Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Κοριτσάκια καλησπέρα.Ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε σχετικά με το μήλο της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου.Χρειάζεται να κάνουμε νηστεία χωρίς λάδι;Θα κοινωνήσουμε με το σύζυγο το 15Αυγουστο και θα πάρουμε το μήλο της Αγίας μετά.Εγώ επειδή δε τρώω και γλουτένη δυσκολεύομαι πολύ με το φαγητο,ο άντρας μου λέει να φάω λάδι γιατί δε θα αντέξω.Γνωρίζετε τί κάνουμε;Και κάτι άλλο,πριν 3 χρόνια είχα πάρει τηλέφωνο στο μοναστήρι να μου στείλουν τη ζώνη της Αγίας και μου έστειλαν και λαδάκι και αγιασμό.Τη ζώνη τη φορούσα για σχεδόν 3 χρόνια αλλά δυστυχώς κόπηκε και πήρα ένα κομματάκι και το καρφίτσωσα πάνω σε ένα ματάκι και το έχω πάνω μου.Μήπως θα έπρεπε να πάρω τηλέφωνο να μου στείλουν άλλη;Τί γνώμη έχετε βρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa εγω θα σου πω την γνωμη μου.

Σε ό,τι αφορά την νηστεια θεωρώ πως δεν υπάρχει πρεπει. Η νηστεια ειναι μια δοκιμασια που θετει ο καθενας για τον εαυτο του. 

Προσωπικα θεωρω οτι αν δεν νηστεψεις η Αγια Ειρηνη πάλι θα σε βοηθησει με την χαρη της. Αν παλι θες κ μπορεις να νηστεψεις κάντο. 

Επισης, αναλογη ειναι η γνωμη μου και για την ζωνη. Δεν νομιζω οτι επειδη δεν την φορας ολοκληρη αλλα ενα κομματακι δεν θα εχεις την βοηθεια της Αγιας Ειρηνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@sansa εγω θα σου πω την γνωμη μου.

Σε ό,τι αφορά την νηστεια θεωρώ πως δεν υπάρχει πρεπει. Η νηστεια ειναι μια δοκιμασια που θετει ο καθενας για τον εαυτο του. 

Προσωπικα θεωρω οτι αν δεν νηστεψεις η Αγια Ειρηνη πάλι θα σε βοηθησει με την χαρη της. Αν παλι θες κ μπορεις να νηστεψεις κάντο. 

Επισης, αναλογη ειναι η γνωμη μου και για την ζωνη. Δεν νομιζω οτι επειδη δεν την φορας ολοκληρη αλλα ενα κομματακι δεν θα εχεις την βοηθεια της Αγιας Ειρηνης. 

Σ ευχαριστώ κορίτσι για τις συμβουλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Τι τράβηξες βρε κορίτσι μου?Τι είναι όλα αυτά...! Είμαι διακοπές και δεν είχα μπει να διαβάσω καθόλου και τώρα μου ήρθε βαρύ όλο αυτό το τρίπτυχο υδροσαλπιγγα κύστη και ατροφικο ενδομητριο.. Κουράγιο! Και μην πανικοβάλλεσαι! Ότι είναι να βρεθεί ώστε να προχωρήσετε παρακάτω με καλύτερες συνθήκες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε σχετικά με το μήλο της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου.Χρειάζεται να κάνουμε νηστεία χωρίς λάδι;Θα κοινωνήσουμε με το σύζυγο το 15Αυγουστο και θα πάρουμε το μήλο της Αγίας μετά.Εγώ επειδή δε τρώω και γλουτένη δυσκολεύομαι πολύ με το φαγητο,ο άντρας μου λέει να φάω λάδι γιατί δε θα αντέξω.Γνωρίζετε τί κάνουμε;Και κάτι άλλο,πριν 3 χρόνια είχα πάρει τηλέφωνο στο μοναστήρι να μου στείλουν τη ζώνη της Αγίας και μου έστειλαν και λαδάκι και αγιασμό.Τη ζώνη τη φορούσα για σχεδόν 3 χρόνια αλλά δυστυχώς κόπηκε και πήρα ένα κομματάκι και το καρφίτσωσα πάνω σε ένα ματάκι και το έχω πάνω μου.Μήπως θα έπρεπε να πάρω τηλέφωνο να μου στείλουν άλλη;Τί γνώμη έχετε βρε κορίτσια;

Λέω μόνο την γνώμη μου που συμφωνεί με την @nikonaΠιστεύω ότι πρέπει να μην ζοριστεις να νυστεψεις. Ο οργανισμός σου πρέπει να παραμένει δυνατός για την καλή ποιότητα ωαριων και εμβρυων. Για την ζώνη πιστεύω ότι δεν είναι απαραίτητο να πάρεις καινούργια. Αποκλείεται η Αγία Ειρήνη να μην σε βοηθήσει επειδή λείπει ένα κομμάτι από την ζωνη..

Η πίστη μας είναι για να μας δίνει δύναμη και όχι για να μας γεμίζει με ενοχές. Πίστευε στο Θεό και θα σε βοηθήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 Τι τράβηξες βρε κορίτσι μου?Τι είναι όλα αυτά...! Είμαι διακοπές και δεν είχα μπει να διαβάσω καθόλου και τώρα μου ήρθε βαρύ όλο αυτό το τρίπτυχο υδροσαλπιγγα κύστη και ατροφικο ενδομητριο.. Κουράγιο! Και μην πανικοβάλλεσαι! Ότι είναι να βρεθεί ώστε να προχωρήσετε παρακάτω με καλύτερες συνθήκες!!!

Αστα,το ενδομητριο βέβαια μου είπε είναι μάλλον λόγω της διαταραχής κ των φαρμάκων γιατι δεν είχα ποτέ λεπτό κ ή υδροσαλπιγγα παίζεται,μονο για τη κύστη ήταν σίγουρη αλλά με όλα αυτά με φόβισε κ έχουν χαλάσει οι μέρες μου.δε ξέρω ειλικρινά τι συνέβη ξαφνικά.να περνάς όμορφα στις διακοπές σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε σχετικά με το μήλο της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου.Χρειάζεται να κάνουμε νηστεία χωρίς λάδι;Θα κοινωνήσουμε με το σύζυγο το 15Αυγουστο και θα πάρουμε το μήλο της Αγίας μετά.Εγώ επειδή δε τρώω και γλουτένη δυσκολεύομαι πολύ με το φαγητο,ο άντρας μου λέει να φάω λάδι γιατί δε θα αντέξω.Γνωρίζετε τί κάνουμε;Και κάτι άλλο,πριν 3 χρόνια είχα πάρει τηλέφωνο στο μοναστήρι να μου στείλουν τη ζώνη της Αγίας και μου έστειλαν και λαδάκι και αγιασμό.Τη ζώνη τη φορούσα για σχεδόν 3 χρόνια αλλά δυστυχώς κόπηκε και πήρα ένα κομματάκι και το καρφίτσωσα πάνω σε ένα ματάκι και το έχω πάνω μου.Μήπως θα έπρεπε να πάρω τηλέφωνο να μου στείλουν άλλη;Τί γνώμη έχετε βρε κορίτσια;

Kαλημέρα!!!!Για το μηλαράκι είναι να νηστέψεις 3 μέρες και απο λάδι!!Εγώ δν μπορώ να κρατήσω κ τις 3 μέρες κ τρώω λάδι!!Για την ζωνούλα γνώμη μου να πάρεις μια καινούργια!!Απο άποψη εκκλησίας δν επιτρεπούν να φορούμε ματάκι!!Εκτός αν την μοντάρεις με άλλο τρόπο!!Εύχομαι η Αγία σύντομα να σας στείλει ένα παιδάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2018 at 4:39 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Και άλλοι αναιρούν τη σαλπιγγογραφια από το νοσοκομείο κ μου λέει ότι δεν είναι αξιόπιστη κ θα με στείλει αλλού,εγω δυσκολευομαι να πιστέψω ότι σε ολόκληρο πανεπιστημιακό με πολύ καλούς ακτινολογους δεν βρήκαν την υδροσαλπιγγα κ μου έγραψαν όλα φυσιολογικά κ δυσκολευομαι επίσης στο ότι αν δημιουργήθηκε τώρα από τα εργαλεία θα ήταν ενεργή μου είπε ή μικροβιολόγος κ θα έκανα πρώτα πυρετό κ έπειτα στις αίματος ή ενεργή φαίνεται.θα το ψαξουμε μέχρι τέλος ακόμα κ αν χρειαστεί να πάμε σε όλους τους γιατρούς της πόλης.με έχουν εξεταστεί 4 γυναικολογοι εδώ κ ένα χρόνο και δύο ακτινολογοι κ δεν είδε κανείς τίποτα;με πνίγει όλο αυτό.οι ακτινολογοι έγραψαν κ έκθεση ότι όλα φυσιολογικά.

Κορίτσι μου τι να πω εύχομαι να βρεις άκρη και να μη ταλαιπωρηθείς άλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,ειχα αφήσει το cd με τη σαλπιγγογραφια μου στη γιατρό να δει τις φωτογραφίες,τη πήρα σήμερα στο κιν για κάτι υπολείμματα που είχα κ μου είπε ότι δεν βλέπει διαβατοτητα στις σάλπιγγες κ βλέπει λίγο υγρό,ειχα εφτά φωτογραφίες στις έξι δεν φαίνεται να διαπερνά το υγρό κ στη τελευταία με δυσκολία,στην έκθεση όμως κ σε μένα εγραψαν φυσιολογικά όλα.εχω τέτοια μεγάλη αγανάκτηση έκανα καταγγελία στι συνήγορο του ασθενη για λάθος διάγνωση κ θα κάνω καταγγελία κ για την εξωσωματική για ανεξέλεγκτη χορήγηση ορμονικων σκευασμάτων εβω τι ενδομητριο δεν ανταποκρινόταν κ έχω υποστεί όλη αυτή τη βλάβη στον οργανισμό μου,τα έχω πάρει πολύ άσχημα δε θα αφησω κανέναν έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,ειχα αφήσει το cd με τη σαλπιγγογραφια μου στη γιατρό να δει τις φωτογραφίες,τη πήρα σήμερα στο κιν για κάτι υπολείμματα που είχα κ μου είπε ότι δεν βλέπει διαβατοτητα στις σάλπιγγες κ βλέπει λίγο υγρό,ειχα εφτά φωτογραφίες στις έξι δεν φαίνεται να διαπερνά το υγρό κ στη τελευταία με δυσκολία,στην έκθεση όμως κ σε μένα εγραψαν φυσιολογικά όλα.εχω τέτοια μεγάλη αγανάκτηση έκανα καταγγελία στι συνήγορο του ασθενη για λάθος διάγνωση κ θα κάνω καταγγελία κ για την εξωσωματική για ανεξέλεγκτη χορήγηση ορμονικων σκευασμάτων εβω τι ενδομητριο δεν ανταποκρινόταν κ έχω υποστεί όλη αυτή τη βλάβη στον οργανισμό μου,τα έχω πάρει πολύ άσχημα δε θα αφησω κανέναν έτσι.

Σωπα βρε bloublou? Αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα τι να πω. Απαραδεκτο.

Ευχομαι να βρεις το δικιο σου και κυριως να επανελθεις σωματικα και ψυχικα. 

 

Ασχετο: Εγω δεν εχω cd απο την σαλπιγγογραφια. Μονο ακτινες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα!!!!Για το μηλαράκι είναι να νηστέψεις 3 μέρες και απο λάδι!!Εγώ δν μπορώ να κρατήσω κ τις 3 μέρες κ τρώω λάδι!!Για την ζωνούλα γνώμη μου να πάρεις μια καινούργια!!Απο άποψη εκκλησίας δν επιτρεπούν να φορούμε ματάκι!!Εκτός αν την μοντάρεις με άλλο τρόπο!!Εύχομαι η Αγία σύντομα να σας στείλει ένα παιδάκι!!!

Και εγώ δυστυχώς κορίτσι δε μπορώ χωρίς το λάδι,γιατί δε τρώω γλουτένη και δυσκολεύομαι πολύ με το φαγητό.Άσε που είμαι και σε κύκλο διέγερσης και δε γίνεται να μη τρώω τίποτα.Κανονική νηστεία,αλλά με λάδι.Τώρα για το ματάκι που λες,εγώ είμαι πολύ προληπτική και πιστεύω πολύ στο μάτι,δε μπορώ χωρίς το ματάκι.Όσοι αφορά τη ζώνη,μπορεί κάποια στιγμή να πάρω τηλέφωνο στο μοναστήρι να μου στείλουν άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε σχετικά με το μήλο της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου.Χρειάζεται να κάνουμε νηστεία χωρίς λάδι;Θα κοινωνήσουμε με το σύζυγο το 15Αυγουστο και θα πάρουμε το μήλο της Αγίας μετά.Εγώ επειδή δε τρώω και γλουτένη δυσκολεύομαι πολύ με το φαγητο,ο άντρας μου λέει να φάω λάδι γιατί δε θα αντέξω.Γνωρίζετε τί κάνουμε;Και κάτι άλλο,πριν 3 χρόνια είχα πάρει τηλέφωνο στο μοναστήρι να μου στείλουν τη ζώνη της Αγίας και μου έστειλαν και λαδάκι και αγιασμό.Τη ζώνη τη φορούσα για σχεδόν 3 χρόνια αλλά δυστυχώς κόπηκε και πήρα ένα κομματάκι και το καρφίτσωσα πάνω σε ένα ματάκι και το έχω πάνω μου.Μήπως θα έπρεπε να πάρω τηλέφωνο να μου στείλουν άλλη;Τί γνώμη έχετε βρε κορίτσια;

Γεια σου κορίτσι μου!!!Ο λόγος που σου γράφω είναι επειδή αναφέρεσαι σε μια Αγία που εμένα με έχει βοηθήσει πολύ!!!όχι όμως σε θέμα εγκυμοσύνης!!Πριν τρία χρόνια και κάτι είχα κάποιες δυσκολίες και προσεύχομουν στην Αγία Ειρήνη γιατί δεν είχα καμία άλλη διέξοδο ήμουν πολύ χάλια κάποια στιγμή την είδα στον ύπνο μου να μου λέει ότι όλα θα περάσουν και στον τέλος θα είμαι ευτυχισμένη!!!Έτσι και έγινε!!Ο λόγος που στο γράφω είναι γιατι πιστεύω ότι πολλές φορές η πίστη μετράει αν είναι να έχεις την βοήθεια του Θεού σε κάτι θα την έχεις ασχέτως νηστείας!!!Η πίστη μετράει!!!!!και θαύματα γίνονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Σωπα βρε bloublou? Αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα τι να πω. Απαραδεκτο.

Ευχομαι να βρεις το δικιο σου και κυριως να επανελθεις σωματικα και ψυχικα. 

 

Ασχετο: Εγω δεν εχω cd απο την σαλπιγγογραφια. Μονο ακτινες. 

Έχω τρελαθεί με καταλαβαίνεις;δεν βρίσκω άκρη ποιον να εμπιστευτω τώρα εγώ ότι κάνει τη σωστή διάγνωση,μενει να τις δείξω κ σε έναν ακόμα αλλά αν μου πει κ αυτός αλλά δε ξέρω τι θα κάνω θα κάνω πως να βρω άκρη,το κακο είναι ότι πας κάπου κ ο ένας ειρωνεύεται τον άλλο δε κοιτάνε να βοηθήθω εγώ.δηλ.να σου γράφουν διαβάτες σάλπιγγες κ φυσιολογική μήτρα κ μετά όχι δεν είναι βατες κ υπάρχει υγρό στις φωτογραφίες.πεταξα 5.000 κ τέσσερα εμβρυα γι αυτό το πραγμα είμαι αγανακτισμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sansa είπε:

Και εγώ δυστυχώς κορίτσι δε μπορώ χωρίς το λάδι,γιατί δε τρώω γλουτένη και δυσκολεύομαι πολύ με το φαγητό.Άσε που είμαι και σε κύκλο διέγερσης και δε γίνεται να μη τρώω τίποτα.Κανονική νηστεία,αλλά με λάδι.Τώρα για το ματάκι που λες,εγώ είμαι πολύ προληπτική και πιστεύω πολύ στο μάτι,δε μπορώ χωρίς το ματάκι.Όσοι αφορά τη ζώνη,μπορεί κάποια στιγμή να πάρω τηλέφωνο στο μοναστήρι να μου στείλουν άλλη.

Nαι κορίτσι μου να τρως λάδι!!Τώρα για το μάτι να σου πω τι ξέρω!!Ενας παππάς μου είπε ότι καλύτερα να φοραμέ σταυρό κ μας προστατεύει απ τα πάντα!!Κ μια καλή μου φίλη όταν είχε γίνει νονά φορούσε αν θυμάσαι ήταν κ στη μόδα κολιέ σταυρό μαζί με μάτι!!Κ της είπε να βγεί έξω να το βγάλει μετά να ξαναμπεί μέσα για το μυστήριο!!Λέει ότι μαζί δν συνδιάζονται!!Οπως κ να κάνεις πάντως η πίστη είναι που μετράει!!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να ρθεί το μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 σε καταλαβαινω. Εισαι σε πολυ περιεργη θεση. 

Εγω στη θεση σου θα πηγαινα σιγουρα για μια ακομη γνωμη. Και μαλιστα καλο θα ηταν να μην αναφερεις πολλα πολλα απο τιε γνωμες των αλλων αλλα να αφησεις τον γιατρο να σου πει ανεπηρεαστος τη γνωμη του. 

Ευχομαι πραγματικα να βρεις μια ακρη. Και θα την βρεις σιγουρα γιατι δεν εχεις κατι πολυ σοβαρο. Αρκει να βρεις γιατρο να εμπιστευτεις και να προχωρησεις μαζι του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 ειναι απαραδεκτο ολο αυτο που συνεβη. Προσωπικα με τους γιατρους επειδη η κολλητη μου και κουμπαρα  μου ειναι η ιδια παω παντα συστημενη. Το κακο ειναι οτι δεν εισαι Αθηνα να σου συστησουμε κανεναν. Γνώμη μου ειναι αφου εχεις παρει και διαφορες γνωμες να βρεις εναν δοκιμασμενο, ΣΟΒΑΡΟ (παρα πολυ σημαντικο) και να κατσεις εκει και να ακολουθησεις τις οδηγιες του. Αλλιως θα μπερδευεσαι και θα χανεσαι σε αμετρητες γνωματευσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @Kat-Cat πρώτη ερώτηση που μου κάνουνε είναι ποιος σε συστησε;δυστυχώς πάμε μόνοι μας γιατί δεν το έχουμε πει σε κανέναν οπότε δεν ξέρουμε ποιός είναι τι.απλα θεωρώ τραγικό σε πανεπιστημιακό νοσοκομείο οι ακτινολογοι να έκαναν τέτοιο λάθος στη σαλπιγγογραφια,η αλήθεια είναι ότι εκείνη την ώρα πεθανα στο πόνο κ φώναζαν ότι πέρασε το υγρό αλλά δεν βγαίνει από πίσω κ να δώσουν κι άλλη πιεση.εκει τα είδα όλα κ μετά μου είπαν όλα εντάξει.τωρα που βλέπει τις φωτογραφίες μου λέει δεν διαπερνά το υγρό δεν φαίνονται διαβάτες οι σαλπιγγες ή μία φαίνεται να έχει υγρό κ όλα τα συναφή.οκ να ξανακανω.με τη περίοδο που έχω να δω κανονική ροή από τον απριλιο;;απλά @nikona έτσι πρέπει να μην λέω αλλά αναγκαστικά τα λέω γιατι πως θα εξηγήσω το ιστορικό μου;μόνο τώρα που δε θα πω τίποτα για υδροσαλπιγγα κ σαλπιγγογραφια να δω αν θα διασταυρωθούν οι διαγνώσεις,ε εντάξει αν πει κ αυτός τα ίδια έκαναν βλακεία από το νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

Nαι κορίτσι μου να τρως λάδι!!Τώρα για το μάτι να σου πω τι ξέρω!!Ενας παππάς μου είπε ότι καλύτερα να φοραμέ σταυρό κ μας προστατεύει απ τα πάντα!!Κ μια καλή μου φίλη όταν είχε γίνει νονά φορούσε αν θυμάσαι ήταν κ στη μόδα κολιέ σταυρό μαζί με μάτι!!Κ της είπε να βγεί έξω να το βγάλει μετά να ξαναμπεί μέσα για το μυστήριο!!Λέει ότι μαζί δν συνδιάζονται!!Οπως κ να κάνεις πάντως η πίστη είναι που μετράει!!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να ρθεί το μωράκι!!!

Συμφωνώ και εγω κορίτσι,φοράω χρόνια σταυρό,δε τον βγάζω από πάνω μυ.Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @Kat-Cat πρώτη ερώτηση που μου κάνουνε είναι ποιος σε συστησε;δυστυχώς πάμε μόνοι μας γιατί δεν το έχουμε πει σε κανέναν οπότε δεν ξέρουμε ποιός είναι τι.απλα θεωρώ τραγικό σε πανεπιστημιακό νοσοκομείο οι ακτινολογοι να έκαναν τέτοιο λάθος στη σαλπιγγογραφια,η αλήθεια είναι ότι εκείνη την ώρα πεθανα στο πόνο κ φώναζαν ότι πέρασε το υγρό αλλά δεν βγαίνει από πίσω κ να δώσουν κι άλλη πιεση.εκει τα είδα όλα κ μετά μου είπαν όλα εντάξει.τωρα που βλέπει τις φωτογραφίες μου λέει δεν διαπερνά το υγρό δεν φαίνονται διαβάτες οι σαλπιγγες ή μία φαίνεται να έχει υγρό κ όλα τα συναφή.οκ να ξανακανω.με τη περίοδο που έχω να δω κανονική ροή από τον απριλιο;;απλά @nikona έτσι πρέπει να μην λέω αλλά αναγκαστικά τα λέω γιατι πως θα εξηγήσω το ιστορικό μου;μόνο τώρα που δε θα πω τίποτα για υδροσαλπιγγα κ σαλπιγγογραφια να δω αν θα διασταυρωθούν οι διαγνώσεις,ε εντάξει αν πει κ αυτός τα ίδια έκαναν βλακεία από το νοσοκομείο.

Ασυζητητι περασες πολλα και σε καταλαβαινω. Δεκα μερες καθυστερησε η περιοδος και ημουν στα καγκελα, πολλω δε μαλλον ολο αυτο. Ωστοσο θα επιμεινω στο θεμα του γιατρου και κοιτα να πας καπου συστημενη. Εμενα πχ η κολλητη μου που ειναι γιατρος μου ειπε στην Αθηνα η ιδια θεωρει δυο ονοματα τοπ στις εξωσωματικες και αν ποτε χρειαστω θα παω εκει (απλα ειναι ακριβοι οπως μου ειπε). Στον γυναικολογο μου παω παλι μεσω αυτης. Οι πολλες διαγνωσεις συχνα σε μπερδευουν. Φυσικα στην περιπτωση σου καταλαβαινω γιατι παιρνεις και δευτερη και τριτη γνωμη γιατι μιλαμε για ΛΑΘΟΣ διαγνωση και οχι για διαφορετικη προσεγγιση. Αλλα βρες εναν γιατρο που εμπιστευεσαι και οταν θα ακολουθησεις τις οδηγιες του θα πανε ολα καλα. Τωρα με τα αντισυλληπτικα που θα ερθει η περιοδος και θα γινει και η αποπτωση του ενδομητριου τουλαχιστον θα αρχισει να λειτουργει το συστημα. Μετα θα τα κοψεις και θα δειτε πως θα προωρησετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ασυζητητι περασες πολλα και σε καταλαβαινω. Δεκα μερες καθυστερησε η περιοδος και ημουν στα καγκελα, πολλω δε μαλλον ολο αυτο. Ωστοσο θα επιμεινω στο θεμα του γιατρου και κοιτα να πας καπου συστημενη. Εμενα πχ η κολλητη μου που ειναι γιατρος μου ειπε στην Αθηνα η ιδια θεωρει δυο ονοματα τοπ στις εξωσωματικες και αν ποτε χρειαστω θα παω εκει (απλα ειναι ακριβοι οπως μου ειπε). Στον γυναικολογο μου παω παλι μεσω αυτης. Οι πολλες διαγνωσεις συχνα σε μπερδευουν. Φυσικα στην περιπτωση σου καταλαβαινω γιατι παιρνεις και δευτερη και τριτη γνωμη γιατι μιλαμε για ΛΑΘΟΣ διαγνωση και οχι για διαφορετικη προσεγγιση. Αλλα βρες εναν γιατρο που εμπιστευεσαι και οταν θα ακολουθησεις τις οδηγιες του θα πανε ολα καλα. Τωρα με τα αντισυλληπτικα που θα ερθει η περιοδος και θα γινει και η αποπτωση του ενδομητριου τουλαχιστον θα αρχισει να λειτουργει το συστημα. Μετα θα τα κοψεις και θα δειτε πως θα προωρησετε.

Περιμένω να περάσει ο δεκαπενταύγουστου κ τέλος εβδομάδας θα πάω σε έναν που ξέρω από παλιά ειναι απότομος κ ακριβός σκεψου παίρνει 80 ευρώ για την επίσκεψη,αλλα τι να κάνω ακόμα μία γνώμη θα πάρω αλλά από δω κ πέρα ότι διάγνωση κάνουν θα τους λέω να μου την υπογράφουν γραπτώς κ όχι να λένε έχω υποψια,πιστευω κτλ γιατί εγώ εχω χάσει τον ύπνο μου κυριολεκτικά.αχ kat cat μου με τη γκαντεμια μου μη το δενεις κ κόμπο ότι θα έρθει ή περίοδος,μου τα ξεκίνησε 13η μέρα.κ λέω αυτή ή γιατρός ή είναι τόσο καλή όσο λένε κ μακάρι να είναι κ τα βρήκε όλα αμέσως ή κάτι άλλο γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Περιμένω να περάσει ο δεκαπενταύγουστου κ τέλος εβδομάδας θα πάω σε έναν που ξέρω από παλιά ειναι απότομος κ ακριβός σκεψου παίρνει 80 ευρώ για την επίσκεψη,αλλα τι να κάνω ακόμα μία γνώμη θα πάρω αλλά από δω κ πέρα ότι διάγνωση κάνουν θα τους λέω να μου την υπογράφουν γραπτώς κ όχι να λένε έχω υποψια,πιστευω κτλ γιατί εγώ εχω χάσει τον ύπνο μου κυριολεκτικά.αχ kat cat μου με τη γκαντεμια μου μη το δενεις κ κόμπο ότι θα έρθει ή περίοδος,μου τα ξεκίνησε 13η μέρα.κ λέω αυτή ή γιατρός ή είναι τόσο καλή όσο λένε κ μακάρι να είναι κ τα βρήκε όλα αμέσως ή κάτι άλλο γίνεται.

Δεν εχει σημασια ποτε στα ξεκινησε. Τα αντισυλληπτικα δρουν ετσι ωστε σε οποιαδηποτε μερα και αν τα ξεκινησεις στις 28 μερες σου ερχεται περιοδος. Να πας και εκει που λες. Γκαντεμια μας δερνει τις περισσοτερες μη νομιζεις :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Δεν εχει σημασια ποτε στα ξεκινησε. Τα αντισυλληπτικα δρουν ετσι ωστε σε οποιαδηποτε μερα και αν τα ξεκινησεις στις 28 μερες σου ερχεται περιοδος. Να πας και εκει που λες. Γκαντεμια μας δερνει τις περισσοτερες μη νομιζεις :P

Α οκ εγώ πήρα αυτα που έχουν 21 μέσα άρα μόλις τα σταματήσω θα αργήσει λιγο,παντως το καλό είναι ότι σταμάτησαν τα καφέ.ναι ρε γαμωτο κ όλο λέμε θα γυρισει κ για μας που θα πάει κ όλο χειροτερεύει.μεχρι κ κάτι ραφακια που παρηγγειλα για το σπίτι μου τα φέρανε λάθος χρώμα σήμερα χαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Βγηκε το αποτέλεσμα από το υγρό,μονο λίγους μύκητες έχω κ μου έδωσε αντιβιωση.εντωμεταξυ δεν έχω καμιά ενόχληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα!!! Βγηκε το αποτέλεσμα από το υγρό,μονο λίγους μύκητες έχω κ μου έδωσε αντιβιωση.εντωμεταξυ δεν έχω καμιά ενόχληση.

Bloublou καλημερα. Κι εγω πριν την πρωτη εξωσωματικη ειχα κανει προληπτικα καλλιεργεια κολπικου και βρεθηκαν μυκητες αλλα δεν ειχα κανενα συμπτωμα. Μου εδωσε ενα κολπικο υποθετο τοτε η γιατρος. 

Περαστικα. Δεν ειναι κατι. Μην ανησυχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα!!! Βγηκε το αποτέλεσμα από το υγρό,μονο λίγους μύκητες έχω κ μου έδωσε αντιβιωση.εντωμεταξυ δεν έχω καμιά ενόχληση.

Περαστικά σου κορίτσι μου!!Οντως δν είναι κάτι!!Ευχάριστο που βγήκε καθαρή απο άλλα μικρόβια!!Ποιά αντιβίωση σου έδωσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...