Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Καλημέρα!!!όλα καλά κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη,δεν έχω υδροσαλπιγγα τελικά κ είναι ανοιχτές και οι δύο.τωρα τι είναι αυτό που φαίνεται στον υπέρηχο δεν ξέρω.και σε αυτό το νοσοκομείο δεν κατάλαβα τίποτα από πονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα!!!όλα καλά κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη,δεν έχω υδροσαλπιγγα τελικά κ είναι ανοιχτές και οι δύο.τωρα τι είναι αυτό που φαίνεται στον υπέρηχο δεν ξέρω.και σε αυτό το νοσοκομείο δεν κατάλαβα τίποτα από πονο.

Μπραβο κορίτσι!! Αντε ηρθε η περιοδος και ξεκινησες σιγα σιγα να μπαινεις σε προγραμμα και μεχρι στιγμης όλα καλά!! Θα τα πας στο γιατρο και θα τα εκτιμήσει. Μπορεί αν μη χρειάζεται τιποτα παραπάνω να τσεκάρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα!!!όλα καλά κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη,δεν έχω υδροσαλπιγγα τελικά κ είναι ανοιχτές και οι δύο.τωρα τι είναι αυτό που φαίνεται στον υπέρηχο δεν ξέρω.και σε αυτό το νοσοκομείο δεν κατάλαβα τίποτα από πονο.

οοοο φοβερά νέα!!! Πολύ χαρούμενη για σένα είμαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μπραβο βρε @Bloublou85! Πολυ ωραια τα νεα σου! Ευχομαι απο δω και περα ολα να φτιαξουν και μην ξεχνιεστε! Βουρ στις προσπαθειες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες @Kat-Cat @nikona @Magaiver @Πιου-πιου ημουνα τόσο φοβισμένη σήμερα κ όλες εκεί με φρόντισαν παρά πολυ,τωρα είμαι με τα τεστ ωορρηξιας κ περιμένω να βγει το θετικο,εχει κάνει κ ο άντρας μου τη θεραπεία κ μόνο εύχομαι αλλιώς προχωράμε στη δεύτερη προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες @Kat-Cat @nikona @Magaiver @Πιου-πιου ημουνα τόσο φοβισμένη σήμερα κ όλες εκεί με φρόντισαν παρά πολυ,τωρα είμαι με τα τεστ ωορρηξιας κ περιμένω να βγει το θετικο,εχει κάνει κ ο άντρας μου τη θεραπεία κ μόνο εύχομαι αλλιώς προχωράμε στη δεύτερη προσπάθεια.

Καλη επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες @Kat-Cat @nikona @Magaiver @Πιου-πιου ημουνα τόσο φοβισμένη σήμερα κ όλες εκεί με φρόντισαν παρά πολυ,τωρα είμαι με τα τεστ ωορρηξιας κ περιμένω να βγει το θετικο,εχει κάνει κ ο άντρας μου τη θεραπεία κ μόνο εύχομαι αλλιώς προχωράμε στη δεύτερη προσπάθεια.

Τα καλύτερα σου εύχομαι!!! Να είναι η τυχερή σας αυτή η φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η nikona είπε:

Το ευχομαι ολοψυχα @Bloublou85 να τα καταφερετε! 

@Ροζ εσυ τι κανεις?

Κοπελα μου μπες στο Λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2018 at 3:17 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστώ,μακαρι να βγουν καλά τα αποτελέσματα να μην υπάρχει τπτ,απλα τώρα μου είπε ότι δεν εμποδίζει ή υδροσαλπιγγα την εξωσωματικη,δε ξέρω οι απόψεις διίστανται.

Αυτό πρώτη φορά το ακούω σε όσους πήγα όλοι λέγανε πως αν υπάρχει υδροσαλπιγγα πρέπει να βγει ελπίζω να πάνε όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/9/2018 at 11:44 ΠΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα!!!όλα καλά κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη,δεν έχω υδροσαλπιγγα τελικά κ είναι ανοιχτές και οι δύο.τωρα τι είναι αυτό που φαίνεται στον υπέρηχο δεν ξέρω.και σε αυτό το νοσοκομείο δεν κατάλαβα τίποτα από πονο.

Bravo κορίτσι μου ωραία νέα τώρα να  μας πεις γρήγορα πολύ ποιο ευχάριστα νέα για εγκυμοσύνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Μήπως γνωρίζετε αν στον επόμενο κύκλο από τα αντισυλληπτικά δεν γίνεται ωορρηξία;

υποτίθεται επανέρχεται κανονικά και άμεσα η ωορρηξία. φυσικά σε μερικούς οργανισμούς μπορεί να χρειαστει κανα μηνα λίγο να ισορροπήσει όλο αυτό, αλλα θεωρητικά επανέρχεται αμέσως μετά τη διακοπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

υποτίθεται επανέρχεται κανονικά και άμεσα η ωορρηξία. φυσικά σε μερικούς οργανισμούς μπορεί να χρειαστει κανα μηνα λίγο να ισορροπήσει όλο αυτό, αλλα θεωρητικά επανέρχεται αμέσως μετά τη διακοπή.

Τι να πω είμαι 13η μέρα κ σήμερα πάλι αρνητικό,καλα εγώ ήρθα σε επαφή βεβαίως βεβαίως αλλά μου τελείωσαν τα τεστακια?λες να είχα κάνει την 7η μέρα κ να μη το κατάλαβα;χαχαχαχαχαχα εντάξει είμαι κακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι να πω είμαι 13η μέρα κ σήμερα πάλι αρνητικό,καλα εγώ ήρθα σε επαφή βεβαίως βεβαίως αλλά μου τελείωσαν τα τεστακια?λες να είχα κάνει την 7η μέρα κ να μη το κατάλαβα;χαχαχαχαχαχα εντάξει είμαι κακια.

εσυ καλά εκανες. Στην ουσια ειναι η περιοδος που ειχες μετά τα αντισυλληπτικα αυτη ε? επειδη δεν ξέρεις τι κύκλο θα κανεις τελικα, αν είχες τεστάκια καλό ηταν να το παρακολουθεις μεχρι να σου ρθει η επομενη περιοδος, γιατι μπορει να κανεις και κανα μεγαλο κυκλο τυπου 35 ημερων δεν ξερεις. Αλλιως εχε επαφες εσυ, και αν σου ερθει περιοδος σημειωσε ποσες μερες κυκλο εκανες για να ξεκινησεις μετα τα τεστακια παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εσυ καλά εκανες. Στην ουσια ειναι η περιοδος που ειχες μετά τα αντισυλληπτικα αυτη ε? επειδη δεν ξέρεις τι κύκλο θα κανεις τελικα, αν είχες τεστάκια καλό ηταν να το παρακολουθεις μεχρι να σου ρθει η επομενη περιοδος, γιατι μπορει να κανεις και κανα μεγαλο κυκλο τυπου 35 ημερων δεν ξερεις. Αλλιως εχε επαφες εσυ, και αν σου ερθει περιοδος σημειωσε ποσες μερες κυκλο εκανες για να ξεκινησεις μετα τα τεστακια παλι.

Τώρα ξεκίνησαμε από χτες 12η κ θα το πάμε ανά δύο μέρες,αν κ αυτό το πράγμα στον υπέρηχο δεν έχει φύγει κ δε ξερουμε τι είναι.τουλαχιστον αν δε τα καταφερουμε θα ξεκινησω την επόμενη εξωσωματική άμεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μία ερώτηση. Μετά από εμβρυομεταφορά που δεν πέτυχε, σε πόσες ημέρες έρχεται η περίοδος αφού κόψουμε τα φάρμακα; Θα έπαιρνα το γιατρό μου, αλλά ξέχασα να τον ρωτήσω και τον έχω ζαλίσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια μία ερώτηση. Μετά από εμβρυομεταφορά που δεν πέτυχε, σε πόσες ημέρες έρχεται η περίοδος αφού κόψουμε τα φάρμακα; Θα έπαιρνα το γιατρό μου, αλλά ξέχασα να τον ρωτήσω και τον έχω ζαλίσει. 

Κορίτσι καλησπέρα.Κοίτα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.Σε μένα για παράδειγμα όταν έπαιρνα μόνο προγεστερόνη το προλουτεξ,μόλις το σταματουσα μου ερχόταν την επόμενη.Όταν έπαιρνα και cyclacur + utrogestan ερχόταν μέσα σε 5 το πολύ 6 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια μία ερώτηση. Μετά από εμβρυομεταφορά που δεν πέτυχε, σε πόσες ημέρες έρχεται η περίοδος αφού κόψουμε τα φάρμακα; Θα έπαιρνα το γιατρό μου, αλλά ξέχασα να τον ρωτήσω και τον έχω ζαλίσει. 

Εμενα νομιζω σε 5 μερες κ τις δυο φορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια μία ερώτηση. Μετά από εμβρυομεταφορά που δεν πέτυχε, σε πόσες ημέρες έρχεται η περίοδος αφού κόψουμε τα φάρμακα; Θα έπαιρνα το γιατρό μου, αλλά ξέχασα να τον ρωτήσω και τον έχω ζαλίσει. 

Μέσα σε μία εβδομάδα μου είχε πει κ μένα ότι έρχεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ξεκίνησα και εγώ με την καταστολή. Παιρνω ένα spray από την μύτη δυο φορές την μέρα προς το παρόν. Θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο αυτή την φορά μήπως καταφέρουμε να έχουμε καλύτερης ποιότητας έμβρυο. Ελπίζουμε μήπως είναι και πάνω από ένα. Έχει κάνει καμία σας αυτό το πρωτόκολλο? Κανονικά περιμένω περίοδο προς το τέλος της άλλης εβδομάδας. Αργεί να έρθει η περίοδος λόγω της καταστολής ή έρχεται κανονικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου ξεκίνησα και εγώ με την καταστολή. Παιρνω ένα spray από την μύτη δυο φορές την μέρα προς το παρόν. Θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο αυτή την φορά μήπως καταφέρουμε να έχουμε καλύτερης ποιότητας έμβρυο. Ελπίζουμε μήπως είναι και πάνω από ένα. Έχει κάνει καμία σας αυτό το πρωτόκολλο? Κανονικά περιμένω περίοδο προς το τέλος της άλλης εβδομάδας. Αργεί να έρθει η περίοδος λόγω της καταστολής ή έρχεται κανονικά?

Καλημερα Magaiver! Ευχομαι αυτη η προσπαθεια να ειναι η τυχερη σας!

Εγω εκανα την πρωτη φορα το μακρυ πρωτοκολλο. Εκανα ομως ενεσεις για την καταστολη. Μου αργησε 3-4 μερουλες αν θυμαμαι καλα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου ξεκίνησα και εγώ με την καταστολή. Παιρνω ένα spray από την μύτη δυο φορές την μέρα προς το παρόν. Θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο αυτή την φορά μήπως καταφέρουμε να έχουμε καλύτερης ποιότητας έμβρυο. Ελπίζουμε μήπως είναι και πάνω από ένα. Έχει κάνει καμία σας αυτό το πρωτόκολλο? Κανονικά περιμένω περίοδο προς το τέλος της άλλης εβδομάδας. Αργεί να έρθει η περίοδος λόγω της καταστολής ή έρχεται κανονικά?

Καλή επιτυχία magaiver!!! Κι εγώ έκανα μαξρυ,μου είχε έρθει κανονικά ή περίοδος αλλά μου είχαν πει κ μία δυο μέρες ν αργήσει να μην ανησυχησω.κι εγώ ενεσεις έκανα για καταστολή daronda.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...