετικά είναι...Εγώ πάντως μόλις έκανα το τεστακι και βγήκε αρνητικο...αύριο θα πάω και για χοριακη αλλά δε νομίζω να έδειξε λάθος γιατί ήδη βρίσκομαι στην 12η μέρα...Δυστυχώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου...εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!! Μόλις έκανα τεστακι και βγήκε αρνητικο...αύριο θα πάω και για χοριακη να το επιβεβαιώσω αλλά μάλλον πάλι απέτυχε!!

Βρε δεν είπαμε με τα πρωινά ούρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου...εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!! Μόλις έκανα τεστακι και βγήκε αρνητικο...αύριο θα πάω και για χοριακη να το επιβεβαιώσω αλλά μάλλον πάλι απέτυχε!!

@ΡιρίκαΜην είσαι αρνητική όλα θα πάνε super !!!τα τεστ δεν δείχνουν !!τόσο νωρίς καλά αποτελέσματα για αύριο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@ΡιρίκαΜην είσαι αρνητική όλα θα πάνε super !!!τα τεστ δεν δείχνουν !!τόσο νωρίς καλά αποτελέσματα για αύριο !

Μακάρι να είναι λάθος...καλύτερα να μην το είχα κάνει...από την άλλη έχω προετοιμαστεί για το αρνητικο αποτέλεσμα...Σ' ευχαριστώ κουκλίτσα, θα σας πω τα νέα μου αύριο...Να προσέχεις και όλα θα σου πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και πάλι. Μήπως γνωρίζει καμία το email του κ. Σφακιανούδη;;;; Μπήκα στο site του κι έχει μια φόρμα προς συμπλήρωση, αλλά θα ήθελα καλύτερα τη διεύθυνση του ηλεκτρονικού του ταχυδρομείου (e-mail). Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η satya είπε:

Βρε δεν είπαμε με τα πρωινά ούρα?

Satya μου το ξέρω...πρωινά είναι...όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα από το άγχος με αποτέλεσμα να με πάρει ο ύπνος τις πρωινές ώρες...ξύπνησα πριν καμία ώρα και δεν πήγα τουαλέτα μέχρι να αποφασίσω αν θα κάνω το τεστ...οπότε μάλλον έδειξε σωστά Δυστυχώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η satya είπε:

Περίμενε και αύριο και βλέπουμε. Που έκανες την προσπάθεια και πόσα έβαλες?

Στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων...αυτη τη φορά δυστυχώς βαλαμε μόνο ένα τω 6 κυττάρων...αλλά και τις 2 προηγούμενες που είχαμε βάλει από 2 των 8 κυττάρων εμφύτευση δεν έγινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων...αυτη τη φορά δυστυχώς βαλαμε μόνο ένα τω 6 κυττάρων...αλλά και τις 2 προηγούμενες που είχαμε βάλει από 2 των 8 κυττάρων εμφύτευση δεν έγινε...

με ποιόν γιατρό είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η satya είπε:

Μην ξεκινάς με τέτοια ψυχολογία, δεν βοηθάει καθόλου. Πρέπει να το πιστέψεις και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς!

Το ξέρω, δίκιο έχεις! Και μόνο που το είπα ηρέμησα και έφυγε από το μυαλό  μου. Σε τι φάση είσαι εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η SoLe είπε:

Κορίτσια καλημέρα και πάλι. Μήπως γνωρίζει καμία το email του κ. Σφακιανούδη;;;; Μπήκα στο site του κι έχει μια φόρμα προς συμπλήρωση, αλλά θα ήθελα καλύτερα τη διεύθυνση του ηλεκτρονικού του ταχυδρομείου (e-mail). Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια! 

Καλημέρα @SoLe το σταθερό είναι 2106565112 και τοmail sfakianosc@yahoo.gr αν θες σου στέλνω και το αριθμό κινητού του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Το ξέρω, δίκιο έχεις! Και μόνο που το είπα ηρέμησα και έφυγε από το μυαλό  μου. Σε τι φάση είσαι εσύ?

Έγκυος απ΄ότι φαίνεται, δίαβασε παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

@satya συγχαρητήρια! καλή και τελειόμηνη κύηση να έχεις!

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου κι εσύ με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα @SoLe το σταθερό είναι 2106565112 και τοmail sfakianosc@yahoo.gr αν θες σου στέλνω και το αριθμό κινητού του

Τέλεια! Σε ευχαριστώ και πάλι !!! Για αρχή, πιστεύω πως αρκούν αυτά. Ευχαριστώ! Ευχαριστώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Με τον Ζηκόπουλο

Είχα κάνει κι εγώ με το βλαχο δύο αποτυχημένες,σορυ για τον προσδιορισμό αλλά μόνο έτσι μπορείς να χαρακτηρισεις τον κακό τρόπο κ αγενή χαρακτήρα του.εφυγα κσκην κακώς.ελπιζω να σου έχουν πάει όλα καλά σε σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Είχα κάνει κι εγώ με το βλαχο δύο αποτυχημένες,σορυ για τον προσδιορισμό αλλά μόνο έτσι μπορείς να χαρακτηρισεις τον κακό τρόπο κ αγενή χαρακτήρα του.εφυγα κσκην κακώς.ελπιζω να σου έχουν πάει όλα καλά σε σένα.

Bloublou85 και εγώ δεν έχω καλή άποψη για τον χαρακτήρα του και τον τρόπο του...απλά μου έχουν πει ότι τη δουλεια του την κάνει καλά...τι να σου πω όμως εγώ εχω κανει ήδη την 3η προσπάθεια εκει και μάλλον πάλι αρνητική αφου εκανα σημερα τεστακι στο σπιτι και έδειξε αρνητικο...αυριο θα παω και για χοριακη να το σιγουρέψω...οι λόγοι που πηγαίνω εκεί είναι καθαρά και μόνο οικονομικοί καθώς σε ιδιωτικό θέλουν μερικά χιλιάρικα...  Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα; Ξανά έκανες κάπου αλλού;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...