Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Πωπω βρε παιδιά έχω πάθει πλάκα με τις τιμές των ενοικίων. Πήγαμε και είδαμε ένα σπίτι 100τμ με φυσικό αέριο, 2 δωμάτια μεγάλα, σαλονοκουζινα και μπαλκόνι μπροστά κανονικό και πίσω ίσα ίσα να απλώνεις τα ρούχα. Κι η τουαλέτα επίσης πολύ καλή. Ρε κορίτσια η τύπισσα ζητούσε 420 ευρώ. Και μιλάμε για Εύοσμο Νέα πολιτεία αν είναι κάποια κοπέλα από δω και γνωρίζει. Δηλαδή αυτά τα άτομα δεν έχουν καταλάβει που ζούμε; Και εν τω μεταξύ πόρτες και παντζούρια ήταν συρωμενα και πόρτα δεν ήταν καν ασφαλείας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Πωπω βρε παιδιά έχω πάθει πλάκα με τις τιμές των ενοικίων. Πήγαμε και είδαμε ένα σπίτι 100τμ με φυσικό αέριο, 2 δωμάτια μεγάλα, σαλονοκουζινα και μπαλκόνι μπροστά κανονικό και πίσω ίσα ίσα να απλώνεις τα ρούχα. Κι η τουαλέτα επίσης πολύ καλή. Ρε κορίτσια η τύπισσα ζητούσε 420 ευρώ. Και μιλάμε για Εύοσμο Νέα πολιτεία αν είναι κάποια κοπέλα από δω και γνωρίζει. Δηλαδή αυτά τα άτομα δεν έχουν καταλάβει που ζούμε; Και εν τω μεταξύ πόρτες και παντζούρια ήταν συρωμενα και πόρτα δεν ήταν καν ασφαλείας. 

Σοβαρά?πω πω ρε συ τι να πω!εμένα με νουν οι δικοί μου στον Εύοσμο αλλά δεν έχουν θέρμανση δεν τα βρίσκουν στην πολυκατοικία που δεν νομιζω να σε καλύπτει ..ξέρω για εκεί μόνο δυστυχώς...αν ακούσω κάτι θα σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Σοβαρά?πω πω ρε συ τι να πω!εμένα με νουν οι δικοί μου στον Εύοσμο αλλά δεν έχουν θέρμανση δεν τα βρίσκουν στην πολυκατοικία που δεν νομιζω να σε καλύπτει ..ξέρω για εκεί μόνο δυστυχώς...αν ακούσω κάτι θα σου πω...

Είναι τραγική η κατάσταση με τα σπίτια. Έχω αρχίσει να αγχώνομαι πολύ γιατί θα είμαι και μόνη μου, θα λείπει συχνά ο άντρας μου οπότε θέλω να είμαι και κοντά στους δικούς μου και τουλάχιστον να έχει αέριο γιατί με το πετρέλαιο δε θα βγαίνουμε με τίποτα κι όλη μέρα με αναμμένο θερμοσίφωνο θα μας βγαίνει ο κούκος αηδονι. Κι από τιμή από κει που ξεκινήσαμε στα 300 ευρώ γιατί πιστεύαμε ότι είναι αρκετά πήγαμε ένα 50ευρω παραπάνω. Και πάλι δε βρίσκουμε. Δηλαδή πόσο νομίζουν πια ότι βγάζει ο κάθε άνθρωπος για να συντηρήσει ένα σπίτι; Σας πρήζω κι εσάς αλλά τουλάχιστον τα λέω κάπου. ? 

Κορίτσι μου σ ευχαριστώ πολύ!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεσσαλονικιες όντως τα σπίτια στη Θεσσαλονίκη έχουν ξεφύγει...εμείς παντρετηκαμε το 2014 τον Αύγουστο αρχές Οκτώβρη μένω έγκυος κ ξεκιανω να ψάχνουμε σπίτι προς αγορά...δεν βρίσκαμε τίποτα όπως το θέλαμε...περιοχές Καλαμαριά Πυλαία Χαριλάου κ Τούμπα για να είμαι κ κοντά στην πεθερά αλλά και να μην κάνω ταξίδι για την δουλειά ..δεν βρίσκαμε τίποτα...λέω πάει θα μείνω με το νεογέννητο στο σπίτι του 1ος δωματίου κ 50τμ...κι όντως έτσι έγινε γιατί από ένα σημείο κ μετά που απογοητεύτηκα εψαχνα για ενοίκιο με 2 δωμάτια στις ίδιες περιοχές και οι τιμές που έπαιζαν ήταν 450-600 και λέω έναν μισθό για ενοίκιο ε όχι...έμεινα λοιπόν στην τρύπα μέχρι να βρω για αγορά ..κι ευτυχώς όταν η μικρή ήταν 2 μετακομίσαμε σε σπίτι που αγοράσαμε κ ήταν όπως ακριβώς το θέλαμε...υπομονή κάτι θα βρεθεί...μην απελπίζεστε....κι εγώ είχα τρομερά νεύρα τότε γιατί ήθελα να γεννήσω κ να έχει έστω δωμάτιο το παιδί αλλά τώρα λέω ευτυχώς δεν συμβιβάστηκα με ακρίβεια λιγότερο από αυτό που έψαχνα... @irened91 έχω μια φίλη που μένει πολιχνη κ νοικιάζει ολοκαίνουριο σπίτι με 3 υπνοδωμάτια πολύ ωραία διαρρύθμιση αλλά πετρέλαιο στα 350 ευρώ...γενικά εκεί έχει καινούρια και καλές τιμές νομίζω...κάνε μια αναζήτηση αν σε βολεύει η περιοχή 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 Δυστυχώς έχω περιορισμό στις περιοχές και με βολεύει μόνο Εύοσμος ή Αμπελόκηποι κι αυτό όχι πολύ απομακρυσμένα προς άλλες περιοχές. Κυρίως θέλω να είναι κοντά στη Μενεμένη για να μην είμαι μακριά απ τη μαμά μου. Αν ήξερα ότι θα είμαι κάθε μέρα με τον άντρα μου δεν είχαμε πρόβλημα να δούμε και σε άλλη περιοχή αλλά εφόσον θα λείπει κάπως πρέπει να το κανονίσουμε μ' αυτό τον τρόπο. 

Μωρέ να σου πω κάτι αν είχαμε από πριν το δικό μας σπίτι θα μπορούσαμε να κάνουμε υπομονή μέχρι να βρούμε αυτό που μας αρέσει. Αλλά δεν έχουμε μείνει καν μαζί οπότε δεν είναι και λύση να μείνω στους δικούς μου... ? Θα βρεθεί κάτι δε μπορεί, είμαι αισιόδοξη αλλά είναι κάποιες μέρες που βλέπω ότι περνάει ο καιρός και δεν έχουμε τίποτα κι αγχώνομαι πιο πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, περαστικά σε όσες έχουν τα θεματακια τους.. κι εγώ ένα μπούκωμα το νιώθω, για να δούμε. Είμαι στο μικροβιολογικό κ περιμένω το τρίτο κ τελευταίο τσίμπημα για την καμπύλη... Το ρόφημα εύγευστο αλλά 200ml γλύκας με άδειο στομάχι με τάραξε λίγο. Μετά μ έπιασε υπνηλία.. Τώρα είμαι καλύτερα. Wish me luck :)

Απο φούσκωμα κοιλιάς πως πάτε;; Εμένα όλοι μου λένε ότι δε φαίνεται αλλά εγώ πλέον τη βλέπω αισθητά φουσκωμενη κ χαίρομαι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλημέρα κορίτσια, περαστικά σε όσες έχουν τα θεματακια τους.. κι εγώ ένα μπούκωμα το νιώθω, για να δούμε. Είμαι στο μικροβιολογικό κ περιμένω το τρίτο κ τελευταίο τσίμπημα για την καμπύλη... Το ρόφημα εύγευστο αλλά 200ml γλύκας με άδειο στομάχι με τάραξε λίγο. Μετά μ έπιασε υπνηλία.. Τώρα είμαι καλύτερα. Wish me luck :)

Απο φούσκωμα κοιλιάς πως πάτε;; Εμένα όλοι μου λένε ότι δε φαίνεται αλλά εγώ πλέον τη βλέπω αισθητά φουσκωμενη κ χαίρομαι!!!! 

Καλημερα!! Καλο μηνα να εχουμε ολες!!! Και καλα αποτελεσματα να εχεις!!! 

Χτες ηταν η πρωτη φορα που βγηκα βολτα στην αγορα και ο κοσμος καταλαβαινε οτι ειμαι εγκυος. Παιζουν ρολο και τα ρουχα. Με αλλα ρουχα φαινεται πιο πολυ και με αλλα οχι τοσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλημέρα κορίτσια, περαστικά σε όσες έχουν τα θεματακια τους.. κι εγώ ένα μπούκωμα το νιώθω, για να δούμε. Είμαι στο μικροβιολογικό κ περιμένω το τρίτο κ τελευταίο τσίμπημα για την καμπύλη... Το ρόφημα εύγευστο αλλά 200ml γλύκας με άδειο στομάχι με τάραξε λίγο. Μετά μ έπιασε υπνηλία.. Τώρα είμαι καλύτερα. Wish me luck :)

Απο φούσκωμα κοιλιάς πως πάτε;; Εμένα όλοι μου λένε ότι δε φαίνεται αλλά εγώ πλέον τη βλέπω αισθητά φουσκωμενη κ χαίρομαι!!!! 

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες! Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου!!!

Εμένα η κοιλίτσα φαίνεται από καιρό... Όλοι μου λένε ότι έχω μεγάλη κοιλιά! Χθες στη δουλειά συζητάμε  πόσο γρήγορα  μεγαλώνει... Η αλήθεια είναι ότι εδώ και 2 εβδομάδες έχω αρχίσει και δυσκολεύομαι ακόμα και να φορέσω παντελόνι... Για τις κάλτσες δεν το συζητώ ??? Να δω τι θα κάνω αργότερα που θα μεγαλώσει ακόμα περισσότερο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλημέρα κορίτσια, περαστικά σε όσες έχουν τα θεματακια τους.. κι εγώ ένα μπούκωμα το νιώθω, για να δούμε. Είμαι στο μικροβιολογικό κ περιμένω το τρίτο κ τελευταίο τσίμπημα για την καμπύλη... Το ρόφημα εύγευστο αλλά 200ml γλύκας με άδειο στομάχι με τάραξε λίγο. Μετά μ έπιασε υπνηλία.. Τώρα είμαι καλύτερα. Wish me luck :)

Απο φούσκωμα κοιλιάς πως πάτε;; Εμένα όλοι μου λένε ότι δε φαίνεται αλλά εγώ πλέον τη βλέπω αισθητά φουσκωμενη κ χαίρομαι!!!! 

Καλημέρα !!

 Καλά αποτελέσματα να έχεις!!

Αχ η κοιλίτσα έχει μεγαλώσει απότομα τις τελευταίες 2 εβδομάδες ! Πλέον φαίνεται ξεκάθαρα! Να πω και την αλήθεια μου μ αρέσει να φαίνεται αλλά πιστεύω θα κάνω πολύ μεγάλη κοιλιά!

Γενικά πως είστε κορίτσια μου? Οι αρρωστούλες?

Παρήγγειλα σήμερα κι ένα λίκνο με κουνουπιέρα να το έχω για το σαλόνι , λόγω εκπτώσεων το είχε 55€ , η πρώτη μου αγορά και είμαι πολύ χαρούμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα !!

 Καλά αποτελέσματα να έχεις!!

Αχ η κοιλίτσα έχει μεγαλώσει απότομα τις τελευταίες 2 εβδομάδες ! Πλέον φαίνεται ξεκάθαρα! Να πω και την αλήθεια μου μ αρέσει να φαίνεται αλλά πιστεύω θα κάνω πολύ μεγάλη κοιλιά!

Γενικά πως είστε κορίτσια μου? Οι αρρωστούλες?

Παρήγγειλα σήμερα κι ένα λίκνο με κουνουπιέρα να το έχω για το σαλόνι , λόγω εκπτώσεων το είχε 55€ , η πρώτη μου αγορά και είμαι πολύ χαρούμενη!

Χτες καναμε μονο ερευνα αγορας για κρεβατι συρταριερα προικα μωρου. Τα Λητω τελικα εχουν καλες τιμες. Δεν τους το 'χα. Τα υπολοιπα μαγαζια στην Ξανθη ειναι πιο ακριβα. 

Μεγεια το λικνο σας!!! Μου αρεσουν τα λικνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini καλά αποτελέσματα!! Στείλε μας να μας πεις πως πήγε. 

Εμένα η κοιλιά μου φαίνεται εδώ και καιρό. Αλλά με τα ρούχα και τα μπουφάν και όλα αυτά, ο κόσμος δεν το καταλάβαινε. Εδώ και κάνα μήνα όμως φαίνεται ακόμα και με μπουφάν. 

@Madi85 κι εγώ δυσκολεύομαι πολύ με τις κάλτσες, τα παπούτσια και λίγο λιγότερο με τα παντελόνια. Όχι όμως στον ίδιο βαθμό όλες τις ώρες της μέρας. Όσο είναι πρωί είμαι κάπως πιο άνετη. Όσο απογευματιαζει, όλο και νιώθω να με πιέζει η κοιλιά. Ίσως είναι που έχει μπει και το φαγητό μέσα και πιέζει κι αυτό. :-p

@marakineos με γειά οι αγορές σου. 

Κορίτσια, από κιλά πώς είστε;; εγώ είμαι σταθερή στα +9. Δεν έχω πάρει άλλα. Θορυβήθηκα και ενώ έχω σταματήσει τελείως να γυμνάζομαι (ποιος θα μου το' λέγε;;;) ευτυχώς δεν έχω βάλει άλλα 3 εβδομάδες τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλημέρα κορίτσια, περαστικά σε όσες έχουν τα θεματακια τους.. κι εγώ ένα μπούκωμα το νιώθω, για να δούμε. Είμαι στο μικροβιολογικό κ περιμένω το τρίτο κ τελευταίο τσίμπημα για την καμπύλη... Το ρόφημα εύγευστο αλλά 200ml γλύκας με άδειο στομάχι με τάραξε λίγο. Μετά μ έπιασε υπνηλία.. Τώρα είμαι καλύτερα. Wish me luck :)

Απο φούσκωμα κοιλιάς πως πάτε;; Εμένα όλοι μου λένε ότι δε φαίνεται αλλά εγώ πλέον τη βλέπω αισθητά φουσκωμενη κ χαίρομαι!!!! 

Καλημέρα καλό μήνα και καλά αποτελέσματα!!!Εγώ θα παω από βδομάδα λογικά!!!

Και εμένα @vayakiΕχθές ήταν η πρώτη φορά που το κατάλαβαν έξω!!!!!μου αρέσει πολύ που μεγαλώνει!!!!ίσα που φαίνεται αλλά πλέον φαίνεται!!!!Και έγινε απο τη Δευτέρα ξαφνικά αυτή η Μικρή αλλαγή!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα !!

 Καλά αποτελέσματα να έχεις!!

Αχ η κοιλίτσα έχει μεγαλώσει απότομα τις τελευταίες 2 εβδομάδες ! Πλέον φαίνεται ξεκάθαρα! Να πω και την αλήθεια μου μ αρέσει να φαίνεται αλλά πιστεύω θα κάνω πολύ μεγάλη κοιλιά!

Γενικά πως είστε κορίτσια μου? Οι αρρωστούλες?

Παρήγγειλα σήμερα κι ένα λίκνο με κουνουπιέρα να το έχω για το σαλόνι , λόγω εκπτώσεων το είχε 55€ , η πρώτη μου αγορά και είμαι πολύ χαρούμενη!

Από που το παρήγγειλες?δεν κοίταζα ιδιαίτερα γιατί είναι ακριβά να σου πω την αλήθεια αλλά αν είναι να του ρίξω μια ματιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@Mariamagdalini καλά αποτελέσματα!! Στείλε μας να μας πεις πως πήγε. 

Εμένα η κοιλιά μου φαίνεται εδώ και καιρό. Αλλά με τα ρούχα και τα μπουφάν και όλα αυτά, ο κόσμος δεν το καταλάβαινε. Εδώ και κάνα μήνα όμως φαίνεται ακόμα και με μπουφάν. 

@Madi85 κι εγώ δυσκολεύομαι πολύ με τις κάλτσες, τα παπούτσια και λίγο λιγότερο με τα παντελόνια. Όχι όμως στον ίδιο βαθμό όλες τις ώρες της μέρας. Όσο είναι πρωί είμαι κάπως πιο άνετη. Όσο απογευματιαζει, όλο και νιώθω να με πιέζει η κοιλιά. Ίσως είναι που έχει μπει και το φαγητό μέσα και πιέζει κι αυτό. :-p

@marakineos με γειά οι αγορές σου. 

Κορίτσια, από κιλά πώς είστε;; εγώ είμαι σταθερή στα +9. Δεν έχω πάρει άλλα. Θορυβήθηκα και ενώ έχω σταματήσει τελείως να γυμνάζομαι (ποιος θα μου το' λέγε;;;) ευτυχώς δεν έχω βάλει άλλα 3 εβδομάδες τώρα. 

Εγώ ζυγιστηκα χθες είναι 6 κιλά πλέον!!μη σε ανησυχεί τόσο τώρα γιατί θα μεγαλώνουν και τα μωράκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Από που το παρήγγειλες?δεν κοίταζα ιδιαίτερα γιατί είναι ακριβά να σου πω την αλήθεια αλλά αν είναι να του ρίξω μια ματιά!!!

paidoupoli λεγεται το site! είναι στυλ λίκνο δεν είναι από τα ξύλινα αλλά θα με βολέψει πολύ και λόγω έλλειψης χώρου!https://paidoupoli.gr/index.php?route=product/product&product_id=13061

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Εγώ ζυγιστηκα χθες είναι 6 κιλά πλέον!!μη σε ανησυχεί τόσο τώρα γιατί θα μεγαλώνουν και τα μωράκια μας!!

Μωρέ θα τα χάσουμε όλα!! Είμαι βεβαία!! Γερά να είναι τα μωρά μας και όλα τ' άλλα... Πάντως, +6 είσαι πολύ καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Μωρέ θα τα χάσουμε όλα!! Είμαι βεβαία!! Γερά να είναι τα μωρά μας και όλα τ' άλλα... Πάντως, +6 είσαι πολύ καλά! 

Και εγω + 6 ειμαι ακομα...τωρα απτον 7ο ερχονται τα καλα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Και εγω + 6 ειμαι ακομα...τωρα απτον 7ο ερχονται τα καλα ???

Μου φαίνεται υπέροχο το ότι μπήκαμε στον 7ο!!! Είμαστε στο τρίτο τρίμηνο. Και όταν ήμασταν στο 1ο έλεγα πως θα είναι και αργεί ακόμα και άλλα... Χαχα! Και να κορίτσια, φτάνουμε σιγά σιγά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Μου φαίνεται υπέροχο το ότι μπήκαμε στον 7ο!!! Είμαστε στο τρίτο τρίμηνο. Και όταν ήμασταν στο 1ο έλεγα πως θα είναι και αργεί ακόμα και άλλα... Χαχα! Και να κορίτσια, φτάνουμε σιγά σιγά! 

Κ εγω θυμαμαι που συζητουσαμε ποτε θα ακουσουμε καρδουλες κτλ..και τωρα εχουμε μονο 3 μηνες ακομα (στο περιπου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

Eγω κορίτσια έχω να ζυγιστώ πολύ καιρό! Φοβάμαι να μπω είναι η αλήθεια! ημουν +4 αλλά τώρα φοβάμαι τι θα δω!

 

Εγω παντα ζυγιζομαι 1 φορα τη βδομαδα για να ξερω μετα τι θα ακουσω απτο γιατρο χαχαχαχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

27η. 26 +1 είσαι στον 7ο. 

Γιατι σε μερικα site λεει 27η και σε

μερικα 28η....και εχω καταμπερδευτει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...