Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια @egw και @Hope!!! είστε μικρές, μην αγχώνεστε. Εγώ είμαι 34,5... αλλά το έχω βάλει πείσμα, θα το παλέψω από τη δική μου πλευρά, από κει και πέρα άλλος αποφασίζει. Εσείς όμως είστε μικρές, στην ηλικία σας έκανα την κόρη μου!

Κι εσείς μικρή είσαι αλλά δυστυχώς δεν παίζει και ρολο αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η egw είπε:

Λεμε στις καινούργιες εγκυουλε απολαύστε το ξέρετε όμως πόσο δύσκολο είναι;να δεις τεστ θετικό να κάνεις χοριακη να βγουν οι εξετάσεις της μαμάς καλές και μετά κι άλλες κι άλλες να κάνεις τις εξετάσεις του παιδιού όλο τρέχεις για εξετάσεις και μετά άλλες για το παιδί έχει φθάσει τέσσερα και είμαι στο άγχος για το παραμικρό και δόξα ο θεός όλα πάνε καλά μέχρι τώρα όμως πόσες φορές έχει περάσει από το μυαλό μου και φοβόμουν νξα δοκιμάσω για δεύτερο;γιατί λέω που ξέρω ότι θα είναι και το δεύτερο εντάξει σε όλα ; 

Κι όμως, παρόλο που έχω περάσει τον εφιάλτη της παλίνδρομης, θέλω πολύ να ξαναμείνω έγκυος. Η αγωνία στα ύψη, εννοείται. Όταν έχεις παιδιά, κάθε μέρα είναι μια αγωνία. Συνέχεια σκέφτομαι την κόρη μου, αν είναι καλά, αν είναι ασφαλής, να μην αρρωσταίνει, να να να... Αλλά θέλω τόσο πολύ έστω άλλο ένα γερό παιδάκι...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Αυτό το έχω ξαναπεί. Οι μάνες και οι γιαγιάδες μας πως έκαναν τόσα παιδιά. Ούτε μέρες, ούτε θερμοκρασίες μετρούσαν, ούτε τεστ ωορρηξίας υπήρχαν. Ούτε μέρα παρά μέρα (φαντάζομαι τουλάχιστον) ή προγραμματισμένα είχαν επαφές. Ούτε βιταμίνες έπαιρναν. Ούτε σε γιατρούς πήγαιναν να δούνε πότε θα έχουν ωορρηξία. Ούτε τίποτα. Εάν και όταν είναι να γίνει θα γίνει!!! Δεν το λέω για να σας πω πως κάνετε λάθος που τα κάνετε όλα αυτά, αλλά για να σας δείξω πως το στρες ευθύνεται σε πολύ μεγάλο βαθμό ειδικά στις γυναίκες που σύμφωνα με το γιατρό τους δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα!!!

Μια κυρία που ξέρω εξήντα τώρα άργησε να κάνει παιδί έχασε δύο και ένα από τα δίδυμα τώρα έχει δύο παιδιά και όλα καλά χωρίς καμία θεραπεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Καλέ μη μιλάτε εσείς για ηλικίες και ότι είστε μεγάλες!!! Μαχαιριά στην καρδιά μου δίνετε!!! Σας φιλώ....

Εγώ δεν ήθελα να θίξω το θέμα της ηλικίας αλλά ότι άφησα μεγάλη διαφορά της πρώτης εγκυμοσύνης με το να δοκιμάσω για δεύτερη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@paradisebird γι'αυτό είμαστε εδώ κορίτσι μου, να τα βγάζουμε από μέσα μας! Να λέει η καθεμιά τον πόνο της και να αλληλοπαρηγοριόμαστε! ?

@egwκι όμως έχω δει διαφορά από τα 30 στα σχεδόν 35. Σε διάφορα πράγματα, από τον μεταβολισμό, μέχρι τα οργανικά θέματα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Μακάρι να μπορούσα να το ρίξω στην τρέλα και να αστειευτώ. Αυτοσαρκάζομαι βασικά...

Εγώ δεν ήθελα να θίξω το θέμα της ηλικίας αλλά ότι άφησα μεγάλη διαφορά μεταξύ πρώτης και δεύτερης εγκυμοσύνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν μπορω με τιποτα να σταματήσω τα γλυκα κ ειχα διαβασει οτι τα glucophage που περνω μπορει να προκαλεσουν υπογλυκαιμιες γενικα ειμαι φαγανο παιδι απλα τωρα το παρακανα!!! Γνωριζει καμια κατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στο forum! Δεν ξέρω αν γράφω σωστά εδώ αλλά έχω μια απορία.... Έχω σταθερό κύκλο περιόδου σχετικά (μια μέρα πάνω, μια μέρα κάτω). Τώρα περίμενα περίοδο στις 14 του μηνός!  Έχω από χτες όμως που είδα κάτι ροζ στα υγρά και συνεχίζεται και σήμερα... Επειδή με τον άντρα μου προσπαθουμε για παιδακι είπα μήπως είναι κάτι τέτοιο γιατί δεν έτυχε άλλη φορά... Υπάρχειπερίπτωση να έτυχε σε καμία άλλη σας κάτι παρόμοιο??? Ευχαριστώ πολύ!!!! ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κοριτσια δεν μπορω με τιποτα να σταματήσω τα γλυκα κ ειχα διαβασει οτι τα glucophage που περνω μπορει να προκαλεσουν υπογλυκαιμιες γενικα ειμαι φαγανο παιδι απλα τωρα το παρακανα!!! Γνωριζει καμια κατι;

Kαλησπέρα κορίτσι μου!!!Εγώ έπινα τα γκλούκο κ μαζί τα ινοφερτ κ θυμάμαι ότι για 2 εβδομάδες βδομάδα ήθελα κ γω γλυκά!!Δν ξέρω αν ήταν απ αυτό ή απ τις βιταμίνες ότι άνοιξε η όρεξη!!Εμένα τα γκλούκο μου έφεραν διάρροιες!!!Γενικά τα δίνουν αρκετά αυτά τα χάπια οι γιατροί!!Πιστεύω αν πάθαινες υπογλυκαιμία θα είχες ζάλη έντονη για λιποθυμία!!!Αν είναι απλά όρεξη για γλυκό δν πιστεύω να είναι ανησυχητικό!!Θα μας πει κ κάποιο άλλο κορίτσι βέβαια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κοριτσια δεν μπορω με τιποτα να σταματήσω τα γλυκα κ ειχα διαβασει οτι τα glucophage που περνω μπορει να προκαλεσουν υπογλυκαιμιες γενικα ειμαι φαγανο παιδι απλα τωρα το παρακανα!!! Γνωριζει καμια κατι;

Και εγώ όταν τα έπαιρνα ήθελα. Αλλά γενικά εγ δεν λέω όχι στα γλυκά..... Είχα κάνει τότε κ καμπύλη σακχάρου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κική Φ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στο forum! Δεν ξέρω αν γράφω σωστά εδώ αλλά έχω μια απορία.... Έχω σταθερό κύκλο περιόδου σχετικά (μια μέρα πάνω, μια μέρα κάτω). Τώρα περίμενα περίοδο στις 14 του μηνός!  Έχω από χτες όμως που είδα κάτι ροζ στα υγρά και συνεχίζεται και σήμερα... Επειδή με τον άντρα μου προσπαθουμε για παιδακι είπα μήπως είναι κάτι τέτοιο γιατί δεν έτυχε άλλη φορά... Υπάρχειπερίπτωση να έτυχε σε καμία άλλη σας κάτι παρόμοιο??? Ευχαριστώ πολύ!!!! ☺

Καλώς ήρθες! Πόσο μεγάλος είναι ο κύκλος σου; Ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία; Αν ας πούμε έχει περάσει τουλάχιστον μια εβδομάδα από την ωορρηξία, θα μπορούσε να είναι αίμα εμφύτευσης. Αν και συνήθως αυτό το αιματάκι το βλέπουμε κάπου κοντά στην περίοδο.

Εγώ έχω ροζ ή καφέ αρκετές ημέρες πριν την περίοδο, κάτι που δεν συνέβαινε στο παρελθόν ποτέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κική Φ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στο forum! Δεν ξέρω αν γράφω σωστά εδώ αλλά έχω μια απορία.... Έχω σταθερό κύκλο περιόδου σχετικά (μια μέρα πάνω, μια μέρα κάτω). Τώρα περίμενα περίοδο στις 14 του μηνός!  Έχω από χτες όμως που είδα κάτι ροζ στα υγρά και συνεχίζεται και σήμερα... Επειδή με τον άντρα μου προσπαθουμε για παιδακι είπα μήπως είναι κάτι τέτοιο γιατί δεν έτυχε άλλη φορά... Υπάρχειπερίπτωση να έτυχε σε καμία άλλη σας κάτι παρόμοιο??? Ευχαριστώ πολύ!!!! ☺

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες! χωρίς να ξέρω τον κύκλο σου, μπορώ να υποθέσω ότι είσαι περίπου 8-10 μέρες πριν την περίοδο σου! σωστά; πιστεύω ότι θα μπορούσε να είναι θετικό σημάδι.. εμφύτευσης.. κ σου το εύχομαι ολόψυχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έλεγα να μην κάνω καθόλου τεστ λέω μη πάει κι αυτό τσάμπα.... Και τώρα μου μπήκε στην ιδέα. Και λέω ας κάνω μωρέ ένα να μην χάσω την ωορρηξια. Και τελικά αχνό πιο αχνό από χθες....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@paradisebird γι'αυτό είμαστε εδώ κορίτσι μου, να τα βγάζουμε από μέσα μας! Να λέει η καθεμιά τον πόνο της και να αλληλοπαρηγοριόμαστε! ?

@egwκι όμως έχω δει διαφορά από τα 30 στα σχεδόν 35. Σε διάφορα πράγματα, από τον μεταβολισμό, μέχρι τα οργανικά θέματα.

 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Εγώ δεν ήθελα να θίξω το θέμα της ηλικίας αλλά ότι άφησα μεγάλη διαφορά μεταξύ πρώτης και δεύτερης εγκυμοσύνης

Θα στηρίζουμε η μια την άλλη κι ας μη γνωριζόμαστε. Κατάλαβα ότι αναφερόσουν στην διαφορά ηλικίας μεταξύ των παιδιών. Θα πω όμως επίσης πως αν ήμουν 34 ετών θα έβλεπα τη ζωή μου πολύ διαφορετικά. Η ατυχία μου σε εισαγωγικά είναι πως παντρεύτηκα στα 47 μου και η ζωή μου στέρησε πολλά πράγματα που για άλλους ήταν αυτονόητα. Για μένα δεν ήταν και δεν είναι τίποτα αυτονόητο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@paradisebird γι'αυτό είμαστε εδώ κορίτσι μου, να τα βγάζουμε από μέσα μας! Να λέει η καθεμιά τον πόνο της και να αλληλοπαρηγοριόμαστε! ?

@egwκι όμως έχω δει διαφορά από τα 30 στα σχεδόν 35. Σε διάφορα πράγματα, από τον μεταβολισμό, μέχρι τα οργανικά θέματα.

 

Συμφωνώ απόλυτα και το επιβεβαιώνω κι εγώ. Και από τα 45+ ακόμη μεγαλύτερη διαφορά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κι όμως, παρόλο που έχω περάσει τον εφιάλτη της παλίνδρομης, θέλω πολύ να ξαναμείνω έγκυος. Η αγωνία στα ύψη, εννοείται. Όταν έχεις παιδιά, κάθε μέρα είναι μια αγωνία. Συνέχεια σκέφτομαι την κόρη μου, αν είναι καλά, αν είναι ασφαλής, να μην αρρωσταίνει, να να να... Αλλά θέλω τόσο πολύ έστω άλλο ένα γερό παιδάκι...! 

Σου το εύχομαι ολόψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

15441172579031839555346.jpg

κοριτσάκι μου μην απογοητευεσαι... αφού κάνεις μεγάλους κύκλους, κάπου κοντά 17η θα σκουραινει σίγουρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

κοριτσάκι μου μην απογοητευεσαι... αφού κάνεις μεγάλους κύκλους, κάπου κοντά 17η θα σκουραινει σίγουρα :)

Συμφωνώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

 

Θα στηρίζουμε η μια την άλλη κι ας μη γνωριζόμαστε. Κατάλαβα ότι αναφερόσουν στην διαφορά ηλικίας μεταξύ των παιδιών. Θα πω όμως επίσης πως αν ήμουν 34 ετών θα έβλεπα τη ζωή μου πολύ διαφορετικά. Η ατυχία μου σε εισαγωγικά είναι πως παντρεύτηκα στα 47 μου και η ζωή μου στέρησε πολλά πράγματα που για άλλους ήταν αυτονόητα. Για μένα δεν ήταν και δεν είναι τίποτα αυτονόητο. 

η ζωή σου στέρησε πολλά.. αλλα έστω και έτσι σου έδωσε τον άνθρωπο σου κ μοιραζόσαστε τις ζωές σας! 

αυτονόητο δεν είναι τίποτα για κανέναν... 

η ζωή  ανατρέπεται σε δευτερόλεπτα! 

ευχομαι να είσαι γερή κ να προσπαθείς κ ο Θεός να δώσει σε όλες μας ένα μωράκι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η thalaki είπε:

κοριτσάκι μου μην απογοητευεσαι... αφού κάνεις μεγάλους κύκλους, κάπου κοντά 17η θα σκουραινει σίγουρα :)

Μακαρι... Γιατί εκεί που έλεγα καλά είμαστε. Τώρα σταμάτησε. Ίσως και εγώ τα ξεκίνησα πολύ νωρίς.... Αλλά το τελευταίο 6μηνο έχω κύκλους από 28 ημέρες έως 45....γι αυτό φοβήθηκα μην την χάσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Μακαρι... Γιατί εκεί που έλεγα καλά είμαστε. Τώρα σταμάτησε. Ίσως και εγώ τα ξεκίνησα πολύ νωρίς.... Αλλά το τελευταίο 6μηνο έχω κύκλους από 28 ημέρες έως 45....γι αυτό φοβήθηκα μην την χάσω. 

σκέψου αν κάνεις πάλι κύκλο 45 ημερών... μετά την 20η θα δεις θετικό. έχε υπομονή κ θα δεις την ωορηξια. 

καταλαβαίνω οι  μεγάλοι κύκλοι σε κάνουν να χάνεις την υπομονή σου... αλλά πρέπει να αφοπλιστουμε με πολυυυ υπομονή... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η paradisebird είπε:

Δεν θα γκρινιάξω άλλο. Δεν μου φταίτε σε τίποτα άλλωστε. Θεού πράγματα είναι αυτά!!!

Όχι να γκρινιάξεις όσο θέλεις... 

να μην απογοητευεσαι όμως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η thalaki είπε:

σκέψου αν κάνεις πάλι κύκλο 45 ημερών... μετά την 20η θα δεις θετικό. έχε υπομονή κ θα δεις την ωορηξια. 

καταλαβαίνω οι  μεγάλοι κύκλοι σε κάνουν να χάνεις την υπομονή σου... αλλά πρέπει να αφοπλιστουμε με πολυυυ υπομονή... 

 

Ναι έχω δεν έχω θέμα... Γι αυτό πηρα και αυτή τη φορά 20 τεστακια για να μην την χάσω.... Απλά σκέφτομαι να δω πότε θα φτιάξει αυτός ο κύκλος μου... Να μικραίνει βρε παιδί μου λιγάκι.... Εσείς προσπαθείτε 2 φορές. Και εγώ είμαι ακόμη στη 1η....????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...