Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι παίρνω dhea 3 χαπακια των 25 mg.  το καθένα και τα ovamax.Γενικά έχω πάρει πολλές βιταμίνες στο παρελθόν και έχω καταλήξει σ αυτές.Το dhea είναι ορμόνη όμως όχι βιταμίνη.Αφού σκεφτόμουν να πάρω και τα προφερτιλ,αλλά πολλά λεφτά βρε κορίτσια και πόσα θα πάρω τέλος πάντων;Ένα πολύ καλό κύκλο θέλουμε.Αν είχα λεφτά και φάρμακα,γιατί εδώ που τα λέμε χρειάζονται αρκετές μονάδες,θα έκανα περισσότερες διεγερσεις.Θα μου πεις πόσες θα κάνεις;Είμαι στη 10η,αλλά ψάχνω να βρώ το υγιές έμβρυο,βέβαια θέλει και τύχη.

ειναι πολλα τα λεφτα οπως λες. Αν θες βιταμινες εξτρα δοκιμασε και τα pregnacare. Τα δινανε πολυ στην Αγγλια σε νοσοκομεια σε κοπελες που προσπαθουσαν. Δε θα κανουν φυσικα καμια θεαματικη διαφορα αλλα ειναι φτηνα σχετικα (αν τα παραγγειλεις ονλαιν) και θεωρω οτι δινουν ενα μπουστ στην ωορρηξια τελικα. Θελει και τυχη οπως λες. Πιστευω οτι ειναι η καλυτερη μεθοδος αυτη με την οποια πατε για να μαζεψεις μερικα εμβρυακια, να δεις και οτι οργανικα εισαι ενταξει και να μη ρισκαρετε κατι σχετικα με αυτο. Θα βρεθει και το υγιες που θα παει. Ενα θελουμε και θα βρεθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Το είδαμε! μια χαρα ο σάκος!!! αιματωνεται καλά ,καλο μεγεθος , καλο σημειο εμφυτευσης!

Σε 2 εβδομάδες θα ακουσω καρδια!

Ακόμα να το πιστεψω αυτο που μου συμβαινει...κανεναν δεν αφηνει ο Θεός!

Όλες μας θα τα καταφέρουμε κορίτσια και μια μερα οι φοβοι και το αγχος μας θα ναι παρελθον!

 

Έχω συγκινηθεί!!!Συγχαρητήρια και πάλι! Πόσο καιρό προσπαθείτε για μωράκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα? @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τέλεια εύχομαι να πάει καλα.Μπραβο κορίτσια έχει πάρει φωτιά το φόρουμ,παντα με τέτοια καλα νέα όλες ευχομαι!

Όντως έχει πάρει φωτιά το φόρουμ με καλά νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa Καλή ψυχολογία προσπάθησε να κρατάς! Και μόνο που έχεις τα εμβρυακια! Εγώ στον πρώτο κύκλο δεν είχα καθόλου έμβρυα (τεράστια απογοήτευση). Να βλέπεις μόνο τα θετικά!!!

Από βιταμίνες εγώ ξεκίνησα της προφερτιλ αλλά είναι πραγματικά φαρμάκι η τιμή τους. Ελπίζω να κάνουν τίποτα...

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Καλη επιτυχία σε αυτή την προσπάθεια σας!!! Συγνώμη που σε ρωτώ αλλά δεν θυμάμαι ποίο είναι ακριβώς το πρόβλημα με το ενδομητριο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

ειναι πολλα τα λεφτα οπως λες. Αν θες βιταμινες εξτρα δοκιμασε και τα pregnacare. Τα δινανε πολυ στην Αγγλια σε νοσοκομεια σε κοπελες που προσπαθουσαν. Δε θα κανουν φυσικα καμια θεαματικη διαφορα αλλα ειναι φτηνα σχετικα (αν τα παραγγειλεις ονλαιν) και θεωρω οτι δινουν ενα μπουστ στην ωορρηξια τελικα. Θελει και τυχη οπως λες. Πιστευω οτι ειναι η καλυτερη μεθοδος αυτη με την οποια πατε για να μαζεψεις μερικα εμβρυακια, να δεις και οτι οργανικα εισαι ενταξει και να μη ρισκαρετε κατι σχετικα με αυτο. Θα βρεθει και το υγιες που θα παει. Ενα θελουμε και θα βρεθει.

Τις έχω πάρει και αυτές επειδή ηταν φτηνές.Μετά πήρα τις fertilimax+ovamax αλλά πολλά τα λεφτά και κράτησα τις δεύτερες.Και η dhea ακριβή είναι.Ένα θέλουμε να βρεθεί αλλά πού είναι;Θέλουμε τύχη πιστεύω.Έπεσε και το δόντι τώρα,όλα μαζί βρε παιδί μου.Ένα σωρό λεφτά,πού θα τα βρούμε δε ξέρω.Να δούμε αυτός ο κύκλος θα είναι καλός για να ξεκινήσω πάλι;Πρέπει να τρέξω γιατί και οι ορμόνες λόγω ηλικίας πέφτουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sansa είπε:

Τις έχω πάρει και αυτές επειδή ηταν φτηνές.Μετά πήρα τις fertilimax+ovamax αλλά πολλά τα λεφτά και κράτησα τις δεύτερες.Και η dhea ακριβή είναι.Ένα θέλουμε να βρεθεί αλλά πού είναι;Θέλουμε τύχη πιστεύω.Έπεσε και το δόντι τώρα,όλα μαζί βρε παιδί μου.Ένα σωρό λεφτά,πού θα τα βρούμε δε ξέρω.Να δούμε αυτός ο κύκλος θα είναι καλός για να ξεκινήσω πάλι;Πρέπει να τρέξω γιατί και οι ορμόνες λόγω ηλικίας πέφτουν.

ειδα οτι οι ovamax κανουν 80 ευρω στο σκρουτζ. Γιαυτο λεω μηπως να παρεις τις πρεγκνακεαρ λογω οικονομικου. Εξαλλου βιταμινες ειναι δεν μπορει να εχουν και καμια φοβερη διαφορα. Ειδα τα συστατικα και στις 2. Ειναι πολλα τα λεφτα ρε γαμωτο ισχυει. Εγω που δεν εχω μπει στον κοσμο της εξωσωματικης (ακομα τουλαχιστον), συνειδητοποιησα τι εχω δωσει φετος, με μια ατυχη εγκυμοσυνη που ειχα, με επισκεψεις και ραντεβου στο γιατρο, με τεστάκια ωορρηξιας, με βιταμινες κλπ. Σκέψου δλδ εσεις. Αλλα οκ, οταν ερθει το καλο αποτελεσμα θα πεις χαλαλι ολα. Θα γινει στο τελος. Μαζευετε τωρα συνεχομενα εμβρυακια και μετα θα χεις το χρονο να κανεις εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι παίρνω dhea 3 χαπακια των 25 mg.  το καθένα και τα ovamax.Γενικά έχω πάρει πολλές βιταμίνες στο παρελθόν και έχω καταλήξει σ αυτές.Το dhea είναι ορμόνη όμως όχι βιταμίνη.Αφού σκεφτόμουν να πάρω και τα προφερτιλ,αλλά πολλά λεφτά βρε κορίτσια και πόσα θα πάρω τέλος πάντων;Ένα πολύ καλό κύκλο θέλουμε.Αν είχα λεφτά και φάρμακα,γιατί εδώ που τα λέμε χρειάζονται αρκετές μονάδες,θα έκανα περισσότερες διεγερσεις.Θα μου πεις πόσες θα κάνεις;Είμαι στη 10η,αλλά ψάχνω να βρώ το υγιές έμβρυο,βέβαια θέλει και τύχη.

Εγώ κορίτσια μου αν δεν προχωρησω μέχρι τον οκτωβρη στη δεύτερη προσπαθεια έχω στο ψυγείο 1500 μονάδες gonal με μενοπουρ,θα λήξουν τον ιανουριο.να ξέρετε ότι θα δω τι θα γίνει τώρα με την εξέταση κ αν πάρω τις επόμενες της δεύτερης προσπάθειας αυτές θα τις χαρισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

ειδα οτι οι ovamax κανουν 80 ευρω στο σκρουτζ. Γιαυτο λεω μηπως να παρεις τις πρεγκνακεαρ λογω οικονομικου. Εξαλλου βιταμινες ειναι δεν μπορει να εχουν και καμια φοβερη διαφορα. Ειδα τα συστατικα και στις 2. Ειναι πολλα τα λεφτα ρε γαμωτο ισχυει. Εγω που δεν εχω μπει στον κοσμο της εξωσωματικης (ακομα τουλαχιστον), συνειδητοποιησα τι εχω δωσει φετος, με μια ατυχη εγκυμοσυνη που ειχα, με επισκεψεις και ραντεβου στο γιατρο, με τεστάκια ωορρηξιας, με βιταμινες κλπ. Σκέψου δλδ εσεις. Αλλα οκ, οταν ερθει το καλο αποτελεσμα θα πεις χαλαλι ολα. Θα γινει στο τελος. Μαζευετε τωρα συνεχομενα εμβρυακια και μετα θα χεις το χρονο να κανεις εμβρυομεταφορα.

Καλά εμείς πήραμε προφερτιλ για τον άντρα μου τρεις μήνες δώσαμε 210 ευρώ 70 ευρώ το κάθε κουτί.μακαρι να μας βγει σε καλό σε όλες μας ρε κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλά εμείς πήραμε προφερτιλ για τον άντρα μου τρεις μήνες δώσαμε 210 ευρώ 70 ευρώ το κάθε κουτί.μακαρι να μας βγει σε καλό σε όλες μας ρε κορίτσια.

Κορίτσια, ψάξτε να παραγγείλετε απευθείας από Γερμανία... Και τα τρία κουτιά 90€, για τους τρεις μήνες, είναι εξακριβωμένο και δοκιμασμένο! Να ξέρετε ότι οι fertilsan της amitamin περιέχουν ακριβώς τα ίδια συστατικά με τις profertil, στην ίδια συγκέντρωση, συν βιταμίνη C, πυκνογενολη και ακόμα κάτι! Και γύρω στα 15€ φθηνότερα με δωρεάν μεταφορικά. 

Για το profertil είναι ένα γερμανικο site αν θέλει κάποια ψάχνω να το βρω...

https://www.amitamin.com/eu/shop/fertilsan-m.html?___store=eu_en&gclid=CjwKCAjwtvnbBRA5EiwAcRvnpvwSKalBdFs8-5391JM7BjhLbJkCfUJ8Ook38Kv4YqCUYhMDHXdNdBoC55wQAvD_BwE&___from_store=eu_de

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια το γερμανικό site είναι gesundshop24.de για τα profertil.Τα έχουμε πάρει και εμείς,έχουν 86 ευρώ τα τρία κουτιά,μεταφορικά για Ελλάδα 20 ευρώ και έρχονται σε 2 βδομάδες.Εμείς μόλις τελειώσουν τα spermotrend του συζύγου αυτά θα παραγγείλουμε γιατί τα άλλα τα ανέβασαν 70 ευρώ το κουτί.Kat-cat παίρνω τα ovamax γιατί εκτός από μελατονίνη και q10 που έχουν μέσα,τα οποία τα έπαιρνα ξεχωριστά έχουν και λυγαριά και βοηθάνε στα κυστικά ωοθυλάκια με τα οποία είχα ένα θέμα.Οπότε αναγκαστικά τα παίρνω.Αν είχα λεφτά θα έπαιρνα και τα προφερτίλ,έχουν άλλες βιταμίνες μέσα αυτά,αλλά ας μη το παρακάνω λέω.Αυτή τη φορά είπα θα κάνω ετ σε κατεψυγμένο κύκλο,να αφήσω τον οργανισμό μου να ξεκουραστεί,δε το έκανα ποτέ αυτό,αν και ο Νίκας μου είπε στο τηλέφωνο ότι δε συμφωνεί και θέλει να βάλω και φρέσκο έμβρυο.Θα συννενοηθεί ο γιατρός μου και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια το γερμανικό site είναι gesundshop24.de για τα profertil.Τα έχουμε πάρει και εμείς,έχουν 86 ευρώ τα τρία κουτιά,μεταφορικά για Ελλάδα 20 ευρώ και έρχονται σε 2 βδομάδες.Εμείς μόλις τελειώσουν τα spermotrend του συζύγου αυτά θα παραγγείλουμε γιατί τα άλλα τα ανέβασαν 70 ευρώ το κουτί.Kat-cat παίρνω τα ovamax γιατί εκτός από μελατονίνη και q10 που έχουν μέσα,τα οποία τα έπαιρνα ξεχωριστά έχουν και λυγαριά και βοηθάνε στα κυστικά ωοθυλάκια με τα οποία είχα ένα θέμα.Οπότε αναγκαστικά τα παίρνω.Αν είχα λεφτά θα έπαιρνα και τα προφερτίλ,έχουν άλλες βιταμίνες μέσα αυτά,αλλά ας μη το παρακάνω λέω.Αυτή τη φορά είπα θα κάνω ετ σε κατεψυγμένο κύκλο,να αφήσω τον οργανισμό μου να ξεκουραστεί,δε το έκανα ποτέ αυτό,αν και ο Νίκας μου είπε στο τηλέφωνο ότι δε συμφωνεί και θέλει να βάλω και φρέσκο έμβρυο.Θα συννενοηθεί ο γιατρός μου και βλέπουμε.

Αλήθεια λέτε;κι εγώ τα παίρνω κάθε μήνα κ πληρώνω σχεδόν 80 ευρώ με μεταφορικα το ζώον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου έχετε κάνει καρυοτυπο κιστυκη ίνωση μικροελειψεις κλπ; κ αν επιτρέπεται σε ποιο κέντρο είστε αν θες στείλε μ πμ μου κάνει εντύπωση να μιλάνε για χρωμοσωμικες ανωμαλίες χωρίς αποδείξεις .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τα 10 μας αυγούλακια ηταν ώριμα 7 και γονιμοποιήθηκαν 6 αυριο θα ξέρουμε τη πορεία τους κ την ημέρα της ετ αν θα παμε με 3ης μέρας η με βλαστοκυστες!! Ορμονικά τέλεια προχωράμε κανονικα σε αυτόν τον κυκλοοο! Είμαι πολυ χαρουμενηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Απο τα 10 μας αυγούλακια ηταν ώριμα 7 και γονιμοποιήθηκαν 6 αυριο θα ξέρουμε τη πορεία τους κ την ημέρα της ετ αν θα παμε με 3ης μέρας η με βλαστοκυστες!! Ορμονικά τέλεια προχωράμε κανονικα σε αυτόν τον κυκλοοο! Είμαι πολυ χαρουμενηηηη

Μπράβο συγχαρητήρια!!!με το καλό ή εμβρυομεταφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

@sansa μου έχετε κάνει καρυοτυπο κιστυκη ίνωση μικροελειψεις κλπ; κ αν επιτρέπεται σε ποιο κέντρο είστε αν θες στείλε μ πμ μου κάνει εντύπωση να μιλάνε για χρωμοσωμικες ανωμαλίες χωρίς αποδείξεις .. 

Κορίτσι είμαι στο embryolab.Καρυοτυπο έχουμε κάνει,όλα καλά.Κυστική ινωση οχι.Έχω κάνει σχεδόν όλες τις εξετάσεις,έχω πάει και σε αιματολογο,δύο υστεροσκοπησεις,4 βιοψιες ενδομητριου μαζί με την εξέταση του Νίκα.Εγώ πιστεύω ότι φταίει η φλεγμονή.Συγχαρητήρια για τα έμβρυα να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολυυυ μακάρι να προχωρήσουν κ να τα βαλουμεε έστω 2!! @sansa είμαστε στο ίδιο κέντρο !!!  Ποιον γιατρό έχεις;;τι συμπτωσηηη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Crystaleniaa καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σας :x

@Magaiver το ενδομήτριο μου κατασκευαστικά είναι λεπτό. Ανέβαινε μέχρι 7,5 φυσιολογικά. Ωστόσο μετά από την επέμβαση διόρθωσης διαφράγματος που έκανα τον περασμένο Ιανουάριο δεν ανεβαίνει πάνω από 6,5 (ακόμα και με την φαρμακευτική αγωγή). Πράγμα το οποίο είναι ανασταλτικό για την επιτυχή εμφύτευση του εμβρύου. Οπότε το ζήτημα μας είναι αυτό. Τώρα είμαι σε φαρμακευτική αγωγή και προγραμματίζουμε εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα για 10-15 Σεπτεμβρίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Απο τα 10 μας αυγούλακια ηταν ώριμα 7 και γονιμοποιήθηκαν 6 αυριο θα ξέρουμε τη πορεία τους κ την ημέρα της ετ αν θα παμε με 3ης μέρας η με βλαστοκυστες!! Ορμονικά τέλεια προχωράμε κανονικα σε αυτόν τον κυκλοοο! Είμαι πολυ χαρουμενηηηη

Συγχαρητήρια!!! Μπορώ να καταλάβω την χαρά σου! Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa ναι ειδα τη λυγαρια και ηταν η μονη διαφορα. Φυσικα αν θες να γλυτωσεις λεφτα μπορεις να παρεις φτηνες βιταμινες και να συμπληρωνεις λυγαρια που ειναι παμφτηνη απο μονη της. Αλλα το βλεπεις. Τελειωσε με τα κουτια σου και το σκεφτεσαι σαν εναλλακτικη. Καλη επιτυχια και στα υπολοιπα κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Σας ευχαριστώ πολυυυ μακάρι να προχωρήσουν κ να τα βαλουμεε έστω 2!! @sansa είμαστε στο ίδιο κέντρο !!!  Ποιον γιατρό έχεις;;τι συμπτωσηηη!!

Άντε βρε κορίτσι είμαστε στο ίδιο κέντρο;Έχω τον κ.Χριστοφορίδη και τη συνεργάτη του κα.Δημητράκη όταν αυτός δεν έχει ραντεβού.Εσύ ποιον γιατρό έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@sansa 4 βιοψίες ενδομητρίου γιατί είχες κάνει ??? Δείχνουν την δεκτικότητα του ???

Κορίτσι τις πρώτες δύο τις έκανα για να δω αν υπάρχει φλεγμονή,η μία ήταν μέσω διαγνωστικής υστεροσκόπησης.Βγήκαν καθαρές.Τις άλλες δύο τις έκανα για την εξέταση του Νίκα.Το δεύτερο δείγμα το έδωσα για να βρω ποιό είναι το παράθυρο εμφύτευσης.Αυτή η εξέταση γίνεται με ηλεκτρονικό μικροσκόπιο,όχι όπως οι άλλες και έδειξε χρόνια φλεγμονή.Το ενδομήτριο φαινόταν πολύ καλό στους υπερήχους και τριζωνικό έλεγαν ότι είναι,δε ξέρω τί είναι αυτό,ανέβαινε κανονικά,αλλά υπήρχε πρόβλημα.Τώρα οι περισσότεροι γιατροί δε τη δέχονται αυτή την εξέταση,αλλά εγώ πιστεύω πως έπρεπε να γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...