Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας είχε κάποια κοπέλα τέλος του κύκλου θετικό τεστ ωορρηξίας και να ήταν σύλληψη αυτό?? 

Έχω διαβάσει ότι γίνεται να έχεις θετικό τεστ ωορρηξίας κ να σημαίνει εγκυμοσύνη.γτ είναι παρόμοια   hcg με την εγκυμοσύνη.ευχομαι τα καλύτερα πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας είχε κάποια κοπέλα τέλος του κύκλου θετικό τεστ ωορρηξίας και να ήταν σύλληψη αυτό?? 

Τι έγινε σταρακι μου? ????έχουμε ευχάριστα? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι έγινε σταρακι μου? ????έχουμε ευχάριστα? ???

Ακόμα τίποτα.. Απλά ήθελα να ρωτήσω γιατί βρήκα τεστακια ωορρηξιας 25η ημέρα. Κ ανησύχησα. Ενώ ωορρηξια είχα 17η 18η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr μου έχω διαβάσει ότι οι πολυκυστικές δείχνουν σχεδόν πάντα την lh ανεβασμένη. Πότε είχες το πιο κοκκινισμένο τεστάκι; Παρεμπιπτόντως μου έχει συμβεί κι εμένα να κάνω από περιέργεια τεστ ωορρηξίας 3 μέρες πριν την περίοδο και είχε βγει μια πολύ πολύ αχνή γραμμή. Έχω διαβάσει όμως και για περιπτώσεις κοριτσιών που ήταν έγκυες και το τεστ ωορρηξίας ήταν θετικότατο. Εγώ θα σου έλεγα να συνεχίσεις κανονικά τις επαφές σου μέχρι την επόμενη (που ελπίζω να μην έρθει!!!) περίοδο. (Από περιέργεια, πάντως, εγώ θα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ?).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Starrr μου έχω διαβάσει ότι οι πολυκυστικές δείχνουν σχεδόν πάντα την lh ανεβασμένη. Πότε είχες το πιο κοκκινισμένο τεστάκι; Παρεμπιπτόντως μου έχει συμβεί κι εμένα να κάνω από περιέργεια τεστ ωορρηξίας 3 μέρες πριν την περίοδο και είχε βγει μια πολύ πολύ αχνή γραμμή. Έχω διαβάσει όμως και για περιπτώσεις κοριτσιών που ήταν έγκυες και το τεστ ωορρηξίας ήταν θετικότατο. Εγώ θα σου έλεγα να συνεχίσεις κανονικά τις επαφές σου μέχρι την επόμενη (που ελπίζω να μην έρθει!!!) περίοδο. (Από περιέργεια, πάντως, εγώ θα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ?).

Ούτως ή αλλιώς συνεχίζω τις επαφές. Αλλά με το θερμοδιαγραμμα δειχνει 18η...δεν γίνεται μετά.... 10η ημέρα είμαι σήμερα με πιο υψηλές θερμοκρασίες. Σήμερα η υψηλότερη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Starrr μου έχω διαβάσει ότι οι πολυκυστικές δείχνουν σχεδόν πάντα την lh ανεβασμένη. Πότε είχες το πιο κοκκινισμένο τεστάκι; Παρεμπιπτόντως μου έχει συμβεί κι εμένα να κάνω από περιέργεια τεστ ωορρηξίας 3 μέρες πριν την περίοδο και είχε βγει μια πολύ πολύ αχνή γραμμή. Έχω διαβάσει όμως και για περιπτώσεις κοριτσιών που ήταν έγκυες και το τεστ ωορρηξίας ήταν θετικότατο. Εγώ θα σου έλεγα να συνεχίσεις κανονικά τις επαφές σου μέχρι την επόμενη (που ελπίζω να μην έρθει!!!) περίοδο. (Από περιέργεια, πάντως, εγώ θα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ?).

Δεν ήταν απλά άχνη γραμμή ήταν κόκκινη. Όχι βέβαια όσο την άλλη. Αλλά φαινόταν. Καθαρά. Και δνε ξέρω αν έχω πολυκυστικες τωρα. Από την στιγμή που φτιάχνει η περίοδο μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν ήταν απλά άχνη γραμμή ήταν κόκκινη. Όχι βέβαια όσο την άλλη. Αλλά φαινόταν. Καθαρά. Και δνε ξέρω αν έχω πολυκυστικες τωρα. Από την στιγμή που φτιάχνει η περίοδο μου... 

Star μου έχω ακούσει και εγώ και εγώ διαβάσει ότι γίνεται έχει συμβεί σε κοπέλες να βγει θετικό το τέστ ωορρηξίας λίγο πριν την περίοδο και ήταν εγκυουλες!Φυσικά υπάρχει και η περίπτωση να οφείλεται σε ορμονική διαταραχή  και η lh. Να είναι ανεβασμένη.Κανε αν εχεις ένα τεστ εγκυμοσύνης  για επιβεβαίωση και αν τελικά δεν είσαι και σου έρθει περίοδος πήγαινε στον γιατρό σου να σε δει και να σου πει!!!Εγώ όταν είχα πολυκιστηκες ωοθήκες το κατάλαβα στον υπέρηχο δεν είναι θέμα με τον κύκλο! Φυσικά μακάρι να είσαι εγκυουλα!!❤️❤️???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή ήταν το πιο κόκκινο τεστ που έχεις δει; Σε ποια μέρα είσαι; Υπάρχει περίπτωση να μην έχεις κάνει ακόμη ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Star μου έχω ακούσει και εγώ και εγώ διαβάσει ότι γίνεται έχει συμβεί σε κοπέλες να βγει θετικό το τέστ ωορρηξίας λίγο πριν την περίοδο και ήταν εγκυουλες!Φυσικά υπάρχει και η περίπτωση να οφείλεται σε ορμονική διαταραχή  και η lh. Να είναι ανεβασμένη.Κανε αν εχεις ένα τεστ εγκυμοσύνης  για επιβεβαίωση και αν τελικά δεν είσαι και σου έρθει περίοδος πήγαινε στον γιατρό σου να σε δει και να σου πει!!!Εγώ όταν είχα πολυκιστηκες ωοθήκες το κατάλαβα στον υπέρηχο δεν είναι θέμα με τον κύκλο! Φυσικά μακάρι να είσαι εγκυουλα!!❤️❤️???

Είχα κάνει κ υπέρηχο. Στο τελευταίο είχε η μία ωοθήκη λίγα παραπάνω..η άλλη ήταν καθαρή. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Δηλαδή ήταν το πιο κόκκινο τεστ που έχεις δει; Σε ποια μέρα είσαι; Υπάρχει περίπτωση να μην έχεις κάνει ακόμη ωορρηξία;

Σύμφωνα με τη θερμοκρασία έχω κάνει ωορρηξια φυσικά.. 28η ημέρα είμαι. Ήταν αυξημένο την 16η το απόγευμα. Κ υπολόγισα 18η ωορηξια όπως κ στη θερμοκρασία. Και επειδή ειχ ακ κάποια υγρά που παραξενευτηκα λέω ας κάνω τη 25η μήπως κ κάτι έγινε. Και τελικά βγήκε ψιλό θετικό κ την 25η ημέρα,δεν ήταν αχνό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης; 10 ημέρες μετά την ωορρηξία, λογικά θα δείξει έστω αχνά. 

Με ουρά δνε νομίζω να δείξει. Μετά την 12ατη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ακόμα τίποτα.. Απλά ήθελα να ρωτήσω γιατί βρήκα τεστακια ωορρηξιας 25η ημέρα. Κ ανησύχησα. Ενώ ωορρηξια είχα 17η 18η.

Κάνε ένα τεστακι εγκυμοσύνης να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...