Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δωρεάν δράσεις στο 2ο Κ.Υ. Περιστερίου (πρώην ιατρεία ΙΚΑ)

admin

Recommended Posts

Τις παρακάτω πληροφορίες, που αφορούν δωρεάν δράσεις, μας έστειλε η κα Ζουλούμη Μαρία, που εργάζεται ως μαία στο 2ο Κ.Υ. Περιστερίου (πρώην ιατρεία ΙΚΑ).

"Δωρεάν τεστ Παπανικολάου για όλες τις γυναίκες - ασφαλισμένες όλων των ταμείων αλλα και τις ανασφάλιστες. Το ιατρείο λειτουργεί καθημερινά σε πρωινό και απογευματινό ωράριο. Για πληροφορίες και ραντεβού, επικοινωνήστε με τις μαίες του τμήματος στο τηλέφωνο : 210-5705684."

"Δωρεάν μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής / ανώδυνου τοκετού για όλες τις έγκυες όλων των περιοχών, ασφαλισμένες αλλά και ανασφάλιστες. Τα μαθήματα απευθύνονται σε έγκυες που έχουν συμπληρώσει την 30η εβδομάδα της κύησης και περιλαμβάνουν την προετοιμασία τους για τον τοκετό, τη λοχεία, την περιποίηση του νεογνού, το θηλασμό και τη γονεϊκότητα.

Στον ίδιο χώρο λειτουργεί και στάση μητρικού θηλασμού, όπου οι μαμάδες μπορούν να θηλάσουν τα μωρά τους, καθώς και να ενημερωθούν και υποστηριχθούν από τις μαίες του τμήματος.

Για τα μαθήματα, συστήνεται η έγκαιρη κράτηση θέσης λόγω ολιγομελών τμημάτων.”

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

• Απαντήσεις

• Αχαχαχα μάλλον κατά εκεί πάει η δουλειά για ψηλόλιγνο 😂 θα τον δωσεις γαλατάκι θα τα κάνει και τα μπουτακια του 🥰 Άντε μπράβο εκανες και μπανάκι καλά εκανες να δροσιστείς είναι ωραία έστω και λίγο να μπορείς να μπεις εγω τόσες μερες δεν έχω πάει έχουμε αέρα και έχει σηκώσει κύμα όποτε δεν μπαίνω 
    • Ναι έτσι λένε αλλά πχ στην κλινικη για να φύγεις θέλουν να εχεις το αυγο εμας στη Κύπρο τουλάχιστον μας ζήτησαν αυγο για να φύγουμε το έβαλαν μέσα το μωρό. Κ όπου πηγαίναμε πχ παιδίατρο κτλ τον κατεβάζαμε με το αυγο 
    • Κορίτσια εμείς ξέρουμε ακριβώς την ημερομηνία της σύλληψης οπότε πάμε με αυτό! Στις μετρήσεις που μου δίνει, σε κάθε μέτρηση γράφει και άλλη ημερομηνία Πητ. Πχ στην κοιλιά συνήθως βγάζει ίδια Πητ, στο κεφάλι του και στο πόδι του βγάζει ότι είναι μια βδομάδα συν μεγαλύτερο. Αυτό τι σημαίνει; Ότι θα είναι ψηλόλιγνο το μωρό λέτε; 😜 Θα το ταίζω μετά πολύ να κάνει και μπουτάκια😀 Κορίτσια έκανα σήμερα και το πρώτο μου μπάνιο!! Πήγα με μια φίλη μου στο εξοχικό της, το πόσο το ευχαριστήθηκα δε λέγεται! Το είχα ανάγκη! Κολύμπησα γύρω στο τέταρτο και μετά χαλάρωσα στην παραλία!!
    • Ακριβως το ίδιο εχω πει κ εγω στους δικούς μ ανθρώπους🤣
    • Διαβάζω που λενε πως δεν κανει το μωρο να μένει πολυ στο αυγό γιαυτο δεν ηξερα τι να κανω με το προτ μπεμπέ. Μετα σκέφτηκα φθινόπωρο κ χειμώνας θα ειναι πόσο θα βγαίνουμε εξω…  σας ευχαριστούμε πολύ κοριτσια είναι πολυ βοηθητικά ολα αυτα π μας λετε  
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...