Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα!!! 

Ακριβώς, ο καιρός πέρασε νερό. Κι εμένα όλοι μου λένε να απολαύσω την εγκυμοσύνη αλλά εγώ ανυπομονώ να πάρω αγκαλιά το μωρο μου. Νομίζω θα καταλάβουμε, εμείς που είναι το πρώτο μας παιδάκι, αφού γεννήσουμε γιατί μας το λένε όλοι αυτό. 

Χθες στις 00:00 έτρωγα πίτσα.... Και όχι από πείνα, αλλά επειδή κάτι με είχε εκνευρίσει. Παλιά δε θα το έκανα ποτέ αυτό!!!! Περιττό να σας πω για τις καούρες που με πιάσανε όλη νύχτα. Χαχα! Ήθελεστα και παθεστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα στην παρέα!!! 

Ακριβώς, ο καιρός πέρασε νερό. Κι εμένα όλοι μου λένε να απολαύσω την εγκυμοσύνη αλλά εγώ ανυπομονώ να πάρω αγκαλιά το μωρο μου. Νομίζω θα καταλάβουμε, εμείς που είναι το πρώτο μας παιδάκι, αφού γεννήσουμε γιατί μας το λένε όλοι αυτό. 

Χθες στις 00:00 έτρωγα πίτσα.... Και όχι από πείνα, αλλά επειδή κάτι με είχε εκνευρίσει. Παλιά δε θα το έκανα ποτέ αυτό!!!! Περιττό να σας πω για τις καούρες που με πιάσανε όλη νύχτα. Χαχα! Ήθελεστα και παθεστα.

χαχα ωχ! τουλαχιστον ευχαριστηθηκες την πιτσα!

σχετικα με τα σαρακοστιανα που λεγαμε χθες επιτρεπεται και ο ταραμας?? μυδια ετσι κ αλλιως δεν τρωω αλλα ολα τα υπολοιπα στο Σαρακοστιανο τραπεζι ειναι τα αγαπημενα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

χαχα ωχ! τουλαχιστον ευχαριστηθηκες την πιτσα!

σχετικα με τα σαρακοστιανα που λεγαμε χθες επιτρεπεται και ο ταραμας?? μυδια ετσι κ αλλιως δεν τρωω αλλα ολα τα υπολοιπα στο Σαρακοστιανο τραπεζι ειναι τα αγαπημενα μου!

https://www.google.gr/amp/s/www.imommy.gr/2018/02/15/kathara-deytera-kai-egkymosynh-oi-trofes-poy-prepei-na-apofygete/amp/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

μπράβο τελειο αρθρο!! Θα τον φαμε και τον ταραμα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ καθαρά Δευτέρα χωρίς ταραμοσαλάτα δεν γίνεται... Χαχαχαχα!!! Τα οστρακοειδή αν και τα λατρεύω, θα κάνω υπομονή λίγο καιρό μέχρι το καλοκαίρι που θα έχουμε γεννήσει! Έχω κάνει λίστα με τα πράγματα που θα φάω όταν με το καλό γεννήσω και επιτρέπονται και στον θηλασμό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Εμ καθαρά Δευτέρα χωρίς ταραμοσαλάτα δεν γίνεται... Χαχαχαχα!!! Τα οστρακοειδή αν και τα λατρεύω, θα κάνω υπομονή λίγο καιρό μέχρι το καλοκαίρι που θα έχουμε γεννήσει! Έχω κάνει λίστα με τα πράγματα που θα φάω όταν με το καλό γεννήσω και επιτρέπονται και στον θηλασμό!!!

χαχα μια απο τα ιδια!! οτι δεν μπορω να φαω τωρα επειδη φουσκωνω κλπ θα τα φαω το καλοκαιρι! και μετα διαιτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Εμ καθαρά Δευτέρα χωρίς ταραμοσαλάτα δεν γίνεται... Χαχαχαχα!!! Τα οστρακοειδή αν και τα λατρεύω, θα κάνω υπομονή λίγο καιρό μέχρι το καλοκαίρι που θα έχουμε γεννήσει! Έχω κάνει λίστα με τα πράγματα που θα φάω όταν με το καλό γεννήσω και επιτρέπονται και στον θηλασμό!!!

Το οτι εχεις κανει λιστα με ξεπερναει χαχαχαχα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, 

αντιθέτως εγώ πρέπει να κάνω λίστα με το τι δεν πρέπει να ξαναφάω όταν γεννήσω , αφού στην εγκυμοσύνη μόνο τα έπιπλα έχουν μείνει άθικτα.. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !!!! τι κανετε???

οντως περασε ο καιρος πολυ γρηγορα για το ποτε μπηκαμε τελικη ευθεια δε το καταλαβαμε!!! εγω βεβαια εχω λιγο ακομα τωρα μπηκα στον 7ο αλλα απο πισω ερχομαι και εγω!!!!! σιγα σιγα θα ετοιμαστουμε και εμεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια !!!! τι κανετε???

οντως περασε ο καιρος πολυ γρηγορα για το ποτε μπηκαμε τελικη ευθεια δε το καταλαβαμε!!! εγω βεβαια εχω λιγο ακομα τωρα μπηκα στον 7ο αλλα απο πισω ερχομαι και εγω!!!!! σιγα σιγα θα ετοιμαστουμε και εμεις!!!!

μαζι ειμστε εμεις οι τελευταιες @anni7 ! πιστευω πως οπως περασε εως τωρα ετσι θα συνεχιζει να περνα γρηγορα ο καιρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!Εγώ πάλι μόλις με το καλό γεννήσω ελπίζω να μου περάσει αυτή η ευαισθησία στο στομάχι να φάω κανονικά!!!!!λίστα δεν έχω κάνει αλλά πολύ καλή η ιδέα!!!!!!Χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

μαζι ειμστε εμεις οι τελευταιες @anni7 ! πιστευω πως οπως περασε εως τωρα ετσι θα συνεχιζει να περνα γρηγορα ο καιρος!

Και εγώ είμαι λίγο πριν από εσάς κορίτσια!!!!26/5 !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

μαζι ειμστε εμεις οι τελευταιες @anni7 ! πιστευω πως οπως περασε εως τωρα ετσι θα συνεχιζει να περνα γρηγορα ο καιρος!

αααα εμεις ειμαστε οι δυο τελυταιες????? εδω θα κανουμε η μια παρεα στην αλλη !!!!! θα εχουνε γεννησει και ολα τα κοριτσια τα αλλα θα μας εχουνε πει ολες τις εμπειριες !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Και εγώ είμαι λίγο πριν από εσάς κορίτσια!!!!26/5 !!

κοντα εισαι και εσυ με μας μαζι τοτε τρεις!!!!!!! χαχαχαχα μαζι κοριτσια στην σηρα αναμονης !!! εγω πητ εχω 31/5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθές πήγα στα γνωστά καταστήματα με ντονατς που ανοίγουν το απόγευμα!Δεν πήγαινα ποτέ!Αλλά τώρα επειδή ήθελα πήγα!Πήρα ένα με κανέλα και ένα με λεμόνι για μένα και με σοκολάτα για το σύζυγό!το μισό με την κανέλα έφαγα μόνο!Θα συνεχίσω σήμερα όμως!!!!

Είχε κόσμο κλασσικά αφού σκέφτηκα να φύγω για να μην είμαι και σε τόσο μικρό χώρο με τόσο κόσμο αλλά προχωρούσε γρήγορα!Μόνο η μπροστινή μου κυρία επέμενε να μου δώσει τη σειρά της βέβαια δεν την πήρα γιατί δεν θα άλλαζε τίποτα θα περίμενα αλλά 6 άτομα!Και μπαίνει ένας κύριος μέσα και με βλέπει και μου λέει "έχεις κοριτσάκι Ε???" Και του λέω ναι!μου λέει φαίνεται από την κοιλίτσα!!το πόσο χάρηκα δεν λέγετε!!Χαχαχαχαχα η χαζη δεν ξερω γιατι αλλα χαρηκα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 γράψε μας κι εμάς τη λίστα... !!! ?

@Vivi35 πεθαίνω!!! Χαχαχα!! 

@marakineos όχι, δεν την ευχαριστήθηκα την πίτσα. Τσάμπα οι θερμίδες νυχτιατικα και οι καούρες... Από τα νεύρα μου την έφαγα. LOL!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

κοντα εισαι και εσυ με μας μαζι τοτε τρεις!!!!!!! χαχαχαχα μαζι κοριτσια στην σηρα αναμονης !!! εγω πητ εχω 31/5

εγω 3-6 αλλα με τον τελευταιο υπερηχο πηγε 27/5! θα δειξει!! ελπιζω μολις ειναι ετοιμα τα μωρακια μας να γεννηθουν μην ταλαιπωρηθουμε πολυ εως τελευταια μερα!

@stasa199 κι εγω αυτο λεω επιστροφη στις διατροφικες μας συνηθειες μετα τη γεννα!πιστευω πως δνε θα μπορεσω να ξαναφαω κανονικα οτι θελω αλλα θα περασει σιγουρα οπως εγινε και με τις αναγουλες κλπ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

κοντα εισαι και εσυ με μας μαζι τοτε τρεις!!!!!!! χαχαχαχα μαζι κοριτσια στην σηρα αναμονης !!! εγω πητ εχω 31/5

Εγώ δεν ξέρω γιατί(ίσως επειδή είναι πολύ χαμηλά από νωρίς και μου λέγε ο γιατρός να προσέχω?) κάποια στιγμή πίστευα πως θα κάνει πιο νωρίς το ντου η μπέμπα!!!Αφού είπα στον Άντρα μου μες Απριλίου να τα έχουμε όλα έτοιμα!βέβαια τώρα δεν ξέρω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Εχθές πήγα στα γνωστά καταστήματα με ντονατς που ανοίγουν το απόγευμα!Δεν πήγαινα ποτέ!Αλλά τώρα επειδή ήθελα πήγα!Πήρα ένα με κανέλα και ένα με λεμόνι για μένα και με σοκολάτα για το σύζυγό!το μισό με την κανέλα έφαγα μόνο!Θα συνεχίσω σήμερα όμως!!!!

Είχε κόσμο κλασσικά αφού σκέφτηκα να φύγω για να μην είμαι και σε τόσο μικρό χώρο με τόσο κόσμο αλλά προχωρούσε γρήγορα!Μόνο η μπροστινή μου κυρία επέμενε να μου δώσει τη σειρά της βέβαια δεν την πήρα γιατί δεν θα άλλαζε τίποτα θα περίμενα αλλά 6 άτομα!Και μπαίνει ένας κύριος μέσα και με βλέπει και μου λέει "έχεις κοριτσάκι Ε???" Και του λέω ναι!μου λέει φαίνεται από την κοιλίτσα!!το πόσο χάρηκα δεν λέγετε!!Χαχαχαχαχα η χαζη δεν ξερω γιατι αλλα χαρηκα πολυ!

Κι εμένα μου συνέβη!! Μια κοπέλα είδε την κοιλιά μου και μου είπε το ίδιο! Τέλειο; 

Αχ!! Μα οι άλλοι 5 μπροστά δε φιλοτιμηθηκαν να σου δώσουν τη θέση τους;;; Ντροπή!!! Εγώ πλέον διεκδικώ κανονικά. Αφού δεν καταλαβαίνουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

εγω 3-6 αλλα με τον τελευταιο υπερηχο πηγε 27/5! θα δειξει!! ελπιζω μολις ειναι ετοιμα τα μωρακια μας να γεννηθουν μην ταλαιπωρηθουμε πολυ εως τελευταια μερα!

@stasa199 κι εγω αυτο λεω επιστροφη στις διατροφικες μας συνηθειες μετα τη γεννα!πιστευω πως δνε θα μπορεσω να ξαναφαω κανονικα οτι θελω αλλα θα περασει σιγουρα οπως εγινε και με τις αναγουλες κλπ!

Και εγώ έχω αυτή την αίσθηση η αλήθεια είναι αλλά νομίζω πως μετά θα περάσουν όλα!!!!!!!! @Angelmammy Εγώ μια φορά το έπαθα αυτό από τότε δεν ξέρω αν θα ξανα φάω πίτσα!!!!Είναι θάνατος!πίτσα σκόρδο γλυκά και τομάτα  με τσακίζουν!δεν τα πλησιάζω πλέον!Και στα φαγητά μόνο αλάτι και πιπέρι!άντε και κρεμμύδι τίποτα άλλο δεν αντέχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Εγώ δεν ξέρω γιατί(ίσως επειδή είναι πολύ χαμηλά από νωρίς και μου λέγε ο γιατρός να προσέχω?) κάποια στιγμή πίστευα πως θα κάνει πιο νωρίς το ντου η μπέμπα!!!Αφού είπα στον Άντρα μου μες Απριλίου να τα έχουμε όλα έτοιμα!βέβαια τώρα δεν ξέρω !

κοιτα επειδη ειχα την κουμπαρα μου ετσι απο πολυ νωρις χαμηλα και τις ελεγε προσεχε γεννησε μια μερα πριν την πητ της οποτε!!!!!!!!!!! μην το σκεφτεσαι οταν ειναι να ερθει θα ερθει αλλωστε στο τελος τα μωρακια ετοιμα ειναι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@Madi85 γράψε μας κι εμάς τη λίστα... !!! ?

@Vivi35 πεθαίνω!!! Χαχαχα!! 

@marakineos όχι, δεν την ευχαριστήθηκα την πίτσα. Τσάμπα οι θερμίδες νυχτιατικα και οι καούρες... Από τα νεύρα μου την έφαγα. LOL!

 

χμ καταλαβα! τζαμπα οντως τοτε! τωρα θα το ξερεις για την επομενη φορα για να κρατηθεις! εγω οταν ζηλευω κατι και ειναι βραδυ τρωω ισα ισα 2 μπουκιες απο του συζυγου! θα ηθελα να το φαω ολο αλλα ξερω οτι θα υποφερω, εμενα απο τα νευρα με πιανουν κλαματα ενω δεν το ειχα πριν!

@stasa199 ωωωω τι ωραια !! ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Κι εμένα μου συνέβη!! Μια κοπέλα είδε την κοιλιά μου και μου είπε το ίδιο! Τέλειο; 

Αχ!! Μα οι άλλοι 5 μπροστά δε φιλοτιμηθηκαν να σου δώσουν τη θέση τους;;; Ντροπή!!! Εγώ πλέον διεκδικώ κανονικά. Αφού δεν καταλαβαίνουν... 

Καλα είχε πολύ πλάκα αφού μετά μέχρι να φτάσω σπίτι χαμογελούσα σαν την χαζή!!!

 

Δεν είπαν τίποτα!δεν πειράζει λέω σε λίγο που θα φαίνεται ακόμα πιο καλά ελπίζω να μην  χρειαστεί να το λέω!Αλλά επειδή ακόμα μπορώ δεν το κάνω μετά που δεν θα μπορώ δεν θα είμαι τόσο χαζή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια χορτενω παρα πολυ ευκολα δλδ τρωω και μετα απο λιγο ειμαι ηδη χορτατη και εννοοιτε αποφυγω τα βαρια δε μπορω καθολου !!!! παω ψητα,βραστα και φουρνου τα αλλα ε τα μπορω απο την αρχη δλδ δε τα μπορουσα!!! εχω και μπροστα και ψηλα τον πλακουντα και με πιεζει απο πολυ νωρις και ισως και για αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

χμ καταλαβα! τζαμπα οντως τοτε! τωρα θα το ξερεις για την επομενη φορα για να κρατηθεις! εγω οταν ζηλευω κατι και ειναι βραδυ τρωω ισα ισα 2 μπουκιες απο του συζυγου! θα ηθελα να το φαω ολο αλλα ξερω οτι θα υποφερω, εμενα απο τα νευρα με πιανουν κλαματα ενω δεν το ειχα πριν!

@stasa199 ωωωω τι ωραια !! ❤️ ❤️

Τώρα προσέχουμε για τις καούρες και τα κιλά και μετά θα προσέχουμε για να χάσουμε τα κιλά. Ουφου! 

Κλάματα κι εμένα με πιάνουν από τα νεύρα μου. Αλλά εγώ το είχα απο πάντα. 

@stasa199 θα συμφωνήσω με την @anni7. Μην το πολυσκεφτεσαι. Όταν θα είναι να έρθει θα έρθει η ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...