Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ετσι ειναι οπως τα λεει η μπλουμπλου για τις ατυπες μορφες. 

Το 4% ειναι συμφωνα με τα αυστηρα κριτηρια που δεν θυμαμαι πως λεγονται. 

Ναι τα kruger κάπως έτσι λεγονται εμείς ακριβώς 4 στα όρια ήμασταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι @Bloublou85 και οι τρείς φυσιολογική σύλληψη!!και έχεις δίκιο για τις μετρήσεις άλλωστε μόνο 1 χρειάζεται για να γονιμοποιήσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Ναι @Bloublou85 και οι τρείς φυσιολογική σύλληψη!!και έχεις δίκιο για τις μετρήσεις άλλωστε μόνο 1 χρειάζεται για να γονιμοποιήσει!!!!

Μου δίνεις θάρρος τώρα δηλαδή υπάρχει κ πιθανότητα φυσικής συλληψης,εχω δοκιμάσει τα πάντα τι κατακορυφα τι αποχή τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μου δίνεις θάρρος τώρα δηλαδή υπάρχει κ πιθανότητα φυσικής συλληψης,εχω δοκιμάσει τα πάντα τι κατακορυφα τι αποχή τίποτα.

Πριν μείνω έγκυος στο πρώτο μωράκι μου είχα ελεύθερες επαφές 3 χρόνια και μια αποτυχημένη σπερματεχυνση!!!κάποια στιγμή λέω τα παρατάω και λέω πάω για εξωσωματική και ξεκινάμε και μπουκωνομαστε με τον σύζυγό κάτι βιταμίνες που υποτίθεται θα βοηθούσαν(αυτά με τον πρώτο γιατρο) δεν ξέρω αν όντως βοήθησαν αλλά έμεινα φυσιολογικά και μάλιστα το τεστ εγκυμοσύνης το έκανα μετά από 12 μέρες καθυστέρηση τόσο σιγουρη ότι δεν ήμουν απλά το έκανα για να αποκλείσω το ενδεχόμενο για να πάω την επόμενη για υπέρηχο γιατί φοβόταν ο γιατρός ότι κάτι είχα.ενα θα σου πω ακολούθησαν αλλά 6 τεστ γιατί κανένα δε πίστευα!!!βέβαια παλινδρόμησε και έμεινα ξανά μετά από 3 μήνες όπως είπες και εσύ με κατακακορυφα και αποχή και στοχευμένες μέρες!!!αλλά δυστυχώς την συνέχεια την ξέρεις!!Η τρίτη και η τελευταία ήταν πάλι τυχαία και εκεί ο νέος γιατρός με σταμάτησε γιατί φοβήθηκε για την υγεία μου!!Φυσικά και να πάρεις θάρρος όλα γίνονται το έζησα!!!!!Όπως σου είπα 1 χρειάζεται στην τελική!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Πριν μείνω έγκυος στο πρώτο μωράκι μου είχα ελεύθερες επαφές 3 χρόνια και μια αποτυχημένη σπερματεχυνση!!!κάποια στιγμή λέω τα παρατάω και λέω πάω για εξωσωματική και ξεκινάμε και μπουκωνομαστε με τον σύζυγό κάτι βιταμίνες που υποτίθεται θα βοηθούσαν(αυτά με τον πρώτο γιατρο) δεν ξέρω αν όντως βοήθησαν αλλά έμεινα φυσιολογικά και μάλιστα το τεστ εγκυμοσύνης το έκανα μετά από 12 μέρες καθυστέρηση τόσο σιγουρη ότι δεν ήμουν απλά το έκανα για να αποκλείσω το ενδεχόμενο για να πάω την επόμενη για υπέρηχο γιατί φοβόταν ο γιατρός ότι κάτι είχα.ενα θα σου πω ακολούθησαν αλλά 6 τεστ γιατί κανένα δε πίστευα!!!βέβαια παλινδρόμησε και έμεινα ξανά μετά από 3 μήνες όπως είπες και εσύ με κατακακορυφα και αποχή και στοχευμένες μέρες!!!αλλά δυστυχώς την συνέχεια την ξέρεις!!Η τρίτη και η τελευταία ήταν πάλι τυχαία και εκεί ο νέος γιατρός με σταμάτησε γιατί φοβήθηκε για την υγεία μου!!

Πω πω τι έχεις περάσει βρε κορίτσι μου,εγω δεν έχω δει ποτέ μου θετικό τεστ στα μάτια μου.εχουμε που έχουμε το πρόβλημα έχω κ εγώ λίγο τη μήτρα προς τα πίσω δε πρόκειται να το πετυχουμε.κ τελικά καταλήξατε ότι υπάρχει γενετική ανωμαλία έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 εσεις ειστε στην εξωσωματικη λογω σπερματος δηλαδη;;;

Να μην τα παρατησεις. Μολις σημερα εδω στο φορουμ εγραψε παλι μια κοπελα οτι ειναι εγκυος. Θα περνουσαν επιτροπη σε λιγες μερες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Ναι κορίτσι μου λόγω γενετικών ανωμαλιών είμαστε εμείς!!!Η κουμπάρα μου με άντρα με σχεδόν μηδέν σπέρμα έμεινε φυσιολογικά πάνω που τις έλεγαν οι γιατροί για εξωσωματική ο δικός μου γιατρός τις έδωσε βιταμίνες!!!μη τα παρατάς καθολου!!!!ούτε και εγω θα τα παρατήσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 εσεις ειστε στην εξωσωματικη λογω σπερματος δηλαδη;;;

Να μην τα παρατησεις. Μολις σημερα εδω στο φορουμ εγραψε παλι μια κοπελα οτι ειναι εγκυος. Θα περνουσαν επιτροπη σε λιγες μερες. 

 

Ναι για ασθενοσπερμια κυρίως,τη τρίτη θα κάνουμε καινούργιο σπερμοδιαγραμμα να δούμε τι γίνεται.εχω κόψει τα φάρμακα απο χτες ξέρεις πότε έρχεται ή περίοδος και αν θα κάνω κανονικά ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 Ναι κορίτσι μου λόγω γενετικών ανωμαλιών είμαστε εμείς!!!Η κουμπάρα μου με άντρα με σχεδόν μηδέν σπέρμα έμεινε φυσιολογικά πάνω που τις έλεγαν οι γιατροί για εξωσωματική ο δικός μου γιατρός τις έδωσε βιταμίνες!!!μη τα παρατάς καθολου!!!!ούτε και εγω θα τα παρατήσω!!!

Πω ρε κοριτσια ποσο κουραγιο μου δινετε να ξέρατεεεε!!!και δε με αφηνει να ειμαι στην συζητησηηηηη δεν μου το εγκρινει αμεσως!και δε βλεπετε αυτα που γραφωωω!!!ελπιζω να σταματησει αυτο!επειδη ειμαι καινουριο σχετικα μελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 Ναι κορίτσι μου λόγω γενετικών ανωμαλιών είμαστε εμείς!!!Η κουμπάρα μου με άντρα με σχεδόν μηδέν σπέρμα έμεινε φυσιολογικά πάνω που τις έλεγαν οι γιατροί για εξωσωματική ο δικός μου γιατρός τις έδωσε βιταμίνες!!!μη τα παρατάς καθολου!!!!ούτε και εγω θα τα παρατήσω!!!

Ποιες βιταμίνες είναι αυτές οι θαυματουργες;τώρα μέχρι να ξανά κάνω θα προσπαθώ φυσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω λίγο σφίνα στην κουβέντα σας απλά για να σας πω πως στην εποχή που ζούμε θεωρείται φυσιολογικό να υπάρχει μεγάλο ποσοστό ανώμαλων μορφών στο σπερμα, έχω την εντύπωση οτι πάνω απο 4% φυσιολογικά θεωρείται μια χαρά! Και αν σκεφτούμε οτι σε μια εκσπερματιση υπάρχουν εκατομμύρια σπερματοζωάρια, το 4% αυτών των εκατομμυρίων είναι μερικές χιλιάδες εκ των οποίων εμείς θελουμε μόνο ΕΝΑ!!! Μην απογοητεύεστε & μην το βάζετε κάτω, το όνειρο είναι πολύ κοντά & εύχομαι σύντομα να το ζήσετε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι για ασθενοσπερμια κυρίως,τη τρίτη θα κάνουμε καινούργιο σπερμοδιαγραμμα να δούμε τι γίνεται.εχω κόψει τα φάρμακα απο χτες ξέρεις πότε έρχεται ή περίοδος και αν θα κάνω κανονικά ωορρηξία.

Εμενα κ τις δυο φορες μου ηρθε τρεις μερες μετα που τα εκοψα. 

Αν θα κανεις ωορρηξια δεν ξερω. Λογικα ναι. Απλα με τις ορμονες καμια φορα υπαρχουν ανωμαλιες στον κυκλο. Οχι ομως απαραιτητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Εμενα κ τις δυο φορες μου ηρθε τρεις μερες μετα που τα εκοψα. 

Αν θα κανεις ωορρηξια δεν ξερω. Λογικα ναι. Απλα με τις ορμονες καμια φορα υπαρχουν ανωμαλιες στον κυκλο. Οχι ομως απαραιτητα. 

Γιατί τη προηγούμενη φορά μου ήρθε την επόμενη μέρα αμέσως αλλά μάλλον τώρα θα περιμένω.μου είχε μειωθεί κ ή ροή κ λέει ο γιατρός γιατί θες να έχεις ροή δεν είναι καλο,για γελια.ουτε καν γέμιζε ή σερβιετα μου ενώ πριν την εξωσωματική είχα μεγάλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ποιες βιταμίνες είναι αυτές οι θαυματουργες;τώρα μέχρι να ξανά κάνω θα προσπαθώ φυσικά.

Profertil και όπως είπαμε 1 χρειάζεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Profertil και όπως είπαμε 1 χρειάζεται!!!!

Ε τώρα αναγκαστικά ένα τρίμηνο θα πάει έτσι μέχρι να ξανά κάνω να ηρεμησει ο οργανισμός,εγω έκανα κ ενεσεις από πίσω κ έχω γεμίσει μελανιές ούτε στη παραλία δε μπορώ να βγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona ξέχασα να σε ρωτησω εσύ θα ξέρεις.λοιπον εμενα στο χαρτί της επιτροπης μου γραψανε 3.600 μονάδες εγώ χαλασα τις μισες,τωρα για τη δεύτερη φορά πως γίνεται δε μπορώ να πάρω αλλά αφου δεν μου φτάνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 εγω παλι μετα τις δυο αποτυχιες ειχα παρα πολυ αιμα. Κ πολυ πονο στην πρωτη ιδιως. 

Λοιπον για τα φαρμακα. Εγω ξοδεψα ολες τις μοναδες. Οποτε μου εδωσαν χαρτι που εγραφε οτι ξοδευτηκαν ολες κ τωρα πηρα παλι 3600.

Κανονικα ο νομος λεει οτι το κεντρο δινει χαρτι που να γραφει ποσες μοναδες ξοδευτηκαν ωστε να παρεις τις υπολοιπες μοναδες την επομενη φορα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 και εγώ τα μισά είχα χρησιμοποιήσει αλλά ο γιατρός μου έγραψε μια βεβαίωση οτι χρησιμοποιήσα όλες τις μοναδες έτσι την δεύτερη φορά πήρα άλλες 3600 μοναδες!! Ουτως ή άλλως δεν χρειάζονται αναλυτική έκθεση της προσπάθειας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 εγω παλι μετα τις δυο αποτυχιες ειχα παρα πολυ αιμα. Κ πολυ πονο στην πρωτη ιδιως. 

Λοιπον για τα φαρμακα. Εγω ξοδεψα ολες τις μοναδες. Οποτε μου εδωσαν χαρτι που εγραφε οτι ξοδευτηκαν ολες κ τωρα πηρα παλι 3600.

Κανονικα ο νομος λεει οτι το κεντρο δινει χαρτι που να γραφει ποσες μοναδες ξοδευτηκαν ωστε να παρεις τις υπολοιπες μοναδες την επομενη φορα.  

Πρέπει να είναι απ το κέντρο που εκανα;και τι να τους πω ότι το θέλω για να κάνω αλλού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Bloublou85 και εγώ τα μισά είχα χρησιμοποιήσει αλλά ο γιατρός μου έγραψε μια βεβαίωση οτι χρησιμοποιήσα όλες τις μοναδες έτσι την δεύτερη φορά πήρα άλλες 3600 μοναδες!! Ουτως ή άλλως δεν χρειάζονται αναλυτική έκθεση της προσπάθειας..

Κατάλαβα όμως εγώ δεν θέλω να ξαναπαω εκεί θα τη κάνω αλλού κ ντρέπομαι να τους το πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κατάλαβα όμως εγώ δεν θέλω να ξαναπαω εκεί θα τη κάνω αλλού κ ντρέπομαι να τους το πω.

Θα αλλάξεις γιατρό; Να μην ντρέπεσαι καθόλου & εγώ άλλαξα γιατρό στην 2η διέγερση, δεν θα τους πεις οτι δεν θα ξαναπάς, απλά θα ζητήσεις απο το γιατρό να σου δώσει μια βεβαίωση οτι χρησιμοποίησες όλα τα φάρμακα για να μπορέσεις να πάρεις καινουργια όταν έρθει η ώρα!! Πίστεψε με θα το καταλάβουν απο μόνοι τους οτι δεν είσαι ευχαριστημένη αλλά είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν τη βεβαίωση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2018 at 7:49 ΜΜ, ο/η love30 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου να σας πανε ολα καλα!!!!

Εγω εχθες πηγα στο γιατρο δεν ειναι τοσο καλα τα πραγματα το ενα παλυνδρομησε ειδε ενα και αυτο οχι τοσο καθαρα τωρα τι ενοει δεν ξερω βλεπει λεει σαν να εχει καρδιακη λειτουργια αλλα δεν μπορει να πει πως ειναι ολα καλα την Δευτερα θα παω και θα ξερω 100% τι συμβαινει!!! Δεν ξερω τι να σκεφτω!

Κουράγιο και θετική σκέψη!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Αχ κοριτσι μου καλο απ το στομα σου και στου θεου το αυτι !!!μακαρι να πανε σε ολες μας καλα τα πραγματα!και σε σενα κοριτσι μου ευχομαι οτι καλυτερο!απλος με τρομαξε ολο αυτο!στο μυαλο μου ερχεται οτι δεν θα εχουμε κανενα καλο εμβρυακι και δε θελω δοτη ρε κοριτσιααα θελω του αντρουλη μου το μωρακι!πολλα ζηταω???στην κατατμιση θα δειξει τουλαχιστον τιποτα??να εχουμε μια ιδεα???

Κορίτσι μου έχουμε κάνει και τις δύο εξετάσεις!!!Η κατάτμηση έχει το καλό ότι και κάτι να δείξει υπάρχει πιθανότητα βελτίωσης στο σπέρμα!!!!γιατί δεν είναι κάτι εκ γενετής!!!!δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αμέσως συζητανε να σε πανε σε δότη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Θα αλλάξεις γιατρό; Να μην ντρέπεσαι καθόλου & εγώ άλλαξα γιατρό στην 2η διέγερση, δεν θα τους πεις οτι δεν θα ξαναπάς, απλά θα ζητήσεις απο το γιατρό να σου δώσει μια βεβαίωση οτι χρησιμοποίησες όλα τα φάρμακα για να μπορέσεις να πάρεις καινουργια όταν έρθει η ώρα!! Πίστεψε με θα το καταλάβουν απο μόνοι τους οτι δεν είσαι ευχαριστημένη αλλά είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν τη βεβαίωση!! 

Ναι θα αλλάξω κ γιατί δεν είμαι ευχαριστημένη κ για οικονομικούς λόγους θα απευθυνθω σε δημόσιο.ειχα πει στο γιατρό από την αρχή ότι έχουμε μόνο για μία δυο προσπάθειες γι αυτό να το κάνουμε περισσότερο από την αρχή κ μου είπε δε χρειάζεται τίποτα θα μείνεις με τη πρώτη κ έχεις 80 % πιθανότητες και και και..και μόλις τον πήραμε να του πούμε το αποτέλεσμα απάντησε εντάξει θα τα πούμε.ουτε περάσετε από δω να συζητήσουμε ούτε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσι μου έχουμε κάνει και τις δύο εξετάσεις!!!Η κατάτμηση έχει το καλό ότι και κάτι να δείξει υπάρχει πιθανότητα βελτίωσης στο σπέρμα!!!!γιατί δεν είναι κάτι εκ γενετής!!!!δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αμέσως συζητανε να σε πανε σε δότη!

Οι γιατροί αμέσως στη πρώτη στραβη ή με δότη ή με δανεικά.τις προαλλες ένας με 1.000.000 συλλαβανε φυσικά κ δε πίστευε ότι είναι δικό του ζήτησε τεστ dna.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...