Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια μάλλον έχει λοξυγκα η μπέμπα !!χαχαχαχα έχει εδώ και δύο λεπτά που κάνει ρυθμικό χτύπημα ελεαφρυ!μπορεί να κάνω και λάθος αλλά μου φάνηκε παράξενο!

Αχ μου έχει τύχει κι εμένα να καταλάβω κάτι ανάλογο!! Έχει απίστευτη πλάκα χαχαχαχα ?? Είναι τέλειο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 55 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια μάλλον έχει λοξυγκα η μπέμπα !!χαχαχαχα έχει εδώ και δύο λεπτά που κάνει ρυθμικό χτύπημα ελεαφρυ!μπορεί να κάνω και λάθος αλλά μου φάνηκε παράξενο!

χαχχα σημερα το μεσημερι το ενιωσα κι εγω αυτο για πρωτη φορα....οντως πρεπει να ηταν λοξυγγας γιατι ηταν αρκετα ρυθμικο και κρατησε καποια λεπτα. Φαση ειχε! Μικρα ανθρωπακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

χαχχα σημερα το μεσημερι το ενιωσα κι εγω αυτο για πρωτη φορα....οντως πρεπει να ηταν λοξυγγας γιατι ηταν αρκετα ρυθμικο και κρατησε καποια λεπτα. Φαση ειχε! Μικρα ανθρωπακια!

Μου το είχε πει μια φίλη και μου λέει μην νομίζεις ότι σε κλωτσάει και το είδα σήμερα το έδειξα και στο  άντρα μου και λέω μήπως είναι η καρδούλα της??Αλλά μετά λέω Ε δεν μπορεί μάλλον λοξυγγας είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Μας Έφερε ο θείος μας δωράκια!!!Το μπανάκι μας και πετσέτες!!Και είχε μέσα και αυτό!!τρελάθηκα κορίτσια!!??❤️[smilie=love5.gif]

20190223_193442.jpg

Αχ παναγια μου σκετη γλυκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Μας Έφερε ο θείος μας δωράκια!!!Το μπανάκι μας και πετσέτες!!Και είχε μέσα και αυτό!!τρελάθηκα κορίτσια!!??❤️[smilie=love5.gif]

20190223_193442.jpg

Ωωω πόσο υπέροχα είναι!!! Να τα χαρεί η μπεμπουλα ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Αχ παναγια μου σκετη γλυκα!!!!

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

@stasa199 να τι γλυκούλια που είναι!!! ??? Με το καλό να τα φορέσει η μπεμπουλα σου!!! 

 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Ωωω πόσο υπέροχα είναι!!! Να τα χαρεί η μπεμπουλα ❤️❤️❤️❤️

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!με το καλό όλες μας να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Μας Έφερε ο θείος μας δωράκια!!!Το μπανάκι μας και πετσέτες!!Και είχε μέσα και αυτό!!τρελάθηκα κορίτσια!!??❤️[smilie=love5.gif]

20190223_193442.jpg

Αχου τα μωλε!!!! Μικρούτσικα!!! Υπέροχα! Με το καλό να τα χαρείτε με το μωράκι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Αχου τα μωλε!!!! Μικρούτσικα!!! Υπέροχα! Με το καλό να τα χαρείτε με το μωράκι σας!!

Σε Ευχαριστώ πολύ !!!!ειναι μια σταλιτσα!!χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/2/2019 at 12:58 ΠΜ, ο/η irened91 είπε:

Ευτυχώς μας τα πήραν σχεδόν όλα οι γονείς γιατί κι εμείς τώρα ανοίγουμε και σπίτι ταυτόχρονα, δεν είχαμε την ευκαιρία να μείνουμε μαζί κι ας ήμασταν πολλά χρόνια σε σχέση.

Δεν είναι όμως πολύ όμορφο να φτιάχνεις το νέο σου σπιτικό μαζί με τις ετοιμασίες για το μωρό?? Είναι σίγουρα κουραστικό αλλά και πολύ όμορφο σίγουρα!!!

 

@Mariamagdalini σε ευχαριστώ!! Πολλά αγοράκια ναι!! Θα 'ναι και ταυράκια κουράγιοοο χαχα!! Με το ισχίο σου τι έγινε? βρήκες καμία λύση??

@Madi85 καλώς σας βρήκα έστω και τώρα.. χαίρομαι που τελικά όλα πήγαν καλά και σε σένα με την αμνιο και τις συσπάσεις!!! Έχουμε μια σχετική διαφορά στις ημερομηνίες που θα γεννήσουμε και οι δύο στο Αλεξάνδρα.. εσύ 4/5, εγώ με καισαρική μάλλον 16.. μάλλον δε θα τύχει να μαστε συγχρόνως..

Γεια σου @vayaki και @marakineos!!! Καλώς σας βρήκα!!! Θα τα λέμε και θα τα συζητάμε όλα εδώ ναι!! Ελπίζω και αφού γεννήσουμε!! Ευχαριστώ και για την προσθήκη στον πίνακα!!

@Angelmammy είναι πραγματικά από τα πιο όμορφα πράγματα στην εγκυμοσύνη αυτό το γαργαλητό!! Όποτε πάω να ξαπλώσω στα δεξιά να κοιμηθώ ξεκινάει χαχα.. έχει άποψη και πείσμα το παιδί θέλει τη δεξιά μεριά δικιά του!! Ένα βράδυ δε με άφησε καθόλου να γυρίσω πλευρό.. όλο το βράδυ την έβγαλα στα αριστερά και πιάστηκα.. χαλάλι του!!

Γεια σου @Diwni και ευχαριστώ!! Σε όλες μας τα καλύτερα!!!

@stasa199 είδα τα παντοφλάκια και τρελάθηκααααααα!!!! Πόσο χαριτωμένα είναιιιιιι!!!!!!!!!

 

Κορίτσια επειδή είμαι νέο μέλος έχω περιορισμό 4-5 ποστ ανά μέρα στην αρχή για αυτό χθες δε μπορούσα να γράψω, μπήκα όμως και διάβασα τα μηνύματά σας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κατά τη γνώμη σας ποιά μαγαζιά έχουν τα πιο ωραία βρεφικά ρουχαλάκια? από που με συμβουλεύετε να αγοράσω? έχω κοιτάξει μέσω ιντερνετ το λητώ και το motherbaby και είχα πάει και στα prenatal να πάρω δυο παντελόνια εγκυμοσύνης και είδα πολύ ωραία ρουχαλάκια..

Και κάτι άλλο.. μάρσιπο θα πάρετε? εγώ οπωσδήποτε!! δε θυμάμαι αν είναι στα πράγματα που θα μου φέρουν, αλλά και να μην μου φέρουν θα τον αγοράσω εγώ.. έχετε υπόψη κάποιον καλό?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lila80 είπε:

Κορίτσια κατά τη γνώμη σας ποιά μαγαζιά έχουν τα πιο ωραία βρεφικά ρουχαλάκια? από που με συμβουλεύετε να αγοράσω? έχω κοιτάξει μέσω ιντερνετ το λητώ και το motherbaby και είχα πάει και στα prenatal να πάρω δυο παντελόνια εγκυμοσύνης και είδα πολύ ωραία ρουχαλάκια..

Και κάτι άλλο.. μάρσιπο θα πάρετε? εγώ οπωσδήποτε!! δε θυμάμαι αν είναι στα πράγματα που θα μου φέρουν, αλλά και να μην μου φέρουν θα τον αγοράσω εγώ.. έχετε υπόψη κάποιον καλό?

 

 

Εγώ πήρα μάρσιπο τύπου sling. Σε ένα σεμινάριο που παρακολούθησα, η μαία είπε πως αυτό το είδος μάρσιπου είναι ο πιο καλός γιατί το μωράκι κάθεται όπως είναι στη μήτρα και βολεύεται παρα πολύ!! Θα σου πω βέβαια όταν γεννηθεί το μωράκι μου με το καλό. Βλέπεις, είναι το πρώτο μου και δεν έχω ανάλογη εμπειρία.  Τον πήρα από το motherbaby. Από εκεί πήρα και τα ζιπουνακια και ρουχαλάκια της. Επίσης, πήρα μερικά από τα orchestra και την προηγούμενη εβδομάδα είχαν βάλει τα lidl ρουχαλάκια και μου πήρε η μαμά μου 2-3. Όλα όμορφα και καλής ποιότητας είναι. 100% βαμβάκι, ε;;; Θέλει προσοχή γιατί έχουν πολύ ευαίσθητο δέρμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lila80 είπε:

Κορίτσια κατά τη γνώμη σας ποιά μαγαζιά έχουν τα πιο ωραία βρεφικά ρουχαλάκια? από που με συμβουλεύετε να αγοράσω? έχω κοιτάξει μέσω ιντερνετ το λητώ και το motherbaby και είχα πάει και στα prenatal να πάρω δυο παντελόνια εγκυμοσύνης και είδα πολύ ωραία ρουχαλάκια..

Και κάτι άλλο.. μάρσιπο θα πάρετε? εγώ οπωσδήποτε!! δε θυμάμαι αν είναι στα πράγματα που θα μου φέρουν, αλλά και να μην μου φέρουν θα τον αγοράσω εγώ.. έχετε υπόψη κάποιον καλό?

 

 

Εμένα μου έδωσαν μάρσιπο οπότε δεν θα πάρω θα δω αν θα το χρησιμοποιώ σίγουρα δεν είναι για την αρχή!Η κουμπάρα μου που της πήρα δώρο έναν το χρησιμοποιεί από την αρχή και είναι αυτός που δένει πάνω στη μαμά!λέει ότι τη βολεύει πάρα πολύ!

 

Τώρα για ρουχαλάκια από όπου και να πάρεις καλά είναι!βαμβακερα πρέπει να είναι...όπου αντέχει η τσέπη σου!!εγώ πήρα πολλά απο orchestra γιατί είχε πολύ καλές τιμές και όμορφα σχέδια!έχει πάρει και η μητέρα μου από διάφορα μαγαζιά κάποια και προς το παρόν θα σταματήσω εκτός και αν δω κάτι που θα πω το θέλω!!κάρτα prenatal έβγαλα και εγώ για να πάρω ρούχα εγκυμοσύνης αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω πάρει κάτι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μάρσιπο, μου έχουν δώσει δύο, οπότε δεν θα πάρω. Για ρουχαλακια ακόμα δεν έχω κοιτάξει, αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω να κοιτάω στα orchestra που έχω κάρτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι φυσικά 100% βαμβάκι.. εδώ έχω κοντά τα prenatal και κολλητά είναι και τα orchestra οπότε θα κοιτάξω εκεί για αρχή αφού το προτείνετε κι εσείς.. έβγαλα κάρτα στα prenatal θα βγάλω και στα orchesrta..

τελικά και μάρσιπο θα μου δώσουν οπότε πάει κι αυτό ?

@Angelmammy όταν μου τον φέρουν θα σου πω τι είδους είναι (αν είναι sling ή όχι) αν δεν είναι sling μπορεί να πάρω sling θα δούμε ?

Ανυπομονώωωωωωωω να γεμίσει το σπίτι μωρουδιακάαααααααα ❤️?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερα είμαι @lila80 ευχαριστω! Ευτυχώς υποχώρησε πολύ ο πόνος, είμαι ξάπλα βέβαια κ δειλά δειλά κουνιεμαι κ περπατάω. Ταυρακια ναιιι κι έχω τον αδερφό μου κ ξέρω! Πολλή υπομονή να έχουμε χαχαχα

Κι εγώ από orchestra κ prenatal πηρα τα πιο πολλά για το μωρό. Για ρούχα εγκυμοσύνης κοιτάω στα h&m και στα bonprix. Θα κάνω μια παραγγελία σύντομα γιατί παντελόνια και σουτιέν χρειάζομαι οπωσδήποτε. 

Μάρσιπο κι εγώ θέλω να πάρω. Σαν πρωτάρα έπειτα από έρευνα αγοράς μου άρεσε το mei tai από babywearing.gr

Αλλά κι εγώ το ψάχνω ακόμα. Όσες έχετε εμπειρία δώστε μας τα φώτα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλύτερα είμαι @lila80 ευχαριστω! Ευτυχώς υποχώρησε πολύ ο πόνος, είμαι ξάπλα βέβαια κ δειλά δειλά κουνιεμαι κ περπατάω. Ταυρακια ναιιι κι έχω τον αδερφό μου κ ξέρω! Πολλή υπομονή να έχουμε χαχαχα

Κι εγώ από orchestra κ prenatal πηρα τα πιο πολλά για το μωρό. Για ρούχα εγκυμοσύνης κοιτάω στα h&m και στα bonprix. Θα κάνω μια παραγγελία σύντομα γιατί παντελόνια και σουτιέν χρειάζομαι οπωσδήποτε. 

Μάρσιπο κι εγώ θέλω να πάρω. Σαν πρωτάρα έπειτα από έρευνα αγοράς μου άρεσε το mei tai από babywearing.gr

Αλλά κι εγώ το ψάχνω ακόμα. Όσες έχετε εμπειρία δώστε μας τα φώτα σας

Μπράβο χαίρομαι!! να κάνεις και μασαζάκι θα σε βοηθήσει σίγουρα!!

Κι εγώ ταυρίνα είμαι και ξέρω χαχα!! Τα ταυράκια έχουν τεράστιο πείσμα και δεν τα ξεγελάς..  από μωρά θα περνάει το δικό τους θα δείτε χαχαχα!!! Είναι όμως και χαδιάρικα πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Madi85 είπε:

Κι εμένα μάρσιπο, μου έχουν δώσει δύο, οπότε δεν θα πάρω. Για ρουχαλακια ακόμα δεν έχω κοιτάξει, αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω να κοιτάω στα orchestra που έχω κάρτα! 

Να δεις γιατί μέχρι τέλος του μήνα έχουν και φοβερές τιμές τώρα με τις εκπτώσεις ακόμα!βέβαια αν μπορείς να πας σε μεγάλο θα στο πρότεινα γιατί εγώ πήρα από ένα Που ήταν κοντά μου και μετά βρέθηκα σε ένα μεγάλο που είχε πολύ Περισσότερες προσφορές και κάτι ζιπουνακια που πήρα από το πρώτο μαγαζί στο δεύτερο τα είχε 5 ευρώ  φθηνότερα!Επίσης φαντάσου ότι βρήκα μπουφάν για το χειμώνα με 5 ευρώ που μέσα είναι όλο γούνα!εννοείται το πήρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλύτερα είμαι @lila80 ευχαριστω! Ευτυχώς υποχώρησε πολύ ο πόνος, είμαι ξάπλα βέβαια κ δειλά δειλά κουνιεμαι κ περπατάω. Ταυρακια ναιιι κι έχω τον αδερφό μου κ ξέρω! Πολλή υπομονή να έχουμε χαχαχα

Κι εγώ από orchestra κ prenatal πηρα τα πιο πολλά για το μωρό. Για ρούχα εγκυμοσύνης κοιτάω στα h&m και στα bonprix. Θα κάνω μια παραγγελία σύντομα γιατί παντελόνια και σουτιέν χρειάζομαι οπωσδήποτε. 

Μάρσιπο κι εγώ θέλω να πάρω. Σαν πρωτάρα έπειτα από έρευνα αγοράς μου άρεσε το mei tai από babywearing.gr

Αλλά κι εγώ το ψάχνω ακόμα. Όσες έχετε εμπειρία δώστε μας τα φώτα σας

Εγώ να σου πω την αλήθεια σε ρούχα εγκυμοσύνης μου άρεσαν πολύ από prenatal και orchestra!!στα h&m δεν μου καθόταν τίποτα καλά!Και ήταν και πιο ακριβά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κορίτσια βρήκα ένα site  που έχει σεντόνια και πετσέτες σε πολύ καλές τιμές!spiti shop!έχει 2 μαγαζιά σε Αθήνα οποία ενδιαφέρεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 καλώς ήρθες στην παρέα μας...με το καλό το μωράκι σου!!! Κόριτσια κι εμένα μάρσιπο που είχαν δώσει δανεικό στην πρώτη μου κόρη αλλά επειδή ήταν καλοκαίρι ήταν ανέφικτο να το χρησιμοποιήσω...είχε ζέστη κ μόνο που το έβαζα κι εγώ κ το μωρό κολουσαμε...μετα βάρυνε η μικρή κ τον χρησιμοποιοθσσ μόνο ο άντρας Μ οπότε δεν έχω να σας πω κ πολλά σχετικά Μ αυτό...εμένα ρε κορίτσια εδώ κ 2 μέρες η κοιλιά πάει κι έρχεται...μπας κ παλεύει να γυρίσει προς τα κάτω λέω? Δεν υπάρχει αυτή η κινητικότητα είναι απίστευτη...κ δεν είναι αυτό το τύπου κλωτσαει...είναι ολόκληρο κύμα...γενικά τώρα που το ξαναζώ νομίζω έχω ξεχάσει τελείως πως ήταν αυτή η φάση της πρώτης μου κύησης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης από χθες νιώθω ερεθισμένο το αριστερό στήθος κ συγκεκριμένα την θηλή...σαν τσούξιμο...θα πάρω κρέμα να ξεκινήσω από τώρα για ενυδάτωση...εάν θέλετε έχετε την στα το όψιν....όσες κάνετε σεμινάρια θηλασμού θα σας την πουν κ εκεί κ οι μαίες όπου γεννήσειτε...είναι η purelan της medela...είναι λανολινη...κάτι σαν βαζελίνη στην υφή που ενυδατωνεται κ μαλακώνει τις θηλές...μπορείτε να τη χρησιμοποιήσετε κ στη εγκυμοσύνη για να προετοιμάσετε τις θηλές αλλά κ μετά όσες θηλάζετε θα σας βοηθήσει από τραυματισμόυς κλπ ..κ είναι ακίνδυνη για το μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dimitra2222 είπε:

Επίσης από χθες νιώθω ερεθισμένο το αριστερό στήθος κ συγκεκριμένα την θηλή...σαν τσούξιμο...θα πάρω κρέμα να ξεκινήσω από τώρα για ενυδάτωση...εάν θέλετε έχετε την στα το όψιν....όσες κάνετε σεμινάρια θηλασμού θα σας την πουν κ εκεί κ οι μαίες όπου γεννήσειτε...είναι η purelan της medela...είναι λανολινη...κάτι σαν βαζελίνη στην υφή που ενυδατωνεται κ μαλακώνει τις θηλές...μπορείτε να τη χρησιμοποιήσετε κ στη εγκυμοσύνη για να προετοιμάσετε τις θηλές αλλά κ μετά όσες θηλάζετε θα σας βοηθήσει από τραυματισμόυς κλπ ..κ είναι ακίνδυνη για το μωρό...

Μου την εδωσαν σε δειγμα κ τη δοκιμασα. Επισης βαζω στις θηλες κατι δειγματα nipple care της frezyderm που μου ειχαν δωσει. Βαζω και λαδακι καρυδας για να ειναι ενυδατωμενες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου έδωσε η κουμπάρα μου κάποια δείγματα που δεν χρησιμοποίησε αλλά προς το παρόν δεν τα έχω ανοίξει!τα εχω για ωρα αναγκης!ευτυχώς ενω στην αρχή είχα θέματα πλέον είναι μια χαρά!

@dimitra2222 και εμένα κάνει κάτι μικρά κυματάκια  βέβαια είναι ήσυχη μπορώ να πω!

θα πάω επιτέλους αύριο στο γιατρό να τη δω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...