Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τόσον καιρό που σας γράφω ότι πονάω από κάτω και τιναζομαι ακριβώς αυτό που νιώθετε εννοώ. Απλά πλέον η πίεση είναι πολύ μεγάλη και αρκετές φορές ο πόνος έντονος σε σημείο που και όρθια και ξαπλωμένη να είμαι δεν μπορώ να σταθώ. Η μαία χθες μου είπε ότι όσο κατεβαίνει η μικρή τόσο θα μεγαλώνει αυτός ο πόνος. Όλα καλά λοιπόν και με εσάς. Είμαστε όλες σε καλό δρόμο. :-)

 

Μα ποσο μας βοηθαει που εισαι ενα βημα μπροστα χεχε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσια! Μπήκα 40η βδομάδα! Το απόγευμα έχω γιατρό. Αντε να δουμε που βρίσκεται αυτό τ μωρό. Δ βλέπω να έχει σκοπό να έρθει σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/5/2019 at 11:43 ΠΜ, ο/η Mariamagdalini είπε:

@marakineos 37 και 3 σήμερα! Ναι έχω ηρεμήσει πολύ πλέον! Σουβλιες κι εγώ νιώθω κατά καιρούς κ βάρος στη μέση. Μ'εκνευριζει ένα μπούκωμα στη μύτη που έχω τελευταία, χωρίς να είμαι κρυωμενη, δεν μπορώ ν'αναπνευσω από τη μύτη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni περιμένουμε νέα σου!! Ίσως εσύ είσαι πριν από εμένα γιατί έχεις ήδη μια γέννα. 

@Sofi90 εγώ έχω μπούκωμα από τον πρώτο μήνα της εγκυμοσύνης. Χαχα!! Φουλ όμως! Λέγεται ρινίτιδα της εγκυμοσύνης. Τώρα στο τέλος είναι όπως ήταν. Όλο με χαρτομάντιλα είμαι, όπου και αν πάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy μ αρέσει π αγχωνομουν μη κ δ κάνω Πάσχα! Κ τελικά η μπουμπου απαθεστατη.  Την μικρή μ τη γέννησα 38 + 3. Με πιασαν πόνοι 38 + 2. Αυτ ή μάλλον βολεύτηκε εκεί μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τελειώσαμε κι εμείς απ' το γιατρό και φτάσαμε τα 3600!! Κάναμε καρδιοτοκογράφημα όλα καλά κοιμόταν κιόλας και μου έδωσε η μαία σοκολατάκι να φάω για να ξυπνήσει. ?? Τώρα έχουμε την άλλη Τετάρτη ραντεβού κι αν δεν έχει γίνει κάτι μέχρι τότε, ή Πέμπτη ή Παρασκευή μπαίνουμε με πρόκληση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni χαχα! Ας βγει όποτε είναι έτοιμη, ε;;

@irened91 μπράβο το μωρό σου!!! 3600!!! Απαπα! Κι εμένα που τη βρήκε 3400 μου είπε ότι ίσως είναι και λίγο πιο μεγάλη γιατί υπάρχει απόκλιση από μηχάνημα σε μηχάνημα. Να σε ρωτήσω, μήπως είναι νωρίς να πάτε για πρόκληση;; Και εγώ αν δε θελήσει να βγεί μέχρι τις 4/5 θα μου δώσουν μια εβδομάδα περιθώριο και μετά θα με βάλουν με πρόκληση. Εσένα δε σου δίνουν λίγες μέρες μετά την ΠΗΤ σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Μπήκα 40η βδομάδα! Το απόγευμα έχω γιατρό. Αντε να δουμε που βρίσκεται αυτό τ μωρό. Δ βλέπω να έχει σκοπό να έρθει σύντομα.

Θα έρθει, που θα πάει!!! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Ναι μωρέ ας έρθει οπότε θελει. Ούτως ή άλλως μετρημένες είναι οι μέρες ρης οπότε που θα πάει; θα βγει. Κ μένα μ είπε θα μ δώσει μερικές μέρες παραπάνω. Πάμε σήμερα κ βλέπουμε μήπως ξεκινήσω πιο εντατικό περπάτημα. Όχι ότι κάνω κ λίγα όλη μέρα δηλαδή.

@paradisebird σε ευχαριστώ κορίτσι Μου! Να είσαι Καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy Ναι μωρέ ας έρθει οπότε θελει. Ούτως ή άλλως μετρημένες είναι οι μέρες ρης οπότε που θα πάει; θα βγει. Κ μένα μ είπε θα μ δώσει μερικές μέρες παραπάνω. Πάμε σήμερα κ βλέπουμε μήπως ξεκινήσω πιο εντατικό περπάτημα. Όχι ότι κάνω κ λίγα όλη μέρα δηλαδή.

@paradisebird σε ευχαριστώ κορίτσι Μου! Να είσαι Καλά!

Να ξέρεις και κάτι ακόμη. Τα παιδιά που αργούν να βγουν είναι πιο ευφυή. Ας αργήσει λοιπόν!!! Πάντως θα βγει κάποια στιγμή, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag γλυκιά μου, γιατί απορείς. Αυτό άκουσα από συνάδελφο πολύ ψαγμένο και διαβασμένο που η γυναίκα του είχε γεννήσει μετά τις 40 εβδομάδες. Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η paradisebird είπε:

@Valfrag γλυκιά μου, γιατί απορείς. Αυτό άκουσα από συνάδελφο πολύ ψαγμένο και διαβασμένο που η γυναίκα του είχε γεννήσει μετά τις 40 εβδομάδες. Φιλιά!!!

Τα αλλα βγαινουν χαζα δηλαδη;χαχχααχ ενταξει κλαιω...πολυ ψαγμενος οντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Τα αλλα βγαινουν χαζα δηλαδη;χαχχααχ ενταξει κλαιω...πολυ ψαγμενος οντως...

Όχι καλέ, καμία σχέση. Είναι αυτό που λέμε "ευλογούμε τα γένια μας"....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Τα αλλα βγαινουν χαζα δηλαδη;χαχχααχ ενταξει κλαιω...πολυ ψαγμενος οντως...

όλα τα παιδακια τωρα εξυπνα βγαινουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κύνθια εννοειται αυτο!!ολα τα παιδακια βγαινουν πανεξυπνα τωρα!!! Απλα υπαρχουν και αυτες οι ερευνες για να γελαμε!!!γιατι αν ειναι ετσι το δικο μου που γεννηθηκε 36+2 θα βγει χαζο χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να γελάσουμε... εγώ γεννήθηκα πρόωρα και ήμουν ένα μήνα σε θερμοκοιτίδα. Τι να πω τότε για μένα... χαχα. Μια χαρά τα κατάφερα, σπούδασα, έγινα καθηγήτρια και διδάσκω σε σχολεία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@Κύνθια εννοειται αυτο!!ολα τα παιδακια βγαινουν πανεξυπνα τωρα!!! Απλα υπαρχουν και αυτες οι ερευνες για να γελαμε!!!γιατι αν ειναι ετσι το δικο μου που γεννηθηκε 36+2 θα βγει χαζο χαχχα

Να σου ζήσει να ειναι τυχερο και ευλογημενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@Κύνθια εννοειται αυτο!!ολα τα παιδακια βγαινουν πανεξυπνα τωρα!!! Απλα υπαρχουν και αυτες οι ερευνες για να γελαμε!!!γιατι αν ειναι ετσι το δικο μου που γεννηθηκε 36+2 θα βγει χαζο χαχχα

Να σου ζήσειιιιι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag ειναι σαν την ερευνα που διαβασε η μαμα μου για τους εμετους και τα εξυπνα παιδια!!χαχαχαχαα

Εγω ειμαι 36 και 4!αν δεν μας κανει την τιμη η μπεμπα μεχρι την πητ θα μου δωσει αλλη μια βδομαδα απο οτι μου εχει πει και μετα μπαινουμε με προκληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@Diwni χαχα! Ας βγει όποτε είναι έτοιμη, ε;;

@irened91 μπράβο το μωρό σου!!! 3600!!! Απαπα! Κι εμένα που τη βρήκε 3400 μου είπε ότι ίσως είναι και λίγο πιο μεγάλη γιατί υπάρχει απόκλιση από μηχάνημα σε μηχάνημα. Να σε ρωτήσω, μήπως είναι νωρίς να πάτε για πρόκληση;; Και εγώ αν δε θελήσει να βγεί μέχρι τις 4/5 θα μου δώσουν μια εβδομάδα περιθώριο και μετά θα με βάλουν με πρόκληση. Εσένα δε σου δίνουν λίγες μέρες μετά την ΠΗΤ σου;;

Χαχα μεγαλώσαμε ναι!! Δεν μου είπε κάτι τέτοιο όχι. Ε εφόσον την άλλη Πέμπτη μπαίνω στις 40 δε χρειάζεται και κάτι παραπάνω ούτε κι είναι νωρίς. Νωρίς πιστεύω θα ήταν αν μου έλεγε για πρόκληση πριν τις 40 εβδομάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Χαχα μεγαλώσαμε ναι!! Δεν μου είπε κάτι τέτοιο όχι. Ε εφόσον την άλλη Πέμπτη μπαίνω στις 40 δε χρειάζεται και κάτι παραπάνω ούτε κι είναι νωρίς. Νωρίς πιστεύω θα ήταν αν μου έλεγε για πρόκληση πριν τις 40 εβδομάδες. 

Ναι ναι, νωρίς δεν είναι!!! Αλλά επειδή εμένα μου δίνουν μια εβδομάδα ακόμα και απ' ότι διάβασα και στις υπόλοιπες κοπέλες, είπα να σε ρωτήσω. 

Που θα πάνε;;; Θα βγουν. Είναι όπως λέει και η @Diwni μετρημένες οι μέρες τους. Πάντως κορίτσια εγώ της μιλάω και της λέω να βγεί στην ώρα της αλλά να φροντίσει να είναι πριν με βάλουν με τεχνητούς πόνους. Χαχα!! Λέτε να με ακούσει το παιδάκι μου;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy μια χαρα θα τ πάει η μπεμπουλα σου! Τεχνητούς θα σ βάλουν ούτως ή αλλως εκτός αν πας με διαστολή τύπου 8 που είναι σπάνιο αε πρωτομανουλες. 

@Valfrag @paradisebird δεν είναι ότι είναι πιο έξυπνα άλλα ο εγκέφαλος σε ένα μωράκι π παίρνει όλο τ μηνα είναι πιο ώριμος από ότι πχ αε ένα προωρακι.  Έχει να κάνει με τα επιτεύγματα όσων αφορά τους πρώτους μήνες της ζωής τους κ όχι για τη μετέπειτα ζωή. Γι αυτό πχ κ στα άλματα ανάπτυξης τα υπολογίζουν από την πητ κ όχι από την ημερομηνία τοκετού.  Πχ ένα μωράκι τελειομηνο 6 μηνων μπορεί να κάνει πιο πολλά πράγματα από ένα μωράκι π γεννηθηκε 1 2 μήνες πριν την πητ. Γτ τ τελειομηνο είχε 9 μήνες στην κοιλιά συν 6 εξω απο αυτ ή ενώ ένα μωράκι προωρακι στους 6 μηνες είχε 7 μήνες πχ μέσα αρην κοιλια συν 6 εξω απο αυτή. Κατά τ άλλα όλα τα παιδάκια αναπτύσσονται φυσιολογικά. Αλλά τα πιάνουν πιο εύκολα, αλλά πιο γρήγορα. Αλλά έχουν κλίση στη Μουσική, στον αθλητισμό, αλλά όχι. Γερά να είναι πάνω από Όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy μια χαρα θα τ πάει η μπεμπουλα σου! Τεχνητούς θα σ βάλουν ούτως ή αλλως εκτός αν πας με διαστολή τύπου 8 που είναι σπάνιο αε πρωτομανουλες. 

@Valfrag @paradisebird δεν είναι ότι είναι πιο έξυπνα άλλα ο εγκέφαλος σε ένα μωράκι π παίρνει όλο τ μηνα είναι πιο ώριμος από ότι πχ αε ένα προωρακι.  Έχει να κάνει με τα επιτεύγματα όσων αφορά τους πρώτους μήνες της ζωής τους κ όχι για τη μετέπειτα ζωή. Γι αυτό πχ κ στα άλματα ανάπτυξης τα υπολογίζουν από την πητ κ όχι από την ημερομηνία τοκετού.  Πχ ένα μωράκι τελειομηνο 6 μηνων μπορεί να κάνει πιο πολλά πράγματα από ένα μωράκι π γεννηθηκε 1 2 μήνες πριν την πητ. Γτ τ τελειομηνο είχε 9 μήνες στην κοιλιά συν 6 εξω απο αυτ ή ενώ ένα μωράκι προωρακι στους 6 μηνες είχε 7 μήνες πχ μέσα αρην κοιλια συν 6 εξω απο αυτή. Κατά τ άλλα όλα τα παιδάκια αναπτύσσονται φυσιολογικά. Αλλά τα πιάνουν πιο εύκολα, αλλά πιο γρήγορα. Αλλά έχουν κλίση στη Μουσική, στον αθλητισμό, αλλά όχι. Γερά να είναι πάνω από Όλα!

Δε ξερω βρε κοριτσι μου κατα ποσο ισχυει...οπως και δε πιστευω στα αλματα αναπτυξης..αλλα εμενα ο δικος μου ειναι 17 ημερων και κανει πραγματα συμφωνα με τη παιδιατρο για την ηλικια του που τελειομηνα μωρακια δε τα κανουν..τελοσπαντων γερα και δυνατα να ειναι και ολα τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...