Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Αχ κορίτσια τώρα τι θυμήθηκα... Είχε πάρει η πεθερά μου ένα πιεσόμετρο..της είπε ο γιατρός να την μετράει κάθε μέρα επί 2 βδομάδες.. Στα αποτελέσματα λοιπόν που έγραφε είχε κάθε μέρα 14 με 9... Της λέω καλέ είστε σίγουρη ότι την παίρνετε σωστά? Μου λέει να δες... Και είχε αφήσει πάνω το διακοσμήτικό αυτοκόλλητο στην οθόνη που έλεγε 14 και 9...χαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Αχ κορίτσια τώρα τι θυμήθηκα... Είχε πάρει η πεθερά μου ένα πιεσόμετρο..της είπε ο γιατρός να την μετράει κάθε μέρα επί 2 βδομάδες.. Στα αποτελέσματα λοιπόν που έγραφε είχε κάθε μέρα 14 με 9... Της λέω καλέ είστε σίγουρη ότι την παίρνετε σωστά? Μου λέει να δες... Και είχε αφήσει πάνω το διακοσμήτικό αυτοκόλλητο στην οθόνη που έλεγε 14 και 9...χαχαχαχαα

Τι;;;; Χαχαχαχα!!! Από τα γέλια η μικρή κλωτσάει συνεχώς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που λετε για κιλα.... ειχα να ζυγιστω απο αρχες Γεναρη και ζυγιστηκα μετα απο 10 μερες. Μου εδειξε 2κιλα συν σε 10 μερες! Ειχα παθει σοκ! Ζυγιζομαι σημερα το πρωι και βλεπω μειον 2 κιλα. Αρα εκεινα τα κιλα θα ηταν πλασματικο νουμερο (υγρα κτλ).   Συνολικα εχω παρει 5. Ολες μια χαρα μας βλεπω στα κιλα. Νορμαλ οσα πηραμε ως τωρα.

Σημερα μου λεει μια κοπελα: Βαγια θα σε παιρνω μαζι μου να μας δινουν τη σειρα τους στις ουρες.  Ατυχησες, της λεω... ουτε σε μενα δινουν τη σειρα τους ακομη. Μαλλον οταν θα γινουμε εντελως φουσκες θα το καταλαβαινουν ?

Γελασα με το σκηνικο με το πιεσομετρο! Θεα η πεθερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!!! Πολλά τα μυνήματα σήμερα!!!? 

@vayaki μπράβο κορίτσι μου για τα αποτελέσματα της καμπύλης!!! Έφυγε και αυτό το άγχος. Με το καλό και τα υπόλοιπα κορίτσια να έχουν καλά αποτελέσματα.

Όσο για τις κινήσεις του μωρού, όπως αναφέρατε οι περισσότερες κι εμένα είναι με τις μέρες του ο μπέμπης. Πχ από χθές είναι πάρα πολύ δραστήριος. Δενπορω βέβαια να πω ότι δεν ανησυχώ όταν δεν τον αισθάνομαι πολύ. Αλλά σκέφτομαι ότι είναι φυσιολογικό και προσπαθώ να ηρεμώ. Πονακια έχω μερικά, όχι κάτι τραγικό... 

Από κιλά μέχρι τώρα που είναι στην 26η έχω πάρει 8. Ο γιατρός μαγκωνεται λιγάκι αλλά μου λέει είναι οκ. 

Όσο για το μετρό μεγάλο θέμα. Εγώ λόγω δουλειάς μπαίνω καθημερινά. Κάποιες φορές σηκώνονται. Κάποιες άλλες, ενώ σε βλέπουν, γυρίζουν αλλού το κεφάλι και καλά ότι δεν σε έχουν προσέξει. Και πλέον δεν είναι ότι δεν φαίνεται. Είναι ξεκάθαρο... Αλλά συνήθως είμαι οκ, οπότε δεν με ενοχλεί πολύ. 

Όσο για τα λευκά αιμοσφαίρια, κι εμένα είναι εντός φυσιολογικών τιμών αλλά προς τα πάνω. Επίσης και ο αιματοκρίτης μου τελευταία είναι χαμηλός. Ο γιατρός λέει ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά, οπότε κι εγώ δεν ανησυχώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Εγώ χθες δεν μπορούσα καθόλου..με έπιασε ένας πόνος μολις πηγα να ξαπλώσω από τη μέση μέχρι κάτω τη φτέρνα ευτυχώς πέρασε σχετικά γρήγορα!το στομάχι μου πάρα είναι ευαίσθητο νόμιζα θα πέρναγε αλλά και εγώ έχω συμβιβαστεί ότι έτσι θα πάει!!σήμερα με είχε μια κοπέλα που είχε να με δει 5 μήνες κοντά και μου λέει καλά που το έχεις το μωρό καλέ????το χωνεψες??χαχαχαχαχα δεν μου φαίνεται ακόμα...!!περιμένω να φουσκωσω!!

Όσο για το θέμα σειράς κορίτσια μάλλον πρέπει να γίνουμε σαν μπαλόνια για να μας δώσουν θέση η σειρά!!!!!Εμένα σε σειρά ταμείου πήγε να μου την φάει κιόλας μια κυρία!πιο πολλές φορές με πέρναγαν για έγκυο πριν πάρα τώρα!!!!!!χαχααχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Εγώ χθες δεν μπορούσα καθόλου..με έπιασε ένας πόνος μολις πηγα να ξαπλώσω από τη μέση μέχρι κάτω τη φτέρνα ευτυχώς πέρασε σχετικά γρήγορα!το στομάχι μου πάρα είναι ευαίσθητο νόμιζα θα πέρναγε αλλά και εγώ έχω συμβιβαστεί ότι έτσι θα πάει!!σήμερα με είχε μια κοπέλα που είχε να με δει 5 μήνες κοντά και μου λέει καλά που το έχεις το μωρό καλέ????το χωνεψες??χαχαχαχαχα δεν μου φαίνεται ακόμα...!!περιμένω να φουσκωσω!!

Όσο για το θέμα σειράς κορίτσια μάλλον πρέπει να γίνουμε σαν μπαλόνια για να μας δώσουν θέση η σειρά!!!!!Εμένα σε σειρά ταμείου πήγε να μου την φάει κιόλας μια κυρία!πιο πολλές φορές με πέρναγαν για έγκυο πριν πάρα τώρα!!!!!!χαχααχααχα

Εγώ πάλι φουσκωσα απότομα ! Φίλοι που είχαν καμία εβδομάδα να με δουν έπαθαν σοκ με την αλλαγή. 

Το στομάχι μια έτσι μια αλλιώς. Εκεί που είμαι καλά εκεί με πιάνουν αναγουλες όπως σήμερα και χθες αλλά ευτυχώς δεν είναι ανυπόφορες ! Νομίζω πως έτσι θα με πάει ! 

Σχετικά με το έντερο κατέληξα πως με πειράζει το σίδηρο. Παρόλο που δεν έχω δυσκοιλιότητα πολλές φορές το έντερο μου είναι πολύ περίεργο. 3 μέρες που δεν πήρα σίδηρο λόγω ης αντιβίωσης ήμουν πολύ πολύ καλά .

Να δεις που θα φουσκώσει απότομα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Εγώ πάλι φουσκωσα απότομα ! Φίλοι που είχαν καμία εβδομάδα να με δουν έπαθαν σοκ με την αλλαγή. 

Το στομάχι μια έτσι μια αλλιώς. Εκεί που είμαι καλά εκεί με πιάνουν αναγουλες όπως σήμερα και χθες αλλά ευτυχώς δεν είναι ανυπόφορες ! Νομίζω πως έτσι θα με πάει ! 

Σχετικά με το έντερο κατέληξα πως με πειράζει το σίδηρο. Παρόλο που δεν έχω δυσκοιλιότητα πολλές φορές το έντερο μου είναι πολύ περίεργο. 3 μέρες που δεν πήρα σίδηρο λόγω ης αντιβίωσης ήμουν πολύ πολύ καλά .

Να δεις που θα φουσκώσει απότομα !!!

Καλά για το έντερο ήμουν χάλια από πριν τώρα μη το συζητάμε....υπάρχουν φορές που συγγνώμη κιόλας βλέπω και λίγο αίμα και τρομάζω....ελπίζω να στρώσει!και εμένα με πειράζει ο σίδηρος το έχω δει αυτό ειδικά τώρα που παίρνω 2 φορές τη μέρα..με τον πρώτο σίδηρο που με πείραζε στο στομάχι μου προκαλούσε και διάρροια..

Προχθές  είχαμε πάει Επίσκεψη και έφαγα ΕΝΑ ΜΟΝΟ φυστικακι!!!εεε τι το θέμα που έκανα εμετό μέτα??Και Εχθές έφαγα λίγα δρακουλινια που τα φοβόμουν αλλά μου άρεσαν όσο τα έτρωγα και μετα δεν μπορούσα καθόλου!!!!!Και ξανα πάλι εμετούς...Τι να κάνω που τα ζήλεψα??Πόσο να μην φάω....σήμερα ήθελα να κάνω χόρτα αλλά δεν πήγα να πάρω μάλλον αύριο θα πάω είναι που βαριέμαι να τα πλύνω και τα φοβάμαι κιόλας αλλά θα πάρω και θα τα κάνω για να φάω να μου περάσει!Τέλος η μπέμπα μου είναι τις υγιεινής διατροφής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλά για το έντερο ήμουν χάλια από πριν τώρα μη το συζητάμε....υπάρχουν φορές που συγγνώμη κιόλας βλέπω και λίγο αίμα και τρομάζω....ελπίζω να στρώσει!και εμένα με πειράζει ο σίδηρος το έχω δει αυτό ειδικά τώρα που παίρνω 2 φορές τη μέρα..με τον πρώτο σίδηρο που με πείραζε στο στομάχι μου προκαλούσε και διάρροια..

Προχθές  είχαμε πάει Επίσκεψη και έφαγα ΕΝΑ ΜΟΝΟ φυστικακι!!!εεε τι το θέμα που έκανα εμετό μέτα??Και Εχθές έφαγα λίγα δρακουλινια που τα φοβόμουν αλλά μου άρεσαν όσο τα έτρωγα και μετα δεν μπορούσα καθόλου!!!!!Και ξανα πάλι εμετούς...Τι να κάνω που τα ζήλεψα??Πόσο να μην φάω....σήμερα ήθελα να κάνω χόρτα αλλά δεν πήγα να πάρω μάλλον αύριο θα πάω είναι που βαριέμαι να τα πλύνω και τα φοβάμαι κιόλας αλλά θα πάρω και θα τα κάνω για να φάω να μου περάσει!Τέλος η μπέμπα μου είναι τις υγιεινής διατροφής!!!

Πλυντα καλα τα χορτα!!εγω ανεκαθεν τα εβαζα ολα τα πρασινα στο ξυδι...τωρα τα πλενω με ξυδι...τα ξεπλενω...και παλι στο ξυδι...και βαριεμαι τη διαδικασιααααα...οποτε το ριχνω στο μπροκολο Που ειναη πιο ευκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Πλυντα καλα τα χορτα!!εγω ανεκαθεν τα εβαζα ολα τα πρασινα στο ξυδι...τωρα τα πλενω με ξυδι...τα ξεπλενω...και παλι στο ξυδι...και βαριεμαι τη διαδικασιααααα...οποτε το ριχνω στο μπροκολο Που ειναη πιο ευκολο

Και εγώ όλο μπρόκολο έπαιρνα και γενικά σπάνια τρώω χόρτα!πως μου ήρθε τώρα δεν μπορώ να καταλάβω!!!Ναι και εγώ οοοοταν μια φορά το χρόνο έπαιρνα τα έβαζα στο ξύδι!Δεν έχω και τη μαμά μου να μου τα κάνει είναι μακριά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλά για το έντερο ήμουν χάλια από πριν τώρα μη το συζητάμε....υπάρχουν φορές που συγγνώμη κιόλας βλέπω και λίγο αίμα και τρομάζω....ελπίζω να στρώσει!και εμένα με πειράζει ο σίδηρος το έχω δει αυτό ειδικά τώρα που παίρνω 2 φορές τη μέρα..με τον πρώτο σίδηρο που με πείραζε στο στομάχι μου προκαλούσε και διάρροια..

Προχθές  είχαμε πάει Επίσκεψη και έφαγα ΕΝΑ ΜΟΝΟ φυστικακι!!!εεε τι το θέμα που έκανα εμετό μέτα??Και Εχθές έφαγα λίγα δρακουλινια που τα φοβόμουν αλλά μου άρεσαν όσο τα έτρωγα και μετα δεν μπορούσα καθόλου!!!!!Και ξανα πάλι εμετούς...Τι να κάνω που τα ζήλεψα??Πόσο να μην φάω....σήμερα ήθελα να κάνω χόρτα αλλά δεν πήγα να πάρω μάλλον αύριο θα πάω είναι που βαριέμαι να τα πλύνω και τα φοβάμαι κιόλας αλλά θα πάρω και θα τα κάνω για να φάω να μου περάσει!Τέλος η μπέμπα μου είναι τις υγιεινής διατροφής!!!

Ωχ βρε κορίτσι μου!! Τι τραβάς κι εσύ!!! Ελπίζω να κατευνάσουν λίγο τα συμπτώματά σου κι εσένα... Τα δρακουλινια πάντως με έκαναν και γέλασα. Έχω να φάω από το γυμνάσιο. Χαχα!

Κορίτσια μου, εγώ τρώω χόρτα 2-3 φορές την εβδομάδα. Και η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά σκέφτομαι το πλύσιμο τους και βαριέμαι..... Αλλά πρέπει!! Πέραν του ότι τα λατρεύω, με βοηθούν πολύ και στη δυσκοιλιότητα οπότε παραμερω τη βαρεμάρα μου και τα πλένω. Ευτυχώς που πλέον στη λαϊκή δεν είναι γεμάτα χώμα όπως παλιά και είναι κάπως λιγότερα τα χέρια που χρειάζονται. 

Ήθελα να σας ρωτήσω, εσάς σας έχει εμφανιστεί η linea nigra;;; Ξέρετε, αυτή η γραμμή στην κοιλιά της εγκύου. Εμένα ο άντρας μου μού είπε ότι βλέπει μια γραμμή που δεν είχα, αλλά επειδή είμαι γενικά πολύ λευκή εγώ δεν τη βλέπω καν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ωχ βρε κορίτσι μου!! Τι τραβάς κι εσύ!!! Ελπίζω να κατευνάσουν λίγο τα συμπτώματά σου κι εσένα... Τα δρακουλινια πάντως με έκαναν και γέλασα. Έχω να φάω από το γυμνάσιο. Χαχα!

Κορίτσια μου, εγώ τρώω χόρτα 2-3 φορές την εβδομάδα. Και η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά σκέφτομαι το πλύσιμο τους και βαριέμαι..... Αλλά πρέπει!! Πέραν του ότι τα λατρεύω, με βοηθούν πολύ και στη δυσκοιλιότητα οπότε παραμερω τη βαρεμάρα μου και τα πλένω. Ευτυχώς που πλέον στη λαϊκή δεν είναι γεμάτα χώμα όπως παλιά και είναι κάπως λιγότερα τα χέρια που χρειάζονται. 

Ήθελα να σας ρωτήσω, εσάς σας έχει εμφανιστεί η linea nigra;;; Ξέρετε, αυτή η γραμμή στην κοιλιά της εγκύου. Εμένα ο άντρας μου μού είπε ότι βλέπει μια γραμμή που δεν είχα, αλλά επειδή είμαι γενικά πολύ λευκή εγώ δεν τη βλέπω καν. 

 

Καλημερα! Δεν εχει εμφανιστει η μαυρη γραμμη σε μενα. Αυξηθηκε η τριχοφυια στην κοιλια μου που μοιαζει σαν μαυρη γραμμη χαχαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ωχ βρε κορίτσι μου!! Τι τραβάς κι εσύ!!! Ελπίζω να κατευνάσουν λίγο τα συμπτώματά σου κι εσένα... Τα δρακουλινια πάντως με έκαναν και γέλασα. Έχω να φάω από το γυμνάσιο. Χαχα!

Κορίτσια μου, εγώ τρώω χόρτα 2-3 φορές την εβδομάδα. Και η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά σκέφτομαι το πλύσιμο τους και βαριέμαι..... Αλλά πρέπει!! Πέραν του ότι τα λατρεύω, με βοηθούν πολύ και στη δυσκοιλιότητα οπότε παραμερω τη βαρεμάρα μου και τα πλένω. Ευτυχώς που πλέον στη λαϊκή δεν είναι γεμάτα χώμα όπως παλιά και είναι κάπως λιγότερα τα χέρια που χρειάζονται. 

Ήθελα να σας ρωτήσω, εσάς σας έχει εμφανιστεί η linea nigra;;; Ξέρετε, αυτή η γραμμή στην κοιλιά της εγκύου. Εμένα ο άντρας μου μού είπε ότι βλέπει μια γραμμή που δεν είχα, αλλά επειδή είμαι γενικά πολύ λευκή εγώ δεν τη βλέπω καν. 

 

Καλημέρες! Εμένα δεν έχει εμφανστεί ακόμα κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! @Angelmammy εμένα έχει εμφανιστεί μια πολύ πολύ αχνή γραμμή αλλά έχει αυξηθεί και η τριχοφυία αρκετά!

Χθες τον κατάλαβα επιτέλους τον μπεμπάκο μου! Έφτιαξα μια κρεμούλα το βράδυ που είχε φαγωθεί ο άντρας και έφαγα κι εγώ. Μισή ωρίτσα μετά έγινε χαμός! Για κανένα 10λεπτο δεν είχε ησυχία αφού το καταλαβαίναμε και με το χέρι, τι στο καλό δεν ηταν το εντερο αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! @Angelmammy εμένα έχει εμφανιστεί μια πολύ πολύ αχνή γραμμή αλλά έχει αυξηθεί και η τριχοφυία αρκετά!

Χθες τον κατάλαβα επιτέλους τον μπεμπάκο μου! Έφτιαξα μια κρεμούλα το βράδυ που είχε φαγωθεί ο άντρας και έφαγα κι εγώ. Μισή ωρίτσα μετά έγινε χαμός! Για κανένα 10λεπτο δεν είχε ησυχία αφού το καταλαβαίναμε και με το χέρι, τι στο καλό δεν ηταν το εντερο αυτο!!

Άντε μπράβο να ηρεμήσεις!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Άντε μπράβο να ηρεμήσεις!!! ❤️

Ναι ησύχασα πολύ!! Τώρα μου μένει το άγχος της σημερινής εξέτασης να είναι όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki & @Valfrag δε γνωρίζω αν εμφανίζεται σε όλες μας. Εγώ δεν τη βλέπω καν. Ο άντρας μου τη βλέπει και μου την έβγαλε και φώτο και την είδα κι εγώ. Κάπου διάβασα ότι γύρω στον 6ο μήνα έχουμε όλες αλλά σε αλλες φαίνεται και σε άλλες όχι. 

@marakineos τρελαίνονται για γλυκά!!! Μα είναι δυνατόν να γίνουμε εμείς γουρούνες για να νιώθουμε τα μικρά μας να μας κλωτσάνε;;; Χαχαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

@vayaki & @Valfrag δε γνωρίζω αν εμφανίζεται σε όλες μας. Εγώ δεν τη βλέπω καν. Ο άντρας μου τη βλέπει και μου την έβγαλε και φώτο και την είδα κι εγώ. Κάπου διάβασα ότι γύρω στον 6ο μήνα έχουμε όλες αλλά σε αλλες φαίνεται και σε άλλες όχι. 

@marakineos τρελαίνονται για γλυκά!!! Μα είναι δυνατόν να γίνουμε εμείς γουρούνες για να νιώθουμε τα μικρά μας να μας κλωτσάνε;;; Χαχαχαχα!! 

Xαχα αυτό σκέφτομαι κι εγώ!! Μήπως ήταν πολύ ήσυχος γιατί αυτές τις μέρες είχα κόψει τα γλυκά! Βέβαια θα συνεχίσω να προσέχω αλλά θα το παρατηρήσω όταν τρώω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω..μάλλον βέβαια είμαι υπερβολική...άλλα λέω να πάω σινεμά σήμερα..λέτε να επηρεάζεται το μωρό από τον δυνατό ήχο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω..μάλλον βέβαια είμαι υπερβολική...άλλα λέω να πάω σινεμά σήμερα..λέτε να επηρεάζεται το μωρό από τον δυνατό ήχο ?

δεν έχω ιδέα! ίσως σε ένα χαρούμενο εργο να είναι καλύτερα! Να έχει μουσική κλπ όχι πολύ απότομους θορύβους! Δεν ξέρω βέβαια έτσι σκέφτομαι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω..μάλλον βέβαια είμαι υπερβολική...άλλα λέω να πάω σινεμά σήμερα..λέτε να επηρεάζεται το μωρό από τον δυνατό ήχο ?

Καλέ, πήγαινε σινεμά! Εννοείται ότι δεν παθαίνουν τίποτα! Εγώ ήμουν 17η εβδομάδα που πήγα και το μωρό είχε τρελαθεί στις κλωτσιές. Απόλαυση!! Ότι θα του φανεί περίεργο είναι βέβαιο αλλά δεν παθαίνει κάτι κακό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, είχα μετρηθεί για να ράψω μια φούστα πριν τα Χριστούγεννα και σήμερα που την ολοκλήρωσα δεν κουμπώνει με τίποτα το φερμουάρ. Δεν μπορεί να φτάσει καν στη μέση του. Χαχαχα!! Μεγαλώνουν τα μικρά μας!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τη γραμμή αυτή την παρατήρησα από πολύ νωρίς αλλά δεν έχει σκουρυνει ιδιαίτερα. Σινεμά γιατί όχι; Βέβαια εγώ τα μικρόβια θα φοβόμουν περισσότερο. Ίσως σε καμία προβολή που δε γίνεται χαμός.

Για το έντερο που λέγατε με ενοχλεί πολυ κι εμένα κι εντοπίζω το θέμα στο σίδηρο. Άλλες μέρες δυσκοιλιότητα άλλες μέρες το αντίθετο, πάντως δεν έχω την ισορροπία που είχα παλιά. Κ το μαγνήσιο μου είπε ο γιατρός φέρνει κάποιες φορές έντονη κινητικότητα στο έντερο. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν δεν σιγουρευτώ ότι έχω ηρεμησει με το θέμα τουαλέτα δε βγαίνω από το σπίτι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Valfrag δε νομίζω να πάθει κάτι το μπεμπέ με τον ήχο! Να πας και να το ευχαριστηθείς!

@Angelmammy εμένα αυτή η γραμμουλα είναι κάπως αχνή, αλλά υπάρχει! Ναι τα μπεμπακια μας μεγαλώνουν!!! Να πω την αλήθεια, εμένα το να βλέπω τη κοιλιά μου να μεγαλώνει, με καθησυχάζει κιόλας λίγο ότι όλα πάνε καλά... Μαζί βέβαια με τις κινήσεις του που γίνονται όλο και πιο αισθητές.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τη γραμμή αυτή την είχα στην πρώτη μ εγκυμοσύνη κ μάλιστα πολύ πολύ έντονη. Τώρα αν υπάρχει ίσα ίσα π αχνοφαίνεται.

Αχ κ γω έχω δυσκοιλιότητα. Πρηζομαι πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Ωχ βρε κορίτσι μου!! Τι τραβάς κι εσύ!!! Ελπίζω να κατευνάσουν λίγο τα συμπτώματά σου κι εσένα... Τα δρακουλινια πάντως με έκαναν και γέλασα. Έχω να φάω από το γυμνάσιο. Χαχα!

Κορίτσια μου, εγώ τρώω χόρτα 2-3 φορές την εβδομάδα. Και η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά σκέφτομαι το πλύσιμο τους και βαριέμαι..... Αλλά πρέπει!! Πέραν του ότι τα λατρεύω, με βοηθούν πολύ και στη δυσκοιλιότητα οπότε παραμερω τη βαρεμάρα μου και τα πλένω. Ευτυχώς που πλέον στη λαϊκή δεν είναι γεμάτα χώμα όπως παλιά και είναι κάπως λιγότερα τα χέρια που χρειάζονται. 

Ήθελα να σας ρωτήσω, εσάς σας έχει εμφανιστεί η linea nigra;;; Ξέρετε, αυτή η γραμμή στην κοιλιά της εγκύου. Εμένα ο άντρας μου μού είπε ότι βλέπει μια γραμμή που δεν είχα, αλλά επειδή είμαι γενικά πολύ λευκή εγώ δεν τη βλέπω καν. 

 

Ας είναι Καλά η μπέμπα και χαλάλι της!!!!θα κάνω υπομονή!!πήρα σήμερα χόρτα θα θα κάνω επιτέλους να μου περάσει!!!!

Η γραμμουλα μου έχει εμφανιστεί από τον 3ο μήνα περιπου είναι άχνη αλλά  φαίνεται είναι μέχρι τον αφαλό!

Εμένα βρε κορίτσια καμία φορά με πονάει ο αφαλός μου...Δεν ξέρω γιατί και τι είναι αλλά το αντεχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...