Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Και εγώ ίδια μέρα με σένα έκανα εμβρυομεταφορα και είναι να παω για χοριακη την Παρασκευή 

Πως παει η αναμονη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona  έχω μείνει σπίτι αλλά δεν κάνω πολλά ..μόνο κάνα μαγείρεμα..άρα ΟΚ ...για την Παρασκευή αγχώνομαι..κλασικά..και θέλω και δεν θέλω να φτάσει η μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@nikona  έχω μείνει σπίτι αλλά δεν κάνω πολλά ..μόνο κάνα μαγείρεμα..άρα ΟΚ ...για την Παρασκευή αγχώνομαι..κλασικά..και θέλω και δεν θέλω να φτάσει η μέρα 

Ετσι ειναι! Ανυπομονουμε να περασουν οι ημερες αλλα φοβομαστε κιολας!!!

Καλα κανεις κ ξεκουραζεσαι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μήπως γνωρίζει καμια για τις ενεσεις innohep τις οποίες θα κάνω προληπτικά,μπορει να δημιουργήσουν πρόβλημα αν δεν έχεις κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Eleni73 με το καλο λοιπον την Παρασκευη να εχετε ευχαριστα!!!

Με το καλό όλες μακάρι !!!!  Σε ευχαριστώ

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Eleni73 με το καλο λοιπον την Παρασκευη να εχετε ευχαριστα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μήπως γνωρίζει καμια για τις ενεσεις innohep τις οποίες θα κάνω προληπτικά,μπορει να δημιουργήσουν πρόβλημα αν δεν έχεις κάτι;

Τις εχω κανει κι εγω προληπτικα. Μην αγχωνεσαι δεν δημιουργουν κανενα προβλημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα εμβρυομεταφορα στις 14/5  δλδ πριν 9μερες..Σήμερα πονάω όπως όταν είναι να σου έρθει περίοδος..λέτε να ήταν μια αποτυχημένη προσπάθεια κ να μου έρθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τις εχω κανει κι εγω προληπτικα. Μην αγχωνεσαι δεν δημιουργουν κανενα προβλημα! 

Έχω ακούσει ότι αραιώνουν το αίμα κ μπορεί να χάσεις το έμβρυο αν δεν υπάρχει πρόβλημα κ αγχωθηκα θα κάνω εμβρυομεταφορα κατεψυγμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κορίτσια έκανα εμβρυομεταφορα στις 14/5  δλδ πριν 9μερες..Σήμερα πονάω όπως όταν είναι να σου έρθει περίοδος..λέτε να ήταν μια αποτυχημένη προσπάθεια κ να μου έρθει;

Κι εγώ τα ίδια πονάκια έχω σήμερα ... για να δούμε την ίδια μέρα κάναμε εμβρυομεταφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ είχα και χθες και σήμερα πόνους περιόδου . 14,5 έμβρυο μεταφορά . Χωριακή θα κάνω την Τρίτη μετά του Αγίου Πνεύματος . Τα φάρμακα τα κάνουν όλα αυτά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ είχα και χθες και σήμερα πόνους περιόδου . 14,5 έμβρυο μεταφορά . Χωριακή θα κάνω την Τρίτη μετά του Αγίου Πνεύματος . Τα φάρμακα τα κάνουν όλα αυτά .

Καλησπέρα Littleme και σε εσένα καλή επιτυχία  να πάνε όλα καλά και να είναι καλά μαντάτα τα πονάκια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι η πρώτη φορά που κάνω εξωσωματική και στατιστικά δεν έχω πολλές ελπίδες. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε καλά όλα για όλους μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ είχα και χθες και σήμερα πόνους περιόδου . 14,5 έμβρυο μεταφορά . Χωριακή θα κάνω την Τρίτη μετά του Αγίου Πνεύματος . Τα φάρμακα τα κάνουν όλα αυτά .

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Είναι η πρώτη φορά που κάνω εξωσωματική και στατιστικά δεν έχω πολλές ελπίδες. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε καλά όλα για όλους μας.

Καλως ηρθες!!! Καλη επιτυχια ευχομαι!!

Να εισαιαισιοδοξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nikona είπε:

 

Καλως ηρθες!!! Καλη επιτυχια ευχομαι!!

Να εισαιαισιοδοξη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Αυτές οι μέρες της αναμονής γίνονται όλο και πιο δύσκολες. Σήμερα είχα ταχυπαλμίες απίστευτες . Από τα φάρμακα σέρνομαι και είμαι και μακριά από την οικογένειας μου. Ο σύζυγός μου υποστηρικτικός όσο δεν πάει άλλο αλλά επειδή είναι στον ιδιωτικό τομέα δεν μπορεί να πάρει άδεια.  Ευτυχώς που υπάρχουν και άλλες κοπέλες σαν εμένα και παίρνω θάρρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ 17/5 ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 31/5 ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΤΙ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑΚΙΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΟΝΟ. ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΤΑ ΥΨΗ ΚΑΙ Η ΑΓΩΝΙΑ. ΟΛΟΙ ΜΟΎ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΛΛΕΣ ΣΤΙΓΜΈΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΗΡΕΜΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΟΡΟΥΜ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΕΊΝΑΙ ΚΑΛΟ Ή ΚΑΚΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Γιαννακη είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ 17/5 ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 31/5 ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΤΙ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑΚΙΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΟΝΟ. ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΤΑ ΥΨΗ ΚΑΙ Η ΑΓΩΝΙΑ. ΟΛΟΙ ΜΟΎ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΛΛΕΣ ΣΤΙΓΜΈΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΗΡΕΜΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΟΡΟΥΜ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΕΊΝΑΙ ΚΑΛΟ Ή ΚΑΚΟ?

Καλως ηρθες!!! Με το καλο η χοριακη!!!

Πρωτη σου εξωσωματικη; 

Δεν ειναι κακο να μην υπαρχουν συμπτωματα. Αλλωστε κ που υπαρχουν τις περισσοτερες φορες τα προκαλουν οι ορμονες. 

 

@Littleme σε καταλαβαινω πώς νιωθεις. 

Ευχομαι να ναι η τυχερη σας φορα! 

Πανω κατω ολες τα ιδια αισθανομαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλως ηρθες!!! Με το καλο η χοριακη!!!

Πρωτη σου εξωσωματικη; 

Δεν ειναι κακο να μην υπαρχουν συμπτωματα. Αλλωστε κ που υπαρχουν τις περισσοτερες φορες τα προκαλουν οι ορμονες. 

 

@Littleme σε καταλαβαινω πώς νιωθεις. 

Ευχομαι να ναι η τυχερη σας φορα! 

Πανω κατω ολες τα ιδια αισθανομαστε. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ναι πρωτη φορά βαλαμε ενα εμβρυο 3 ημερων πολυ καλης ποιιτητας απο οτι είπε ο Γιατρός. Εκανα 3 διεγερσεις κι απο τις τρεις κατσφεραμε να εχουμε μονο ενα ωαριο που γονιμοποιηθηκε ομως ευτυχως. 

Οποτε κι αγχώνομαι ακομα πιο πολυ γιατι δεν εχω άλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλως ηρθες!!! Με το καλο η χοριακη!!!

Πρωτη σου εξωσωματικη; 

Δεν ειναι κακο να μην υπαρχουν συμπτωματα. Αλλωστε κ που υπαρχουν τις περισσοτερες φορες τα προκαλουν οι ορμονες. 

 

@Littleme σε καταλαβαινω πώς νιωθεις. 

Ευχομαι να ναι η τυχερη σας φορα! 

Πανω κατω ολες τα ιδια αισθανομαστε. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Εσύ πότε περιμένεις αποτέλεσματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου!!! Η αλήθεια είναι πως ο δρόμος για την απόκτηση ενός παιδιού σε πολλές περιπτώσεις, δυστυχως, είναι δύσκολος & γεμάτος εμπόδια!! Όσον αφορά το οικονομικό είναι και αυτό ένα τεράστιο θέμα!! Δεν ξέρω που μένεις & αν μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιο δημόσιο κέντρο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής!! Τα φάρμακα μπορείς να τα πάρεις δωρεάν, αν περασεις απο επιτροπή... Προσωπικά πιστεύω πως αξίζει να πας σε φυσικό κύκλο μόνο σε περίπτωση που ο οργανισμος σου δεν ανταποκρίνεται σε διέγερση με φάρμακα, αλλιώς είναι πολύ χρονοβόρα διαδικασία & ίσως να μην αξίζει τελικά η αναμονή & η ταλαιπωρία σε σύγκριση πάντα με τη διαδικασία όπου έχεις πάρει φάρμακα!! Να μην τα παρατήσεις ποτέ & εύχομαι σύντομα το όνειρο σου να γίνει πραγματικότητα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχω ακούσει ότι αραιώνουν το αίμα κ μπορεί να χάσεις το έμβρυο αν δεν υπάρχει πρόβλημα κ αγχωθηκα θα κάνω εμβρυομεταφορα κατεψυγμενα.

Οι αντιπηκτικες στην εγκυμοσύνη μόνο καλό μπορούν να κάνουν ακόμα και αν τις κανεις προοληπτικα, ίσα ίσα επειδή αραιώνουν το αίμα βοηθάνε στην καλύτερη αιμάτωση της μήτρας!  Εγώ τις ξεκίνησα απο την ημέρα της εμβρυομεταφορας και τις συνεχίζω ακόμα τώρα που έχω φτάσει στον έκτο.. και εγώ εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα έκανα!! Μην σε αγχώνουν καθόλου!! Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@sansa λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου!!! Η αλήθεια είναι πως ο δρόμος για την απόκτηση ενός παιδιού σε πολλές περιπτώσεις, δυστυχως, είναι δύσκολος & γεμάτος εμπόδια!! Όσον αφορά το οικονομικό είναι και αυτό ένα τεράστιο θέμα!! Δεν ξέρω που μένεις & αν μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιο δημόσιο κέντρο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής!! Τα φάρμακα μπορείς να τα πάρεις δωρεάν, αν περασεις απο επιτροπή... Προσωπικά πιστεύω πως αξίζει να πας σε φυσικό κύκλο μόνο σε περίπτωση που ο οργανισμος σου δεν ανταποκρίνεται σε διέγερση με φάρμακα, αλλιώς είναι πολύ χρονοβόρα διαδικασία & ίσως να μην αξίζει τελικά η αναμονή & η ταλαιπωρία σε σύγκριση πάντα με τη διαδικασία όπου έχεις πάρει φάρμακα!! Να μην τα παρατήσεις ποτέ & εύχομαι σύντομα το όνειρο σου να γίνει πραγματικότητα!! 

Ειναι δύσκολο το ξερω αλλα δεν εχω σκοπό να τα παρατήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εσύ πότε περιμένεις αποτέλεσματα;

31/5 και δεν περνανε οι μερες με τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιαννακη αν επιτρεπεται γιατι πηγατε σε εξωσωματικη;

Τι σου ειπε ο γιατρος για τις προηγουμενες διεγερσεις; Δεν σου ταιριαζαν τα πρωτοκολλα;;;

@Littleme εγω δεν περιμενω κατι. Εχω ηδη δυο αποτυχημενες προσπαθειες κ σε λιγο καιρο θα κανω την επομενη διεγερση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...