Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Είναι και ο γραπτός λόγος άτιμος όμως ρε παιδι μου. αν σκεφτεις οτι εγω τους περισσοτερους καυγαδες με τον αντρα μου τους εχουμε κανει μετά απο τσαταρισμα, αντιλαμβάνεστε γιατι δνε πρέπει να δίνουμε και πολλή βάση στο ύφος καμια φορά! Τέλοσπαντων, όλες εδω μέσα ανεξαρτήτως ύπαρξης προβλημάτων ή οχι, μπήκαν γιατί θελουν να κανουν παιδί, οπότε ευχή μου να μείνουν όλες με τον πιο ευκολο δυνατόν τρόπο η κάθε περίπτωση!

χαχχαχαχαχ συμφωνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lisaki 80 είπε:

χαχχαχαχαχ συμφωνω..

μιλάμε για καυγάδες όχι βλακείες! ειδικα τον πρώτο καιρό που δεν ειχε μαθει και πολυ καλα ο ενας τον αλλο, πλακωνομασταν με μηνυματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

μιλάμε για καυγάδες όχι βλακείες! ειδικα τον πρώτο καιρό που δεν ειχε μαθει και πολυ καλα ο ενας τον αλλο, πλακωνομασταν με μηνυματα!

Για αυτό γελάω γιατί την έχω πατήσει κι εγω έτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Μαρίλια μου, αν και δεν σε ξέρω, εφόσον νιώθεις έτσι καλά κάνεις και αποχωρείς.
Προσωπικά δεν κατάλαβα ποτέ γιατί κάποιος που αποχωρεί χρειάζεται να το ανακοινώνει δημόσια, ενώ μπορεί κάλλιστα απλά να μην ξαναγράψει. Δεν έχουμε δεσμεύσεις εδώ μέσα, δεν είναι η πραγματική μας ζωή εδώ.. Είναι ένα ανώνυμο φόρουμ που ανταλλάσσουμε εμπειρίες και δίνουμε "ψευτοσυμβουλές" και αναφέρομαι με τον όρο "ψευτοσυμβουλές" γιατι τις πραγματικές μόνο από τους γιατρούς και τους ειδικούς είναι καλό να τις παίρνεις..  Όλο αυτό απλά μου δείχνει πως υπάρχει η ανάγκη της προσοχής: "περνάω δύσκολα και θέλω συμπαράσταση και προσοχή".. Και όταν δεν την παίρνω "θυμώνω"..  και γιατί όχι βέβαια? και ποιος δεν έχει ανάγκη στα δύσκολα να τραβήξει την προσοχή? Εγώ πάντως την έχω..   Το καταλαβαίνω... Ο δρόμος της μητρότητας όλα τα εμπεριέχει, θλίψη, απογοήτευση και ανεξήγητο θυμό πολλές φορές.. Αλλά η αλήθεια είναι πως το φορουμ δεν είναι καλό να γίνεται καθημερινότητα, να συγκρίνεται με την πραγματική ζωή και με τις πραγματικές σχέσεις.. Δεν γίνεται να υπάρχουν απαιτήσεις από τους "ανώνυμους" άλλους. Ίσως γίνουν κάποιες φιλίες από εκεί, ίσως να σταματήσουν κάποιοι να είναι ανώνυμοι και να γίνουν κάποιες γνωριμίες που θα καταλήξουν σε πραγματικές φιλίες.... Εκεί αλλάζει το θέμα..  Αλλά μην έχεις απαιτήσεις από το φόρουμ.. Και όταν αρχίσεις να έχεις, καλό είναι να αποχωρείς.. Οπότε καλώς έπραξες, σου εύχομαι καλή τύχη και ελπίζω να σε ξαναδώ σε ένα ανώνυμο ποστ, γενικού περιεχομένου , ίσως να μας ανακοινώνεις και εσύ την εγκυμοσύνη σου και γιατί όχι να έισαι ήδη και 5 μηνών!!!  

Συμφωνώ απόλυτα! Καραλαικ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia αυτό ενιωθες αυτό έκανες,καλα έκανες και έγραψες εφόσον μιλάς με τόσα κορίτσια εδώ κ ένα χρόνο, εγώ αυτο @Lisaki 80 το λέω απλά ΕΥΓΕΝΕΙΑ. Τώρα όσο για τη προσοχή όλες μας όταν ανοίγουμε ένα θέμα αυτό κάνουμε αναζητάμε τη προσοχή αλλιώς δε θα άνοιγε καμία θέμα για το τι την απασχολεί.πριν λίγο καιρό επίσης που αποχώρησε καποια κοπέλα όλες οι κοπέλες της ευχήθηκαν τα καλυτερα κ καλή τύχη, καμία δεν της είπε ότι ήταν ανουσιο που αποχαιρέτησε.καλη συνέχεια μαριλια μου και εύχομαι να ξαναμπείς σύντομα πολύ πολύ ευτυχισμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

@marillia αυτό ενιωθες αυτό έκανες,καλα έκανες και έγραψες εφόσον μιλάς με τόσα κορίτσια εδώ κ ένα χρόνο, εγώ αυτο @Lisaki 80 το λέω απλά ΕΥΓΕΝΕΙΑ. Τώρα όσο για τη προσοχή όλες μας όταν ανοίγουμε ένα θέμα αυτό κάνουμε αναζητάμε τη προσοχή αλλιώς δε θα άνοιγε καμία θέμα για το τι την απασχολεί.πριν λίγο καιρό επίσης που αποχώρησε καποια κοπέλα όλες οι κοπέλες της ευχήθηκαν τα καλυτερα κ καλή τύχη, καμία δεν της είπε ότι ήταν ανουσιο που αποχαιρέτησε.καλη συνέχεια μαριλια μου και εύχομαι να ξαναμπείς σύντομα πολύ πολύ ευτυχισμένη.

Δεν διαφωνω τελείως με αυτό που λες.. Έχεις δίκιο.. Όσον αφορά την άλλη κοπέλα που αποχώρησε της ευχήθηκα και εγώ.. Άλλοι ήταν οι λόγοι της αποχώρησης της, και άλλος ο χαρακτήρας του post της οπότε δεν νομίζω πως υπάρχει σύγκριση..
Θεωρώ πως είναι περιττή η δήλωση όταν αφορά παρεξήγηση ή κάτι παρόμοιο. Αλλά ήταν με θετική διάθεση το αρχικό μου post. Την άποψη μου εξέφρασα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Δεν διαφωνω τελείως με αυτό που λες.. Έχεις δίκιο.. Όσον αφορά την άλλη κοπέλα που αποχώρησε της ευχήθηκα και εγώ.. Άλλοι ήταν οι λόγοι της αποχώρησης της, και άλλος ο χαρακτήρας του post της οπότε δεν νομίζω πως υπάρχει σύγκριση..
Θεωρώ πως είναι περιττή η δήλωση όταν αφορά παρεξήγηση ή κάτι παρόμοιο. Αλλά ήταν με θετική διάθεση το αρχικό μου post. Την άποψη μου εξέφρασα.. 

Απλά στεναχωρηθηκα γιατί ή κοπέλα την ώρα που έγραφε μπορεί να είχε χίλια δυο συναισθήματα κ οποίος κι αν είναι ο λόγος έχει το δικαίωμα να τον γράψει κ εμείς να τον σεβαστούν γιατί σήμερα είναι αυτή αύριο μπορεί να είμαστε εμείς στη θέση της.τωρα ότι ήταν περιττή ή δήλωση της δε θα το έλεγα εγώ μπαίνω συνέχεια και διαβάζω ένα σωρό περιττά εδώ μέσα εξάλλου γι αυτό και το έγραψε σε ένα θέμα που ονομάζεται γενικού περιεχομένου χαχαχα αφού το έγραψε ή κοπέλα μπορούμε να πούμε ότι θέλουμε☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να ριξω και εγω ενα δυσάρεστο . Μοοολις ειδα αιμα στο σκούπισμα κατα κοκκινο. Πολυ λιγο μεν αλλα και παλι. Περιμενω τηλ απ την γυναικολόγο. Αυταααααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Και να ριξω και εγω ενα δυσάρεστο . Μοοολις ειδα αιμα στο σκούπισμα κατα κοκκινο. Πολυ λιγο μεν αλλα και παλι. Περιμενω τηλ απ την γυναικολόγο. Αυταααααα.

Περιμενε ξαπλωμενη στον καναπε μπορει να ειναι κατι μπορει κ να μην ειναι τιποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g αυτό ακριβώς έκανα και ελπίζουμε!!! 

@Mairh32 όταν λέω "περιττό" εννοώ ότι δεν βοηθάει να λυθεί το πρόβλημα ποτέ μα ποτέ δεν ισχυρίστηκα ούτε και θα ισχυριστώ ότι κάποιο ποστ δεν έχει θέση στο φόρουμ ή δεν ξέρω τώρα τι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Και να ριξω και εγω ενα δυσάρεστο . Μοοολις ειδα αιμα στο σκούπισμα κατα κοκκινο. Πολυ λιγο μεν αλλα και παλι. Περιμενω τηλ απ την γυναικολόγο. Αυταααααα.

Κοριτσι ξαπλωσε και θα σε παρει να σου πει. Αντε να σου δωσει καμια προγεστερονη. Μην ανησυχεις, συνηθες το λιγο ροζ. Αχ μια αγκαλια ρε συυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@atha_g αυτό ακριβώς έκανα και ελπίζουμε!!! 

@Mairh32 όταν λέω "περιττό" εννοώ ότι δεν βοηθάει να λυθεί το πρόβλημα ποτέ μα ποτέ δεν ισχυρίστηκα ούτε και θα ισχυριστώ ότι κάποιο ποστ δεν έχει θέση στο φόρουμ ή δεν ξέρω τώρα τι.

Βρε @Μπλε στο ποστ της λισακι 80 απάντηση, ωραία μπερδεύτηκαμε..κοίτα εσύ να ξαπλώσεις και να είσαι ήρεμη να πάνε όλα καλά και ας τα υπόλοιπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοριτσι ξαπλωσε και θα σε παρει να σου πει. Αντε να σου δωσει καμια προγεστερονη. Μην ανησυχεις, συνηθες το λιγο ροζ. Αχ μια αγκαλια ρε συυυυυυ

Μου ειπε να ξαπλωσω μια ωρα και να ξανα τσεκαρω μετα και αν εχω παλι να παρω 2ουτροτζεσταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Βρε @Μπλε στο ποστ της λισακι 80 απάντηση, ωραία μπερδεύτηκαμε..κοίτα εσύ να ξαπλώσεις και να είσαι ήρεμη να πάνε όλα καλά και ας τα υπόλοιπα?

Καλε χρησιμοποίησα ακριβώς την λέξη "περιττό" οποτε νόμιζα λες σε εμένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Μου ειπε να ξαπλωσω μια ωρα και να ξανα τσεκαρω μετα και αν εχω παλι να παρω 2ουτροτζεσταν.

Όλα καλα θα πανε! Χαλάρωσε και απλα πες στον αντρα σου να αγοράσει ενα πακετο απο τα χαπακια αυτα να υπαρχουν για ωρα αναγκης αν χρειαστεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Όλα καλα θα πανε! Χαλάρωσε και απλα πες στον αντρα σου να αγοράσει ενα πακετο απο τα χαπακια αυτα να υπαρχουν για ωρα αναγκης αν χρειαστεις!

Μα αυτο ειναι το γελιο με αφησε στο πατρικό μου να κανω Τσικνοπέμπτη με την μανα μου και πηγε στο μαγαζι... Χουχουχου και ειμαι σε ενα σπίτι με την μαμα η οποια ΔΕΝ εχει αυτοκίνητο και το περπάτημα το έχει δύσκολο. Ασε την χειρότερη στιγμη μου συνέβη αυτο. Πραγματικά την χειρότερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Μα αυτο ειναι το γελιο με αφησε στο πατρικό μου να κανω Τσικνοπέμπτη με την μανα μου και πηγε στο μαγαζι... Χουχουχου και ειμαι σε ενα σπίτι με την μαμα η οποια ΔΕΝ εχει αυτοκίνητο και το περπάτημα το έχει δύσκολο. Ασε την χειρότερη στιγμη μου συνέβη αυτο. Πραγματικά την χειρότερη.

Ε, αναγκαστικα η μαμά σου θα πάει δε γινεται αλλιώς. Σιγα σιγα, αλλα πρέπει να πάει αν χρειαστει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ε, αναγκαστικα η μαμά σου θα πάει δε γινεται αλλιώς. Σιγα σιγα, αλλα πρέπει να πάει αν χρειαστει. 

Του χρονου το χαπι αχαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια, Βόρεια και Νότια, και στο νέο μελος την Αριάδνη που με τοσο τεράστιο νικνειμ δε θα μπω στον κόπο να την ταγκάρω γιατί μετά βεβαιότητος θα ταγκάρω άλλη :P

χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Μου ειπε να ξαπλωσω μια ωρα και να ξανα τσεκαρω μετα και αν εχω παλι να παρω 2ουτροτζεσταν.

6 εβδομάδων εισαι απο οτι ειδα; Μπορει να ειναι οτιδήποτε αυτο το αιμα, ισως και καμια μικρη αποκόλληση η και τιποτα.. ξάπλα τελείως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Πιο σημαντικό ειναι το ξάπλα απο το χάπι οποτε μη σηκωθείς 

Ναι δεν το κουνάω. Και εγω για κάποιο λογο δεν πιστεύω οτι ειναι κάτι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia να σου πω καταρχην οτι μου εισαι πολυ συμπαθης απο οσο καιρο γραφω εδω και σε διαβαζω. λυπαμαι που αποχωρεις οχι γιατι αποχωρεις.αυτο ειναι δικαιωμα σου. οπως αλλωστε εκαναν κ αλλα κοριτσια προσφατα. λυπαμαι γιια το λογο. ξερεις.... εχοντας περασει 2 ατυχεις εγκυμοσυνες εχω σκεφτει πολλες φορες οτι οταν με το καλο φτασει η ωρα και ειμαι εγκυος δεν θα το συζητησω με κανεναν. και δεν εννοω εδω στο φορουμ. εννοω τους εξω.τους δικους μου.γιατι ολοι εχουν προσδοκιες και δεν μπορω να μπω σε αυτη τη λογικη. το περασα ηδη μια φορα οταν ξαναεμεινα εγκυος για 2η φορα κ ολοι ελεγαν θα παει καλα σιγουρα.κ μετα παλι στραβωσε.οποτε εχω σκεφτει οτι μαλλον κ εδω θα ελεγα στα κοριτσια οτι δεν θελω  να το συζηταω. δεν ειναι κακο αυτο. θα σου ελεγα παντως αν θες να μπαινεις σε αυτο το τοπικ να λεμε τις χαζομαρουλες μας κλπ. σε καθε περιπτωση ευχομαι ολα να πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

@marillia να σου πω καταρχην οτι μου εισαι πολυ συμπαθης απο οσο καιρο γραφω εδω και σε διαβαζω. λυπαμαι που αποχωρεις οχι γιατι αποχωρεις.αυτο ειναι δικαιωμα σου. οπως αλλωστε εκαναν κ αλλα κοριτσια προσφατα. λυπαμαι γιια το λογο. ξερεις.... εχοντας περασει 2 ατυχεις εγκυμοσυνες εχω σκεφτει πολλες φορες οτι οταν με το καλο φτασει η ωρα και ειμαι εγκυος δεν θα το συζητησω με κανεναν. και δεν εννοω εδω στο φορουμ. εννοω τους εξω.τους δικους μου.γιατι ολοι εχουν προσδοκιες και δεν μπορω να μπω σε αυτη τη λογικη. το περασα ηδη μια φορα οταν ξαναεμεινα εγκυος για 2η φορα κ ολοι ελεγαν θα παει καλα σιγουρα.κ μετα παλι στραβωσε.οποτε εχω σκεφτει οτι μαλλον κ εδω θα ελεγα στα κοριτσια οτι δεν θελω  να το συζηταω. δεν ειναι κακο αυτο. θα σου ελεγα παντως αν θες να μπαινεις σε αυτο το τοπικ να λεμε τις χαζομαρουλες μας κλπ. σε καθε περιπτωση ευχομαι ολα να πανε καλα.

Συμφωνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Ναι δεν το κουνάω. Και εγω για κάποιο λογο δεν πιστεύω οτι ειναι κάτι. :)

Η θετική σκέψη μετράει.Υπομονή και ξάπλα.Ξέρεις ότι το πρώτο τρίμηνο θέλει μεγάλη προσοχή. Καλό είναι που έχεις τη μανούλα......πάντα δίνουν κουράγιο!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
    • Εμένα 21+5  439γρ. Μου είπε η γιατρός οτι το μέγεθος πρέπει να πάει αναλογικά με το σωματοτυπο της μητέρας. Μου είπε εγω π είμαι μικροκαμωμενη καλό είναι να κανω μικρό μωρό.
    • 13 μηνων κ εμείς!  Τώρα είναι 2 χρόνων κ δεν σταματάει να μιλάει.. 😁
    • @Kiddoμου χάρηκα τοοοοσο πολύ!  Πολύ καλά νέα! Οποτε ηρεμία τώρα εεε... !!!  Τώρα έτοιμη για την αυχενική να φύγει κ αυτό το βάρος! Πότε την κάνεις?    @Θέτις Κ.,λοιπόν κ εγώ το ίδιο έπαθα πριν μερικές βδομάδες! Με το στήθος που λες. Τωρα δεν ποναει οπως στις αρχες, βεβαια παλι με εχει πιασει πονος αμα το χτυπησει η κορη μου 🤣 Ρωτησα εχθές για τους πόνους που έχω χαμηλά σαν ωορρηξία. Μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό
    • Εχθές ήμουν 22+1 που έκανα την β επιπέδου!  καλά το βάρος στο περίπου το βγάζουν με στατιστικά από τις μετρήσεις.  Στην μεγάλη ειχε πέσει αρκετά κοντά στο βάρος γέννησης, στον δεύτερο μου είχε πει 3500 περίπου (δεν θυμάμαι ακριβώς) και βγήκε σχεδόν 4 κιλά ζωή να έχει! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...