Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια πως είστε????Εγώ Πάλι αϋπνίες εχω......τις τελευταίες μέρες έχω έντονες καουρες και τάση  για εμετό.....αρχιζω πάλι και γκρινιάζω δε μπορώ....??μάλλον πρέπει να το συνηθίσω μέχρι το τέλος αυτό δεν εξηγείται...

Επίσης σήμερα η μπέμπα μου δε σταματούσε!!!!Ενώ με είχε συνηθίσει να είναι ήρεμη τις περισσότερες ώρες τις μέρες ξαφνικά σήμερα ήταν πολύ δραστήρια!!!Πριν λίγο σταμάτησε!

Καλημερούδια!! Εγώ πάλι μόνο αϋπνίες δεν έχω. Αλλά η μικρή μου, δε με αφήνει να κλείσω μάτι. Χαχαχα! Σαν τη δική σου χθες. Γενικά το βράδυ δε με τρελαίνει στις κλωτσιές. Χθες βράδυ όμως ήταν υπερκινητική. Τις τελευταίες ημέρες είναι πολύ δραστήρια την ώρα που πάω για ύπνο. Είτε είναι μεσημέρι είτε βράδυ. Να σου πω την αλήθεια μου, το προτιμώ έτσι γιατί δεν έχω αγωνία αν είναι καλά. Κάποιες φορές που είναι πολύ ήσυχη με πιάνει ένα άγχος.... 

Όσον αφορά τις καούρες, εμείς πρέπει να το πάρουμε απόφαση. Έτσι θα μας πάει. Οι εμετοί όμως είναι που δεν παλεύονται!!!! Υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα κοριτσια!! Και για μένα βραδια αυπνίας η χθεσινή και σήμερα δεν έχω όρεξη για τίποτα!

Τι έπαθαν τα μωράκια μας εχθές? κι εμένα πολύ υπερκινητικός και γενικα δεν μπορουσα να κλεισω ματι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα πάλι ο μπέμπης είναι γενικά υπερκινητικός!!! Υπάρχουν κάποιες ημέρες που πραγματικά λέω σταματά για λίγο... Χαχαχα!!! Βέβαια δεν μπορώ να πω, τα βράδια με αφήνει και κοιμάμαι. Εκεί κατά τις 5-5:30 κουνιέται για λίγο, αλλά μετά νάνι πάλι!!! Όπως λέει και η @Angelmammy το προτιμώ να είναι δραστήριος για να ξέρω ότι είναι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα πάλι ο μπέμπης είναι γενικά υπερκινητικός!!! Υπάρχουν κάποιες ημέρες που πραγματικά λέω σταματά για λίγο... Χαχαχα!!! Βέβαια δεν μπορώ να πω, τα βράδια με αφήνει και κοιμάμαι. Εκεί κατά τις 5-5:30 κουνιέται για λίγο, αλλά μετά νάνι πάλι!!! Όπως λέει και η @Angelmammy το προτιμώ να είναι δραστήριος για να ξέρω ότι είναι καλά. 

Την ημέρα κι εμένα δε σταματάει. Αφού με ρώτησαν αν τώρα που μπαίνουμε στον 9ο έχει μειωθεί η κινητικότητα της και λέω "γιατί;;; Όχι καθόλου". Αλλά τα βράδια με άφηνε να κοιμηθώ. Μου έριχνε λίγες αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. Τις τελευταίες ημέρες όμως... το μικρουλι μου.... Δεν κάθεται σε ησυχία μέρα νύχτα!!! Αχ! Πόσο ανυπομονώ!!! Θέλω να δω τη φατσούλα της!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!και εμενα χαμος γινεται!!αφου πλεον ειμαι σχεδον σιγουρη οτι δε κοιμαται ποτε!!!το προτιμω φυσικα απτο να αναρωτιεμαι γιατι δε κουνιεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofi90 είπε:

Καλημέρα!!Κ εμένα πολύ υπερκινητική.Απ όταν την ένιωσα πρώτη φορά δεν έχει σταματήσει τις βόλτες!Ο γιατρός μας είχε πει ότι είναι τόσο δραστήρια που μπορεί και να αυτοτραυματιστει (ελπίζουμε όχι βέβαια).Αφού πιστεύω δεν κοιμάται ποτέ!

Όσο για τις αϋπνίες έχω τις έχω απ' την αρχή και το έχω συνηθίσει..Γύρω στις 4 ώρες κοιμάμαι κάθε μέρα..Μας προετοιμάζουν τα μωράκια μας για τα ξενύχτια μετά ??

Καλημέρα!! Κι εγώ έτσι λέω ώρες ώρες (ότι δεν κοιμάται το μωρό μου) αλλά ο γιατρός μου είπε ότι φυσικά και κοιμάται και πολύ! Όλα τα έμβρυα κοιμούνται. Απλά τώρα νιώθουμε και την παραμικρή τους κίνηση σε σχέση με τους προηγούμενους μήνες. 

Και όντως κορίτσια! Μας προετοιμάζουν για τα πρώτα ξενύχτια... Να έρθουν με το καλό και χαλάλι τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό είναι να είναι ναι δραστήρια!!! Μας φεύγει και το άγχος... Τώρα που είναι στην κοιλιά είναι υπό έλεγχο. Όταν βγουν και μεγαλωσουν λίγο δεν θα πιάνονται!!! Μας βλέπω να κάνουμε αγώνες δρόμου! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!! Να εχουμε εναν ομορφο Απριλη και να αρχισουμε να υποδεχομαστε σιγα σιγα τα ανοιξιατικα μωρακια μας!!! 

Βραδια αυπνιας χτες και για μενα... οπως και να γυρνουσα πονουσαν τα ποδια μου. Το μωρο τις νυχτες ησυχαζει λες και ξερει οτι κοιμομαστε. Κατα τα αλλα βλεπω ολα ζωηρουτσικα ειναι. Καλο αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενς γενικα κοιμοταν πολυ!!!!το καταλαβαινα γιατι δεν κουνιοταν συνεχεια!εχθες και το βραδυ το πρωι κατα τις 6 αρχισε για λιγακι!!!εννοειται πως το προτιμω απο το να ειναι ηρεμη!εβλεπε και ο αντρας μου την κοιλια να κουνιεται και γελουσε!!!!εμενα ειναι πλατη και δεν κανει ιδιαιτερα χτυπηματα ουτε κινησεις...τις νιωθω προς τα πισω!οποτε μονο στις πολυ δυνατες θα φανει κατι και μπροστα!

Οσο για τις αυπνιες καπως ψιλο κοιμομουν τωρα κοιμαμαι 3 και 4 η ωρα!σημερα ξυπνησα και 6 μιση και ξανα κοιμηθηκα στις 8 μιση μεχρι τωρα στις 11!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλημέρα μανουλες!  Τι όμορφες φωτό στείλατε... καταπληκτική επαγγελματική φωτογράφιση για την όμορφη μανούλα και υπέροχο σπίτι.... Βλέπω όλες με σπυράκια είστε κορίτσια μου ..υπομονή...όπως σας έχω γράψει κι εγώ είχα στην πρώτη κύηση τώρα τα συμπτώματα είναι πολύ πιο ήπια...η δεν έχω χρόνο να δώσω σημασία..μχαχαχ...θυμάμαι στην πρώτη μου κόρη είχα καούρες ατελείωτες...τώρα με έχει πιάσει 2-3 φορές μόνο και νιώθω ευγνωμοσύνη..αλλά τις τελευταίες 20 μέρες νιώθω πίεση από κάτω ..σε σημειο που δεν μπορώ καν αλλάξω πλευρό τη νύχτα...επειδή δη βάζω δύναμη και στα πόδια για να γυρίσω πονάω.λες κι έτρεξα μαραθώνιο..οι πρισαγωγοι τσίτα... Σήμερα άρχισε η άδεια μου κι είμαι πολύ χαρούμενη...θα ετοιμάσω επιτέλους σιγά σιγά δωμάτιο ρουχαλακια κλπ διότι δεν έχω φτιάξει τίποτα...έχω όλο τον εξοπλισμό κάτω στην αποθήκη και πρέπει να ανεβάζω λίγα λίγα... Πήγα Κία τα χαρτιά μου στο ΙΚΑ οπότε τελιωσαμε κι από εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κ καλό μήνα! Με υγεία κι ηρεμία! Όσα μπεμπακια βιαστούν κ βγουν απριλιατικα να'ναι γερά κι όλα καλά να πάνε

Χθες αϋπνία κι εγώ, όχι τόσο λόγω της κινητικότητας του μικρού. Δυσφορία, συχνοουρια, καούρες, όλο αχ κ βαχ ήμουν χθες. Δεν πειράζει όμως κι αυτά στο πρόγραμμα είναι.

Ο μικρός μας είναι κινητικός πολύ το βράδυ κι όταν κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν τον καταλαβαίνω πολύ, κάνω μια παύση, ξαπλώνω τον χαϊδεύω, του μιλάω κ τσουπ αρχίζει τις κλωτσιες κ τις κινήσεις!!!! Εχω χαζεψει από τώρα, δεν ξέρω!!! Μας αντιλαμβάνονται προφανώς αλλά όταν αλληλεπιδράμε τρελαίνομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κοριτσια γελασα σημερα!διαβασε η μαμα μου ενα αρθρο οτι οι γυναικες που ταλαιπωρουνται με ναυτιες και εμετους στην εγκυμοσυνη κανουν πιο εξυπνα παιδια!!!!ενταξει θα τη στειλω στη νασα τη μπεμπα!!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@stasa199 δηλαδη εγω που δεν ειχα ουτε ναυτιες ουτε εμετους θα μου βγει τουβλο αχαχχαχαχαχ!!

Ελα μου ντε!τι αλλο θα πουνε????αν ειναι δυνατον δηλαδη!!!!μα μου το διαβασε και της λεω καλα μολις γεννησουμε θα την στειλουμε την μπεμπα να τους τα δειξει ολα!!!χαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλο μήνα!

Σαν ψέμα μου φαίνεται ότι φτάσαμε στο Απρίλη!Εχω να μπω καιρό να σας διαβάσω γιατί ξαναγύρισα στους εμετούς και στην ναυτία. Πέρασα δυο πολύ δύσκολες εβδομάδες όπως την αρχή. Τώρα καπως καλύτερα αλλά έχω πολύ δυσφορία και πολλές φορές νιώθω ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω. Την Κυριακή που βγήκαμε έξω για φαγητό με πέρασαν για ετοιμόγεννη από την τεράστια κοιλιά που έχω κάνει!και ακόμη δεν έχω κλείσει την 30η εβδομάδα....

Την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε το μάθημα για την φροντίδα του μωρού και τον θηλασμό. Ποσο διαφορετική νοοτροπία έχουν εδώ. Έχω μπερδευτεί. Αλλιώς τα ήξερα από φιλες μου από την Ελλάδα και αλλιώς τα λένε εδώ. Η ξαδέρφη μου μου λέει συνέχεια να γεννήσω και να σηκωθώ να φυγω από αυτήν την χωρα?

Τι υπέροχες φωτογραφίες που ανεβάσατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιαβρόγλου δεν εισαι μονη σου!!!βεβαια δεν ειμαι οπως στην αρχη αλλα δεν μπορω καθολου και εγω!!που μενεις??καλα εγω πλεον δεν ακουω ολα οσα μου λενε για το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Γιαβρόγλου δεν εισαι μονη σου!!!βεβαια δεν ειμαι οπως στην αρχη αλλα δεν μπορω καθολου και εγω!!που μενεις??καλα εγω πλεον δεν ακουω ολα οσα μου λενε για το μωρο...

Μένω στο Σαν Φρανσισκο. Και εσυ ακόμη ταλαιπωρεισαι; Νομίζω έτσι θα πάμε μέχρι την γεννα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Γιαβρόγλου είπε:

Μένω στο Σαν Φρανσισκο. Και εσυ ακόμη ταλαιπωρεισαι; Νομίζω έτσι θα πάμε μέχρι την γεννα... ?

Αχ ωραια αλλα γενικα νομιζω παντου εκτος Ελλαδας ειναι διαφορετικα ολα!

Εγω πλεον κανω μια φορα την εβδομαδα....βεβαια εδω και μια εβδομαδα ειμαι καθε μερα ετοιμη αλλα αντεχω....33η εβδομαδα και συνεχιζω δυναμικα!!!χαχαχαχα τι να κανουμε υπομονη!θα περασει!θα γεννησουμε καιθα τα ξεχασουμε ολα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!εκανα το ντοπλερ ολα πολυ καλα!!!2200 φτασαμε!!τωρα θα παω στο ιατρειο τη Κυριακη και 17 η 18/04 θα μπω να γεννησω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!εκανα το ντοπλερ ολα πολυ καλα!!!2200 φτασαμε!!τωρα θα παω στο ιατρειο τη Κυριακη και 17 η 18/04 θα μπω να γεννησω!!!

Καλημέρα!!! Μια χαρά το μωράκι!!! Με το καλό κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε καλά!!! Πώς αισθάνεσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!εκανα το ντοπλερ ολα πολυ καλα!!!2200 φτασαμε!!τωρα θα παω στο ιατρειο τη Κυριακη και 17 η 18/04 θα μπω να γεννησω!!!

Kαλημέρα! όλα καλα! με το καλό! Κοντευεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!εκανα το ντοπλερ ολα πολυ καλα!!!2200 φτασαμε!!τωρα θα παω στο ιατρειο τη Κυριακη και 17 η 18/04 θα μπω να γεννησω!!!

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μπράβο πολύ χαίρομαι, μεγαλώσατε κιόλας. Αντε με το καλό να έρθει το μωράκι σας κι όλα καλά θα πάνε. Λογικά τώρα ανέβηκε κι η ψυχολογία σου!! Θα κάνεις υπέροχο Πάσχα!!! Πως νιώθεις που θα έχεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου σε λίγες μέρες πλέον;; ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα!!! Μια χαρά το μωράκι!!! Με το καλό κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε καλά!!! Πώς αισθάνεσαι;;;

Βασικα ανυπομονω!!!!2 βδομαδες ακομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μπράβο πολύ χαίρομαι, μεγαλώσατε κιόλας. Αντε με το καλό να έρθει το μωράκι σας κι όλα καλά θα πάνε. Λογικά τώρα ανέβηκε κι η ψυχολογία σου!! Θα κάνεις υπέροχο Πάσχα!!! Πως νιώθεις που θα έχεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου σε λίγες μέρες πλέον;; ??

Ανυπομονησια!!!δεν το πιστευω ακομα οτι σε 2 εβδομαδες θα τον εχω αγκαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...