Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις On 31/10/2018 at 10:13 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Προσπαθώ αλλά είναι το πρώτο σοκ εκεί που όλα πήγαιναν καλά ξαφνικά ανεβηκε.το ξέρω δεν μπορώ να κάνω κάτι θα προσπαθήσω να είμαι όσο ήρεμη γίνεται.

Κορίτσι μου συγγνώμη που μπαίνω έτσι σαν σφήνα στην κουβεντούλα σας..απλώς είδα οτι μιλάτε για προγεστερόνη..λοιπόν εγω εκανα ωοληψία τον Οκτώβριο,αλλα επειδή είχα ανεβασμένη LH ο γιατρός μου είπε να τα μεταφέρουμε στον επόμενο κύκλο..και έτσι περίμενα και εγώ και και την Δευτέρα αδιαθέτησα..έκανα την 2 ημέρα του κύκλου Ε2 και προγεστερόνη τα οποία ήτανε ανεβασμένα!!!! Ε2 69,36 και προγεστερόνη 2,61 και εννοειται ο γιατρος μου ακυρωσε την εμβρυομεταφορα.η μαία μου ειπε πως δεν συνηλθε ακομη ο οργανισμος μου..μακάρι κορίτσι μου να μη σου ανεβει αλλο και να προχωρησεις στην εμβρυομεταφορα..αλλα ακομη και αν δεν γινει,δεν πειράζει,καλυτερα να γινει οταν ειναι ιδανικες οι συνθηκες οπως μου ειπε και ο γιατρος μου,παρα να βιαστουμε..σου ευχομαι τα καλυτερα.οποτε και να την κανεις,τα εμβρυακια σου θα ειναι εκει και θα σε περιμενουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσι μου συγγνώμη που μπαίνω έτσι σαν σφήνα στην κουβεντούλα σας..απλώς είδα οτι μιλάτε για προγεστερόνη..λοιπόν εγω εκανα ωοληψία τον Οκτώβριο,αλλα επειδή είχα ανεβασμένη LH ο γιατρός μου είπε να τα μεταφέρουμε στον επόμενο κύκλο..και έτσι περίμενα και εγώ και και την Δευτέρα αδιαθέτησα..έκανα την 2 ημέρα του κύκλου Ε2 και προγεστερόνη τα οποία ήτανε ανεβασμένα!!!! Ε2 69,36 και προγεστερόνη 2,61 και εννοειται ο γιατρος μου ακυρωσε την εμβρυομεταφορα.η μαία μου ειπε πως δεν συνηλθε ακομη ο οργανισμος μου..μακάρι κορίτσι μου να μη σου ανεβει αλλο και να προχωρησεις στην εμβρυομεταφορα..αλλα ακομη και αν δεν γινει,δεν πειράζει,καλυτερα να γινει οταν ειναι ιδανικες οι συνθηκες οπως μου ειπε και ο γιατρος μου,παρα να βιαστουμε..σου ευχομαι τα καλυτερα.οποτε και να την κανεις,τα εμβρυακια σου θα ειναι εκει και θα σε περιμενουν..

Γεια σου! Ευχαριστώ πολύ και τι να κάνουμε ότι γίνει τώρα.απλα ή απορία μου είναι πως γίνεται να μην αρχίσει να ανεβαινει ή προγεστερόνη όταν παχαινει τόσο το ενδομητριο;ας ελπισουμε αύριο που θα τη κάνω σε άλλο κέντρο να μου τη βγάλουν καλύτερη.ευχομαι κ σε σένα τα καλύτερα,θα κάνεις εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα απ ότι κατάλαβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γεια σου! Ευχαριστώ πολύ και τι να κάνουμε ότι γίνει τώρα.απλα ή απορία μου είναι πως γίνεται να μην αρχίσει να ανεβαινει ή προγεστερόνη όταν παχαινει τόσο το ενδομητριο;ας ελπισουμε αύριο που θα τη κάνω σε άλλο κέντρο να μου τη βγάλουν καλύτερη.ευχομαι κ σε σένα τα καλύτερα,θα κάνεις εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα απ ότι κατάλαβα.

Δυστυχως με αυτές τις ορμόνες κανείς δε βγάζει άκρη!!!!ναι με κατεψυγμένα θα κάνω..σ’ευχαριστώ πολυ!όλα καλά να πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρααααα με πολύ τρέλα γιατί σήμερα σηκώθηκα με ορεξουλες!!!❤

Καλήμέρα τρελομπλούμπλουκο. Άντε έτσι σε θέλω. Μπήκε ο Νοέμβρης. Τίποτα δεν μπορεί να πάει στραβά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλήμέρα τρελομπλούμπλουκο. Άντε έτσι σε θέλω. Μπήκε ο Νοέμβρης. Τίποτα δεν μπορεί να πάει στραβά!

Πως να πάει? Αγόρασα καινούργιο βρακι αυτό θα βάλω να πάω αύριο για εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Πως να πάει? Αγόρασα καινούργιο βρακι αυτό θα βάλω να πάω αύριο για εξετάσεις!

Σαγαπωωω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλως το κεφατο κοριτσι τη @Bloublou85 μας! Μπραβο, ετσι παντα να εισαι!

Βρε κοριτσια, η @Magaiver χαθηκε. 

Θα τρέχει στα κέντρα, και στην αθηνα για να πας απ το ένα στο άλλο θες μία μέρα ολόκληρη.θα μας τα πει μαζεμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα τρέχει στα κέντρα, και στην αθηνα για να πας απ το ένα στο άλλο θες μία μέρα ολόκληρη.θα μας τα πει μαζεμένα.

Μακαρι να ειναι καλα και θα περιμενουμε τα νεα της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μακαρι να ειναι καλα και θα περιμενουμε τα νεα της. 

Σίγουρα καλά θα είναι το κορίτσι μας. Μάλλον δεν θα έχει και πολύ internet. Εσύ πώς είσαι nikona μου, πες μας τί σου κάνει ο μπεμπούλης. Σε ταλαιπωρεί για να δηλώσει την παρουσία του ή είναι ήσυχο μωράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Σίγουρα καλά θα είναι το κορίτσι μας. Μάλλον δεν θα έχει και πολύ internet. Εσύ πώς είσαι nikona μου, πες μας τί σου κάνει ο μπεμπούλης. Σε ταλαιπωρεί για να δηλώσει την παρουσία του ή είναι ήσυχο μωράκι;

Ειμαι καλα πιου πιου μου. Καλα ειναι και ο μπεμπουλης. Ε, οσο να ναι στην αρχη ειχα αρκετες στομαχικες διαταραχες αλλα περασαν τα πολλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Bloublou85 αύριο έχεις υπέρηχο ?

Απ όλα έχω αύριο και ορμονικές κ υπερηχο,τα τελευταία μου μετα θα κάνω ovitrelle.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Απ όλα έχω αύριο και ορμονικές κ υπερηχο,τα τελευταία μου μετα θα κάνω ovitrelle.

Καλή επιτυχία κοριτσι μου ! Με ηρεμία ε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Απ όλα έχω αύριο και ορμονικές κ υπερηχο,τα τελευταία μου μετα θα κάνω ovitrelle.

Μπλουμπλουκάκι πώς είσαι; Σε έχω χάσει σήμερα. 

@bebe2, όλα καλά σήμερα; Πότε προχωράς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπλουμπλουκάκι πώς είσαι; Σε έχω χάσει σήμερα. 

@bebe2, όλα καλά σήμερα; Πότε προχωράς;

Ευτυχώς καλύτερα ! Την Πέμπτη έχω υπέρηχο και προγεστερόνη ! Νομίζω την άλλη Κυριακή θα την κάνω αν όλα πάνε καλά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Απ όλα έχω αύριο και ορμονικές κ υπερηχο,τα τελευταία μου μετα θα κάνω ovitrelle.

Με το καλο κοριτσι μου!Να πανε ολα περιφημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα σε ολα τα κορίτσια!

@Bloublou85 καλη επιτυχια σημερα σε ολα! 

Καλημέρα @nikona μου! Θα τα πάει τέλεια η μπλουμπλούκα μας. Έχω καλό feeling. 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες!!! Ευχαριστώ πολύ όλες σας,περιμενω το μεσημερακι τα αποτελέσματα για να κάνω κ τον υπέρηχο.πηγα παρκαρα κάτω από ένα δέντρο μήπως και άλλα τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!!! Ευχαριστώ πολύ όλες σας,περιμενω το μεσημερακι τα αποτελέσματα για να κάνω κ τον υπέρηχο.πηγα παρκαρα κάτω από ένα δέντρο μήπως και άλλα τίποτα.

Καλως το!Ολα καλα θα πανε!Να εισαι χαλαρη!Να σκεφτεσαι αλλα πραγματα!Εμενα παντως μου εφερες γουρι!Μολις ηρθα κοντα σου αδιαθετησα οπως επιθυμουσα!Και μολις καθαρισω θα αρχισω να μετραω παλι ημερες...Απο μονο του ειναι αισιοδοξο!Σου στελνω την θετικη μου ενεργεια και εναν ηλιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλως το!Ολα καλα θα πανε!Να εισαι χαλαρη!Να σκεφτεσαι αλλα πραγματα!Εμενα παντως μου εφερες γουρι!Μολις ηρθα κοντα σου αδιαθετησα οπως επιθυμουσα!Και μολις καθαρισω θα αρχισω να μετραω παλι ημερες...Απο μονο του ειναι αισιοδοξο!Σου στελνω την θετικη μου ενεργεια και εναν ηλιο!!!!

Χαχαχαχα εντάξει κάθε φορά που φτανω να κάνω εξωσωματική όλες κάτι μαγικό γίνεται,για κοίτα τις επόμενες μέρες να δεις.?ευχαριστώ αγάπη μου να σαι καλά κ με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια! Ολα καλά, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ τωρα… ποσο εβδ εισαι ditaki μ; Εγω εχθες 20+1 κ την έβγαλε 350 g την μπεμπούλα μ
    • Καλησπέρα κορίτσια! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω… Λοιπον πήγαν όλα πολύ καλά στην β επίπεδου, όλα φαίνονται φυσιολογικά και δεν υπάρχουν ευρήματα. Βάρος 470γρ, και με το κεφάλι κάτω προς το παρόν. Μετρήσαμε τράχηλο και ήταν 27 όσο την προηγούμενη φορά (όχι 24 που έγραψα το πρωί, λάθος θυμόμουν…σορρυ) πράγμα θετικό! Επίσης έκανε εκτενή έλεγχο στην καρδιά και μου είπε ότι δεν βλέπει να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο και πήρα μια ανάσα!  Η μπουμπου είχε το πόδι στο στόμα…όλα καλά! 
    • @Kiddo μου είσαι;; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με το ραντεβού σου 🙏
    • Έλα ρε κορίτσι μου, τι υπέροχα νέα!!! Είχαμε καιρό να σ ακούσουμε αλλά μας κερασες αισιοδοξία κι εσύ ❤️❤️❤️❤️ Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό που περιγράφεις! Κι εγώ θα πάω την ερχόμενη Τρίτη που θα είμαι 10+1 κι ευελπιστώ να δω αυτή την όμορφη εικόνα πάλι 🥰 ήδη μου λείπει απ' την περασμένη Πέμπτη που είχα πάει, λες και δεν είμαστε μαζί κάθε μέρα 🤣🤣🤣 Σήμερα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καθόλου αναγουλες, είναι μια σχετικά καλή μέρα μπορώ να πω 😅 πάντως με τον ύπνο εγώ δεν έχω πρόβλημα, με το που πάρω την ασπιρίνη ήδη με πιάνει μια νύστα, ε μόλις μπει και η προγεστερόνη στο παιχνίδι, σε 2 λεπτά είμαι στο 3ο όνειρο 🤣🤣  Η αιματολογος τι εξετάσεις σου έβαλε αν επιτρέπεται; Εμένα μου είπαν να μην επαναλάβω άλλες γιατί εδώ πιστεύουν γενικά ότι είναι ανούσιο λόγω του ότι η εγκυμοσύνη επηρεάζει όλες τις τιμές αυγών των εξετάσεων... Όπως και να χει τα βασικά αυτοάνοσα που προκαλούν αποβολές πρώτου τριμήνου βγήκαν αρνητικά οπότε με καθησυχασαν όλοι οι γιατροί που με παρακολουθούν ότι η ασπιρίνη με καλύπτει. Τώρα περιμένω τις γενετικές να βγουν για θρομβοφιλια που θα μας απασχολήσουν για το 2ο τρίμηνο αν είναι κάτι. Πάντως η οδηγία είναι μέχρι στιγμής να παίρνω ασπιρίνη μέχρι και την 34η εβδομάδα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...