Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

ειναι στυλ πορτ πεμπε! βεβαια μετατρέπεται και είναι και για μεγαλύτερο μωράκι αλλα δεν βολεύει! Από οτι ειχα δει και από την ίδια βολεύει έως 6-7 μηνών!

Καλημέρα! Δηλαδή παίρνεις αρχικά καρότσι για νεογέννητο και μετά το 6μηνο αγοράζεις άλλο; Η μπορείς να πάρεις ένα ίσως πιο ακριβό και να το κρατήσεις για αρκετο καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Καλημέρα! Δηλαδή παίρνεις αρχικά καρότσι για νεογέννητο και μετά το 6μηνο αγοράζεις άλλο; Η μπορείς να πάρεις ένα ίσως πιο ακριβό και να το κρατήσεις για αρκετο καιρό;

καλύτερα να παρεις απο την αρχη ενα που να ειναι και για μεγαλυτερο παιδακι! εγω αυτο αν μου το δωσει τελικα οκ αλλιως θα παρω καποιο που να ειναι απο νεογεννητο εως οσο χρειαζεται καροτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην αγχώνεστε!!Όλα θα τα κάνουμε!!!οι περισσότερες φίλες μου μου λένε να ακολουθήσω το ένστικτο μου όταν έρθει η ώρα και έρθει το μωράκι!οπότε το πιστεύω πολύ ότι θα βγουν όλα φυσικά!!!!Εμείς έχουμε πάρει σχεδόν τα πάντα για το μωρό και έχουμε υπολογίσει και τα δώρα των δικων μας που τα περισσότερα μας τα έχουν φέρει ήδη!Όσο για τα έξοδα δεν ξέρεις αν δεν χρειαστεί να μάθεις πόσα είναι!!!!Εμείς ούτε που το φανταζόμασταν!βέβαια όπως είπατε ας είναι καλά τα μωρά μας και εμείς και όλα γίνονται!!!μακάρι να μπορούσαν οι γύρω να έδιναν πράγματα σε όλους!είναι τρομερή βοήθεια και το λέω που μου έδωσαν λίγα αλλά σημαντικά!γλίτωσα οποία έξοδα!Και εγώ με τη σειρά μου το ίδιο θα κάνω!

Όσο για το καροτσι @marakineos μακάρι να στο δώσει και μέχρι να μην το χρειάζεσαι μπορεί να βρεις καμία προσφορά και να πάρεις ένα σε πολύ καλή τιμή!Που δεν θα είναι και τόσα τα έξοδα μετά Αφού θα έχεις ψωνίσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια μην αγχώνεστε!!Όλα θα τα κάνουμε!!!οι περισσότερες φίλες μου μου λένε να ακολουθήσω το ένστικτο μου όταν έρθει η ώρα και έρθει το μωράκι!οπότε το πιστεύω πολύ ότι θα βγουν όλα φυσικά!!!!Εμείς έχουμε πάρει σχεδόν τα πάντα για το μωρό και έχουμε υπολογίσει και τα δώρα των δικων μας που τα περισσότερα μας τα έχουν φέρει ήδη!Όσο για τα έξοδα δεν ξέρεις αν δεν χρειαστεί να μάθεις πόσα είναι!!!!Εμείς ούτε που το φανταζόμασταν!βέβαια όπως είπατε ας είναι καλά τα μωρά μας και εμείς και όλα γίνονται!!!μακάρι να μπορούσαν οι γύρω να έδιναν πράγματα σε όλους!είναι τρομερή βοήθεια και το λέω που μου έδωσαν λίγα αλλά σημαντικά!γλίτωσα οποία έξοδα!Και εγώ με τη σειρά μου το ίδιο θα κάνω!

Όσο για το καροτσι @marakineos μακάρι να στο δώσει και μέχρι να μην το χρειάζεσαι μπορεί να βρεις καμία προσφορά και να πάρεις ένα σε πολύ καλή τιμή!Που δεν θα είναι και τόσα τα έξοδα μετά Αφού θα έχεις ψωνίσει!

Θα δείξει , κι εγώ το ελπίζω ! Όλα θα τα καταφέρουμε ! 

Όπως είπατε κι εσείς είναι το μητρικό ένστικτο. Ήδη πολλές φορές με πιάνω να προστατεύω την κοιλιά μου όταν έχω πχ κάποιο παιδάκι κοντά μου κλπ που είναι λίγο πιο ατσαλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Θα δείξει , κι εγώ το ελπίζω ! Όλα θα τα καταφέρουμε ! 

Όπως είπατε κι εσείς είναι το μητρικό ένστικτο. Ήδη πολλές φορές με πιάνω να προστατεύω την κοιλιά μου όταν έχω πχ κάποιο παιδάκι κοντά μου κλπ που είναι λίγο πιο ατσαλα! 

Όλα καλά θα πάνε!Μην σκέφτεσαι τίποτα!Εγώ δεν έχω αγχωθεί ακόμα καθόλου!Δεν ξέρω μην το πάθω μετά!Αυτό με την κοιλιά το έπαθα και εγώ...πήγα να περάσω το δρόμο και είχε παρκαρισμένα αυτοκίνητα και έπρεπε να βγω από ανάμεσα για να δω και την ώρα που πήγα να βγω πέρασε τόσο κοντά μου ένα αυτοκίνητο που έτρεχε και τρόμαξα και αμέσως έπιασα την κοιλίτσα μου!Όσο για τη γέννα παρόλο που τον γιατρό δεν τον ξέρω από πριν τον Αύγουστο πήγα πρώτη φορά και απλά μου έκανε και έμεινα δεν έχω άγχος ούτε και αυτός δεν ξέρω αν του έχω εμπιστοσύνη ίσως είναι το ότι πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά επειδή είναι κάτι πολύ φυσικό και συμβαίνει σε τόσες γυναίκες??Τι να πω δεν ξέρω παντως δεν χρειάζεται να σκεφτόμαστε τίποτα μόνο να ζούμε τις στιγμές με τις κοιλίτσες μας γιατί θα μας λείψουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλες! Κορίτσια πολύ καλά κάνετε κ δεν αγχώνεστε...η στιγμές αυτές είναι τόσο μαγικές κ φεύγουν τόσο γρήγορα που πραγματικά μόνο να τις απολαύσετε σας εύχομαι..στο πρώτο μου παιδάκι κι εγώ δεν είχα κανένα άγχος...ούτε για τον τοκετό ούτε για την φροντίδα. .απλώς ανυπομονούσα να την πάρω στην αγκαλιά μου ...κ όλα ήρθαν τόσο φυσικά...όσες συμβουλές κ να ακούσετε...ο καθένας πάντα θ έχει να σας πει κ κάτι...εσείς απλώς ακολούθηστε το ένστικτο σας...κάθε μωράκι είναι διαφορετικό. ..σχετικά με τα καρότσια είναι κάποια που δεν ξαπλώνουν τελείως...έχουν μια μικρή κλίση κ αυτά δεν επιτρέπονται για νεογέννητα. ...αυτά που ξαπλώνουν τελείως μπορούν να χρησιμοποιηθούν από τις πρώτες μέρες . Μετά όσο μεγαλώνουν τα μωρά η κλίση δεν επηρεάζει...απλώς δεν χωράνε στο Πορτ μπεμπέ...το βγάζετε κ χρησιμοποιείται το κάτω μέρος του Καροτσιου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια!!!τίποτα δεν έμεινε!!!άντε να αρχίσουμε να πλένουμε  σιγά σιγά!!!!

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!! Με το καλό να μπούμε και στον 8ο, πάει τι έμεινε; Τώρα πλέον ετοιμασίες στο φουλ κι έχω να παρατηρήσω πως πλέον αρχίσαμε να βαραίνουμε. Πιο δύσκολα σηκώνομαι απ τον καναπέ, εννοείται ακόμα πιο δύσκολα στο περπάτημα και πλέον άρχισα να ζορίζομαι και στον ύπνο. Δεν ξερω για εσάς, εγώ πάντως άρχισα να γυρνάω εν τέλει ανάσκελα γιατί και στο πλάι είναι δύσκολα τα πράγματα. Κι έχουμε ακόμα μέλλον μπροστά μας. Εγώ λέω στο τέλος όρθιες θα κοιμόμαστε, θα είναι πιο βολικά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 εμενα βολευεται ο μικρος κοντα στο αριστευρο πλευρο και δε θελω να γυρναω πλαι χαχαχ!αν και τελευταια ακομα και απο εκει δε βολευομαι οποτε κοιμαμαι ανασκελα καθιστη!!εξαιρετικα...?? τις τελευταιες εβδομαδες εχω βαρυνει κ εγω...αλλα το φαγαμε το γαιδαροοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι δυο μέρες τώρα που δυσκολεύομαι κι εγώ με τον ύπνο. Χθες σηκώθηκα και πονούσε το αριστερό πλευρό μου, σημερα η λεκάνη, λέω, ωραία, αρχίσαμε!!! Χαχαχα!!! Σιγά σιγά θα περάσουν οι μέρες! Λίγο έμεινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

@irened91 εμενα βολευεται ο μικρος κοντα στο αριστευρο πλευρο και δε θελω να γυρναω πλαι χαχαχ!αν και τελευταια ακομα και απο εκει δε βολευομαι οποτε κοιμαμαι ανασκελα καθιστη!!εξαιρετικα...?? τις τελευταιες εβδομαδες εχω βαρυνει κ εγω...αλλα το φαγαμε το γαιδαροοο

Χαχαχα ορίστε εκεί φτάσαμε ??? Τον φάγαμε, τον φάγαμε η ουρά έμεινε!!Εν τω μεταξύ εγώ έχω να κάνω και τις γενικές εξετάσεις του μήνα και τις ξέχασα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irened91 είπε:

Χαχαχα ορίστε εκεί φτάσαμε ??? Τον φάγαμε, τον φάγαμε η ουρά έμεινε!!Εν τω μεταξύ εγώ έχω να κάνω και τις γενικές εξετάσεις του μήνα και τις ξέχασα ???

Εμενα επεσε κι αλλο ο αιματοκριτης 32,4 πηγε...και μου ειπε απαραιτητως 3 φορες τη βδομαδα μοσχαρι...

τωρα στον 8ο που θα μπουμε σας ειπε να σας βλεπει καθε 2 βδομαδες η ακομα δε το συζητησατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!! Ναι!!! Μπαίνουμε όλες νομίζω στο μήνα μας τον επόμενο μήνα. Εγώ είμαι ήδη στον 8ο. Απίστευτο ότι σε λίγες εβδομάδες, πρώτα ο Θεός, θα κρατάμε αγκαλιά τα μωράκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!!! Ναι!!! Μπαίνουμε όλες νομίζω στο μήνα μας τον επόμενο μήνα. Εγώ είμαι ήδη στον 8ο. Απίστευτο ότι σε λίγες εβδομάδες, πρώτα ο Θεός, θα κρατάμε αγκαλιά τα μωράκια μας.

31η η 32η μπαινει ο 8ος; Εγω ειμαι 30η τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εμενα επεσε κι αλλο ο αιματοκριτης 32,4 πηγε...και μου ειπε απαραιτητως 3 φορες τη βδομαδα μοσχαρι...

τωρα στον 8ο που θα μπουμε σας ειπε να σας βλεπει καθε 2 βδομαδες η ακομα δε το συζητησατε;

Ελπίζω να μην έπεσε κι εμένα ο δικός μου. Τον περασμένο μήνα είχα 35, αν πέσει στο 33 μου είπε τότε θα παίρνω 2ο χάπι σιδήρου. Τώρα όσο για τα ραντεβού εμένα το επόμενο είναι κανονικά τέλη Μαρτίου. Εφόσον όλα πάνε καλά και δεν χρειαστώ κάτι ενδιάμεσα θα γίνει κανονικά. Τώρα για πιο μετά δεν είπαμε κάτι. Λογικά απ' όσο ξέρω κι εγώ θα γίνονται πιο συχνά τα ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irened91 είπε:

Ελπίζω να μην έπεσε κι εμένα ο δικός μου. Τον περασμένο μήνα είχα 35, αν πέσει στο 33 μου είπε τότε θα παίρνω 2ο χάπι σιδήρου. Τώρα όσο για τα ραντεβού εμένα το επόμενο είναι κανονικά τέλη Μαρτίου. Εφόσον όλα πάνε καλά και δεν χρειαστώ κάτι ενδιάμεσα θα γίνει κανονικά. Τώρα για πιο μετά δεν είπαμε κάτι. Λογικά απ' όσο ξέρω κι εγώ θα γίνονται πιο συχνά τα ραντεβού. 

Εγω ειχα 33,1 τη προηγουμενη φορα και επεσε και παιρνω ηδη 2..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irened91 είπε:

Ελπίζω να μην έπεσε κι εμένα ο δικός μου. Τον περασμένο μήνα είχα 35, αν πέσει στο 33 μου είπε τότε θα παίρνω 2ο χάπι σιδήρου. Τώρα όσο για τα ραντεβού εμένα το επόμενο είναι κανονικά τέλη Μαρτίου. Εφόσον όλα πάνε καλά και δεν χρειαστώ κάτι ενδιάμεσα θα γίνει κανονικά. Τώρα για πιο μετά δεν είπαμε κάτι. Λογικά απ' όσο ξέρω κι εγώ θα γίνονται πιο συχνά τα ραντεβού. 

Ναι, κι εγώ έτσι έχω ακούσει. Ότι στον 8ο θα μας βλέπουν κάθε 2 εβδομάδες και στον 9ο κάθε εβδομάδα. Δεν ξέρω βέβαια ακόμα γιατί έχω ραντεβού στις 13/03 με το γιατρό. Τη μέρα που θα κάνω το Doppler. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Ναι, κι εγώ έτσι έχω ακούσει. Ότι στον 8ο θα μας βλέπουν κάθε 2 εβδομάδες και στον 9ο κάθε εβδομάδα. Δεν ξέρω βέβαια ακόμα γιατί έχω ραντεβού στις 13/03 με το γιατρό. Τη μέρα που θα κάνω το Doppler. 

Εγω εχω ραντεβου τη Τεταρτη το απογευμα...και θα δουμε αν θα κανω στις 19/03 ντοπλερ η λιγο αργοτερα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...