Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Narcissa είναι δύσκολο να λείπεις τόσες ώρες αλλά είναι εξίσου δύσκολο να είσαι 24ωρες το 24ωρο με το μωρό....Εγώ προσωπικά πέρασα ένα μισή μήνα με νεύρα κ κούραση που το έριξα στο φαΐ κ το αποτέλεσμα 6 μισή κιλά που ήρθαν έτσι για πλάκα....Τώρα όμως έχω επανέλθει κ θα δω με διατροφολόγο κάποιο πρόγραμμα γιατί βλέπω να με ξανά παίρνει η κάτω βόλτα!όσο για το jumperoo η μικρή το λατρεύει!!!,Κ η κουμπάρα μου που έχει ένα μπέμπη 10 μηνών κ τον βάλαμε δεν ήθελε να βγει!

@Sofi90 τον σταματήσαμε από χθες το σίδηρο...μπορει να της δινω κ το απογευμα λιγο νετα το θηλασμο αλλά θα το δούμε πως θα πάει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες. Τις προάλλες μια πελάτισσα μου που έχει δυο παιδάκια ενός και τριών, μου έλεγε ότι ανυπομονεί να έρθει η Δευτέρα να πάει δουλειά να ησυχάσει λίγο ? btw ψάχνω κι εγώ διατροφολόγο, έχεις κάποια κοντά;

Παντως κορίτσια η ηρεμία και η ψυχραιμία είναι κάτι που δουλεύεται και σας το λέω από προσωπική εμπειρία, πιο μικρή πάθαινα κρίσεις άγχους και είχα απίστευτες εκρήξεις θυμού... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa περιμένω να μου στείλουν τα στοιχεία μιας στην Αγία Παρασκευή!μου έχει πει κ μια φιλη για μια στην Πεύκη αλλά προτιμώ να είναι πιο κοντά αν θες θα σου στείλω να σου πω !Κ εγώ πιστεύω ότι όλα δουλεύονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Narcissa πολύ πιο δύσκολο μου ακούγεται να είσαι μακριά από το μωρό σου γιατί εργάζεσαι παρά να είσαι μαζί του 24 ώρες. Και το λέω εγώ που αν θυμάσαι δεν είχα βοήθεια ούτε την πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι όλοι μαζί. Νομίζω ότι το χαμόγελο του και η αγκαλιά του σε κάνουν να ξεχνάς ο, τι σε έχει κουράσει ή σε έχει φέρει σε απελπισία. Ναι, σίγουρα κάποιες στιγμές δεν παλεύονται αλλά το να λείπεις και να βλέπεις το μικρούλι σου λίγες ώρες είναι πολύ πιο δύσκολο συναισθηματικά. Μιλάω προσωπικά πάντα γιατί απ' ότι ακούω και βλέπω και γύρω μου και εδώ μέσα στο φόρουμ, υπάρχουν πολλές μανουλες που έχουν την ανάγκη να ξεφύγουν. 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι οι εκρήξεις θυμού και τα νεύρα μπορείς να τα δουλέψεις και να φτάσεις σε σημείο να είσαι άλλος άνθρωπος. Τώρα έχουμε και ευθύνη μεγάλη που μεγαλώνουμε μικρά ανθρωπάκια. 

@irened91 προσπάθησε να μη φωνάζεις στη μικρή σου όταν σε ταλαιπωρεί και να σκέφτεσαι ότι η ίδια μάλλον ταλαιπωρείται πολύ περισσότερο. Έχει ανάγκη τη μανούλα της και είναι πολύ σκληρό να της φωνάζεις. Μπορεί να πονάει, να περνάει άλμα, να έχει για κάτι που δεν καταλαβαίνεις εκνευρισμό ή απλά μπορεί να μη θέλει να κοιμηθεί. Ή να νυστάζει απίστευτα και να την πιάνει υπερένταση και να θέλει αγκαλίτσα. Εγώ μια νύχτα θυμάμαι που είχα φτάσει στα όριά μου και σήκωσα τον τόνο της φωνής μου..... και με κοίταξε καλά καλά σα να μην είμαι η μαμά της που ξέρει. Σου λέω στενοχωρήθηκα τόσο που είπα ότι επιλογή μου ήταν να τη φέρω στον κόσμο, δεν έχω δικαίωμα να της φωνάζω ειδικά σε αυτή την ηλικία. Και γενικά δλδ όλα μπορούμε να τα λύσουμε με αγάπη. Απλα να σκέφτεσαι ότι είναι ένα μικρό πλάσμα που σε έχει απεριόριστη ανάγκη. 

@stasa199 κι εγώ θέλω το τηλ της διατροφολόγου για blw. Θέλω να συζητήσω για το σίδηρο στα βρέφη και χρειάζομαι διατροφολόγο, όχι την παιδίατρο μου. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Σημερα πρωτη μερα φαγητο το μεσημερι. Καταστροφη! Σχεδον ολο στα σκουπιδια. Δεν καταπινε καν το μωρο. Ουτε εμενα μου αρεσε σαν γευση. Μια αηδια ηταν. Εβαλα και μπολικα μεσα για βιταμινες. Αυριο θα το παω πιο απλα. Πατατα καροτο ξερω γω... 

Και τα φρουτα και την απογευματινη κρεμα που τα ετρωγε καλα απ την αρχη.....τωρα ουτε αυτα τα θελει. Μπορει να ευθυνεται και το οτι εχει φλεματα. Ημασταν αρρωστοι οικογενειακως. Δεν ξερω με πιανει μια απελπισια. Πως θα μαθει το ανθρωπακι να τρωει; βουνο μου φαινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Γεια σας! Σημερα πρωτη μερα φαγητο το μεσημερι. Καταστροφη! Σχεδον ολο στα σκουπιδια. Δεν καταπινε καν το μωρο. Ουτε εμενα μου αρεσε σαν γευση. Μια αηδια ηταν. Εβαλα και μπολικα μεσα για βιταμινες. Αυριο θα το παω πιο απλα. Πατατα καροτο ξερω γω... 

Και τα φρουτα και την απογευματινη κρεμα που τα ετρωγε καλα απ την αρχη.....τωρα ουτε αυτα τα θελει. Μπορει να ευθυνεται και το οτι εχει φλεματα. Ημασταν αρρωστοι οικογενειακως. Δεν ξερω με πιανει μια απελπισια. Πως θα μαθει το ανθρωπακι να τρωει; βουνο μου φαινεται

 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Γεια σας! Σημερα πρωτη μερα φαγητο το μεσημερι. Καταστροφη! Σχεδον ολο στα σκουπιδια. Δεν καταπινε καν το μωρο. Ουτε εμενα μου αρεσε σαν γευση. Μια αηδια ηταν. Εβαλα και μπολικα μεσα για βιταμινες. Αυριο θα το παω πιο απλα. Πατατα καροτο ξερω γω... 

Και τα φρουτα και την απογευματινη κρεμα που τα ετρωγε καλα απ την αρχη.....τωρα ουτε αυτα τα θελει. Μπορει να ευθυνεται και το οτι εχει φλεματα. Ημασταν αρρωστοι οικογενειακως. Δεν ξερω με πιανει μια απελπισια. Πως θα μαθει το ανθρωπακι να τρωει; βουνο μου φαινεται

Χαχα βρε @vayaki cool ! Νομίζω ότι είσαι πολύ αγχώδης :)

όλα τα μωράκια μάθανε να τρώνε... θα τα λιώνεις καλά κ με υπομονή κάθε μέρα θα τρώει κάτι παραπάνω...

το φαΐ έτσι λιωμένο  αηδία είναι όπως κ να το κανεις...πατάτα καρότο κολοκύθι κ κοτοπουλακι βάλε σε πρώτη φάση.  Κ κάνα σέλινο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki αν είναι αδιάθετος πολύ πιθανόν να μη θέλει να φαει κ να προτιμάει τ γάλα. Όχι δ θα τα βάζεις όλα μαζί για τ απλούστατο λόγο ότι Δ θα μπορείς να ξέρεις τι τ αρέσει κ τι όχι. Ξεκινά με πατάτα καρότο κ θα κάνεις δοκιμές. Μετά πρόσθεσε κολοκύθι. Μια άλλη μέρα πράσο, αρακά, φασολάκια. 3 λαχανικά μαξ κ κρέας. Μπορεί πχ να θέλει περισσότερο καρότο από ότι πατάτα. Πρόσθεσε λάδι κ λεμονακι. Μην απελπίζεσαι κανένα μωρό δ έφαγε με την πρώτη φορά. Όλα θέλουν υπομονή. Ο θηλασμός, ο αποθηλασμος, η εισαγωγή στις τροφές. Όλα μα Όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christinapsr ναι ρε γμτ... καλα που με κουλαρει λιγο ο αντρας μου. Αγχωνομαι πολυ ειδικα για ο,τι αφορα το φαγητο του μωρου. Πρεπει να κουλαρω. 

@Diwni ετσι ναι θα το παω με πιο απλες γευσεις. Με επρηξε η μαμα μου να τα βαλω ολα γιατι το ταδε παιδακι τα ετρωγε...ωχουυυ. Υπομονη και προχωραμε οπως λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

@Christinapsr ναι ρε γμτ... καλα που με κουλαρει λιγο ο αντρας μου. Αγχωνομαι πολυ ειδικα για ο,τι αφορα το φαγητο του μωρου. Πρεπει να κουλαρω. 

@Diwni ετσι ναι θα το παω με πιο απλες γευσεις. Με επρηξε η μαμα μου να τα βαλω ολα γιατι το ταδε παιδακι τα ετρωγε...ωχουυυ. Υπομονη και προχωραμε οπως λες!

Το κάθε παιδί είναι διαφορετικό αλίμονο. Η δικιά μου όταν ξεκίνησε το μεσημεριανό τα βάζαμε όλα μαζί κανονικά. Κι έχει μια βδομάδα και κάτι που απλά σ αυτά τα 3 λαχανικά πρόσθεσα αρχικά κοτόπουλο και άλλη μέρα μοσχαράκι. Κορίτσια εσείς δεν περιμένετε να σας πει ο γιατρός σας πότε να προσθέσετε άλλα λαχανικά;  Θέλω να πω δεν πρέπει αρχικά να συνηθίσει αυτά το μωρό πρώτα; Πιστεύω θα έχουν καιρό τα μωρά μας να τα φάνε όλα, αλλά προς το παρόν καλό είναι να μάθουν πρώτα πιο ήπιες γεύσεις. Λεμόνια κλπ είναι λίγο υπερβολικά θεωρώ ακόμα. @vayaki μπορείς να δοκιμάσεις γλυκοπατατα αντί για κανονική. Είναι πολύ ωραίο!! Επίσης εμείς βάζουμε σε κάθε μεσημεριανό 1 κουταλιά ελαιόλαδο μας είπε ο παιδίατρος.  Πάντως μην αγχώνεσαι κι η δικιά μου τις μέρες που ήταν μπουκωμένη γάλα έπινε. Ζεστό ζεστό την βοηθούσε πολύ, κακά τα ψέματα κι εμείς όταν αρρωσταινουμε δεν έχουμε κι ιδιαίτερη όρεξη να φάμε.  @Angelmammy Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τη συμβουλή σου έχεις δίκιο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki καλημέρα! Συγγνώμη, δεν κατάλαβα κάτι... Δεν κάνατε εισαγωγή ένα ένα τα λαχανικά πρώτα;;; Δλδ πρώτα το καρότο, μετά από 2-3 μέρες πατάτα κλπ;; Του τα έδωσες όλα μαζί από την αρχή;; Συγγνώμη αν το έχεις εξηγήσει πιο παλιά και δεν το θυμάμαι. 

Καλέ, γιατί αγχεσαι από τόσο νωρίς;;; Δεν είναι λογικό να μην φάει πολύ από την πρώτη φορά;; Κι εμένα η Μαριάμ την πρώτη φορά που έρχεται σε επαφή με ένα καινούργιο λαχανικό τρώει 2-3 μπουκιτσες. Την επόμενη όμως τρώει αρκετά περισσότερο. Θέλουν το χρόνο τους και τα μικρά μας. Επίσης, μην ξεχνάς ότι μέχρι το χρόνο είναι αναγνωριστικό το στάδιο εισαγωγής των τροφών. Η βασική τους τροφή είναι το γάλα. Και εννοείται ότι παίζει ρόλο το ότι είναι κάπως αρρωστουλης ο μικρός σου. Η Μαριάμ έπαθε δυσκοιλιότητα, από τη μπανάνα μάλλον, και μια μερα δεν ήθελε τίποτα πέρα από γάλα.  Επανήλθε όμως. Όλα καλά. Μην τρελαίνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91εχεις δικιο σε αυτο με τις πιο ηπιες γευσεις. Κι εγω απο σημερα θα το παω χαλαρα. Πατατα καροτο θα βαλω και μετα σιγα σιγα θα προσθετω. Δε μας λεει ο γιατρος ποτε να προσθετουμε λαχανικο. Μονοι μας πειραματιζομαστε.

@Angelmammy ναι καλα καταλαβες. Τα εδωσα ολα απ την αρχη. Δεν τηρουμε αυτο το ενα ενα. Θα το κανω απο εδω και περα για να μαθει σε πιο απλες γευσεις. Τα γνωριζω ολα αυτα που μου λες. Και οτι ειναι λογικο να μη φαει πολυ την πρωτη φορα και οτι η βασικη τροφη ειναι το γαλα και το οτι τον επηρεαζουν τα φλεματα. 

Απλα εκεινη τη στιγμη δε σκεφτομαι ολα αυτα τα λογικα και αγχωνομαι πολυ. Επεσαν ολα μαζι και σταματησε να τρωει κι αυτα που ετρωγε. Βλεπω οτι την ωρα του φαγητου κανει χιλιαδυο αλλα εκτος απ το να τρωει και λεω πως θα μαθω σε αυτο το παιδι να τρωει. Τελοσπαντων δικα μου αγχη αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayakiΕμείς ξεκινήσαμε εχθές φαγητό για αρχή πατατα καρότο,τώρα μαθαίνει να τρώει το μωρό δεν τρωει πολύ αλλά σιγά σιγά θα μάθει,εγώ συμπληρώνω με γάλα μετά το φαγητό γιατι ακόμη δεν τρωει πολύ,περισσότερο τρωει η σαλιαρα πάρα το μωρό ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ,

και εμείς πλέον κάνουμε τρία γεύματα πέραν του γάλατος που ειναι πρωί βράδυ, δεκατιανό φρούτα, μεσημέριανο λαχανικά και θα μπει και κρέας σε λιγες μερες, και απόγευματινο για αυτο το μηνα ρυζαλευρο. Κανω σε ολα τα τρόφιμα 3ημερες εισαγωγές για να βλέπω τυχόν αλλεργίες. Η γιατρός μας ειπε οτι μπορώ να τα βάλω ολα μαζι αλλά δεν ειμαι σύμφωνη με αυτο και ακολουθώ δικό μου προγράμμα. Προς το παρόν τα παμε καλα και τα τρώει ολα με πολυ όρεξη!  

@irened91 αυτό που περιγράφεις με τον ύπνο το είχαμε και εμείς και ήταν δόντια τελικά που σκασανε 2 μαζι λίγες μερες μετά! Υπομονή θέλει και προσωπικά για δυο τρεις μερες κοιμόμουν με το μωρό στο ίδιο κρεβάτι γιατί ειχαμε 10-15 αφυπνίσεις στο 6ωρο! Όσο για την αποστείρωση και το νερό μεγάλη υπερβολή κατ εμε, προφανώς ο παιδίατρος σας φοβάται γαστρεντερίτιδες πολυ, τα ίδια έκανε και της κουμπαράς μας η παιδίατρος.

@Narcissa ειναι λογικό να σου λείπει το μωρό και οι στιγμές μαζι του, ειναι ακόμα μικρακι! Δεν χορταίνονται μωρε! 

@vayaki μην βάζεις πολλά λαχανικά μαζι που δεν ταιριάζουν. Φρόντισε οι γεύσεις να συνδυάζονται και να παραπέμπουν σε φαγητά που θα έτρωγε και ένας ενήλικας. Μου το σύστησε και η παιδίατρος αυτο! Έτσι και θα νοστιμευεται το μωρό και θα δοκιμάζει εναλλακτικές γεύσεις !

@Christinapsr να σου στείλω και εγω το δικό μου βιογραφικό να το δεις; Ενδιαφέρομαι για νέα δουλειά και θα ήθελα να το ανανεώσω ειναι η αληθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@vayaki πως πάτε με το φαγητό;ο μικρουλης είναι καλά τωρα;

Και εμένα έχει ένα ψιλό βήχα ακόμα....με το φαγητό τρώμε φρούτα το πρωί και το απόγευμα ρυζαλευρο που το τσακίζει!τρώει τη διπλάσια ποσότητα από ότι στα φρούτα!Μόλις κάνει πως δε θέλει άλλο όμως δε θέλει και τελείωσε!Πολύ πείσμα!με τα φρούτα το ψάχνω λίγο να δω τι της αρέσει να τρώει!νομιζω προτιμάει να τρώει κομμάτια μόνη της αλλά μπορεί να έχει ένα κομμάτι μια ώρα και να τρώει!Εκτός από τη μπανανα που την λιώνει!Επίσης δε της αρέσει καθόλου το αχλάδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 τρωει καλα το μικρουλι σαν να εγινε ενα κλικ και ξαφνικα αρχισε να τρωει χαχαχα. Ειδικα το μεσημεριανο πλεον τι να πω του αρεσει πολυ. Δοξα τω θεω! Εστρωσα κι εγω τις γευσεις σε πιο ανθρωπινες που θυμιζουν δικα μας μαγειρευτα φαγητα. Ομως το παιδι μας φτιαχνει το φαγητο...χαλαει τον υπνο. Χαχα! 2 μερες τωρα κλαιει ανα λιγη ωρα μεσα στον υπνο του. Με κλειστα ματια ετσι οπως κοιμαται γκρινια και κλαμα. Δεν εχουμε καταλαβει τι του φταιει. Ενιωθα πτωμα το πρωι. Ευτυχως εχει ο αντρας μου αδεια. Τον ανελαβε τωρα το πρωι ενα 2 ωρο να κοιμηθω και αντιστοιχα θα τον κρατησω το μεσημερι να κοιμηθει αυτος. Με βαρδιες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ααα και δε σου απαντησα στο αν ειναι καλα. Μπορει να βηξει 1-2 φορες τη μερα. Κατα τα αλλα ειναι καλα. 

Κι εσεις μια χαρα τα πατε με φρουτα και κρεμα! Τι καλα που προτιμαει κομματια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki Πανέμορφη φωτογραφία!! Εμένα τις τελευταίες μέρες η δικιά μου δεν τρώει καθόλου τη φρουτοκρεμα, πήρα σήμερα τον παιδίατρο και μου είπε να την αφήνω νηστικιά, ούτε γάλα ούτε τπτ. Άλλα φρούτα ρώτησα αν θα δοκιμάσουμε και μου είπε όχι ακόμα. Για το μόνο γεύμα που τρελαίνεται η δικιά μου και το τρώει όλο είναι το μεσημεριανό. Και το ρυζαλευρο το έτρωγε στην αρχή αλλά τώρα μάλλον χορταίνει και δεν το τρώει όλο. 

Επίσης αυτό με τον ύπνο @vayaki απ τα δόντια είναι στάνταρ. Μου το κάνει συχνά όλο το βράδυ και είμαι και μόνη και κάθεται κι ουρλιάζει επειδή της φωνάζω να κοιμηθεί ?. Ελπίζω να περάσει γιατί τα έχω φτύσει. Βρε κορίτσια από τότε απ τον θηλασμό πονάει ο καρπός μου, κάνει κρακ κρακ και τώρα ένα παραπάνω όταν παλεύω να την κοιμησω αρχίζουν και πονάνε τα χέρια μου πιο πολύ το δεξί. Έχω διαβάσει για μια τενοντίτιδα καρπου στις νέες μητέρες. Το έχει πάθει καμιά σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki την περίμενα την καλλιτεχνική φωτο !!!!!!είστε υπέροχοι!!Και εμένα έχει εδώ κ μια βδομάδα έχει χαλάσει ο ύπνος Της!Κάτι γίνεται...δόντια;αλμα;άγχος αποχωρισμού;Δεν ξέρω τι αλλά με έχει τρελάνει κ εμένα!Επίσης όταν ειναιαπογςυμα η έχει ρεπό ο άντρας μου την κρατάει να κοιμηθώ λίγο,όταν έρχονται να με ξυπνήσουν νομίζω ότι πέρασε ένα 10λεπτο και ποτέ δεν είναι λιγότερο από μία μισή ώρα!!!!

Για τα φρούτα που δεν μου τρωει με έχει ζαλισει η μαμά μου να της βάλω ένα μπισκότο μέσα...δε θέλω να της αλλάζω τις γεύσεις....της είπα ότι προς το παρόν δε το κάνω!τρώει ρυζαλευρο δε θα χαλάσω και τα φρούτα!

@irened91 εγώ έχω περάσει τη φάση που της έβαζα τις φωνές.....Αφού δεν καταλαβαίνει...καμία φορά όλο και μου ξεφεύγει αλλά λέω θα γίνω υστερική αν φωνάζω από τώρα!?????? Που ειναι πείσματαρα και φωνάζει περισσότερο από μένα μια σταλιά άνθρωπος!Όσο για το χέρι υπομονή και προσπάθησε να το πας εναλλάξ.... έχω τενοντιτιδα και επικονδυλιτιδα και στα 2 χέρια και δεν περνάει....

Κάτι άλλο βρε κορίτσια....όσες κάνατε επισκληριδιο πονατε στο σημείο που σας την εκαναν;;;;έτσι και κουραστώ με πιάνει ένας απίστευτος πόνος....διάβασα ότι είναι κάτι σαν παρενέργεια που συμβαίνει καμία φορά επειδή έχουν τραυματιστεί τα νεύρα...Στο γιατρό μου που το είπα δεν το είχε ξανά ακούσει λέει από άλλη γυναίκα....Επίσης συνειδητοποίησα(πριν 2 μηνες) ότι παρόλο που είχα επισκληριδιο γέννησα χωρίς....Δεν με έπιανε για αυτό πόνεσα τόσο....τζάμπα ο πονος στην πλάτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στολίσαμε και εμείς!!!!!καλες γιορτές  να εχουμε με υγεια !!!!!αντε Και του χρόνου να μαζεύουμε μπάλες από το πάτωμα!!?????????????

20191204_171844.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki μαλλον υποφέρει απο δοντάκια γιατί και μενα έτσι ακριβώς κανει όταν βγάζει! 

@stasa199 σαν να ακούω τη μαμά μου με το μπισκότο και τα φρούτα, φαίνεται τότε που μας μεγάλωναν τέτοιες οδηγίες είχαν! ?

Εμείς χθες ανεβάσαμε πυρετό (ως 39 έφτασε) και μετά απο επίσκεψη στη γιατρό μας βρήκε ίωση που χτυπάει στον φάρυγγα και θέλει λιγο προσοχή! Να προσέχετε κορίτσια γιατί μας ειπε οτι κυκλοφορεί πολυ και κοξάκι που βγάζει εξανθήματα σε χέρια πόδια και μέσα στο στομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry περαστικά σας..Σήμερα πως ειστε;

Κορίτσια κάνει καμία κοπέλα συγκοιμηση;Εμείς ακόμα την έχουμε δίπλα μας αλλά τώρα που δεν κοιμάται και ξυπνάει συνέχεια με το που την αφήνω την παίρνω στο κρεβάτι για να κοιμηθώ και Εγώ κάποια στιγμή....Ο άντρας μου λέει ότι το έχουμε χάσει το παιχνίδι και δεν πιστεύει ότι θα κοιμηθεί ποτέ μόνη της στο δωμάτιο της....Η αλήθεια είναι ότι δεν την έχω βάλει ακόμα μόνη της γιατί την πιάνει αυτός ο βήχας μες τη νύχτα και θέλω να την έχω δίπλα μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...