Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπαχαλοσυζητηση!!!


Rosemary

Recommended Posts

@KONSTANTIA μια απ'τα ιδια κι εμεις! Δε νιωθουμε ιδιαιτερα ξεκουραστοι, γιατι ως γνωστον οι διακοπες με μωρα δεν ειναι και πολυ ξεκουραστες (δηλαδη το αραζω στην παραλια και διαβαζω το βιβλιαρακι μου ή κανω ηλιοθερπεία δεν παίζει!) Ωστόσο χαρήκαμε ο ένας τον άλλο, κάναμε τις βουτιες μας και ο μικρος κατευχαριστηθηκε να παιζει με τακουβαδακια του στην αμμο! Θαρραλέος ο μικρός σου, κολυμπάει κιολας μονος του;; Εμένα νιωθει μια ανασφαλεια ακομα, θελει να μαστε αγκαλιτσα! Θα αλλαξε τελείως η φατσούλα του τωρα με το καινουριο κουρεμα, ε; Ουτε κι εμεις τα χουμε κοψει ακομα τα μαλλια του! Πως αντεδρασε αλήθεια; Συνηθως τα περισσοτερα μωρακια τα βλεπω και κλαινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Vivi.Nik. παρόλο που περίμενα να αντιδράσει άσχημα στο κούρεμα, τον βάλαμε στο καρεκλάκι του και η νύφη μου με υπομονή και λίγο καλόπιασμα τον κατάφερε και τον έκανε αγοράκι! Την επόμενη φορά πιστέυω θα είναι πιο εύκολο! Καλύτερα να φοβούνται και λίγο τα μωράκια, δεν χρειάζεται να είναι τόσο ριψοκίνδυνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Βλέπω μαζευόμαστε σιγά σιγά!

Οι διακοπές μας ένα δράμα. Τέτοια κούραση!!!! Η μικρή αε μια μόνιμη υπερένταση. Ίσως είναι από τ λίγα παιδιά π δ ξεραίνονται μετά τ μπάνιο στη θάλασσα. Επίσης όταν αλλάζουμε χώρο ενθουσιάζεται τόσο πολύ που είναι σε μια μόνιμη κίνηση - παλαβομαρα. 5 μέρες πήγαμε όλες κ όλες Κ κάποιος μας μουτζωσε γτ αρρώστησε κιόλας η καημένη. Πυρετό κ διαρροιες. Ευτυχώς ο πυρετός κράτησε ούτε 24ωρο. Αλλά Πήρα με ειδικό γάλα για τις διαρροιες το οποίο στην αρχή δ έπινε με τπτ. Κόπηκε η όρεξη της. Μου τ ματιασαν τ παιδάκι μου τι μπούτια είναι αυτά κ τι μπούτια είναι αυτά. Ευτυχώς από χθες επανήλθε η όρεξη της άλλα προσέχουμε βασικά κάνουμε διατροφή ειδική. 

Κατά τ άλλα της άρεσε πάρα πολύ η θάλασσα. Ενθουσιαστηκε με τ αωσιβιο swimming trainer. Κολυμπούσε μόνη της δ ήθελε καθόλου αγκαλιά πράγμα πολύ ξεκούραστο για έμας μέσα στη θάλασσα. 

Ακόμη κορίτσια δ περπατάει μόνο του το στρουμπουλο μου 12.5 μηνων. Είναι λίγο ταμπέλα μάλλον. Είναι κ βαριουτσικια.

@KONSTANTIA μου αλλο παιδάκι ε; δ αλλάζουν παρά ποκυ όταν κουρευονται; κ γω θέλω να την πάω κπ στιγμή γτ στη βάφτιση ο πάπας της έκανε κάτι ψαλίδιες όνειρο κ μεγαλώνουν όπως μα ναι. Λιγο να τα συμμαζέψουμε να μακραινουν ομοιόμορφα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου, λυπάμαι για την ταλαιπωρία σας! Περαστικά να είναι και σε 2 βδομάδες δεν θα τα θυμάσαι! Εμένα έχει μεγαλώσει πια και κόψαμε τον ενδιάμεσο ύπνο και κοιμόμαστε 2-3 ώρες για μεσημέρι και πέφτει σαν τούβλο, με ή χωρίς θάλασσα. Μετά απο θάλασσα βέβαια κοιμάται σχεδόν στον αέρα προς την κούνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni κορίτσι μου γλυκο τι κριμα που ταλαπωρηθηκατε ετσι ολοι σας... Περαστικά στο στρουμπουλακι σου ? Να μου την φιλησεις!

@KONSTANTIA και ο δικος μου μια φορά τη μερα κοιμάται πλεον το πολυ για ενα δυωρο! Αλλα στις διακοπες τον επαιρνε ο ύπνος κατευθείαν μετα τη θαλασσα στο αυτοκινητο κ οταν φταναμε ξυπναγε κ χανοταν ετσι ο μεσημεριανος υπνος στο δρομο! Οποτε μετα χαναμε κ εμεις την απογευματινη ξεκουραση! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το φθινόπωρο σκέφτομαι, κορίτσια, και τρέμω! Τώρα πάμε κούνιες, θάλασσες, βόλτες! Μετά τι θα τα κάνουμε τα δόλια τα μωρά μας? Πως θα περνάνε την ώρα τους? Θα ξεκινήσει και το κρύο και θα μας φάει η κλεισούρα και οι παιδότοποι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισχύει! Εμείς παμε δυο βόλτες στανταρ καθε μερα πρωι και απόγευμα και αν καθυστερήσουμε λίγο πηγαινει στην πορτα κ τραβαει τα κλειδια! 

Πως θα κλειστουμε μετα στο διαμερισμα δεν ξερω! Αν και στην Αθήνα σπανια κανει τοσο κρυο ή βρεχει, για να μη μπορούμε να βγουμε! Και οι επισκεψεις σε αλλα σπιτια με παιδακια επισης βοηθανε! Αλλο περιβάλλον, αλλα παιχνιδια! Νεες ανακαλύψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. η βροχή είναι το πρόβλημα παρά το κρύο. Επίσης είναι το θέμα των ιώσεων που θα κάνουν την εμφάνισή τους κάποια στιγμή οπότε θα πέσει τρελή απομόνωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA @Vivi.Nik. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Αφήστε τ χειμώνα τον σκέφτομαι κ γω. Κ μεις έτσι πρωί απόγευμα εξω. Ευτυχώς έχω μια δυο φίλες με μικρά παιδάκια αρκεί να μην είναι άρρωστα. Θα χει ξεπεταχτει ακόμη λίγο η μικρή θα παίζουν πιο καλα. Της αρέσουν τα παιδάκια. Οι μοναδικές στιγμές π ειναι ήσυχη είναι όταν έχουμε κ αλλο παιδάκι στην παρέα.

Και μένα μια φορά κοιμάται μέσα στη μερα τ μεσημέρι. Συνήθως δίωρο. Αλλά όπως λεει κ η vivi αν την παρει ο ύπνος στο αυτοκίνητο κλαφτα μετά. Δ ξανά κοιμαται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δουλευω εξ αποστασεως, φετος λιγο παραπανω ωρες... Θα ερχεται μια φιλη και θα προσεχει τον μικρο τις ωρες που θα δουλευω, καθε απογευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ @KONSTANTIAμου ξεκινάω τον Οκτώβρη. Η μικρή θα χει ξεπεταχτει εντελώς 14 μηνων θα είναι. Αλλά έχουμε ένα θέμα με τ υπνο θεκει μόνο εμένα. Οπότε ξεκινάει εκπαίδευση ο μπαμπάς της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Μανούλες, την βοήθειά σας! Εσείς που περνάτε περισσότερο χρόνο με τα παιδιά σας, πείτε καμιά ιδέα για παιχνίδι! Δεν εννοώ να πάω να αγοράσω από τα jumbo, εννοώ κάποια παιχνίδια με τα οποία τα κρατάτε απασχολημένα για λίγη ώρα! Φυσικά βαριέται τα ίδια και τα ίδια παιχνίδια, μαζέυω μερικά και τα κρύβω και τα εμφανίζω μετά από έναν μήνα π.χ και κάπως παίζει. Εμένα ο μικρός μου κάθε μέρα από Δευτέρα έως Παρασκευή την μισή μέρα την περνάει σε κάποια γιαγιά οπότε εκεί έχουν άλλα παιχνίδια. Όταν όμως είμαστε μαζί πρέπει να παίζουμε με κάτι και να περνάμε την ώρα μας. Εκπέμπω SOS!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθε και η δική μου σειρά Επιτέλους μετά από 41 εβδομάδες... Αύριο κορίτσια θα αντικρύσω αυτό το πλάσμα που κυκλοφορεί, περιστρέφεται και χοροπηδάει σαν cheerleader μέσα μου !!! Η περιέργεια μου απερίγραπτη... Μου φαίνεται απίστευτο ότι θα την αποχωριστώ! Θα την βλέπω πια... Ουάου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MaryLoo είπε:

Ήρθε και η δική μου σειρά Επιτέλους μετά από 41 εβδομάδες... Αύριο κορίτσια θα αντικρύσω αυτό το πλάσμα που κυκλοφορεί, περιστρέφεται και χοροπηδάει σαν cheerleader μέσα μου !!! Η περιέργεια μου απερίγραπτη... Μου φαίνεται απίστευτο ότι θα την αποχωριστώ! Θα την βλέπω πια... Ουάου 

Με το καλό!!! Εύχομαι να έχεις έναν πανεύκολο τοκετό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε; πως είναι τα μικρά σας; μεγαλώνετε κ σεις μικρά ταρζανακια;

Με χει βγάλει οφ η μικρη. 13 μηνών πλέον κ σταματημό δ έχει. Σκαρφαλώνει στο τραπεζάκι, στον καναπέ, παντού. Παίρνει φορά κ προσπαθεί να ανέβει πάνω στην πλάτη τ καναπέ κ να πέσει από πίσω στο κενό! Είναι πολύ ζημιαρα.  Το μυαλό της μονίμως στην σκανδαλιά. Καθόμαστε στον καναπέ πετάει τα πάντα κάτω. Ότι έχει πάνω Δηλαδή, τηλεκοντρόλ, κινητό, τ νερό της, τ καλαθάκι με τις πάνες μωρομαντηλα κτλ. Σκορπάει μονίμως τα παιχνίδια ρης χωρίς να παίζει με τιποτα. Γενικότερα τα πετάει όλα κάτω. Κοινώς δημιουργεί ένα χαος. Έχω βαρεθεί να μαλώνω. Όχι ότι με ακούει βέβαια. Σταματημό δ έχει αυτό τ παιδί όλη μέρα. Από την ώρα π ξυπνάει ως τις 12 τ βράδυ π επιτέλους κοιμάται σταματημό δ έχει. Ευτυχώς κοιμάται μια δυο ώρες τ μεσημέρι.

Να φανταστώ τα ίδια περνάτε κ σεις ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια τι κανετε; πως είναι τα μικρά σας; μεγαλώνετε κ σεις μικρά ταρζανακια;

Με χει βγάλει οφ η μικρη. 13 μηνών πλέον κ σταματημό δ έχει. Σκαρφαλώνει στο τραπεζάκι, στον καναπέ, παντού. Παίρνει φορά κ προσπαθεί να ανέβει πάνω στην πλάτη τ καναπέ κ να πέσει από πίσω στο κενό! Είναι πολύ ζημιαρα.  Το μυαλό της μονίμως στην σκανδαλιά. Καθόμαστε στον καναπέ πετάει τα πάντα κάτω. Ότι έχει πάνω Δηλαδή, τηλεκοντρόλ, κινητό, τ νερό της, τ καλαθάκι με τις πάνες μωρομαντηλα κτλ. Σκορπάει μονίμως τα παιχνίδια ρης χωρίς να παίζει με τιποτα. Γενικότερα τα πετάει όλα κάτω. Κοινώς δημιουργεί ένα χαος. Έχω βαρεθεί να μαλώνω. Όχι ότι με ακούει βέβαια. Σταματημό δ έχει αυτό τ παιδί όλη μέρα. Από την ώρα π ξυπνάει ως τις 12 τ βράδυ π επιτέλους κοιμάται σταματημό δ έχει. Ευτυχώς κοιμάται μια δυο ώρες τ μεσημέρι.

Να φανταστώ τα ίδια περνάτε κ σεις ε;

Χαχα κοριτσι μου υπομονή.. έτσι ηταν η μεγάλη μου, απο τοτε που άρχισε να μπουσουλάει μεχρι και σήμερα το πρωί έτσι ειναι και θα συνεχίσει να ειναι!! Πήγαμε στον παιδικό και μου λένε ειναι αρκετά ζωηρή πως δεν την φέρατε νωρίτερα στον παιδικό χαχαχαχα.... εχει ισυχια πλέον τα πρωινά αλλα εχω την μπεμπα που εχει κάνει το στήθος σκουλαρικη και παλι δεν μπορω να κάνω καμία δουλειά!!! Ακομα δεν εχω μαγειρέψει ξανά απο την μέρα που γέννησα και πέρασαν 26 ημέρες!! Θέλει υπομονή...

@KONSTANTIA αν δεν κάνω λαθος είστε περίπου 1,5 χρόνων, ε?? Ε πλέον μπορεις να του δωσεις μπλοκ με κηρομπογιές να ζωγραφίσει.. κάνει παρα πολυ καλο η ζωγραφική σε αυτήν την ηλικία!!!  Αν δεν το έχετε κάνει ήδη φυσικά, αλλιώς μπορείτε να αρχίσετε να διαβάζετε παραμυθάκια.. εχει πολλά για την ηλικία του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου σε νιώθω, έχω έναν ταλιμπανάκι 21 μηνών και ξέρω τι θα πει "δεν μένει τπτ όρθιο στο σπίτι". Εσύ έχεις και κορίτσι που σε γενικές γραμμές είναι πιο ήρεμα. Αλλά μάλλον υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...

@Mama2015 οι κηρομπογιές είναι κάτι που σκέφτηκα και εγώ να πάρω αλλά φοβάμαι ότι πρέπει να είμαι δίπλα του όταν παίζει με αυτά αλλιώς θα μου κάνει το σπίτι δημόσιο ουρητήριο. Επίσης φοβάμαι μην τις βάλει και στο στόμα γιατί με κιμωλίες που παίζουμε κάνει κάτι απόπειρες αλλά του λέω κατευθείαν όχι. Για παραμύθια που λες, καλά είναι - δεν λέω, αλλά παιδιά σαν τον γιό μου θέλουν πιο πολύ δράση. Σε ένα σημείο αν κάτσει 10 λεπτά είμαι ευχαριστημένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA αυτό για τα κορίτσια είναι μύθος. Πάντα ήταν ζωηρη αλλα πλέον έχει παρά γίνει. Έκτος του ότι σκαρφαλώνει παντού κ δ μπορώ να πάω ούτε στην τουαλέτα π λέει ο λόγος από όπου περνάει δημιουργεί ένα μικρό χάος. Ο μπαμπάς μου όταν πάει σπίτι τους λέει ότι τ κάνει σαν να πέρασε ο τυφώνας Ελενα!

@Mama2015 26 ημερών μόλις κ θέλεις να κάνεις έστω κ ένα μαγείρεμα; πολύ αισιόδοξη σε βρίσκω με ένα νήπιο κ ένα βρέφος χαχαχ. Να σ ζήσουν τα κοριτσάκια Σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες!!! Μου λειψατε!! Εμεις  εξιμησι σχεδον μηνων με 2 δοντακια! ξεκινησαμε στερεες κ στουμπωσαμε!!

Ασχετο αλλα εχω σταματησει να μπαινω στο φορουμ γιατι απο το κινητο μου, απλα κολλαν τα παντα  ενω σε αλλες σελιδες μπαινω κανονικα. (καντε κατι επιτελους).

Σας φιλωωωωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/9/2018 at 11:27 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Diwni μου σε νιώθω, έχω έναν ταλιμπανάκι 21 μηνών και ξέρω τι θα πει "δεν μένει τπτ όρθιο στο σπίτι". Εσύ έχεις και κορίτσι που σε γενικές γραμμές είναι πιο ήρεμα. Αλλά μάλλον υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...

@Mama2015 οι κηρομπογιές είναι κάτι που σκέφτηκα και εγώ να πάρω αλλά φοβάμαι ότι πρέπει να είμαι δίπλα του όταν παίζει με αυτά αλλιώς θα μου κάνει το σπίτι δημόσιο ουρητήριο. Επίσης φοβάμαι μην τις βάλει και στο στόμα γιατί με κιμωλίες που παίζουμε κάνει κάτι απόπειρες αλλά του λέω κατευθείαν όχι. Για παραμύθια που λες, καλά είναι - δεν λέω, αλλά παιδιά σαν τον γιό μου θέλουν πιο πολύ δράση. Σε ένα σημείο αν κάτσει 10 λεπτά είμαι ευχαριστημένη!!!

Αααα το σφουγγάρι και το βετεξ για τον τοίχο θα σου γίνουν επέκταση του χεριού σου!!!!! Σχετικα με το να μην τα τρώει θα κάθεσαι μαζί του και δεν θα τον αφήνεις.. πες οτι ειναι μπλιαχ κανε και έκφραση χαχα και μπορεί να το πιάσει το νόημα ? 

 

@Diwni τι να κάνω η ερμηηηη... εντάξει η αλήθεια ειναι οτι εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά που το πρωί λείπει η μεγάλη!! Εχει φοβερή ησυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναμαζευτηκαμε βλεπω και χαιρομαι!

@Diwni μου τη φαση τα πεταω όλα κατω, για να δω τι ηχο κανουν κλπ την περασαμε κ εμεις κ σιγα σιγα εξασθενει, αν αυτο σε παρηγορει! Ειναι κουραστικα τα ζωηρα παιδάκια, αλλα τα αγαπω! Θέλουν να εξερευνησουν τον κοσμο! Τι να κάνουν κι αυτα; ? Συνεχως ξεπροβάλλει κατι καινουριο και συναρπαστικο! Ο δικός μου τρελαινεται να φτιαχνει πυργους με το οτιδηποτε, κυπελλακια, κουτακια, μπουκαλια... Επίσης εχει γινει εξπέρ στο να αδειαζει ντουλαπια! Μετα βεβαια καποια τα ξανατοποθετει στη θεση τους! Τα υπολοιπα μενουν στο πάτωμα.... 

@KONSTANTIA εχετε δοκιμάσει να παιξετε με τουβλακια lego? Ειναι επισης πολυ δημιουργικη απασχόληση.... μπαλα; επικινδυνη μεσα στο σπιτι ε; μηπως του αρεσουν τα τρενακια; εμεις την βρισκουμε να φτιάχνουμε πιστες κ να βαζουμε το τρενο να παει βολτα, να κανει σταση για να παραλαβει επιβατες κλπ κλπ. Εχει ενθουσιαστει που του λεω κ για το φαναρι κ τι σημαινει το κάθε χρωμα...  μουσικη κ χορος; ποδηλαταδα εξω; αν κ φανταζομαι σκεφτεσαι περισσότερο πως να τον απασχολήσεις στο σπιτι.... οταν σταματησει να βαζει στο στομα πολυ ωραιες ειναι κ οι πλαστελινες τυπου play doh... playmobil? Αν σκεφτω κ κατι αλλο θα σου πω....

@Rosemary καλως την! Θα αλλαξε πολυ η φατσουλα της μικρης σου με τα δοντακια τωρα ε; Τι εχετε δοκιμασει ως τωρα απο στερεες; Ρε συ... το ιδιο πρόβλημα εχω κ εγω με το φορουμ, απ το κινητο δεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mama2015 Πως τα πηγατε με την προσαρμογη στον παιδικο; 

Φανταζομαι θα αγχωνεσαι τωρα κ με τις ιωσεις με το βρεφακι στο σπιτι.. παντα το σκεφτόμουν αυτο, γιατι συνηθως οταν το ενα αδερφακι γεννιέται το αλλο εχει ηδη ξεκινησει συνηθως σχολείο...  Ο θηλασμος βέβαια κανει θαυματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. τη φάση π τα πετάει όλα κάτω για να δει τι θόρυβο κάνουν την περάσαμε προ πολλού. Τώρα τα πετάει από άποψη. Δεν τα πετάει ένα ένα άλλα όλα μαζί σαν σίφουνας. Γενικότερα ρης αρέσει τ χαος. Ταιριαζω τα ριχταρια κ πάει επίτηδες κ τα ξεστρωνει. Χθες ο άντρας μ διπλωσε τ σεντόνι κ τ έβαλε στο κρεβάτι μας. Πήγε τ πήρε κ τ πέταξε κάτω. Όλη μέρα κάτι κάνει. Σήμερα κοιμήθηκε πριν λίγο. Στις 12.30 δηλαδή. Από τις 5.30 τ απόγευμα π ξύπνησε δ σταμάτησε να κάνει μαιμουνιες. Πόσο ωραία τα παιχνίδια π περιγράφεις; Η δικιά μ δ κάθεται να παίξουμε με τιποτα. Έχουμε αυτό τ κουτί π βάζεις μέσα τα σχήματα Εγώ της δείχνω αυτή τ ανοίγει τα παίρνει κ τα πετάει. Έχουμε τ στύλο π βάζεις τους κυλίνδρους τ ένα πάνω στον άλλον. Όχι μόνο δ κάθεται να τ κάνουμε μαζί άλλα άμα με δει να τ τακτοποιω πάει κ τ αναποδογυριζει να πέσουν όλοι κάτω. Γενικότερα είναι μέσα στην παλαβομαρα. Αν θες να την απασχολήσεις με κατο για 5 λεπτα δώσε ρης ένα κουτί με πράγματα να τα βγάζει ένα ένα. 

Αλλά ειναι κ οι στιγμές π έρχεται κ τυλίγει τα στρουμπουλα χεράκια ρης στο λαιμό μ κ με σφίγγει κ τρίβει τ κεφαλι της στα μαλλιά μ που απλά λιώνω. Κ εκεί π θέλω να τη δερνω όλη μέρα ( χαριτολογώντας παντα τ λέω δ τ εννοω) τη γεμίζω με φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...