Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy στο σπίτι φορούσα τις κανονικές ούτε καν νύχτας.

@stasa199 εμένα αρην κλινική δ χορηγουσαν κάτι για τη μαμά. Μόνο τα είδη τ μωρου. Αν δίνουν εκεο δ χρειάζεσαι. Άμα δεις κ δ σε βολέψουν στέλνεις κπ να σ φέρει.

@Valfrag ετοίμασες βαλίτσα Ε;; καλά έκανες να είσαι έτοιμη για παν ενδεχόμενο. Μάλλον τ 6 οηρες πρέπει να είναι τ πιο μεγάλο. Φτερά δ έχουν άλλα είναι τόσο μεγάλες π καλύπτουν όλο τ εσώρουχο οπότε θα είσαι άνετη.

@Diwni ναι ετοιμασα γιατι αρχικα αν ξαναδω αιμα και 3η φορα μου ειπε οτι θα παω για γεννα...κι ετσι κι αλλιως 15-16/4 θα μπω για καισαρικη..οποτε εχω 2 βδομαδες ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

@Mist  καλωσηρθες στην παρεα μας!!!

Καλώς σας βρήκα! Ευχαριστώ και για την ενημέρωση στο πινακάκι, που είναι γεμάτος μπλε καρδούλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 @Madi85 είμαι με μπλοκάκι στη δουλειά (όχι μισθωτή), οπότε δεν δικαιούμαι συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Είναι θέμα συνεννόησης. Κι επειδή θέλω να έχω μετά με το μωρό όσο περισσότερο χρόνο γίνεται, θα παραμείνω όσο περισσότερο μπορώ τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2019 at 12:23 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα!!! 

Κορίτσια, έχω βγάλει στο ένα δάχτυλο του χεριού μου εδώ και εβδομάδες μικρά μικρά σπυράκια που με φαγουριζουν κιόλας. Ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον είναι ορμονικό (αφού ποτέ στη ζωή μου δεν είχα θέμα με σπυράκια - ούτε καν ακμή στην εφηβεία) αλλά αν θέλω να πάω σε δερματολόγο. Εεεεεε... Πρώτα ο Θεός, σε λίγο γεννάμε. Θα περιμένω να γεννήσω και αν παραμείνουν θα πάω. Με καθησυχάσατε που έχετε κι εσείς. Και ας είναι σε άλλα σημεία του σώματος. Είδατε που γράφοντας εδώ μέσα τις ανησυχίες μας, βοηθάμε η μία την άλλη;;;; 

@Mist καλώς ήρθες στην ομάδα μας!! Με το καλό το μωράκι σου. 

@Madi85 καλά κάνεις και δεν κάνεις δουλειές. Προέχουν τα μωράκια μας τώρα. Και όσες κοπέλες έχουν θεματάκια, καλό είναι να χαλαρώνουν και να ξεκουράζονται.

Πάντως εγώ έχω βαρύνει πααααρα πολύ!! Πιάτα πλένω και μετά θέλω ξεκούραση λίγη ώρα γιατί πονάω παντού. Περπατάω μια ώρα τη μέρα και μέχρι να επιστρέψω σπίτι λέω αμάν. Και από την 37 η εβδομάδα θα πρέπει να περπατάμε 2 ώρες τη μέρα!!! Να δω πως θα το κάνω αυτό! Για να μη μιλήσω για τις σεξουαλικές επαφές που πρέπει να ξεκινήσουμε μετά τη 37η εβδομάδα ώστε να μαλακώσει ο τράχηλος. Χαχαχα! Εμείς έχουμε διακόψει 3 εβδομάδες τώρα τελείως. Απλά δε γίνεται κορίτσια. Πονάω παντού και δε βολεύομαι σε καμία στάση. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Εγώ βγάλει και γω στο ένα χέρι σπυρακια με τρελή φαγούρα .Πηγα στον δερματολόγο και μου είπε ότι είναι από ορμόνες και δεν μου έδωσε ούτε μια κρέμα γιατί έχουν κορτιζόνη μου είπε.Θα φύγουν λέει μετά την γέννα απλά να φοράω γάντια για τις δουλειές του σπιτιού για να μην ερεθίζονται απ' τα νερά.Γιατι εγώ τα πιάτα τα έπλενα μια ζωή χωρίς γάντια.

Απ' ότι φαίνεται, οι περισσότερες κάτι έχουμε βγάλει. :-)

Κι εμένα ερεθίζονται από τα νερά. Μάλλον θα χρησιμοποιώ για όλες τις δουλειές γάντια πια. Γιατί ακόμα και τα λαχανικά που πλένουμε ή κόβουμε, μας γεμίζουν νερά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni που θα γεννήσεις??

@Valfrag μια χαρά έτοιμη είσαι!!!!αν πάνε όλα καλά και δεν δεις αίμα θα σε αφήσει πάρα πάνω?Αχ μωρέ μακάρι να πας όσο μακριά γίνεται αλλά από την άλλη έχεις κάνει και την ένεση για τα πνευμονακια του μπέμπη σου οπότε όποτε και να έρθει θα είναι πανέτοιμος!!!!!Πόσο σου τον βγάζει σε βάρος???

@Mist πολύ δύσκολο αυτό...Είναι κρίμα....κανονικά όλες οι μανούλες θα έπρεπε να έχουν τα ίδια δικαιώματα!Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το  κάνουν...ειναι πολύ άδικο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2019 at 7:24 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Απ' ότι φαίνεται, οι περισσότερες κάτι έχουμε βγάλει. :-)

Κι εμένα ερεθίζονται από τα νερά. Μάλλον θα χρησιμοποιώ για όλες τις δουλειές γάντια πια. Γιατί ακόμα και τα λαχανικά που πλένουμε ή κόβουμε, μας γεμίζουν νερά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Εγώ παρατήρησα ότι μου ερεθίζονται και με φαγουριζουν πολύ με την ντομάτα.Αλλα από τότε που φοράω γάντια δεν έχω πολύ φαγούρα

 

Ναι!!! Κι εμένα! Μάλλον επειδή είναι όξινη. Να βάζεις και καθαρό οινόπνευμα. Βοηθάει πολύ στο να μένει στεγνό τελείως το δέρμα. Αλλά το κάνει ξηρό... Εμ... Λίγο μας έμεινε. Θα περάσουν όλα όταν κρατήσουμε τα αγγελούδια μας αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 τωρα ειναι 2030.. και να μη δω αιμα θα μπω εκει 15-16/4..ειναι θεμα με το τραχηλο...οποτε θα εχει φτασει και 2400... να μη χρειαζεται και μεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2019 at 8:10 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Ναι!!! Κι εμένα! Μάλλον επειδή είναι όξινη. Να βάζεις και καθαρό οινόπνευμα. Βοηθάει πολύ στο να μένει στεγνό τελείως το δέρμα. Αλλά το κάνει ξηρό... Εμ... Λίγο μας έμεινε. Θα περάσουν όλα όταν κρατήσουμε τα αγγελούδια μας αγκαλιά. 

 ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 τι σαλοναρα τέλεια είναι αυτη;;; ωραιο είναι τ λευκό μπαίνει κ φως! Στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη θα γεννήσω.

Κοριτσια όσες βγάζετε σπυράκια κ έχουν φαγούρα βάλτε λίγη κρέμα συγκαματος π έχετε πάρει για τ μωρο. Βοηθάει παρά πολυ. Και σε διάφορα εξανθήματα π έβγαζε κατά καιρούς τ μωρο κ οφειλόταν στη ζέστη πχ μ έλεγε ο παιδίατρος να της βαζω λίγη κ όντως περνούσαν. Σίγουρα είναι αρμονικόΚ μετά τη γέννα θα φύγουν  άλλα ανακουφίζει  τη φαγούρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου σε ευχαριστώ πολύ!!Μετά από πολύ χρόνο έγινε!Γιατί τα πήγαινα πολύ αργά τα πράγματα !!Ναι θέλω γενικά να μπαίνει φως στο σπίτι!έλεγα μήπως βάλω καμία δεύτερη στα πλάγια...αλλά δεν μπορώ να βρω χρώμα!Μια λέω σε γκρι μια σε μωβ!Δεν μπορώ να αποφασίσω!Η μαμά μου μου λέει άστο όπως είναι μια χαρά είναι!

Γέννησε και μια φίλη μου πριν 2 μήνες εκεί.. Δεν το ήξερα ότι δεν τα παρέχουν όλα...μάλλον θα πρέπει να ρωτήσω και στο δικό μου για να ειμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199Ναι για τ μωρο όλα μόνο φορμακι εξόδου πας. Η μαμά όλα δικά της οπότε ρωτα να είσαι σίγουρη. Κ σε σάπιο μήλο θα μ άρεσε. Γκρι μη βάλεις. Βάλε Κατί να κάνει αντίθεση με τ καναπέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki πανέμορφες φωτογραφίες!!! Είσαι κι εσύ μια κούκλα!!! ?

@stasa199 πολύ όμορφο σαλόνι!!! Συμφωνώ με την @Diwni να μην βάλεις γκρι κουρτίνες. Κι εμένα οι καναπέδες είναι γκρι κι έχω κουρτίνες λεπτή και χοντρή σε αποχρώσεις του μπεζ. Απ' ότι είδα έχεις στην σύνθεση σου μπεζ οπότε θα ταιριάζει και επίσης είναι φωτεινό χρώμα. 

Βαλίτσα έχω φτιάξει κι εγώ. Μένουν μόνο κάποια δικά μου πράγματα καθημερινής χρήσης τα οποία θα βάλω τελευταία στιγμή ή αν δεν τα προλάβω, μου τα φέρνει κάποιος... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 και μενα μου αρεσε το σαλονι σου! Εχω αδυναμια στο λευκο και μινιμαλ... ειναι και φωτεινο ετσι. Και τιποτα να μη βαλεις μια χαρα ειναι. 

Παιζει να ειμαστε το μοναδικο γκρουπ που νιωθουμε οικειοτητα να ανταλλαζουμε φωτο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki φοβερές φώτο !! Κρίμα να μην είμαστε κοντά να κανονίσουμε φωτογράφηση ??

@stasa199 πολύ πολύ ωραίο σαλόνι ! Μου άρεσε πολύ η ιδέα της diwni για σάπιο μήλο αν θες κάτι να προσθέσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85   το σκέφτηκα και το μπεζ!καλό θα είναι έχεις δίκιο!

@vayaki και εμενα μαρεσει το λευκό πολυ!ηθελα λευκο καναπε αλλα ειναι μονο για να τον βλεπεις νομίζω!!!!!έχεις δίκιο!Και όχι μόνο για τις φωτο αλλά και γενικά σε απορίες και ερωτήσεις που κάνουμε!!το γκρουπακι μας ειναι φοβερο!!!!

@Diwni διάβασα στη σελίδα του μαιευτηριου ότι πρέπει να έχω τα προσωπικής υγιεινής και ότι παρέχουν μόνο τα το μωρό!

Κορίτσια ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!Θα δω αν βρω κάτι σε σάπιο μήλο η μπεζ και θα σας ενημερώσω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2019 at 9:07 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια να σας βάλω κάτι άσχετο να με βοηθήσετε που έχω κολλήσει???????όταν φτιάξαμε το σπίτι είχα πρόβλημα με τις κουρτίνες....Δεν μπορούσα να διαλέξω ούτε τότε ούτε τώρα αλλά κάποια στιγμή πρέπει!!έχουν περάσει σχεδόν 3 χρόνια!!!!!!είχα πάρει λοιπόν απλές λευκές με τη λογική ότι αργότερα θα έπαιρνα συμπληρωματική για το πλάι....θα σας ανεβάσω φωτο να μου πείτε τη γνώμη σας όσες θέλετε!

20190201_125709.jpg

20190201_125706.jpg

20190201_125718.jpg

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 σαλονάρα!! Να ζήσετε ευτυχισμένοι με το μωράκι σας να το χαρείτε!!! Εγώ επειδή είμαι λάτρης του λευκού και θέλω πολύ φως μέσα στο σπίτι θα σου έλεγα ότι μέχρι το χειμώνα είναι τέλειο όπως είναι. Μετά βλέπετε. Και τα κορίτσια εχουν ωραίες ιδέες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Εγώ παρατήρησα ότι μου ερεθίζονται και με φαγουριζουν πολύ με την ντομάτα.Αλλα από τότε που φοράω γάντια δεν έχω πολύ φαγούρα

 

Αυτό που λες είναι μια ένδειξη εκζέματος. Φόρα γάντια και στο πλύσιμο των πιάτων αν μπορείς, απέφευγε γενικώς να έρχονται τα χέρια σου σε επαφή με απορρυπαντικά, μην τα πλένεις 10 φορές την ημέρα και να τα ενυδατώνεις για να γλιτώσεις κάποια πιθανή έξαρση εκζέματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa έχουμε ίδιο χρώμα και σχέδιο καναπέ! Το τραπεζάκι να το χαρείς όσο το έχετε εκεί γιατί θα το αφαιρέσεις όταν το παιδάκι σου θα ξεκινήσει τα μπουσουλήματα και τις γυμναστικές επιδείξεις! Η κουρτίνα δε πολύ καλή, απλή και αφήνει το φως να περάσει μέσα γεμίζοντας φως το σαλόνι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@stasa έχουμε ίδιο χρώμα και σχέδιο καναπέ! Το τραπεζάκι να το χαρείς όσο το έχετε εκεί γιατί θα το αφαιρέσεις όταν το παιδάκι σου θα ξεκινήσει τα μπουσουλήματα και τις γυμναστικές επιδείξεις! Η κουρτίνα δε πολύ καλή, απλή και αφήνει το φως να περάσει μέσα γεμίζοντας φως το σαλόνι. 

Σε ευχαριστώ πολύ!!Τον καναπέ τον πήρα από Αμπελόκηπους από έναν .....μην πω!μεγαλη ιστορια!!!3 φορες λαθος  μας εκανε!αλλα το λαθος μας ήταν που τον είχαμε πληρώσει χωρίς να τον πάρουμε!το τραπεζάκι το βλέπω να μετακομίζει μπροστά στην τηλεόραση για να την προστατεύει!!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!Τον καναπέ τον πήρα από Αμπελόκηπους από έναν .....μην πω!μεγαλη ιστορια!!!3 φορες λαθος  μας εκανε!αλλα το λαθος μας ήταν που τον είχαμε πληρώσει χωρίς να τον πάρουμε!το τραπεζάκι το βλέπω να μετακομίζει μπροστά στην τηλεόραση για να την προστατεύει!!χαχαχαχαχα

Ανάλογα με τι παιδί θα έχεις και πόσο θα σκαρφαλώνει, μπορεί η τηλεόραση να κρεμαστεί στον τοίχο και το τραπεζάκι να πάει στην πλησιέστερη αποθήκη αχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε????Εγώ Πάλι αϋπνίες εχω......τις τελευταίες μέρες έχω έντονες καουρες και τάση  για εμετό.....αρχιζω πάλι και γκρινιάζω δε μπορώ....??μάλλον πρέπει να το συνηθίσω μέχρι το τέλος αυτό δεν εξηγείται...

Επίσης σήμερα η μπέμπα μου δε σταματούσε!!!!Ενώ με είχε συνηθίσει να είναι ήρεμη τις περισσότερες ώρες τις μέρες ξαφνικά σήμερα ήταν πολύ δραστήρια!!!Πριν λίγο σταμάτησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...