Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες! χωρίς να ξέρω τον κύκλο σου, μπορώ να υποθέσω ότι είσαι περίπου 8-10 μέρες πριν την περίοδο σου! σωστά; πιστεύω ότι θα μπορούσε να είναι θετικό σημάδι.. εμφύτευσης.. κ σου το εύχομαι ολόψυχα! 

Καλοσωρισες κοπέλα μου θα σου πω κι εγώ το ίδιο περίμενε να έρθει η μέρα της περιόδου σου και θα δεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η thalaki είπε:

Όχι να γκρινιάξεις όσο θέλεις... 

να μην απογοητευεσαι όμως! 

Έχεις δίκιο κορίτσι μου γλυκό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι έχω δεν έχω θέμα... Γι αυτό πηρα και αυτή τη φορά 20 τεστακια για να μην την χάσω.... Απλά σκέφτομαι να δω πότε θα φτιάξει αυτός ο κύκλος μου... Να μικραίνει βρε παιδί μου λιγάκι.... Εσείς προσπαθείτε 2 φορές. Και εγώ είμαι ακόμη στη 1η....????

ναι πραγματικά το καταλαβαίνω.. είναι πολύ δύσκολο! εννοείται αλλιώς νιώθεις, ξέρεις θα έρθει τάδε μέρα θα αρχίσω νέα προσπάθεια... παρά να είσαι σε αβεβαιότητα! αλλά τα τεστ ωορηξιας θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ πιστεύω αυτή τη φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η thalaki είπε:

ναι πραγματικά το καταλαβαίνω.. είναι πολύ δύσκολο! εννοείται αλλιώς νιώθεις, ξέρεις θα έρθει τάδε μέρα θα αρχίσω νέα προσπάθεια... παρά να είσαι σε αβεβαιότητα! αλλά τα τεστ ωορηξιας θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ πιστεύω αυτή τη φορά! 

Σε ευχαριστώ πολύ.... Αλλιώς στο τέλος με βλέπω ότι φάρμακο υπάρχει κ ότι βιταμίνη υπάρχει για ομαλό κύκλο... 

????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.... Αλλιώς στο τέλος με βλέπω ότι φάρμακο υπάρχει κ ότι βιταμίνη υπάρχει για ομαλό κύκλο... 

????

τα πάντα θα κάνουμε εννοείται μέχρι να φτάσουμε στο μωράκι! χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

τα πάντα θα κάνουμε εννοείται μέχρι να φτάσουμε στο μωράκι! χαχαχα 

Αντε να δούμε κι αυτό τον μήνα... Αλλιώς από Γενάρη συμβουλές γιατρού.... Και συνεχίζουμε..... Πολύ έκατσα μόνοι μας... Δεν αντέχω άλλο. ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αντε να δούμε κι αυτό τον μήνα... Αλλιώς από Γενάρη συμβουλές γιατρού.... Και συνεχίζουμε..... Πολύ έκατσα μόνοι μας... Δεν αντέχω άλλο. ??????

κι εγώ το ίδιο θα κάνω... από Γενάρη θα συμβουλευτω γιατρό.. σιγά μη περιμένω χρόνο ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η thalaki είπε:

κι εγώ το ίδιο θα κάνω... από Γενάρη θα συμβουλευτω γιατρό.. σιγά μη περιμένω χρόνο ?????

Θα έσκαγα... ??? Βασικά εγώ χρειάζομαι πρόκληση και στην ώρα μου.... Και πιστεύω μετά θα είναι οκ. Γενικά είμαι αισιόδοξη. Που θα παει θα το πετύχουμε........ Θα τα πιω όλα και θα τα κάνω όλα.... Το 2019 θέλω να γίνω μαμά... ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλησπέρα κορίτσι μου!!!Εγώ έπινα τα γκλούκο κ μαζί τα ινοφερτ κ θυμάμαι ότι για 2 εβδομάδες βδομάδα ήθελα κ γω γλυκά!!Δν ξέρω αν ήταν απ αυτό ή απ τις βιταμίνες ότι άνοιξε η όρεξη!!Εμένα τα γκλούκο μου έφεραν διάρροιες!!!Γενικά τα δίνουν αρκετά αυτά τα χάπια οι γιατροί!!Πιστεύω αν πάθαινες υπογλυκαιμία θα είχες ζάλη έντονη για λιποθυμία!!!Αν είναι απλά όρεξη για γλυκό δν πιστεύω να είναι ανησυχητικό!!Θα μας πει κ κάποιο άλλο κορίτσι βέβαια!!!

Απλα θελω πολυ γλυκο υπερβολικα πολυ αλλα δεν εχω τασεις λυποθυμιας. Αρα ισχυει οτι ειναι απο τα χαπια αφου το παρατηρησες κ εσυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ όταν τα έπαιρνα ήθελα. Αλλά γενικά εγ δεν λέω όχι στα γλυκά..... Είχα κάνει τότε κ καμπύλη σακχάρου... 

Αφου το λετε κ οι δυο ηρεμησα λιγο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Θα έσκαγα... ??? Βασικά εγώ χρειάζομαι πρόκληση και στην ώρα μου.... Και πιστεύω μετά θα είναι οκ. Γενικά είμαι αισιόδοξη. Που θα παει θα το πετύχουμε........ Θα τα πιω όλα και θα τα κάνω όλα.... Το 2019 θέλω να γίνω μαμά... ❤️❤️❤️

χάχα φυσικά και θα γίνεις! είσαι τόσο μικρή κ το θες τόσο πολύ! έχεις τα δύο μεγαλύτερα +

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@paradisebird  εννοείται ότι θα γκρινιάξεις, και θα ξεσπάσεις και θα πεις τον καημό σου, αλίμονο αν σ'αυτό το φόρουμ γράφαμε "τι ωραία μέρα, μια ωραία πεταλούδα" και τέτοια! Όπως όλες μας λέμε αυτά που νιώθουμε.

Όπως εγώ ας πούμε που είδα μια γνωστή έγκυο στο τρίτο της παιδάκι, και είπα από μέσα μου " μακάρι να ήμουν στη θέση της"!

@Starrr είναι πολύ νωρίς, ακόμη και 28άρη κύκλο να κάνεις, έχεις καιρό ως τη 14η ή 15η ημέρα, και μπορεί να αυξηθεί απότομα. Μην αγχώνεσαι, κάνε τα τεστάκια σου, και θα δεις θετικό τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

 

Θα στηρίζουμε η μια την άλλη κι ας μη γνωριζόμαστε. Κατάλαβα ότι αναφερόσουν στην διαφορά ηλικίας μεταξύ των παιδιών. Θα πω όμως επίσης πως αν ήμουν 34 ετών θα έβλεπα τη ζωή μου πολύ διαφορετικά. Η ατυχία μου σε εισαγωγικά είναι πως παντρεύτηκα στα 47 μου και η ζωή μου στέρηεχσε πολλά πράγματα που για άλλους ήταν αυτονόητα. Για μένα δεν ήταν και δεν είναι τίποτα αυτονόητο. 

Έχεις όμως τώρα τον άντρα σου που τον αγαπάς και σε αγαπάει και αυτό είναι πολύ σημαντικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

15441172579031839555346.jpg

Κοπέλα μου κι εγώ κάποια εκεί 16-17κανω ωορρηξία και υγρά ξεκινάω από λίγο πιο νωρίς δεν έχουν ακόμη καν ξεκινήσει και είμαι πιο μπροστά στου είναι πολύ λογικό να μη δεις ακόμη θετικό και αν κάνεις κάπου 17η μέρα μια χαρά θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κοπέλα μου κι εγώ κάποια εκεί 16-17κανω ωορρηξία και υγρά ξεκινάω από λίγο πιο νωρίς δεν έχουν ακόμη καν ξεκινήσει και είμαι πιο μπροστά στου είναι πολύ λογικό να μη δεις ακόμη θετικό και αν κάνεις κάπου 17η μέρα μια χαρά θα είναι 

Εγώ εχω από σήμερα υγρά. Και λίγους πόνους δεξιά. Γι αυτό είπα ας κανω κ ένα κ σήμερα.. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ εχω από σήμερα υγρά. Και λίγους πόνους δεξιά. Γι αυτό είπα ας κανω κ ένα κ σήμερα.. ???

οποτε κάνε κάθε μέρα τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Θα έσκαγα... ??? Βασικά εγώ χρειάζομαι πρόκληση και στην ώρα μου.... Και πιστεύω μετά θα είναι οκ. Γενικά είμαι αισιόδοξη. Που θα παει θα το πετύχουμε........ Θα τα πιω όλα και θα τα κάνω όλα.... Το 2019 θέλω να γίνω μαμά... ❤️❤️❤️

Και εγω το ιδιο @Starrr μου!!!!!  Θα γινω μαμα και εγω ο κοσμος να χαλασει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Αντε να δούμε κι αυτό τον μήνα... Αλλιώς από Γενάρη συμβουλές γιατρού.... Και συνεχίζουμε..... Πολύ έκατσα μόνοι μας... Δεν αντέχω άλλο. ??????

Αχ κορίτσια κι εγώ Ιανουάριο αρχίζω εξετάσεις, με σαλπιγγογραφια, όχι γιατί πέρασαν πολλοί μήνες προσπάθειας αλλά γιατί τα 36 τα πάτησα και θέλω να κερδίσω όσο γίνεται χρόνο, να ξέρω τουλάχιστον που βαδίζω.. Αυτόν τον μήνα θα κάνω ορμονολογικες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η *Louloudenia* είπε:

Και εγω το ιδιο @Starrr μου!!!!!  Θα γινω μαμα και εγω ο κοσμος να χαλασει ?

@Starrr KAI @louloudenia πόσο σας χαίρομαι για την επιμονή σας κ την Αισιοδοξία σας.... Μακάρι έστω και λίγο να σας έμοιαζα.... Εγώ έχω ήδη προδικασει το τι θα συμβεί... Δυσοίωνο το μέλλον... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπορει να φανει χαζη η ερωτηση μου αλλα εχω ακουσει τοσα..... εσεις μετα την επαφη σηκώνεστε αμέσως η περιμένετε; Ο γιατρος ειχε πει 10 λεπτακια ξαπλα απο άλλους ακουσα οτι δεν πρεπει να σηκωθεις καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κοριτσια μπορει να φανει χαζη η ερωτηση μου αλλα εχω ακουσει τοσα..... εσεις μετα την επαφη σηκώνεστε αμέσως η περιμένετε; Ο γιατρος ειχε πει 10 λεπτακια ξαπλα απο άλλους ακουσα οτι δεν πρεπει να σηκωθεις καθόλου.

Εγώ δεν σηκώνομαι για τουλάχιστον μισή ώρα... Κάποιες φορές κοιμάμαι κατευθείαν.... Θυμάμαι ότι κ στο πρώτο μου παιδί το ίδιο είχα κάνει... Για πλάκα τότε βέβαια... Είχα άγνοια όλων αυτών που συζητάμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope!!! είπε:

@Starrr KAI @louloudenia πόσο σας χαίρομαι για την επιμονή σας κ την Αισιοδοξία σας.... Μακάρι έστω και λίγο να σας έμοιαζα.... Εγώ έχω ήδη προδικασει το τι θα συμβεί... Δυσοίωνο το μέλλον... 

Γιατι ρε κοριτσι τοσο απαισιόδοξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Γιατι ρε κοριτσι τοσο απαισιόδοξη?

Ντρέπομαι και που λέω ότι είμαι απαισιόδοξη.... Γιατί θα με λέτε αχάριστη κ θα έχετε δίκιο αφού έχω ήδη ένα παιδί. Άλλη @Χρηστιαννα κάθε φορά είναι σαν να είναι 1η φορά... Ίδιο άγχος ίδια αγωνία.... Απλά απογοητευτηκα.... Μια χάνω την ωορηξια μια την πετυχαίνω ακριβώς κ δεν μένω.... Κουράστηκα.... Γιατί σε μερικές έρχονται γρήγορα... Κ σε εμάς όχι... Ολόψυχα σας εύχομαι σε όλες το 2019....να γίνετε μανούλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope!!! είπε:

Εγώ δεν σηκώνομαι για τουλάχιστον μισή ώρα... Κάποιες φορές κοιμάμαι κατευθείαν.... Θυμάμαι ότι κ στο πρώτο μου παιδί το ίδιο είχα κάνει... Για πλάκα τότε βέβαια... Είχα άγνοια όλων αυτών που συζητάμε 

Εμεις συνήθως εχουμε επαφες το πρωι οταν ξυπναμε κ το βραδυ νωρις σπανια ακριβώς πριν τον υπνο κ ετσι συνήθως συκωνομαι γρηγορα. Τι να πω δεν ξερω διαβαζα οτι δεν εχει σημασια δεν ξερω τι να πιστεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Εμεις συνήθως εχουμε επαφες το πρωι οταν ξυπναμε κ το βραδυ νωρις σπανια ακριβώς πριν τον υπνο κ ετσι συνήθως συκωνομαι γρηγορα. Τι να πω δεν ξερω διαβαζα οτι δεν εχει σημασια δεν ξερω τι να πιστεψω...

Η συνυφαδα μου στο 2ο παιδί έμεινε μετά από 6 χρόνια, ("δεν προσπαθούσε...) με μια επαφή κ μάλιστα σηκώθηκε αμέσως κ πλυθηκε κιόλας. Η δε κουμπάρα μου έμεινε πριν λίγους μήνες με μια μόνο επαφή στο 2ο ενώ στο 1ο ταλσιπωρηθηκε 8 μήνες... Αν θέλει θα γίνει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...