Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

@Angelmammy συμφωνώ με @Diwni

Ούτε καν ..  σκέψου ότι πρέπει να τη γδυνεις για να βάλεις τη πάνα βρακάκι.  Ενώ  στην  πάνα  κατεβάζεις απλά το παντελόνι.  Ούτε εμενα με βόλεψαν.  Μια φορά πήρα κ παρακαλούσα να τελειώσουν ... έξω στη βόλτα δε μπορούσα να τον αλλάξω καθολου εύκολα πχ .. Αλλά κ σπίτι ..

+ ότι ισχύει ότι είναι κ πιο ακριβές χωρίς λόγο.  

 

Ωραία κορίτσια με πείσατε!!! Ευχαριστώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ το είχα απορία αλλά αν δεν αξίζουν δε θα παρω!Εγώ σκεφτόμουν επειδή καμία φορά Οπ ως κοιμάται στο πλάι της βγαίνουν τσισακια μήπως με αυτές δεν το είχαμε....μήπως δε βάζω καλά την πάνα και γίνεται αυτό???Σήμερα το έπαθε και η πάνα ήταν σχεδόν καθαρή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Και εγώ το είχα απορία αλλά αν δεν αξίζουν δε θα παρω!Εγώ σκεφτόμουν επειδή καμία φορά Οπ ως κοιμάται στο πλάι της βγαίνουν τσισακια μήπως με αυτές δεν το είχαμε....μήπως δε βάζω καλά την πάνα και γίνεται αυτό???Σήμερα το έπαθε και η πάνα ήταν σχεδόν καθαρή...

Μήπως δεν την σφίγγεις αρκετά,το έπαθε και εγώ μερικές φορές,Ενώ ήταν πολύ λίγο κατουρημένη η πάνα είχανε βγει απέξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μήπως δεν την σφίγγεις αρκετά,το έπαθε και εγώ μερικές φορές,Ενώ ήταν πολύ λίγο κατουρημένη η πάνα είχανε βγει απέξω.

Δεν το παθαίνω συνέχεια αλλά έχει συμβεί 3 με 4 φορές στους 4 μήνες....το πρόσεξα τώρα να δω....είπα μήπως είναι μικρό το νούμερο?έχω 1 μισή πακέτο ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Δεν το παθαίνω συνέχεια αλλά έχει συμβεί 3 με 4 φορές στους 4 μήνες....το πρόσεξα τώρα να δω....είπα μήπως είναι μικρό το νούμερο?έχω 1 μισή πακέτο ακόμα...

Τι νούμερο φοράτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy  συμφωνώ με την @Diwni και την @Christinapsr ! Εμείς που περπατάμε από 9 μηνών και δεν καθότανε καθόλου να αλλάξει πάνα, βρακάκι βάλαμε πριν 4-5 μήνες. Και στο σχολείο μας ζήτησαν ανοιχτές πάνες για να μην τα ξεντυνουν και αγόρασα πάλι ανοιχτές για αυτούς και έχουν τεράστια διαφορά στα χρήματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@Diwni @KONSTANTIA @Christinapsr Ρε κοριτσια γιατι το ξεντυνεται το μωρο για την πανα βρακάκι?Δεν ειναι το ιδιο με την αλλη στην αλλαγη?Σορυ για την ερώτηση αλλα δεν υο καταλαβα

Γιατί φοριέται σαν βρακάκι οπότε αναγκάστηκα πρέπει να βγάλεις το παντελονακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@Diwni @KONSTANTIA @Christinapsr Ρε κοριτσια γιατι το ξεντυνεται το μωρο για την πανα βρακάκι?Δεν ειναι το ιδιο με την αλλη στην αλλαγη?Σορυ για την ερώτηση αλλα δεν υο καταλαβα

Αφού είναι σαν βρακί για να το αλλάξεις πρέπει να του αφαιρέσεις το παντελόνι ενώ στην ανοιχτή πάνα απλά κατεβάζεις το παντελόνι και του το αλλάζεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Το 2 φοράμε ακόμη....έχω πάρει και 3 αλλά είπα να τελειώσει το 2..

Ίσως φταίει  και το νούμερο εμείς φοράμε εδώ και δύο εβδομάδες  το 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Α οκ! Εγω της το βγαζω το παντελονακι γιατι πολλες φορες μου κατουραει μολις βγαλω την πανα και την εχω πατήσει..

@stasa199 Εγω απο Ιούλιο της φοραω 3 και περιμενω να γινει 7 κιλα να παρω 4..Της κοκκινίζουν ηδη τα μπουτακια με το 3

Και εγώ τώρα το 3 θα παραγγείλω γιατί με το 2 ζορίζεται και κοκκινίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 ποια παίρνετε; Εμεις τα pampers premium care και υποτίθεται το 3 είναι μέχρι 9 κιλά. Ο μπεμπουλιν είναι 7 και φαίνεται να τον στενεύουν αλλά έλεγα δεν μπορεί, ιδέα μου θα ‘ναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@Sofi90 ποια παίρνετε; Εμεις τα pampers premium care και υποτίθεται το 3 είναι μέχρι 9 κιλά. Ο μπεμπουλιν είναι 7 και φαίνεται να τον στενεύουν αλλά έλεγα δεν μπορεί, ιδέα μου θα ‘ναι... 

Κι εμεις ιδια μαρκα. 7,5 κιλα φοραει το νουμερο 3 αλλα και μενα μου φαινεται καπως στενο πανω του...Σιγα μην του ειναι ανετο αν φτασει 8 και 9 κιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@Sofi90 ποια παίρνετε; Εμεις τα pampers premium care και υποτίθεται το 3 είναι μέχρι 9 κιλά. Ο μπεμπουλιν είναι 7 και φαίνεται να τον στενεύουν αλλά έλεγα δεν μπορεί, ιδέα μου θα ‘ναι... 

Τα ίδια παίρνω και εγώ εμείς είμαστε 6 κιλά και πάλι τον κοκκινίζουν τα μπουτακια φαίνεται ότι τον σφίγγουν  ενώ στην κοιλίτσα είναι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω τα Pampers premium care παίρνω και της είχα το 2 μέχρι τώρα γιατί είναι 5.700...θα κανω υπομονή σε λίγες μέρες θα της βάλω το 3 να δούμε!αν και στα μπουτακια δεν κοκκινίζει τόσο.. Καλά στην κοιλίτσα εννοείται έχει χώρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια τα κιλά είναι ενδεικτικά. Εννοείται πως μπορούμε να αλλάξουμε νούμερο πριν πιάσουν τα κιλά αν δούμε ότι τα ζορίζουν. Εγώ της φοράω ήδη τ 4αρι κ μια χαρά της κάνουν. Ούτε διαρροές έχουμε ούτε τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με βολεύουν τα babylino. Και στις 2 τέτοια φοράω. Στην αρχή κ στις 2 ξεκίνησα με premium care Αλλά μετά γτ τα δικά μ είναι κ λίγο στρουμπουλα τ γυρνάμε στο babylino.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Εμένα με βολεύουν τα babylino. Και στις 2 τέτοια φοράω. Στην αρχή κ στις 2 ξεκίνησα με premium care Αλλά μετά γτ τα δικά μ είναι κ λίγο στρουμπουλα τ γυρνάμε στο babylino.

Κι εγώ το ίδιο..ξεκίνησα με pampers premium care και τελικά με βόλεψαν πιο πολύ τα babylino. Είμαστε στο 3 ακόμα..αυτές τις μέρες θα πάρουμε το 4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσες φοράτε τα pampers από την εμπειρία μου θέλει ένα νούμερο μεγαλύτερο.  Δλδ με το π πάει 4,5-  5 κιλά  δε θέλει το 3-6  αλλα  το  ν3  5-9  ... κ ούτω καθεξής  ... 1 κιλο πριν πιάσει το ελάχιστο βάρος απο το επόμενο νούμερο αλλάζουμε  . Εγώ έτσι το κάνω κ ως τώρα μ βγαίνει ακριβώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christinapsr είπε:

Οσες φοράτε τα pampers από την εμπειρία μου θέλει ένα νούμερο μεγαλύτερο.  Δλδ με το π πάει 4,5-  5 κιλά  δε θέλει το 3-6  αλλα  το  ν3  5-9  ... κ ούτω καθεξής  ... 1 κιλο πριν πιάσει το ελάχιστο βάρος απο το επόμενο νούμερο αλλάζουμε  . Εγώ έτσι το κάνω κ ως τώρα μ βγαίνει ακριβώς. 

Έχουν αλλάξει τα νούμερα(και νομίζω πως τα έχουν μεγαλώσει λιγακι) στα premium care...το νούμερο 1 είναι 2 με 5 κιλά ,το  2 είναι 4 με 8 κιλά και το 3 είναι 6 με 10.

Εγώ που δοκίμασα τα Babylino με την πρώτη πάνα είδα ότι της έκανε ερεθισμό και δεν ξανά έβαλα...Επίσης με βολεύει πολύ αυτή η γραμμουλα στα premium care!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Έχουν αλλάξει τα νούμερα(και νομίζω πως τα έχουν μεγαλώσει λιγακι) στα premium care...το νούμερο 1 είναι 2 με 5 κιλά ,το  2 είναι 4 με 8 κιλά και το 3 είναι 6 με 10.

Εγώ που δοκίμασα τα Babylino με την πρώτη πάνα είδα ότι της έκανε ερεθισμό και δεν ξανά έβαλα...Επίσης με βολεύει πολύ αυτή η γραμμουλα στα premium care!

Ναι αλλάξανε αλλά ισχύει νομίζω αυτό που είπε η @Christinapsr ότι θέλεις ένα νούμερο μεγαλύτερο εμείς όταν το μωρο πήγε 5 κιλά πήγαμε στο 3,ενώ το νούμερο 2 λέει  4-8 εμάς μας ερχότανε μικρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...