Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η elviraice είπε:

@nikona σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!οντως σε τρελαίνει η αναμονή!!!Και μέσα στην ζαλάδα των φαρμάκων,την ξάπλα και την κλεισουρα δεν ξέρεις πως να αντιδράσεις!!!Θα συνεχίσω τις θετικές σκέψεις και αύριο θα βγω να ξεφύγω λίγο!!!!

Θα σε βοηθησει πολυ να βγεις. Θα το δεις.

Εγω μετααπο καποιες μερες που επεστρεψα στην δουλεια αλλαξα ψυχολογια

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα @love30 Ναι μόνο ξάπλα μην κάνεις τίποτα πόσα ουτρογεσταν σου δίνει Τώρα??

Δεν μου αυξησε αλλα μου αλλαξε το τζελ προγεστερονης σε χαπι τρεις φορες την ημερα και μου εκοψε το σαλοσπιρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Βρε κορίτσια γιατί ψάχνομαι συνέχεια και πραγματικά ενώ δεν είχα άγχος αρχίζω και αγχώνομαι!!!είχατε κανένα σύμπτωμα μετά την εμβρυομεταφορα??περιμένω μπας και δω κανένα καφέ στο σερβιετακι αλλά τίποτα!!!Εκτός από κάτι τσιμπήματα χαμηλά τίποτα άλλο!!!την εμβρυομεταφορα την έκανα την Πέμπτη!!!

Καλα αποτελεσματα να εχεις να πανε ολα καλα !!! Μην ψαχνεις για συμπτωματα γιατι ειναι πραγματικα πολυ ψυχοφθορο εγω προσπαθω τουλαχιστον γιατι αλλιως μας βλεπω με τις μπλουζιτσες τις ωραιες!!!!!!!καλη επιτυχια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια πραγματικά!!!υποτίθεται ότι ήρθα Θεσσαλονίκη να την κάνω την εμβρυομεταφορα για να μην έχω κανέναν να με πρήζει και να μην έχω άγχος και αγχώνομαι μόνη μου!!!αύριο βόλτα στο λευκό πύργο χαχαχαχα!!! @Bloublou85 πολύ νωρίς δε θα κάνεις χοριακή?? Εμενα μου είπαν σε 15 μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια πραγματικά!!!υποτίθεται ότι ήρθα Θεσσαλονίκη να την κάνω την εμβρυομεταφορα για να μην έχω κανέναν να με πρήζει και να μην έχω άγχος και αγχώνομαι μόνη μου!!!αύριο βόλτα στο λευκό πύργο χαχαχαχα!!! @Bloublou85 πολύ νωρίς δε θα κάνεις χοριακή?? Εμενα μου είπαν σε 15 μέρες

Η χοριακη συνηθως γινεται αναλογα με το ποσων ημερων ειναι τα εμβρυα. 

Αν ειναι βλαστοκυστες γινεται 9 μερες μετα.

Αλλα ειναι κ αναλογα τον γιατρο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona επειδή το είχα διαβάσει και εγω αυτό και το ρώτησα μου είπα όχι!!!κανονικά σε 15 μέρες!!!και εγώ βλαστοκύστες είχα!!Θα μας τρελάνουν οι γιατροί ..και οι 3 γιατροί μου το ίδιο είπαν..καλα έτσι και αλλιως είχα αποφασίσει να κανω ένα τεστ νωρίτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια πραγματικά!!!υποτίθεται ότι ήρθα Θεσσαλονίκη να την κάνω την εμβρυομεταφορα για να μην έχω κανέναν να με πρήζει και να μην έχω άγχος και αγχώνομαι μόνη μου!!!αύριο βόλτα στο λευκό πύργο χαχαχαχα!!! @Bloublou85 πολύ νωρίς δε θα κάνεις χοριακή?? Εμενα μου είπαν σε 15 μέρες

Έβαλα βλαστοκύστες ήταν ήδη 5 ημερών γι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το άγχος το δημιουργούμε εμείς στον εαυτο  μας... και ειμαι εν μέρη φυσιολογικό με τόσα που περνάμε!!! Όσο για την μοριακή...Εγώ έκανα τεστ στην 8μερα ..Μια χαρά έδειξε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@nikona επειδή το είχα διαβάσει και εγω αυτό και το ρώτησα μου είπα όχι!!!κανονικά σε 15 μέρες!!!και εγώ βλαστοκύστες είχα!!Θα μας τρελάνουν οι γιατροί 

Τη προηγούμενη φορά που έβαλα τριών ημερών έκανα στις 12 μέρες δε ξέρω αλλά όσο πιο νωρίς γιατί δεν αντέχει άλλο ή μέση μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι πολύ  @renaki69 !!!βλαστοκύστες 5 ημερών και εγω!!!αυτό το σερβιετακι εφιάλτης!!!Καλά και εμένα η μέση μου με έχει τρελάνει αλλά είναι από την ξαπλα!!!άσε που σταζω από τον ιδρώτα!!!τα φάρμακα με έχουν τρελάνει!!!μέτρησα και θερμοκρασία αν και δε παίζει ρόλο λόγω προγεστερονης 37.0 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα και εγω 37 2μερες μετα την εμβρυομεταφορα. Αίμα δεν ειδα όμως...αλλά πραγματικά ήταν εφιάλτης...Κάθε φορά ου ένιωθα υγρά έτρεχα στο μπάνιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό θέλω να πιστεύω και εγω!!!μόνο στο στήθος δεν νοιώθω καμία ενόχληση βέβαια παίρνω και parlodel που σίγουρα θα παίζει κάποιο ρόλο σε αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια 2 βλαστοκυστες σας εβαλαν???? αν καποια εχει μια τι ισχυει???

 

Εγώ απ ότι μου είπαν αν είναι καλό το έμβρυο και οι συνθήκες του ενδομητρίου είναι ιδανικές πετυχαίνει αρκεί να συμβαδίζουν

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα πολλά υγρά την επόμενη μέρα μόνο σαν νερά τώρα δεν έχω τίποτα,τι να πω ο κάθε οργανισμός τελικά διαφέρει οπότε μόνο ή χοριακη θα μας φωτίσει,εχω κ 2 τεστακια σπίτι αλλά δεν τα κάνω τρεμω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια 2 βλαστοκυστες σας εβαλαν???? αν καποια εχει μια τι ισχυει???

 

Αντζυ εμεις την πρωτη φορα απο δικη μας επιλογη βαλαμε μια. 

Οταν λες τι ισχυει τι εννοεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ είχα πολλά υγρά την επόμενη μέρα μόνο σαν νερά τώρα δεν έχω τίποτα,τι να πω ο κάθε οργανισμός τελικά διαφέρει οπότε μόνο ή χοριακη θα μας φωτίσει,εχω κ 2 τεστακια σπίτι αλλά δεν τα κάνω τρεμω.

Ετσι ειναι. Καθε οργανισμος διαφερει.

Καλη επιτυχια κ σε σενα @Bloublou85!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ και σε κάποιες χώρες νομίζω στο εξωτερικό βάζουν μόνο ένα απαγορεύεται παραπανω.το διαφορετικό που παρατήρησα είναι ότι τη προηγούμενη φορά είχα δυσκοιλιότητα, ε τώρα είμαι μία χαρά ούτε απ αυτό έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...