Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Όχι κάθομαι 2 λεπτά κ μετά.. Τώρα παίζει ο μικρός κ κάθομαι... χαχχα..

 

Αγάπωω  αυτά τα πάρτυ για παιδιά.  

Χαχαχα τόσο πολύ βρε! Ναι ωραία είναι! Εμείς γενικά κάνουμε τραπέζια σπίτι μας και μετά μου λέει ο άντρας μου δε κουραστικες! Ε φυσικά και κουράζομαι αλλά μ αρέσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@mommy96 θα καθομαι ήρεμα κ θα λέω στη κοιλιά μου θα βγεις μεχρι τις 40 εβδομαδες, θα βγεις.. κ συνεχεια το ιδιο! Μετά απότομα θα του λέω βγαίνεις! εμφανίσου! μήπως σκιαχτεί! ε θα με ακούσει τι θα κάνει! :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soto είπε:

@mommy96 θα καθομαι ήρεμα κ θα λέω στη κοιλιά μου θα βγεις μεχρι τις 40 εβδομαδες, θα βγεις.. κ συνεχεια το ιδιο! Μετά απότομα θα του λέω βγαίνεις! εμφανίσου! μήπως σκιαχτεί! ε θα με ακούσει τι θα κάνει! :P 

Αχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα.. με έκανες κ γέλασα...!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μαναρακι μου! Είστε όλες στο κληματιστικο μπροστά φαντάζομαι ε!?? 

Ετοιμάζομαι να πάω για μπανακι! Και μπορώ να πω επίσημα πως έφαγα την πρώτη μεγάλη κλωτσιά! Αλλά αυτή τη φορά την πάτησε το σπορι μου γιατί είχα το χέρι μου ήδη στην κοιλιά μου χαχα! 

Ρε κορίτσια να ρωτήσω! Σκέφτομαι φορμακια να μην πάρω 0/3 να πάρω κατευθείαν 3/6 ούτος η άλλος αν βγει λίγο μεγαλούτσικο και είναι και χειμωνιάτικα δεν θα εναι καλά τι λέτε!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα μαναρακι μου! Είστε όλες στο κληματιστικο μπροστά φαντάζομαι ε!?? 

Ετοιμάζομαι να πάω για μπανακι! Και μπορώ να πω επίσημα πως έφαγα την πρώτη μεγάλη κλωτσιά! Αλλά αυτή τη φορά την πάτησε το σπορι μου γιατί είχα το χέρι μου ήδη στην κοιλιά μου χαχα! 

Ρε κορίτσια να ρωτήσω! Σκέφτομαι φορμακια να μην πάρω 0/3 να πάρω κατευθείαν 3/6 ούτος η άλλος αν βγει λίγο μεγαλούτσικο και είναι και χειμωνιάτικα δεν θα εναι καλά τι λέτε!?? 

Τελειααα!! Και εγω οτι εχω παρει το εχω για 62 ποντους πιο μικρο δεν εχω παρειι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Τελειααα!! Και εγω οτι εχω παρει το εχω για 62 ποντους πιο μικρο δεν εχω παρειι

Μμμμ... εγώ θα σου έλεγα πάρε και κανένα 56 για τις πρώτες μέρες. Γιατί πχ αυτά τα ολόσωμα φορμάκια τα χειμωνιάτικα με τα ενιαία ποδαράκια είναι πρόβλημα γιατί αν είναι πολύ μεγάλα τότε τα πατουσάκια φτάνουν μέχρι κάποιο σημείο (στη μέση περίπου) και τα ποδαράκια του ρούχου κρέμονται άδεια σαν ουρίτσες. Γενικά την είχα πατήσει με το γιο μου. Ό,τι του είχα πάρει (62) τα φόρεσε από 3 μηνών και όταν γεννήθηκε τρέχαμε σα τρελλοί να βρούμε ρούχα.

Τα ίδια έπαθα με τις πάνες που είχα πάρει το νούμερο 2 κατευθείαν, που χώραγε ολόκληρος μέσα.

Δεν ήξερα ότι τα μωρά γεννιούνται τόσο πια τόσο δα! Και δε γεννήθηκε πια τόσο μικρός, 51 εκ ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Μμμμ... εγώ θα σου έλεγα πάρε και κανένα 56 για τις πρώτες μέρες. Γιατί πχ αυτά τα ολόσωμα φορμάκια τα χειμωνιάτικα με τα ενιαία ποδαράκια είναι πρόβλημα γιατί αν είναι πολύ μεγάλα τότε τα πατουσάκια φτάνουν μέχρι κάποιο σημείο (στη μέση περίπου) και τα ποδαράκια του ρούχου κρέμονται άδεια σαν ουρίτσες. Γενικά την είχα πατήσει με το γιο μου. Ό,τι του είχα πάρει (62) τα φόρεσε από 3 μηνών και όταν γεννήθηκε τρέχαμε σα τρελλοί να βρούμε ρούχα.

Τα ίδια έπαθα με τις πάνες που είχα πάρει το νούμερο 2 κατευθείαν, που χώραγε ολόκληρος μέσα.

Δεν ήξερα ότι τα μωρά γεννιούνται τόσο πια τόσο δα! Και δε γεννήθηκε πια τόσο μικρός, 51 εκ ήταν.

Σκεφτομαι να παρω ελαχιστα μικρα, γιατι οτι ειχα παρει στον γιο μου δεν του μπηκαν ποτε :( καικαι ειναι ηδη πιο ψηλη στους υπερηχους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Και εγώ έλεγα αν πάρω μικρά να είναι 2/3 γιατί πόσο να τα φορέσει γεννιούνται 3,κιλα και σε 2βδομαδες πάνε 5! Χε χε! Να δούμε μπορεί να είναι και τροφαμτουλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα! Και εγώ έλεγα αν πάρω μικρά να είναι 2/3 γιατί πόσο να τα φορέσει γεννιούνται 3,κιλα και σε 2βδομαδες πάνε 5! Χε χε! Να δούμε μπορεί να είναι και τροφαμτουλια 

Καλημεραα!! Λογικα το απο μεσα θα ειναι κοντομανικο και το εξω μακρυμανικο φορμακι; η μακρυμανικα και τα δυο ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες είχα υπέρηχο, φτάσαμε στο 1100! και ρε κορίτσια μου φαίνεται πολύ όμορφος!! χαχααα ❤️ Αυτό με τα φορμάκια κ γω απορία το χω, προς το πάρον έχω δυο για νεογέννητο.. απο τον Οκτώβρη θα τους τα φοράμε διπλά; δε θα σκάσουν; δεν έχω ιδέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Καλημεραα!! Λογικα το απο μεσα θα ειναι κοντομανικο και το εξω μακρυμανικο φορμακι; η μακρυμανικα και τα δυο ;;

Γιατι χρειάζεται και κοντομάνικο και μακρυμανικο!? Με σκαλωσες τώρα!????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες είχα υπέρηχο, φτάσαμε στο 1100! και ρε κορίτσια μου φαίνεται πολύ όμορφος!! χαχααα ❤️ Αυτό με τα φορμάκια κ γω απορία το χω, προς το πάρον έχω δυο για νεογέννητο.. απο τον Οκτώβρη θα τους τα φοράμε διπλά; δε θα σκάσουν; δεν έχω ιδέα!

Καλημέρα κοριτσάκι μου τι όμορφα νεακια μπράβο! Τα αγοράκια λένε μοιάζουν στη μαμά μάλλον έμοιασε το παιδί εεε! Χιχι! Εγώ δεν έχω δει μουτράκι ακόμα έχω να δω πριν τη Β επιπέδου που ήταν λίγο σαν αλινακι! Όσο για τα φορμακια δε ξέρω όχι διπλό όμως εγώ ένα σκεφτόμουν μακρυμανικο! Απλά έλεγα να μη πάρω τα πολύ μικρά 0-3 μηνών να επερνα κατευθειαν0-6 ιδού η αποροια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια εγκυουλες!!

Μιας κ εχω αρκετα προσφατη την γεννα που κ γεννησα ενα ψηλο κοριτσακι, 3250 περιπου, θα σας πω οτι εγω ειχα παρει μια τριαδα Νο μηδεν κ η μικρη τα φορεσε σχεδον 2 μηνες! Αν δε θελετε, μην παρετε μηδεν, παρτε ομως σιγουρα 1-3 κ φυσικα μπορειτε να δανειστειτε κ απο γνωστους σας!!

Απο ζιπουνακια τα πιο βολικα ειναι τα κοντομανικα, παρτε ομως κ κανεβα μακρυμανικο για τις χειμερινες σας βολτες με το καροτσι ή αν εχετε κρυο σπιτι!!

Ειναι πολυ ομορφη αυτη η περιοδος που διανυετε, με το καλο κ η επομενη, η ομορφοτερη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamounitsa, δε νομιζω οτι υπαρχουν 0-6! Οι περισσοτετες εταιριες εχουν 0, 1-3, 3-6 κλπ!!

Τα κοντομανικα κ τα μακριμανικα που αναφερουν οι κοπελες ειναι τα ζιπουνακια-κοινως φανελακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Mamounitsa, δε νομιζω οτι υπαρχουν 0-6! Οι περισσοτετες εταιριες εχουν 0, 1-3, 3-6 κλπ!!

Τα κοντομανικα κ τα μακριμανικα που αναφερουν οι κοπελες ειναι τα ζιπουνακια-κοινως φανελακια!!

Νομίζω πως είχα δει στα jumbo 0-3 δεν είμαι και σίγουρη βέβαια απλά κατάλαβες έλεγα Ν μη πάρω τα τόσο μικρά! Και για τα φανελάκι το κατάλαβα! Αλλά υπάρχει λόγος να φοράνε και φανελάκι δηλαδή από μέσα και από πάνω το ρούχο!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Mamounitsa, δε νομιζω οτι υπαρχουν 0-6! Οι περισσοτετες εταιριες εχουν 0, 1-3, 3-6 κλπ!!

Τα κοντομανικα κ τα μακριμανικα που αναφερουν οι κοπελες ειναι τα ζιπουνακια-κοινως φανελακια!!

Λάθος έγραψα 0_6 ήθελα να γράψω 3-6! Να χεραισαι το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Εγώ δύο τρία φορμακια π πήρα 0 δεν τα φόρεσε.. γεννήθηκε μεγάλος... τα 0.3 τ τζάμπο όμως είναι οκ σε μέγεθος νομίζω... πάρτε λίγα απλά αυτά...!!! 

Εγώ νιώθω σαν πρωταρα αχχαχα ..

Ο μικρός έχει κάθε μέρες 3 φορές σχεδόν τ μέρα λοξυγκα :)))

 

@Soto μεγάλωσε ο γίγαντας εεεε..!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ δύο τρία φορμακια π πήρα 0 δεν τα φόρεσε.. γεννήθηκε μεγάλος... τα 0.3 τ τζάμπο όμως είναι οκ σε μέγεθος νομίζω... πάρτε λίγα απλά αυτά...!!! 

Εγώ νιώθω σαν πρωταρα αχχαχα ..

Ο μικρός έχει κάθε μέρες 3 φορές σχεδόν τ μέρα λοξυγκα :)))

 

@Soto μεγάλωσε ο γίγαντας εεεε..!!!!!!

χαχαχα καλημερα σε ταρκουκνει γι τα καλα δηλλαδη!! πρεπει να φοραει και κοντομνικο και μακρυμανικο?

να πρω αν ειναι φανελακια 0-3 και μακρυμανικα 3-6???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πιστεύω ότι εκεί που δεν υπάρχει πρόβλημα είναι στα φανελάκια (body) από μέσα. Γιατί δεν έχουν ποδαράκια ενώ τα μανικάκια τα διπλώνεις. Ολόσωμα 0-3 m θα έπαιρνα δυο τρία (όχι τίποτα ακριβά) στην αρχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy96 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ δύο τρία φορμακια π πήρα 0 δεν τα φόρεσε.. γεννήθηκε μεγάλος... τα 0.3 τ τζάμπο όμως είναι οκ σε μέγεθος νομίζω... πάρτε λίγα απλά αυτά...!!! 

Εγώ νιώθω σαν πρωταρα αχχαχα ..

Ο μικρός έχει κάθε μέρες 3 φορές σχεδόν τ μέρα λοξυγκα :)))

 

@Soto μεγάλωσε ο γίγαντας εεεε..!!!!!!

Πώς καταλαβαίνεις το λόξυγκα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως βρε κορίτσια τώρα που το ξανασκέφομαι. Δεν έχετε καμία φίλη ή κανέναν συγγενή να σας δανείσει δικά του. Το ξέρω ότι στην Ελλάδα δεν συνηθίζεται αλλά στο εξωτερικό θεωρείται δεδομένο για τον πρώτο καιρό. Τα μωρουδίστικα ρουχαλάκια κάνουν τον κύκλο τους τουλάχιστον σε 5-6 μαμάδες που άντε τα 50αρια και τα 56άρια να έχουν φορεθεί 2 φορές σε κάθε μωράκι. Φυσικά αγοράζεις αυτά που σου αρέσουν για να κάνεις κέφι, αλλά ένα νεογέννητο μωράκι θέλει συνέχεια αλλαγή  ρούχων μέσα στη μέρα. 

Και πέρα από το οικονομικό όφελος, υπάρχει και το άλλο σημαντικό πλεονέκτημα. Μετά από τόση τριβή με το δέρμα και τόσα πλυσίματα, έχει φύγει όλο αυτό το χημικό που υπάρχει πάνω στα υφάσματα και μπορεί να προκαλέσει δερματικά προβληματάκια στο υπερευαίσθητο δέρμα ενός νεογέννητου. Ειδικά των τζάμπο θέλουν πολλά πλυσίματα πρώτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

χαχαχα καλημερα σε ταρκουκνει γι τα καλα δηλλαδη!! πρεπει να φοραει και κοντομνικο και μακρυμανικο?

να πρω αν ειναι φανελακια 0-3 και μακρυμανικα 3-6???

Εγώ πάντως στ γιο μ τον οκτ.. τ έβαλα κοντομάνικο με φορμακι από πάνω... Μετά μόνο μακριμανικα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ πιστεύω ότι εκεί που δεν υπάρχει πρόβλημα είναι στα φανελάκια (body) από μέσα. Γιατί δεν έχουν ποδαράκια ενώ τα μανικάκια τα διπλώνεις. Ολόσωμα 0-3 m θα έπαιρνα δυο τρία (όχι τίποτα ακριβά) στην αρχή. 

Αυτό σκέφτομαι και εγώ καλά ούτος η άλλος δεν θα επερνα ούτε ακριβά ούτε επονημα για να τα φορέσει 2 μήνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Εγώ πάντως στ γιο μ τον οκτ.. τ έβαλα κοντομάνικο με φορμακι από πάνω... Μετά μόνο μακριμανικα... 

Έβαλες και τα δύο διλαδη! Οκ αν είναι θα πάρω μερικά κοντομανικα 3-4 και τα άλλα μακριμανικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...