Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Αχ δεν ξέρω πως θα σηκωθώ,αλλα προς το παρόν νιωθω οτι θα είμαι χάλια για το υπόλοιπο της ζωής μου!τοσο χάλια είμαι...περιμένω να βγεί η χοριακή και μετά δεν ξέρω τι θα κάνω...να τον πάρω?να μην τον πάρω?είμαι στα χαμένα!?

Εάν εχεις τρόπο να επικοινωνήσεις μαζί του γιατί να μην τον πάρεις? Δουλεύει τώρα τις γιορτές? Εγώ πχ είμαι με ένα κέντρο που είναι κλειστό 2 εβδομάδες λόγω Χριστουγέννων. Όμως εάν είχα τρόπο θα τον έπαιρνα. Για να κλείσετε ένα ραντεβού να δεις πως θα συνεχίσετε. 

Ας περιμένουμε λίγες ώρες ακόμα. 

Αχ ρε κορίτσι μου. Είναι πολύ δυσάρεστο αυτό το στάδιο. Είσαι όμως πολύ νέα! Αυτό είναι πολύ ξαλαφρωτικο. Δεν έχετε την πίεση του χρόνου. Κάνε κουράγιο.♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

εγω λεω για σημερα να μην εχεις επαφες με κανεναν παρα μονο με τον αντρουλη σου

αυτο κάνω.με παιρνουνε απ το πρωι τηλεφωνα φιλοι και συγγενεις και δεν εχω ορεξη να μιλησω σε κανεναν!!!!δεν εχω απαντησει σε κανεναν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Αχ δεν ξέρω πως θα σηκωθώ,αλλα προς το παρόν νιωθω οτι θα είμαι χάλια για το υπόλοιπο της ζωής μου!τοσο χάλια είμαι...περιμένω να βγεί η χοριακή και μετά δεν ξέρω τι θα κάνω...να τον πάρω?να μην τον πάρω?είμαι στα χαμένα!?

Νεκταρινακι μου, ξέρω ότι νιώθεις χάλια. Πίστεψέ μας όμως ότι δεν είναι το τέλος του κόσμου.  Σίγουρα οι επόμενες μέρες δεν είναι ο,τι καλύτερο και εσένα σου πέφτουν και γιορτές και όσο να είναι βαραίνει περισσότερο. 

Εννοείται θα πάρεις το γιατρό, πρέπει να κόψεις τα φάρμακα. Λογικά να σου πει να μιλήσετε κάποια στιγμή με το νέο έτος.

Άσε βέβαια πρώτα να έχεις και τη χοριακη... 

@antzy9 μου άσε εσύ τις προετοιμασίες για το κακό σενάριο. Αισιοδοξία κορίτσι μου. Όλα θα πάνε καλά. Σκέψου μόνο ότι οι πιθανότητες να πάνε όλα καλά είναι πάρα πολλές και αν όντως πάνε που στο  εύχομαι, στεναχωριέσαι τώρα χωρίς λόγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

σε ιδιωτη

λόγικα μπορείς να τον πάρεις επομένως. Εάν δεν είναι σε διακοπές φυσικά. 

Αλλά εσύ εδώ ειναι να τον πάρεις θα είναι για του πεις τα ευχάριστα! Θα βγει θετικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Magaiver είπε:

Εάν εχεις τρόπο να επικοινωνήσεις μαζί του γιατί να μην τον πάρεις? Δουλεύει τώρα τις γιορτές? Εγώ πχ είμαι με ένα κέντρο που είναι κλειστό 2 εβδομάδες λόγω Χριστουγέννων. Όμως εάν είχα τρόπο θα τον έπαιρνα. Για να κλείσετε ένα ραντεβού να δεις πως θα συνεχίσετε. 

Ας περιμένουμε λίγες ώρες ακόμα. 

Αχ ρε κορίτσι μου. Είναι πολύ δυσάρεστο αυτό το στάδιο. Είσαι όμως πολύ νέα! Αυτό είναι πολύ ξαλαφρωτικο. Δεν έχετε την πίεση του χρόνου. Κάνε κουράγιο.♡

Στο κέντρο που είμαι δεν κλείνει.έχω και το κινητό του γιατρού μου...απ τη μια θέλω να τον παρω,απ την αλλη οχι!δεν ξερω τι με επιασε!Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια είστε η σωτηρια μου αυτες τις δυσκολες ωρες,πραγματικα...ξέρω Μαγκαιβερ μου ειμαστε μικροι ευτυχως...απλως τωρα αισθανομαι οτι ολα τελειωσαν!ξέρω,θα συνελθω,αλλα τωρα ποναω πολυυυυ..πιστεψα σε αυτα τα εμβρυακια...μου ακυρωθηκαν κυκλοι,περιμενα πως και πως να τα βαλω..Οκτωβρη εκανα την ωοληψια και τα εβαλα τωρα...και ηθελα να μεινουνε...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

αυτο κάνω.με παιρνουνε απ το πρωι τηλεφωνα φιλοι και συγγενεις και δεν εχω ορεξη να μιλησω σε κανεναν!!!!δεν εχω απαντησει σε κανεναν!!!!!

Με τον γιατρό είναι καλό να μιλήσεις πάντως. Άλλο οι συγγενείς. Αυτούς άστους σήμερα. Ελπίζω να μην σε παίρνουν για να δούνε το αποτέλεσμα της χοριακης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

Με τον γιατρό είναι καλό να μιλήσεις πάντως. Άλλο οι συγγενείς. Αυτούς άστους σήμερα. Ελπίζω να μην σε παίρνουν για να δούνε το αποτέλεσμα της χοριακης...

Γι αυτο με παιρνουν...και δεν θελω τωρα να τους μαυριζω και αυτους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Νεκταρινακι μου, ξέρω ότι νιώθεις χάλια. Πίστεψέ μας όμως ότι δεν είναι το τέλος του κόσμου.  Σίγουρα οι επόμενες μέρες δεν είναι ο,τι καλύτερο και εσένα σου πέφτουν και γιορτές και όσο να είναι βαραίνει περισσότερο. 

Εννοείται θα πάρεις το γιατρό, πρέπει να κόψεις τα φάρμακα. Λογικά να σου πει να μιλήσετε κάποια στιγμή με το νέο έτος.

Άσε βέβαια πρώτα να έχεις και τη χοριακη... 

@antzy9 μου άσε εσύ τις προετοιμασίες για το κακό σενάριο. Αισιοδοξία κορίτσι μου. Όλα θα πάνε καλά. Σκέψου μόνο ότι οι πιθανότητες να πάνε όλα καλά είναι πάρα πολλές και αν όντως πάνε που στο  εύχομαι, στεναχωριέσαι τώρα χωρίς λόγο

Ναι θα συνελθω,που θα παει...θα ξεσπασω,θα κλαψω και θα συνελθω...ειναι και οι γιορτες οπως το ειπες...αστο...ας βγει η χοριακη και μαλλον θα τον παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Γι αυτο με παιρνουν...και δεν θελω τωρα να τους μαυριζω και αυτους....

Νομίζω ότι τώρα δεν είσαι σε φάση να μιλάς. Μην σκέφτεσαι τους άλλους. 

Νεκταρινακι εναποθεσες όλες τις ελπίδες σου σε αυτή την προσπάθεια. Δεν είναι η τελευταία όμως. Ήταν μόνο η πρώτη. Και σίγουρα δεν πήγε χαμένη η προσπάθεια! Είδατε ότι ανταποκριθηκες καλά στα φάρμακα έκανες καλής ποιότητας έμβρυα. Μην βλέπεις μόνο το αποτέλεσμα της αρνητικής χοριακης. Ξέρω ότι στο τέλος αυτό μετράει όμως η εξωσωματική είναι περίπλοκη διαδικασία. Έχει τόσα πολλά στάδια αποτυχίας και εσείς φτάσατε μέχρι το τελευταίο. Προσπάθησε να μην κάνεις φοκους μόνο στο αρνητικό αποτέλεσμα. Αυτό έτυχε απλά. Δεν ήσασταν τυχεροί. Ομως εάν κάνετε υγειοι έμβρυα θα γίνει. Απλά μαθηματικά είναι. Εσείς με δύο πολύ καλές βλαστοκυστες είχατε πιθανότητα επιτυχίας 60% περίπου. Εεε δυστυχώς πέσατε στο 40% του αρνητικου αποτελεσματος. Εάν το δεις έτσι θα καταλάβεις ότι εσύ δεν φταις σε τίποτα και δεν έκανες τίποτα λιγότερο από αυτό που μπορούσες. Δυστυχώς το 18 δεν σας ήθελε. Μονο αυτό είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου! σας διαβαζω καθε μερα και στεναχωρηθηκα πολυ με την παρεξηγηση και με τις αρνητικες χοριακες! ευχομαι ο νεος χρονος να δωσει σε ολες μας ηρεμια υγεια αγαπη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 μπεμπεκι πως είσαι? Πέρασες όμορφα αυτές τις μέρες? Μας έλειψες!

Πιστεύω όλες στεναχωρηθήκαμε με την παρεξήγηση. Εύχομαι τα κορίτσια να μας γράψουν σύντομα γιατί αλήθεια είναι μεγάλη πληγή για όλο το γκρουπ να χάσουμε τα δύο αυτά μέλη. Θα έλεγα μετα από λίγες μέρες (μόλις κατευνασουν λίγο τα πνεύματα) θα στείλουμε ομαδική παράκληση εάν μας διαβάζουν να στείλουν ένα σημάδι! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@bebe2 μπεμπεκι πως είσαι? Πέρασες όμορφα αυτές τις μέρες? Μας έλειψες!

Πιστεύω όλες στεναχωρηθήκαμε με την παρεξήγηση. Εύχομαι τα κορίτσια να μας γράψουν σύντομα γιατί αλήθεια είναι μεγάλη πληγή για όλο το γκρουπ να χάσουμε τα δύο αυτά μέλη. Θα έλεγα μετα από λίγες μέρες (μόλις κατευνασουν λίγο τα πνεύματα) θα στείλουμε ομαδική παράκληση εάν μας διαβάζουν να στείλουν ένα σημάδι! 

 

Πολύ ήσυχα σπίτι!είμαι λιγο καλύτερα δεν μπορώ να πω ! Εσύ ?

 

Θα διορθωθεί ο γραπτός λόγος γίνεται εύκολα παρεξηγησιμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Πολύ ήσυχα σπίτι!είμαι λιγο καλύτερα δεν μπορώ να πω ! Εσύ ?

 

Θα διορθωθεί ο γραπτός λόγος γίνεται εύκολα παρεξηγησιμος

Μπράβο μπεμπεκι μου! Σιγά σιγά.. Παρε όσο χρόνο νιώθεις ότι χρειάζεσαι! Έχετε σκεφτεί καθόλου πως θα κινηθείτε τώρα με το θέμα της εξωσωματικής?

Καλά είμαι και εγώ. Έχουν έρθει στο Μόναχο οι γονείς και ο αδερφός του άντρα μου και κάνουμε εκδρομές στα αλπικα μέρη εδω τριγύρω ?  Την άλλη εβδομάδα ερχόμαστε Αθήνα ελπίζοντας να κάνουμε την επόμενη προσπάθεια εξωσωματικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μπράβο μπεμπεκι μου! Σιγά σιγά.. Παρε όσο χρόνο νιώθεις ότι χρειάζεσαι! Έχετε σκεφτεί καθόλου πως θα κινηθείτε τώρα με το θέμα της εξωσωματικής?

Καλά είμαι και εγώ. Έχουν έρθει στο Μόναχο οι γονείς και ο αδερφός του άντρα μου και κάνουμε εκδρομές στα αλπικα μέρη εδω τριγύρω ?  Την άλλη εβδομάδα ερχόμαστε Αθήνα ελπίζοντας να κάνουμε την επόμενη προσπάθεια εξωσωματικής.

Αχ τι ωραία που θα είναι τώρα εκεί στολισμενα ! Λέω να πάρω την γνώμη και ενος αλλού γυναικολόγου πριν ξανά πάω στον δικό μου ! Και θα δούμε ! Ακόμα δεν ξέρω πως θα κινηθούμε ! Μακάρι σας πάνε όλα καλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Αχ τι ωραία που θα είναι τώρα εκεί στολισμενα ! Λέω να πάρω την γνώμη και ενος αλλού γυναικολόγου πριν ξανά πάω στον δικό μου ! Και θα δούμε ! Ακόμα δεν ξέρω πως θα κινηθούμε ! Μακάρι σας πάνε όλα καλά ! 

Ναι είναι πανέμορφα αυτή την περίοδο!

Ναι καλα θα κάνετε που θα  πάρετε και μια και δύο γνώμες. Δεν υπάρχει λόγος να βιαστείτε άλλωστε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσια όπως το περίμενα!αρνητική η χοριακή..

Η καινούρια χρονιά θα σου φέρει θετική χοριακη ! Όλες ξέρουμε πώς νιώθεις ! Ηρεμία και δύναμη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona σου ζητάω συγγνώμη για το τρόπο που σου μιλησα.εισαι στο φόρουμ από παλιά κ έχεις να δώσεις πολλές συμβουλές σε πολλά κορίτσια.οκ ήταν άσχημος ο τρόπος που τα εξέφρασα,αν θέλεις να μη μιλαε σε μένα να μιλας όμως στις υπόλοιπες.Υ.Σ από τη συγχυση μου χτες έφαγα δύο μελομακάρονα για χάρη σου κι έκανα δίαιτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Η καινούρια χρονιά θα σου φέρει θετική χοριακη ! Όλες ξέρουμε πώς νιώθεις ! Ηρεμία και δύναμη ! 

Μακάρι κορίτσι μου η νέα χρονιά να φέρει σε όλες μας θετικές χοριακές με τελειόμηνες εγκυμοσύνες!το αξίζουμε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Νεκταρινακι τα είπαμε και στο άλλο φόρουμ καρδούλα μου υπομονή. Όλα θα πάνε καλά. Είμαι σίγουρη πως η επόμενη θα είναι τυχερή. 

Στα δικά μου νέα έκαμα τον πρώτο υπέρηχο σήμερα και είδαμε ένα σάκο χωρίς έμβρυο ακόμη βέβαια είναι νωρίς. Είναι σε καλή θέση και ο γιατρος είναι πολύ ευχαριστημενος. Ραντεβού πάλι στις 15/01 για να ακούσουμε καρδούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Νεκταρινακι τα είπαμε και στο άλλο φόρουμ καρδούλα μου υπομονή. Όλα θα πάνε καλά. Είμαι σίγουρη πως η επόμενη θα είναι τυχερή. 

Στα δικά μου νέα έκαμα τον πρώτο υπέρηχο σήμερα και είδαμε ένα σάκο χωρίς έμβρυο ακόμη βέβαια είναι νωρίς. Είναι σε καλή θέση και ο γιατρος είναι πολύ ευχαριστημενος. Ραντεβού πάλι στις 15/01 για να ακούσουμε καρδούλα. 

Πολύ καλά νέα! Με το καλό να συνεχίσετε έτσι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πολύ καλά νέα! Με το καλό να συνεχίσετε έτσι καλά!

Σ ευχαριστω γλυκιά μου. Όλες να έχουμε ευχάριστα νέα σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_love προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου. 

Είναι δύσκολο τώρα στην αρχή. Όλα θα πάνε καλά όμως. Η επόμενη χρονιά θα είναι η τυχερή για όλες μας!

@Rinaki88, μπράβο κορίτσι μου. Όλα θα πάνε καλά. Να έχεις μία τέλεια εγκυμοσύνη, 

@Bloublou85, με σκάσατε σήμερα. Και είμαι στεναχωρημένη και εγώ, δε μου ήρθαν όπως τα περίμενα τα πράγματα. Αλλά δε λέω τίποτα όλη μέρα γιατί μου χάλασε η διάθεση που είπατε ότι δε θα ξαναγράψετε εδώ. 

Άντε γιατί περιμένουμε και τη @Magaiver μας στην Ελλάδα, νομίζω πρώτη από όλες για το νέο έτος θα πάει το κορίτσι μας, να έβλεπα δηλαδή τί θα κάνατε. Και μας έχετε υποσχεθεί και καινούργιο θέμα. 

@nikona μου σε περιμένω και εσένα αύριο. (και άμα δεν μας έρθεις θα φάω δέκα μελομακάρονα :D).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...