Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Θα πάω κι εκεί να δω. Είχα πάρει πολλά από εκεί όταν είχε γεννηθεί η ανιψιά μου και πραγματικά βγήκαν πολύ καλά!!! 

Ναι και ειναι και οικονομικα ! Εγω στην μικρη μου απο εκει ψωνιζω μονο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Ναι και ειναι και οικονομικα ! Εγω στην μικρη μου απο εκει ψωνιζω μονο! 

Τέλεια! Θα δω μήπως βγάλω κάρτα και εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες! Ανακάλυψα την ομάδα σας εδώ και ένα μήνα περίπου, σας διαβαζω κάθε μέρα και βλέπω πως πάνω κάτω όλες οι μανούλες τα ίδια πράγματα σκεφτόμαστε! Εγώ έχω ΠΗΤ 12/6 αλλά δεν βρήκα κάποια ενεργή ομάδα όπως την δικιά σας για μωράκια Ιουνίου. Όποτε εάν δεν έχετε πρόβλημα θα ήθελαν να γίνω μελός της ομάδας σας! Η δικιά μου ιστορία έχει ως εξής. Ζω με τον άντρα μου σε ένα προάστιο έξω από το Σαν Φρανσισκο. Προσπαθούσαμε τρία χρόνια για παιδί χωρίς αποτέλεσμα. Είχα τρελαθεί να πήγαινω σε γιατρούς γι εξετασεις και εδώ και στην Ελλάδα, ώσπου έτσι ξαφνικά και ενώ είχαμε σταματήσει τις προσπάθειες από μόνοι μας γιατί είχαμε κανονίσει ραντεβού για σπερματέγχυση έμεινα εγκυος στον γιο μας!την ίδια μετά που είχα ραντεβού εμαθα ότι είμαι έγκυος. Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω. Βλέπω την κοιλιά μου και νομίζω ότι το φαντάζομαι. Το ταξίδι αυτό όμως δεν ήταν και τόσο εύκολο. Το πρώτο τρίμηνο είχα ασταμάτητα εμετούς. Τώρα ευτυχως κάνω σπάνια εμετό αλλά η αναγούλα δεν έχει σταματήσει ούτε λεπτό και μπορώ να φάω μόνο μακαρόνια, ρύζι και Κινοα. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι η μόνη. Επίσης οι διαδικασία παρακολούθησης της εγκύου εδώ διαφέρει παρά πολύ με αυτη στην Ελλάδα. Εδώ κάνουν μόνο τρεις υπερήχους, ο τελευταίος την 20η εβδομάδα. Μετά απλά σου μετράνε την κοιλιά και ακούν την καρδιά του μωρού. Όπως επίσης δεν έχεις έναν γιατρο αποκλείστηκα. Σε βλέπει οποίος εχεο βάρδια. Έτσι είναι και στην γεννα. Μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ανασφάλεια απλά θα ήθελα να μπορώ να τον βλέπω κάθε μήνα. Η γιατρός μου είπε ότι όσο δεν κάνω έξτρα υπέρηχο σημαίνει ότι όλα πηγαίνουν πολύ καλά! Έχω βάλει 5,5 κιλά συν αυτά που εχασα το πρώτο τρίμηνο έχω αγχωθεί λίγο με τα κιλά γιατί είμαι κοντή και τα παραπανίσια κιλά φαίνονται αμέσως. Βέβαια η γιατρός μου έδωσε 14,5 κιλά περιθώριο θα προσπαθήσω να μην το φτάσω! Συγνώμη για το τεράστιο μνμ. Καλη τελειομηνη κύηση σε όλες ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Γιαβρόγλου είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες! Ανακάλυψα την ομάδα σας εδώ και ένα μήνα περίπου, σας διαβαζω κάθε μέρα και βλέπω πως πάνω κάτω όλες οι μανούλες τα ίδια πράγματα σκεφτόμαστε! Εγώ έχω ΠΗΤ 12/6 αλλά δεν βρήκα κάποια ενεργή ομάδα όπως την δικιά σας για μωράκια Ιουνίου. Όποτε εάν δεν έχετε πρόβλημα θα ήθελαν να γίνω μελός της ομάδας σας! Η δικιά μου ιστορία έχει ως εξής. Ζω με τον άντρα μου σε ένα προάστιο έξω από το Σαν Φρανσισκο. Προσπαθούσαμε τρία χρόνια για παιδί χωρίς αποτέλεσμα. Είχα τρελαθεί να πήγαινω σε γιατρούς γι εξετασεις και εδώ και στην Ελλάδα, ώσπου έτσι ξαφνικά και ενώ είχαμε σταματήσει τις προσπάθειες από μόνοι μας γιατί είχαμε κανονίσει ραντεβού για σπερματέγχυση έμεινα εγκυος στον γιο μας!την ίδια μετά που είχα ραντεβού εμαθα ότι είμαι έγκυος. Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω. Βλέπω την κοιλιά μου και νομίζω ότι το φαντάζομαι. Το ταξίδι αυτό όμως δεν ήταν και τόσο εύκολο. Το πρώτο τρίμηνο είχα ασταμάτητα εμετούς. Τώρα ευτυχως κάνω σπάνια εμετό αλλά η αναγούλα δεν έχει σταματήσει ούτε λεπτό και μπορώ να φάω μόνο μακαρόνια, ρύζι και Κινοα. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι η μόνη. Επίσης οι διαδικασία παρακολούθησης της εγκύου εδώ διαφέρει παρά πολύ με αυτη στην Ελλάδα. Εδώ κάνουν μόνο τρεις υπερήχους, ο τελευταίος την 20η εβδομάδα. Μετά απλά σου μετράνε την κοιλιά και ακούν την καρδιά του μωρού. Όπως επίσης δεν έχεις έναν γιατρο αποκλείστηκα. Σε βλέπει οποίος εχεο βάρδια. Έτσι είναι και στην γεννα. Μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ανασφάλεια απλά θα ήθελα να μπορώ να τον βλέπω κάθε μήνα. Η γιατρός μου είπε ότι όσο δεν κάνω έξτρα υπέρηχο σημαίνει ότι όλα πηγαίνουν πολύ καλά! Έχω βάλει 5,5 κιλά συν αυτά που εχασα το πρώτο τρίμηνο έχω αγχωθεί λίγο με τα κιλά γιατί είμαι κοντή και τα παραπανίσια κιλά φαίνονται αμέσως. Βέβαια η γιατρός μου έδωσε 14,5 κιλά περιθώριο θα προσπαθήσω να μην το φτάσω! Συγνώμη για το τεράστιο μνμ. Καλη τελειομηνη κύηση σε όλες ευχομαι!

Σαν Φρανσισκο! Ουαου! Τι ομορφη η ιστορια σου!!! Σας εκανε εκπληξη και ηρθε το θαυματακι σας! Να σου πανε ολα τελεια μεχρι τελος! Ελα μην αγχωνεσαι για τα κιλα. Εβαλες πολυ λιγα ως τωρα και θα φυγουν μετα σιγα σιγα. Μ' αρεσει το συστημα στο εξωτερικο που ειναι πιο κουλ. Εδω δεν ξερω γιατι κανουμε ολες σαν παλαβες να εχουμε τον δικο μας γιατρο και τον πληρωνουμε... Μαλλον απο ανασφαλεια οτι δε θα μας προσεξουν αρκετα στο δημοσιο νοσοκομειο. Να μπαινεις να τα λεμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα πρωι πρωι πηγα για αιματολογικες εξετασεις. Πρωτη φορα ο κοσμος αρχισε να μου δινει τη σειρα του στο ασανσερ που ηταν μικρο και δε χωρουσε πολλους, στην ουρά κτλ. Τελειο;;; χαχα Μ' αρεσε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Γιαβρόγλου είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες! Ανακάλυψα την ομάδα σας εδώ και ένα μήνα περίπου, σας διαβαζω κάθε μέρα και βλέπω πως πάνω κάτω όλες οι μανούλες τα ίδια πράγματα σκεφτόμαστε! Εγώ έχω ΠΗΤ 12/6 αλλά δεν βρήκα κάποια ενεργή ομάδα όπως την δικιά σας για μωράκια Ιουνίου. Όποτε εάν δεν έχετε πρόβλημα θα ήθελαν να γίνω μελός της ομάδας σας! Η δικιά μου ιστορία έχει ως εξής. Ζω με τον άντρα μου σε ένα προάστιο έξω από το Σαν Φρανσισκο. Προσπαθούσαμε τρία χρόνια για παιδί χωρίς αποτέλεσμα. Είχα τρελαθεί να πήγαινω σε γιατρούς γι εξετασεις και εδώ και στην Ελλάδα, ώσπου έτσι ξαφνικά και ενώ είχαμε σταματήσει τις προσπάθειες από μόνοι μας γιατί είχαμε κανονίσει ραντεβού για σπερματέγχυση έμεινα εγκυος στον γιο μας!την ίδια μετά που είχα ραντεβού εμαθα ότι είμαι έγκυος. Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω. Βλέπω την κοιλιά μου και νομίζω ότι το φαντάζομαι. Το ταξίδι αυτό όμως δεν ήταν και τόσο εύκολο. Το πρώτο τρίμηνο είχα ασταμάτητα εμετούς. Τώρα ευτυχως κάνω σπάνια εμετό αλλά η αναγούλα δεν έχει σταματήσει ούτε λεπτό και μπορώ να φάω μόνο μακαρόνια, ρύζι και Κινοα. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι η μόνη. Επίσης οι διαδικασία παρακολούθησης της εγκύου εδώ διαφέρει παρά πολύ με αυτη στην Ελλάδα. Εδώ κάνουν μόνο τρεις υπερήχους, ο τελευταίος την 20η εβδομάδα. Μετά απλά σου μετράνε την κοιλιά και ακούν την καρδιά του μωρού. Όπως επίσης δεν έχεις έναν γιατρο αποκλείστηκα. Σε βλέπει οποίος εχεο βάρδια. Έτσι είναι και στην γεννα. Μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ανασφάλεια απλά θα ήθελα να μπορώ να τον βλέπω κάθε μήνα. Η γιατρός μου είπε ότι όσο δεν κάνω έξτρα υπέρηχο σημαίνει ότι όλα πηγαίνουν πολύ καλά! Έχω βάλει 5,5 κιλά συν αυτά που εχασα το πρώτο τρίμηνο έχω αγχωθεί λίγο με τα κιλά γιατί είμαι κοντή και τα παραπανίσια κιλά φαίνονται αμέσως. Βέβαια η γιατρός μου έδωσε 14,5 κιλά περιθώριο θα προσπαθήσω να μην το φτάσω! Συγνώμη για το τεράστιο μνμ. Καλη τελειομηνη κύηση σε όλες ευχομαι!

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! 

Με το καλό το αγγελούδι σου. Ξέρεις, έχω ακούσει κι άλλες περιπτώσεις σαν τη δική σου που μόλις ένα ζευγάρι σταματήσει τις προσπάθειες, η κοπέλα μένει έγκυος. Μεγάλη χαρά!!! 

Αχ αυτοί οι εμετοί!!! Πόσο σε καταλαβαίνω! Εγώ βέβαια είχα μέχρι και τον 6ο! Τώρα έχω να κάνω πολύ καιρό αλλά έχω κι εγώ αναγουλες ακόμα και και καούρες και φουσκώματα κλπ. Χαχαχα! Είναι τέτοια η χαρά μου όμως που έχω το μωρό μου στην κοιλίτσα που δε με νοιάζει τίποτα!

Όσον αφορά τα κιλά είσαι σούπερ! Μπράβο σου! Εγώ είμαι +13!! 

Στην Ελλάδα, οι περισσότερες κοπέλες, έχουν το γιατρό τους. Εγώ είμαι από τις περιπτώσεις που θα γεννήσω, πρώτα ο Θεός, στην εφημερία με όποιον γιατρό είναι εκεί. Όλα καλά θα πάνε. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Σημερα πρωι πρωι πηγα για αιματολογικες εξετασεις. Πρωτη φορα ο κοσμος αρχισε να μου δινει τη σειρα του στο ασανσερ που ηταν μικρο και δε χωρουσε πολλους, στην ουρά κτλ. Τελειο;;; χαχα Μ' αρεσε!!! 

Καλημέρα! Αυτό δείχνει ότι πλέον φαίνεσαι πολύ έγκυος! Χαχα! Τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Γιαβρόγλου είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες! Ανακάλυψα την ομάδα σας εδώ και ένα μήνα περίπου, σας διαβαζω κάθε μέρα και βλέπω πως πάνω κάτω όλες οι μανούλες τα ίδια πράγματα σκεφτόμαστε! Εγώ έχω ΠΗΤ 12/6 αλλά δεν βρήκα κάποια ενεργή ομάδα όπως την δικιά σας για μωράκια Ιουνίου. Όποτε εάν δεν έχετε πρόβλημα θα ήθελαν να γίνω μελός της ομάδας σας! Η δικιά μου ιστορία έχει ως εξής. Ζω με τον άντρα μου σε ένα προάστιο έξω από το Σαν Φρανσισκο. Προσπαθούσαμε τρία χρόνια για παιδί χωρίς αποτέλεσμα. Είχα τρελαθεί να πήγαινω σε γιατρούς γι εξετασεις και εδώ και στην Ελλάδα, ώσπου έτσι ξαφνικά και ενώ είχαμε σταματήσει τις προσπάθειες από μόνοι μας γιατί είχαμε κανονίσει ραντεβού για σπερματέγχυση έμεινα εγκυος στον γιο μας!την ίδια μετά που είχα ραντεβού εμαθα ότι είμαι έγκυος. Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω. Βλέπω την κοιλιά μου και νομίζω ότι το φαντάζομαι. Το ταξίδι αυτό όμως δεν ήταν και τόσο εύκολο. Το πρώτο τρίμηνο είχα ασταμάτητα εμετούς. Τώρα ευτυχως κάνω σπάνια εμετό αλλά η αναγούλα δεν έχει σταματήσει ούτε λεπτό και μπορώ να φάω μόνο μακαρόνια, ρύζι και Κινοα. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι η μόνη. Επίσης οι διαδικασία παρακολούθησης της εγκύου εδώ διαφέρει παρά πολύ με αυτη στην Ελλάδα. Εδώ κάνουν μόνο τρεις υπερήχους, ο τελευταίος την 20η εβδομάδα. Μετά απλά σου μετράνε την κοιλιά και ακούν την καρδιά του μωρού. Όπως επίσης δεν έχεις έναν γιατρο αποκλείστηκα. Σε βλέπει οποίος εχεο βάρδια. Έτσι είναι και στην γεννα. Μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ανασφάλεια απλά θα ήθελα να μπορώ να τον βλέπω κάθε μήνα. Η γιατρός μου είπε ότι όσο δεν κάνω έξτρα υπέρηχο σημαίνει ότι όλα πηγαίνουν πολύ καλά! Έχω βάλει 5,5 κιλά συν αυτά που εχασα το πρώτο τρίμηνο έχω αγχωθεί λίγο με τα κιλά γιατί είμαι κοντή και τα παραπανίσια κιλά φαίνονται αμέσως. Βέβαια η γιατρός μου έδωσε 14,5 κιλά περιθώριο θα προσπαθήσω να μην το φτάσω! Συγνώμη για το τεράστιο μνμ. Καλη τελειομηνη κύηση σε όλες ευχομαι!

Kαλως μας ήρθες! Κι εγω ξεκινησα με ΠΗΤ 3/6 αλλά εχει πάει 27/5 για να δουμε ποτε θα γεννησω στο τελος!

Πολυ ωραια η ιστορια σου σιγουρα δινει θαρρος και σε αλλες κοπελες! Εύχομαι να σου πανε ολα καλα, απο δω και περα οτι σε προβληματιζει θα το συζηταμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες ...διαβάζω για τα όμορφα ψώνια σας με γεια!!! Εγώ ακόμη δεν πήρα κάτι ...πρέπει να βγάλω να φρεσκαρω τα ρούχα της μικρής και τον εξοπλισμό που ήδη έχω από την κόρη μου κ να συμπληρώσω...δεν βλέπω όμως να με παίρνει ο χρόνος...θα δουλέψω κ το Μάρτιο οπότε στην άδεια μάλλον θα ασχοληθώ πιο εντατικά... @Γιαβρόγλου καλώς ήρθες στην παρέα μας...με το καλό το μωράκι σου...πάντως είσαι η απόδειξη του έχω άγχος δυσκολεύομαι να συλλάβω κ με το που χαλαρανωνω τσουπ έρχεται το μωράκι...για αυτό κ οι γιατροί μας λένε χαλαρά αλλά δυστυχώς δεν γίνεται πάντα να μην επηρεάζεται...να εχεις μια όμορφη τελειομανή εγκυμοσύνη κ όλα θα είναι σούπερ! @vayaki στην μεγάλη μου κόρη επειδή δεν είχα αποφασίσει εάν θα γεννήσω νοσοκομείο η κλινική ως το τέλος με παρακολουθούσαν και στα 2 νοσοκομεία που έχουν μαιευτική στη Θεσσαλονίκη...ώστε να έχουν την καρτέλα κ τις εξετάσεις μου...να σου πω δεν ένιωθα καθόλου ασφαλής...δεν μου έκαναν ούτε ένα υπέρηχο ...άκουγαν το μωρό με ένα χωνί κ κάθε φορά που πήγαινα με ρωτούσαν τι εξετάσεις με έβαλε ο γυναικολόγος μου έξω να κάνω και να τους δίνω αντίγραφο για να κρατούν αρχείο... Αντιλαμβάνεστε υποθετω τους λόγους για τους οποίους τελικα δεν γέννησα στο νοσοκομείο... Θεωρώ επίσης πολύ κουραστικό να πρέπει να κλείνω κάθε μήνα ραντεβού και στα 2 νοσοκομεία γιατί δεν ξέρουν ποιο θα εφημερεύει όταν γεννήσεις...η αναμονή ήταν πολύωρη κ κουραστική... τουλάχιστον να υπήρχε μια συνενόηση και να μεταφερόταν ο φάκελος με το ιστορικό της εγκύου όπου γεννήσει...έτσι κι αλλιώς το νοσοκομείο ως νοσοκομείο δεν έκανε καμία σοβαρή εξέταση...στέκονταν στα λεγόμενα του ιδιωτη γυναικολογου...απορώ εάν κάποια κοπέλα δεν είχε έξω γιατρό τι γινόταν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης κοριτσια να ρωτησω κατι; Οι κλωτσιες εσας καμια φορα σας πονανε; Το βραδυ συνηθως που πιεζεται η κοιλια στο πλαι ριχνει κατι γερες που κανουν  τα πλευρα μου να πονεσουν απ το χυπημα... λες και τρωω αληθινες κλωτσιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Επισης κοριτσια να ρωτησω κατι; Οι κλωτσιες εσας καμια φορα σας πονανε; Το βραδυ συνηθως που πιεζεται η κοιλια στο πλαι ριχνει κατι γερες που κανουν  τα πλευρα μου να πονεσουν απ το χυπημα... λες και τρωω αληθινες κλωτσιες

Ναι εχουν αρχισει και πονανε καποιες φορες! όπως το πες κυρίως κι εγώ όταν είμαι στο πλάι! εχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας κι εχουν πιο πολύ δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222   χωνιιιιιιι ;;;;;;; Ημαρτον... κατι τετοια λεει η μαμα μου για τη δεκαετια του 80. ?  Νομιζω αμα εβλεπα χωνι δε θα ξαναπηγαινα....

Τουλαχιστον εγω  μια φορα που πηγα ...εγινε κανονικος υπερηχος και μου τα εξηγουσε ολα. Βεβαια για εξετασεις θεωρησε δεδομενο οτι τις κανω στον γιατρο εξω και μου ειπε: Ο,τι νεοτερη εξεταση κανεις, θα μας τη φερνεις να την εχουμε κι εμεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Γιαβρόγλου καλώς ήρθες στην ομάδα μας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό να έρθει ο μπέμπης σου!!! Η αδελφή μου στη δεύτερη εγκυμοσύνη της ζούσε στο Σικάγο και μου έλεγε πόσο διαφορετικά είναι εκεί τα πράγματα... Όπως έχω πει, στην Ελλάδα εμάς τις εγκύους μας νταντευουν αρκετά... Χαχαχα! Όμως, και πάλι με τόσες εξετάσεις, υπερήχους, κλπ, μες το άγχος είμαστε αν θα πάνε όλα καλά.

@vayaki όντως μερικές φορές οι κλωτσιές πονάνε λίγο. Μάλλον στενεύει ο χώρος και δεν μπορούν να τεντώνουν εύκολα...!!! Τι ωραία που έχει αρχίσει ο κόσμος και καταλαβαίνει ότι είσαι έγκυος! Δυστυχώς δεν συμβαίνει πάντα να σου παραχωρούν τη σειρά, αλλά έστω και τις φορές που γίνεται, καλό είναι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιαβρόγλου καλώς ήρθες στην παρέα μας! Όλα με το καλό να έρθουν. Όντως δίνεις κουράγιο σε πολλές κοπέλες που προσπαθούν πολυ καιρό άκαρπα. Κι εγώ ήμουν μέσα σ' αυτές κ πιστεύω ότι το άγχος κι η πίεση παίζουν καθοριστικό ρόλο στη σύλληψη, γι'αυτό κ πολύ συχνά μόλις παρθεί η απόφαση για το επόμενο βήμα, χαλαρώνουμε κ τσουπ έρχεται το θαύμα! Αυτό το σύστημα του εξωτερικού μου το ανέφερε ο γιατρός μου κ το υποστηριζε κιόλας που είναι ιδιώτης κ δεν τον συμφέρει, λέγοντας ότι είναι υπερβολικά πολλοί κι οι υπέρηχοι κι οι εξετάσεις που κάνουμε στην Ελλάδα, πάνω σε μια κουβέντα μας όπου του έλεγα ότι μου φαίνεται πολύς καιρός ο ένας μήνας που περνούσε για το επόμενο ραντεβού. Μάλλον όντως εδώ στην Ελλάδα υπερβάλλουμε κ σ'αυτο το θέμα, απλά εμένα σαν πρωτάρα με φουλ ανασφάλειες με βολεύει ☺️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Επισης κοριτσια να ρωτησω κατι; Οι κλωτσιες εσας καμια φορα σας πονανε; Το βραδυ συνηθως που πιεζεται η κοιλια στο πλαι ριχνει κατι γερες που κανουν  τα πλευρα μου να πονεσουν απ το χυπημα... λες και τρωω αληθινες κλωτσιες

Όχι, εμένα δε με πονάει ποτέ όταν με κλωτσάει. Τώρα τελευταία μου ρίχνει γερές στα πλευρά μου αλλά δεν πονάω. Γνωρίζω όμως ότι πολλές εγκυούλες πονάνε όσο περνάνε οι εβδομάδες. 

@dimitra2222 με παρακολουθούν από την 8η εβδομάδα κύησης στο μαιευτήριο Έλενα. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη! Κάθε φορά μου κάνουν  και μου γράφουν εξετάσεις, κάνουμε υπέρηχο, με παρακολουθούν και ο, τι δουν με κατευθύνουν ή μου δίνουν εξετάσεις επιπλέον. Έχουν τεράστια εμπειρία και έχω παρατηρήσει ότι σε σχέση με το γιατρό που με παρακολουθεί και έξω (εδώ και λίγο καιρό δεν πάω πια) και την πρώτη μου γιατρό είναι στο ίδιο μη σου πω και σε καλύτερο επιστημονικό επίπεδο. Απλά πολλές φορές δεν έχουν τη συμπεριφορά ενός γιατρού που πληρώνεται. Οπότε, άλλες φορές μπορεί να βιάζονται, να είναι εκνευρισμένοι κλπ. Εδώ που έχω φτάσει δε με νοιάζει καθόλου. Αφού προσέχουν την υγεία του μωρού μου και τη δική μου δε με απασχολεί και τόσο η ευγένειά τους. Και αρκετοί είναι και ευγενέστατοι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki κι εγώ όταν με καταλάβουν για έγκυο θα το ανακοινώσω κ θα χαρώ τόσο πολύ... Τι καλά! Εμένα κανείς δε με καταλαβαίνει!! Πρέπει χωρίς μπουφάν να τουρλωσω κ λιγο την κοιλιά για να φανεί! Χθες έβγαλα φωτογραφία την κοιλιά ενώ ήμουν ανάσκελα γιατί μου φάνηκε πολύ φουσκωτή κ την έστειλα στην κουμπάρα μου, στη μαμά, στην πεθερά... Μου στέλνουν κι οι τρεις το ίδιο, τι χαριτωμένη μικρή κοιλίτσα!! Ούτε που φαίνεσαι ότι μπήκες στον έβδομο ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??? σας διαβασα οσο μπορεσα γιατι εκανα και τρεις μερες να μπω!!!! εμεις εχθες πηγαμε στο γιατρο ολο καλα μας ειπε τον μετρησε εκει σε ολα και ειναι μια χαρα πηγε ενα κιλο ο μπεμπις !!!! και μου εδωσε να κανω και εγω καμπυλη ζαχαρου και τωρα ξανα παμε σε ενα μηνα τελος μαρτιου δλδ!!! 

πολυ χαρηκα που τον ειδαμε εχει μεγαλωσει πολυ προσπαθησε να μας βγαλει μια ωραια φωτο αλλα ειχε στριμωξει την μουριτσα του πανω στον πλακουντα και ειχε βαλει και τα χερακια μπροστα οποτε δε φαινονται πολλα!!!!! αλλα οκ πρωτη φορα ειδαμε ετσι το προσωπο του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??? σας διαβασα οσο μπορεσα γιατι εκανα και τρεις μερες να μπω!!!! εμεις εχθες πηγαμε στο γιατρο ολο καλα μας ειπε τον μετρησε εκει σε ολα και ειναι μια χαρα πηγε ενα κιλο ο μπεμπις !!!! και μου εδωσε να κανω και εγω καμπυλη ζαχαρου και τωρα ξανα παμε σε ενα μηνα τελος μαρτιου δλδ!!! 

πολυ χαρηκα που τον ειδαμε εχει μεγαλωσει πολυ προσπαθησε να μας βγαλει μια ωραια φωτο αλλα ειχε στριμωξει την μουριτσα του πανω στον πλακουντα και ειχε βαλει και τα χερακια μπροστα οποτε δε φαινονται πολλα!!!!! αλλα οκ πρωτη φορα ειδαμε ετσι το προσωπο του!!!

Μπράβο! Όμορφα νέα με όμορφα μωράκια!! Α! Εσύ ακόμα να κάνεις καμπύλη, ε;;; Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Μπράβο! Όμορφα νέα με όμορφα μωράκια!! Α! Εσύ ακόμα να κάνεις καμπύλη, ε;;; Καλά αποτελέσματα!

ναι εγω τωρα ειμαι 26η κλεισμενη ναι μου ειπε να την κανω μια εβδομαδα πριν ξανα παω δλδ 20 μαρτιου παω παλι 27 μαρτιου γιατρο  !!! ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιαβρόγλου καλως ήρθες στη παρέα μας! Και με το καλό!! @vayaki και μένα μερικές φορές ειδικά απογευματοβραδυνές ώρες οι κλωτσιές πονάνε..αφού κοιτάω μήπως έχω μελανιές χααχα..

Εγώ τώρα έχω γιατρό την άλλη Τετάρτη .. για να δούμε 31η βδομάδα πόσο μεγάλωσε!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@Γιαβρόγλου καλως ήρθες στη παρέα μας! Και με το καλό!! @vayaki και μένα μερικές φορές ειδικά απογευματοβραδυνές ώρες οι κλωτσιές πονάνε..αφού κοιτάω μήπως έχω μελανιές χααχα..

Εγώ τώρα έχω γιατρό την άλλη Τετάρτη .. για να δούμε 31η βδομάδα πόσο μεγάλωσε!!! ❤️

οοο θα εχει μεγαλωσει πολυ το μπεμπακι σου !!!!!!

και μενα μου δινει κατι καλες τωρα και γενικα γυρναει μεσα στην κοιλιτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα παρόλο που δεν έχω και τη τεράστια κοιλιά..έχει αρχίσει και κάνει κύματα..και έχει πολύ πλάκα!! Μερικές φορές με πιάνει απροετοίμαστη και τρομάζω χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 με το καλό η καμπύλη σου και καλά αποτελέσματα! Τι όμορφα που είδατε το μωράκι σας και έχει μεγαλώσει!!!

@Angelmammy επειδή κι εγώ ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο, είχα πάει πριν δύο χρόνια σε γιατρό του Έλενα. Ήμουν πολύ ευχαριστημένη, αλλά μου είπε ότι δεν μπορεί να με αναλάβει γιατί είναι κοντά στο Πάσχα και θα λείπει. Μη τυχόν και συνέβαινε κάτι απρόοπτο και γεννούσα πριν την ΠΗΤ. Οπότε βρήκα γιατρό στο Αλεξάνδρα που έχει και ιδιωτικό ιατρείο και με έχει βολεψει πολύ! Όπως και να δει είμαι υπέρ του δημοσίου νοσοκομείου κι ας έχω τη δυνατότητα για ιδιωτικό, αφού τα έξοδα μας τα καλύπτει η ασφάλεια που μας κάνει η δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @ΓιαβρόγλουΚαλώς  μας ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!!!εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!Μια χαρά είσαι απο κιλά να μη το σκέφτεσαι είναι μια περίοδος που δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά!!!!!

Κορίτσια τι καλά που σας καταλαβαίνουν!!εμένα μόνο μια μέρα που σας είχα πει σε 2 μαγαζιά με κατάλαβαν!Δεν ξέρω τι κάνω λάθος!!!!έχει τύχει να πάμε σε μαγαζιά με ουρά και επειδή δεν μπορούσα να κτσω και κάνεις δεν είπε τίποτα!Εδώ πήγαμε στο σούπερ μάρκετ και πήρα τυρί για μακαρόνια...Ε μη σας πω ότι μου ήρθε να της το πετάξω στο κεφάλι!είχε μούχλα και κάτι κολλημένο από τη συσκευασία πάνω που είχε βάψει στο τυρί και δεν μπήκε στον κόπο να καθαρίσει!

Εμένα οι κλωτσιές δεν με πονάνε καθόλου!(ακόμα!!!)βέβαια από ότι κατάλαβα από τον υπέρηχο πιο πολύ μου ρίχνει μπουνιτσες πάρα κλωτσιές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα με τρομαζει μερικες φορες εκει που ειμαι ηρεμη χαζευω κατι κανει κατι ξαφνικα χαχαχαχαχα αλλα εχουνε πλακα και εγω δε εχω μεγαλη κοιλια και μενα εχει ξεκινησει τα εξωγκοματα και καταλαβαινω οταν μαζευεται καπου σε ενα σημειο !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...