Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Την εμβρυομεταφορα την έκανα την προηγούμενη Πέμπτη 

Ε κάτσε είσαι ακόμα στην 8η μέρα πολύ νωρίς για τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ε κάτσε είσαι ακόμα στην 8η μέρα πολύ νωρίς για τεστ.

Δεν μετράει και η μέρα που την έκανες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Δεν μετράει και η μέρα που την έκανες??

Μαζί με τη μέρα που την έκανες πρέπει να είναι δέκα,γι αυτό σου λέω περίμενε να την κάνεις κανονικά τη χοριακη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μαζί με τη μέρα που την έκανες πρέπει να είναι δέκα,γι αυτό σου λέω περίμενε να την κάνεις κανονικά τη χοριακη σου.

Σε ευχαριστώ πολύ που προσπαθείς να με εμψυχώσεις!!έχεις τα δικά σου και παλεύεις και τα δικά μου!!!θα περιμένω άλλες 3 μέρες μέχρι την Δευτέρα και θα πάω για χοριακη κατευθείαν!!!και πάλι σε ευχαριστώ και εύχομαι να πάνε όλα καλα και σε σενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που προσπαθείς να με εμψυχώσεις!!έχεις τα δικά σου και παλεύεις και τα δικά μου!!!θα περιμένω άλλες 3 μέρες μέχρι την Δευτέρα και θα πάω για χοριακη κατευθείαν!!!και πάλι σε ευχαριστώ και εύχομαι να πάνε όλα καλα και σε σενα

Μακάρι να είναι θετικό γιατί έκανες κ τόσο κόπο ρε γαμωτο και προεμφυτευτικο κ όλα.εμεις τη τρίτη θα πάμε για καινούργιο σπεροδιαγραμμα αν έχει φτιάξει θα προσπαθήσω λίγο φυσικά αν όμως όχι θα κλείσω ραντεβού στα γιαννενα.εσας τι σας έχουν πει για το σπέρμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μακάρι να είναι θετικό γιατί έκανες κ τόσο κόπο ρε γαμωτο και προεμφυτευτικο κ όλα.εμεις τη τρίτη θα πάμε για καινούργιο σπεροδιαγραμμα αν έχει φτιάξει θα προσπαθήσω λίγο φυσικά αν όμως όχι θα κλείσω ραντεβού στα γιαννενα.εσας τι σας έχουν πει για το σπέρμα;

85% ανώμαλες μορφές και καποια φλεγμονη και το fish έδειξε και γενετικές ανωμαλίες!!πριν κάνουμε το fish ο άντρας μου έπαιρνε ένα "κοκτέιλ" βιταμινών που αποτελούνταν από βιταμίνες profertil intellecta βιταμίνες c Trebon και συμπλήρωμα διατροφής pure omega!!για να δυναμώσει και να μειωθούν λίγο οι ανώμαλες μορφές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς είσαι @love30;;;;;

Για τον προεμφυτευτικο αυτο που ξερω ειναι οτι τον προτεινουν οταν εχουν καποιες ενδειξεις.πχ προβληματικο καρυοτυπο ή πολυ υψηλό κατακερματισμο σπέρματος. 

Δηλαδη σε μια απλη ολιγοσπερμια ή ολιγοασθενοσπερμια χωρις άλλα προβληματα/ενδείξεις δεν προτεινεται.

Επισης οταν η ηλικια της γυναικας ειναι 40+ κ υπαρχουν επαναλαμβανομενες αποτυχιες εμφυτευσης.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elviraice είπε:

85% ανώμαλες μορφές και καποια φλεγμονη και το fish έδειξε και γενετικές ανωμαλίες!!πριν κάνουμε το fish ο άντρας μου έπαιρνε ένα "κοκτέιλ" βιταμινών που αποτελούνταν από βιταμίνες profertil intellecta βιταμίνες c Trebon και συμπλήρωμα διατροφής pure omega!!για να δυναμώσει και να μειωθούν λίγο οι ανώμαλες μορφές!!!

Εμείς είχαμε πρόβλημα κινητικότητας έντονο επίσης πήραμε τις novofertil και είχε μεγάλα αποτελέσματα στα ποσοστά,ομως εγώ είχα ήδη ξεκινήσει εξωσωματική γιατί προσπαθούσαμε ήδη ένα χρόνο.ποια είναι αυτή ή εξέταση που δείχνει γενετικές ανωμαλίες ή fsh ή ορμόνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμείς είχαμε πρόβλημα κινητικότητας έντονο επίσης πήραμε τις novofertil και είχε μεγάλα αποτελέσματα στα ποσοστά,ομως εγώ είχα ήδη ξεκινήσει εξωσωματική γιατί προσπαθούσαμε ήδη ένα χρόνο.ποια είναι αυτή ή εξέταση που δείχνει γενετικές ανωμαλίες ή fsh ή ορμόνη;

Λέγεται εξέταση fish όπως ψαρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!επειδη ειδα οτι γραφετε για προεμφυτεφτικο και για την εξεταση fish ειπα να μπω και γω στην κουβεντα σας μιας και με αφορα και μενα το θεμα..εμεις σημερα πηγαμε για πρωτη φορα στο κεντρο για να κανουμε εξετασεις και τα χαρτια για την επιτροπη..εμενα μου κανανε τις ορμονικες και τον υπερηχο..τον αντρα μου τον εβαλε να κανει κατατμιση dna και αυτην τη fish που λετε.εμεις εχουμε σοβαρο θεμα με το σπερμα.ειχε κιρσοκηλη την οποια χειρουργησαμε τον οκτωβρη,ωστοσο δεν ειδαμε αποτελεσματα ακομη..και το καλο ειναι οτι περα απο την χαμηλη κινητικοτητα και τον χαμηλο αριθμο,εχουμε πολλες ανωμαλες μορφες ρε κοριτσια!94% ανωμαλα!και ο γιατρος μας ειπε σημερα οτι σε αυτο δεν ευθυνεται η κιρσοκηλη που ειχε,αλλα μαλλον κατι γενετικο..και οτι οταν γονιμοποιησουμε τα ωαρια,θα πρεπει να τα κανει ελεγχο το dna τους λογικα θα εννοει προεμφυτευτικο απ οτι καταλαβα,γιατι μου ειπε οτι αν δεν τα κανουμε ελεγχο και τα βαλουμε ετσι δεν εχει νοημα αν δεν πιασουν..και στεναχωρεθηκα πολυ γιατι μου ειπε πως αν στον ελεγχο δεν βρεθει καποιο καλο εμβρυο,καλυτερα θα ητΑνε να μην κανουμε ξανα με δικο μας σπερμα γιατι δε θα αλλαξει τιποτα.να κανουμε με δοτη..ουυυφφφφ εσκασα απ το κακο μου!μακαρι τουλαχιστον σε αυτες τις 2 εξετασεις με τα χρωμοσωματα να δειξει κατι καλο ρε κοριτσια..με επιασε απελπησια..συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Γεια σας κοριτσια!!επειδη ειδα οτι γραφετε για προεμφυτεφτικο και για την εξεταση fish ειπα να μπω και γω στην κουβεντα σας μιας και με αφορα και μενα το θεμα..εμεις σημερα πηγαμε για πρωτη φορα στο κεντρο για να κανουμε εξετασεις και τα χαρτια για την επιτροπη..εμενα μου κανανε τις ορμονικες και τον υπερηχο..τον αντρα μου τον εβαλε να κανει κατατμιση dna και αυτην τη fish που λετε.εμεις εχουμε σοβαρο θεμα με το σπερμα.ειχε κιρσοκηλη την οποια χειρουργησαμε τον οκτωβρη,ωστοσο δεν ειδαμε αποτελεσματα ακομη..και το καλο ειναι οτι περα απο την χαμηλη κινητικοτητα και τον χαμηλο αριθμο,εχουμε πολλες ανωμαλες μορφες ρε κοριτσια!94% ανωμαλα!και ο γιατρος μας ειπε σημερα οτι σε αυτο δεν ευθυνεται η κιρσοκηλη που ειχε,αλλα μαλλον κατι γενετικο..και οτι οταν γονιμοποιησουμε τα ωαρια,θα πρεπει να τα κανει ελεγχο το dna τους λογικα θα εννοει προεμφυτευτικο απ οτι καταλαβα,γιατι μου ειπε οτι αν δεν τα κανουμε ελεγχο και τα βαλουμε ετσι δεν εχει νοημα αν δεν πιασουν..και στεναχωρεθηκα πολυ γιατι μου ειπε πως αν στον ελεγχο δεν βρεθει καποιο καλο εμβρυο,καλυτερα θα ητΑνε να μην κανουμε ξανα με δικο μας σπερμα γιατι δε θα αλλαξει τιποτα.να κανουμε με δοτη..ουυυφφφφ εσκασα απ το κακο μου!μακαρι τουλαχιστον σε αυτες τις 2 εξετασεις με τα χρωμοσωματα να δειξει κατι καλο ρε κοριτσια..με επιασε απελπησια..συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο..

Σε καταλαβαινω απόλυτα γιατί τα πέρασα και εγω αυτά!!!!Μην απελπίζεσαι σε παρακαλώ!!!Θα δεις ότι όλα καλα θα πάνε!!!εμάς έδειξε το fish πρόβλημα και κάναμε προεμφυτευτικο και είχαμε 2 καλές βλαστοκυστουλες!!!θα δεις ότι και σε σένα όλα καλα θα πάνε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Πώς είσαι @love30;;;;;

Για τον προεμφυτευτικο αυτο που ξερω ειναι οτι τον προτεινουν οταν εχουν καποιες ενδειξεις.πχ προβληματικο καρυοτυπο ή πολυ υψηλό κατακερματισμο σπέρματος. 

Δηλαδη σε μια απλη ολιγοσπερμια ή ολιγοασθενοσπερμια χωρις άλλα προβληματα/ενδείξεις δεν προτεινεται.

Επισης οταν η ηλικια της γυναικας ειναι 40+ κ υπαρχουν επαναλαμβανομενες αποτυχιες εμφυτευσης.

 

Αααα ευχαριστώ πολύ δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα καρυότυπο ζεύγους έχουμε κάνει όλα καλα και κατακερματισμό μας έβαλε και κάναμε όλα καλά και εκεί.. καλά είμαι κοπέλα εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Γεια σας κοριτσια!!επειδη ειδα οτι γραφετε για προεμφυτεφτικο και για την εξεταση fish ειπα να μπω και γω στην κουβεντα σας μιας και με αφορα και μενα το θεμα..εμεις σημερα πηγαμε για πρωτη φορα στο κεντρο για να κανουμε εξετασεις και τα χαρτια για την επιτροπη..εμενα μου κανανε τις ορμονικες και τον υπερηχο..τον αντρα μου τον εβαλε να κανει κατατμιση dna και αυτην τη fish που λετε.εμεις εχουμε σοβαρο θεμα με το σπερμα.ειχε κιρσοκηλη την οποια χειρουργησαμε τον οκτωβρη,ωστοσο δεν ειδαμε αποτελεσματα ακομη..και το καλο ειναι οτι περα απο την χαμηλη κινητικοτητα και τον χαμηλο αριθμο,εχουμε πολλες ανωμαλες μορφες ρε κοριτσια!94% ανωμαλα!και ο γιατρος μας ειπε σημερα οτι σε αυτο δεν ευθυνεται η κιρσοκηλη που ειχε,αλλα μαλλον κατι γενετικο..και οτι οταν γονιμοποιησουμε τα ωαρια,θα πρεπει να τα κανει ελεγχο το dna τους λογικα θα εννοει προεμφυτευτικο απ οτι καταλαβα,γιατι μου ειπε οτι αν δεν τα κανουμε ελεγχο και τα βαλουμε ετσι δεν εχει νοημα αν δεν πιασουν..και στεναχωρεθηκα πολυ γιατι μου ειπε πως αν στον ελεγχο δεν βρεθει καποιο καλο εμβρυο,καλυτερα θα ητΑνε να μην κανουμε ξανα με δικο μας σπερμα γιατι δε θα αλλαξει τιποτα.να κανουμε με δοτη..ουυυφφφφ εσκασα απ το κακο μου!μακαρι τουλαχιστον σε αυτες τις 2 εξετασεις με τα χρωμοσωματα να δειξει κατι καλο ρε κοριτσια..με επιασε απελπησια..συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο..

Νεκταρινακι να σου ευχηθω καλη αρχη κ να πανε ολα καλα. 

Δεν ξερω πολλα πραγματα για το θεμα σας. Δεν εχω προσωπικη εμπειρια. Θελω μονο να σου πω μην απογοητευεσαι απο τωρα κ μην στεναχωριεσαι. Βημα βημα καθε φορα. Ας γινει η διεγερση κ η γονιμοποιηση κ μετα ολα να ναι καλα κ να μην χρειαστει τιποτα αλλο. Ολοψυχα στο ευχομαι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

 

Σε καταλαβαινω απόλυτα γιατί τα πέρασα και εγω αυτά!!!!Μην απελπίζεσαι σε παρακαλώ!!!Θα δεις ότι όλα καλα θα πάνε!!!εμάς έδειξε το fish πρόβλημα και κάναμε προεμφυτευτικο και είχαμε 2 καλές βλαστοκυστουλες!!!θα δεις ότι και σε σένα όλα καλα θα πάνε!!!!

Αχ κοριτσι μου καλο απ το στομα σου και στου θεου το αυτι !!!μακαρι να πανε σε ολες μας καλα τα πραγματα!και σε σενα κοριτσι μου ευχομαι οτι καλυτερο!απλος με τρομαξε ολο αυτο!στο μυαλο μου ερχεται οτι δεν θα εχουμε κανενα καλο εμβρυακι και δε θελω δοτη ρε κοριτσιααα θελω του αντρουλη μου το μωρακι!πολλα ζηταω???στην κατατμιση θα δειξει τουλαχιστον τιποτα??να εχουμε μια ιδεα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 καλα ειμαι κι εγω. 

Ειμαι στην εβδομη ημερα του κυκλου κ οταν αδιαθετησω θα ξεκινησουμε την διεγερση. Πρωτα ο Θεός. 

Εγω μολις ελαβα το αποτελεσμα του συζυγου για τον κατακερματισμο. Δεν τα καταλαβαινω ολα παντως κατω κατω γραφει αποτελεσμα: 10% κατακερματισμενα.

Οπότε πιστευω καλο πρεπει να ειναι απο οτι εχω διαβασει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Νεκταρινακι να σου ευχηθω καλη αρχη κ να πανε ολα καλα. 

Δεν ξερω πολλα πραγματα για το θεμα σας. Δεν εχω προσωπικη εμπειρια. Θελω μονο να σου πω μην απογοητευεσαι απο τωρα κ μην στεναχωριεσαι. Βημα βημα καθε φορα. Ας γινει η διεγερση κ η γονιμοποιηση κ μετα ολα να ναι καλα κ να μην χρειαστει τιποτα αλλο. Ολοψυχα στο ευχομαι. 

 

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου..πραγματικα μακαρι να πανε σε ολες μας καλα!το αξιζουμε ρε κοριτσια!τοσο παλευουμε δλδ!το αξιζουμε ρε γαμωτο!και οντως οπως τα λες Nikona μου,δεν πρεπει να με παιρνει απο κατω!πρεπει να σταθω δυνατη!για τον αντρουλη μου τουλαχιστον!ο καημενος αυριο εχουνε τα εννιαμερα του πατερα του...δλδ δεν αξιζει τοσα πολλα μαζεμενα ο καψερος...ποσο ποναω...τον λυπαμαι τοσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Γεια σας κοριτσια!!επειδη ειδα οτι γραφετε για προεμφυτεφτικο και για την εξεταση fish ειπα να μπω και γω στην κουβεντα σας μιας και με αφορα και μενα το θεμα..εμεις σημερα πηγαμε για πρωτη φορα στο κεντρο για να κανουμε εξετασεις και τα χαρτια για την επιτροπη..εμενα μου κανανε τις ορμονικες και τον υπερηχο..τον αντρα μου τον εβαλε να κανει κατατμιση dna και αυτην τη fish που λετε.εμεις εχουμε σοβαρο θεμα με το σπερμα.ειχε κιρσοκηλη την οποια χειρουργησαμε τον οκτωβρη,ωστοσο δεν ειδαμε αποτελεσματα ακομη..και το καλο ειναι οτι περα απο την χαμηλη κινητικοτητα και τον χαμηλο αριθμο,εχουμε πολλες ανωμαλες μορφες ρε κοριτσια!94% ανωμαλα!και ο γιατρος μας ειπε σημερα οτι σε αυτο δεν ευθυνεται η κιρσοκηλη που ειχε,αλλα μαλλον κατι γενετικο..και οτι οταν γονιμοποιησουμε τα ωαρια,θα πρεπει να τα κανει ελεγχο το dna τους λογικα θα εννοει προεμφυτευτικο απ οτι καταλαβα,γιατι μου ειπε οτι αν δεν τα κανουμε ελεγχο και τα βαλουμε ετσι δεν εχει νοημα αν δεν πιασουν..και στεναχωρεθηκα πολυ γιατι μου ειπε πως αν στον ελεγχο δεν βρεθει καποιο καλο εμβρυο,καλυτερα θα ητΑνε να μην κανουμε ξανα με δικο μας σπερμα γιατι δε θα αλλαξει τιποτα.να κανουμε με δοτη..ουυυφφφφ εσκασα απ το κακο μου!μακαρι τουλαχιστον σε αυτες τις 2 εξετασεις με τα χρωμοσωματα να δειξει κατι καλο ρε κοριτσια..με επιασε απελπησια..συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο..

Κορίτσια εμενα ο βιοπαθολογος μου είπε ότι 4% είναι το κατώτατο φυσιολογικο οριο γιατί κ εμάς 96 έλεγε άτυπες αλλά μου είπε οκ σε αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δείτε πάντως κ στο ίντερνετ με τα αυστηρα κριτήρια από 4 έως 14 θεωρείται φυσιολογικο.ειναι λέει φυσιολογικο αν το 85% να είναι ανώμαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι οπως τα λεει η μπλουμπλου για τις ατυπες μορφες. 

Το 4% ειναι συμφωνα με τα αυστηρα κριτηρια που δεν θυμαμαι πως λεγονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Αν δείτε πάντως κ στο ίντερνετ με τα αυστηρα κριτήρια από 4 έως 14 θεωρείται φυσιολογικο.ειναι λέει φυσιολογικο αν το 85% να είναι ανώμαλο.

Εγώ όμως κορίτσι μου είχα και τρεις αποβολές!!!την εξέταση εγώ την έκανα στο κέντρο που πήγαινα για υπέρηχους και εξετάσεις και αν δεν κάνω λαθος γιατί την πλήρωσε ο άντρας μου έκανε ή 250 ή 300

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια sorry που αργω να απαντησω,αλλα πρεπει πρωτα να μου κανουν εγκριση για το κειμενο που γραφω καθε φορα και μου το κραταει κρυφο μεχρι τοτε..δεν ξερω αν ειδατε τα προηγουμενα που σας απαντησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Η fish προτείνεται για αποβολές και για ανεπιτυχείς προσπάθειες εμφύτευση αν δεν κάνω λαθος

Ναι βρε λέω στην άλλη τη κοπέλα τη νεκταρια επειδή είπε ότι έχουν 94% άρα 6 φυσιολογικά δε ξέρω αν κάνω λάθος αλλά κ τώρα που βλέπω ξανά το χαρτί μου λέει φυσιολογικές τιμές από 4-14.τωρα βέβαια αν έκανε αυτή την εξέταση τοτε οκ.δε ξέρω τι να πω όλοι λενε διαφορετικά ο ουρολόγος αλλά ο γυναικολόγος αλλα.δεν ηξερα ότι είχες κ αποβολές λυπάμαι, ήταν από φυσική συλληψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...