Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπέρασμα αυχενικής διαφάνειας!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Μόλις γύρισα απο το Αττικό που έκανα την Αυχενική Διαφάνεια.

Να σας πω την αλήθεια, και την μεγάλη μου αμαρτία, πήγα ελπίζοντας βουβά να μάθω το φύλλο του παιδιού... πήγα επίσης αρκετά αγχωμένη γιατι φοβόμουν μήπως μου πουν "λυπάμαι... δεν βλέπουμε καρδιακή λειτουργία...."

Θέλω να σας πώ, ένα πράγμα, και αυτο απο την καρδιά μιας πολύ ματαιόδοξης μέλουσα μανούλα, που θέλει κοριτσάκι.

τρείς είναι οι πιό σημαντικές γραμμές της εξέτασης κορίτσια και τις παραθέτω:

Ευρήματα: ΖΩΝΤΑΝΟ ΕΜΒΡΥΟ (!!κλάψ!!)

κοιλιάκό τοίχωμα, στομάχι, ουροδόχος κύστη, νεφρα, σπονδ. στήλη και καρδιά ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ (!!!κλάψ!!!)

ανω άκρα: ΟΡΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΎΟ

κάτω άκρα: ΟΡΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ

Αυτά είναι που με έκαναν άλλο άνθρωπο απο σήμερα. Όλα αυτα είναι το παιδάκι μου!!!!

Τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου. Όλες με τέτοια αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!! κΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΡΟΥΣΕ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΚΡΑΝΙΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΥΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΠΩΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΥΓΕΙΗ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Οτι το μέλλον του κόσμου ολόκληρου βρίσκεται μέσα στην καθε μια μας.

Οτι το δικο σας παιδί, ή το δικό μου, μπορεί να είναι αυτό που θα βρει την θεραπεία για τον καρκίνο

Οτι το δικό σας παιδί, όπως και το δικό μου, θα μας κάνει να κλαίμε με μαύρο δάκρυ στην πρώτη σχολική γιορτή όταν θα μας ψάχνει σηκωμένο στις μύτες των ποδιών μέσα στο πλήθος να δει αν είμαστε εκει και κοιτάμε.

Οτι είναι πολύ λίγα τα πράγματα που έχουν σημασία απο την στιγμή που η ζωη ξεκινάει απο εμάς και το θαύμα της έχουμε μόνο εμείς το χάρισμα να το ζήσουμε.

Πολύ κλάμα έχω ρίξει.....

και κάτι για να γελάσουμε... πολύ διάολάκι ήταν το παιδάκι, δεν καθόταν σε μια μεριά και έκανα μια ώρα και ένα τέταρτο υπέρηχο για να το πετύχει ακίνητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenica

poly wraia perigrafi...

Twra me ekanes na anypominw perissotero

gia tin auxeniki...

Kai exw akoma 2 ebvomades...

((se akolouthw!))

Xarika poly pou ola pigan kala

kai sou euxomai panta toso teleia

apotelesmata!!!

Proswpika den thelw kan na mathw to fyllo

tou mwrou mou, ws na gennisw,

alla esena sou euxomai ena

gero-gero-gero bebaki... -----xwris tsoutsounaki---- xixi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΗΝ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟ ΧΑΣΑΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ .ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ DOMENICA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera...

Egw paw aurio na mou poun ti tha kanw sigourotata...:) :) :)

Euxwme se oles sas ola na sas pane TELEIA...:)B):)

Egw tha sas pw ta nea mou aurio...

Ypomoni,ksekourasei,ki prwsoxei kai ola tha sas pane kala...:)

Kai min anisixeite gia tipote....

O theos einai panta mazi mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ. ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΛΕΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΛΙΤΣΑ ΜΑΣ.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πήρα τα αποτελέσματα και του PAPP-A

Για τρισωμια 18 1:10000

Για τρισωμία 21 1:14595

και τώρα περιμένω να περάσει η ώρα γιατι ραντεβού με τον γιατρό μου έχω 10:45 το βράδυ:(

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και εγώ θα κάνω την αυχενική διαφάνεια σε μια βδομάδα και έχω πολύ αγωνια και φοβάμαι λίγο...

Ευχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά και να γεννηθούν τα μωρά μας με υγεία!!

Και εγω κοριτσάκι προτιμώ ..πειράζει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΟΜΕΝΙΚΑ,ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ!ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!ΑΧ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..!

ΜΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenica καλησπερα και απο εμενα

Εγω θα παω μεθαυριο τη Δευτερα 26 Ιανουαριου στο Ιασω να κανω αυχενικη διαφανεια και το τεστ το papp-a και δεν σου κρυβω οτι και εγω παω με μια κρυφη ελπιδα μηπως μου πουνε το φυλο αλλα και με αρκετο αγχος οτι το νινακι μου θα ειναι υγειες και μια χαρα.

Μηπως μπορεις να μου πεις αν σου φωσανε dvd και τι ακριβως σου δειξανε και ποσο καθαρα το βλεπεις το μωρο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LILAKI ΤΟ ΜΩΡΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ!!!!!!

ΣΟΥ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΟΘΟΝΗ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΖΕΥΕΙΣ Κ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΝΑΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΛΕΣ... ΜΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ?

ΧΑΧΑΧΧΑ..

ΤΟ ΓΥΡΝΑΝ ΑΠΟ ΔΩ, ΤΟ ΓΥΡΝΑΝ ΑΠΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ (ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΕΙΡΟ ΧΩΡΟ)... ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ..

ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙΣ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΤΣΙ...

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑ

(ΟΣΟ ΓΙΑ DVD ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Στην αυχενική διαφάνεια δεν νομίζω ότι δίνουν dvd, γιατί δεν κάνουν έγχρωμο υπέρηχο...Στο Ιασώ που έκανα και εγώ την αυχενική, δεν μου έδωσαν dvd...

Στον υπέρηχο β'επιπέδου μου έδωσαν dvd και έγχρωμες φωτογραφίες, αλλά δεν τον έκανα στο Ιασώ και δεν ξέρω άν και εκεί κάνουν το ίδιο...

Καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ...Σε ευχαριστω παρα πολυ...

Εχω μια αγωνια και θελω τοσο πολυ να δω τη φατσουλα του ....Δεν ξερω, αλλα εχω μια υποψια οτι θα ειναι ιδιο ο πατερας του και οτι...θα ερωτευτω τον ιδιο αντρα δυο φορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ!!!:laugh: :silly: :laugh: :silly: :silly: :laugh:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΟΜΕΝΙΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ?ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΩΡΟ...ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΡΚΕΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑΠΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ 100%ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι είναι όπως μου τα είπες...

Φαινόταν προφιλ ένα μωρό σε μικρογραφία, μόνο που είχε μεγάλο κεφαλάκι και φουσκωμένη κοιλια γιατι ακόμα ήταν ανομοιόμορφα το κεφάλι με το σώμα. Απο δω και μπρος είπε ο γιατρός οτι θα μεγαλώνει το σώμα περισσότερο μέχρι να ισοσκελιστούν

Στο ιατρείο του που πήγα μετα την αυχ. διαφάνεια, είδε ένα μικρό μικρό μικρό μικρό σιμαδάκι ανάμεσα στα πόδια..

το είδα και εγω δηλαδή όχι μόνο αυτος.....

Και μάλλον είναι αγοράκι.

Αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμα.

Είδωμεν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα πάλι κορίτσια μου!

Ειμαι τόσο χαρούμενη...!

Πήγαμε να κάνουμε την εξέταση της αυχενικής διαφάνειας και μας είπε ο γιατρός ότι το νινί μας είναι μια χαρά φυσιολογικό σε όλα του και ....

όταν τον ρώτησα για το φύλο αν βλέπει τίποτα μου είπε ότι έχουμε αγορακι!!!!

Από το πρωί που πήγαμε δεν έχω συνέλθει ακόμη...

Καθότανε ο κύριος ξαπλωτός με το ένα χεράκι του πίσω από το κεφαλι του αραχτός και τον έβλεπα προφιλ και σας ορκίζομαι ότι όταν είδα τη φατσούλα του έτσι ραχάτικη, σαν να έβλεπα τον άντρα μου ξαπλωμένο να βλέπει ποδόσφαιρο!

Μετά άλλαξε διάφορες στάσεις σε μία εκ των οποίων έβαζε και το χεράκι του στο στόμα.!!Μια τρέλλα, μια συγκίνηση ανεπανάληπτη...

Ο γιατρός μου δεν μπόρεσε να παρίσταται στην εξέταση αυτή και ήταν μόνο ο γιατρός που μας έκανε τον υπέρηχο και τον ρώτησα:"γιατρε μπορείτε να μας πείτε και το φύλο ή είναι το παιδί πολύ μικρό;"

και μου απαντάει:"το παιδί μικρό ειναι, εγώ ομως αγόρι βλέπω..."

Και δώστου τα δάκρυα της μανας να τρέχουν γιατί ήμουν σίγουρη ότι ήταν αγόρι εξ αρχής για αυτό το παιδί...

Ρώτησα το γιατρό μου βέβαια αν έπρεπε να δώσω βάση σε αυτό και μου είπε ότι αυτοί οι υπερηχογραφιστές βλέπουν εκατοντάδες έμβρυα σε αυτή την εξέταση καθημερινα και ότι μπορουν να ξεχωρίσουν και αν δεν ήταν σίγουρος για αυτό που έβλεπε δεν θα μας το έλεγε και καθόλου.

Καταρχήν χάρηκα πάρα πολύ και μου έφυγε ένα άγχος που είναι υγιές το παιδάκι μου και μετά χάρηκα πάλι που είναι αγοράκι γιατί αυτό λαχταρούσα. Ο άντρας μου ήθελε να κάνουμε κόρη βέβαια και ήταν και σίγουρος, αλλά τελικά όπως και να το κάνουμε, σαν το ένστικτο της μάνας τίποτα!

Α και κάτι άλλο, ενώ βρίσκομαι στην 12η εβδομαδα κυήσεως, το CRL(κεφαλοουριαίο μήκος) του παιδιού αντιστοιχεί στην 13η εβδομάδα κυήσεως. Όταν ρώτησα το γιατρό μου γιατί συμβαίνει αυτό, μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι μερικοί άνθρωποι κάνουν παιδιά που ζυγίζουν 2 κιλα και μερικοί κάνουν παιδιά που ζυγίζουν 4 κιλα! Ωραία είναι που τον σκέφτομαι να είναι 2 μέτρα παλικάρι αλλά πώς θα βγεί από μέσα μου στον τοκετό σκέφτομαι...Ας είναι το πουλάκι μου καλά και δεν με νοιάζει πλεον τίποτα.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Lilaki!!!

Ti sygkinitiko!!!

Me exete kanei na metraw meres

((ws tin alli ebvomada))

na kanw tin auxeniki mou... aaax!

Na einai kala to paidaki mou,

na "vlepei"podosfairo

kai outws i' allws den thelw na mathw to fyllo tou...!

Sto toketo, gia ekpliksi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΑΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΟΣΕ ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΟΝΟ ΑΓΟΡΙΑ ΜΑΘΑΙΝΩ...ΕΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΚΟΥΓΑ ΜΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΥΝΑΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΚΛΑΨΑ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ.ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΜΕ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΝΕΥΡΙΑΣΜΕΝΗ Η ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ Η ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...