Μετάβαση σε περιεχόμενο

pregnyl + utrogestan


Recommended Posts

καλησπερα σας!

εκανα τη δευτερα 7 το απογευμα ενεση pregnyl. ηρθα σε επαφη χθες 5η ωρα το πρωι(34 ωρες μετα την ενεση)

και 

2 η ωρα το μεσημερι (43 ωρες μετα την ενεση) την ιδια στιγμη της επαφης πεθανα απο πονους στη δεξια μερα και κρατησε για λιγες ωρες.(μαλλον απο εκει ηταν η ωορρηξια μου)

εχθες στης 2μιση ωρα ηπια για πρωτη μερα utrogestan 100mg 1 τη μερα και θα τα πινω για 14 μερες μου ειπε.αλλα απο χθες εχω υπνηλια και ζαλαδες .. ειναι απο τα utrogestan ξερει καποια??

αχ μακαρι να πανε ολα καλα και να εχει επιτευχθει εγκυμοσυνη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω Σου ευχομαι καλη επιτυχια!!! Παρενεργειες του utrogestan ειναι η υπνηλια και η ζαλαδα, τις ειχα κι εγω σε εντονο βαθμο! Μην ανησυχεις! Ευχομαι να σου πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@γωγω γωγω Σου ευχομαι καλη επιτυχια!!! Παρενεργειες του utrogestan ειναι η υπνηλια και η ζαλαδα, τις ειχα κι εγω σε εντονο βαθμο! Μην ανησυχεις! Ευχομαι να σου πανε ολα καλα!

σε ευχαριστω πολυ γλυκια μ!!

ειχες αποτελεσματα ??

ειχες κανει και pregnyl?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω ξεκάθαρα από το utrogestan ειναι κοριτσι μου! Εγω τις πρώτες 5 μερες μισή ωρα αφού το έπαιρνα με έπιανε σχεδον λιποθυμία.

η πρωτη σου ένεση ειναι ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

@γωγω γωγω ξεκάθαρα από το utrogestan ειναι κοριτσι μου! Εγω τις πρώτες 5 μερες μισή ωρα αφού το έπαιρνα με έπιανε σχεδον λιποθυμία.

η πρωτη σου ένεση ειναι ; 

 

ναι πρωτη ενεση!!

και ελπιζω και η τελευταια.. και να εχω θετικα αποτελεσματα..

εσυ ειχες θετικα αποτελεσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναι πρωτη ενεση!!

και ελπιζω και η τελευταια.. και να εχω θετικα αποτελεσματα..

εσυ ειχες θετικα αποτελεσματα?

Εγώ έκανα 3 ενέσεις .. δλδ 3 μηνες συνεχόμενους. Κ οχι δεν ειχα ΑΛΛΑ εκτός του οτι η καθε περίπτωση ειναι διαφορετική αρα εσυ μπορει να εχεις κ στο εύχομαι, έμεινα έγκυος 4 μηνες μετά αφου Ολοκλήρωσα τον κύκλο των ενέσεων  κ ο γιατρός μου ειπε πως ισως βοήθησαν κ οι ενέσεις στον οργανισμό. Ποσο καιρό προσπαθείτε; Εχετε κανει εξετάσεις ορμόνες κ σπερμοδιαγραμμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Εγώ έκανα 3 ενέσεις .. δλδ 3 μηνες συνεχόμενους. Κ οχι δεν ειχα ΑΛΛΑ εκτός του οτι η καθε περίπτωση ειναι διαφορετική αρα εσυ μπορει να εχεις κ στο εύχομαι, έμεινα έγκυος 4 μηνες μετά αφου Ολοκλήρωσα τον κύκλο των ενέσεων  κ ο γιατρός μου ειπε πως ισως βοήθησαν κ οι ενέσεις στον οργανισμό. Ποσο καιρό προσπαθείτε; Εχετε κανει εξετάσεις ορμόνες κ σπερμοδιαγραμμα;

 κοριτσακι μου εχω πολυκυστικες και αυτο με δυσκολευει!!

ορμονικες ομως ειναι καλες . Λιγο η προγεστερονη μου χαμηλη γιαυτο και τα utrogestan. 

ελεγχα την ωορηξια μου για 2 μηνες και μου ελεγε ο γιατρος μου οτι δεν κανω ωορρηξια εντελει τον προηγουμενο μηνα που πηγα στο γιατρο διαπιστωσαμε οτι ωορρηξια κανω κανονικα απλα τα ωοθηλακια μου γινονται κυστικα και τα αποροφαει ο οργανισμος μου.

Γιαυτο και πρωτη φορα η ενεση.

να σκεφτεις οτι εκανα 3 ωοθηλακια και την 9η μερα ηταν το 1 17.5 χιλ και τα αλλα 2 12.5 χιλ. μεγαλωσαν πολυ γρηγορα. γιαυτο και καναμε την ενεση τη δευτερα για να το εχουμε σιγουρο το ωαριο..!! τι να πω.. Μακαρι..  

το μονο διαφορετικο που εχω καθε βραδυ εχω ποναλακια περιοδου..!!

να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη γλυκια μ!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σε ρωτησω και κατι αλλο??

ειχες καθολου υγρα μετα την ωορρηξια σου??

γιατι εγω ενω τις αλλες φορες δεν σταματουσαν τα υγρα.

τωρα δεν εχω καθολου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω εγω ειχα πολυ ασταθή κύκλο χωρις καποια ιατρική αιτία όποτε περασα 9 μηνες απο την ζωη μου καθε μηνα στον γιατρο για παρακολούθηση ωορρηξίας κ 2 κ 3 φορες τον ιδιο μηνα... πολλες εχουμε περάσει ενα γολγοθά κ μην νομιζεις πως τελειωνει το άγχος ποτε, μετα εχεις το θεε μου να πανε ολα καλα! Όπως κ να εχει καταφέραμε κ αυτο εχει σημασια, αν μας βοηθήσει κ λιγο η τύχη θα καταφέρουμε κ να πανε οντως ολα καλα μεχρι τέλους. Υπαρχουν τοσες πολλες περιπτώσεις άλλες ευχάριστες άλλες πολυ δυσάρεστες ολα στην ζωη. Το βασικό να μην αγχωνεσαι οσο μπορεις να λαμβάνεις μονο θετικά μνμτ απο τους γυρω σου να απολαμβάνεις το σεξ με τον καλο σου κ σιγουρα θα ερθει κ το σποράκι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν έμεινα έγκυος τελικα δεν ειχα κανενα απολύτως συμπτωμα, μονο 5 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο ακατέβατα 37,5 που κρατησε περίπου 7-8 μερες. Τιποτα που να μου θυμίζει περίοδο ή προεόρτια περιόδου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NicolVall είπε:

@γωγω γωγω εγω ειχα πολυ ασταθή κύκλο χωρις καποια ιατρική αιτία όποτε περασα 9 μηνες απο την ζωη μου καθε μηνα στον γιατρο για παρακολούθηση ωορρηξίας κ 2 κ 3 φορες τον ιδιο μηνα... πολλες εχουμε περάσει ενα γολγοθά κ μην νομιζεις πως τελειωνει το άγχος ποτε, μετα εχεις το θεε μου να πανε ολα καλα! Όπως κ να εχει καταφέραμε κ αυτο εχει σημασια, αν μας βοηθήσει κ λιγο η τύχη θα καταφέρουμε κ να πανε οντως ολα καλα μεχρι τέλους. Υπαρχουν τοσες πολλες περιπτώσεις άλλες ευχάριστες άλλες πολυ δυσάρεστες ολα την ζωη. Το βασικό να μην αγχωνεσαι οσο μπορεις να λαμβάνεις μονο θετικά μνμτ απο τους γυρω σου κ να απολαμβάνεις το σεξ με τον καλο σου κ σιγουρα θα ερθει κ το σποράκι !!!

μια χαρα θα σου πανε ολα γλυκια μου!!!

ναι εννοειται!

το απολαμβανω.. απλα ξερεις τωρα αυτη τη φορα ηταν τοσο ψυχαναγκαστικο να κανουμε συγκεκριμενες ωρες επαφες.

εγω ας πουμε ειχα επαφες 34 ωρες + 43 ωρες μετα την ενεση! ηταν καλα λες??

αχ το θελουμε τοσο πολυ να ερθει το σπορακι μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Οταν έμεινα έγκυος τελικα δεν ειχα κανενα απολύτως συμπτωμα, μονο 5 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο ακατέβατα 37,5 που κρατησε περίπου 7-8 μερες. Τιποτα που να μου θυμίζει περίοδο ή προεόρτια περιόδου! 

και ειχες καμια παρενεργεια απο της ενεσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηταν πολυ καλα θεωρώ, βεβαια εχει σημασια κ το σπερμα του αντρα σου ποσο κ ποτε παιρνει μπρος που λεω κ εγω. Εμας το σπερμοδιαγραμμα βγήκε σε όλα πολυ καλό εκτός του οτι ειχε 0% κινητικότητα στην αρχη κ 80% μετα απο 24 ωρες. Αντιλαμβάνεσαι πως επρεπε να διαχειριστούμε λιγο καθυστερημένα την επαφή. Υποθέσαμε εμεις δλδ. Κ αυτο κάναμε. Κ πέτυχε! Έτυχε; Ίσως. Απλα είναι ολα ενας συνδυασμός κ πρεπει να ξερεις που βαδίζεις εφόσον εχετε μπει σε τέτοια διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

και ειχες καμια παρενεργεια απο της ενεσεις??

Παρενέργεια οχι. Τις εκανα κ πήγαινα δουλεια σκέψου...κ έπαιρνα ενα ουτροτζεσταν καθε βραδυ για 14 μερες. Αν μετα απο 14 μερες δεν ειχα αδιαθετησει ο γιατρός πρότεινε χοριακη. Έστρωσε ομως ο κύκλος μου πολυ μετα την σαλπιγγογραφια κ τις ενέσεις. Εχεις κανει σαλπιγγογραφια σου εχει αναφέρει ο γιατρός κατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Παρενέργεια οχι. Τις εκανα κ πήγαινα δουλεια σκέψου...κ έπαιρνα ενα ουτροτζεσταν καθε βραδυ για 14 μερες. Αν μετα απο 14 μερες δεν ειχα αδιαθετησει ο γιατρός πρότεινε χοριακη. Έστρωσε ομως ο κύκλος μου πολυ μετα την σαλπιγγογραφια κ τις ενέσεις. Εχεις κανει σαλπιγγογραφια σου εχει αναφέρει ο γιατρός κατι;

οχι ακομα ..

εγω θελω βεβαια αλλα ο γιατρος μου λεει οχι ειναι λεει νωρις.αν δεν εχ  μεινει μεχρι το καλοκαιρι λεει θα το ξανασυζητησουμε.

προσπαθουμε 5 μηνες °♧!!

μακαρι να μην αδιαθετησω τον αλλον μηνα και να πανε ολα καλα!!

αλλιως θα παω να την κανω μονη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5 μηνες ειναι λίγος χρόνος όποτε τσαμπα αγχωνεσαι κοριτσι μου! Νομιζω πως στην δική σου περίπτωση το προβλημα ειναι οι πολυκυστικες όποτε θεωρώ πως αν ρυθμίσεις αυτό θα ερθει κ ο σπόρος! Αρα εσενα ισως οντως σε βοηθήσουν οι ενέσεις.

ποσο χρονων ειναι αν επιτρέπεται ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ντε; Ιατρικά κανένα. Η σαλπιγγογραφια άριστη οι ορμονολογικες αριστες το σπερμοδιαγραμμα όπως σου ειπα καλο με απλα μια επισήμανση στην κινητικότητα ολοκληρωμενο κύκλο 3 ενέσεων κ ομως 2 χρονια δεν...κ απλα εγινε τον Δεκέμβρη. Ετσι. Πανω που λεγαμε κατι παιζει κ δεν φαινεται στις απλές εξετάσεις ας το ευχαριστιόμαστε εμεις κ οτι ειναι να γινει θα γινει. 

Δεν μαθαμε ποτε...ισως άγχος; Πολυ βασικος Παράγοντας .

Ισως λάθος παρακολούθηση ωορρηξίας γιατι η αληθεια ειναι πως καθυστερήσαμε λιγο (κακώς) να κανουμε το σπερμοδιαγραμμα κ ετσι δεν ρυθμιζαμε σωστα τις επαφες .. δική μου αποψη αυτη βεβαια! ο γιατρός μου ελεγε συμβαινει, απλα τυχαινει...

εγω βεβαια ειμαι 32+ Κ ο αντρας μου 37 εχει κ αυτο την σημασια του οσο να ναι!

Ολα θα σου πανε καλα ειμαι σίγουρη Να θυμασαι να μην αγχωνεσαι! Κλισέ αλλα βασικό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Έλα ντε; Ιατρικά κανένα. Η σαλπιγγογραφια άριστη οι ορμονολογικες αριστες το σπερμοδιαγραμμα όπως σου ειπα καλο με απλα μια επισήμανση στην κινητικότητα ολοκληρωμενο κύκλο 3 ενέσεων κ ομως 2 χρονια δεν...κ απλα εγινε τον Δεκέμβρη. Ετσι. Πανω που λεγαμε κατι παιζει κ δεν φαινεται στις απλές εξετάσεις ας το ευχαριστιόμαστε εμεις κ οτι ειναι να γινει θα γινει. 

Δεν μαθαμε ποτε...ισως άγχος; Πολυ βασικος Παράγοντας .

Ισως λάθος παρακολούθηση ωορρηξίας γιατι η αληθεια ειναι πως καθυστερήσαμε λιγο (κακώς) να κανουμε το σπερμοδιαγραμμα κ ετσι δεν ρυθμιζαμε σωστα τις επαφες .. δική μου αποψη αυτη βεβαια! ο γιατρός μου ελεγε συμβαινει, απλα τυχαινει...

εγω βεβαια ειμαι 32+ Κ ο αντρας μου 37 εχει κ αυτο την σημασια του οσο να ναι!

Ολα θα σου πανε καλα ειμαι σίγουρη Να θυμασαι να μην αγχωνεσαι! Κλισέ αλλα βασικό !

σε ευχαριστω κοριτσι μου. εγω ειμαι 27 και ο αντρας μου 28..!!

τι να πωωω

μαλλον το αγχος τα καταστρεφει ολα.

και οσο και να λεμε θα ειμαι ηρεμη και θα πανε ολα καλα..να χαλαρωσουμε και καλα..οτι και να γινει παντα θα εχουμε αγχος..!!

μονο οποια το περασει θα το καταλαβει.. ας πουμε η αδερφη μου ξεκινησε επαφες χωρις να το σκεφτεται δεν τρελενοταν κιολας να μεινει γρηγορα ηθελε να περασει λιγος καιρος και μετα αλλα ο Θεος της το εστειλε πολυ γρηγορα εμεινε στο δευτερο μηνα!! 

εμεις που το θελουμε τοσο πολυυ μας καθυστερει + μας αγχωνει!!

ουφφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι συμβαινει συνήθως κ αυτο θα επρεπε να μας λεει πολλα για το παλιοάγχος ! Υπαρχουν τοοοσες πολλες διαφορετικές περιπτώσεις που καθε μερα ακους κ μια καινούργια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δυστυχως...

αυτο το αγχος να μην υπηρχε..

το καλο ειναι οτι σε αυτον τον κυκλο ειχα αδεια και ημουν ηρεμη..!!

θα σου πω αποτελεσματα σε 10 μερες!!

και μακαρι να ειναι θετικα...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

σε ευχαριστω πολυ γλυκια μ!!

ειχες αποτελεσματα ??

ειχες κανει και pregnyl?

Κοριτσι μου εκανα κ εγω εναν κυξλο 3μηνης θεραπείας, αλλα τελικα εγκυμοσυνη προέκυψε 6 μηνες μετα! Μην αγχώνεσαι, εινα πραγματικα πολυ λίγος ο καιρος που προσπαθειτε και πολυ καλη η ηλικια και των δυο σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω ειμαι πολυ αγχωδης. Παρα πολυ. Εσυ βεβαια σπας τα ρεκορ. Αχαχα. Εισαι 27 χρονων, προσπαθεις 5 μηνες και εχεις πολυκυστικες τις οποιες αντιμετωπιζεις στοχευμενα. Ειναι θεμα καθαρα χρονου. Στην ηλικια σου μετα το ετος ψαχνουν για αιτια υπογονιμοτητας. Θα πανε ολα πολυ καλα. Απλα να θυμασαι οτι θελει λιγο το χρονο του και αυτο. Ακομα καο με ωορρηξια και ολα ρολοι να πηγαινουν εχεις 20 τα εκατο πιθανοτητες σε καθε κυκλο. Μην αγχωνεσαι. Εισαι πολυ μικρη και συ και ο αντρας σου. Θα πανε ολα καλα. Βασικα μην απογοητευεσαι. Εχεις βρει το προβλημα και ολα πια ειναι θεμα χρονου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...