Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Παρασκευη κιεχω απο τωρα αγχος! Γιατι δε νιωθω και τπτ με τη διεγερση και σκεφτομαι μηπως δε γινεται δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοίτα ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά,κι εγώ ας πούμε έφτασα 8η μέρα και είχα μόνο 400 κι ανησύχησα κ ζήτησα να αυξήσουμε τη δόση,και μετά έφτασα 1.300.οποτε κάτσε να δεις πως θα πάει ή επόμενη μέτρηση όπως είπε κι ο γιατρός,επειδη είναι μικρούλια ακόμα ίσως δε δίνουν μεγάλη οιστραδιολη.να προσέχεις και τη προγεστερόνη επίσης.

τι ρολο παιζει?κ εαν η τιμη της δεν ειναι καλη τι γινεται??? κ σε ρωταω γιατι οταν εκανα τις διεγερσεις κοιταξαμε την προγεστερονη την 2η μερα περιοδου και την 3η ημερα ξεκινησα διγερση...εκτοτε δεν την ξαναεκανα παρα μονο την οιστραδιολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Τι εννοεις να προσεχω την προγεστερονη? Και γτ?

Τη 2η μερα ειχα 1,68 προγεστερονη και μου ειπε να παιρνω καθε βραδι 1 πρεζολον

πρεζολον για ποιο λογο σου εδωσε ο γιατρος σου??? δεν το εχω ξανακουσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Καλημερα κοριτσια! Ειμαι λιγο απογοητευμενη. Χτες ημουν στην 4η μερα διεγερσης και ειχα οιστραδιολη 77,20. Ο υπερηχος εδειξε 3 ωοθηλακια δεξια και 2 αριστερα, αλλα μου φαινεται λιγη η οιστραδιολη. Καμια εμπειρια? 

να μην στενοχωριεσαι.....τα εχω περασει....οταν λοιπον μου πασαραν την χαμηλη Ε2 τη βιωσα σαν θανατο ...τοσο ασχημα κ απογοητευτικα μου μιλησαν...αποτελεσμα??? 6 που δεν εφτασαν στον προεμφυτευτικο........την επομενη φορα ειχα 14...παλι δεν εφτασα στον προεμφυτευτικο....δηλ και που στενοχωρηθηκα κ που ημουν χαρουμενη το αποτελεσμα το ιδιο....σκεψου ομως οτι υπαρχουν κοριτσια που τα καταφεραν με λιγοτερα ωαρια κ οχι κ τοσο ποιοτικα.. ακουει η @nikona???? .....μη σκας.....ειναι ολα σχετικα....ενα κ καλο θελουμε να κανει τη διαφορα....χαμογελα κ θα πας καλα...μην κανεις οτι εγω στον εαυτο μου.....θα ερθει η ωρα που τα καταφερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

τι ρολο παιζει?κ εαν η τιμη της δεν ειναι καλη τι γινεται??? κ σε ρωταω γιατι οταν εκανα τις διεγερσεις κοιταξαμε την προγεστερονη την 2η μερα περιοδου και την 3η ημερα ξεκινησα διγερση...εκτοτε δεν την ξαναεκανα παρα μονο την οιστραδιολη

Αν ή προγεστερόνη πριν την ωοληψία είναι υψηλή μέχρι 1,5 είναι συνήθως το επιτρεπομενο όριο και πολύ λέω ή εμβρυομεταφορα ακυρώνεται και πάει για άλλο κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αν ή προγεστερόνη πριν την ωοληψία είναι υψηλή μέχρι 1,5 είναι συνήθως το επιτρεπομενο όριο και πολύ λέω ή εμβρυομεταφορα ακυρώνεται και πάει για άλλο κύκλο.

εφοσον βοηθαει ηδη πινω πρεζολον και αυριο εχω υπερηχογια την ετ για να δουμε τι γινεται...θα το εχω υποψη μου να ρωτησω το γιατρο γιατην προγεστερονη...σε ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?

@bebe2 τι περιπέτεια και αυτή βρε παιδάκι μου? Τέλος καλό όλα καλά!

 

Όλα καλά ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Εύχομαι καλές γιορτές κ ότι επιθυμεί η καρδούλα σας!!Να ρωτήσω αν κάποια φίλη όταν έπινε σικλακουρ είχα περίεργη διάθεση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Εύχομαι καλές γιορτές κ ότι επιθυμεί η καρδούλα σας!!Να ρωτήσω αν κάποια φίλη όταν έπινε σικλακουρ είχα περίεργη διάθεση?

Απίστευτη υπνηλία κορίτσι.... πολλά τα συμπτώματα γιατί πολλά κ τα φάρμακα... εσύ τι νιώθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Απίστευτη υπνηλία κορίτσι.... πολλά τα συμπτώματα γιατί πολλά κ τα φάρμακα... εσύ τι νιώθεις;

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!Ναι έχω υπνηλία!Αλλά με προβληματίζει ότι μετά απο 3 μέρες που τα ξεκίνησα κλαίω κάθε μέρα!!Εκανα σπερματέγχυση κ την Δευτέρα είναι να πάω για  χοριακή κ δν θέλω καθόλου!!Εχω κομένο το τσιγάρο 2 μήνες κ σήμερα κάπνισα 5!!!Βάζω κολπικά κ προγεστερόνη!!Κ λέω φταίνε αυτά ΄'η απλά μου βγαίνει η ένταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia καλη επιτυχια! Ευχομαι να εχετε τα πιο ευχαριστα νεα!

@antzy9 καλη επιτυχια αυριο στον θπέρηχο. Θα περιμενουμε τα νεα σου.

@Πλατανακη ΔεσποιναΔεσποιναΔεσποιναΔεσΔεσποΔεσποιναΔεσποιναΔεσποιναΔ

Δεν θυμαμαι την τιμη της οιστραδιολης μου την πρμπτη ημερα διεγερσης. Κανε ομως υπομονη. Θα δειτε κ στον επόμενο υπέρηχο τι θα γινει με τα ωοθηλσκια κ απο κει κ περα ο γιατρος θα σε καθοδηγησει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!Ναι έχω υπνηλία!Αλλά με προβληματίζει ότι μετά απο 3 μέρες που τα ξεκίνησα κλαίω κάθε μέρα!!Εκανα σπερματέγχυση κ την Δευτέρα είναι να πάω για  χοριακή κ δν θέλω καθόλου!!Εχω κομένο το τσιγάρο 2 μήνες κ σήμερα κάπνισα 5!!!Βάζω κολπικά κ προγεστερόνη!!Κ λέω φταίνε αυτά ΄'η απλά μου βγαίνει η ένταση?

λογικα ειναι ολα αυτα! με ολα αυτα που παιρνουμε! εμενα το cyclacur μου εφερνε υπνηλια αν και δεν φερνει σε πολλες!και η προγεστερονη!καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@marillia καλη επιτυχια! Ευχομαι να εχετε τα πιο ευχαριστα νεα!

@antzy9 καλη επιτυχια αυριο στον θπέρηχο. Θα περιμενουμε τα νεα σου.

@Πλατανακη ΔεσποιναΔεσποιναΔεσποιναΔεσΔεσποΔεσποιναΔεσποιναΔεσποιναΔ

Δεν θυμαμαι την τιμη της οιστραδιολης μου την πρμπτη ημερα διεγερσης. Κανε ομως υπομονη. Θα δειτε κ στον επόμενο υπέρηχο τι θα γινει με τα ωοθηλσκια κ απο κει κ περα ο γιατρος θα σε καθοδηγησει. 

 

κοριτσια εμενα δεν με εβαλε ποτε να μετρησω οιστραδιολη μονο προγεστερονη πριν τη εμβριομεταφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

λογικα ειναι ολα αυτα! με ολα αυτα που παιρνουμε! εμενα το cyclacur μου εφερνε υπνηλια αν και δεν φερνει σε πολλες!και η προγεστερονη!καλα αποτελεσματα

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!!!Είχα κάνει κ ενέσεις για πιο πολλά ωάρια σίγουρα όλα αυτά!!!Κουράγιο θέλει κ δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

κοριτσια εμενα δεν με εβαλε ποτε να μετρησω οιστραδιολη μονο προγεστερονη πριν τη εμβριομεταφορα 

Οι γιατροί είναι ότι του φανεί του λωλοστεφανη,μαλλον παρακολουθούν διαφορετικά σεμινάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Zeta. πηγες σημερα?

Αύριο Bebe μου επειδή πήγα κ την Δευτέρα. Κ πάλι μπορεί να μην ακούσουμε καρδούλα, αλλά θα πάω μια βολτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Αύριο Bebe μου επειδή πήγα κ την Δευτέρα. Κ πάλι μπορεί να μην ακούσουμε καρδούλα, αλλά θα πάω μια βολτα?

 εμείς δεν την ακούσαμε την είδαμε να ανάβω σβήνει ? άντε να μας πεις αύριο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Οι γιατροί είναι ότι του φανεί του λωλοστεφανη,μαλλον παρακολουθούν διαφορετικά σεμινάρια.

Την οιστραδιόλη τη μετράμε μόνο στη διέγερση, δείχνει την ποιότητα των ωαρίων ή μάλλον καλύτερα κατά πόσο έχουν τα ωοθυλάκια περιεχόμενο ή είναι κενά ή με ανώριμα ωάρια. Στην σκέτη ετ δεν έχει νόημα. 

Ίσως για αυτό το μπεμπέκι δε θυμάται μέτρηση οιστραδιόλης. 

@Πλατανακη Δεσποινα, μην απογοητεύεσαι ένα ώριμο ωάριο δηλ που μπορεί να γονιμοποιηθεί και να προχωρήσει παράγει περίπου 200 μονάδες οιστραδιόλης την ημέρα όμως της ωορρηξίας άρα ωοληψίας στην εξωσωματική. Μπορεί επίσης και με λιγότερη οιστραδιόλη να τα πάει μια χαρά. 

Θέλω να πω ότι είσαι ακόμα νωρίς, μπορεί να αρχίσει η οιστραδιόλη να παράγεται όσο μεγαλώνουν, δεν μας είπες κιόλας τί μέγεθος έχουν. Αν είναι ακόμα μικρά δεν είναι παράλογο να μην παράγουν και τόσο πολύ. Έχεις μέρες ακόμα μπροστά σου για να αλλάξουν όλα προς το καλύτερο. Άλλωστε όπως σωστά είπε και μία φίλη, ένα και καλό χρειαζόμαστε. Εύχομαι τα καλύτερα. Και μην αγχώνεσαι, σε λίγες μέρες που θα μεγαλώσουν, πιστεύω θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα στις τιμές. Βέβαια ούτε οι τιμές μας νοιάζουν. Εύχομαι το καλό αποτέλεσμα της χοριακής σου! Αυτό μετράει και όχι μια τιμή οιστραδιόλης. Και είπαμε για μια τεράστια χοριακή, ένα και καλό μας φτάνει!

@bebe2, όλα τέλεια ε; Χαίρομαι που είσαι ήρεμη σήμερα.  Πότε ξαναπάς για υπέρηχο;

@Zeta. Ζετούλα μου φιλάκια. Είδα εσύ θα πας αύριο. Όλα τέλεια θα πάνε κορίτσι μου. 

@antzy9 αν επιτρέπεται γιατί θα έκανες προεμφυτευτικό; Με ενδιαφέρει και εμένα για αυτό ρωτάω. Καλή αρχή και όλα να προχωρήσουν με το καλό. 

@marillia καλή επιτυχία σου εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Πιου-πιου έχω λίγο ροζ πάλι κυρίως το πρωί και το βράδυ αγχώνομαι λίγο αλλά οκ ! Την άλλη Πέμπτη θα ξανά πάμε 

Μειώθηκε όμως ε;  Έλα, έλα όλα τέλεια. Μη φοβάσαι μπεμπάκι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μειώθηκε όμως ε;  Έλα, έλα όλα τέλεια. Μη φοβάσαι μπεμπάκι μου. 

Σε σχεση με χθες ναι δεν το συζητώ ! Τώρα αύριο θα μιλήσω μαζί του να δω τι θα κάνω με τις innohep να δω αν θα τις συνεχισω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Την οιστραδιόλη τη μετράμε μόνο στη διέγερση, δείχνει την ποιότητα των ωαρίων ή μάλλον καλύτερα κατά πόσο έχουν τα ωοθυλάκια περιεχόμενο ή είναι κενά ή με ανώριμα ωάρια. Στην σκέτη ετ δεν έχει νόημα. 

Ίσως για αυτό το μπεμπέκι δε θυμάται μέτρηση οιστραδιόλης. 

@Πλατανακη Δεσποινα, μην απογοητεύεσαι ένα ώριμο ωάριο δηλ που μπορεί να γονιμοποιηθεί και να προχωρήσει παράγει περίπου 200 μονάδες οιστραδιόλης την ημέρα όμως της ωορρηξίας άρα ωοληψίας στην εξωσωματική. Μπορεί επίσης και με λιγότερη οιστραδιόλη να τα πάει μια χαρά. 

Θέλω να πω ότι είσαι ακόμα νωρίς, μπορεί να αρχίσει η οιστραδιόλη να παράγεται όσο μεγαλώνουν, δεν μας είπες κιόλας τί μέγεθος έχουν. Αν είναι ακόμα μικρά δεν είναι παράλογο να μην παράγουν και τόσο πολύ. Έχεις μέρες ακόμα μπροστά σου για να αλλάξουν όλα προς το καλύτερο. Άλλωστε όπως σωστά είπε και μία φίλη, ένα και καλό χρειαζόμαστε. Εύχομαι τα καλύτερα. Και μην αγχώνεσαι, σε λίγες μέρες που θα μεγαλώσουν, πιστεύω θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα στις τιμές. Βέβαια ούτε οι τιμές μας νοιάζουν. Εύχομαι το καλό αποτέλεσμα της χοριακής σου! Αυτό μετράει και όχι μια τιμή οιστραδιόλης. Και είπαμε για μια τεράστια χοριακή, ένα και καλό μας φτάνει!

@bebe2, όλα τέλεια ε; Χαίρομαι που είσαι ήρεμη σήμερα.  Πότε ξαναπάς για υπέρηχο;

@Zeta. Ζετούλα μου φιλάκια. Είδα εσύ θα πας αύριο. Όλα τέλεια θα πάνε κορίτσι μου. 

@antzy9 αν επιτρέπεται γιατί θα έκανες προεμφυτευτικό; Με ενδιαφέρει και εμένα για αυτό ρωτάω. Καλή αρχή και όλα να προχωρήσουν με το καλό. 

@marillia καλή επιτυχία σου εύχομαι. 

Καλημερα κοριτσι μου κ ευχαριστω για το μηνυμα, με εκανες να νισωσω καλυτερα λιγακι! Να σου πως τα μεγεθη 8Χ9, 4,2Χ4, 3,9Χ3,1, 4,7Χ5, 4,7Χ4,5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

πρεζολον για ποιο λογο σου εδωσε ο γιατρος σου??? δεν το εχω ξανακουσει

Μου εδωσε γιατι ηταν λιγο τσιμπημενη η προγεστερονη. Ειχα 1,68

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...