Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 31η ημέρα έκανα το τεστακι και βγήκε δυστυχώς αρνητικό. Η θερμοκρασία ίδια 36,2 όπως κάθε μέρα.... 

Καλημέρα!!! Γτ δεν κάνεις μια χοριακη? Έχεις τόσο μεγάλους κύκλους? Εγώ έκανα ορμονολογικες κ Τρίτη πάω για σαλπιγγογραφια!!! Δεν πειράζει!!! Πάμε για τυχερό Οκτώβρη όλες μαζί!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα!!! Γτ δεν κάνεις μια χοριακη? Έχεις τόσο μεγάλους κύκλους? Εγώ έκανα ορμονολογικες κ Τρίτη πάω για σαλπιγγογραφια!!! Δεν πειράζει!!! Πάμε για τυχερό Οκτώβρη όλες μαζί!!! ???

Τώρα τελευταία είχα 28 και 30 ημέρες. Τώρα αυτό τον μήνα δεν ξέρω τι έγινε..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Τώρα τελευταία είχα 28 και 30 ημέρες. Τώρα αυτό τον μήνα δεν ξέρω τι έγινε..... 

Κάνε λίγο υπομονή ακόμη κ πήγαινε για χοριακη!!! Μπορεί να έδειξε λάθος το τεστ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 31η ημέρα έκανα το τεστακι και βγήκε δυστυχώς αρνητικό. Η θερμοκρασία ίδια 36,2 όπως κάθε μέρα.... 

Καλημέρα κορίτσι. Όσο δεν έρχεται μην απογοητεύσαι..για να δούμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, @France περαστικά! @Starrr μου ίσως να είναι νωρίς ακόμη, όσο δεν έρχεται υπάρχει ελπίδα. @sofiefin1982 έτσι μπράβο αισιοδοξία και όλα θα πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η France είπε:

Καλημέρα! Starrr πήγαινε για χοριακη.

Παρασκευή έχω σκοπό να πάω για μικροβιολογικες εξετάσεις. Οπότε αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε θα καμω και μια χοριακη για να δω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Παρασκευή έχω σκοπό να πάω για μικροβιολογικες εξετάσεις. Οπότε αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε θα καμω και μια χοριακη για να δω.... 

Καλημέρα starr μου Αυτό κάνε για να είσαι σίγουρη γιατί με τα τεστ δεν ξέρεις  πάντα αν είναι σωστό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα starr μου Αυτό κάνε για να είσαι σίγουρη γιατί με τα τεστ δεν ξέρεις  πάντα αν είναι σωστό!!!

Πάντως δεν νιώθω έγκυος. Νιώθω όπως είσαι μετά την περίοδο. Γιατί πιο πριν είχα πόνους, τώρα κ 2 μέρες τίποτα. Λίγα υγρά, λίγο πρησμένο στήθος, μόνο τα γαργαλητα θα έλεγα που Κ που νιώθω. Αυτό. Χθες με είχε πιάσει κ έπινα 2 ποτήρια νερό ένιωθα αφυδατωμενη. Σαν να μη με χόρταινε αλλά όταν το καταπινα μου έβγαζε πικρίλα. Τώρα αυτά δεν ξέρω τι είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr καλύτερα μην ψάχνεις συμπτώματα. Εξάλλου αυτά είναι αποτέλεσμα της ανεβασμένης β χοριακής. Ισως αν δε σου χει έρθει η περίοδος μέχρι την ΠΑρασκευή αφού κάνεις και τη χοριακή να πάρεις ένα τηλ το γιατρό σου. Ισως μαλιστα θα σου έλεγα να τον πάρεις ένα τηλ από την Πέμπτη να τον ρωτήσεις μήπως μαζί με τη χοριακή κάνεις και μια προγεστερόνη. Αυτοί καταλαβαίνουν από την τιμή αν και πότε έγινε περίπου η ωορρηξία. Αλλιώς θα σου πεί να περιμένεις κάποιες μέρες σίγουρα. Επίσης ένας υπέρηχος αν δεν έρθει τις επομενες μέρες ή δε βγει θετική η χοριακή θα σου έλυνε κάθε απορία αφού δείχνει επακριβώς πάχος ενδομητρίου για να δεις σε ποια φάση είσαι. Ειχες και μεγάλους κύκλους μεχρι πριν 2-3 μηνες οπότε μπορεί να είναι και κάποια ανωμαλία, μπορεί να έγινε αργότερα η ωορρηξία που για μενα ειναι πολύ πιθανό σενάριο, άρα και η αναμενόμενη περίοδος έχει μετατεθεί, οπότε ακόμα δεν είσαι σε επίσημη καθυστέρηση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.

Σήμερα είμαι 17η ημέρα κ νιώθω πόνους περιόδου. Είναι δυνατόν; Εν τω μεταξύ σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση κύστης γιατί πρόσφατα πήγα στον γυναικολόγο κ δεν είδε τίποτα. Γιατί όμως νιώθω έτσι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

Σήμερα είμαι 17η ημέρα κ νιώθω πόνους περιόδου. Είναι δυνατόν; Εν τω μεταξύ σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση κύστης γιατί πρόσφατα πήγα στον γυναικολόγο κ δεν είδε τίποτα. Γιατί όμως νιώθω έτσι τώρα;

Καλημέρα!!!! Μήπως είναι ωορρηξία;; Τι κύκλο έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Starrr καλύτερα μην ψάχνεις συμπτώματα. Εξάλλου αυτά είναι αποτέλεσμα της ανεβασμένης β χοριακής. Ισως αν δε σου χει έρθει η περίοδος μέχρι την ΠΑρασκευή αφού κάνεις και τη χοριακή να πάρεις ένα τηλ το γιατρό σου. Ισως μαλιστα θα σου έλεγα να τον πάρεις ένα τηλ από την Πέμπτη να τον ρωτήσεις μήπως μαζί με τη χοριακή κάνεις και μια προγεστερόνη. Αυτοί καταλαβαίνουν από την τιμή αν και πότε έγινε περίπου η ωορρηξία. Αλλιώς θα σου πεί να περιμένεις κάποιες μέρες σίγουρα. Επίσης ένας υπέρηχος αν δεν έρθει τις επομενες μέρες ή δε βγει θετική η χοριακή θα σου έλυνε κάθε απορία αφού δείχνει επακριβώς πάχος ενδομητρίου για να δεις σε ποια φάση είσαι. Ειχες και μεγάλους κύκλους μεχρι πριν 2-3 μηνες οπότε μπορεί να είναι και κάποια ανωμαλία, μπορεί να έγινε αργότερα η ωορρηξία που για μενα ειναι πολύ πιθανό σενάριο, άρα και η αναμενόμενη περίοδος έχει μετατεθεί, οπότε ακόμα δεν είσαι σε επίσημη καθυστέρηση.

 

Ναι ίσως. Διότι και μέχρι 16η ημέρα δνε ειχα και θετικό τεστ ωορρηξίας... Ούτως ή αλλιώς κ με τα φάρμακα που παίρνω τις πολυβιταμινες εννοώ θέλουν 3 μήνες για να φτιάξει ο κύκλος μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κοριτσια μου και εγώ σήμερα το πρωί δεν άντεξα έκανα τεστ και βρήκε αρνητικό. Ήμουν σίγουρη ότι δεν θα ήμουν έγκυος αφού πάντα είμαι άτυχη ????. Εκτός το ότι δεν είμαι εγκυος με στεναχώρησε πολύ και το γεγονός με τα καφέ που είχα. Ευτυχώς έκλεισα ραντεβού σε γιατρούς...Αυτά από εμένα παρεούλα...τζάμπα ήλπιζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα!!!! Μήπως είναι ωορρηξία;; Τι κύκλο έχεις; 

Γύρω στις είκοσι πέντε μέρες. Ωορρηξία την τσεκαρα με τεστακια οπότε έχει περάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλημέρα και από εμένα κοριτσια μου και εγώ σήμερα το πρωί δεν άντεξα έκανα τεστ και βρήκε αρνητικό. Ήμουν σίγουρη ότι δεν θα ήμουν έγκυος αφού πάντα είμαι άτυχη ????. Εκτός το ότι δεν είμαι εγκυος με στεναχώρησε πολύ και το γεγονός με τα καφέ που είχα. Ευτυχώς έκλεισα ραντεβού σε γιατρούς...Αυτά από εμένα παρεούλα...τζάμπα ήλπιζα.

Κι εγω από ότι καταλαβαίνω. Ήδη έχω σκεφτεί βασικά και παραγγείλει τα pragmacare που σας έλεγα κ για μένα κ τον άντρα μου... Εντάξει εμείς προσπαθούμε 3 μήνες. Αλλά κι αυτόν τον μήνα μάλλον τις ημέρες που έλειπε ο άντρας μου ήμουν στις γόνιμες.... Οπότε δνε είχαμε κ επαφές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κι εγω από ότι καταλαβαίνω. Ήδη έχω σκεφτεί βασικά και παραγγείλει τα pragmacare που σας έλεγα κ για μένα κ τον άντρα μου... Εντάξει εμείς προσπαθούμε 3 μήνες. Αλλά κι αυτόν τον μήνα μάλλον τις ημέρες που έλειπε ο άντρας μου ήμουν στις γόνιμες.... Οπότε δνε είχαμε κ επαφές.. 

Εμεις ειχαμε συνολικά 4 φορές και εκείνο μόνο στις γόνιμες. Ο άντρας μου κουράζεται πολύ στη δουλειά, έρχεται αργά και δεν μπορώ συνέχεια να είμαι πάνω από το κεφάλι του και να του ζητάω αγκαλίτσες. Αφήστε που και για εμένα μερικές φορές είναι δύσκολο γιατί και εγώ είμαι κουρασμένη από τη δουλειά. Εμείς προσπαθούμε από τον Ιούνιο ξανά 4 μήνες δηλαδή. Σκέφτομαι μήπως το διάλειμμα 6 μηνών που κάναμε ενδιάμεσα δεν ήταν καλό...Δεν ξέρω τι να πιστέψω. Πέρισυ παντρευτηκαμε τον Αύγουστο και τον Νοέμβριο έμεινα έγκυος σχετικά πολύ γρήγορα και τώρα με τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr ίσως ακόμα δεν έχει φτιάξει ο κύκλος σου, από τη στιγμή που δεν είδες και θετικό τεστ ωορρηξιας.. @Lenaki1890τον Ιούνιο που ξεκινήσαμε επαφές είχα μία εβδομάδα πριν την περίοδο καφέ.. Και ροζ κηλίδα! Τρελάθηκα όταν τα είδα, λέω με τη μία το πέτυχα. Αλλά δεν... Κατόπιν τον Αύγουστο είχα δύο ημέρες περίοδο αντί για πέντε και τον Σεπτέμβριο τρεις μέρες καθυστέρηση. Όλα τα κουλά τώρα, ίσα ίσα να ελπίζω ? τέλη του μήνα θα πάω επιτέλους γυναικολόγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr ναι θελουν 2-3 μηνες αυτα υποτίθεται. ΠΡοσπαθεις πολυ λιγο καιρό οπότε ουτε καν να σε παίρνει από κατω, αλλα μη δινεις και τοση σημασια σε θερμοκρασιες και συμπτωματα. Για τα πρεγκνακεαρ που λες, υπαρχουν γενικά καλές κριτικές, είναι φτηνά, ρώτα βέβαια και το γιατρό σου για σένα ποια σου προτείνει λογω εικόνας πολυκυστικών. Για τον αντρα σου ειναι τελεια σιγουρα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κι εγω από ότι καταλαβαίνω. Ήδη έχω σκεφτεί βασικά και παραγγείλει τα pragmacare που σας έλεγα κ για μένα κ τον άντρα μου... Εντάξει εμείς προσπαθούμε 3 μήνες. Αλλά κι αυτόν τον μήνα μάλλον τις ημέρες που έλειπε ο άντρας μου ήμουν στις γόνιμες.... Οπότε δνε είχαμε κ επαφές.. 

Έχεις πολυκυστικες? Τι ηλικία έχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πολύ στεναχωριέμαι που δεν βγαίνουν θετικά τα τεστάκια σας.

Πάντως όσο δεν έρχεται η περίοδος υπάρχει μια ελπίδα. Θυμάμαι το @ditaki ότι είχε κάνει πολλά τεστ που βγήκαν αρνητικά και τώρα κρατάει αγκαλιά το μωρό της.


Εγώ απλά να σας γράψω ότι -προφανώς-  δεν προσπαθώ να μείνω έγκυος και σήμερα αδιαθέτησα ακριβώς στις 14 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας που είχα. Είναι η δεύτερη περίοδος που έχω μετά τον τοκετό. Τουλάχιστον ο κύκλος έχει επανέλθει. Η πίεση το ίδιο. Πρέπει να κοιτάξω το ζάχαρο όμως και κάτι άλλα πραγματάκια.


Μην απελπίζεστε... κάτι θα γίνει για όλες μας... Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, με κάποιο τρόπο θα καταφέρουμε να έχουμε -τουλάχιστον - ΓΕΡΌ παιδί.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenaki1890 είπε:

Εμεις ειχαμε συνολικά 4 φορές και εκείνο μόνο στις γόνιμες. Ο άντρας μου κουράζεται πολύ στη δουλειά, έρχεται αργά και δεν μπορώ συνέχεια να είμαι πάνω από το κεφάλι του και να του ζητάω αγκαλίτσες. Αφήστε που και για εμένα μερικές φορές είναι δύσκολο γιατί και εγώ είμαι κουρασμένη από τη δουλειά. Εμείς προσπαθούμε από τον Ιούνιο ξανά 4 μήνες δηλαδή. Σκέφτομαι μήπως το διάλειμμα 6 μηνών που κάναμε ενδιάμεσα δεν ήταν καλό...Δεν ξέρω τι να πιστέψω. Πέρισυ παντρευτηκαμε τον Αύγουστο και τον Νοέμβριο έμεινα έγκυος σχετικά πολύ γρήγορα και τώρα με τίποτα.

κορίτσι μου έχουμε πολύ παρόμοιες ιστορίες να ξέρεις. Μη σκέφτεσαι τι μπορει να έκανες λάθος γιατι τιποτα δεν ισχυει. Εγώ παντρεύτηκα περσι τον Ιουλιο, ξεκινησαμε προσπαθειες καπου Οκτωβρη-Νοεμβρη και Φλεβάρη εμεινα έγκυος. Μάρτιο έγινε η απόξεση, και ξεκινήσαμε όπως και εσύ Ιούνιο με ένα σώμα όμως που δνε ειχε επανέλθει εκατό τα εκατό από την παλίνδρομη. Δεν ειναι τοσος πολυς καιρός αν το σκεφτείς. 3-4 μηνες και ουτε. Εμείς εχουμε και μια υποψία τι ειναι αυτό που δυσκόλεψε λιγο την κατάσταση, αλλά θα δουμε. Βεβαια καταλαβαινω την απογοήτευση. Γιαυτο και προσπαθώ να μη λεω συνεχεια για συμπτωματα και εγκυμοσυνες και δημιουργώ υπερμετρες προσδοκιες γιατι μετα αναλογες ειναι και οι απογοητευσεις. Παντα εχεις την ελπιδα καθε μηνα, και απογοητευεσαι (και εγω μαζι οσο και να με προσγειωνω). Πλεον μου τη δινουν οι μερες πριν την περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenaki1890 είπε:

Εμεις ειχαμε συνολικά 4 φορές και εκείνο μόνο στις γόνιμες. Ο άντρας μου κουράζεται πολύ στη δουλειά, έρχεται αργά και δεν μπορώ συνέχεια να είμαι πάνω από το κεφάλι του και να του ζητάω αγκαλίτσες. Αφήστε που και για εμένα μερικές φορές είναι δύσκολο γιατί και εγώ είμαι κουρασμένη από τη δουλειά. Εμείς προσπαθούμε από τον Ιούνιο ξανά 4 μήνες δηλαδή. Σκέφτομαι μήπως το διάλειμμα 6 μηνών που κάναμε ενδιάμεσα δεν ήταν καλό...Δεν ξέρω τι να πιστέψω. Πέρισυ παντρευτηκαμε τον Αύγουστο και τον Νοέμβριο έμεινα έγκυος σχετικά πολύ γρήγορα και τώρα με τίποτα.

Κι εγω φαντάσου κ με τα τεστ ωορρηξιας πάλι δνε πετύχαμε την ημέρα... Δηλ κάθε μήνα την ημέρα της ωορρηξιας δνε έχουμε επαφή τελικά... Γι αυτό θέλω κάτι για την ενίσχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@Starrr ίσως ακόμα δεν έχει φτιάξει ο κύκλος σου, από τη στιγμή που δεν είδες και θετικό τεστ ωορρηξιας.. @Lenaki1890τον Ιούνιο που ξεκινήσαμε επαφές είχα μία εβδομάδα πριν την περίοδο καφέ.. Και ροζ κηλίδα! Τρελάθηκα όταν τα είδα, λέω με τη μία το πέτυχα. Αλλά δεν... Κατόπιν τον Αύγουστο είχα δύο ημέρες περίοδο αντί για πέντε και τον Σεπτέμβριο τρεις μέρες καθυστέρηση. Όλα τα κουλά τώρα, ίσα ίσα να ελπίζω ? τέλη του μήνα θα πάω επιτέλους γυναικολόγο.. 

Τον περασμένο μήνα είχα βρει όμως.... Κ ήταν κανονικά θετικό. Μόνο αυτό τον μήνα δεν  βρήκα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...