Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.Τί κάνετε;Πριν σας πω τα δικά μου τα νέα διάβασα ότι έχετε κάποια θεματάκια.Bloublou85 στεναχωρέθηκα βρε κορίτσι που διάβασα ότι πονάς τόσο πολύ.Κορίτσι πρέπει να το ψάξεις,αν υπάρχει φλεγμονή θέλει οπωσδήποτε θεραπεία και να δεις τί θα γίνει με τη σάλπιγγα,πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου.Πληροφοριακά να σου πω ότι το μαύρο αίμα στη περίοδο δεν είναι καλό.Τόσα χρόνια και εγώ το ίδιο είχα,μέχρι που έκανα την εξέταση του Νίκα και μου είπε ο άνθρωπος ότι με τη θεραπεία θα γίνει κόκκινο το αίμα.Άυτό το μήνα που πήρα αντιβιώσεις και έκανα και πλύσεις πάλι όντως το αίμα ήταν ροζ,είναι πολύ σημαντικό αυτό κορίτσι.Magaiver πάρε τη διπλή δόση δεν είναι τίποτα αυτά τα χάπια μην ανησυχείς.Εγώ κορίτσια πριν μία ώρα τελείωσα με τον υπέρηχο,είδαμε 3 ωοθυλάκια,ένα στα 8χιλ,ένα στα 10 και ένα στα 13χιλ.Αυτά φαίνονται να προχωράνε,τα άλλα πιο μικρά δε νομίζει ο γιατρός να πάρουν μπρος,τρεις μέρες ενέσεις έχω κάνει και 5η μέρα femara.Την Παρασκευή ο επόμενος υπέρηχος,περιμένω οδηγίες μόλις βγουν οι ορμόνες.Απλά το 8αρι δε ξέρουμε αν θα προλάβει να μεγαλώσει όπως τα άλλα,μάλλον για 2 τη βλέπω,αυτός ο αριθμός όσο πάει και λιγοστεύει.Τί να πω θα δούμε,ελπίζω όλα να πάνε καλά.Το μεσημέρι έχω ραντεβού στον γυναικολόγο μου να μου γράψει πάλι τις αντιβιώσεις για τη θεραπεία του Νίκα,μετά την ωοληψία θα την ξανακάνω μαζί με πλύσεις και στον επόμενο κύκλο θα δώσω δείγμα για να δούμε αν έχει υποχωρήσει η φλεγμονή και ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου!!Γλυκιά μου μπορώ να σε καταλάβω κ γω καθώς το πέρασα πριν 2 χρόνια!!Και να κλάψεις δν πειράζει!!Ξέσπασε όπως εσύ νομίζεις!!Εγώ πχ δν είχα κλάψει αλλά είχα σκίσει τους υπερήχους σαν να προσπαθούσα να μην έχω τίποτα που να μου το θυμίζει άσχετα αν δν το ξεχνάς ποτέ!!!Πραγματικά θα περάσει όλο αυτό που τώρα σου φαίνεται βουνό!!!Τώρα για τα νκ κ αντιπατρικά κ γω γνωρίζω κ απο άλλα κορίτσια που έχουν πάει στην γνωστή αιματολόγο ότι πλέον δν το πολύ δέχονται!!Κ η γνωστή σου που έμεινε έγκυος μπορεί να έτυχε!!Γτ έχουμε ακούσει πολλές κοπέλες να καταφέρνουν έτσι απλά μετά απο 3 αποβολές!Εγώ δν έκανα εξετάσεις σίγουρα με ψιλοτρώει αλλά κανένας δν με άφησε να κάνω εξετάσεις απο γιατρούς!!!Μπορείς να επισκεφτείς κάποια αιματολόγο κ να σε κατευθύνει γτ είναι κ αρκετές οι εξετάσεις που υπάρχουν!!Σε λίγο καιρό είμαι σίγουρη θα διαβάζουμε νεάκια σου για την καινούργια προσπάθεια σας κ εύχομαι κ με ευχάριστα νεάκια!!!

Κοπέλα μου τι κανεις; Μαζί δεν μιλούσαμε στην σελίδα για την εξωσωματική στο πανεπιστημιακο της Λάρισας; Πώς εισαι; Έκανες την σπερματεγχυση τελικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωω βρε κορίτσια τι περνάμε όλες!!!!!

@sansaμου μακάρι να αποδώσουν και τα τρία!!!

Εγώ έκανα ωοληψία σήμερα πήραμε και τα δύο ευτυχώς... δεν είναι καλής ποιότητας όμως!!!! Περιμένουμε τώρα να δούμε αν θα προχωρήσουν. Ουφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 ελπίζω να δώσουν γονιμοποίηση. Περιμένουμε νέα!

@sansa έχεις τραβήξει και εσύ τόσα... που απλά ελπίζω να μην προστεθεί κάτι ακόμα. Μακάρι να είναι καλά τα ωάρια! Η ωοληψια ποτε αναμένεται?

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αλήθεια Εμμανουήλ μου σου έγινε και εσένα αυτό? Μα γιατί δεν μας ενημερώνουν σωστά ρε γαμωτο?! Εγώ ήμουν τελείως χαλαρή με το θέμα ώρα. Δεν είχα καταλάβει ότι παίζει ρόλο.

@Bloublou85 νομίζω όλες συμφωνουμε να μιλήσεις με τον γιατρό. Μην παίζουμε με αυτά τα σοβαρά θέματα και λέμε η καθεμιά εικασίες τώρα...Πάρε και πες μας!

@bebe2 εάν έχεις κάνει καρυοτυπο ίσως απλά να έτυχε. Έχω την αίσθηση (και διορθώστε με εάν κάνω λάθος) ότι με τόσα φάρμακα που δίνουν οι γιατροί μετά την εμβρυομεταφορα είναι πιθανό ακόμα και έμβρυα που έχουν μικρή δυναμική και δεν θα εξελισσονταν βοηθουνται να εμφυτευθουν. Εάν όμως τελικά δεν είναι καλά (πχ έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες) ο ίδιος ο οργανισμός τα αποβάλλει. Μου κάνει εντύπωση που είχαμε τόσες αποβολες αυτό το μήνα. Για παράδειγμα στην Γερμανία δεν δίνουν τίποτα εκτός από προγεστερονη και αναρωτιέμαι μήπως όλα τα φάρμακα που ρίχνουν πχ το ανοσοποιητικό δεν είναι και τόσο καλό να τα δίνουν? Γιατί επιτυγχάνεται εμφύτευση αλλά εάν το έμβρυο δεν είναι κάλο δεν προχωράει η εγκυμοσύνη.. Οπότε τι κέρδιζεις? Το ότι είδες θετικό τεστ εγκυμοσύνης? Προσπαθώ και εγώ να καταλάβω γιατί τέτοια χαμηλα ποσοστά επιτυχίας... Εσύ τι επαιρνες από φάρμακα? Κορτιζόνη και τέτοια έπαιρνες?

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να το σκέφτεται αυτό σαν ενδεχόμενο για τον αυξημένο ποσοστό αποβολων που είδαμε το τελευταίο δίμηνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου εγώ την εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά έφτασα να παίρνω 28 χαπια την ημέρα...... Ανάμεσα σ'αυτά αντιβίωση και κορτιζόνη. Σχετικά με τα cyclacur, τυχαία έμαθα για το θέμα σταθερής ώρας μετά από 2 εξωσωματικές....

@Eleni73 εύχομαι να προχωρήσουν και τα δύο !!!!

@sansa μου !!! Μακάρι και τα τρία να αποδώσουν !!! Αναμονή μέχρι την Παρασκευή ! Πες μας λίγα πράγματα για τη θεραπεία του Νίκα. Πόσο κόστισε ? Την έχεις κάνει μία φορά ? Χρειάζεται οπωσδήποτε και επανάληψη για επιβεβαίωση ότι έχει φύγει η φλεγμονή ? Πονάει ? Αν δεν κάνω λάθος γίνεται χωρίς μέθη εε ? 

@Nektarinaki_love πώς πήγε η εμβρυομεταφορά ?????? Όλα καλά ?????? Περιμένουμε τα νέα σου !!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver, εγώ το έχω σκεφτεί για μένα, εφόσον μου λένε ότι στα 39 από 5 βλαστοκυστες οι 2, ίσως και μόνο η μία να είναι χρωμοσωμιακα οκ, ότι με την εξ όσο να είναι φτιάχνουν έμβρυα "ντε και καλά" που η φύση δεν θα τα άφηνε να γίνουν. Βέβαια εμένα ήταν φυσική σύλληψη και είχε μόνο 18/100 να μην είναι οκ αλλά τί να γίνει. Κορτιζόνη δεν έπαιρνα, ούτε αντιθρομβωτικες, ούτε σικλακουρ, αφού ακυρώθηκε η ετ. Μονο την προγεστερόνη δεν έκοψα γιατι την είχα ξεκινήσει για να μην γίνει απότομη μείωση σε περίπτωση που είχα συλλάβει και ένα σαλοσπιρ (κάτι σαν ασπιρίνη για την αιμάτωση) την ημέρα. Οι γιατροί (πήγα σε 2) μου είπαν ότι τα φάρμακα δεν κάνουν σημαντική διαφορά στην εμφύτευση, παρά μόνο όταν υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα. Πχ αν μια γυναίκα  έχει από μόνη της χαμηλά επίπεδα προγεστερόνης, η προγεστερόνη βοηθάει, στην θρομβοφιλια οι αντιθρομβωτικες προστατεύουν,  στα αυξημένα νκ η κορτιζόνη βοηθάει. Δηλαδη σε μια γυναίκα χωρίς κάποιο θέμα, ο,τί είναι να εμφυτευθει, λίγο - πολύ εμφυτεύεται και χωρίς φάρμακα. Γιατί και εγώ είχα την απορία μήπως πιάστηκε λόγω των φαρμάκων, ενώ είχε πρόβλημα. Η απάντηση ήταν αρνητική όμως.

Απλά ξέρω ότι στις κοπέλες κάτω των 35 τουλάχιστον 1 στα 2 έμβρυα είναι οκ χρωμοσωμιακα και έχω και εγώ μπερδευτεί η αλήθεια είναι με τα άσχημα αποτελέσματα... Τόσο των αποβολών, όσο και των αρνητικών χοριακων. 

@Eleni73 με το καλό να προχωρήσουν. @sansa και εσένα με το καλό κορίτσι μου. Ας έχουμε επιτυχία αυτή τη φορά κορίτσια μου. 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου πώς είσαι σήμερα;

@Bloublou85 μην κολλάς, πρέπει να δεις τί θα κάνεις, ας είναι Δημόσιο. Περιμένουμε τα νέα.

@Magaiver έχουμε χριστεί μέλη εφορευτικής επιτροπής. Έλα να δούμε τί θα κάνουμε με το νέο θέμα γιατί το κάρο δεν τραβάει... Κολλήσαμε στις λάσπες και πρέπει να βγούμε!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο περνάνε οι μέρες είμαι καλύτερα @Πιου-πιου !!! Απλά με έχει πιάσει μια ανυπομονησία για την επόμενη προσπάθεια , θέλω να ξεκινήσω το συντομότερο !!!!! Εσύ πως είσαι ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Όσο περνάνε οι μέρες είμαι καλύτερα @Πιου-πιου !!! Απλά με έχει πιάσει μια ανυπομονησία για την επόμενη προσπάθεια , θέλω να ξεκινήσω το συντομότερο !!!!! Εσύ πως είσαι ????

Εγώ πάλι έχω πάθει αρνητισμο για την επόμενη και θέλω να ξεκουραστώ. Στην αρχή  βιαζομουν και μόνο αυτό σκεφτόμουν. Μετά από τις 17 ημέρες αίμα μου κόπηκε η φόρα... Καλά είμαι και εγώ, κάθε μέρα λίγο καλύτερα. Έχεις στην κατάψυξη ή θα ξεκινήσεις από την αρχή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εγώ πάλι έχω πάθει αρνητισμο για την επόμενη και θέλω να ξεκουραστώ. Στην αρχή  βιαζομουν και μόνο αυτό σκεφτόμουν. Μετά από τις 17 ημέρες αίμα μου κόπηκε η φόρα... Καλά είμαι και εγώ, κάθε μέρα λίγο καλύτερα. Έχεις στην κατάψυξη ή θα ξεκινήσεις από την αρχή;

Πάλι απ την αρχή δυστυχώς....

Μην σκέφτεσαι αρνητικά σε παρακαλώ !!!! Εσύ ! Που όλες μας ανεβάζεις και μας στηρίζεις ! Είσαι η πιο ψύχραιμη φωνούλα εδώ μέσα !!!! Μην πέφτουμε κορίτσια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Πάλι απ την αρχή δυστυχώς....

Μην σκέφτεσαι αρνητικά σε παρακαλώ !!!! Εσύ ! Που όλες μας ανεβάζεις και μας στηρίζεις ! Είσαι η πιο ψύχραιμη φωνούλα εδώ μέσα !!!! Μην πέφτουμε κορίτσια !!!

Όχι δεν πέφτω Έμ μου με τίποτα! Νιώθω όμως τόσο κουρασμένη. Μου είπαν στην πρώτη κανονική περίοδο μπορώ να προχωρήσω.Αλλα πέφτει Χριστούγεννα και δεν ξέρω αν αξίζει να περάσω τόσο άγχος μέσα στις γιορτές ή να περιμένω ένα μήνα. Εσένα τί σου είπαν; Γιατί είμαστε ακριβώς ίδια περίπτωση, ίδια ημέρα, ίδια χοριακη και το πάμε και οι δύο φυσικά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rinaki88 είπε:

Κοπέλα μου τι κανεις; Μαζί δεν μιλούσαμε στην σελίδα για την εξωσωματική στο πανεπιστημιακο της Λάρισας; Πώς εισαι; Έκανες την σπερματεγχυση τελικά; 

Ναι γλυκιά μου!!Αρνητική τελικά η χοριακή!!Πάμε για εξωσωματική τελικά!!Εσύ πως είσαι?Σε τι φάση βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου δεν γνωριζω εξ ιδίας πείρας για τα νκ κυτταρα ούτε για τον καρυότυπο. Νκ εμείς δεν κάναμε. Καναμε ομως καρυοτυπο και οι δυο. Ξερω οτι υπαρχει ο απλος και ο μοριακός. Ο μοριακός ειναι πιο λεπτομερης και δειχνει περισσοτερα πραγματα. Εμεις ειχαμε κανει τον απλό και οι δύο μας και βγήκε καλός. 

Για τα νκ, παρόλο που δεν εκανα εξεταση, η γιατρος μου τωρα σε αυτην την προσπαθεια που τα καταφεραμε ηθελε να κανω εναν ορό, τον intralipids, που λέγεται οτι ριχνει τα νκ της μητρας κ γενικά βοηθαει εκει το περιβαλλον της. Δεν ειχα καποια κλινική ενδειξη για να τον κανω τον ορό αλλα απο οτι καταλαβα τον προτεινει η γιατρος μου γιατι τον πιστευει. Ειναι φθηνος, 7,5€ αλλα πρεπει να στον κανει αναισθησιολογος. Εμεις καναμε δυο φορρς. Απο 100€ καθε φορα μας πηρε ο αναισθησιολογος. Την πρωτη φορα τον καναμε την ημετα της ετ. Και την δεθτερη λιγεε μερες μετα την θετικη χοριακή.

@marillia μου τα συλλυπητηρια μου για τον πατερα σου. Ο Θεός να τον αναπαύσει. 

Να προχωρήσετε όποτε νιώσεις εσύ ετοιμη!! Με το καλο.

@Eleni73 και @sansa μου ευχομαι με το καλο η προσπαθεια σας! Θα περιμενουμε Ελενη μου νεα για την γονιμοππιηση κ σανσα για τις ορμονες. 

@Bloublou85 υπομονη. Μονο ο γιατρος σου θα σου δωσει οδηγιες. Πιες κ κανενα παυσιπονο να δεις μηπως υποχωρησει η ενοχληση. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Magaiver μου εγώ την εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά έφτασα να παίρνω 28 χαπια την ημέρα...... Ανάμεσα σ'αυτά αντιβίωση και κορτιζόνη. Σχετικά με τα cyclacur, τυχαία έμαθα για το θέμα σταθερής ώρας μετά από 2 εξωσωματικές....

@Eleni73 εύχομαι να προχωρήσουν και τα δύο !!!!

@sansa μου !!! Μακάρι και τα τρία να αποδώσουν !!! Αναμονή μέχρι την Παρασκευή ! Πες μας λίγα πράγματα για τη θεραπεία του Νίκα. Πόσο κόστισε ? Την έχεις κάνει μία φορά ? Χρειάζεται οπωσδήποτε και επανάληψη για επιβεβαίωση ότι έχει φύγει η φλεγμονή ? Πονάει ? Αν δεν κάνω λάθος γίνεται χωρίς μέθη εε ? 

@Nektarinaki_love πώς πήγε η εμβρυομεταφορά ?????? Όλα καλά ?????? Περιμένουμε τα νέα σου !!! 

 

Εμμανουήλ μουυυ μια χαρά πήγε η εμβρυομεταφορά!πήρα τα μωράκια μου και έφυγααααα!!!τώρα περιμένω την επόμενη Παρασκευή την χοριακούλα μου!θα σας ενημερώνωωω!μου κάνανε και μια buscopan για να μην κανει συσπασεις η μήτρα!τώρα περιμενωωωω!!μου δώσανε και φωτογραφία τα εμβρυάκια απ την ωρα της εμβρυομεταφορας!αλλα μου κυκλωσανε μια ασπρη κουκιδιτσα μονο ρε κοριτσια!ενω εβαλα 2 εμβυακια!εκτως και αν ειναι μαζι...τι σκεφτηκα και εγω τωρα!αχχχ ολα να τα ξεψαχνίζωωω!αφορμες να έχω να ψαχνομαι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 ελπίζω να δώσουν γονιμοποίηση. Περιμένουμε νέα!

@sansa έχεις τραβήξει και εσύ τόσα... που απλά ελπίζω να μην προστεθεί κάτι ακόμα. Μακάρι να είναι καλά τα ωάρια! Η ωοληψια ποτε αναμένεται?

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αλήθεια Εμμανουήλ μου σου έγινε και εσένα αυτό? Μα γιατί δεν μας ενημερώνουν σωστά ρε γαμωτο?! Εγώ ήμουν τελείως χαλαρή με το θέμα ώρα. Δεν είχα καταλάβει ότι παίζει ρόλο.

@Bloublou85 νομίζω όλες συμφωνουμε να μιλήσεις με τον γιατρό. Μην παίζουμε με αυτά τα σοβαρά θέματα και λέμε η καθεμιά εικασίες τώρα...Πάρε και πες μας!

@bebe2 εάν έχεις κάνει καρυοτυπο ίσως απλά να έτυχε. Έχω την αίσθηση (και διορθώστε με εάν κάνω λάθος) ότι με τόσα φάρμακα που δίνουν οι γιατροί μετά την εμβρυομεταφορα είναι πιθανό ακόμα και έμβρυα που έχουν μικρή δυναμική και δεν θα εξελισσονταν βοηθουνται να εμφυτευθουν. Εάν όμως τελικά δεν είναι καλά (πχ έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες) ο ίδιος ο οργανισμός τα αποβάλλει. Μου κάνει εντύπωση που είχαμε τόσες αποβολες αυτό το μήνα. Για παράδειγμα στην Γερμανία δεν δίνουν τίποτα εκτός από προγεστερονη και αναρωτιέμαι μήπως όλα τα φάρμακα που ρίχνουν πχ το ανοσοποιητικό δεν είναι και τόσο καλό να τα δίνουν? Γιατί επιτυγχάνεται εμφύτευση αλλά εάν το έμβρυο δεν είναι κάλο δεν προχωράει η εγκυμοσύνη.. Οπότε τι κέρδιζεις? Το ότι είδες θετικό τεστ εγκυμοσύνης? Προσπαθώ και εγώ να καταλάβω γιατί τέτοια χαμηλα ποσοστά επιτυχίας... Εσύ τι επαιρνες από φάρμακα? Κορτιζόνη και τέτοια έπαιρνες?

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να το σκέφτεται αυτό σαν ενδεχόμενο για τον αυξημένο ποσοστό αποβολων που είδαμε το τελευταίο δίμηνο?

κοιτα η αληθεια ειναι τα φαρμακα ηταν πολλα! κορτιζονη οχι δεν πηρα πηρα cyclacur prolutex και το κοπλικο το lutinus + θυρεοειδη και felicine !γενικα τα αποφευγω τα φαρμακα δεν ειναι συνηθισμένος ο οργανισμος ! βεβαια αυτο το ειχα στο μυαλο μου για πολυ καλο! 

δεν ξερω ! μπορει να εχεις δικιο ομως θελω καπως να περιορισω τις πιθανοτητες να το ξαναπαθω! ναι ηταν πολυ θετικο που και τις δυο φορες ειχα θετικη χοριακη ομως το αποτελεσμα ??!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι γλυκιά μου!!Αρνητική τελικά η χοριακή!!Πάμε για εξωσωματική τελικά!!Εσύ πως είσαι?Σε τι φάση βρίσκεσαι?

Καλά είμαι κοριτσάκι μου. Κάναμε την πρώτη μας προσπάθεια και την Παρασκευή είναι να κάνω χοριακή μα δω τι κάναμε. Λυπαμαι για την έκβαση της σπερματεγχυσης. Ίσως η εξωσωματικη σας κάτσει καλύτερα συνολικά. Ποτέ με το καλό είναι να ξεκινησετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rinaki88 είπε:

Καλά είμαι κοριτσάκι μου. Κάναμε την πρώτη μας προσπάθεια και την Παρασκευή είναι να κάνω χοριακή μα δω τι κάναμε. Λυπαμαι για την έκβαση της σπερματεγχυσης. Ίσως η εξωσωματικη σας κάτσει καλύτερα συνολικά. Ποτέ με το καλό είναι να ξεκινησετε; 

Ωωωω εύχομαι με μια θετική χοριακούλα!!Φεβρουάριο περνάω επιτροπή κ μάλλον Μάρτιο με Απρίλιο με κόβω!!Συνήθως κάνει με ένα μαγικό τρόπο κ η περίοδος κάτι τζιριτζαντζουλιές πριν ξεκινήσουμε κάτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MagaiverΦέτος πήγα σε αιματολόγο για τα λευκά μου που είχα  θέμα αλλά τελικά ήταν απο ίωση χαμηλά!!Ρώτησα την γιατρό είστε υπερ της προληπτικής ηπαρίνης σε μια παλίνδρομη όπως είχα εγώ?Μου είπε όχι για την δική μου περίπτωση αλλά έχω δει κοπέλες που χωρίς να έχουν πρόβλημα με προληπτική θεραπεία να πηγαίνει μια χαρά η κύηση που σίγουρα αμφιβάλλουμε πως βοήθησε αφού δν είχε θρομβοφιλία!!ΙΚ όταν την ρώτησα πως γίνεται να ακούμε για τόσες αποβολές ενώ οι εξετάσεις είναι καλές μου λέει στο μόνο που πάει το μυαλό μου είναι να έχει <<χαλάσει>> το ανθρώπινο dna!!ΙΠροσωπική μου εκτίμηση στην εποχή που ζούμε αυτά που τρώμε,αυτά που εισπνέουμε να χαλάει την ποιότητα των ωαρίων ή των σπερματοζωαρίων κ εννοείτε σε περιπτώσεις που δν υπάρχει άλλο πρόβλημα υγείας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_love μπραβο! Με το καλο η χοριακη! Ευχομαι ολα να πανε καλα!

Οσο για τον υπερηχο κ τα εμβρυα. Το σημειο που σου κυκλωσε φαινεται το καλλιεργητικο υγρό κ εκει μεσα καπου υπαρχουν κ τα δυο εμβρυακια. Δεν μπορουν να φανουν στον υπερηχο σν δεν υπαρχει μικροσκοπιο. Δεν φαινονται με το ματι. 

Μην ανησυχεις παντως. Μεσα εκει στη μητρα ειναι ασφαλη. Τωρα ξεκουραση κ θετικες σκεψεις! Κ λιγα χαδακια στην κοιλιτσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@Nektarinaki_love μπραβο! Με το καλο η χοριακη! Ευχομαι ολα να πανε καλα!

Οσο για τον υπερηχο κ τα εμβρυα. Το σημειο που σου κυκλωσε φαινεται το καλλιεργητικο υγρό κ εκει μεσα καπου υπαρχουν κ τα δυο εμβρυακια. Δεν μπορουν να φανουν στον υπερηχο σν δεν υπαρχει μικροσκοπιο. Δεν φαινονται με το ματι. 

Μην ανησυχεις παντως. Μεσα εκει στη μητρα ειναι ασφαλη. Τωρα ξεκουραση κ θετικες σκεψεις! Κ λιγα χαδακια στην κοιλιτσα! 

Όντως Νίκονα μου έχεις απόλυτο δίκιο.μετα το διάβασα και εγώ αυτο.πρώτη φορά βλέπεις μπήκα στη διακασία αυτή και ακόμη είμαι ψαρωμένη!σ’ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα σου λόγια..χάιδεψε και συ την κοιλίτσα σου που θα έχει φουσκώσει πλέον και στείλε μας λίγη μπεμπεδόσκονη απ το αντράκι σου..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Όντως Νίκονα μου έχεις απόλυτο δίκιο.μετα το διάβασα και εγώ αυτο.πρώτη φορά βλέπεις μπήκα στη διακασία αυτή και ακόμη είμαι ψαρωμένη!σ’ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα σου λόγια..χάιδεψε και συ την κοιλίτσα σου που θα έχει φουσκώσει πλέον και στείλε μας λίγη μπεμπεδόσκονη απ το αντράκι σου..❤️

Σας στελνω Νεκταρινακι μου! 

Σημερα το πρωι ειχαμε κ υπερηχο κ τον ειδαμε. Σας στελνει σε ολες πολυ θετικη ενεργεια και πολλη πολλη μπεμπεδόσκονη!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Όλα καλά με τις ορμόνες,από αύριο και cetrotide.Η ωολληψια ή Χριστούγεννα ή την επόμενη,την Παρασκευή μάλλον θα ξέρουμε.Eleni εύχομαι να προχωρήσουν και τα δύο.Κουράγιο.Nektarinaki σου εύχομαι με το καλό να πάρεις μια τριψήφιο χοριακη.ΕΜΜΑΝΟΥΉΛ η εξέταση του Νίκα κοστίζει 500€ για δύο δείγματα,μαζί δηλαδή και με το παράθυρο εμφύτευσης,αν θέλεις να το βρεις.Ο γιατρός κάνει και καλύτερη τιμή.Χωρίς μέθη γίνεται,εγώ να σου πω πόνεσα,όχι όμως πάρα πολύ.Αυτή τη φορά θα κάνω και δύο παυσιπονες ενέσεις και ενα υποθετο λοναριντ μαζί.Κανονικά πρέπει να κάνεις επανεξέταση για να δεις αν έφυγε η φλεγμονή,εγώ δεν έκανα και την πάτησα.Τώρα θα κάνω μετά την ωοληψια πάλι τη θεραπεία,θα έχω κάνει δύο κύκλους και μετά το δείγμα.Όταν μου δώσει ο Νικας το οκ τότε μόνο θα προχωρησω σε ετ,μέχρι τότε συλλογή.Αυτή είναι η 12η διέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Όλα καλά με τις ορμόνες,από αύριο και cetrotide.Η ωολληψια ή Χριστούγεννα ή την επόμενη,την Παρασκευή μάλλον θα ξέρουμε.Eleni εύχομαι να προχωρήσουν και τα δύο.Κουράγιο.Nektarinaki σου εύχομαι με το καλό να πάρεις μια τριψήφιο χοριακη.ΕΜΜΑΝΟΥΉΛ η εξέταση του Νίκα κοστίζει 500€ για δύο δείγματα,μαζί δηλαδή και με το παράθυρο εμφύτευσης,αν θέλεις να το βρεις.Ο γιατρός κάνει και καλύτερη τιμή.Χωρίς μέθη γίνεται,εγώ να σου πω πόνεσα,όχι όμως πάρα πολύ.Αυτή τη φορά θα κάνω και δύο παυσιπονες ενέσεις και ενα υποθετο λοναριντ μαζί.Κανονικά πρέπει να κάνεις επανεξέταση για να δεις αν έφυγε η φλεγμονή,εγώ δεν έκανα και την πάτησα.Τώρα θα κάνω μετά την ωοληψια πάλι τη θεραπεία,θα έχω κάνει δύο κύκλους και μετά το δείγμα.Όταν μου δώσει ο Νικας το οκ τότε μόνο θα προχωρησω σε ετ,μέχρι τότε συλλογή.Αυτή είναι η 12η διέγερση.

@sansa μου Σ’ευχαριστώ πολύ πολυυυ!και συ με το καλό οι ωοληψιες σου με γερά ωαριάκια! @nikona αα το είδες το αντράκι σου το πρωι?αχου μωρεε τι υπεροχη στιγμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ωωωω εύχομαι με μια θετική χοριακούλα!!Φεβρουάριο περνάω επιτροπή κ μάλλον Μάρτιο με Απρίλιο με κόβω!!Συνήθως κάνει με ένα μαγικό τρόπο κ η περίοδος κάτι τζιριτζαντζουλιές πριν ξεκινήσουμε κάτι!!!

Ευχαριστω γλυκιά μου. Και σε εσένα ευχομαι να πάνε όλα καλά. Πάρε τον χρόνο σου να είσαι καλά ψυχολογικά γιατί είναι μια διαδικασία που αν δεν είσαι καλά ψυχολογικά δεν παλεύεται ευκολα. Με ηρεμια παντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Τί κάνετε;Πριν σας πω τα δικά μου τα νέα διάβασα ότι έχετε κάποια θεματάκια.Bloublou85 στεναχωρέθηκα βρε κορίτσι που διάβασα ότι πονάς τόσο πολύ.Κορίτσι πρέπει να το ψάξεις,αν υπάρχει φλεγμονή θέλει οπωσδήποτε θεραπεία και να δεις τί θα γίνει με τη σάλπιγγα,πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου.Πληροφοριακά να σου πω ότι το μαύρο αίμα στη περίοδο δεν είναι καλό.Τόσα χρόνια και εγώ το ίδιο είχα,μέχρι που έκανα την εξέταση του Νίκα και μου είπε ο άνθρωπος ότι με τη θεραπεία θα γίνει κόκκινο το αίμα.Άυτό το μήνα που πήρα αντιβιώσεις και έκανα και πλύσεις πάλι όντως το αίμα ήταν ροζ,είναι πολύ σημαντικό αυτό κορίτσι.Magaiver πάρε τη διπλή δόση δεν είναι τίποτα αυτά τα χάπια μην ανησυχείς.Εγώ κορίτσια πριν μία ώρα τελείωσα με τον υπέρηχο,είδαμε 3 ωοθυλάκια,ένα στα 8χιλ,ένα στα 10 και ένα στα 13χιλ.Αυτά φαίνονται να προχωράνε,τα άλλα πιο μικρά δε νομίζει ο γιατρός να πάρουν μπρος,τρεις μέρες ενέσεις έχω κάνει και 5η μέρα femara.Την Παρασκευή ο επόμενος υπέρηχος,περιμένω οδηγίες μόλις βγουν οι ορμόνες.Απλά το 8αρι δε ξέρουμε αν θα προλάβει να μεγαλώσει όπως τα άλλα,μάλλον για 2 τη βλέπω,αυτός ο αριθμός όσο πάει και λιγοστεύει.Τί να πω θα δούμε,ελπίζω όλα να πάνε καλά.Το μεσημέρι έχω ραντεβού στον γυναικολόγο μου να μου γράψει πάλι τις αντιβιώσεις για τη θεραπεία του Νίκα,μετά την ωοληψία θα την ξανακάνω μαζί με πλύσεις και στον επόμενο κύκλο θα δώσω δείγμα για να δούμε αν έχει υποχωρήσει η φλεγμονή και ο Θεός βοηθός.

Όλα φαίνονται να κυλούν καλά κοριτσάκι μου!!! 2 ή 3 να είναι καλά κ να συνεχίσουν!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...