Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Ανυπομονησια!!!δεν το πιστευω ακομα οτι σε 2 εβδομαδες θα τον εχω αγκαλια!!!

Ότι καλύτερο σου εύχομαι!! Μαζί με σένα χαιρόμαστε κι ανυπομονούμε κι εμείς!! Το πρώτο μωράκι της ομάδας μας!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

@Valfrag με το καλό το μωράκι σου!! ❤️

@Mist καλώς ήρθες! Κι εγώ είχα γράψει ότι έχω θέμα με τον τράχηλο, είχα από την αρχή 2,6 εκ. και τώρα είναι κι εμένα λίγο κάτω από 2. Η γιατρός μου γενικά μου είχε πει ότι όσο δε μειώνεται απότομα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και ότι το μήκος είναι απλά μια ένδειξη. Περισσότερη σημασία έχει αν είναι μαλακός, αν έχει χοανοειδή διαμόρφωση, η θέση του κτλ. 

@vayaki υπέροχες οι φωτογραφίες σου!

@stasa199 πολύ όμορφο το σαλόνι σου! Εμείς έχουμε συνδυάσει γκρι, λευκό και ξύλο στο υπνοδωμάτιο. Βάλαμε κουρτίνες σάπιο μήλο και rose gold φωτιστικά και μερικά διακοσμητικά και δείχνει σούπερ!

Σχετικά με την κινητικότητα, κι εμένα είναι υπερδραστήριος κατά τη διάρκεια της μέρας, αλλά τη νύχτα ησυχάζει τελείως. Τι να πω, ελπίζω να το κρατήσει και μετά ? Κοιμάμαι όμως ελάχιστα τελευταία. Εκτός του ότι σηκώνομαι συνεχώς για τουαλέτα και νερό, με έχει πιάσει πιάσει ένα άγχος να το πω, μια ανυπομονησία; Κάτι τέτοιο!

Πήγαμε και στη γιατρό χτες, όλα καλά! Ο μπέμπης φαίνεται μια χαρά, 2.600γρ. και ευτυχώς δεν έχει κατέβει άλλο. Μου είπε να ξεκινήσω να κινούμαι μέσα στο σπίτι με προσοχή και ότι σε 10 μέρες που θα μπω 38η εβδομάδα μπορώ να ξεκινήσω τις βόλτες! Την Παρασκευή θα κάνουμε καρδιοτοκογράφημα στο Ιασώ και τη Δευτέρα θα μας ξαναδεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag χτύπησε δυνατά η καρδιά μου με το μνμ σου. Σε λίγες μέρες θα τον έχεις αγκαλιά!!! Με το καλό σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου!! Θα αναμένουμε όλες πως και πως μήνυμά σου.... Το πρώτο μωράκι της ομάδας μας. Άντε .. να δούμε ποια θα πάρει σειρά! 

@Narcissa έχουμε μια μέρα διαφορά στην ΠΗΤ. Οπότε είμαστε σχεδόν μαζί. Γιατί σου είπε ο γιατρός σου από την 38η εβδομάδα να περπατάς;;; Λόγω τραχήλου;; Ώστε να είστε ασφαλείς εσύ και το μωράκι σου;;; Σε ρωτάω γιατί εγώ ήδη περπατάω κάθε μέρα και τώρα που μπήκα 36η εβδομάδα, θέλει 2 ώρες τη μέρα.... ξέρεις... για να κατέβει σιγά σιγά το μωρό και να γίνει η εμπέδωση σε μερικές εβδομάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag ερχεται ο μπεμπης σου!!μια χαρα και το βαρος του!αντε με το καλο!!!ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!

@Narcissa μαλλον και εγω σε κατι τετοιο θα παιξω!σε ευχαριστω!!!

Καλα βλεπω πολλα μωρακια εχουν μεγαλωσει!αντε να παω και εγω τη δευτερα  να δω τι γινεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissaμου κι εσυ κοντευεις! Με το καλο λοιπον κι εσυ!! Ερχονται σιγα σιγα τα πρωτα μωρακια!!

 

Βρε κορίτσια θέλω να παραγγείλω νυχτικάκι και δεν θυμάμαι το site που ειχαμε πει εδω, το θυμάται καμία? Θυμάμαι είχε οικονομικά νυχτικάκια! Να ετοιμαζω τη βαλιτσα σιγα σιγα εως μεσα του μηνα! Νωρις βεβαια αλλα ας ειμαι ετοιμη είμαστε και μακρια από το μαιευτηριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag με το καλοοοο! Σε λίγες μέρες θα είστε αγκαλίτσα! Αχ Παναγία μου πλησιάζουμε! Φουλ ψυχραιμία εκ μέρους μου ??? όλα καλά κορίτσι μου μέσα από την καρδιά μας! Εσύ θα μας προετοιμάζεις για όλα εφόσον θα είσαι ένα βήμα μπροστά!! 

Εγώ είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα! Όλα ήταν πολύ καλά κ στο τέλος φίλησα το χέρι του γιατρού αχαχαχα το άκυρο!!! 

Επίσης σήμερα είδα πρώτη φορά στο στήθος σταγόνες από γάλα! Κ φαγουριζονται οι θηλές μου. Φαντάζομαι είναι νορμάλ αυτό ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy εμένα έχει κατέβει ήδη ο μπέμπης! Γι'αυτό ήμουν ξάπλα 2 εβδομάδες και γι'αυτό θα πρέπει να προσέχω μέχρι να συμπληρώσω τις 37, δε θέλουμε να έρθει πιο πριν. Αχ πώς αντέχεις 2 ώρες τη μέρα περπάτημα; Μου φαίνεται πάρα πολύ δύσκολο! Με έχει πιάσει και έντονος πόνος στη μέση και χαμηλά στην πύελο με τόση ξάπλα, κάνω να σηκωθώ και ακούγονται 10 κρατς!  

@marakineos για νυχτικά είχε αναφερθεί κάποια στιγμή το moromou. Σκεφτόμουν να παραγγείλω κι εγώ, αλλά φοβήθηκα τα νούμερα. Τελικά πήγα στα Orchestra και πήρα 3 νυχτικά, 1 ρόμπα, μια πυτζάμα μακρυμάνικη και μια κοντομάνικη και 2 φανελάκια θηλασμού με 100-120€. 

Κορίτσια βάζετε τίποτα στις θηλές; Δε θυμάμαι αν έχει συζητηθεί ξανά. Γάλα δεν έχω δει καθόλου, αλλά έχω έντονη ξηροδερμία τις τελευταίες μέρες. Γενικά έχω ξηροδερμία. Στο στήθος, στα χέρια, στο κεφάλι (και να φανταστείτε πριν μείνω έγκυος τα μαλλιά μου ήταν φουλ λιπαρά και τα έλουζα κάθε μέρα), ακόμα και τα χείλη μου είναι σκασμένα. Νερό πίνω σίγουρα 3 λίτρα τη μέρα. 

Σήμερα θα φτιάξω και τη βαλίτσα για το μαιευτήριο που τελικά νομίζω θα μου βγει πολύ μεγάλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@Angelmammy εμένα έχει κατέβει ήδη ο μπέμπης! Γι'αυτό ήμουν ξάπλα 2 εβδομάδες και γι'αυτό θα πρέπει να προσέχω μέχρι να συμπληρώσω τις 37, δε θέλουμε να έρθει πιο πριν. Αχ πώς αντέχεις 2 ώρες τη μέρα περπάτημα; Μου φαίνεται πάρα πολύ δύσκολο! Με έχει πιάσει και έντονος πόνος στη μέση και χαμηλά στην πύελο με τόση ξάπλα, κάνω να σηκωθώ και ακούγονται 10 κρατς!  

@marakineos για νυχτικά είχε αναφερθεί κάποια στιγμή το moromou. Σκεφτόμουν να παραγγείλω κι εγώ, αλλά φοβήθηκα τα νούμερα. Τελικά πήγα στα Orchestra και πήρα 3 νυχτικά, 1 ρόμπα, μια πυτζάμα μακρυμάνικη και μια κοντομάνικη και 2 φανελάκια θηλασμού με 100-120€. 

Κορίτσια βάζετε τίποτα στις θηλές; Δε θυμάμαι αν έχει συζητηθεί ξανά. Γάλα δεν έχω δει καθόλου, αλλά έχω έντονη ξηροδερμία τις τελευταίες μέρες. Γενικά έχω ξηροδερμία. Στο στήθος, στα χέρια, στο κεφάλι (και να φανταστείτε πριν μείνω έγκυος τα μαλλιά μου ήταν φουλ λιπαρά και τα έλουζα κάθε μέρα), ακόμα και τα χείλη μου είναι σκασμένα. Νερό πίνω σίγουρα 3 λίτρα τη μέρα. 

Σήμερα θα φτιάξω και τη βαλίτσα για το μαιευτήριο που τελικά νομίζω θα μου βγει πολύ μεγάλη!

Mπραβο αυτο ηταν το site! προβληματιζομαι κι εγω για το νουμερο ειναι η αληθεια!

Ωραίες οι αγορές σου!

Δυστυχως στην περιοχη εχουμε μονο ακριβα μαγαζια με εσωρουχα κλπ και νομιζω πως δεν αξιζει να δωσω τοσα!

Ξηροδερμία δεν εχω τόση! τα χειλη μου μονο ξεφλουδιζουν λιγακι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos δε θυμόμουν ότι δεν είσαι Αθήνα! Θέλει πολλή προσοχή στα νούμερα. Εγώ πριν μείνω έγκυος φορούσα small, όλα μου τα ρούχα εγκυμοσύνης τα παρήγγειλα από asos επίσης σε small και μου είναι ακόμα μια χαρά κι ας έχω βάλει σχεδόν 15 κιλά. Τα small του orchestra δεν έμπαιναν ούτε για αστείο και πήρα κάποια medium και τα περισσότερα large!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κοριτσια που εχουν ηδη πρωτο παιδακι τι μπιμπερο προτινετε;θελω να παρω να εχω μηπως τα χρειαστω..εχω ακουσει οτι καποια τρεχουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini θα βλεπουμε παραξενα ονειρα !ετσι μου εχουν πει!!για το στηθος εγω δεν εβαζα τιποτα...βεβαια αυτα που λες τα ειχα στην αρχη της εγκυνοσυνης.. @Narcissa εμενα μονο τα χειλη μου ειναι σχεδον ολη την εγκυμοσυνη σκασμενα..μηπως να βαλετε στο στηθος οτι βαζετε και στην κοιλιτσα??

@Angelmammy πραγματικα το οτι μπορεις να περπατας 2 ωρες καθε μερα μπραβο σου!!!!εγω δεν μπορω!ποναει η μεση λαχανιαζω και θελω τουαλετα στα 10 λεπτα!!!

@marakineos δεν εχετε καμια λαικη εκει κοντα???δεν αξιζει να παρεις ακριβες η αληθεια ειναι...

@Valfrag μου εχουν πει για τα dr Brown's....εγω εχω παρει 2 μικρα και 2 μεγαλα γυαλινα...βοηθανε πολυ και στους κολικους λενε αυτα..για το αν τρεχουν εχω δει βιντεο που αν δεν κανεις σωστη χρηση τρεχουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Τα κοριτσια που εχουν ηδη πρωτο παιδακι τι μπιμπερο προτινετε;θελω να παρω να εχω μηπως τα χρειαστω..εχω ακουσει οτι καποια τρεχουν..

Εγώ έχω πάρει μπιμπερό μόνο της Nuk, είναι οικονομικά, τα βρίσκεις σε όλα τα φαρμακεία αλλά και στα jumbo ακόμα και αν τα χρησιμοποιείς σωστά δεν τρέχουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 αγαπημένη μου, αν το παιδί σου είναι να κάνει κολικούς ούτε τα μπιμπερό βοηθάνε ούτε τπτ, δυστυχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@stasa199 αγαπημένη μου, αν το παιδί σου είναι να κάνει κολικούς ούτε τα μπιμπερό βοηθάνε ούτε τπτ, δυστυχώς.

Ναι το ξερω απλα μου ειπαν οτι αυτα ισως βοηθανε λιγο περισσοτερο..δεν ξερω κιολας σιγουρα οι ηδη μανουλες ξερετε καλυτερα!!εγω τα πηρα 7 ευρω το ενα περιπου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA και εμενα οι φιλες μου ολες αυτο ειπαν..αν ειναι να κανει κολικους το μπιμπερο δε βοηθαει καθολου...ακομα και οι σταγονες που δινει ο παιδιατρος δε βοηθαει πολυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@KONSTANTIA και εμενα οι φιλες μου ολες αυτο ειπαν..αν ειναι να κανει κολικους το μπιμπερο δε βοηθαει καθολου...ακομα και οι σταγονες που δινει ο παιδιατρος δε βοηθαει πολυ 

Εμένα το παιδί μου είχε έναν μήνα και κάτι κολικούς και το μόνο που το βοηθούσε ήταν η αγκαλιά και ελαφρύ τρίψιμο στην κοιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Narcissa είπε:

@marakineos δε θυμόμουν ότι δεν είσαι Αθήνα! Θέλει πολλή προσοχή στα νούμερα. Εγώ πριν μείνω έγκυος φορούσα small, όλα μου τα ρούχα εγκυμοσύνης τα παρήγγειλα από asos επίσης σε small και μου είναι ακόμα μια χαρά κι ας έχω βάλει σχεδόν 15 κιλά. Τα small του orchestra δεν έμπαιναν ούτε για αστείο και πήρα κάποια medium και τα περισσότερα large!

Ακριβώς έτσι κι εγώ. Παλιά small και ο, τι πήρα από Asos σε small είναι μια χαρά ακόμα. 15 κιλά κι εγώ. Από τα orchestra είχα πάρει στην αρχή της εγκυμοσύνης ένα πολύ ωραίο παντελόνι σε small που τώρα κάθεται στην ντουλάπα.... Κρίμα και ήταν πολύ όμορφο. Δεν μπαίνω εκεί μέσα ούτε για αστείο. Χαχα!! Ευτυχώς είχα πάρει και μια σαλοπετα η οποία κορίτσια, με έχει καταβολέψει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos  κι εγω λεω να παρω κι ενα τριτο νυχτικακι για τη μερα της γεννας. Ας μπω παλι να ριξω μια ματια στο moromou.gr . Η μαια σημερα (εκανα το 1ο μαθημα τοκετου) ειπε εκεινη τη μερα της γεννας να φοραμε ενα σκουρο γιατι θα βολταρουμε ολο το νοσοκομειο περπατωντας πανω κατω ...μη νιωθουμε αβολα αν φαινεται τιποτα στους ξενους. Νομιζω ειμαστε για medium κι εσυ κι εγω σε αυτη τη φαση.

@Valfrag ανυπομονουμε οπως βλεπεις ολες μαζι σου. Με το καλο να ερθει στην αγκαλια σου!!! Αχ συγκινουμαι κατευθειαν!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa και @stasa199 δυσκολεύομαι πάρα πολύ. Πονάω πολύ στη μέση και στο ισχίο αλλά προσπαθώ. Πλέον κάνω 2 φορές τη μέρα περπάτημα, μια πρωί μια απόγευμα για να μοιράζεται κάπως η κούραση. Επειδή όμως γυμναζομουν πριν την εγκυμοσύνη χρόνια και θέλω να ξεκινήσω πάλι και μετά, με πιέζω να σηκωθώ να πάω να περπατήσω!! Γιατί ο, τι αφήνεις σε αφήνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@marakineos  κι εγω λεω να παρω κι ενα τριτο νυχτικακι για τη μερα της γεννας. Ας μπω παλι να ριξω μια ματια στο moromou.gr . Η μαια σημερα (εκανα το 1ο μαθημα τοκετου) ειπε εκεινη τη μερα της γεννας να φοραμε ενα σκουρο γιατι θα βολταρουμε ολο το νοσοκομειο περπατωντας πανω κατω ...μη νιωθουμε αβολα αν φαινεται τιποτα στους ξενους. Νομιζω ειμαστε για medium κι εσυ κι εγω σε αυτη τη φαση.

@Valfrag ανυπομονουμε οπως βλεπεις ολες μαζι σου. Με το καλο να ερθει στην αγκαλια σου!!! Αχ συγκινουμαι κατευθειαν!❤️

Ωραία!! Εσείς κορίτσια γνωρίζεστε, ε;;; Όσον αφορά την πληροφορία με το σκούρο νυχτικό, πολύ χρήσιμη. Δεν το είχα σκεφτεί. 

Πώς σου φάνηκε το πρώτο σου μάθημα;;; Έμαθες ενδιαφέροντα πράγματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ωραία!! Εσείς κορίτσια γνωρίζεστε, ε;;; Όσον αφορά την πληροφορία με το σκούρο νυχτικό, πολύ χρήσιμη. Δεν το είχα σκεφτεί. 

Πώς σου φάνηκε το πρώτο σου μάθημα;;; Έμαθες ενδιαφέροντα πράγματα; 

μιλουσαμε σε μια ομαδα πριν μεινουμε εγκυες και μετα μειναμε με μια βδομαδα διαφορα και γιναμε φιλες στο facebook. Γι αυτο εχω δει οτι ειναι μικροκαμωμενη και αν μας δημιουργει αμφιβολια μηπως το small θα μας ειναι στενο... πιστευω με ενα medium θα ημασταν οκ. Το large νομιζω μετα ειναι υπερβολη.

Ηταν ωραιο το μαθημα. Ξεκινησαμε με λιγη βαρετη θεωρια για την εγκυμοσυνη, μας εδειξε ασκησεις για το σπιτι αν θελουμε να κανουμε για ποδια, στηθος κτλ... μας εδειξε και αναπνοες. Στο επομενο θα μιλησουμε καθαρα για τον τοκετο. Μετα για φροντιδα μωρου και μετα για θηλασμο. 4 μαθηματα συνολο. Ο,τι μαθαινουμε χρησιμο ειναι. Επισης η μαια ηταν πολυ περιγραφικη με το πως ειναι μια συσπαση που ειμαι σιγουρη πια οτι δεν εχω νιωσει κατι τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

μιλουσαμε σε μια ομαδα πριν μεινουμε εγκυες και μετα μειναμε με μια βδομαδα διαφορα και γιναμε φιλες στο facebook. Γι αυτο εχω δει οτι ειναι μικροκαμωμενη και αν μας δημιουργει αμφιβολια μηπως το small θα μας ειναι στενο... πιστευω με ενα medium θα ημασταν οκ. Το large νομιζω μετα ειναι υπερβολη.

Ηταν ωραιο το μαθημα. Ξεκινησαμε με λιγη βαρετη θεωρια για την εγκυμοσυνη, μας εδειξε ασκησεις για το σπιτι αν θελουμε να κανουμε για ποδια, στηθος κτλ... μας εδειξε και αναπνοες. Στο επομενο θα μιλησουμε καθαρα για τον τοκετο. Μετα για φροντιδα μωρου και μετα για θηλασμο. 4 μαθηματα συνολο. Ο,τι μαθαινουμε χρησιμο ειναι. Επισης η μαια ηταν πολυ περιγραφικη με το πως ειναι μια συσπαση που ειμαι σιγουρη πια οτι δεν εχω νιωσει κατι τετοιο

Πολύ χρήσιμα όλα τα μαθήματα. Θα συμφωνήσω. Ο, τι μάθουμε καλό είναι. Μήπως μπορείς να μας περιγράψεις τι είπε για τη σύσπαση;;; Μπορεί να βοηθήσεις και άλλες κοπέλες που έχουν απορία αν έχουν νιώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Πολύ χρήσιμα όλα τα μαθήματα. Θα συμφωνήσω. Ο, τι μάθουμε καλό είναι. Μήπως μπορείς να μας περιγράψεις τι είπε για τη σύσπαση;;; Μπορεί να βοηθήσεις και άλλες κοπέλες που έχουν απορία αν έχουν νιώσει.

εκεινη την ωρα λεει το καταλαβαινεις σιγουρα γιατι δεν ειναι κατι χαλαρο που μπορεις να εισαι χαχαχα και χουχουχου.... εχεις πραγματικη ενοχληση... σφιγγει ολη η κοιλια πολυ και σε ενοχλει σε φαση να σε οδηγει η φυση απο μονη της να θες να παρεις ανασες για να περασει. Χτυπαει λιγο και προς μεση ταυτοχρονα. Αλλα σιγουρα εκεινη την ωρα δε νιωθεις καθολου χαλαρη και θες να σταματησεις ο,τι κανεις...

εγω ο,τι σκληρο εχω νιωσει ως τωρα στην κοιλια ειμαι πλεον σιγουρη οτι ηταν το μωρο και συνοδευοταν και απο κινηση του. Μπορει να με πονεσει αλλα ειναι τοσο στιγμιαιο και ελαχιστο που καταλαβαινω οτι γινεται επειδη τεντωθηκε πολυυυ το ποδι του μεσα στην κοιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki πολυ ενδιαφερον φαινεται το μαθημα που σας εκανε!!

Νυχτικακια πηρατε κοριτσια?εγω πηρα ενα νυχτικο και μια πιτζάμα(η μαμα μου δλδ) και εχω και αλλη μια...το νυχτικο το πηρε σε μπλε σκουρο γιατι τα πιτζαμακια ειναι ανοιχτα και τα δυο..το σκεφτηκα και εγω αυτο με την ανεση θα βολευουν τα σκουρα χρωματα!καλα μολις το ειδε ο αντρας μου μου λεει πολυ σκουρο δεν ειναι ??χαχαχααχα λεω τα αλλα ειναι ανοιχτα μια χαρα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...