Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@Bloublou85 πολυ χαιρομαι που επανηλθε ο οργανισμος σου! Καλη επιτυχια για αυριο!!!θα περιμενουμε με αγωνια!

@Magaiver πώς παει η διεγερση?

Κοριτσια σε ολες καλη επιτυχια!!

@Zeta. Θυμισε μου, σε τι φαση εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 πολυ χαιρομαι που επανηλθε ο οργανισμος σου! Καλη επιτυχια για αυριο!!!θα περιμενουμε με αγωνια!

@Magaiver πώς παει η διεγερση?

Κοριτσια σε ολες καλη επιτυχια!!

@Zeta. Θυμισε μου, σε τι φαση εισαι?

Σε μία εβδομάδα, 9 Οκτώβρη θα κάνω την εμβρυομεταφορά @nikona!!! Είναι μακρύ το πρωτόκολλο που κάνω. 8 κ κάτι σήμερα το ενδομήτριο μου κ θα κάνουμε έναν τελευταίο υπέρηχο την Πέμπτη πριν αρχίσω τα prolutex κ Salospir....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Σε μία εβδομάδα, 9 Οκτώβρη θα κάνω την εμβρυομεταφορά @nikona!!! Είναι μακρύ το πρωτόκολλο που κάνω. 8 κ κάτι σήμερα το ενδομήτριο μου κ θα κάνουμε έναν τελευταίο υπέρηχο την Πέμπτη πριν αρχίσω τα prolutex κ Salospir....

Αντε Ζέτα μου! Ευχομαι με το καλο!! Καλη επιτυχια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. Μια εβδομάδα μόνο έμεινε! Έρχεται και η σειρά σου :)

@nikona Ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες ! Πάει πολύ καλύτερα αυτό το πρωτόκολλο σε σχέση με το πρώτο. Έχουν περισσότερα ωοθηλακια στο υπέρηχο. Σήμερα είναι η τελευταία ένεση και αύριο κάνω ovitrelle. Την Παρασκευή θα γίνει η ωοληψια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Άντε κορίτισα να ξεκινήσει με το καλό νέο η Eleni73, μετά να συνεχίσεις η Zeta (νομίζω είσαι η επόμενη) και μετά όλα τα κορίτσια με τη σειρά μας. Εμβρυομετφορά και εγκυμοσύνη. 31 Δεκεμβρίου  και να μην μείνει ούτε μία στο θέμα ως άμεσα ενδιαφερόμενη. Να το κάψουμε με χυμό πορτοκάλι και να καλωσορίσουμε το 2019!

ΩΩΩΩωωωω!!!! ❤️❤️❤️ μακάρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Zeta. Μια εβδομάδα μόνο έμεινε! Έρχεται και η σειρά σου :)

@nikona Ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες ! Πάει πολύ καλύτερα αυτό το πρωτόκολλο σε σχέση με το πρώτο. Έχουν περισσότερα ωοθηλακια στο υπέρηχο. Σήμερα είναι η τελευταία ένεση και αύριο κάνω ovitrelle. Την Παρασκευή θα γίνει η ωοληψια :)

Με το καλό πολλά ζουμερά εμβρυάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@Eleni73τι κάνεις;;; Έχεις κάποιο σύμπτωμα;;;

Ζέτα μου λίγα ελάχιστα πονάκια χαμηλά .... οχι συνέχεια ...

κατα τ άλλα υπνηλία και βαρεμάρα ,,, τώρα θέλω να τα κάνω όλα γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Σε μία εβδομάδα, 9 Οκτώβρη θα κάνω την εμβρυομεταφορά @nikona!!! Είναι μακρύ το πρωτόκολλο που κάνω. 8 κ κάτι σήμερα το ενδομήτριο μου κ θα κάνουμε έναν τελευταίο υπέρηχο την Πέμπτη πριν αρχίσω τα prolutex κ Salospir....

Αφού με το καλό ζετα μου να τα υποδεχτείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε @Magaiver είσαι και εσύ πολύ κοντά. Άντε να περιμένουμε τα ευχάριστα. Κορίτσια θέλω πολύ να σας πάνε όλα καλά. Όχι μόνο για να παίρνουμε κουράγιο οι υπόλοιπες. Αλλά είμαστε μια ομάδα σωστά; Θέλω να πετύχουμε γρήγορα όλες, να μη στεναχωρηθεί άλλο καμιά μας. Θέλω να ''αποφοιτήσω'' μαζί με όλες τις ''συμφοιτήτριες'' μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Αντε Ζέτα μου! Ευχομαι με το καλο!! Καλη επιτυχια!!!! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Αντε Ζέτα μου! Ευχομαι με το καλο!! Καλη επιτυχια!!!! 

Μακάρι Nikona μου!!! Εύχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αφού με το καλό ζετα μου να τα υποδεχτείς!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Εύχομαι όλες μας να κάνουμε τις εμβρυομεταφορές μας  κ να  έχουμε θετικά αποτελέσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου τι συγκινητικα αυτα που εγραψες!!! 

@Magaiver aντε παει το πρωτο σταδιο! Πολυ χαιρομαι που πατε καλα!! Με το καλο !!!! 

@Eleni73 υπομονηηηη!!!! Ετσι γινεται αμα δεν εισαι μαθημενη να καθεσαι! Κι εγω ολο δουλειες σκεφτομουν να κανω αλλα καθομουν στα αυγα μου!!!

 

Αντε κορίτσια ετσι δυναμικα ολες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Ζέτα μου λίγα ελάχιστα πονάκια χαμηλά .... οχι συνέχεια ...

κατα τ άλλα υπνηλία και βαρεμάρα ,,, τώρα θέλω να τα κάνω όλα γκρρρρ

Υπομονή κοριτσάκι μου!!! Υπομονή για μία τεράστια χοριακή εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Οπότε @Magaiver είσαι και εσύ πολύ κοντά. Άντε να περιμένουμε τα ευχάριστα. Κορίτσια θέλω πολύ να σας πάνε όλα καλά. Όχι μόνο για να παίρνουμε κουράγιο οι υπόλοιπες. Αλλά είμαστε μια ομάδα σωστά; Θέλω να πετύχουμε γρήγορα όλες, να μη στεναχωρηθεί άλλο καμιά μας. Θέλω να ''αποφοιτήσω'' μαζί με όλες τις ''συμφοιτήτριες'' μου. 

Αχ βρε κορίτσι συγκινήθηκα!!!!❤️❤️❤️ @Magaiver εύχομαι πολλά υγιή ωαριάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 @Eleni73 @nikona @Zeta. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές! Μου δίνετε δύναμη!

@Πιου-πιου πράγματι πολύ συγκινητικα τα λόγια σου! Είμαστε όντως μια ομάδα! Θα μείνουμε εδώ μέχρι να τα καταφέρουμε ΟΛΕΣ!Μια για όλες και όλες για μία (όπως οι 3 σωματοφύλακες :) ) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ξεκιναω κι εγωωω!!!μόλις ξαναδιαθετησω ξεκιναω διέγερση.θα κάνω πρωτόκολλο ανταγωνιστών gonal k cetrotide ξέρει κάποια γι αυτό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοριτσάκια μου ξεκιναω κι εγωωω!!!μόλις ξαναδιαθετησω ξεκιναω διέγερση.θα κάνω πρωτόκολλο ανταγωνιστών gonal k cetrotide ξέρει κάποια γι αυτό;;

Αντε @Bloublou85 μου!!! Με το καλο!!! Πες μας εντυπωσεις απο τον γιατρο! Τι ειπε? Για ολο το ιστορικο σου? Εσένα πώε σου φανηκε?

Εγω τωρα στην τελευταια εκανα αυτο το πρωτοκολλο απλα με αλλο φαρμακο. Αντι γκοναλ εκανα ελόνβα και πουρεγκόν. Και ως ανταγωνιστη αντι το σετροταιντ χρησιμοποιησα το οργκαλουτράν. 

Σαν πρωτοκολλο δηλαδη ειναι ιδιο αλλα με άλλα φαρμακα.

Βραχυ ειναι. Μου φανηκε πολυ πιο ξεκουραστο απο την πρωτη φορα που εκανα μακρυ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Μπράβο!!! Μόνο καλά νέα να ακούμε :) Αντε να σου έρθει η περίοδος να ξεκινήσεις! Ποτέ περιμένεις περίπου? Για το πρωτόκολλο δεν ξέρω τι να σου πω.. Ειναι τι θα ταιριάξει στον κάθε οργανισμό. Έχεις κάνει κάποιο άλλο στο παρελθόν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοριτσάκια μου ξεκιναω κι εγωωω!!!μόλις ξαναδιαθετησω ξεκιναω διέγερση.θα κάνω πρωτόκολλο ανταγωνιστών gonal k cetrotide ξέρει κάποια γι αυτό;;

Πολύ χαίρομαι bloublou μου!!!! Καλή αρχή να έχεις!!! Gonal είχα χρησιμοποιήσει κ Εγώ. Εύκολη ένεση, τύπου πένας. Ως ανταγωνιστή όμως είχα το orgalutran. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοριτσάκια μου ξεκιναω κι εγωωω!!!μόλις ξαναδιαθετησω ξεκιναω διέγερση.θα κάνω πρωτόκολλο ανταγωνιστών gonal k cetrotide ξέρει κάποια γι αυτό;;

@Bloublou85 με το καλό κι εσύ... κι εγώ αυτό το πρωτόκολλο εκανα στην διέγερση... όντως εύκολο... πότε περίπου περιμένουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 καλημέρα !!! Και γω το ίδιο έκανα ! Και μετά την εμβρυομεταφορά innohep ! Καλή επιτυχία !!!

@Eleni73 καλημέρα !!! Με το καλό για μια θετική χοριακή !!!!! Άνοιξε μας τον δρόμο κορίτσι !!!!

@Magaiver & @Zeta. καλη επιτυχία κορίτσιααααα !!!! Είστε κοντά και σεις !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αντε @Bloublou85 μου!!! Με το καλο!!! Πες μας εντυπωσεις απο τον γιατρο! Τι ειπε? Για ολο το ιστορικο σου? Εσένα πώε σου φανηκε?

Εγω τωρα στην τελευταια εκανα αυτο το πρωτοκολλο απλα με αλλο φαρμακο. Αντι γκοναλ εκανα ελόνβα και πουρεγκόν. Και ως ανταγωνιστη αντι το σετροταιντ χρησιμοποιησα το οργκαλουτράν. 

Σαν πρωτοκολλο δηλαδη ειναι ιδιο αλλα με άλλα φαρμακα.

Βραχυ ειναι. Μου φανηκε πολυ πιο ξεκουραστο απο την πρωτη φορα που εκανα μακρυ. 

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες.Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από το γιατρό ήταν σοβαρός είδε όλες τις εξετάσεις μου,μου είπε για τη φλεγμονή ότι εφόσον δεν έχουν γίνει υδροσαλπιγγες δηλ δεν έχουν μαζέψει πολύ υγρό να φράξουν δεν επηρεάζουν τη μήτρα μου.ομως μου είπε να μου κάνει ή γιατρός μου την 21η μέρα μία διαστολή τραχήλου κ να γράψει τη κλίση της μήτρας γιατί δεν είχα εύκολη μεταφορά δεν ξέρω τι εννοεί με αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver @Eleni73 @Zeta. είμαι ακόμα στην έκτη μέρα περιόδου,οποτε έχω ακόμα περίπου 22 μέρες.ενταξει όμως έχω ακόμα μία τελευταία ευκαιρία να προσπαθήσω με τον αντρουλη μου.αααα δε σας είπα μου είπε να πάρω κ κάτι βιταμίνες που ενισχύουν τα ωάρια,τις ovamax.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 καντε την προσπαθεια σας αυτον τον μημα και ευχομαι να ειναι τυχερηηη!!! Απόλαυσε το οσο μπορεις!!!

Οσο για την κλιση που ειπε, ισως η μητρα σου εχει περιεργη κλιση και αυτο δυσκολευει την εμβρυομεταφορα. Αν ομως ο γιατρος εχει μια εικονα απο πριν ειναι πιο ευκολο να οδηγησει τον καθετηρα στον σωστο δρομο. Θυμαμαι που ειχες πει οτι ειχε αιμα μετα στον καθετηρα??? (Αν δεν κανω λαθος)

Ε, μπορει μεχρι να βρει τον σωστο δρομο τοτε ο γιατρος να σε τραυματισε.

Κι εμενα η μητρα μου εχει περιεργη θεση.

Αριστερη οπίσθια κλιση κ κάμψη. Δεν ειναι κατι κακο, απλα θελει λεπτό χειρισμό κατα την εμβρυομεταφορά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...