Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια καλημεραα..

να σας ρωτησω κατι π με απασχολει..

ειμαιω 9+6 σημερα..

εχετε κι εσεις σκουρα υγρα??

κ στο σκουπισμα το χαρτι κιτρινιζει??

Καλημέρα , δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω, όμως δεν έχω  υγρά , σχεδόν καθόλου.. και με μικρή αποκόλληση δόξα τω Θεό ποτέ δεν είδα σκούρα υγρά ..
Τώρα στο σκούπισμα επειδή είμαι κι εγώ φοβιτσιάρα και πάντα κοιτάω, ναι κάποιες φορές κιτρινίζει κάπως το χαρτί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Ειναι αναλογα πού θα την κάνεις. Κάποια κέντρα όπως η βιοϊατρική νομίζω, εχω διαβασει κάπου, πρέπει να δίνουν αν ζητήσεις.. Εμενα κανει ο γυναικολογος μου ειναι πιστοποιημενος για ολο τον προγεννητικό έλεγχο, οποτε δεν δίνει dvd, αλλα τραβάει σε καθε υπέρηχο ο άντρας μου ? για να χαζεύουμε σπίτι μετα ?

Θα την κάνω στο Ρέα αναγκαστικά γιατί εκεί είναι η γιατρός μου.. Γνωρίζει μήπως κάποια  κοπέλα που να έκανε εκεί αυχενική, β επιπέδου και doppler  εαν δίνουν dvd? Εμείς δεν έχουμε τραβήξει βίντεο ακόμα.. Θα ρωτήσω σήμερα όμως και αν είναι θα το κάνω.. όλη μέρα αυτό θα βλέπω μετά χαχαχαχαχα
Γέννα βέβαια στο Μητέρα γιατί εκεί καλύπτει η ασφάλεια μου.. οπότε εκεί θα κάνει υποχώρηση η γιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα , δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω, όμως δεν έχω  υγρά , σχεδόν καθόλου.. και με μικρή αποκόλληση δόξα τω Θεό ποτέ δεν είδα σκούρα υγρά ..
Τώρα στο σκούπισμα επειδή είμαι κι εγώ φοβιτσιάρα και πάντα κοιτάω, ναι κάποιες φορές κιτρινίζει κάπως το χαρτί.. 

α δεν ειμαι μονο εγω τρελη δηλαδη που σε κάθε σκουπισμα χωνω το χαρτι μεσα στη μουρη μου και το κοιταζω για να ειμαι σιγουρη ε? αααχ τι τραβαμε βρε κοριτσια... εμενα με εχει φαει το αγχος. παντως αυτα σκουρα που λετε τα ειχε και μια φιλη μου και της ειχε πει ο γιατρος οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

α δεν ειμαι μονο εγω τρελη δηλαδη που σε κάθε σκουπισμα χωνω το χαρτι μεσα στη μουρη μου και το κοιταζω για να ειμαι σιγουρη ε? αααχ τι τραβαμε βρε κοριτσια... εμενα με εχει φαει το αγχος. παντως αυτα σκουρα που λετε τα ειχε και μια φιλη μου και της ειχε πει ο γιατρος οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο

Δεν είσαι μόνο εσύ, είμαστε πολλές οι τρελές!χαχαχα και εγώ το κάνω... πάω ώρες ώρες και σε άσχετες φάσεις και κοιτάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια καλημεραα..

να σας ρωτησω κατι π με απασχολει..

ειμαιω 9+6 σημερα..

εχετε κι εσεις σκουρα υγρα??

κ στο σκουπισμα το χαρτι κιτρινιζει??

Κοπέλα μου εγώ δεν εχω τετοια υγρά.. Πες το οπωσδήποτε στο γυναικολόγο σου, να δει τι είναι και προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και παίρνε τα utrogestan μέχρι να σε δει.. Και τιποτα να μην είναι καλύτερα να το αναφέρεις.. Παρε ενα τηλεφωνακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xara1 είπε:

α δεν ειμαι μονο εγω τρελη δηλαδη που σε κάθε σκουπισμα χωνω το χαρτι μεσα στη μουρη μου και το κοιταζω για να ειμαι σιγουρη ε? αααχ τι τραβαμε βρε κοριτσια... εμενα με εχει φαει το αγχος. παντως αυτα σκουρα που λετε τα ειχε και μια φιλη μου και της ειχε πει ο γιατρος οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο

Όχι @xara1 δεν είσαι μόνο εσύ.. όλες οι γυναίκες σε αυτή τη φάση δίνουμε βάση σε οτιδήποτε.. και θεωρώ πως κάνουμε καλά που έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά.. αργότερα θα ακούμε το μωρό μας κι έτσι θα είμαστε ήσυχες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Κοπέλα μου εγώ δεν εχω τετοια υγρά.. Πες το οπωσδήποτε στο γυναικολόγο σου, να δει τι είναι και προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και παίρνε τα utrogestan μέχρι να σε δει.. Και τιποτα να μην είναι καλύτερα να το αναφέρεις.. Παρε ενα τηλεφωνακι. 

πηγα ειδαμε το μωρακι.. κουνιοταν.. εχει παει 3 εκατοστα περιπου.. κ βλεπει μια μικρη αποκολληση. οχι κατι το ανησυχητικο λεει.. εγω ομως αγχωνομαι παρα πολυ.. γιατι τωρα σκουπιστικα κ ειχα λιγη καφε βλεννα στο χαρτι.. τι να πωω.. φοβαμαι λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

τι εγινε κοριτσια τι κανετε; ασχολουμαι ολο με το αλλο θεμα που βρισκω (ελπιζω) το φυλο του μωρου και αυτο το θεμα βουλιαξε...πώς ειστε; απο συμπτωματα; ποσο ειστε τωρα; εγω ειμαι 11+2 και περιμενω με αγωνια την αυχενικη σε 10 μερουλες!!

Μαντάμ Μελουλα (απο το Μαντάμ Ζαιρα) ,τι κάνεις;?Έχεις γίνει ανάρπαστη!!??

Κι εγώ έχω αγωνία για την αυχενικη!!Την άλλη Τρίτη θα την κανω..Άντε να δούμε αν είναι όλα καλα γιατί αγχώνομαι λιγάκι..

Όσον αφορά συμπτώματα εγώ εκτός από ανακατωσούρες και έλλειψη όρεξης δεν έχω καποιο αλλο βάρβαρο συμπτωμα ..Κάποια μπεζοκιτρινα υγρά υπάρχουν αλλά δεν νομίζω ότι είναι ανησυχητικά..

@Irene_D, όλα καλα εσύ,κορίτσι μου;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κορίτσια έχω πολλά υγρα έως τώρα 9+ 3 και ο υπεργχος με βγάζει μια βδομάδα παραπάνω . Πήγα να γράψω άδεια και της το είπα . Και για να μην ανησυχώ είδε με ντοπλερ από την κοιλιά ότι καρδιά είναι οκ και ότι δεν έχω αποκόλληση . Αν δεν δω καθαρό κόκκινο αίμα είπε να σταματήσω την προγεστερονη που παίρνω σχεδόν τέσσερις μήνες . Σήμερα είδα και την προγεστερονη να είναι ροζ στο χαρτί . Τι να πω . Ίσως επειδή αλλάξαμε και μήνα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Όχι @xara1 δεν είσαι μόνο εσύ.. όλες οι γυναίκες σε αυτή τη φάση δίνουμε βάση σε οτιδήποτε.. και θεωρώ πως κάνουμε καλά που έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά.. αργότερα θα ακούμε το μωρό μας κι έτσι θα είμαστε ήσυχες..

Ειρήνη μου σε ποια εβδομαδα εισαι εσυ? ειναι και εσενα το πρωτο σου  μπεμπακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

πηγα ειδαμε το μωρακι.. κουνιοταν.. εχει παει 3 εκατοστα περιπου.. κ βλεπει μια μικρη αποκολληση. οχι κατι το ανησυχητικο λεει.. εγω ομως αγχωνομαι παρα πολυ.. γιατι τωρα σκουπιστικα κ ειχα λιγη καφε βλεννα στο χαρτι.. τι να πωω.. φοβαμαι λιγο..

Αυτο υποπτευθηκα.. Μην ανησυχείς.. Ειχα κι εχω αποκολληση μικρή και ειχα αγχωθει τρελά.. Τίποτα δεν ηταν τελικά.. Προσοχη θέλει, ασε ολες τις δουλειές, σκυψιμο και βαρη και ξαπλωσε και δες τηλεόραση.. Ολα θα πάνε καλα και αφου το πρόλαβες τωρα που είναι μικρη η αποκόλληση εισαι σούπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

Μαντάμ Μελουλα (απο το Μαντάμ Ζαιρα) ,τι κάνεις;?Έχεις γίνει ανάρπαστη!!??

Χαχαχχαχα

Εγω απο εκει που ειχα επιπεδη κοιλια, ξύπνησα σημερα με ενα καρούμπαλο.. Τι στο καλό ανέβηκε η μητρα σε ενα βραδυ; απο συμπτώματα καλα περασαν ολα, εκτός απο το οτι με ανακατεύουν τα λαχανικά, ιδίως τα μαγειρεμένα, και λαχταραω κρέας!! Θα γεννησω λυκανθρωπο το βλέπω εγω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Χαχαχχαχα

Εγω απο εκει που ειχα επιπεδη κοιλια, ξύπνησα σημερα με ενα καρούμπαλο.. Τι στο καλό ανέβηκε η μητρα σε ενα βραδυ; απο συμπτώματα καλα περασαν ολα, εκτός απο το οτι με ανακατεύουν τα λαχανικά, ιδίως τα μαγειρεμένα, και λαχταραω κρέας!! Θα γεννησω λυκανθρωπο το βλέπω εγω!! 

Εμένα πάλι το παιδί μου θα είναι σίγουρα vegan!!Εδώ και ένα μήνα δεν μπορώ ούτε να μυρίσω το κρέας...Θα πέσει το σίδηρο στα τάρταρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Μαντάμ Μελουλα (απο το Μαντάμ Ζαιρα) ,τι κάνεις;?Έχεις γίνει ανάρπαστη!!??

Κι εγώ έχω αγωνία για την αυχενικη!!Την άλλη Τρίτη θα την κανω..Άντε να δούμε αν είναι όλα καλα γιατί αγχώνομαι λιγάκι..

Όσον αφορά συμπτώματα εγώ εκτός από ανακατωσούρες και έλλειψη όρεξης δεν έχω καποιο αλλο βάρβαρο συμπτωμα ..Κάποια μπεζοκιτρινα υγρά υπάρχουν αλλά δεν νομίζω ότι είναι ανησυχητικά..

@Irene_D, όλα καλα εσύ,κορίτσι μου;?

κοριτσια εχω και εγω πολυ αγχος για την αυχενικη γιατι ειμαι 35 ετων.  εχω διαβάσει διαφορα...οτι πολλες φορες τις ξεπετανε ενω ειναι μια εξεταση που διαρκει κανα μισαωρο και παρα πανω. που θα την κανετε? αραγε dvd θα μας δωσουν? ξερετε κοστος? εγω στο μητερα θα την κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ είμαι λίγο προβληματισμένη σήμερα γιατί βγήκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές που συνοδεύουν την αυχενική διαφάνεια (papp-a & χοριακή) και η συνολική εκτίμηση μου δείχνει πιθανότητες για σύνδρομα 1/330. Στενοχωρήθηκα γιατί διαβάζω γενικά για κάτι πιθανότητες 1/4000 ή και πιο μικρές κλπ και η δική μου μου φαίνεται μεγάλη :( Είναι βέβαια εκτός κινδύνου και θα τα δει και συνολικά ο γιατρός μου, που δεν τον βρίσκω τώρα! Ίσως χρειαστεί να κάνω και τον μη παρεμβατικό έλεγχο μέσω αίματος που έχει πολύ υψηλό κόστος.

Έχει αρχίσει να με αγχώνει σοβαρά η ηλικία μου που είναι και η υπαίτια που μου αυξάνει τις πιθανότητες για ανωμαλίες.... Εσείς αλήθεια πόσων χρονών είστε κορίτσια; Με τρόπο να μου το πείτε μην πάθω κανένα έμφραγμα στην ηλικία μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ είμαι λίγο προβληματισμένη σήμερα γιατί βγήκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές που συνοδεύουν την αυχενική διαφάνεια (papp-a & χοριακή) και η συνολική εκτίμηση μου δείχνει πιθανότητες για σύνδρομα 1/330. Στενοχωρήθηκα γιατί διαβάζω γενικά για κάτι πιθανότητες 1/4000 ή και πιο μικρές κλπ και η δική μου μου φαίνεται μεγάλη :( Είναι βέβαια εκτός κινδύνου και θα τα δει και συνολικά ο γιατρός μου, που δεν τον βρίσκω τώρα! Ίσως χρειαστεί να κάνω και τον μη παρεμβατικό έλεγχο μέσω αίματος που έχει πολύ υψηλό κόστος.

Έχει αρχίσει να με αγχώνει σοβαρά η ηλικία μου που είναι και η υπαίτια που μου αυξάνει τις πιθανότητες για ανωμαλίες.... Εσείς αλήθεια πόσων χρονών είστε κορίτσια; Με τρόπο να μου το πείτε μην πάθω κανένα έμφραγμα στην ηλικία μου ?

Kalispera @Antelope :) Pisteuw oti afou eisai ektos kindunou den tha uparxei kapoio thema. ola kala tha einai :) !!!! ki an den uparxei kai klironomikothta sthn oikogeneia den tha exeis thema !!

egw eimai 26 etwn kai einai to prwto mou mikrouli. egw eimai se anamoni gia thn xoriaki kai elpizw ki egw na nai ola koble ❤️ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ είμαι λίγο προβληματισμένη σήμερα γιατί βγήκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές που συνοδεύουν την αυχενική διαφάνεια (papp-a & χοριακή) και η συνολική εκτίμηση μου δείχνει πιθανότητες για σύνδρομα 1/330. Στενοχωρήθηκα γιατί διαβάζω γενικά για κάτι πιθανότητες 1/4000 ή και πιο μικρές κλπ και η δική μου μου φαίνεται μεγάλη :( Είναι βέβαια εκτός κινδύνου και θα τα δει και συνολικά ο γιατρός μου, που δεν τον βρίσκω τώρα! Ίσως χρειαστεί να κάνω και τον μη παρεμβατικό έλεγχο μέσω αίματος που έχει πολύ υψηλό κόστος.

Έχει αρχίσει να με αγχώνει σοβαρά η ηλικία μου που είναι και η υπαίτια που μου αυξάνει τις πιθανότητες για ανωμαλίες.... Εσείς αλήθεια πόσων χρονών είστε κορίτσια; Με τρόπο να μου το πείτε μην πάθω κανένα έμφραγμα στην ηλικία μου ?

Τον βρήκες τον γιατρό σου;;

Πόσο είσαι Δηλαδή αν επιτρέπεται; εγώ είμαι 31. Ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η asda είπε:

Τον βρήκες τον γιατρό σου;;

Πόσο είσαι Δηλαδή αν επιτρέπεται; εγώ είμαι 31. Ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Τον βρήκα ευτυχώς και με καθησύχασε! Ή αλήθεια είναι ότι με είχε προετοιμάσει ότι μπορεί να βγουν πειραγμενες οι τιμές λόγω του δεύτερου πλακούντα που δεν έχει φύγει ακόμα. Όσο να ναι ομως ταράζεσαι όταν είσαι κοντά στο όριο ασφαλείας. Αύριο θα πάω να τα δούμε και συγκεντρωτικά. 

Είμαι 37,5 και η πιθανότητα για την ηλικία μου είναι 1/200. Κάποτε κάνανε στάνταρ αμνιοπαρακεντηση σε ηλικίες άνω των 35.

31; ενταξει εισαι πολυ νιατο! Έχεις κλείσει αυχενικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

Kalispera @Antelope :) Pisteuw oti afou eisai ektos kindunou den tha uparxei kapoio thema. ola kala tha einai :) !!!! ki an den uparxei kai klironomikothta sthn oikogeneia den tha exeis thema !!

egw eimai 26 etwn kai einai to prwto mou mikrouli. egw eimai se anamoni gia thn xoriaki kai elpizw ki egw na nai ola koble ❤️ !!!

Αχ κουκλίτσα μου τώρα ξεκινάει το ταξίδι σου! Με το καλο να πάρεις το πιο ομορφο νούμερο! Πολύ σας χαίρομαι τις μικρούλες που είστε συνειδητοποιημενες και έτοιμες να γίνετε μανούλες! 

Η δική μου γενιά (ή μπορεί και ο δικός μου κοινωνικος κύκλος) αποφεύγαμε σαν τρελοί τις εγκυμοσύνες σε τέτοιες ηλικίες! Νομίζω έχουν αλλάξει λιγο τα πράγματα τώρα. Αν είχα μείνει εγκυος στην ηλικία σου θα είχα ένα εφηβακι τώρα! Χμ δεν θα ταν κι άσχημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Μαντάμ Μελουλα (απο το Μαντάμ Ζαιρα) ,τι κάνεις;?Έχεις γίνει ανάρπαστη!!??

Κι εγώ έχω αγωνία για την αυχενικη!!Την άλλη Τρίτη θα την κανω..Άντε να δούμε αν είναι όλα καλα γιατί αγχώνομαι λιγάκι..

Όσον αφορά συμπτώματα εγώ εκτός από ανακατωσούρες και έλλειψη όρεξης δεν έχω καποιο αλλο βάρβαρο συμπτωμα ..Κάποια μπεζοκιτρινα υγρά υπάρχουν αλλά δεν νομίζω ότι είναι ανησυχητικά..

@Irene_D, όλα καλα εσύ,κορίτσι μου;?

Συνονοματη καλησπέρα !!! Όλα καλά , τέλεια θα έλεγα!! Πήγαμε σήμερα στο γιατρό.. το μωρό μας μεγαλώνει , είναι σχεδόν 5 εκ.. πάλι μια εβδομάδα μπροστά είμαστε.. κουνιόταν σαν τρελό Χαχαχα! Τεντώνεται, απλώνεται .. είδαμε μπουτακια, χεράκια και το άλλο Σάββατο έχουμε αυχενική..  το τραβήξαμε βίντεο να το βλέπουμε μέχρι να ξανά πάμε.. 

Εσυ τι κανεις Ρένα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope μου εγώ θα κλείσω τα 33 σε 5 μήνες.. κι εγώ άργησα κάπως να το αποφασίσω.. 

κοριτσι μου εντάξει, 37 είσαι , δεν είσαι μεγάλη.. όπως τα έλεγες νόμιζα θα ήσουν παραπάνω.. σου εύχομαι από την καρδιά μου να είναι όλα καλά .. που θα είναι!! Θα δεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κάποτε κάνανε στάνταρ αμνιοπαρακεντηση σε ηλικίες άνω των 35

Ενω αυτο δεν γίνεται πλεον;; έτσι ήξερα κι εγώ.. 

 

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

31; ενταξει εισαι πολυ νιατο! Έχεις κλείσει αυχενικη;

Κι όμως ημουν από τις μεγαλύτερες της παρέας μου όταν έκανα το πρώτο στα 29 μου. Τι σημασία έχει όμως.. τα παιδιά δεν μετράνε την ηλικία μας. Την όρεξη μας να ασχοληθούμε μαζί τους θέλουν και την αγάπη μας. Μην κολλάς πουθενά!

Αυχενική έχω κλείσει στις 26 Ιουλίου που θα είμαι στην 13 εβδομάδα. Έχω ακόμα πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Εμένα πάλι το παιδί μου θα είναι σίγουρα vegan!!Εδώ και ένα μήνα δεν μπορώ ούτε να μυρίσω το κρέας...Θα πέσει το σίδηρο στα τάρταρα!!

Έτσι ήμουν στην κορη μου.. Μαρούλια, μπρόκολα, κουνουπίδια.. Απ'ολα έτρωγα και το κρέας ούτε να το μυρισω... Που τωρα που τα γράφω αυτά ανακατεύομαι.. Εντάξει ο σίδηρος μου έπεσε στο δεύτερο τρίμηνο θυμάμαι, που ειχα αρχίσει να τρωω και κρέας.. Αρα δεν επηρεάζει τόσο πολύ τελικά.. Σημασία έχει η απορρόφηση του σιδήρου, αφου φας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Συνονοματη καλησπέρα !!! Όλα καλά , τέλεια θα έλεγα!! Πήγαμε σήμερα στο γιατρό.. το μωρό μας μεγαλώνει , είναι σχεδόν 5 εκ.. πάλι μια εβδομάδα μπροστά είμαστε.. κουνιόταν σαν τρελό Χαχαχα! Τεντώνεται, απλώνεται .. είδαμε μπουτακια, χεράκια και το άλλο Σάββατο έχουμε αυχενική..  το τραβήξαμε βίντεο να το βλέπουμε μέχρι να ξανά πάμε.. 

Εσυ τι κανεις Ρένα μου;

Πόσο τέλειο να το βλέπεις!!Και ειδικά όταν κουνάει χεράκια ποδαράκια ειναι όνειρο!!

Εμένα η επόμενη εξέταση μου είναι η αυχενικη την Τρίτη..Έχω να το δω και 2 εβδομάδες τώρα και έχω μια αγωνία παραπάνω...Το άφησα σχεδόν 3 εκατοστά και θα το δω κοντά 6 το φασολακι μου !!??

Έχω λίγο άγχος και με την αυχενικη αλλά ελπίζω να είναι όλα καλα!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια εχω και εγω πολυ αγχος για την αυχενικη γιατι ειμαι 35 ετων.  εχω διαβάσει διαφορα...οτι πολλες φορες τις ξεπετανε ενω ειναι μια εξεταση που διαρκει κανα μισαωρο και παρα πανω. που θα την κανετε? αραγε dvd θα μας δωσουν? ξερετε κοστος? εγω στο μητερα θα την κανω

Κι εγώ αγχώνομαι πολύ με την αυχενικη...Όσο διαβάζεις,τόσα περισσότερα δυσάρεστα περιστατικά μαθαίνεις και τόσο περισσότερο αγχώνεσαι..

Εμένα την κάνει την αυχενικη η ίδια η γιατρός μου και η τιμή της περιλαμβάνεται στο κόστος του συνολικού πακέτου..Από ότι έχω ακούσει στοιχίζει γυρω στα 150 ευρώ,αν δεν κάνω λάθος..

Πότε θα την κάνεις την αυχενικη;?Αν την έχω κάνει πρώτα εγώ θα σου πω την εμπειρία μου..Πάντως η διάρκεια της εξαρτάται από τη θέση του μωρου και από τη δυνατότητα που δίνεται στο γιατρό να δει τα στοιχεία που θέλει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...