Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι 22 εβδομάδων προχθές έκανα τον μεγάλο υπερηχο και όλα καλά. .επειδή έχω κάποια πονακια πότε δεξιά, ποτε αριστερά και στο κέντρο η γιατρος με εξέτασε και κολπικα για τον τράχηλο. Είναι 28 χλ. Μου είπε πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό και πως κάτω από 25 χλ έχουμε πρόβλημα. Μπήκα και το έψαξα λιγο κι έχω αρχίσει να ανησυχώ! !Έχουν αυξηθεί και τα πονακια νομίζω, κάποια από σας είχε έτσι πονακια σε αυτή την εβδομάδα? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαιη2 καλησπέρα και χρόνια πολλά! Είμαι κι εγώ στην 23η βδομάδα πλέον. Από την προηγούμενη εβδομάδα είχα πόνους όχι μόνο χαμηλά στη κοιλιά αλλά και πιο ψηλά, όμως ήταν αρκετά έντονοι.  Ο γιατρός μου είπε ότι είναι συσπάσεις και μου συνέστησε ξεκούραση, μου αύξησε το μαγνήσιο και μου έδωσε και προγεστερόνη. Έχει βελτιωθεί πλέον παρά πολύ η κατάσταση. Πλέον έχω μικρά πονακια στα σημεία που αναφέρεις, αλλά αυτά είναι από την αύξηση της μήτρας όπως μου είπε εμένα. Καλό βέβαια είναι να το αναφέρεις και στο γιατρό σου, αλλά μάλλον οφείλεται στο ότι τώρα το μωράκι μεγαλώνει αρκετά και το ίδιο και η μήτρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

Φαιη2 καλησπέρα και χρόνια πολλά! Είμαι κι εγώ στην 23η βδομάδα πλέον. Από την προηγούμενη εβδομάδα είχα πόνους όχι μόνο χαμηλά στη κοιλιά αλλά και πιο ψηλά, όμως ήταν αρκετά έντονοι.  Ο γιατρός μου είπε ότι είναι συσπάσεις και μου συνέστησε ξεκούραση, μου αύξησε το μαγνήσιο και μου έδωσε και προγεστερόνη. Έχει βελτιωθεί πλέον παρά πολύ η κατάσταση. Πλέον έχω μικρά πονακια στα σημεία που αναφέρεις, αλλά αυτά είναι από την αύξηση της μήτρας όπως μου είπε εμένα. Καλό βέβαια είναι να το αναφέρεις και στο γιατρό σου, αλλά μάλλον οφείλεται στο ότι τώρα το μωράκι μεγαλώνει αρκετά και το ίδιο και η μήτρα! 

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά  σου εύχομαι. Αχ νιώθω λίγο καλύτερα ελπίζω να ειναι όλα φυσιολογικά, με τον γιατρό έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα οπότε και θα τον ρωτήσω. ...κάθε μήνα λέω πως δεν θα αγχωθω ποια αλλά μάταια! !!Σευχαριστω πολύ! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...