Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ναι αφού υπάρχουν φάρμακα για την ωορρηξία να τα δοκιμάσεις με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού σου.. 

Καλά αποτελέσματα! 

Πάντα.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αφού είχατε χθες επαφή, προσπάθησε και για αύριο. Εξάλλου είναι μακρύς ο δρόμος μέχρι το αύριο, μπορεί μέχρι το βράδυ να προκύψει κάτι ???

Εντάξει... τον έπεισα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ωραία μια χαρά.... Μπα μάλλον τον επόμενο μήνα ίσως πάρω και κάτι... Φαρμακευτικό εννοώ.... Τετάρτη έχω πάλι εξετάσεις αίματος.... Και πρέπει να κάνω κ μια μαγνητική.. Και θα είμαι. Κομπλέ μετά... ??

γιατι θα ξανακάνεις αναλύσεις και μαγνητική?? είναι στο πρόγραμμα ή θες να δεις κατι σχετικό με τις προσπάθειες για μωρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

γιατι θα ξανακάνεις αναλύσεις και μαγνητική?? είναι στο πρόγραμμα ή θες να δεις κατι σχετικό με τις προσπάθειες για μωρό?

Επειδή είχα κάνει μαγνητική υποφυση το 2013 κ είχα ένα μικροαδενωμα. Πρέπει να ξανά κάνω προληπτικά... Βασικά κάθε 3 χρόνια αλλά δνε το ήξερα. Κ μου το είπε η ενδοκρινολογος που είχα το ραντεβού. Κ μου έγραψε κ αντιθυροειδικα που δνε είχα κάνει και κάτι άλλες ορμόνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εντάξει... τον έπεισα ? 

ε δεν υπάρχεις... χαχα.. μην αγχώνεσαι καλυμμένη είσαι εγώ το πάω παραμέρα.. σήμερα πρώτη φορά μεσημέρι χαχα... συνήθως είμαι  της νυκτός... 13η για μένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ε δεν υπάρχεις... χαχα.. μην αγχώνεσαι καλυμμένη είσαι εγώ το πάω παραμέρα.. σήμερα πρώτη φορά μεσημέρι χαχα... συνήθως είμαι  της νυκτός... 13η για μένα.. 

Εγώ να δείτε νεύρα κ γκρίνια την Πέμπτη... Το μεσημέρι είχα κατακόκκινο τεστ ωορρηξίας κ δεν έγινε κάτι.... Έγινε Παρασκευή βράδυ μετά τις 12... Αρα την χασαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

ε δεν υπάρχεις... χαχα.. μην αγχώνεσαι καλυμμένη είσαι εγώ το πάω παραμέρα.. σήμερα πρώτη φορά μεσημέρι χαχα... συνήθως είμαι  της νυκτός... 13η για μένα.. 

Κι εμείς τρεις μέρες σερί απόγευμα. Είπαμε να δοκιμάσουμε άλλη ώρα αφού το βράδυ δεν μας βγαίνει. Μωρέ, μέρα παρα μέρα είναι το καλύτερο, αλλά δεν έχω δει προκοπή προσωπικά και είπα να φουλάρω λίγο τις μηχανές! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope!!! είπε:

Εγώ να δείτε νεύρα κ γκρίνια την Πέμπτη... Το μεσημέρι είχα κατακόκκινο τεστ ωορρηξίας κ δεν έγινε κάτι.... Έγινε Παρασκευή βράδυ μετά τις 12... Αρα την χασαμε

Μπορεί και όχι. Αν είσαι τυχερή μπορεί να έκανες ωορρηξία 36-48 ώρες μετά το θετικό τεστ. Επίσης, είχες πολλές επαφές τις προηγούμενες μέρες, οπότε εάν το σπέρμα είναι καλό, μπορεί να γονιμοποιήσει ακόμη και 5 μέρες μετά! Οπότε δεν χάθηκαν οι ελπίδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope!!! είπε:

Εγώ να δείτε νεύρα κ γκρίνια την Πέμπτη... Το μεσημέρι είχα κατακόκκινο τεστ ωορρηξίας κ δεν έγινε κάτι.... Έγινε Παρασκευή βράδυ μετά τις 12... Αρα την χασαμε

Δεν νομίζω να τη χάσατε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Επειδή είχα κάνει μαγνητική υποφυση το 2013 κ είχα ένα μικροαδενωμα. Πρέπει να ξανά κάνω προληπτικά... Βασικά κάθε 3 χρόνια αλλά δνε το ήξερα. Κ μου το είπε η ενδοκρινολογος που είχα το ραντεβού. Κ μου έγραψε κ αντιθυροειδικα που δνε είχα κάνει και κάτι άλλες ορμόνες.. 

A κατάλαβα.. εγώ αναλύσεις έχω γράψει κ την προγενέστερονη που θα κάνω την 21η μέρα.. εσύ την έκανες μαζί με τις άλλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κι εμείς τρεις μέρες σερί απόγευμα. Είπαμε να δοκιμάσουμε άλλη ώρα αφού το βράδυ δεν μας βγαίνει. Μωρέ, μέρα παρα μέρα είναι το καλύτερο, αλλά δεν έχω δει προκοπή προσωπικά και είπα να φουλάρω λίγο τις μηχανές! 

 

Μπορεί και όχι. Αν είσαι τυχερή μπορεί να έκανες ωορρηξία 36-48 ώρες μετά το θετικό τεστ. Επίσης, είχες πολλές επαφές τις προηγούμενες μέρες, οπότε εάν το σπέρμα είναι καλό, μπορεί να γονιμοποιήσει ακόμη και 5 μέρες μετά! Οπότε δεν χάθηκαν οι ελπίδες.

Κανονικά όντως το μέρα παρά μέρα είναι αλλά προκοπή δεν είδαμε... Καλα κ την μέρα ωορρηξίας που έχουμε πετύχει..... ? ? ? ? ? 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δεν νομίζω να τη χάσατε.. 

Υπομονή σε 10 μέρες θα ξέρω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

A κατάλαβα.. εγώ αναλύσεις έχω γράψει κ την προγενέστερονη που θα κάνω την 21η μέρα.. εσύ την έκανες μαζί με τις άλλες?

Μου είχαν βάλει την 3η ημέρα να κάνω.... Μετά την ωορρηξία δεν ξέρω αν θα μου βάλει να την ξανά κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μου είχαν βάλει την 3η ημέρα να κάνω.... Μετά την ωορρηξία δεν ξέρω αν θα μου βάλει να την ξανά κάνω. 

Α εγώ τις έκανα όλες την 3η μέρα εκτός την προγεστερόνη κ Μ είπε την 21η να την κάνω μόνη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2019 at 1:12 ΜΜ, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλή επιτυχία αααα

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου κ σε σενα! Αντε αφου είμαστε μαζι να συγκρίνουμε κ συμπτώματα! Τελειωσες απο περίοδο εσυ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου κ σε σενα! Αντε αφου είμαστε μαζι να συγκρίνουμε κ συμπτώματα! Τελειωσες απο περίοδο εσυ ?

Καλημέρα.σημερα αύριο θα έχω τελειώσει...την 11 μέρα ξεκινάω με τα τεστακια κ νόμιζω τη 15 μέρα τ κύκλου έχω ραντεβού στη γυναικολόγο....άντε να δούμε τι θα μας φέρει κ αυτός ο μήνας.....από το Σάββατο έχω μια φίλη μου από Ελλάδα εδώ μαζί μας κ έχω ξεφύγει τελείως από οοοοολα κ από όλους.....λίγο ψυχική ηρεμία την χρειαζομουν.. εννοείται ότι θα τα λέμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα.σημερα αύριο θα έχω τελειώσει...την 11 μέρα ξεκινάω με τα τεστακια κ νόμιζω τη 15 μέρα τ κύκλου έχω ραντεβού στη γυναικολόγο....άντε να δούμε τι θα μας φέρει κ αυτός ο μήνας.....από το Σάββατο έχω μια φίλη μου από Ελλάδα εδώ μαζί μας κ έχω ξεφύγει τελείως από οοοοολα κ από όλους.....λίγο ψυχική ηρεμία την χρειαζομουν.. εννοείται ότι θα τα λέμε

καλημέραα, εγω τελείωσα σημερα απο περιοδο! μου κρατάει λίγο, λέω να ξεκινήσω τεστάκια οωρρηξιας απο την 13η μαλλον ημερα του κύκλου, απο 14η εως 17η θα γινει μαλλον η ωορρηξία μου κ ελπιζω για καλες επαφες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα. 

Τα ίδια από μένα. 15η μέρα με ελαφριά πονάκια. Μάλλον έγινε η ωορρηξία μου. Κατά τα άλλα είμαι σε ένα σεμινάριο και βαριέμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Και εγώ πέρασα μια δύσκολη μέρα στο σχολείο. Ευτυχώς σχόλασα... Έχω κ συνέχεια βέβαια..... Από το πρωί έχω πονακια περιόδου. 35,7 η θερμοκρασία.... Μειώθηκε... Και λέω να προσπαθήσουμε για επαφή σήμερα... Κ το βλέπουμε από Τετάρτη μετά στον υπέρηχο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βρίσκομαι στην 20η μέρα λογικά την άλλη Τρίτη περιμένω... Μια σκέφτομαι θετικά μια με παίρνει από κάτω.... Διχασμένη.... Μια δεν το σκέφτομαι καθόλου... Μια συνεχώς.... Πονάει η μέση μ ου.... Αλλά μαλλον από δουλειές... Ποια περιμένει την άλλη εβδομάδα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

κοριτσάκια καλημέρα καλη εβδομαδααα , τι κανετε ?? ?

Εγώ μες τα νευρα ως συνήθως... Κατά τ αλλά αναπνέω για να μην σκασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Εγώ βρίσκομαι στην 20η μέρα λογικά την άλλη Τρίτη περιμένω... Μια σκέφτομαι θετικά μια με παίρνει από κάτω.... Διχασμένη.... Μια δεν το σκέφτομαι καθόλου... Μια συνεχώς.... Πονάει η μέση μ ου.... Αλλά μαλλον από δουλειές... Ποια περιμένει την άλλη εβδομάδα;; 

Εγω περιμενω μεχρι κ την αλλη εβδομαδα ειμαι 28η μερα αλλα εχω αστατο κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ μες τα νευρα ως συνήθως... Κατά τ αλλά αναπνέω για να μην σκασω

τι σ έκανε πααααααλι??? χαχαα 

εγώ είμαι στην 14η μέρα κ προχωράμε.. το κινητό μ λέει πως θα έχω 16η ωορρηξία..θα πάω αύριο να κάνω υπέρηχο στον Μαχαίρα δε ξέρω αν θα προλάβουμε να δούμε.. τουλάχιστον θα το δοκιμάσω πρώτη να φορά να δούμε.. ήταν ραντεβού της τελευταίας στιγμής.. χαχα ελπίζω να προλάβω όμως να πάω μην πάω τζάμπα κ έχει σκάσει το γλυκό μου ωαριάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope!!! είπε:

Εγώ βρίσκομαι στην 20η μέρα λογικά την άλλη Τρίτη περιμένω... Μια σκέφτομαι θετικά μια με παίρνει από κάτω.... Διχασμένη.... Μια δεν το σκέφτομαι καθόλου... Μια συνεχώς.... Πονάει η μέση μ ου.... Αλλά μαλλον από δουλειές... Ποια περιμένει την άλλη εβδομάδα;; 

Ακριβώς τα ίδια, αλλά η ζυγαριά γέρνει προς την απαισιοδοξία, κλασικά! Σκέφτομαι ότι, αφού δεν έγινε τόσο καιρό, γιατί να γίνει τώρα;! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα. Και εγώ πέρασα μια δύσκολη μέρα στο σχολείο. Ευτυχώς σχόλασα... Έχω κ συνέχεια βέβαια..... Από το πρωί έχω πονακια περιόδου. 35,7 η θερμοκρασία.... Μειώθηκε... Και λέω να προσπαθήσουμε για επαφή σήμερα... Κ το βλέπουμε από Τετάρτη μετά στον υπέρηχο.... 

Πλησιάζει η ωορρηξία! Ναι, έχετε επαφές, ποτέ δεν ξέρεις!

Καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που αναμένουν! Εύχομαι +++ νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...