Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@bebe2 μου, θρομβοφιλια και νκ κυτταρα εχετε ελεγξει??

Θρομβοφιλια ναι δεν έχω αλλά έκανα προληπτικά !Νκ κύτταρα όχι ! Έλεγχος της μήτρας είναι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου @nikona ναι ρε γαμωτο δεν μου είχαν πει τίποτα και εγώ το πήγα σε φάση το παίρνω πριν κοιμηθώ. Εε αυτό έκανα και στην Αμερική. Και βασικά από την αρχή που τα ξεκίνησα δεν τα έπαιρνα ακριβώς την ίδια ώρα. Δεν μου είχαν αναφέρει ότι ήταν σημαντικό το θέμα της ώρας να μην υπάρχουν αποκλίσεις. Λέω να παρω αυτό με την διπλή δόση που προτείνουν. Ευτυχώς έρχονται οι γονείς μεθαύριο να κάνουμε εδώ Χριστούγεννα οπότε θα μας φέρουν από Ελλάδα. Εσείς τι λέτε? Καλυτερα δεν είναι να κάνω αυτό και να πάρω διπλασιασω την δόση?

Σίγουρα Mag μου. Αν θυμάμαι έχεις θέμα με τις άδειες και είναι σημαντικό να μη χαθεί ο κύκλος. Άρα πρέπει να προσπαθήσεις. Όλα καλά θα πάνε και θα έρθεις για την τυχερή προσπάθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η France είπε:

Τα νκ είναι αυτά που σκοτώνουν το έμβρυο.

Δεν την αποδέχονται όλοι οι γιατροί αυτή την εξέταση.

Ναι και για αυτό μου είπαν ! Δεν ξέρω προς το παρόν μαζεύω πληροφορίες και με τον καινούριο χρόνο θα πάρουμε αποφάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η bebe2 είπε:

Ναι και για αυτό μου είπαν ! Δεν ξέρω προς το παρόν μαζεύω πληροφορίες και με τον καινούριο χρόνο θα πάρουμε αποφάσεις 

Δεν χάνεις τίποτα πάντως να την κάνεις κ αυτή εάν στη σύστησε ο γιατρός σου.

Αυτό που έγραψες για τα αντιπατρικα είχα ρωτήσει τον πρώτο μου γιατρό κ μου είπε ότι γινόταν παλιά κ μάλιστα αποδείχτηκε λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ποναω παρά πολύ στην αριστερή σάλπιγγα δεν μπορούσα να πατήσω το αριστερό μου πόδι,ξαπλωμενη με αφήνει όμως όταν σηκωνομαι ποναω πολυ.φοβαμαι πολύ ότι επιδεινώνεται και μπορει να μου επηρεάσει χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η France είπε:

Δεν χάνεις τίποτα πάντως να την κάνεις κ αυτή εάν στη σύστησε ο γιατρός σου.

Αυτό που έγραψες για τα αντιπατρικα είχα ρωτήσει τον πρώτο μου γιατρό κ μου είπε ότι γινόταν παλιά κ μάλιστα αποδείχτηκε λάθος.

Ναι το διάβασα αλλά ξέρω κοπέλα που μετά από πολλές αποβολές έμεινε Μ αυτά τα εμβόλια ! Θα δούμε ! Θα τα κάνω και τα δύο και βλέπουμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου ποναω παρά πολύ στην αριστερή σάλπιγγα δεν μπορούσα να πατήσω το αριστερό μου πόδι,ξαπλωμενη με αφήνει όμως όταν σηκωνομαι ποναω πολυ.φοβαμαι πολύ ότι επιδεινώνεται και μπορει να μου επηρεάσει χειρότερα.

Μπλουμπλουκα τι να επιδεινώνεται ? Πάρε τον ιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ωχ Mag μου, έπρεπε να στο πουν αλλά μήπως δε γνώριζαν ότι θα πας Αμερική. Πω πω τί μπορούμε να πάθουμε για τέτοιες λεπτομέρειες! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Θα δοκιμάσεις να πάρεις τα δύο; Αχ μωρέ κοριτσάκι μου...

@bebe2 δεν ξέρω τίποτα για αυτό που λες. Εμένα μου είπαν 99/100 τυχαια χρωμοσωμιακη. Βέβαια εμένα δικαιολογείται απλά λόγω ηλικίας και δεν το ψάχνουμε περαιτέρω. Μια συμβουλή μόνο αν και ξέρω ότι μόνο αυτά σκέφτεσαι και το καταλαβαίνω απόλυτα. Επικεντρωσου να το ξεπεράσεις σωματικά και μετά θα τα ψάξετε με καθαρό μυαλό. Ξέρω πόσο θολωμένη και καταβεβλημένη είσαι τώρα. Σε φιλώ.

Είμαι αλλά με κάνει να νιώθω καλύτερα το να ξέρω τι επιλογές έχω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Μπλουμπλουκα τι να επιδεινώνεται ? Πάρε τον ιατρό σου 

Έχω κάτι στη σάλπιγγα μπεμπε μου είναι διογκωμένη κ μου είχαν πει για σαλπιγγιτιδα.και τώρα επιδεινώθηκε ο πόνος κ φοβάμαι.ο γιατρός μου είπε ότι αν υπάρξει κενό τώρα μετά τα χριστούγεννα θα μπω,αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να γίνει καθώς είμαι αδιαθετη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχω κάτι στη σάλπιγγα μπεμπε μου είναι διογκωμένη κ μου είχαν πει για σαλπιγγιτιδα.και τώρα επιδεινώθηκε ο πόνος κ φοβάμαι.ο γιατρός μου είπε ότι αν υπάρξει κενό τώρα μετά τα χριστούγεννα θα μπω,αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να γίνει καθώς είμαι αδιαθετη.

Καλημέρα ! Πως είσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

@bebe2 μου ναι οπως σου το ειπε η france. Ειναι τα λεγομενα κυτταρα φονιαδες, που καποιοι υποστηριζουν οτι αν ειναι αυξημενα επιτιθενται στο εμβρυο καθως το θεωρουν ξενο σωμα. Ομως δεν την δεχονται ολοι οι γιατροι σαν θεωρια. Ειναι μια εξεταση αιματος για να τα ελεγξετε.

@Magaiver μου εγω αυτο θα εκανα στη θεση σου. Θα επαιρνα την διπλη δόση. 

@Bloublou85 μου μηπως ειναι απο το εντερο ο πονος σου? 

Μιλα με τον γιατρο σου. Εκεινος θα σου πει τι πρεπει να κανεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καλημέρα @nikona μου.

@Bloublou85 Μπλουμπλουκα μου πώς είσαι σήμερα; Πότε θα το βρουν επιτέλους αυτό να μην ταλαιπωρεισαι άλλο. Μακάρι να μπες το συντομότερο.

@bebe2, μπεμπακι μου να κάνεις ο,τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Αχ, μωρέ δε θέλω να μου στεναχωριέσαι. ❤️

@Magaiverακι μου, ενημέρωσε μας. Ελπίζω να έχουμε καλές εξελίξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Καλημέρα @nikona μου.

@Bloublou85 Μπλουμπλουκα μου πώς είσαι σήμερα; Πότε θα το βρουν επιτέλους αυτό να μην ταλαιπωρεισαι άλλο. Μακάρι να μπες το συντομότερο.

@bebe2, μπεμπακι μου να κάνεις ο,τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Αχ, μωρέ δε θέλω να μου στεναχωριέσαι. ❤️

@Magaiverακι μου, ενημέρωσε μας. Ελπίζω να έχουμε καλές εξελίξεις.

Προσπαθώ βρε @Πιου-πιου μου αλλά το ξέρεις πόσο δύσκολο είναι δεν είναι στο χέρι μου ! Σήμερα ξύπνησα κλαίγοντας ! :( Αληθεια προσπαθώ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Προσπαθώ βρε @Πιου-πιου μου αλλά το ξέρεις πόσο δύσκολο είναι δεν είναι στο χέρι μου ! Σήμερα ξύπνησα κλαίγοντας ! :( Αληθεια προσπαθώ ❤️❤️

Εγώ και αν το ξέρω... και σε καταλαβαίνω. Όταν καθαρίσεις, θα νιωσεις  καλύτερα, θα σταματήσει το σώμα σου να σε κάνει να θυμάσαι ακομα και όταν θες λίγο να ξεχαστείς.Μικρή ειχα έναν καθρέφτη ζωγραφισμένο που έγραφε με καλλιγραφικά "Και αυτό θα περάσει". Και αυτό θα περάσει λοιπον μπεμπακι μου και θα έρθουν άλλα καλύτερα για μας.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Προσπαθώ βρε @Πιου-πιου μου αλλά το ξέρεις πόσο δύσκολο είναι δεν είναι στο χέρι μου ! Σήμερα ξύπνησα κλαίγοντας ! :( Αληθεια προσπαθώ ❤️❤️

Kαλημέρα κορίτσια μου!!Γλυκιά μου μπορώ να σε καταλάβω κ γω καθώς το πέρασα πριν 2 χρόνια!!Και να κλάψεις δν πειράζει!!Ξέσπασε όπως εσύ νομίζεις!!Εγώ πχ δν είχα κλάψει αλλά είχα σκίσει τους υπερήχους σαν να προσπαθούσα να μην έχω τίποτα που να μου το θυμίζει άσχετα αν δν το ξεχνάς ποτέ!!!Πραγματικά θα περάσει όλο αυτό που τώρα σου φαίνεται βουνό!!!Τώρα για τα νκ κ αντιπατρικά κ γω γνωρίζω κ απο άλλα κορίτσια που έχουν πάει στην γνωστή αιματολόγο ότι πλέον δν το πολύ δέχονται!!Κ η γνωστή σου που έμεινε έγκυος μπορεί να έτυχε!!Γτ έχουμε ακούσει πολλές κοπέλες να καταφέρνουν έτσι απλά μετά απο 3 αποβολές!Εγώ δν έκανα εξετάσεις σίγουρα με ψιλοτρώει αλλά κανένας δν με άφησε να κάνω εξετάσεις απο γιατρούς!!!Μπορείς να επισκεφτείς κάποια αιματολόγο κ να σε κατευθύνει γτ είναι κ αρκετές οι εξετάσεις που υπάρχουν!!Σε λίγο καιρό είμαι σίγουρη θα διαβάζουμε νεάκια σου για την καινούργια προσπάθεια σας κ εύχομαι κ με ευχάριστα νεάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 καρυοτυπο έχεις κάνει? Την πρώτη φορά που έγινε η αποβολή τι σας είχαν πει? Να κλαις νομίζω λυτρωτικό είναι. Δεν είναι κάτι που το επέλεξες και είναι πολύ βαρύ. 

@Bloublou85 Τηλέφωνο κάνε σήμερα. Μπορεί να είναι λόγω της περιόδου? Έχεις επώδυνη περίοδο? Πως είσαι σίγουρη ότι είναι σαλπιγγα και όχι ωοθήκη?

@Πιου-πιου @nikona ναι κορίτσια μου θα αυξησω την δόση όπως προτείνουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 μου να ξερεις οτι ειμαστε διπλα σου νοερα. Σε καταλαβαινουμε απολυτα. 

@marillia τι κανεις εσυ? Ειχες κανει δπερματεγχυση ή λαθος θυμάμαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα !

@Magaiver μου κι εγώ το ίδιο είχα πάθει με τα cyclacur... ξαφνικά με ενημέρωσαν ότι πρέπει να είναι στανταρ οι ώρες που το πάιρνεις. Εγώ έπερνα 9 την ημέρα δηλ 3 Χ 3 την ημέρα κάθε 8 ώρες.

@nikona πες μας λίγο για την εξέταση των nk... αν δεν κάνω λάθος είχες κάνει και καρυότυπο ζεύγους ? Υπάρχουν δύο διαφορετικές εξετάσεις για καρυότυπο ? (κάποια στιγμή το είχα διαβάσει από σένα νομίζω). Εξετάσεις για θρομβοφιλία και γω δεν έχω κάνει αλλά και γω έκανα αντιπηκτικές προκαταβολικά για να αιματώνεται καλύτερα η μήτρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@bebe2 μου να ξερεις οτι ειμαστε διπλα σου νοερα. Σε καταλαβαινουμε απολυτα. 

@marillia τι κανεις εσυ? Ειχες κανει δπερματεγχυση ή λαθος θυμάμαι?

 

 Πως είσαι κορίτσι μου?Ναι δυστυχώς αρνητικό κ είχα μια ωραιότατη βαριά περίοδο!!Είπαμε να χαλαρώσουμε γτ πριν 3 μήνες έχασα κ τον μπαμπά μου,μια ανάσα να πάρουμε απ όλα κ την άνοιξη να πάμε για εξωσωματική!!Φεβρουάριο έχω ραντεβού με επιτροπή αλλά θα αφήσω την εξωσωματική να ζεστάνει κ ο καιρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι εγώ όλη νύχτα πονουσα δυστυχώς.

@nikona δεν είναι το έντερο είναι πολύ κάτω στα γυναικολογικα αν κ έχω πάει σε γαστρεντερολόγος κ μου είχε πει ότι είναι γυναικολογικος ο πόνος.

@Magaiver μου δεν είναι ή ωοθήκη τις έχουμε κοιτάξει πολλές φορές είναι ή αριστερή σάλπιγγα διογκωμένη από φλεγμονη,η θεραπεία που έκανα δεν απέδωσε κ τώρα φοβάμαι κατά πόσο έχει προχωρήσει και τη χάσω.

@Πιου-πιου δε ξέρω ειλικρινά ποτέ θα μπω λέει ο άντρας μου να τον πάρει αυτος,χτες πήγαμε βόλτα και στο δρομο ξεκίνησαν έντονοι πόνοι κ δεν παρούσα το πόδι μου,δεν έχω πάλι ροή κανονικη στη περιοδο το αίμα ήταν μαύρο και τώρα δεν έχω σχεδόν καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@bebe2 καρυοτυπο έχεις κάνει? Την πρώτη φορά που έγινε η αποβολή τι σας είχαν πει? Να κλαις νομίζω λυτρωτικό είναι. Δεν είναι κάτι που το επέλεξες και είναι πολύ βαρύ. 

@Bloublou85 Τηλέφωνο κάνε σήμερα. Μπορεί να είναι λόγω της περιόδου? Έχεις επώδυνη περίοδο? Πως είσαι σίγουρη ότι είναι σαλπιγγα και όχι ωοθήκη?

@Πιου-πιου @nikona ναι κορίτσια μου θα αυξησω την δόση όπως προτείνουν.

 

Καρυότυπο κάναμε την προηγούμενη φορά ! Ήταν καλά τα αποτελέσματα! Μας είχε πει ότι τυχαίνει και ότι δεν χρειάζεται να ψάξουμε κάτι άλλο ! Εγώ Παρ όλα αυτά έκανα και της θρομβοφιλιας και ήταν καλές και αυτές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κι εγώ όλη νύχτα πονουσα δυστυχώς.

@nikona δεν είναι το έντερο είναι πολύ κάτω στα γυναικολογικα αν κ έχω πάει σε γαστρεντερολόγος κ μου είχε πει ότι είναι γυναικολογικος ο πόνος.

@Magaiver μου δεν είναι ή ωοθήκη τις έχουμε κοιτάξει πολλές φορές είναι ή αριστερή σάλπιγγα διογκωμένη από φλεγμονη,η θεραπεία που έκανα δεν απέδωσε κ τώρα φοβάμαι κατά πόσο έχει προχωρήσει και τη χάσω.

@Πιου-πιου δε ξέρω ειλικρινά ποτέ θα μπω λέει ο άντρας μου να τον πάρει αυτος,χτες πήγαμε βόλτα και στο δρομο ξεκίνησαν έντονοι πόνοι κ δεν παρούσα το πόδι μου,δεν έχω πάλι ροή κανονικη στη περιοδο το αίμα ήταν μαύρο και τώρα δεν έχω σχεδόν καθόλου.

Να πάρει βρε μπλουμπλούκι μου. Δεν ξέρω τί να πω πια. Μην τρελαίνεσαι πάντως δε χάνονται έτσι εύκολα οι σάλπιγγες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Να πάρει βρε μπλουμπλούκι μου. Δεν ξέρω τί να πω πια. Μην τρελαίνεσαι πάντως δε χάνονται έτσι εύκολα οι σάλπιγγες!

Πάει ένας χρόνος τώρα αγάπη που παραπονιομουνα στους γιατρούς ότι ποναω κ όλοι το προσπερνουσαν.ο ταν υπάρχει φλεγμονή κ αφήνεις τον καιρό να περνάει έτσι θα προχωρήσει κι αυτή.περνανε χίλιες μαύρες σκέψεις απ το μυαλό μου ότι μπορεί να έχει γίνει κακό στη μήτρα κτλ.δυστυχως στο δημόσιο δεν μπορώ να κλείσω εγώ οπότε θέλω πάει με βάση το πρόγραμμα κ περιμενω αναγκαστικά αν υπάρξει κενό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...