Μετάβαση σε περιεχόμενο

ZΩΓΡΑΦΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩMΑΤΙΟ


Recommended Posts

Καλο απογευμα φιλεναδες μου!!!

Οσο μπορω θα προσπαθησω μεσα απο δω να σας βοηθησω στο στησιμο του βρεφικου-παιδικου δωματιου αφου οι περισσοτερες γνωριζετε οτι η δουλεια μου ειναι σχετικη με αυτο!Η μεγαλυτερη χαρα αναμφισβητητα ειναι ο ερχομος ενος μωρου στο σπιτι!:) :woohoo:

Ομως η οργανωση ενος παιδικου δωματιου δεν ειναι και τοσο απλη υποθεση, δεν ειναι ..παιξε-γελασε,κι αν το βρεφικο δωματιο ειναι η πρωτη μας αποπειρα να οργανωσουμε εναν παιδικο χωρο,ειδικα αν προκειται για το πρωτο μωρο,ισως αποδειχθει πιο δυσκολο για μερικες απο μας!εκτος απο το γουστο και τη διαθεση χρειαζεται να παρουμε πληροφοριες για τα απαραιτητα και να φτιαξουμε μια λιστα με τα αναγκαια για να μην παρασυρομαστε απο τις ομορφες βιτρινες!!!Πρεπει να ενημερωθειτε οπωσδηποτε για τα τεχνικα χαρακτηριστικα και για τις τιμες και κατοπιν μετα απο προσεκτικη ερευνα αγορας να καταληξετε σε κεινα που ταιριαζουν στο χωρο και που ικανοποιουν με ασφαλεια τις αναγκες του μωρου.

Αφου τελειωσει το πρωτευον ζητημα της ασφαλειας στο παιδικο δωματιο,τοτε σειρα εχει η διακοσμηση του χωρου που ειναι και το πιο ευχαριστο κομματι της υποθεσης και σιγουρα μας διασκεδαζει και μας γεμιζει χαρα!

θα ανεβαζω φωτο απο τα αρχεια της εταιριας μας και πιστευω να παρετε πολλες ιδεες για τα δωματιακια τους,που το βασικοτερο συστατικο για την επιτυχια τους,ειναι η αγαπη που απλοχερα την διαθετουμε ολες για τα παιδια μας!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

εδω μπορειτε να βρειτε πολυ χρησιμες πληροφοριες για τα ασφαλη υλικα και τον τροπο διαμορφωσης του παιδικου δωματιου

www.nesting.gr

happymom τι λες γι αυτο το δωματιο που ειναι για αγορακι?....σου αρεσει?

επειδη ζηλευεις τα κοριτσιστικα....:P :laugh:

ειναι ζωγραφικη στον τοιχο στο παιδικο δωματιο,ειναι θαλασσα με καραβακια που αρμενιζουν ανεμελα.....εχει και φαρο...:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα υβοννακι μου εσκισες!!!τοσο ομορφο κ ρομαντικο!! μιλαει στην ψυχη μου!αυτο ηθελα!!μου βγαζει μια γλυκύτητα ,μια ηρεμια ,μια κομψοτητα,ενα γκλαμουρ!! τι ομορφος ο τοιχος!! σε κανει να ταξιδευεις..να ονειρευεσαι!!! σε ευχαριστω!!!

καλες δουλειες υβοννακι μου!! οαλ αυτα που φτιαχνεις ειναι υπεροχα!!!

Θα βρω τη φωτο απο το δωματιο του γιου μου πριν 13 χρονια κ θα τη βαλω να τη δειτε...ηταν πολυ ωραιο !ειχα παρει τα προικια απο την kitten κατι τελεια που ειχαν ασορτι τα παντα!

απ τη μεση κ κατω το χα βαψει παλ πρασινακι κ απ τη μεση κ πανω σπασμενο ασπρο..στη μεση ηταν η ασορτι μπολντουρα με τα λαγουδακια της ιδιας μαρκας ...

δυστυχως εχω το κρεβατι κ τη συρταριερα που ειναι σε πεπαλαιωμενο πρασινο ανοιχτο..πολυ γλυκο αλλα δεσμευτικο χρωμα..Ολα τα αλλα θα τα αλλαξω γιατι τα βαρεθηκα κ θελω κι ο μικρος να εχει τα δικα του!το κρεβατακι ομως το ακριβοπληρωσα ...ειναι ρομαντικο σαν κουνια..ζωγραφισμενο πολυ ρομαντικα στο προσκεφαλο..Θα το βαλω να παρεις ιδεα....το λυπαμαι να το αλλαξω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah έγραψε:

εγω παντως επαθα πλακα!!

καλα γιατι δε σε ηξερα 11 μηνες πριν γμτ:(

Maraki στο επομενο μωρο...:laugh: παρεπιπτοντως σημερα περασα εξω απο το μαγαζι σου στην καλαμαρια,αλλα δεν μπηκα μεσα γιατι βιαζομουν πολυ,...τι ωραια πραγματα εχετε,μου αρεσε και η βιτρινα σας πολυ ...θα κανονισουμε να παμε μια μερα μαζι αν μπορεις ενταξει να τα δω με την ησυχια μου?;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο επομενο σιγουρα μελινακι μου:)

με μπριζωνεις τωρα ,παλι αγορι θα θελω:laugh: :laugh: :laugh:

τρελαθηκα με τα σιελ

οποτε θελεις μεσα ειμαι εγω για βολτιτσα καλε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια Μαρακι μου θα το κανουμε συντομα,θα σου στειλω μην να βρεθουμε εκει στο μαγαζι σου για να δω και τα βρεφικα ολα;)

Ανθη μου ευχομαι γρηγορα να σου προκυψει το ευχαριστο κι απο δωματια οσα θες,θα βαλω κι αλλες φωτο!Και που θα με βρεις?εδω στο μαμυ ειμαι συνεχεια:laugh: χαχαχαχα,απο το μεσημερι κι επειτα... κοβω βολτες εδω μεσα μαζι σας:laugh: επισης μπορεις να μου στειλεις πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mom έγραψε:

καλα υβοννακι μου εσκισες!!!τοσο ομορφο κ ρομαντικο!! μιλαει στην ψυχη μου!αυτο ηθελα!!μου βγαζει μια γλυκύτητα ,μια ηρεμια ,μια κομψοτητα,ενα γκλαμουρ!! τι ομορφος ο τοιχος!! σε κανει να ταξιδευεις..να ονειρευεσαι!!! σε ευχαριστω!!!

καλες δουλειες υβοννακι μου!! οαλ αυτα που φτιαχνεις ειναι υπεροχα!!!

Θα βρω τη φωτο απο το δωματιο του γιου μου πριν 13 χρονια κ θα τη βαλω να τη δειτε...ηταν πολυ ωραιο !ειχα παρει τα προικια απο την kitten κατι τελεια που ειχαν ασορτι τα παντα!

απ τη μεση κ κατω το χα βαψει παλ πρασινακι κ απ τη μεση κ πανω σπασμενο ασπρο..στη μεση ηταν η ασορτι μπολντουρα με τα λαγουδακια της ιδιας μαρκας ...

δυστυχως εχω το κρεβατι κ τη συρταριερα που ειναι σε πεπαλαιωμενο πρασινο ανοιχτο..πολυ γλυκο αλλα δεσμευτικο χρωμα..Ολα τα αλλα θα τα αλλαξω γιατι τα βαρεθηκα κ θελω κι ο μικρος να εχει τα δικα του!το κρεβατακι ομως το ακριβοπληρωσα ...ειναι ρομαντικο σαν κουνια..ζωγραφισμενο πολυ ρομαντικα στο προσκεφαλο..Θα το βαλω να παρεις ιδεα....το λυπαμαι να το αλλαξω.....

Το συγκεκριμενο χρωμα ειναι τελειο!!!!!!Αμα μπορεσεις να βαλεις φωτο θα σου πω τι ομορφους συνδυασμους μπορεις να κανεις και να φτιαξεις ενα καταπληκτικο δωματιο με αυτα που εχεις!Οπως τα περιγραφεις τα επιπλακια πρεπει να ειναι φανταστικα!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για εκεινα τα χρονια αλλα κ για τωρα... ναι ειναι φανταστικα..ολα εκτος απ την τιμη τους!!:P

αλλα ποσες φορες εχεις την ευλογια κ τη χαρα να φτιαξεις κατι τοσο ομορφο για αυτους που αγαπας τοσο πολυ ?

τωρα του εκανα εφηβικο..απλο αλλα πανεμορφο..ασπρο ,μαυρο κ γκρι!

θα προσπαθησω να το βαλω και αυτο!! δεν εχει ζωγραφια αλλα τα σχηματα των σωματων δυο ποδοσφαιριστων σε μαυρο χρωμα σε μεγαλο μεγεθος...

ξετρελαθηκε κ αυτος κι οι φιλοι του!

θα του πω να μου τις βαλει εδω ..γιατι εγω..δεν ξερω τον τροπο...:woohoo:

ευθχαριστω υβοννακι μου!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για εκεινα τα χρονια αλλα κ για τωρα... ναι ειναι φανταστικα..ολα εκτος απ την τιμη τους!!:P

αλλα ποσες φορες εχεις την ευλογια κ τη χαρα να φτιαξεις κατι τοσο ομορφο για αυτους που αγαπας τοσο πολυ ?

τωρα του εκανα εφηβικο..απλο αλλα πανεμορφο..ασπρο ,μαυρο κ γκρι!

θα προσπαθησω να το βαλω και αυτο!! δεν εχει ζωγραφια αλλα τα σχηματα των σωματων δυο ποδοσφαιριστων σε μαυρο χρωμα σε μεγαλο μεγεθος...

ξετρελαθηκε κ αυτος κι οι φιλοι του!

θα του πω να μου τις βαλει εδω ..γιατι εγω..δεν ξερω τον τροπο...:woohoo:

ευχαριστω υβοννακι μου!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΒΟΝΝΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΨΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΔΤΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΤΟΥΛΑΡΙΣΤΟΣ Ο ΤΟΙΧΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙΙΙΙ ΜΗΗΗΗ!!! Τωρα που αρχιζω κ συνηθιζω στο 2ο αγορι..θελεις κιντερουλα μου..να σκασω απ τη ζηλια μου παλι?? κι αυτος ο αντρας μου..μου εχει απαγορευσει να φορεσω κορδελιτσα στο γιο μας!!:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΥΒΒΟΝΗ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!!! ΑΧ, ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΦΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ! ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ! ΑΛΛΑ...Η ΜΑΜΑ Η ΠΕΘΕΡΑ! ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ ΠΑΝΤΡΕΥΟΥΜΕ ΓΚΑΣΤΡΟΜΕΝΗ? ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΕΘΙΜΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ! ΧΙ!ΧΙ!ΧΙ! ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΥΒΟΝΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καντινου μου ευχαριστω πολυ!:) Πολυ γελασα μ αυτο που ειπες για την πεθερα :laugh:

Σας βαζω κι αλλες φωτο να δειτε ζωγραφικη στο παιδικο και για αγορακια και για κοριτσακια:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

Καντινου μου ευχαριστω πολυ!:) Πολυ γελασα μ αυτο που ειπες για την πεθερα :laugh:

Σας βαζω κι αλλες φωτο να δειτε ζωγραφικη στο παιδικο και για αγορακια και για κοριτσακια:P

1Muralsbabynursery_designslargebyDJtumb8_191.jpg

Ybonni mou einai uperixo! sunxaritiria...kanete katapliktiki douleia!

Septembri skeftomai na metakomiso to magazi....tha kanonisoume sigoura kati omorfo gia ton toixo!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπαίνω και συχνά στο site πια

αλλά το θέμα με την ζωγραφική σου

δεν θα μπορούσα να μην το σχολιάσω Υβοννάκι μου...............

Τι τέλειο δωματιάκι είναι αυτό?

Θαύμα, υπέροχο, ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Συγχαρητήρια Υβόννη μου,

δημιουργίες ζωντανές, μπράβο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: Μαρι μου ευχαριστω παρα πολυ!!!!που γυρνας βρε ατιμο κοριτσακι?σε ποια παραλια λιαζεις την κοιλιτσα σου?:laugh: χαχαχαχαχ...μας ελλειψες πολυ,κανεις ανεπιτρεπτες απουσιες και θα σε μαλωσουμε!:P :laugh: αντε ..να μπαινεις συχνοτερα,να μας λες νεα σου,τωρα εφτασε ο καιρος και για σενα,μην μας ξεχασεις και δεν ξερουμε αν γεννησες η οχι,περιμενουμε να μας πεις,ενταξει?;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννάκι μου γλυκό

δεν ήξερα σε πιο θέμα θα σε βρω

γί´αυτο σου απαντώ εδώ ...αν κ δεν είναι σωστό!

(συγνώμη!)

Είμαι πολύ καλά κ χωρίς άγχος

αναμένω το σποράκι μου...

Τριγυρίζω συνεπχεια γί´αυτο δεν πολύ-μπαίνω, χιχιχι!

Όλα κυλούν υπέροχα!

Φυσικά κ θα σε ενημερώσω , μην μου ανησυχείς!

Είμαι στις «Αυγουστιάτικες»,

θα σε ψάξω κ στο «καφενείο» σου....

Φιλία γλυκά Υβόννη μου!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

εδω μπορειτε να βρειτε πολυ χρησιμες πληροφοριες για τα ασφαλη υλικα και τον τροπο διαμορφωσης του παιδικου δωματιου

www.nesting.gr

happymom τι λες γι αυτο το δωματιο που ειναι για αγορακι?....σου αρεσει?

επειδη ζηλευεις τα κοριτσιστικα....:P :laugh:

ειναι ζωγραφικη στον τοιχο στο παιδικο δωματιο,ειναι θαλασσα με καραβακια που αρμενιζουν ανεμελα.....εχει και φαρο...:lol:

AGORISTIKO_BEBE_1aventurabellnisailing1.jpg

:ohmy: δεν το ανεβαζες νωριτερα???ειναι τελειο!ολο!απιθανο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...