Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Narcissaμπράβο τ αγοράκι σου!! Έτσι όμορφα να περνάτε! 

@stasa199 μια χαρά η μπεμπουλα σου! Ακόμη ρη ζυγίζεις καλε;

@Sofi90εσένα ρε κοριτσι μου σε λυπάμαι πιο πολύ από ότι λυπάμαι εμένα με 2 μωρά. Πραγματικά όμως. Γερή να είναι η μπεμπουλα σου Αλλά δύσκολο μωρό. Σε έχει εξοντώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Sofi90 Η αλήθεια είναι ότι Δ θα είναι μια ζωή βρέφος! Εγώ στα μεγάλα ζόρια φαντάζομαι ότι είμαι σε μια ερημική παραλία. Μόνη ολομόναχη με έναν κουβά καφέ για παρέα. Σχεδόν ακούω τ κύμα να σκάει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90Μετά από όλα αυτά π τραβάς οποιοδήποτε επόμενο παιδί θα σ φανεί αρνί. Εμάς έτσι μας φαίνεται ρ μωρό με αυτά π τραβάμε με τη μεγάλη. Το δύσκολο θα ήταν τ αντίθετο. Να έχεις ένα ήρεμο μωρό να πεις α θα κάνω κι άλλο κ να σ βγει τ "τερατακι" Μετά! Ενώ έχεις ήδη ένα παιδί που όσο καλοβολο κ να είναι πάλι θα έχει τις ανάγκες του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni όχι της είχε μείνει της καημένης!!

@Sofi90 υπομονή θα περάσει και αυτή η φάση!

Εγώ κορίτσια πλέον την βλέπω πολύ καλή τη μπέμπα μ!αν ζοριστω σκέφτομαι πως ήταν που δεν την πάλευα και λέω μια χαρά είμαστε!!

@Narcissa καλές διακοπουλες!βάλτου τα ποδαράκια να δεις και πως θα Αντιδράσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες! 

Σημερα θα τον βάλω λίγο στη θάλασσα και θα σας πω αντιδράσεις! ? 

Ερωτηση, τα μωράκια σας γυρνάνε μπρούμυτα; Ο δικος μου έχει καμία βδομάδα που γυρνάει πολύ εύκολα και κοιμάται έτσι και σηκώνομαι 20 φορές μέσα στη νύχτα να τον φέρω πάλι ανάσκελα... ξέρετε αν είναι όντως επικίνδυνο τώρα που γυρνάει από επιλογή ή άδικα χάνω τον ύπνο μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NarcissaΗ δικιά μ Δ γυρνάει ακόμη. Δεν κάνει καν κίνηση να γυρίσει. Εφόσον σ γυρνάει όμως μόνος του νομίζω πως τζάμπα χάνεις τ ύπνο σου. Η μεγάλη μ γυρνούσε μπρούμυτα από 3 μηνών. Από μπρούμυτα ανάσκελα άργησε να γυρίσει. Οπότε γυρνούσε μπρούμυτα βολεύοταν κτλ κ όταν ήθελε να ξανά γυρίσει απλά γκρίνιαζε Η έκλαιγε. Πιστεύω  πως αν ο μπεμπουλης σ ζοριστει θα κλάψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@stasa199 πολύ καλά μεγαλώνει η μικρή σου. Μπράβο! Μην αγχεσαι και τη ζυγίζεις συνεχώς. Το παιδί μεγαλώνει μια χαρά. 

@Sofi90 θυμάσαι που και η δικιά μου μικρή εκεί που ήθελε μόνο στήθος ξαφνικά δεν ήθελε;;; Φάση είναι. Αλλά εμένα πλέον θέλει στήθος μόνο για να φάει. Χορταινει και μετά δεν ξαναπιάνει αν δεν πεινάσει. Ο, τι και να κάνω, δε θα πιάσει το στήθος. Όταν πεινάει όμως.... Χαχαχα! 

@Diwni αλήθεια, πως είναι το στήθος σου;;; Νιώθεις ακόμα ότι δεν έχεις πολύ γάλα;

@Narcissa να τον βάλεις να μας πεις εντυπώσεις. Κι εμένα γυρνάει μπρούμυτα μόνη της, όχι συχνά όμως. Την έχω βρει έτσι όταν πχ πάω για λίγο στο μπάνιο και προσπαθεί η καημενούλα να γυρίσει ανάσκελα αλλά δεν μπορεί ακόμα. Δεν ξέρω αν κάνει να τον αφήνεις ακόμα αν δεν μπορεί να γύρισε μόνος του ανάσκελα. Ας μας πει μια μανούλα που ξέρει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa εμένα κάνει προσπάθεια να γυρίσει Όχι στον ύπνο όμως!για να σου γυρνάει τόσες φορές Μάλλον του αρέσει!Χαχαχαχα Άστον απλά έχε τον στον νου σου να τον κοιτάς!το επικίνδυνο είναι αν δεν γυρίσει το κεφαλάκι του στο πλάι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε έρθει θάλασσα και έχει φάει κόλλημα ο άντρας μου να μη τον βάλουμε για να μην κολλήσει τίποτα... ούτε πατούσες δε με αφήνει να του βρέξω! Πιστεύω μέχρι να φύγουμε να του αλλάξω γνώμη. 

Μπρουμυτα γυρνάει γιατί βολεύεται, βάζει και τον αντίχειρα στο στόμα και την καταβρίσκει χαχαχ! Δεν έχει προσπαθήσει ούτε μια φορά να γυρίσει ανάσκελα, δεν μπορεί βέβαια κιολας. Το κεφαλάκι του στο πλάι το έχει και κάνει και εναλλαγές, μια δεξιά μια αριστερά. Απλά φοβάμαι μήπως μέσα στον ύπνο του κολλήσει σε καμιά τέτοια εναλλαγή! Αλλά είναι και επίμονος ο άτιμος, όσες φορές και να τον φέρω ανάσκελα, θα ξαναγυρίσει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

Έχουμε έρθει θάλασσα και έχει φάει κόλλημα ο άντρας μου να μη τον βάλουμε για να μην κολλήσει τίποτα... ούτε πατούσες δε με αφήνει να του βρέξω! Πιστεύω μέχρι να φύγουμε να του αλλάξω γνώμη. 

Μπρουμυτα γυρνάει γιατί βολεύεται, βάζει και τον αντίχειρα στο στόμα και την καταβρίσκει χαχαχ! Δεν έχει προσπαθήσει ούτε μια φορά να γυρίσει ανάσκελα, δεν μπορεί βέβαια κιολας. Το κεφαλάκι του στο πλάι το έχει και κάνει και εναλλαγές, μια δεξιά μια αριστερά. Απλά φοβάμαι μήπως μέσα στον ύπνο του κολλήσει σε καμιά τέτοια εναλλαγή! Αλλά είναι και επίμονος ο άτιμος, όσες φορές και να τον φέρω ανάσκελα, θα ξαναγυρίσει ?

Πω πω οι άντρες δε παλεύονται . Πάντως παίζει ρόλο η θάλασσα π θες να το βάλεις... Αν είσαι σε καμία του Αλίμου πχ .   Εεε ούτε εγω δε θα μπαινα τώρα οχι το μωρό... 

Εμάς πχ τη Κυριακή ενώ έχει κάνει πολλά μπάνια κ δεν τον έχει πειράξει κάτι... πηγαμε σε διαφπρετικη παραλία κ κοκκίνισαν τα μάτια του κ ακόμα έτσι είναι! 

Δε κολλάνε τα μωρά..  εμένα μου γύρισε 2 μηνών κ τον κοιτούσα μη πάθει αυτό π λες .. Αλλά η φύση ξέρει..   Επίσης άπειρες φορές  κοιμόταν κ έτσι κ ίσα π ανεπνεε με τη μύτη πατηκωμενη.. Αλλά όπως κ να τον έβαζα ήθελε έτσι..  Οπότε σταμάτησα ν ασχολούμαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Πω πω οι άντρες δε παλεύονται . Πάντως παίζει ρόλο η θάλασσα π θες να το βάλεις... Αν είσαι σε καμία του Αλίμου πχ .   Εεε ούτε εγω δε θα μπαινα τώρα οχι το μωρό... 

Εμάς πχ τη Κυριακή ενώ έχει κάνει πολλά μπάνια κ δεν τον έχει πειράξει κάτι... πηγαμε σε διαφπρετικη παραλία κ κοκκίνισαν τα μάτια του κ ακόμα έτσι είναι! 

Δε κολλάνε τα μωρά..  εμένα μου γύρισε 2 μηνών κ τον κοιτούσα μη πάθει αυτό π λες .. Αλλά η φύση ξέρει..   Επίσης άπειρες φορές  κοιμόταν κ έτσι κ ίσα π ανεπνεε με τη μύτη πατηκωμενη.. Αλλά όπως κ να τον έβαζα ήθελε έτσι..  Οπότε σταμάτησα ν ασχολούμαι... 

Σε νησάκι είμαστε, πεντακάθαρα νερά κι ο σύζυγος τα δικά του... θα κολλήσει μύκητες λέει! 

Μωρε ανησυχώ και γιατί πήραμε παρκοκρέβατο εδώ και έχει μαλακό στρώμα, όποτε αν πλακώσει τη μύτη του, δε θα μπορεί να αναπνεύσει. Στην Αθήνα που έχουμε σκληρό στρώμα θα τον αφήσω να κοιμάται όπως βολεύεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90ειναι σύνηθες να μην θέλουν στήθος λόγω άλματος... Δοκίμασε να θηλάσει ενώ περπατάς η ενώ το νανουριζεις στην αγκαλιά σου και έχει χαλαρώσει βάλε το στο στήθος... Έτσι έκανα τουλάχιστον εγώ και έπιασε :) οσο για τον ύπνο... Κοιμαστε μαζί; Η κοιμάται και το βάζεις στο κρεβατάκι του;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy εντάξει επανήλθαμε στο θέμα θηλασμου αλλά πολύ ξενύχτι. Δ την παλεύω άλλο. Μου κάνει στην αρχή ένα τρίωρο 11 με 2 Μετά ένα δίωρο 2 με 4 κ μετά ο Θεός βοηθός. Μέχρι τις 6.30 7 ξυπνάει πάνω από 5 φορές. Κ στις 6.30 7 μια κ καλή για πρωί. Να πω ότι κοιμόταν από τις 8 να τ καταλάβω. Ειλικρινά σέρνομαι όλη μέρα Δ έχω διάθεση για τπτ.

@Narcissa και να μην τ βάλεις Δ έγινε κ τπτ. Ούτε θα τ θυμάται ούτε θα τ ευχαριστηθεί αμάν. Απόλαυσε τις διακοπές σου φέτος π είναι ήσυχος κ βολικός γτ τ χρόνου Δ θα κάτσεις ούτε λεπτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni πολύ δύσκολο το ξύπνημά σας μετά τις 4. Κι εμένα το πρόγραμμα της είναι περίπου σαν το δικό σας αλλά μου κοιμάται μέχρι τις 08:30 με 09:00. Δλδ κοιμάται κατά τις 23:00, ξυπνάει 02:00-03:00 για να φάει, κοιμάται αμέσως και μετά ξυπνάει ακριβώς ανά 2ωρο μέχρι τις 09:00 που ξυπνάμε τελείως. Δεν έχω κανένα παράπονο!! Κανένα όμως!!! 

Εννοείται είσαι σαν κοτόπουλο μετά από τόση αϋπνία. Εμένα αρκετές φορές μου κουνιέται πολύ τη νύχτα, σα να έχει ξυπνήσει (με κλειστά ματάκια), αλλά κοιτάω την ώρα και λέω να κάνω λίγη υπομονή να δω αν πεινάει ή κάτι άλλο την ενοχλεί και τις περισσότερες φορές απλά μετά από λίγο σταματάει το κούνημα και κοιμάται βαθειά. Είμαστε και αγκαλίτσα εμείς όλη νύχτα, οπότε όταν κουνιέται εγώ δεν κοιμάμαι... Και δεν μπορώ να καταλάβω καθόλου γιατί το κάνει. Μαζεύει ποδαράκια, γέρνει στο πλάι, πάει να γυρίσει μπρούμυτα, μου ρίχνει κάτι υπέροχες κλωτσιές (μόνο σε μενα... στον μπαμπά της τίποτα απολύτως) και άλλα τέτοια αλλά δείχνει να μην πολυκαταλαβαινει τι συμβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Narcissa είπε:

Σε νησάκι είμαστε, πεντακάθαρα νερά κι ο σύζυγος τα δικά του... θα κολλήσει μύκητες λέει! 

Μωρε ανησυχώ και γιατί πήραμε παρκοκρέβατο εδώ και έχει μαλακό στρώμα, όποτε αν πλακώσει τη μύτη του, δε θα μπορεί να αναπνεύσει. Στην Αθήνα που έχουμε σκληρό στρώμα θα τον αφήσω να κοιμάται όπως βολεύεται! 

Εε σε νησάκι ένα ποδαράκι βάλε   Αλλά όντως 1ον δε θα το θυμάται και 2ον όντως η @Diwni  έχει δίκιο... κοίτα ν απολαύσεις την ηρεμία.. Γτ εμεις π Πηγα με 15 μηνών παιδί διακοπές φέτος  γινόταν χαμός.... πάνω στα γενέθλια τους μαθαίνουν να περπατάνε κ  μετά παθαίνουν αμόκ...  θέλουν να περπατάνε κ να ψάχνουν τα πάντα όλη μέρα...   ούτε στο δωμάτιο δε μπορούσαμε  να κάτσουμε  .. μόνο στο φωτιστικό δεν ανέβηκε.... :Ρ εενώ πέρισυ π ήταν 3 μηνών... καθόμασταν στο beach bar Και πίναμε ποτά  κ το μωρο χάζευε κ το ξεχνούσαμε!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Χτες κάναμε το 2ο εμβόλιο. Μια χαρά χωρις παρενέργειες πάλι. Ισως μια μικρή υπνηλία παρατηρώ μετά τα εμβόλια. Ο μικρος ζυγιζει 6550....μια χαρα για την ηλικια του αλλά αυτον τον μήνα πηρε μονο 550γρ. Ο γιατρος ειπε οτι πηρε λιγο κι αν δεν παρει και τον επομενο μηνα, θα παμε για εξετασεις. Να σας πω οντως το μωρο δεν πολυετρωγε τον μηνα που περασε κι ακομη δεν τρωει πολυ αλλα δεν ειχα αγχωθει. Το απεδιδα στη ζεστη αφου ουτε εμεις τρωμε το ιδιο τωρα... Αλλα τωρα θελω παρει καλο βαρος να τον βρει οκ ο γιατρος το επομενο μηνα. 

Επισης ακουσα συμβουλες συγγενων και φιλων που ελεγαν οτι εκει γυρω στις 4 τα ξημερωματα που ξυπναει να τον ξεγελαω με πιπιλα και να τον τρεναρω ωστε να μαθει να κοιμαται σερι. Μια βλακεια κ μιση τελικα η συμβουλη. Στο δικο μας μωρο δεν επιασε. Καταφεραμε να ξυπναμε ανα 1 ωρα επειδη πεινουσε. Χτες βραδυ ομως (και αφου ο γιατρος μας ψιλομαλωσε που του ειχαμε κοψει το γευμα αυτο στις 4) τον ταισαμε κανονικα και μετα το μωρο κοιμηθηκε ηρεμο. Η μαμα μου λεει οτι θα τον μαθουμε να ξυπναει μεχρι μεγαλη ηλικια κ να θελει γαλα και με εκνευριζει...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλησπέρα σας! Χτες κάναμε το 2ο εμβόλιο. Μια χαρά χωρις παρενέργειες πάλι. Ισως μια μικρή υπνηλία παρατηρώ μετά τα εμβόλια. Ο μικρος ζυγιζει 6550....μια χαρα για την ηλικια του αλλά αυτον τον μήνα πηρε μονο 550γρ. Ο γιατρος ειπε οτι πηρε λιγο κι αν δεν παρει και τον επομενο μηνα, θα παμε για εξετασεις. Να σας πω οντως το μωρο δεν πολυετρωγε τον μηνα που περασε κι ακομη δεν τρωει πολυ αλλα δεν ειχα αγχωθει. Το απεδιδα στη ζεστη αφου ουτε εμεις τρωμε το ιδιο τωρα... Αλλα τωρα θελω παρει καλο βαρος να τον βρει οκ ο γιατρος το επομενο μηνα. 

Επισης ακουσα συμβουλες συγγενων και φιλων που ελεγαν οτι εκει γυρω στις 4 τα ξημερωματα που ξυπναει να τον ξεγελαω με πιπιλα και να τον τρεναρω ωστε να μαθει να κοιμαται σερι. Μια βλακεια κ μιση τελικα η συμβουλη. Στο δικο μας μωρο δεν επιασε. Καταφεραμε να ξυπναμε ανα 1 ωρα επειδη πεινουσε. Χτες βραδυ ομως (και αφου ο γιατρος μας ψιλομαλωσε που του ειχαμε κοψει το γευμα αυτο στις 4) τον ταισαμε κανονικα και μετα το μωρο κοιμηθηκε ηρεμο. Η μαμα μου λεει οτι θα τον μαθουμε να ξυπναει μεχρι μεγαλη ηλικια κ να θελει γαλα και με εκνευριζει...

 

Βρε κορίτσι μου, καταρχάς γιατί να θέλεις να κόψεις το βραδινό τάισμα σε μωράκι ούτε 3 μηνών; Άσε τους φίλους και τους συγγενείς και ακόλουθα το παιδάκι σου. Θα σου δείξει εκείνο τι χρειάζεται και πότε είναι έτοιμο να κόψει το οτιδήποτε. 

Όσο για το βάρος, εννοείται ότι είναι σούπερ ο μπέμπης σου! Εγώ που είχα ανησυχήσει που δεν πήρε πολύ βάρος μεταξύ 2ου και 3ου μήνα, η παιδίατρος μου είπε ότι φρέναρε λίγο γιατί πήρε πολύ τους 2 πρώτους και τα μωρά τείνουν να διορθώνουν την καμπύλη γέννησης τους. Εφόσον ακολουθεί την καμπύλη του, όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Υγεία σε όλους κ στα παιδάκια μας! Νομίζω αυτές οι θεωρίες περί ξυπνήματος τη νύχτα κ κόψιμο γευμάτων είναι ένας μύθος ..αν το παιδί πεινάει κ πιπίλα κ τσάι ν δώσεις θα σταματήσει ν γουργουριζει? Η μεγάλη μου ξυπνούσε ως τα 3 σχεδόν...το μωρό από 50 ημερών κοιμάται σερί 11-7...σπάνια θ ξυπνησει στις 5 για γεύμα . ...εμείς θάλασσα ακόμη δεν την βάλαμε ... Θυμάμαι ότι μας είπε ο παιδίατρος πως ο λόγος που δεν τα βάζουμε είναι ότι δεν μπορούν ν ρυθμίσουν τη θερμοκρασία του σώματος τους κ όχι η να μην κολλήσουν κάτι ..τώρα αν του βρέξεις ποδαράκια δεν έγινε κ τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!! Η Παναγία βοηθός μας. 

@dimitra2222 κι εμένα ο νέος παιδίατρος ακριβώς αυτό μου είπε. Ότι δεν μπορεί να ρυθμίσει ακόμα τη θερμοκρασία της και να μην τη βάλω στη θάλασσα. Ο προηγούμενος μου είχε πει ότι από 2 μηνών μπορώ αλλά μου φάνηκε μια σταλιτσα μωράκι και έτσι δεν την έβαλα. Του χρόνου που θα την κυνηγάμε... Χαχα!

@vayaki κι εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο να κόψεις το γεύμα του μωρού από μόνη σου, τόσο μικρό που είναι. Αν πεινάει πως ακριβώς θα ξεγελαστεί το στομαχακι του δλδ;;;

Ώρες ώρες σκέφτομαι πως μας μεγάλωσαν εμάς με όλα αυτά που ακούμε. Γι' αυτό η γενιά μας είναι μέσα στα ψυχολογικά;;;;; Χαχαχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η dimitra2222 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Υγεία σε όλους κ στα παιδάκια μας! Νομίζω αυτές οι θεωρίες περί ξυπνήματος τη νύχτα κ κόψιμο γευμάτων είναι ένας μύθος ..αν το παιδί πεινάει κ πιπίλα κ τσάι ν δώσεις θα σταματήσει ν γουργουριζει? Η μεγάλη μου ξυπνούσε ως τα 3 σχεδόν...το μωρό από 50 ημερών κοιμάται σερί 11-7...σπάνια θ ξυπνησει στις 5 για γεύμα . ...εμείς θάλασσα ακόμη δεν την βάλαμε ... Θυμάμαι ότι μας είπε ο παιδίατρος πως ο λόγος που δεν τα βάζουμε είναι ότι δεν μπορούν ν ρυθμίσουν τη θερμοκρασία του σώματος τους κ όχι η να μην κολλήσουν κάτι ..τώρα αν του βρέξεις ποδαράκια δεν έγινε κ τίποτα... 

11 -7   50ημερων ?! Πω πω ! Είναι τέλειο ! Εμένα μέχρι 12 μηνών ξυπνούσε για φαΐ σίγουρα ...  Κ μετά κάποιες ξυπνούσε κάποιες οχι...  τωρα παρακαλαω η μικρή να κοιμάται γιατί δεν αντέχω άλλο ξενύχτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...