Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Οι ενεσεις οι cetrotide θέλουν ψυγείο;;γράφουν σε θερμοκρασία μέχρι 25 βαθμούς μου είπαν ότι δε θέλουν κ τις έχω έξω τόσες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

 @Zeta. με το καλό. Κάνε υπομονή τώρα. Είναι σίγουρα η πιο όμορφη φάση αλλά και η πιο αγχωτική ειδικά όταν πλησιάζει η χοριακή. Θα έχεις όμως όμορφα νέα αυτή τη φορά. 

@bebe2 Νομίζω και εσύ ετοιμάζεσαι άμεσα για εμβρυομεταφορά. Με το καλό να προχωρήσεις και να έχεις το καλό αποτέλεσμα. 

Εγώ ήταν να κάνω τον προηγούμενο μήνα αλλά μου την ακύρωσε γιατί κάτι δεν του άρεσε στο ενδομήτριο πήγα σήμερα και όλα καλά στην επόμενη περίοδο ξεκινάμε πάμε ! Εγώ έπαιρνα 6 μέρες 4 cyclacur  και τις επόμενες 7 6 τη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Faith είπε:

Μεχρι ποσα σικλακουρ περνετε για την  εμβρυομεταφορα και για ποσο διαστημα?εγω θα περνω 6 την ημερα και αυτοκολλητο στο μπρατσο

Πρώτες 6 μέρες 4 και τις επόμενες 6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Zeta. Όλα καλά δεν βρηκε! Φοβόταν για πολύποδα αλλά ευτυχώς όλα οκ ! Με την περίοδο του Νοεμβρίου ξεκινάμε πάλι 

Άντε με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Zeta. Πως είσαι εσυ ? Πώς νιώθεις ?

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Zeta. Πως είσαι εσυ ? Πώς νιώθεις ?

Καλά είμαι. Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα. Ήρεμη πολύ κ γενικά διαφορετικά  απο την πρώτη φορά που υπάρχει άγνοια... Είμαι σε άδεια κ θα πάω για δουλειά την Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Οι ενεσεις οι cetrotide θέλουν ψυγείο;;γράφουν σε θερμοκρασία μέχρι 25 βαθμούς μου είπαν ότι δε θέλουν κ τις έχω έξω τόσες μέρες.

Οι τελευταίες οδηγίες λένε για ψυγείο....  το πρώτο καιρό πάντως δεν το θεωρούσαν απαραίτητο ... τωρα το τελευταίο εξάμηνο μου το εχουν πει κι εμένα!!! Βάλτες καλού κακού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Οι τελευταίες οδηγίες λένε για ψυγείο....  το πρώτο καιρό πάντως δεν το θεωρούσαν απαραίτητο ... τωρα το τελευταίο εξάμηνο μου το εχουν πει κι εμένα!!! Βάλτες καλού κακού 

Αυτές είναι μήνες έξω δεν ξέρω αν ωφελεί να τις βάλω τώρα,λες να έχει μειωθεί ή δράση τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Αυτές είναι μήνες έξω δεν ξέρω αν ωφελεί να τις βάλω τώρα,λες να έχει μειωθεί ή δράση τους;

οχι κι εγώ έξω τις είχα και τις χρησιμοποίησα μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eleni73 είπε:

οχι κι εγώ έξω τις είχα και τις χρησιμοποίησα μια χαρά!

Δεν γνωρίζω πόσο καιρό είναι έξω είναι μηνες γιατί λήγουν το 19.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Δεν γνωρίζω πόσο καιρό είναι έξω είναι μηνες γιατί λήγουν το 19.

Εκανε πολύ ζέστη στο σημείο που τις είχες ουτοσώστε να φοβάσαι για  την δράση τους; Εγώ πάντως θα τις χρησιμοποιούσα νομίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eleni73 είπε:

Εκανε πολύ ζέστη στο σημείο που τις είχες ουτοσώστε να φοβάσαι για  την δράση τους; Εγώ πάντως θα τις χρησιμοποιούσα νομίζω

Μου τις χαρισανε κ δεν γνωρίζω,με έπιασαν πάλι τα άγχη μου γιατί διάβασα κάπου θέλουν ψυγείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Εξετάσαμε μόνο αν τα εμβρυάκια μας έχουν μεσογειακή αναιμία... για τον αριθμό των εμβρύων που στείλαμε δώσαμε αυτό το ποσό. Είναι κ ο λόγος που κάναμε εξωσωματική... εχουμε κ οι δύο στίγμα κ δεν είναι εύκολα τα πράγματα με μία φυσιολογική εγκυμοσύνη. Ο προγεννητικός έλεγχος γινεται μετά την 12η εβδομαδα κ αν το έμβρυο νοσεί καταλήγεις σε άμβλωση. Μας εστείλαν στο χωρέμειο στην Αθήνα κ εκεί μάθαμε οτι μπορείς να κανεις προεμφυτευτικό κ για άλλους λόγους. Ο έλεγχος που εννοείς εσυ πρέπει να είναι κυρίως για σύνδρομο down κ για λόγους ηλικίας όπως ανέφερες. Εγώ είμαι 29 κ δεν μας είπαν οτι είναι απαραίτητο...

@Zeta.  μπράβο σας που επιλέξατε αυτή τη λύση γιατί ο πατέρας μου είναι αιματολόγος και καταλαβαίνω τις ανησυχίες σας... Συμμερίζομαι την άποψη σας ότι οι άλλες επιλογές ήταν σκληρές και χαίρομαι που είχατε τόσο καλό αποτέλεσμά - 6/7. Νομίζω ότι και εσύ ξέρεις ότι είναι πάρα πολύ καλό.  Επίσης πολύ καλά κάνατε και κάνατε έλεγχο μόνο για αυτό που σας ενδιαφέρει, άσχετα αν εγώ νόμιζα ότι κάνατε τον γενικό έλεγχο.  Είσαι στα καλύτερά σου και τα εμβρυάκια σου σίγουρα είναι πολύ καλά σε όλα τα άλλα (έχω ψάξει όλα τα  ποσοστά στο λέω εγγυημένα) και να είσαι σίγουρη ότι αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά. Περιμένω τα καλά σου νέα. Αυτό και μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Οι ενεσεις οι cetrotide θέλουν ψυγείο;;γράφουν σε θερμοκρασία μέχρι 25 βαθμούς μου είπαν ότι δε θέλουν κ τις έχω έξω τόσες μέρες.

Εμένα πάντως Ιούνιο μήνα μου είπαν όχι ψυγείο, οπότε μην αγχώνεσαι. Τώρα με το ζόρι φτάνουμε τους 25. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εμένα πάντως Ιούνιο μήνα μου είπαν όχι ψυγείο, οπότε μην αγχώνεσαι. Τώρα με το ζόρι φτάνουμε τους 25. 

Ουφ? κι εσύ αυτό το πρωτόκολλο θα κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω δει τί φάρμακα θα πάρεις αλλά νομίζω ότι εγώ θα κάνω το ίδιο με τηνπροηγούμενη φορά αφού πήγε καλά. Menopur και για ανταγωνιστή cetrotide. Αν καταφέρω οvitrelle στο τέλος αλλιώς πάλι arvecap. Μην αγχώνεσαι βρε κορίτσι όλα θα μας πάνε καλά. Είπαμε σε θέλω ανεβασμένη. Για τις cetrotide πάντως μη σε νοιάζει και καλύτερα μην τις βάλεις ψυγείο έτσι ξαφνικά ή τουλάχιστον ρώτα το γιατρό. Σε καταλαβαίνω πάντως και εμένα με πιάνουν κάτι άγχη για τέτοια πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν έχω δει τί φάρμακα θα πάρεις αλλά νομίζω ότι εγώ θα κάνω το ίδιο με τηνπροηγούμενη φορά αφού πήγε καλά. Menopur και για ανταγωνιστή cetrotide. Αν καταφέρω οvitrelle στο τέλος αλλιώς πάλι arvecap. Μην αγχώνεσαι βρε κορίτσι όλα θα μας πάνε καλά. Είπαμε σε θέλω ανεβασμένη. Για τις cetrotide πάντως μη σε νοιάζει και καλύτερα μην τις βάλεις ψυγείο έτσι ξαφνικά ή τουλάχιστον ρώτα το γιατρό. Σε καταλαβαίνω πάντως και εμένα με πιάνουν κάτι άγχη για τέτοια πράγματα.

Α εγώ θα κάνω gonal, γιατί λες για την ovitrelle?γενικά με τα φάρμακα φοβάμαι πολύ.ναι τώρα δεν τη βάζω κ ή γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου εγω ειχα ρωτησει και την γιατεο κ τον φαρμακοποιο και μου ειχαν πει δεν θελουν ψυγειο. 

@bebe2 χαιρομαι που ολα ειναι καλα και θα ξεκινησεις κι εσυ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Α εγώ θα κάνω gonal, γιατί λες για την ovitrelle?γενικά με τα φάρμακα φοβάμαι πολύ.ναι τώρα δεν τη βάζω κ ή γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται.

Κορίτσι καλησπέρα.Κοίτα οι απόψεις διίστανται για τις cetrodite.Και εμένα στο κέντρο μου είχανε πει όχι στο ψυγείο,αλλά επειδή μια φίλη μου από Αθήνα μου είπε ότι ο γιατρός της της είπε ψυγείο,τα δεδομένα άλλαξαν,ρώτησα τον άλλο μου γιατρό που μου κάνει τη θεραπεία του Νίκα και τον εμπιστεύομαι πολύ και μου είπε ψυγείο για ασφάλεια και 15 λεπτά πριν κάνεις την ένεση τη βγάζεις έξω.Εγώ έτσι τις κάνω,τώρα εσύ κάνε ότι νομίζεις καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι καλησπέρα.Κοίτα οι απόψεις διίστανται για τις cetrodite.Και εμένα στο κέντρο μου είχανε πει όχι στο ψυγείο,αλλά επειδή μια φίλη μου από Αθήνα μου είπε ότι ο γιατρός της της είπε ψυγείο,τα δεδομένα άλλαξαν,ρώτησα τον άλλο μου γιατρό που μου κάνει τη θεραπεία του Νίκα και τον εμπιστεύομαι πολύ και μου είπε ψυγείο για ασφάλεια και 15 λεπτά πριν κάνεις την ένεση τη βγάζεις έξω.Εγώ έτσι τις κάνω,τώρα εσύ κάνε ότι νομίζεις καλύτερο.

Εμενα μου είπε ή γιατρός δεν θέλουν ψυγείο αλλά δε μπορώ να τις βάλω τώρα γιατί ούτως ή άλλως έχουν μείνει αρκετό καιρό έξω.τωρα που θα πάω στο φαρμακοποιό θα τον ρωτησω απ ότι κατάλαβα μισοί λένε έτσι μισοί αλλιώς,κ πάνω γράφει να φυλάσσεται μέχρι 25 βαθμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμενα μου είπε ή γιατρός δεν θέλουν ψυγείο αλλά δε μπορώ να τις βάλω τώρα γιατί ούτως ή άλλως έχουν μείνει αρκετό καιρό έξω.τωρα που θα πάω στο φαρμακοποιό θα τον ρωτησω απ ότι κατάλαβα μισοί λένε έτσι μισοί αλλιώς,κ πάνω γράφει να φυλάσσεται μέχρι 25 βαθμούς.

νομίζω πως οι απόψεις διύστανται γιατί ακριβώς γράφει πάνω εως 25 βαθμούς. Πχ τον αυγουστο που μεσα στα σπίτια ειχαμε πάνω από 30 ίσως να ήθελαν ψυγείο, τώρα δε θέλουν. Πάντως αντικειμενικά δε θεωρώ ότι αλλοιώνονται με τετοιες μικρές διακυμάνσεις θερμοκρασίας ακριβώς και επειδή οι μισοί λένε έτσι οι μισοί αλλιώς. Η δράση τους θα γίνει κανονικα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η Νικονα. Δε θες κάτι αλλο, αλλά σιγουρα και ποσες αλλες κοπέλες που τις διατήρησαν εκτός ψυγείου. Χρησιμοποίησέ τες κανονικά και μην αναλώνεις την ηρεμία σου σε τέτοιες λεπτομέρειες δεν υπάρχει λόγος! Καλή επιτυχία σε όσα κορίτσια ειναι να κανουν χοριακή ή ωοληψίες ή εμβρυομεταφορές. Εχω χάσει λίγο την μπάλα. αλλά νομίζω ότι περιμενουμε νεα απο 2-3 κορίτσια αυτες τις μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

νομίζω πως οι απόψεις διύστανται γιατί ακριβώς γράφει πάνω εως 25 βαθμούς. Πχ τον αυγουστο που μεσα στα σπίτια ειχαμε πάνω από 30 ίσως να ήθελαν ψυγείο, τώρα δε θέλουν. Πάντως αντικειμενικά δε θεωρώ ότι αλλοιώνονται με τετοιες μικρές διακυμάνσεις θερμοκρασίας ακριβώς και επειδή οι μισοί λένε έτσι οι μισοί αλλιώς. Η δράση τους θα γίνει κανονικα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η Νικονα. Δε θες κάτι αλλο, αλλά σιγουρα και ποσες αλλες κοπέλες που τις διατήρησαν εκτός ψυγείου. Χρησιμοποίησέ τες κανονικά και μην αναλώνεις την ηρεμία σου σε τέτοιες λεπτομέρειες δεν υπάρχει λόγος! Καλή επιτυχία σε όσα κορίτσια ειναι να κανουν χοριακή ή ωοληψίες ή εμβρυομεταφορές. Εχω χάσει λίγο την μπάλα. αλλά νομίζω ότι περιμενουμε νεα απο 2-3 κορίτσια αυτες τις μερες!

Χαχαχαχα πραγματικά όταν το είπε ή @nikona τότε ησυχασα,λειτουργει σαν εγγύηση για μας.ναι έχουμε αρκετές που περιμένουμε,πρωτη ή @Eleni73 τελικά θα την κάνεις αύριο τη χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, να πω τη γνωμη μου?

Το θεμα δεν ειναι αν θα την βαλω εγω ή οποιαδηποτε κοπελα στο ψυγειο αφου την αγορασω απο το φαρμακειο.

Πριν την παρω εγω στο σπιτι μου πού ηταν? Ηταν στις φαρμακαποθηκες. Ήταν στο ψυγείο τους? Για μηνες ολοκληρουςενδεχομενως υπαρχουν στις αποθηκες. Αν δεν ηταν ποιος ο λογος εγω να την βαλω στο ψυγειο?

Η μονη περιπτωση που συμφωνω ειναι αυτο που ειπε η @Kat-Cat αν το σπιτι εχει υπερβλικη θερμοκρασια. Και παλι μεσα σε ενα ντουλαπι σκοτεινο πιστευω ειναι οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια, να πω τη γνωμη μου?

Το θεμα δεν ειναι αν θα την βαλω εγω ή οποιαδηποτε κοπελα στο ψυγειο αφου την αγορασω απο το φαρμακειο.

Πριν την παρω εγω στο σπιτι μου πού ηταν? Ηταν στις φαρμακαποθηκες. Ήταν στο ψυγείο τους? Για μηνες ολοκληρουςενδεχομενως υπαρχουν στις αποθηκες. Αν δεν ηταν ποιος ο λογος εγω να την βαλω στο ψυγειο?

Η μονη περιπτωση που συμφωνω ειναι αυτο που ειπε η @Kat-Cat αν το σπιτι εχει υπερβλικη θερμοκρασια. Και παλι μεσα σε ενα ντουλαπι σκοτεινο πιστευω ειναι οκ. 

Το απόγευμα που θα πάω να πάρω τα υπόλοιπα φάρμακα θα το ρωτησω κι αυτό.παντως κ τις innohep δεν τις βάζουμε στο ψυγείο.τωρα που κοίταξα στο ψυγείο οι gonal λένε πάνω να φυλάσσεται στο ψυγείο.εγω τις έκλεισα στο συρτάρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...