Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Εγώ είμαι ταύρος ???

Κι εγω ταύρος είμαι!!!! Κάποια είχε γράψει ότι θα πήγαινε Πάτρα... Νομίζω ότι ηταν το @LOULOUdaki! Η όχι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Lactaki  μου χρόνια πολλά!!  ρωτα καλυτερα το μαχαιρα να σου πει εκείνος είναι πιο ειδικός.

Χρόνια πολλά αγαπη.αν είσαι στο μαγαζί μπορείς να ρωτήσεις δίπλα στο φαρμακείο αν έχει κ να περάσω να το πάρω όταν σχολασω?? Εδώ στην αγορά ρώτησα σε δύο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.Σας εχω κ εγω στο νου μου και αναρωτιεμαι αν εχουμε καποια εγκυουλα.Δεν εχω παρακολουθησει τα γεγονοτα αυτες τις μερες.Ειχαμε πολυ τρεξιμο για τα 9μερα .... Κάθε μερα η απουσία ειναι και πιο εντονη ,μαζί και ο πόνος...Μοιαζει σαν ψεμα...

Μεσα στον πονο μας ,εχουμε και ενα ευχαριστο.Περιμένουμε μερα με την μερα να γεννήσει η αγαπημενη μου ξαδερφη.Ειναι στον 8ο μηνα και επειδη εκανε συσπασεις βρισκεται στο νοσοκομειο.Κάθε μερα ειμαι εκει και αγωνιώ να πάνε ολα καλα..

Εσεις τι κάνετε;;Είχαμε κανενα ευχαριστο νεο;;

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Θα περάσει ο καιρός, θα απαλύνει ο πόνος. Τώρα είναι πολύ δύσκολα το ξέρω. Κουράγιο. Καλή λευτεριά στην ξαδέρφη σου, όλα καλά θα πάνε. Εύχομαι ολόψυχα το 2019 να σου φέρει κι εσένα ένα μωράκι!

@Χρηστιαννα @marillia σας θαυμάζω κορίτσια! Το 2019 θα είναι η χρονιά σας!

Αχ αυτό το άγχος μας διαλύει... βέβαια, εγώ πιστεύω πολύ και στον παράγοντα "τύχη".

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν @KONSTANTIA @egw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Hope!!! όχι κοριτσάκι μου, δεν το είχα πει εγώ! Μήπως το άλλο λουλούδι της παρέας, η @*Louloudenia* ?

Αχ μπορεί... Σας μπερδεύω ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Θα περάσει ο καιρός, θα απαλύνει ο πόνος. Τώρα είναι πολύ δύσκολα το ξέρω. Κουράγιο. Καλή λευτεριά στην ξαδέρφη σου, όλα καλά θα πάνε. Εύχομαι ολόψυχα το 2019 να σου φέρει κι εσένα ένα μωράκι!

@Χρηστιαννα @marillia σας θαυμάζω κορίτσια! Το 2019 θα είναι η χρονιά σας!

Αχ αυτό το άγχος μας διαλύει... βέβαια, εγώ πιστεύω πολύ και στον παράγοντα "τύχη".

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν @KONSTANTIA @egw

Ευχαριστω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Θα περάσει ο καιρός, θα απαλύνει ο πόνος. Τώρα είναι πολύ δύσκολα το ξέρω. Κουράγιο. Καλή λευτεριά στην ξαδέρφη σου, όλα καλά θα πάνε. Εύχομαι ολόψυχα το 2019 να σου φέρει κι εσένα ένα μωράκι!

@Χρηστιαννα @marillia σας θαυμάζω κορίτσια! Το 2019 θα είναι η χρονιά σας!

Αχ αυτό το άγχος μας διαλύει... βέβαια, εγώ πιστεύω πολύ και στον παράγοντα "τύχη".

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν @KONSTANTIA @egw

Καλημέρα κορίτσια κι απο μένα όλα καλά εδώ αν και φεύγουν οι γονείς μου σήμερα και δεν μου αρέσει πολύ αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Hope!!! όχι κοριτσάκι μου, δεν το είχα πει εγώ! Μήπως το άλλο λουλούδι της παρέας, η @*Louloudenia* ?

Τα "λουλουδάκια" της παρέας μας μάς έχουν μπερδέψει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!Πως είσαι?Η fsh δείχνει  την ποιότητα των ωαρίων!!Πολλές φορές οι γιατροί όταν είναι στα όρια ζητούν κ την ΑΜΗ!!Δν είναι απογορευτική για σύλληψη αλλά κ καμιά βιταμινούλα ίσως βοηθά!!

Καλημέρα! Ο γυναικολογος δεν είδε κάτι το ιδιαίτερο στις εξετάσεις και μου πρότεινε να συμβουλευτω ενδοκρινολογο.. Άλλος γυναικολόγος μού είπε πως είναι οκ όλα κι ότι βιάζομαι (λιγότερο από εξάμηνο προσπαθουμε..). Την ΑΜΗ δεν μου την είχε γράψει, σκέφτομαι να την κάνω μόνη μου... Αυτά! Να έχεις ένα υπέροχο σκ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Χρόνια πολλά αγαπη.αν είσαι στο μαγαζί μπορείς να ρωτήσεις δίπλα στο φαρμακείο αν έχει κ να περάσω να το πάρω όταν σχολασω?? Εδώ στην αγορά ρώτησα σε δύο ..

Είναι κλειστά γαμωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LOULOUdaki! καλά είμαι κοπέλα μου, εσύ; Σήμερα ένιωσα την πρώτη πρωινή αδιαθεσία! Ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα αδιαθεσίες! Σταμάτησε και η αιμορραγία αλλά νιώθω λίγο περισσότερο κουρασμένη....

Το 2019 σε λίγες μέρες έρχεται στην ζωή μας! Ας φέρει στον καθένα ό,τι επιθυμεί και σε όλους την υγεία μας και το κουράγιο να παλέυουμε με τα προβλήματα που εμφανίζονται στο δρόμο μας! Πάνω από όλα κατανόηση στον συνάνθρωπο, κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LOULOUdaki! καλά είμαι κοπέλα μου, εσύ; Σήμερα ένιωσα την πρώτη πρωινή αδιαθεσία! Ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα αδιαθεσίες! Σταμάτησε και η αιμορραγία αλλά νιώθω λίγο περισσότερο κουρασμένη....

Το 2019 σε λίγες μέρες έρχεται στην ζωή μας! Ας φέρει στον καθένα ό,τι επιθυμεί και σε όλους την υγεία μας και το κουράγιο να παλέυουμε με τα προβλήματα που εμφανίζονται στο δρόμο μας! Πάνω από όλα κατανόηση στον συνάνθρωπο, κορίτσια!

Χαίρομαι πολύ που σταμάτησε η αιμορραγία.

Εγώ έχω από τώρα αδιαθεσιες ενώ στο μικρό σχεδόν καθόλου

Πόσο είσαι τώρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η egw είπε:

Χαίρομαι πολύ που σταμάτησε η αιμορραγία.

Εγώ έχω από τώρα αδιαθεσιες ενώ στο μικρό σχεδόν καθόλου

Πόσο είσαι τώρα ;

Υπομονή, είναι για καλό σκοπό και λόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @KONSTANTIA αυτά είναι τέλεια νέα!!! Πολύ χάρηκα!!! 

Κορίτσια, οι αδιαθεσίες θα φύγουν, τα μωράκια θα μείνουν! Μη μασάτε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Υπομονή, είναι για καλό σκοπό και λόγο. 

Ναι κοπέλα μου το ξέρω .μακάρι να πάνε καλά και χαλάλι του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Στις 3/1! Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Α ωραία.κοιτα εγώ έχω την αδερφή μου γυναικολόγο αλλά είναι στη Κύπρο οπότε εδώ έχω άλλο .μίλησα με την αδερφή μου μου είπε ότι σε δύο βδομάδες θα ακούσω καρδούλα οπότε θα πάρω τέλη της βδομάδας να κλείσω δε νομίζω να μη βρω .

Και τότε αν ζητήσει θα κάνω και χοριακη 

Έχω όμως ένα θεματακι δεν έχω που να αφήσω το μικρό να πάμε μαζί με τον άντρα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Θα τον πάρεις μαζί σου!

Το πιο πιθανόν αλλά δεν του έχουμε πει τίποτα ακόμη και στο πρώτο ραντεβού μέχρι να ακούσω το όλα πάνε καλά θα είμαι σε πανικό . εντωμεταξυ είναι και ζωηρό παιδί δεν θα κάτσει χωρίς να πειράξει

Θα δω μήπως ο άντρας μου μπορεί να πάρει κάποιο πρωί άδεια που θα είναι ο μικρός στο σχολείο αλλιώς θα το πάμε μαζί 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Εχεις κ εσυ πολυκυστικες

Όχι δεν έχω, είναι όλα καθαρά. Έχω όμως μικρό κύκλο, στο μικροβιολογικο μου είπαν ότι είναι καλές οι εξετάσεις, εκτός από το θυρεοειδή που είναι πολύ κατεβασμένός. Την άλλη εβδομάδα έτσι και αλλιώς θα πάω στο γυναικολόγο οπότε θα ξέρω καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!Την ε2 την διαβάζουν πάντα σε συνδιασμό με την fsh!!Mπορεί αυτός ο κύκλος να μην είναι τόσο καλός!!Μόνο γι αυτό τον μήνα!!Αν ο γιατρός θεωρήσει ότι δν του άρεσει μπορεί να κάνεις επανάληψη!!Πάντα οι ορμόνες θέλουν επανάληψη!!Κ πάντα παίζει ρόλο πχ η ηλικία της γυναίκας,αν έχει πολυκυστικές!!Εγώ τον μήνα που θα έκανα σπερματέγχυση είχα την lh παραπάνω απ την fsh!!Αύτο συμβαίνει στις πολυκυστικές!!

Δεν έχω πολυκυστικες και είμαι 28 χρονών. Στο μικροβιολογικο μου είπαν ότι είναι καλές, μενει βέβαια  και η γνώμη του γυναικολογου την επόμενη εβδομάδα..είσαι Ενδοκρινολογός? Τι γνώμη έχεις για τόσο χαμηλό TSH? Έχω αγχωθεί πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...