Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

 @Zeta. με το καλό. Κάνε υπομονή τώρα. Είναι σίγουρα η πιο όμορφη φάση αλλά και η πιο αγχωτική ειδικά όταν πλησιάζει η χοριακή. Θα έχεις όμως όμορφα νέα αυτή τη φορά. 

@bebe2 Νομίζω και εσύ ετοιμάζεσαι άμεσα για εμβρυομεταφορά. Με το καλό να προχωρήσεις και να έχεις το καλό αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου τα φώτα σας,θα κάνω έναν έλεγχο για τη διαβατοτητα του τραχηλικου στομιου κ για το πέρασμα της μυλης.γνωριζει κάποια κάτι γι αυτό;

Εμενα εχει γινει αυτος ο ελεγχος για τη διαβατοτητα του τραχηλικου στομιου στο πλαισιο των υστεροσκοπησεων που εκανα.

Και τις δυο φορες ειχα μετριου/μεγαλου βαθμου στένωση κ εγινε διανοιξη τραχήλου. 

Για την μυλη πρωτη φορα το ακουω. Δεν το γνωριζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

Και εγώ είχα συγκινηθεί πολύ την πρώτη φορά ειδικά όταν μου τα έδειξαν στην οθόνη ! Όλα θα πάνε καλά ! Να σκέφτεσαι θετικά ! Εγώ αύριο έχω ραντεβού να με δει χωρίς φάρμακα να μου πει τι θα κάνουμε ! 

Ωραία!!! Μακάρι να είναι όλα εντάξει να ξεκινήσεις πάλι... θα περιμένω να δω τι θα σου πει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εμενα εχει γινει αυτος ο ελεγχος για τη διαβατοτητα του τραχηλικου στομιου στο πλαισιο των υστεροσκοπησεων που εκανα.

Και τις δυο φορες ειχα μετριου/μεγαλου βαθμου στένωση κ εγινε διανοιξη τραχήλου. 

Για την μυλη πρωτη φορα το ακουω. Δεν το γνωριζω. 

Πονάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Faith είπε:

Γεια σας ειμαι καινούργια στο φόρουμ καθώς και στις διαδικασίες εξωσωματικής μιας κ ειναι η πρωτη μου.εχω μια βλαστοκύστη στην κρυοσυντήρηση και ξεκινώ προετοιμασία ενδομητρίου για δεύτερη φορά γιατι η πρωτη διακοπεί λογω μη ανταπόκρισης του ενδομητρίου.ψαχνω συμβουλές και στήριξη μιας και θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου σχεδόν φαρμακοφοβικη.καλως σας βρήκα!

Καλημερα και καλώςηρθες! 

Με το καλο η προετοιμασια ολα να πανε καλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Πονάει;

Τη μια φορα ημουν με ολικη ναρκωση λογω της λαπαροσκοπησης, την αλλη με μεθη. Οπότε δεν καταλαβα κατι. 

Πότε θα την κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Magaiver μου καλη επιτυχια για σημερα! Με το καλο να υποδεχτεις τα εμβρυακιασας!!

Θα περιμενουμε τα νεα σου!

Ευχαριστώ πολύ!!! Καλημέρα! 

Έχω σε κάτι ενδοιασμό και θέλω την γνώμη σας αλλά θα σας γράψω μετά γιατί πρέπει να φύγουμε τώρα για την κλινική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεχρι ποσα σικλακουρ περνετε για την  εμβρυομεταφορα και για ποσο διαστημα?εγω θα περνω 6 την ημερα και αυτοκολλητο στο μπρατσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Καλημέρα! 

Έχω σε κάτι ενδοιασμό και θέλω την γνώμη σας αλλά θα σας γράψω μετά γιατί πρέπει να φύγουμε τώρα για την κλινική.

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!!! Με το καλό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. Ευχαριστώ Ζετακι! Είμαστε μαζί τώρα και με την @Eleni73 στην αναμονή..

Λοιπόν κορίτσια ο ενδοιασμός μου είναι ότι τώρα θα πάω στην δουλειά. Η γιατρός μου πιστεύει ότι δεν πειράζει να δουλέψεις και δεν χρειάζεται να κάτσεις σπίτι ξαπλωμένη... Εσείς τι λέτε?

Επίσης είμαι λίγο προβληματισμενη σήμερα γιατί πρώτον οι βλαστοκυστες αναπτύσσονταν αργά σε σχέση με αυτό που περιμένει κανείς (η μια δεν τα κατάφερε καθόλου). Και δεύτερον το ενδομητριο μου ήταν σχεδόν 18 χιλιοστά. Δεν είναι υπερβολικά παχύ για να είναι δεκτικο σε εμφύτευση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Faith είπε:

Μεχρι ποσα σικλακουρ περνετε για την  εμβρυομεταφορα και για ποσο διαστημα?εγω θα περνω 6 την ημερα και αυτοκολλητο στο μπρατσο

Καλώς μας ήρθες faith!!! Κ εμένα μου έχει ακυρωθεί κύκλος παλαιότερα, λόγω μη καλού ενδομητρίου... στην πρώτη μου εμβρυομεταφορά όπως κ τώρα στη δεύτερη πέρνω 5. Το αυτοκόλλητο αυτό δεν το ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση.μου ειπε οτι περνω πολυ υψηλες δοσεις και αυτο με προβληματισε .επιπλεον θα κανω κ ινοχεπ που ουτε που εχω ξανακανει .πολυ ανηφορικος δρομος βρε κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Τη μια φορα ημουν με ολικη ναρκωση λογω της λαπαροσκοπησης, την αλλη με μεθη. Οπότε δεν καταλαβα κατι. 

Πότε θα την κάνεις? 

Σε δέκα μέρες,εγω θα το κάνω αυτό χωρίς νάρκωση,μονο διαστολή τραχηλικου στομιου κ μυλη που δεν ξέρω τι ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Zeta. Ευχαριστώ Ζετακι! Είμαστε μαζί τώρα και με την @Eleni73 στην αναμονή..

Λοιπόν κορίτσια ο ενδοιασμός μου είναι ότι τώρα θα πάω στην δουλειά. Η γιατρός μου πιστεύει ότι δεν πειράζει να δουλέψεις και δεν χρειάζεται να κάτσεις σπίτι ξαπλωμένη... Εσείς τι λέτε?

Επίσης είμαι λίγο προβληματισμενη σήμερα γιατί πρώτον οι βλαστοκυστες αναπτύσσονταν αργά σε σχέση με αυτό που περιμένει κανείς (η μια δεν τα κατάφερε καθόλου). Και δεύτερον το ενδομητριο μου ήταν σχεδόν 18 χιλιοστά. Δεν είναι υπερβολικά παχύ για να είναι δεκτικο σε εμφύτευση??

Τεράστιες χοριακές εύχομαι κορίτσια για όλες μας!!!! Ξέρω οτι υπάρχει πρόβλημα αν είναι λεπτό, όχι πολύ παχύ... δεν θα γαντζωθούν πιο εύκολα; Ο γιατρός σου τι είπε; Για δουλειά πότε θα πας;;; Κ εμένα η γιατρός μου, μου είπε οτι είναι να γινει θα γινει το πρωτο εικοσιτετράωρο κ πως μετά μπορώ να πάω για δουλειά...πήρα τρεις μέρες άδεια όμως κ τώρα θα πάω Δευτέρα... ευτυχώς κάνω δουλειά γραφείου κ θα πηγαίνω κ λιγο πιο χαλαρά από θέμα πίεσης.... είναι κυρίως ψυχολογικό πιστεύω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Zeta. Ευχαριστώ Ζετακι! Είμαστε μαζί τώρα και με την @Eleni73 στην αναμονή..

Λοιπόν κορίτσια ο ενδοιασμός μου είναι ότι τώρα θα πάω στην δουλειά. Η γιατρός μου πιστεύει ότι δεν πειράζει να δουλέψεις και δεν χρειάζεται να κάτσεις σπίτι ξαπλωμένη... Εσείς τι λέτε?

Επίσης είμαι λίγο προβληματισμενη σήμερα γιατί πρώτον οι βλαστοκυστες αναπτύσσονταν αργά σε σχέση με αυτό που περιμένει κανείς (η μια δεν τα κατάφερε καθόλου). Και δεύτερον το ενδομητριο μου ήταν σχεδόν 18 χιλιοστά. Δεν είναι υπερβολικά παχύ για να είναι δεκτικο σε εμφύτευση??

Καλή επιτυχία magaiver άντε με το καλό κι εσύ να γεμίσουμε εγκυουλες.οσο για τις βλαστοκύστες αφού αναπτύχθηκαν τι σε νοιάζει;;είδες ευτυχώς που περιμενατε κ δε βαλατε αυτή που δε πριχωρησε τελικά,τωρα ξέρεις ότι εβαλες τα δύο καλύτερα.μην αγχωνεσαι γι αυτό δεν έχει σημασία πόσο αργά αναπτύσσονται αλλά το ότι τα κατάφεραν.οσο για το ενδομητριο δεν ξέρω να σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Faith καλώς ήρθες κ καλή επιτυχία στη προσπάθεια σου.εδω είμαστε όλες για κάθε άγχος,μια χαρα με τα cyclacur ανάλογα πόσο έχει φτάσει το ενδομητριο σου πάνε οι δόσεις,κι εγώ τόσα έπαιρνα κ μετά αυξησα σε εννιά τη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Faith είπε:

Σ ευχαριστω για την απαντηση.μου ειπε οτι περνω πολυ υψηλες δοσεις και αυτο με προβληματισε .επιπλεον θα κανω κ ινοχεπ που ουτε που εχω ξανακανει .πολυ ανηφορικος δρομος βρε κοριτσια!

Ινοχέπ επίσης  κάνω κ εγώ... μετά την βιοχημική κύηση που είχα κάναμε εξετάσεις κ εχω υψηλή ομοκυστείνη που συγκαταλέγεται στις θρομβοφιλίες. Η γιατρός μου είπε οτι με το φιλικό οξύ που πέρνω δεν είναι σίγουρο οτι ηταν από αυτό η βιοχημική κ γι αυτό κάνω προληπτικά τις ινοχέπ. Μαζί με την prolutex σύνολο 2 ενεσούλες κάθε μέρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. Ναι τώρα μόλις έφτασα στην δουλειά.. Τελοσπαντων θα φύγω όσο πιο γρήγορα μπορώ για να μην κουραστώ..

@Faith Καλώς ήρθες! Δεν γνωρίζω αυτό που ρώτησες. Σου απαντούν όμως τα άλλα κορίτσια που το έχουν. Καλή προετοιμασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9 σικλακουρ !!! Πω πω ...τι λενε οι πιθανοτητες για μια βλαστοκυστη στην οποια εγινε και προεμφυτευτικος ελεγχος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Zeta. Ναι τώρα μόλις έφτασα στην δουλειά.. Τελοσπαντων θα φύγω όσο πιο γρήγορα μπορώ για να μην κουραστώ..

@Faith Καλώς ήρθες! Δεν γνωρίζω αυτό που ρώτησες. Σου απαντούν όμως τα άλλα κορίτσια που το έχουν. Καλή προετοιμασία!

Θετική διάθεση magaiver μου μόνο!!! Έχω φίλη που από την εμβρυμεταφορά κ μέχρι τώρα που είναι στον 5ο είναι για δουλειά, σε ορθοστασία όλη μέρα...Έχεις τα αυγουλάκια σου μαζί να σκέφτεσαι!!! Όλα καλά θα πάνε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Faith είπε:

Σ ευχαριστω για την απαντηση.μου ειπε οτι περνω πολυ υψηλες δοσεις και αυτο με προβληματισε .επιπλεον θα κανω κ ινοχεπ που ουτε που εχω ξανακανει .πολυ ανηφορικος δρομος βρε κοριτσια!

@Faith καλωσήρθες στην παρέα μας !!! Η δόση των cyclacur εξαρτάται από το απόθεμα των οιστρογόνων, κατ'επέκταση με την τιμή της οιστραδιόλης και το πάχος του ενδομητρίου, οπότε διαφέρει από κοπέλα σε κοπέλα. Εγώ για παράδειγμα έχω φυσιολογικές τιμές οιστραδιόλης, παράγω κανονικά τα απαιτούμενα οιστρογόνα αλλά το ενδομήτριο μου είναι λεπτό. Οπότε ο γιατρός μου χορηγεί μεγάλες δόσεις cyclacur (3Χ3 την ημέρα) και αυτοκόλλητα Dermestril. Οι ενεσούλες innohep σου χορηγούνται για να σε προστατεύσει ο γιατρός προληπτικά από ενδεχόμενη θρομβοφιλία, για να επιβεβαιώσει την σωστή ανάπτυξη του εμβρύου. Τις έκανα και εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver, Καλή επιτυχία. Καλά αποτελέσματα, άντε να πανηγυρίσουμε για όλες σας κορίτσια μέσα στο μήνα. Για τη δουλειά νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Στο εξωτερικό πάνε αμέσως στη δουλειά. Και μια χαρά πάνε όλα. Εδώ οι δικοί μας μας έχουν λίγο σαν "μπιμπελό'' και μας έχουν γεμίσει ανασφάλειες και ενοχές. Να κάνεις ό, τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Αν αγχώνεσαι κάτσε σπίτι 2 μερούλες. Αλλιώς πήγαινε δουλειά, θα είσαι και ψυχολογικά πιο άνετη. Δεν αντέχεται η κλεισούρα. Πολλά φιλιά σε εσένα και τα εμβρυάκια σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...