Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Το σκέφτηκα και το γιαούρτι λόγω προβιοτικων...Για το χαμομήλι ομολογώ δεν το γνώριζα για τη διάρροια θα το δοκιμάσω όμως...Για το μωρό στενοχωριέμαι περισσότερο όχι για την ταλαιπωρία...Σ ευχαριστώ πολύ...

Πιες αρκετό χαμομήλι. Αργότερα θα στο πει κ ο παιδίατρος. Γκουγκλαρε να δεις πόσες ιδιότητες. Με βοήθησε πολύ όντως κ το παιδάκι μου όταν παθαίνει το ρίχνω κρυφά στο νερό γτ δε το πίνει. 

Ναι από γαλακτοκομικα γιαούρτι. Όχι γάλα κτλ. Υπομονή εμένα κράτησε λίγο. Αλλά ήπια πολύ χαμομήλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Πιες αρκετό χαμομήλι. Αργότερα θα στο πει κ ο παιδίατρος. Γκουγκλαρε να δεις πόσες ιδιότητες. Με βοήθησε πολύ όντως κ το παιδάκι μου όταν παθαίνει το ρίχνω κρυφά στο νερό γτ δε το πίνει. 

Ναι από γαλακτοκομικα γιαούρτι. Όχι γάλα κτλ. Υπομονή εμένα κράτησε λίγο. Αλλά ήπια πολύ χαμομήλι 

Πόσες μέρες σου κράτησε; Το καλό είναι ότι νερό πίνω τώρα απλά ότι και να φάω μετά από λίγο τρέχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Πιες αρκετό χαμομήλι. Αργότερα θα στο πει κ ο παιδίατρος. Γκουγκλαρε να δεις πόσες ιδιότητες. Με βοήθησε πολύ όντως κ το παιδάκι μου όταν παθαίνει το ρίχνω κρυφά στο νερό γτ δε το πίνει. 

Ναι από γαλακτοκομικα γιαούρτι. Όχι γάλα κτλ. Υπομονή εμένα κράτησε λίγο. Αλλά ήπια πολύ χαμομήλι 

Που χάθηκες εσύ βρε; πως πάει η εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Συγγνώμη μια προτεραιότητα, κάτι δεν θα την έχουμε με την κοιλουμπα; ???

Εκεί που τα καταθέτουμε είναι οι περισσότερες με κοιλουμπες χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέρετε καμία σελίδα που μπορούμε να βρούμε την συμβατότητα των φαρμάκων στην εγκυμοσύνη; Μου σύστησε η γυναικολογος μου για την διάρροια επειδή δεν σταματάει το ercefuryl αλλά και πάλι διστάζω να το πάρω...Έψαξα στο safefetus αλλά δεν το βγάζει...Το γνωρίζει καμία σαν φάρμακο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια ξέρετε καμία σελίδα που μπορούμε να βρούμε την συμβατότητα των φαρμάκων στην εγκυμοσύνη; Μου σύστησε η γυναικολογος μου για την διάρροια επειδή δεν σταματάει το ercefuryl αλλά και πάλι διστάζω να το πάρω...Έψαξα στο safefetus αλλά δεν το βγάζει...Το γνωρίζει καμία σαν φάρμακο;

Το έχω πάρει σε γαστρεντεριτιδα. Όχι έγκυος είναι πολύ γνωστό φάρμακο είναι γ τ διάρροια. Παρτο. Αφού στο είπε ή γιατρός όλα οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2018 at 11:17 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Που χάθηκες εσύ βρε; πως πάει η εγκυμοσύνη;

Είμαι καλά μπήκα στη 31η εβδομάδα. Το μωράκι καλά είναι. Να εδώ με τον μικρό μου ζορίζομαι λίγο. Είναι κολλημένος επάνω μου. Ζηλεύει από την αρχή. 

Οι αναγούλες έχει 1 μήνα που σταμάτησαν. Τώρα άρχισα να νιώθω καλύτερα κ ψυχολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλά και καλή χρονιά σε όλες!! Εύχομαι για τον καινούριο χρόνο υγεία!!! Και με το καλό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Χρονια πολλά και καλή χρονιά σε όλες!! Εύχομαι για τον καινούριο χρόνο υγεία!!! Και με το καλό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας αγκαλιά!!!

Καλή χρονιά!!Υγεία ευλογία κ γερά μωρακια και στηναγκαλια μας όλες!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια ??? με το Καλό να μας έρθουν τα μωράκια μας ? τι κάνουν τα δικα σας?? Ο δικός μου με έχει ταράξει στην κλωτσιά και στις κωλοτούμπες αλλα το ευχαριστιέμαι όσο τίποτα αλλο ? βεβαια η αλήθεια να λέγετε δείχνει μια αδυναμία στον μπαμπα του το σκατουλι απο τώρα....και ήσυχος να κάθεται αμα τον ακούσει αρχίζει την κλωτσιά και άμα με παίρνει αγκαλιά μαζεύεται όλος στο σημείο που με ακουμπάει και κολλάει εκεί ????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

 ??? ? ?και ήσυχος να κάθεται αμα τον ακούσει αρχίζει την κλωτσιά και άμα με παίρνει αγκαλιά μαζεύεται όλος στο σημείο που με ακουμπάει και κολλάει εκεί ????????????

Εμ... Αδυναμίες είναι αυτές... Να σε ρωτήσω ,πώς καταλαβαίνεις ότι μαζεύεται σε ένα σημείο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε? Καλή χρονιά να έχουμε όλες με υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας... εμένα έγιναν πολλά με σα στις γιορτές το πρώτο είναι ότι παντρεύτηκα με πολιτικό..  Αλλά κρύωσα με βήχα αρκετό κ στο καπάκι έπαθα γαστρεντερίτιδα χτες ήμουν χάλια πολύ να πηγαίνω τουαλέτα συνέχεια... Σήμερα ευτυχώς είμαι καλύτερα... εσείς τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Αχ κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε? Καλή χρονιά να έχουμε όλες με υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας... εμένα έγιναν πολλά με σα στις γιορτές το πρώτο είναι ότι παντρεύτηκα με πολιτικό..  Αλλά κρύωσα με βήχα αρκετό κ στο καπάκι έπαθα γαστρεντερίτιδα χτες ήμουν χάλια πολύ να πηγαίνω τουαλέτα συνέχεια... Σήμερα ευτυχώς είμαι καλύτερα... εσείς τι κάνετε?

Καλη χρονια σε ολες μας με γερα μωρακια!! Να ζησετε!!! Αυτος ο βηχας μεγαλη ταλαιπωρια! 11 μερες τωρα βηχω ακαταπαυστα γιατι κρυωσα! Και το μονο που πηρα ηταν ενα φυτικο σιροπι με θυμαρι που δε μου εκανε τιποτα! Ευτυχως σημερα εκανα υπερηχο και ο μπεμπης ειναι μια χαρα, μεγαλωνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Vasilikii είπε:

Καλη χρονια σε ολες μας με γερα μωρακια!! Να ζησετε!!! Αυτος ο βηχας μεγαλη ταλαιπωρια! 11 μερες τωρα βηχω ακαταπαυστα γιατι κρυωσα! Και το μονο που πηρα ηταν ενα φυτικο σιροπι με θυμαρι που δε μου εκανε τιποτα! Ευτυχως σημερα εκανα υπερηχο και ο μπεμπης ειναι μια χαρα, μεγαλωνει!!

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω... Κ εγώ με ένα σιρόπι την έβγαλα... Αφού λέω θα βγει ο μικρούλης κ θα μου φωνάζει έλεος δεν με λυπάσαι... χαχαχααα το καλό είναι ότι τον καταλαβαίνω συνέχεια να κάνει βόλτες στην κοιλιά κ δεν ανησυχώ.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ,καλή χρονιά και χρόνια πολλά! :) Αυτό το καινούριο χρόνο εύχομαι να είμαστε υγιείς και ευτυχισμένες με τις οικογένειές μας!Ήθελα να κάνω μια ερώτηση πάνω στο θέμα των κιλών ,πόσα κιλά έχετε βάλει έως τώρα; Εγώ δυστυχώς έβαλα αρκετα ? . 9 κιλά έως τώρα έχω πάρει,βέβαια ξεκίνησα με πολύ χαμηλά κιλα δεν ξέρω αν παίζει αυτό  κάποιο ρολο. Εσείς πώς τα πάτε με αυτό το θέμα;  (24+1 σήμερα.)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sugar768 είπε:

Κορίτσια ,καλή χρονιά και χρόνια πολλά! :) Αυτό το καινούριο χρόνο εύχομαι να είμαστε υγιείς και ευτυχισμένες με τις οικογένειές μας!Ήθελα να κάνω μια ερώτηση πάνω στο θέμα των κιλών ,πόσα κιλά έχετε βάλει έως τώρα; Εγώ δυστυχώς έβαλα αρκετα ? . 9 κιλά έως τώρα έχω πάρει,βέβαια ξεκίνησα με πολύ χαμηλά κιλα δεν ξέρω αν παίζει αυτό  κάποιο ρολο. Εσείς πώς τα πάτε με αυτό το θέμα;  (24+1 σήμερα.)

 

Καλή χρόνια και με το καλο το μωράκι ?❤ εγώ ειμαι 32+1 και έχω βάλει 11! Τα περισσότερα τον πέμπτο και τον έκτο μήνα.. σκέψου τώρα είμαι ένα μήνα και στα ίδια.. σου έβαλε ο γιατρός σου κάποιο όριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλή χρόνια και με το καλο το μωράκι ?❤ εγώ ειμαι 32+1 και έχω βάλει 11! Τα περισσότερα τον πέμπτο και τον έκτο μήνα.. σκέψου τώρα είμαι ένα μήνα και στα ίδια.. σου έβαλε ο γιατρός σου κάποιο όριο;

Όχι απολύτως κανένα όριο δεν μου δώσε ο γιατρός ,αντιθέτως στην αρχή μου είπε να τρώω λίγο παραπάνω, γιατί ήμουν 53 κιλά και 1,69 ύψος και πήρα 9 κιλά σχεδον. Απλά εγώ αγχώνομαι πως θα τα χάσω μετά! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2019 at 6:30 ΜΜ, ο/η Sugar768 είπε:

Όχι απολύτως κανένα όριο δεν μου δώσε ο γιατρός ,αντιθέτως στην αρχή μου είπε να τρώω λίγο παραπάνω, γιατί ήμουν 53 κιλά και 1,69 ύψος και πήρα 9 κιλά σχεδον. Απλά εγώ αγχώνομαι πως θα τα χάσω μετά! ? 

Κορίτσι μου καλή χρονιά να έχουμε με υγιή μωράκια..  να ακούς τον γιατρό σου... Αφού σου ειπε δεν υπάρχει πρόβλημα... να ξέρεις κάθε οργανισμός είναι τελείως διαφορετικός εγώ την τελευταία φορά που είχα πάει γιατρό 27 εβδομάδα είχα πάρει 5 κ Ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ καλά..  Αλλά έχω φίλη που πήρε 25 κιλά στην εγκυμοσύνη κ σε πληροφορώ τα έχασε όλα κ γρήγορα... Κ τα πήρε χωρίς να τρώει πολύ απλά έτσι ήταν ο οργανισμός της.. άρα μην αγχώνεσαι άκου τον γιατρό σου κ σε πάρουμε κιλακια τα μω ρα μας να είναι καλά..  Κ λίγες ραγάδες δεν πειράζει να πάνε όλα καλά μόνο αυτο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2019 at 11:51 ΜΜ, ο/η Sugar768 είπε:

Κορίτσια ,καλή χρονιά και χρόνια πολλά! :) Αυτό το καινούριο χρόνο εύχομαι να είμαστε υγιείς και ευτυχισμένες με τις οικογένειές μας!Ήθελα να κάνω μια ερώτηση πάνω στο θέμα των κιλών ,πόσα κιλά έχετε βάλει έως τώρα; Εγώ δυστυχώς έβαλα αρκετα ? . 9 κιλά έως τώρα έχω πάρει,βέβαια ξεκίνησα με πολύ χαμηλά κιλα δεν ξέρω αν παίζει αυτό  κάποιο ρολο. Εσείς πώς τα πάτε με αυτό το θέμα;  (24+1 σήμερα.)

 

Καλή χρονιά!! Μην αγχώνεσαι!!! Κ εγώ είμαι 26+1 Ξεκίνησα 56κιλα με ύψος 1,71 κ έχω πάει 64 δλδ 8 κιλά κ έσπασα τα προσωπικά μου ρεκόρ! ?Μέχρι τέλος εγκυμοσύνης με βλέπω κοντά στα 70! Θα τα χάσουμε μετά! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2019 at 3:33 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Εμ... Αδυναμίες είναι αυτές... Να σε ρωτήσω ,πώς καταλαβαίνεις ότι μαζεύεται σε ένα σημείο;;

Τον καταλαβαίνω γιατί είναι ήδη αρκετά μεγάλος (πανω απο κιλό) και οταν μαζεύεται τον νιώθω γιατί ταυτόχρονα πιέζει λες και προσπαθεί να βγει προς τα έξω? μου τεντώνει κυριολεκτικά την κοιλιά σε εκείνο το σημείο ? και χτες τον κατάλαβε και ο αντρας μου οτι μαζεύτηκε γιατί ενιωθε την πιεση που ασκουσε στο χερι τ ? εχει δύναμη το παιδι μου τι να πω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2019 at 8:05 ΜΜ, ο/η banesaki16 είπε:

Αχ κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε? Καλή χρονιά να έχουμε όλες με υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας... εμένα έγιναν πολλά με σα στις γιορτές το πρώτο είναι ότι παντρεύτηκα με πολιτικό..  Αλλά κρύωσα με βήχα αρκετό κ στο καπάκι έπαθα γαστρεντερίτιδα χτες ήμουν χάλια πολύ να πηγαίνω τουαλέτα συνέχεια... Σήμερα ευτυχώς είμαι καλύτερα... εσείς τι κάνετε?

Βανεσακι να ζήσετε ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2019 at 11:51 ΜΜ, ο/η Sugar768 είπε:

Κορίτσια ,καλή χρονιά και χρόνια πολλά! :) Αυτό το καινούριο χρόνο εύχομαι να είμαστε υγιείς και ευτυχισμένες με τις οικογένειές μας!Ήθελα να κάνω μια ερώτηση πάνω στο θέμα των κιλών ,πόσα κιλά έχετε βάλει έως τώρα; Εγώ δυστυχώς έβαλα αρκετα ? . 9 κιλά έως τώρα έχω πάρει,βέβαια ξεκίνησα με πολύ χαμηλά κιλα δεν ξέρω αν παίζει αυτό  κάποιο ρολο. Εσείς πώς τα πάτε με αυτό το θέμα;  (24+1 σήμερα.)

 

Με κανεις να νιωθω άσχημα ?? ειμαι 28+3 σήμερα και αν δν κανω λαθος εχω παρει γύρο στα 15-16 κιλα ήδη ? ασε κατάθλιψη.. ειναι και οι γιορτες βλέπεις...? με δικαιολογώ ξερω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Τον καταλαβαίνω γιατί είναι ήδη αρκετά μεγάλος (πανω απο κιλό) και οταν μαζεύεται τον νιώθω γιατί ταυτόχρονα πιέζει λες και προσπαθεί να βγει προς τα έξω? μου τεντώνει κυριολεκτικά την κοιλιά σε εκείνο το σημείο ? και χτες τον κατάλαβε και ο αντρας μου οτι μαζεύτηκε γιατί ενιωθε την πιεση που ασκουσε στο χερι τ ? εχει δύναμη το παιδι μου τι να πω???

Αχ ο γλυκούλης σου!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Viktwria μου ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου.... με τα μαθήματα ανώδυνο τοκετού τι έκανες? Εγώ θα πάω τέλος της εβδομάδας στο ελενα θέλεις μήπως τηλ να τους πάρεις να κανονίσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...