Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εμένα παρόλο που δεν έχω και τη τεράστια κοιλιά..έχει αρχίσει και κάνει κύματα..και έχει πολύ πλάκα!! Μερικές φορές με πιάνει απροετοίμαστη και τρομάζω χαχα!!

Και εμένα κάνει κυματάκια και μ'αρέσει πολύ όλο την κοιτάω!!!Και που να δούμε μετά που ια είναι μεγαλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

 @ΓιαβρόγλουΚαλώς  μας ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!!!εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!Μια χαρά είσαι απο κιλά να μη το σκέφτεσαι είναι μια περίοδος που δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά!!!!!

Κορίτσια τι καλά που σας καταλαβαίνουν!!εμένα μόνο μια μέρα που σας είχα πει σε 2 μαγαζιά με κατάλαβαν!Δεν ξέρω τι κάνω λάθος!!!!έχει τύχει να πάμε σε μαγαζιά με ουρά και επειδή δεν μπορούσα να κτσω και κάνεις δεν είπε τίποτα!Εδώ πήγαμε στο σούπερ μάρκετ και πήρα τυρί για μακαρόνια...Ε μη σας πω ότι μου ήρθε να της το πετάξω στο κεφάλι!είχε μούχλα και κάτι κολλημένο από τη συσκευασία πάνω που είχε βάψει στο τυρί και δεν μπήκε στον κόπο να καθαρίσει!

Εμένα οι κλωτσιές δεν με πονάνε καθόλου!(ακόμα!!!)βέβαια από ότι κατάλαβα από τον υπέρηχο πιο πολύ μου ρίχνει μπουνιτσες πάρα κλωτσιές!!!

να σου πω οτι ουτε μενα με καταλαβαινουν ειδηκα με μπουφαν δε καταλαβαινουν τπτ !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

@anni7 με το καλό να κάνεις την καμπύλη!!Καλά αποτελέσματα!

ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!!!! παντως για την ουρα επειδη εχθες ειχε τρελο κοσμο στο σουπερ το ειπα διακριτικα στην κοπελα και με περασε μπροστα δλδ πλεον οκ αφου δε με βλεπετε θα το λεω μονη μου !!!!!! γιατι κουβαλαγα καλαθακι και δε πηρα η χαζη καροτσι και ειχα βαρος και λεω εεε τι θα κανω τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελέσματα σε όλες τις εξετασεις σας κορίτσια ...εάν δεν αντιλαμβάνονται ότι είστε εγκυμονούσας να το ρωτάτε κορίτσια...εγώ στηνα ρχη όσο δεν φαινόταν πήγαινα κ ρωτούσα αν προβλέπεται προτεραιότητα λόγω κύησης μια όλοι μου έλεγαν φυσικά θα σας εξυπηρετήσουμε αμέσως...στην Αθήνα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα στα δημόσια νοσοκομεία απ' όσο βλέπω κορίτσια...εδώ σας λέω τόσους μήνες ούτε εναν υπέρηχο ούτε μια εξέταση αίματος...κ έπρεπε να πηγαίνω και στα 2 νοσοκομεία...και μάλιστα με παρακολουθεί και αιματολογος λόγω θρομβοφιλιας και στις 2 κινήσεις και δεν έγινε ούτε μια παραπομπή σε αιματολογο του νοσοκομείου ώστε να έχουν εικόνα ..απλά.αρκουνταν σε ότι εξετάσεις έφερνα από τους ιδιώτες γιατρούς ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η anni7 είπε:

ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!!!! παντως για την ουρα επειδη εχθες ειχε τρελο κοσμο στο σουπερ το ειπα διακριτικα στην κοπελα και με περασε μπροστα δλδ πλεον οκ αφου δε με βλεπετε θα το λεω μονη μου !!!!!! γιατι κουβαλαγα καλαθακι και δε πηρα η χαζη καροτσι και ειχα βαρος και λεω εεε τι θα κανω τωρα!!!

Καλά κάνεις και έχει δίκιο και η @dimitra2222!εγώ ντρέπομαι η χαζή αλλά μάλλον πρέπει να σταματήσω!!Εγώ δεν ήμουν και μόνη και ο αντρας μου είναι πολύ ήπιων τόνων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Γιαβρόγλου είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες! Ανακάλυψα την ομάδα σας εδώ και ένα μήνα περίπου, σας διαβαζω κάθε μέρα και βλέπω πως πάνω κάτω όλες οι μανούλες τα ίδια πράγματα σκεφτόμαστε! Εγώ έχω ΠΗΤ 12/6 αλλά δεν βρήκα κάποια ενεργή ομάδα όπως την δικιά σας για μωράκια Ιουνίου. Όποτε εάν δεν έχετε πρόβλημα θα ήθελαν να γίνω μελός της ομάδας σας! Η δικιά μου ιστορία έχει ως εξής. Ζω με τον άντρα μου σε ένα προάστιο έξω από το Σαν Φρανσισκο. Προσπαθούσαμε τρία χρόνια για παιδί χωρίς αποτέλεσμα. Είχα τρελαθεί να πήγαινω σε γιατρούς γι εξετασεις και εδώ και στην Ελλάδα, ώσπου έτσι ξαφνικά και ενώ είχαμε σταματήσει τις προσπάθειες από μόνοι μας γιατί είχαμε κανονίσει ραντεβού για σπερματέγχυση έμεινα εγκυος στον γιο μας!την ίδια μετά που είχα ραντεβού εμαθα ότι είμαι έγκυος. Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω. Βλέπω την κοιλιά μου και νομίζω ότι το φαντάζομαι. Το ταξίδι αυτό όμως δεν ήταν και τόσο εύκολο. Το πρώτο τρίμηνο είχα ασταμάτητα εμετούς. Τώρα ευτυχως κάνω σπάνια εμετό αλλά η αναγούλα δεν έχει σταματήσει ούτε λεπτό και μπορώ να φάω μόνο μακαρόνια, ρύζι και Κινοα. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι η μόνη. Επίσης οι διαδικασία παρακολούθησης της εγκύου εδώ διαφέρει παρά πολύ με αυτη στην Ελλάδα. Εδώ κάνουν μόνο τρεις υπερήχους, ο τελευταίος την 20η εβδομάδα. Μετά απλά σου μετράνε την κοιλιά και ακούν την καρδιά του μωρού. Όπως επίσης δεν έχεις έναν γιατρο αποκλείστηκα. Σε βλέπει οποίος εχεο βάρδια. Έτσι είναι και στην γεννα. Μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ανασφάλεια απλά θα ήθελα να μπορώ να τον βλέπω κάθε μήνα. Η γιατρός μου είπε ότι όσο δεν κάνω έξτρα υπέρηχο σημαίνει ότι όλα πηγαίνουν πολύ καλά! Έχω βάλει 5,5 κιλά συν αυτά που εχασα το πρώτο τρίμηνο έχω αγχωθεί λίγο με τα κιλά γιατί είμαι κοντή και τα παραπανίσια κιλά φαίνονται αμέσως. Βέβαια η γιατρός μου έδωσε 14,5 κιλά περιθώριο θα προσπαθήσω να μην το φτάσω! Συγνώμη για το τεράστιο μνμ. Καλη τελειομηνη κύηση σε όλες ευχομαι!

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας, με το καλό το μωράκι σας!! Τι όμορφο δώρο που σας έκανε, ενώ σταματήσατε, τσουπ! Σας έκανε την εμφάνισή του χαχα. Πωπω Σαν Φρανσίσκο ε; Διαφορετικά τα πράγματα εκεί πέρα πάντως. Εμείς ανά 4 εβδομάδες και σκάγαμε πως θα περάσει ο καιρός να δούμε τα ζουζούνια μας κι εσείς μόνο 3 φορές και με διαφορετικούς γιατρούς κάθε φορά. Τι να κάνεις τουλάχιστον λες να είναι όλα καλά και περνάει ο καιρός! Όσο για τους εμετούς και τις αναγούλες, story of my life!! Δεν έχω σταματήσει ακόμα ούτε κι εγώ απλά μειώθηκαν σε σχέση με την αρχή και δεν κάνω κάθε μέρα, αλλά αναγούλες έχω. Μέχρι τώρα έβαλα κι εγώ 6 κιλά αλλά ούτως ή άλλως ξεκίνησα με αρκετά παραπάνω γι αυτό δεν είχα μεγάλο περιθώριο. Απορία! Δηλαδή εσείς δεν κάνετε τόσες πολλές εξετάσεις σαν κι εμάς; Ή τις κάνετε όλες κανονικά; ?? Θα χαιρομαστε να σε βλέπουμε και περιμένουμε νέα σου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε, καλή τελειόμηνη κύηση να έχεις και με τα κιλά μην αγχώνεσαι!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει και με τους εμετούς μόνο υπομονή μπορώ να πω!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα βρε κορίτσια! Τι κάνετε?

Μάλλον γλίτωσα τα έξοδα του καροτσιού, σκέφτεται η νύφη μου να πάρει διπλό καρότσι για να μπορεί να βγάζει βόλτα και μόνη τα μικρά της και θα μου δώσει αυτό που έχει της peg perego που ειναι για νεογεννητο οπότε προς το παρον θα παρουμε μόνο καθισματάκι αυτοκινήτου και βλέπουμε! Αν τελικά δεν πάρει θα το αγοράσουμε όταν κοντεύει ο καιρός!

Ανυπομονώ να αγοράσουμε και τα υπόλοιπα πράγματα που θέλουμε για το μωρό, κούνια μπανάκι κλπ αλλά λόγω πολλών εξόδων τα αγοράζουμε ένα ένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

@marakineos καλο αυτο!! Για αρχη θα σε βολεψει!  Τι εννοεις ομως για νεογεννητο;εχει μονο καλαθουνα; 

ειναι στυλ πορτ πεμπε! βεβαια μετατρέπεται και είναι και για μεγαλύτερο μωράκι αλλα δεν βολεύει! Από οτι ειχα δει και από την ίδια βολεύει έως 6-7 μηνών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos ναι το ιδιο λεμε! Μια χαρα για αρχη!μπορεις να παρεις τοτε καθισματακι αυτοκινητου που να μπαινει και πανω σε αυτον το σκελετο!! Η αληθεια ειναι οτι τα εξοδα ειναι παααρα πολλα!!και ευτυχως εμας κουνια σιφινιερα μπανακι και καροτσι μας τα εκανε δωρο η πεθερα μου και τη προικα του μωρου ολη η μαμα μου..και παλι συνεχεια φευγουν χρηματα...!!καποια ρουχαλακια(λιγα) μας εδωσε η κουμπαρα μου τα υπολοιπα τα αγορασαμε! Βλεπεις ολοι οι φιλοι μας και συγγενεις απο οσους εχουν μωρα ειναι σε ηλικια μηνων ακομα οποτε τα χρειαζονται ακομα!! Ολα θα γινουν σιγα σιγα εμεις να ειμαστε καλα κ τα μωρα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

@marakineos ναι το ιδιο λεμε! Μια χαρα για αρχη!μπορεις να παρεις τοτε καθισματακι αυτοκινητου που να μπαινει και πανω σε αυτον το σκελετο!! Η αληθεια ειναι οτι τα εξοδα ειναι παααρα πολλα!!και ευτυχως εμας κουνια σιφινιερα μπανακι και καροτσι μας τα εκανε δωρο η πεθερα μου και τη προικα του μωρου ολη η μαμα μου..και παλι συνεχεια φευγουν χρηματα...!!καποια ρουχαλακια(λιγα) μας εδωσε η κουμπαρα μου τα υπολοιπα τα αγορασαμε! Βλεπεις ολοι οι φιλοι μας και συγγενεις απο οσους εχουν μωρα ειναι σε ηλικια μηνων ακομα οποτε τα χρειαζονται ακομα!! Ολα θα γινουν σιγα σιγα εμεις να ειμαστε καλα κ τα μωρα μας!!

αυτό εχουμε πάθει κι εμείς! Οι φίλοι μας - συγγενείς έχουν ακόμη μικρά παιδάκια που τα χρειάζονται!

Όντως εμείς και τα μωράκια μας να είμαστε καλά και όλα θα γίνουν ένα ένα! Χθες πήρα τον ανιψούλη μου αγκαλίτσα που είναι 15 ημερών και τρελάθηκα! Τόση γλύκα! Ένα πούπουλο είχα αγκαλίτσα και με κοιτούσε με τα ματάκια του! Σκέφτηκα πόσο ωραία θα είναι που θα έχουμε τα μωράκια  μας αγκαλίτσα και πόση συγκίνηση θα νιώθουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

αυτό εχουμε πάθει κι εμείς! Οι φίλοι μας - συγγενείς έχουν ακόμη μικρά παιδάκια που τα χρειάζονται!

Όντως εμείς και τα μωράκια μας να είμαστε καλά και όλα θα γίνουν ένα ένα! Χθες πήρα τον ανιψούλη μου αγκαλίτσα που είναι 15 ημερών και τρελάθηκα! Τόση γλύκα! Ένα πούπουλο είχα αγκαλίτσα και με κοιτούσε με τα ματάκια του! Σκέφτηκα πόσο ωραία θα είναι που θα έχουμε τα μωράκια  μας αγκαλίτσα και πόση συγκίνηση θα νιώθουμε!

Εγω η αληθεια ειναι οτι παρολο τις κλωτσιες ολη τη διαδικασια που περναμε τωρα...ψωνια κτλ..δεν εχω ακομα συνειδητοποιησει οτι θα εχω ενα μωρο...μου φαινεται σα ψεμα...και φαντασου πτι κοντοζυγωνει και ο καιρος../

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Εγω η αληθεια ειναι οτι παρολο τις κλωτσιες ολη τη διαδικασια που περναμε τωρα...ψωνια κτλ..δεν εχω ακομα συνειδητοποιησει οτι θα εχω ενα μωρο...μου φαινεται σα ψεμα...και φαντασου πτι κοντοζυγωνει και ο καιρος../

όπως τα λες είναι περίεργο συναίσθημα! νομίζω είναι η μεγαλύτερη αλλαγή μέχρι τώρα στη ζωή μας! Πλέον θα είμαστε υπεύθυνοι για ένα ανθρωπάκι! Πολλές φορές το έχω σκεφτει με μεγάλη χαρα αλλα και με αγχος για το πως θα τα καταφερω αν είμαι καλή μαμα, αν το φροντίζω σωστά κλπ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! τα εξοδα ειναι πολλα αλλα ολα θα γινουν σιγα σιγα και εμας μας εχουνε δωσει πολλα πραγματα πηραν και δωρα σημαντικα οι γιαγιαδες εε και πηραμε και εμεις!! εγω μπανακι ακομα δε πηρα περιμενω να δω και τι δωρα θα φερουν και αμα εχω πολλα ιδια θα παω να το αλλαξω με μπανακι !! τι ωραιο που κρατησες ενα τοσ μικρο μωρακι εγω εχω πολυ καιρο να κρατησω μωρο στα χερια μου ολα τα γυρο μας εχουν εμεγαλωσει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια!!! τα εξοδα ειναι πολλα αλλα ολα θα γινουν σιγα σιγα και εμας μας εχουνε δωσει πολλα πραγματα πηραν και δωρα σημαντικα οι γιαγιαδες εε και πηραμε και εμεις!! εγω μπανακι ακομα δε πηρα περιμενω να δω και τι δωρα θα φερουν και αμα εχω πολλα ιδια θα παω να το αλλαξω με μπανακι !! τι ωραιο που κρατησες ενα τοσ μικρο μωρακι εγω εχω πολυ καιρο να κρατησω μωρο στα χερια μου ολα τα γυρο μας εχουν εμεγαλωσει!!!!!

έχουμε κι εμείς μια ελπίδα σε δώρα συγγενών!

κι εγω είχα ξεχάσει πόσο μικράκια είναι! μια σταλίτσα! ο συσγκεκριμένος είναι και ησυχούλης κλαίει μόνο στο άλλαγμα! και ξύπνιος που μένει λίγο δεν μιλάει καθόλου η ψυχούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω να τα καταφερουμε!!!Εμεις ειδικα που ειναι το πρωτο μας...αγχωνομαι αν θα καταλαβαινω γιατι κλαιει...αν θα χορταινει... ενα γενικο αγχος...ειναι και το θεμα του τοκετου που εχω αρχισει και το σκεφτομαι αν θα μπορεσω να ανταπεξελθω φφφφ...ενα φοβο τον εχω γενικα χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια μαλλον ειμαι αναισθητη χαχαχαχαχα δε εχω αχγος !!!!!! εννοω οκ σκεφτομαι πως θα ειναι αλλα κουλ λεω εχω εμπιστοσυνη στην φυση και για τον τοκετο και για μετα οταν θα τον εχω σπιτι και θα ειμαι μαζι του φυσικα εαισθανομαι την ευθυνη το να φροντιζω σωστα το μωρακι μου απλα κουλ!!! εγω πιστευω οσο λιγοτερο τα δουλευουμε στο μυαλο ολα τοσο πιο αχγωνομαστε ολα θα γινουν οπως τοσες μανουλες τα καταφεραν θα τα καταφερουμε και εμεις!!!! με λιγο ενστικτο λιγο βοηθεια ολα θα ερθουν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Ελπιζω να τα καταφερουμε!!!Εμεις ειδικα που ειναι το πρωτο μας...αγχωνομαι αν θα καταλαβαινω γιατι κλαιει...αν θα χορταινει... ενα γενικο αγχος...ειναι και το θεμα του τοκετου που εχω αρχισει και το σκεφτομαι αν θα μπορεσω να ανταπεξελθω φφφφ...ενα φοβο τον εχω γενικα χαχχα

για τον τοκετό σκεφτομαι μια μέρα είναι θα περάσει! με αγχωνει βεβαια αλλα λεω είμαστε φτιαγμένες γι αυτό τι στο καλο, θα προσπαθησουμε και αν δεν μπορουμε υπαρχει και η καισαρικη οποτε οπως και  να χει σε μια ημερα θα γεννησουμε! για το μετα πιστευω οι πρωτες 10 μερουλες στο σπιτι θα ειναι δυσκολες μεχρι να μαθουμε το μωρακι μας, να το ταισουμε να το αλλαξουμε να το πλυνουμε! Μρτα θα εχουμε καλοκαιρακι μπροστα μας θα κανουμε τις βολτες μας κλπ ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

έχουμε κι εμείς μια ελπίδα σε δώρα συγγενών!

κι εγω είχα ξεχάσει πόσο μικράκια είναι! μια σταλίτσα! ο συσγκεκριμένος είναι και ησυχούλης κλαίει μόνο στο άλλαγμα! και ξύπνιος που μένει λίγο δεν μιλάει καθόλου η ψυχούλα!

συγουρα θα φερουν κατι δλδ εγω οσες φορες πηγα σε κοπελα που γεννησε παντα πηρα κατι !! οποτε πιστευω θα εχεις δωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

εγω κοριτσια μαλλον ειμαι αναισθητη χαχαχαχαχα δε εχω αχγος !!!!!! εννοω οκ σκεφτομαι πως θα ειναι αλλα κουλ λεω εχω εμπιστοσυνη στην φυση και για τον τοκετο και για μετα οταν θα τον εχω σπιτι και θα ειμαι μαζι του φυσικα εαισθανομαι την ευθυνη το να φροντιζω σωστα το μωρακι μου απλα κουλ!!! εγω πιστευω οσο λιγοτερο τα δουλευουμε στο μυαλο ολα τοσο πιο αχγωνομαστε ολα θα γινουν οπως τοσες μανουλες τα καταφεραν θα τα καταφερουμε και εμεις!!!! με λιγο ενστικτο λιγο βοηθεια ολα θα ερθουν !!!

Θελω να πιστευω οτι ολα θα γινουν κατ’Ενστικτο οπως λες!!!! Τωρα που δουλευω ακομα οκ δεν τις πολυδουλευω τις σκεψεις..μολις σταματησω θα μου ρθουν ολα χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

συγουρα θα φερουν κατι δλδ εγω οσες φορες πηγα σε κοπελα που γεννησε παντα πηρα κατι !! οποτε πιστευω θα εχεις δωρακια!!!

κι εγω αυτο πιστεύω γι αυτο τα ψωνίζουμε σιγα σιγα τα μικροπραγματα για να δουμε τι θα μας λειπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ δεν έχω άγχος, αλλά η αλήθεια είναι πως ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι σε λίγο καιρό θα έχουμε σπίτι ένα μικρό πλασματακι!!! Νομίζω πως θα τα πάμε μια χαρά!!! Είναι και το ένστικτο της μαμάς που είπατε κι εσείς! Εδώ οι γιατροί το εμπιστεύονται, δεν θα βασιστούμε εμείς σε αυτό;;; Ψυχραιμία και όλα θα γίνουν μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ολα θα γινουν και εγω αυτη της αποψης ειμαι !!! τι να πουνε και οι παλιες που ειχανε οχι ενα δεκα και καμια απο της ανεσης που εχουμε εμεις ενω σε οικιακες συσκευες κτλ !!! οποτε κουλ κοριτσια ολα θα γινουν !!!! εγω την γεννα δε την φοβαμαι καθολου ουτε το φυσιολογικο ουτε την καισσαρικη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως βρε κοριτσια τωρα ειναι καλα με ολες τις ανεσεις και με γεννα σε μαιευτηριο με επισκληριδιο κλπ! Παλια ποσο δυσκολα ηταν τα πραγματα που γεννουσαν στο σπιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...