Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@stasa199 έλα κορίτσι μου. Εγώ είχα κ σαγιονάρες κ χειμερινές. Τελικά φορούσα μόνο τις σαγιονάρες. Σαμπουάν κ αφρόλουτρο από τ σπίτι. Είχα πάρει από τ φαρμακείο αυτά τα μικρά τα μπουκαλάκια π βάζουν λάδι στις εκκλησίες κ τα γέμισα για να μην κουβαλάω όλη τη συσκευασία.

Για τα κοχυλια δ ξέρω λογικά έχουν οδηγίες. Αντισηπτικό έχω άλλα δ χρησιμοποίησα ποτέ στο σπίτι.  Σε καμία από τις 2. Μόνο στη βόλτα αν τ χρειάστηκα αν δ είχα πρόσβαση αε βρύση.

Για την εξουσιοδότηση πάρε να διευκρινήσεις. Ίσως ότι ρους εξουσιοδοτείς να κάνουν τις ενέργειες να βγάλουν εκείνοι τ αμκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Diwni τις χειμερινες πλεον ουτε στο σπιτι δεν μπορω να τις βαλω!ιδρωνουν τα ποδια μου!θα παρω και εγω τετοια μπουκαλακια για να μην κουβαλαω ολα αυτα!εισαι πολυ πρακτικη!!!!

Το αντισηπτικο ειπα να το εχω στο σπιτι αν ερχετε καποιος και θελει να πιασει το μωρο....μπορω βεβαια να τους λεω να πλενουν τα χερακια!δεν θελω να ειμαι και υπερβολικη..

Η εξουσιοδοτηση ισως ειναι επειδη θα ασφαλισω εγω το παιδι οτι συμφωνει ο αντρας μου αλλ δεν ηξερα αν χρειαζεται για το μαιευτηριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni αυτό με τα μπλουζάκια θηλασμού το έπαθα κι εγώ. Με το ζόρι έβαλα το ένα και ήταν έτοιμο να σκάσει!! Οπότε λέω κρίμα... Και πίστευα ότι θα με βόλευαν. 

@stasa199 ένα ζευγάρι σαγιονάρες ήταν μια χαρά για μένα. Αφρολουτρο και σαμπουάν έφερα από το σπίτι σε κάτι μικρές συσκευασίες που είχα από παλιά. Αντισηπτικό είχα και έχω στο σπίτι γιατί ανέκαθεν είχα τα θέματα μου με τα μικρόβια. Προσπαθώ τώρα να μη γίνω καμία υστερική που ήρθε το παιδί. Όσον αφορά τα κοχύλια ούτε εγώ έχω ιδέα. Νομίζω όμως ότι από οποία εταιρεία και να πάρεις έχει οδηγίες χρήσης. Η εξουσιοδότηση δεν ξέρω ποια χρήση έχει γιατί εμάς δε μας χρειάστηκε κάτι ανάλογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 εγώ θα γεννήσω στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη.. ποια άλλη κοπέλα γέννησε η θα γεννήσει εκεί κορίτσια να μου πει εντυπωσεις? Επίσης όσες κάνατε καισαρική σε κλινική πόσα βράδια μείνατε? Σε σχέση με το αντισηπτικό χεριών εγώ το είχα μαζί στην κλινική γιατί δεν ήταν εύκολο να σηκώνομαι συνέχεια για πλύσιμο χεριών οπότε βόλευε...επίσης στην πρώτη μου γέννα είχα πάρει μαζί από καλλυντικά μακιγιάζ ως ισιωτικη...ούτε τα μισά δεν χρησιμοποιήσα...δεν θυμάμαι καν αν έκανα μπάνιο (λούσιμο μαλλιά) στην κλινική η μόνο ντουζ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 εγω εμεινα 3 βραδια..δεν σε κρατανε πλεον παραπανω..επισης αδικα ειχα παρει μαζι μου σεσουαρ σαμπουαν μαλακτικο γιατι δε λουστηκα...εκανα μονο τοπικα μπανιο λογω της τομης..παρολο που η γαζα ηταν αδιαβροχη...αντισηπτικο στη κλινικη δε πηρα γιατι καθε δωματιο ειχε..αλλα στο σπιτι εχω και για μενα και για καποιον που θα ερθει επισκεψη και θελει να πιασει το μωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222Εγώ κορίτσι μου γέννησα στο Γένεσις την προηγ Παρασκευή.

Θα στα πω ανά τμήμα. Οι κοπέλες κάτω στις αίθουσες τοκετού είναι πολύ καλές. Η αναισθησιολογος π είχα εγώ πολύ καλή. Μου μιλούσε συνέχεια κ ήταν πολύ καθησυχαστική. Μου εξηγούσε βήμα βήμα τι κάνει. Μέσα στην αίθουσα τοκετού (στο χειρουργείο εννοω)μου μιλούσαν, μ κρατούσαν τ χέρι. Είχα πολύ ωραιο κλίμα. Επίσης τους είχα δώσει το κινητό μ κ έβγαλαν τ μωρο φωτογραφίες την ώρα π βγήκε.

Οι μαιες π έρχονται στα δωμάτια για σένα, οταβ χτυπάς κουδούνι κτλ οι μισές ήταν λίγο ξινουλες. Αλλά όλες εξυπηρετικες. Το Μαιευτικό πολύ καλό Επίσης..βοηθάνε πολύ με το θηλασμο. Πετύχαμε κ μια παιδίατρο εξαιρετική. Γενικότερα περνούσαν πρωί απόγευμα Κ ενημέρωναν για τ μωρο.

Επειδή γέννησα πριν 2 χρόνια εκεί τα πράγματα ήταν πιο οργανωμένα. Υπήρχε μια σταθερότητα, ένα πρόγραμμα που τώρα δ είδα. Την προηγ φορά όλα γινόταν καθημερινά με ακρίβεια δευτερολέπτου. Όχι ότι τώρα δ ήταν καλά αλλά στα λεω βάση του τι είδα τώρα.

Θέλεις να μάθεις κάτι αλλο συγκεκριμένο; Εγώ βγήκα στα 3 βράδια. Γέννησα ξημερώματα Παρασκευης κ βγήκαμε Δευτέρα πρωί. Εφόσον πας με ραντεβού λογικά θα μπεις πρωί. Οπότε στα 3 βράδια αν πάρεις οκ από γιατρό κ παιδίατρο μπορείς να ζητήσεις να βγεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@irened91 με το καλό! Περιμένουμε νέα σου!

@Angelmammy θέλει λίγη υπομονή ο θηλασμός! Και όπως είπε και η @Diwni πολλά υγρά και σούπες μου είχε πει εμένα ο γιατρός και να τρως πολύ καλά. Σιγά σιγά θα είναι πιο εύκολο! Θα μπεις κι εσύ στους ρυθμούς σου και θα δεις που θα τα καταφέρεις μια χαρά! Κι εμείς τελικά τα καταφέραμε και θηλάζουμε. Όλοι μου το είχαν αποκλείσει, λόγω του ότι είχε συνηθίσει το μπιμπερο από το μαιευτήριο. Μου έλεγαν ότι αφού έμαθε στην ευκολία, δεν θα μπορεί να θηλάσει. Κι όμως τα καταφέραμε! Βοήθησαν βέβαια και οι θηλές σιλικόνης και η επιμονή τόσο η δική μου, όσο και του μπέμπη!!! 

Από προχθές το βράδυ μας έπεσε τελείως ο ίκτερος επιτέλους και τώρα είναι και πιο δραστήριος και από χθές το βράδυ του έχει ανοίξει και η όρεξη... Πεινάει συνέχεια!!! 

Όσο για την καισαρική που ρώτησε κάποια κοπέλα, εγώ μόνο δύο ημέρες έμεινα. Κανονικά όμως ξέρω ότι κάθεσαι 3 με 4 ημέρες. Εξαρτάται και από την κλινική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Madi85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@irened91 με το καλό! Περιμένουμε νέα σου!

@Angelmammy θέλει λίγη υπομονή ο θηλασμός! Και όπως είπε και η @Diwni πολλά υγρά και σούπες μου είχε πει εμένα ο γιατρός και να τρως πολύ καλά. Σιγά σιγά θα είναι πιο εύκολο! Θα μπεις κι εσύ στους ρυθμούς σου και θα δεις που θα τα καταφέρεις μια χαρά! Κι εμείς τελικά τα καταφέραμε και θηλάζουμε. Όλοι μου το είχαν αποκλείσει, λόγω του ότι είχε συνηθίσει το μπιμπερο από το μαιευτήριο. Μου έλεγαν ότι αφού έμαθε στην ευκολία, δεν θα μπορεί να θηλάσει. Κι όμως τα καταφέραμε! Βοήθησαν βέβαια και οι θηλές σιλικόνης και η επιμονή τόσο η δική μου, όσο και του μπέμπη!!! 

Από προχθές το βράδυ μας έπεσε τελείως ο ίκτερος επιτέλους και τώρα είναι και πιο δραστήριος και από χθές το βράδυ του έχει ανοίξει και η όρεξη... Πεινάει συνέχεια!!! 

Όσο για την καισαρική που ρώτησε κάποια κοπέλα, εγώ μόνο δύο ημέρες έμεινα. Κανονικά όμως ξέρω ότι κάθεσαι 3 με 4 ημέρες. Εξαρτάται και από την κλινική...

Του έπεσε ο ίκτερος. Μια χαρά ο μπέμπης σου!! 

Πλέον θηλάζω κανονικά!! Και από τα 2 στήθη. Αλλά τρώει συνεχώς. Μιλάμε για πολύ φαί όμως. Χαχα! Και τα βράδια δεν κοιμόμαστε... Αλλά χαλάλι. Τη χαζεύω. Υπομονή θέλει ειδικά τη νύχτα που το δικό μου ρολόι λέει κοιμήσου και το δικό της λέει "θελω να φάω τώρα!!!!!!"

Μπράβο σου που τα κατάφερες με το θηλασμό. Είσαι παράδειγμα για όλες τις κοπέλες που τις αποθαρρύνουν λέγοντάς τους ότι δε θα καταφέρουν να θηλάσουν αν τους δώσουν μπιμπερο. Συγχαρητήρια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki και @Angelmammy σας ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι πως όλες οι μαίες στο μαιευτήριο μου έλεγαν ότι είναι δύσκολο. Μόνο μια έμεινε μαζί μου περίπου μία ώρα να μου δείξει τι πρέπει να κάνω κ είναι εκείνη που μου πρότεινε τις θηλές σιλικόνης. Να είμαι ειλικρινής, στην αρχή δεν ήθελα να τις χρησιμοποιήσω. Βοήθησαν όμως πολύ τελικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Καλησπέρα!!Εμείς τώρα γυρίσαμε από γιατρό..3200 έχει πάει το μωρό αλλά δεν το βλέπει σύντομα οι γιατρός να κάνει έξοδο..Ο τράχηλος πολύ μακρύς και ερμητικά κλειστός..Το μωρό πολύ ψηλά και δεν έχει και καλή θέση..Μου είπε περπάτημα μέχρι να τα φτύνω αλλά ήδη περπατάω..Πόσο πια??Τι άλλο μπορώ να κάνω για τον τράχηλο η για να κατέβει το μωρό??

Και ελευθερο σεξ λενε βοηθαει.... εγω χτες πηγα να κανω και μαλλον ημουν σφιγμενη... περασαν και μηνες και μαλλον η περιοχη εκλεισε καπως... ηταν αδυνατον ... πονουσα. Θα το ξαναπροσπαθησουμε πιο χαλαρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!! Γέννησα τελικά απλά άλλαξαν εκτάκτως τα σχέδια τελευταία στιγμή. Ξεκινήσαμε με πρόκληση στις 5 το απόγευμα με σκληρό τραχηλο και ένα διαστολή έφτασα 11 η ώρα περίπου στο 4 αλλά ζορίστηκε η μικρή με τον ομφάλιο λώρο κι άρχισαν να πέφτουν οι παλμοί της. Επικράτησε ένας χαμός μπήκαμε έκτακτα για καισαρική Αγχωθηκα, φοβήθηκα αλλά όλα πήγαν καλά δοξα τω Θεω μέσα σε 5 λεπτά την βγάλανε κι είναι μια κούκλα!! 3120 και 50 εκατοστά!! Κι εγώ προσπαθώ να αναρρώσω γιατί μου έπεσαν όλα μαζί, έφαγα και τους πόνους απ την πρόκληση και τώρα πονάω απ την καισαρική αλλά όταν παίρνω το μωράκι μου αγκαλιά τα ξεχνάω όλα!! Τα ξημερώματα έφαγε που λέτε για κανένα τέταρτο νομίζω και μετά 2 φορές την έφεραν και κοιμόταν!! ?? Σε λίγο θα τη φέρουν πάλι, ελπίζω να έχει πεινάσει τι να πω!! ?? 

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα και γρήγορα με τα μωράκια σας!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!! Γέννησα τελικά απλά άλλαξαν εκτάκτως τα σχέδια τελευταία στιγμή. Ξεκινήσαμε με πρόκληση στις 5 το απόγευμα με σκληρό τραχηλο και ένα διαστολή έφτασα 11 η ώρα περίπου στο 4 αλλά ζορίστηκε η μικρή με τον ομφάλιο λώρο κι άρχισαν να πέφτουν οι παλμοί της. Επικράτησε ένας χαμός μπήκαμε έκτακτα για καισαρική Αγχωθηκα, φοβήθηκα αλλά όλα πήγαν καλά δοξα τω Θεω μέσα σε 5 λεπτά την βγάλανε κι είναι μια κούκλα!! 3120 και 50 εκατοστά!! Κι εγώ προσπαθώ να αναρρώσω γιατί μου έπεσαν όλα μαζί, έφαγα και τους πόνους απ την πρόκληση και τώρα πονάω απ την καισαρική αλλά όταν παίρνω το μωράκι μου αγκαλιά τα ξεχνάω όλα!! Τα ξημερώματα έφαγε που λέτε για κανένα τέταρτο νομίζω και μετά 2 φορές την έφεραν και κοιμόταν!! ?? Σε λίγο θα τη φέρουν πάλι, ελπίζω να έχει πεινάσει τι να πω!! ?? 

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα και γρήγορα με τα μωράκια σας!! ???

Να σου ζησει κοριτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 να σου ζησει κοπελα μου!!!

@Madi85 μπραβο σου για το θηλασμο!!!!!μια χαρα και ο μπεμπακος με τον ικτερο!ολα καλα τωρα!

@Sofi90 εχεις και μερες αλλα περπατημα και επαφες οπως ειπε και η vayaki!τιποτα αλλο δεν μπορουμε να κανουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 να σου ζησει το κοριτσι σου! Καλη αναρρωση! Συντομα ολα θα εχουν περασει!!! Τελικα γεννησες την ημερα της ΠΗΤ ή μετα τις 12 το βραδυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! @valfrag κι εγω πιστεύω ότι θα δυσκολευτω να λούσω και να ισιωσω μαλλιά στην κλινική αλλά τα παίρνω μπας και...λέμε τώρα! @Diwni σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Σχετικά με το μωρό είχες ζητήσει rooming in? Εγώ σκέφτομαι πως θα δυσκολευτω να την έχω συνεχώς μαζί οπότε ίσως να μην ζητήσω αλλά αναρωτιέμαι πόσο συχνά στο φέρνουν σε αυτή την περίπτωση...  @Madi85 μπράβο σας κορίτσι μου καλούς θηλασμός!!! @angelmamy δύσκολο πράγμα το ξενύχτι κορίτσι μου ...όσο μπορείς κοιμήσου μέσα στην μέρα όσο κοιμάται το μωρό για να έχεις δυνάμεις... @Sofi90 εμένα μου είχαν πει ότι και τα βαθειά καθίσματα βοηθούν...δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει γιατί και που τα έκανα στην πρώτη μου κύηση δεν είδα αποτέλεσμα δυστυχώς... @vayaki το σεξ σε αυτή τη φάση κι εμένα μου φαίνεται βουνό...να σου πω βέβαια λόγω καίσαρικης τώρα ούτε καν που το προσπάθησα αλλά την πρώτη φορά που το πάλεψα ήταν ακατόρθωτο... @irened91 να σου ζήσει κορίτσι μου...υγεία και χαρά για σένα και το μικρουλι σου! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά κι αυτό έχει σημασια...σε μια δυο μέρες θα είσαι πολύ καλύτερα σωματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 κορίτσι μ να σ Ζήσει τ μωράκι σου! Γερό κ καλοτυχο! Δύο φορές ξεκίνησα φυσιολογικα κ τις δύο κατέληξα σε καισαρική αφού έφαγα τους πόνους. Παυσίπονα να ζητάς αν δ είσαι καλά κ όταν σε σηκώσουν θα σφίξεις φα δόντια κ θ περπατάς. Βοηθάει παρά πολυ. Μια βδομάδα μετά έχω μόνο κατο μικροενοχλησεις. Καλή ανάρρωση κορίτσι μου.

@Sofi90και οι σκάλες ξέρω ότι βοηθάνε πολύ.

@Madi85χίλια μπράβο σ κορίτσι μ.π. τα καταφέρατε με τ θηλασμο. Όχι επειδή έχω κανένα κόλλημα ( και να μη θηλαζες δ θα γινόταν κάτι) άλλα επειδή τ ήθελες πολύ κ έκανες μεγάλο αγώνα κ προσπάθεια. Μπράβο σας!

@dimitra2222 δεν έκανα rooming in σε καμία Απο τις 2 κ δ τ μετανιώνω. Τα μωρά τα φέρνουν σχεδόν όλη μέρα εκτός από τις ωρες τ επισκεπτήριου. Αν πεινάσουν κ κλαινε σε καλούν να πας να τ θηλασεις. Εμένα με πήραν 2 φορες τηλ ενώ ήμουν στο κυλικείο γτ έκλαιγε τ μωρο μου οπότε πήγα στο δωμάτιο βγαλανε τυχόν επισκέπτες κ μ την έφεραν. Ήμουν κ πολύ τυχερή με τις κοπέλες γέννησαμε όλες την ίδια μέρα κ εκτός από την πρώτη μερα π είμασταν ξάπλα τις επόμενες λέγαμε στους δικούς μας να τους βρούμε εξω στο σαλονάκι η στο κυλικείο. Τα βρίσκαμε καλά μεταξύ μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Γερό και τυχερό! Καλή ανάρρωση να έχεις! Πέρασες δύσκολα.. σε λίγο θα έχουν περάσει όλα, θα δεις. 

@Sofi90 αν έχεις μπάλα βοηθάει πααααρα πολύ να ξέρεις. Διαφορετικά, κατέβασμα σκαλιών (όχι ανέβασμα γιατί σπρώχνεις το μωρό πάνω), περπάτημα (που κάνεις), επαφές και καθίσματα. Πολλά καθίσματα. Κατηφόρες και όχι ανηφόρες. Γενικά ότι βοηθάει με τη βαρύτητα. 

Κορίτσια, να σας πω να μην φοβάστε αν το μωρό σας είναι ψηλά. Εμένα ούτε χαμηλά είχε κατέβει ούτε φυσικά είχε εμπεδωθεί. Αντιθέτως, από την ώρα που με ανέβασαν στην αίθουσα τοκετού η μικρή πήγε πιο ψηλά. Την ένιωθα κιόλας να έχει κουλουριαστεί ολόκληρη στο (παλιό) στομάχι μου. Μου φαινόταν τόσο περίεργο αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική όπως έχουμε πει πάμπολλες φορές. Τελικά γέννησα φυσιολογικά. Και έκανα, πέραν των επαφών, τα πάντα για να κατέβει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, άσχετο αλλά οι πάνες της babylino δεν έχουν ένδειξη αν το μωράκι έκανε πιπι του;;; Μου κάνει εντύπωση. Μόλις άνοιξα μια συσκευασία και δεν έχει τη γνωστή γραμμουλα μου έχουν οι περισσότερες εταιρείες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2019 at 9:02 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

@irened91 να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Γερό και τυχερό! Καλή ανάρρωση να έχεις! Πέρασες δύσκολα.. σε λίγο θα έχουν περάσει όλα, θα δεις. 

@Sofi90 αν έχεις μπάλα βοηθάει πααααρα πολύ να ξέρεις. Διαφορετικά, κατέβασμα σκαλιών (όχι ανέβασμα γιατί σπρώχνεις το μωρό πάνω), περπάτημα (που κάνεις), επαφές και καθίσματα. Πολλά καθίσματα. Κατηφόρες και όχι ανηφόρες. Γενικά ότι βοηθάει με τη βαρύτητα. 

Κορίτσια, να σας πω να μην φοβάστε αν το μωρό σας είναι ψηλά. Εμένα ούτε χαμηλά είχε κατέβει ούτε φυσικά είχε εμπεδωθεί. Αντιθέτως, από την ώρα που με ανέβασαν στην αίθουσα τοκετού η μικρή πήγε πιο ψηλά. Την ένιωθα κιόλας να έχει κουλουριαστεί ολόκληρη στο (παλιό) στομάχι μου. Μου φαινόταν τόσο περίεργο αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική όπως έχουμε πει πάμπολλες φορές. Τελικά γέννησα φυσιολογικά. Και έκανα, πέραν των επαφών, τα πάντα για να κατέβει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy για τις pampers ξερω οτι το εχουν αυτο...δεν ξερω αν το εχουν και αλλες πανουλες..

Εγω κοριτσια πρεπει να παω οφθαλμιατρο....ειχα μυωπια και περυσι ειχα κανει λειζερ...ρωτησα σημερα τον οφθαλμιατρο και μου ειπε πως καλο ειναι να κανω μια βυθοσκοπηση... ειχα ρωτησει το γυναικολογο αν πειραζει και μου ειπε να μας πει καλυτερα ο οθφαλμιατρος..βεβαια πιεση δεν ειχα ποτε ουτε θεμα με τον αμφιβληστροειδη αλλα θα το κανω για να ειμαι σιγουρη μη γινει και τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...