Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ariadni4ever_2018 είπε:

Μπορω να ρωτηαω και εγω κατι μιας που ειναι γενικου περιεχομενου ? ΤΕΠ 28.12  εκανα χοριακη μετα απο καποιες μερες  ηταν 232 και εκανα κ αλλη μια μετα απο 4 μερες και βγηκε 500 καο αυριο παλι θα ξανακανω. Τπ θεμα ειναι οτο ημερολογιακα βγαινω 6 βδομαδων αυριο αλλα η χοριακη με διχνει 4-5 βδομαδων...εκανα υπερηχο τη περασμενη βδομαδα δεν ειδαμε κατι ιδιαοτερο περα απο μια κουκιδα. Σκεφτομαι οτι δε μεγαλωνει σωστα μηπως ειναι παλινδρομη. Εχει συμβει σε καμια κ να πανε ολα καλα ???? 

Παιζουν πολκα ρολο κ κυριως ανωεχεις σταθερο κυκλο ή παααρα πολυ μεγαλο..

Ελπιζω να μας φερεις καλα νεα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Παιζουν πολκα ρολο κ κυριως ανωεχεις σταθερο κυκλο ή παααρα πολυ μεγαλο..

Ελπιζω να μας φερεις καλα νεα..!!

Βρε κοριτσια γιατι εμενα στην συζητηση δεν μου εμφανιζει το μηνυμα της κοπελας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Ειδες ρε??? Κι εγω πηγαινα ενα φεγγαρι σε θεατρικη ομαδα..! Ειμαστε καλλιτεχνικες φυσειε οι βορειες παιδι μου!!

Ναι ναι κ αυτο ειμαστε! Εγω δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη ε... ακομη πιο βορεια!?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Και γω από βόρεια κορίτσια! Πιο πανω απο Θεσσαλονίκη. Έχετε μεγαλώσει βόρεια η απλα καταγωγη;

Και εγω εμεινα στα νιατα μου θεσσαλονικη 2 χρονια και κατι :) Την αγαπω απιστευτα και εχω κανει τις καλυτερες παρεες. Ισως τα πιο αγνα χρονια της ζωης μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ariadni4ever_2018 είπε:

Εγω εγραψα δεν φαινεται ??? Μου λεει οτι πρεπει να παρω εγκριση

Οχι απ οτι καταλαβα σε εμενα μονο δεν φαινεται. Δεν ξερω τι εχει γινει κολλαει.
Τεσπα ηθελα να πω απλα οτι ισως ειναι καθυστερημενη συλληψη. Στον υπερηχο αν δεν περασει η χοριακη σου τις 1500 μοναδες δεν μπορεις να δεις ουτε σακο. Θα σου προτεινα να παρακολουθησεις λιγο αν διπλασιαζει στο 2ημερο η τιμη της.  Σου ευχομαι να παει καλα παντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Και γω από βόρεια κορίτσια! Πιο πανω απο Θεσσαλονίκη. Έχετε μεγαλώσει βόρεια η απλα καταγωγη;

Καλημερα! Εγω απο κωμοπολη του Κιλκις, εκει εζησα μεχρι τα 18 που εφυγα φοιτητρια κ απο εκει ειναι η καταγωγη μου κ εκει θα ειναι παντα η ψυχη μου!

Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Σταθερο κυκλο ειχα μεχρι που εκανα ενα χειρουργειο τελος οκτωμβρη αφαιρεσα κυστη που χα στην ωοθηκη μετα μου χε ερθει στις 22 μερες μετα 32 και μετα 25 τωρα δε ξερω ποτε θα ερχοταν κανονικα. Την ωορεξια μου παντα την νιωθω οπως κ να χει. Τωρα παω γιατρο να κανω υπερηχο κ χοριακη . φοβαμαι πολυ και αγχωνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια, Βόρεια και Νότια, και στο νέο μελος την Αριάδνη που με τοσο τεράστιο νικνειμ δε θα μπω στον κόπο να την ταγκάρω γιατί μετά βεβαιότητος θα ταγκάρω άλλη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Οχι απ οτι καταλαβα σε εμενα μονο δεν φαινεται. Δεν ξερω τι εχει γινει κολλαει.
Τεσπα ηθελα να πω απλα οτι ισως ειναι καθυστερημενη συλληψη. Στον υπερηχο αν δεν περασει η χοριακη σου τις 1500 μοναδες δεν μπορεις να δεις ουτε σακο. Θα σου προτεινα να παρακολουθησεις λιγο αν διπλασιαζει στο 2ημερο η τιμη της.  Σου ευχομαι να παει καλα παντως!

Δυστυχως δεν ειχε διπλασιαστει οταν καναμε επαναληπτικη απο 232 πηγε 500 το πωτο το κανα πεμπτη βραδυ κ τη δευτερη δευτερα πρωι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια, Βόρεια και Νότια, και στο νέο μελος την Αριάδνη που με τοσο τεράστιο νικνειμ δε θα μπω στον κόπο να την ταγκάρω γιατί μετά βεβαιότητος θα ταγκάρω άλλη :P

Χαχχαχα καλως σας βρηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια δοξα το θεο ολα καλα και επαναρχοαμστε στην κανονικη ροη του προγραμματος που λενε ολα καλα!!!!!!!!! 

σας εχασα λιγο αλλα οκ θα σας βρω τωρα !!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αποφάσισα σήμερα να αποχωρήσω απο το φόρουμ μετά από 1 χρόνο!!!!!Εστειλα και προσωπικο σε μια κοπέλα και όπως τα έγραφα το αποφάσισα!!!!Το είχα σκεφτεί και στο παρελθόν!!!Ο λόγος είναι  ότι ενοχλήθηκα από κάποιο μήνυμα που ένιωσα ότι η κοπέλα κάπου μου την μπαίνει ενώ μιλούσαμε και παλιά!!!Και δεν μπήκε στη διαδικασία να με ρωτήσει τι κάνω,αν τα έχω καταφέρει και γενικά σε τι φάση βρίσκομαι!!!!Δεν λέω ότι όλες οι κοπέλες είναι το ίδιο προς θεού αλλά έχω κουραστεί λίγο!!!!

Κάπου αναφέρθηκε για τρολ αλλά θεωρώ είναι το λιγότερο πρόβλημα!!!Το σκέφτομαι καιρό γιατί κοπέλα που είχαμε μαζί παλίνδρομη,μένει έγκυος της ευχήθηκα και δεν μου απάντησε ποτέ!!!!Κοπέλες που προσπαθούσαμε πολλές μαζί κάποιες μείνανε έγκυες και δεν το ανέφεραν!!!Και το αναφέρουν 4-5 μηνών!!!Το σέβομαι αλλά όταν είσαι ενεργή συχνά και το διαβάζουμε ότι είσαι έγκυος σε άσχετο ποστ προσωπικά με ενοχλεί!!!!!Πες το να πάρουμε κουράγιο και ένα tip πως τα κατάφερες!!!!Κοπέλες από παλιά μου απαντούν μόνο σε εισαγωγικά εννοείτε για να μου την μπουν!!!!!

Σίγουρα κάποιες θα δέσουν περισσότερο αλλά κάπου νιώθω ότι δεν με γεμίζει το φόρουμ!!!!Θέλω να πιστεύω ότι δεν πρόσβαλα ποτέ καμία αλλά εννοείτε και μενα δεν με έχει προσβάλει ποτέ καμία!!!!!Σας εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να είστε υγιής και σύντομα ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας και όλα σας τα όνειρα να πραγματοποιηθούν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια αποφάσισα σήμερα να αποχωρήσω απο το φόρουμ μετά από 1 χρόνο!!!!!Εστειλα και προσωπικο σε μια κοπέλα και όπως τα έγραφα το αποφάσισα!!!!Το είχα σκεφτεί και στο παρελθόν!!!Ο λόγος είναι  ότι ενοχλήθηκα από κάποιο μήνυμα που ένιωσα ότι η κοπέλα κάπου μου την μπαίνει ενώ μιλούσαμε και παλιά!!!Και δεν μπήκε στη διαδικασία να με ρωτήσει τι κάνω,αν τα έχω καταφέρει και γενικά σε τι φάση βρίσκομαι!!!!Δεν λέω ότι όλες οι κοπέλες είναι το ίδιο προς θεού αλλά έχω κουραστεί λίγο!!!!

Κάπου αναφέρθηκε για τρολ αλλά θεωρώ είναι το λιγότερο πρόβλημα!!!Το σκέφτομαι καιρό γιατί κοπέλα που είχαμε μαζί παλίνδρομη,μένει έγκυος της ευχήθηκα και δεν μου απάντησε ποτέ!!!!Κοπέλες που προσπαθούσαμε πολλές μαζί κάποιες μείνανε έγκυες και δεν το ανέφεραν!!!Και το αναφέρουν 4-5 μηνών!!!Το σέβομαι αλλά όταν είσαι ενεργή συχνά και το διαβάζουμε ότι είσαι έγκυος σε άσχετο ποστ προσωπικά με ενοχλεί!!!!!Πες το να πάρουμε κουράγιο και ένα tip πως τα κατάφερες!!!!Κοπέλες από παλιά μου απαντούν μόνο σε εισαγωγικά εννοείτε για να μου την μπουν!!!!!

Σίγουρα κάποιες θα δέσουν περισσότερο αλλά κάπου νιώθω ότι δεν με γεμίζει το φόρουμ!!!!Θέλω να πιστεύω ότι δεν πρόσβαλα ποτέ καμία αλλά εννοείτε και μενα δεν με έχει προσβάλει ποτέ καμία!!!!!Σας εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να είστε υγιής και σύντομα ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας και όλα σας τα όνειρα να πραγματοποιηθούν!!!!!

Στενάχωρο όλο αυτό που περιγράφεις,βέβαια γενικό για μας που δε γνωρίζουμε αλλά εσύ κάτι θα ξέρεις! Εύχομαι να πετύχεις τους στόχους σου κι αν πληγώθηκες από εδώ μέσα καλά κάνεις κι αποχωρείς. Εδώ είμαστε για να νιώθουμε καλύτερα. Ό,τι μας ενοχλεί το σταματάμε. Καλή τύχη κοπέλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Ariadni4ever_2018 καλώς όρισες.

@marillia μου νομίζω πως τέτοια γίνονται συχνά είτε τα ξέρουμε είτε όχι,εδώ όμως είμαστε για να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη και να ανταλλασουμε εμπειρίες ή τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.Αν νιώθεις όμως ότι απογοητεύεσαι η δε σε γεμίζει όπως λες καλά κάνεις και σέβομαι την απόφαση σου.Ελπίζω όλα να πάνε όπως τα θες.

Καλή συνέχεια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια αποφάσισα σήμερα να αποχωρήσω απο το φόρουμ μετά από 1 χρόνο!!!!!Εστειλα και προσωπικο σε μια κοπέλα και όπως τα έγραφα το αποφάσισα!!!!Το είχα σκεφτεί και στο παρελθόν!!!Ο λόγος είναι  ότι ενοχλήθηκα από κάποιο μήνυμα που ένιωσα ότι η κοπέλα κάπου μου την μπαίνει ενώ μιλούσαμε και παλιά!!!Και δεν μπήκε στη διαδικασία να με ρωτήσει τι κάνω,αν τα έχω καταφέρει και γενικά σε τι φάση βρίσκομαι!!!!Δεν λέω ότι όλες οι κοπέλες είναι το ίδιο προς θεού αλλά έχω κουραστεί λίγο!!!!

Κάπου αναφέρθηκε για τρολ αλλά θεωρώ είναι το λιγότερο πρόβλημα!!!Το σκέφτομαι καιρό γιατί κοπέλα που είχαμε μαζί παλίνδρομη,μένει έγκυος της ευχήθηκα και δεν μου απάντησε ποτέ!!!!Κοπέλες που προσπαθούσαμε πολλές μαζί κάποιες μείνανε έγκυες και δεν το ανέφεραν!!!Και το αναφέρουν 4-5 μηνών!!!Το σέβομαι αλλά όταν είσαι ενεργή συχνά και το διαβάζουμε ότι είσαι έγκυος σε άσχετο ποστ προσωπικά με ενοχλεί!!!!!Πες το να πάρουμε κουράγιο και ένα tip πως τα κατάφερες!!!!Κοπέλες από παλιά μου απαντούν μόνο σε εισαγωγικά εννοείτε για να μου την μπουν!!!!!

Σίγουρα κάποιες θα δέσουν περισσότερο αλλά κάπου νιώθω ότι δεν με γεμίζει το φόρουμ!!!!Θέλω να πιστεύω ότι δεν πρόσβαλα ποτέ καμία αλλά εννοείτε και μενα δεν με έχει προσβάλει ποτέ καμία!!!!!Σας εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να είστε υγιής και σύντομα ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας και όλα σας τα όνειρα να πραγματοποιηθούν!!!!!

Μαρίλια μου, αν και δεν σε ξέρω, εφόσον νιώθεις έτσι καλά κάνεις και αποχωρείς.
Προσωπικά δεν κατάλαβα ποτέ γιατί κάποιος που αποχωρεί χρειάζεται να το ανακοινώνει δημόσια, ενώ μπορεί κάλλιστα απλά να μην ξαναγράψει. Δεν έχουμε δεσμεύσεις εδώ μέσα, δεν είναι η πραγματική μας ζωή εδώ.. Είναι ένα ανώνυμο φόρουμ που ανταλλάσσουμε εμπειρίες και δίνουμε "ψευτοσυμβουλές" και αναφέρομαι με τον όρο "ψευτοσυμβουλές" γιατι τις πραγματικές μόνο από τους γιατρούς και τους ειδικούς είναι καλό να τις παίρνεις..  Όλο αυτό απλά μου δείχνει πως υπάρχει η ανάγκη της προσοχής: "περνάω δύσκολα και θέλω συμπαράσταση και προσοχή".. Και όταν δεν την παίρνω "θυμώνω"..  και γιατί όχι βέβαια? και ποιος δεν έχει ανάγκη στα δύσκολα να τραβήξει την προσοχή? Εγώ πάντως την έχω..   Το καταλαβαίνω... Ο δρόμος της μητρότητας όλα τα εμπεριέχει, θλίψη, απογοήτευση και ανεξήγητο θυμό πολλές φορές.. Αλλά η αλήθεια είναι πως το φορουμ δεν είναι καλό να γίνεται καθημερινότητα, να συγκρίνεται με την πραγματική ζωή και με τις πραγματικές σχέσεις.. Δεν γίνεται να υπάρχουν απαιτήσεις από τους "ανώνυμους" άλλους. Ίσως γίνουν κάποιες φιλίες από εκεί, ίσως να σταματήσουν κάποιοι να είναι ανώνυμοι και να γίνουν κάποιες γνωριμίες που θα καταλήξουν σε πραγματικές φιλίες.... Εκεί αλλάζει το θέμα..  Αλλά μην έχεις απαιτήσεις από το φόρουμ.. Και όταν αρχίσεις να έχεις, καλό είναι να αποχωρείς.. Οπότε καλώς έπραξες, σου εύχομαι καλή τύχη και ελπίζω να σε ξαναδώ σε ένα ανώνυμο ποστ, γενικού περιεχομένου , ίσως να μας ανακοινώνεις και εσύ την εγκυμοσύνη σου και γιατί όχι να έισαι ήδη και 5 μηνών!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια αποφάσισα σήμερα να αποχωρήσω απο το φόρουμ μετά από 1 χρόνο!!!!!Εστειλα και προσωπικο σε μια κοπέλα και όπως τα έγραφα το αποφάσισα!!!!Το είχα σκεφτεί και στο παρελθόν!!!Ο λόγος είναι  ότι ενοχλήθηκα από κάποιο μήνυμα που ένιωσα ότι η κοπέλα κάπου μου την μπαίνει ενώ μιλούσαμε και παλιά!!!Και δεν μπήκε στη διαδικασία να με ρωτήσει τι κάνω,αν τα έχω καταφέρει και γενικά σε τι φάση βρίσκομαι!!!!Δεν λέω ότι όλες οι κοπέλες είναι το ίδιο προς θεού αλλά έχω κουραστεί λίγο!!!!

Κάπου αναφέρθηκε για τρολ αλλά θεωρώ είναι το λιγότερο πρόβλημα!!!Το σκέφτομαι καιρό γιατί κοπέλα που είχαμε μαζί παλίνδρομη,μένει έγκυος της ευχήθηκα και δεν μου απάντησε ποτέ!!!!Κοπέλες που προσπαθούσαμε πολλές μαζί κάποιες μείνανε έγκυες και δεν το ανέφεραν!!!Και το αναφέρουν 4-5 μηνών!!!Το σέβομαι αλλά όταν είσαι ενεργή συχνά και το διαβάζουμε ότι είσαι έγκυος σε άσχετο ποστ προσωπικά με ενοχλεί!!!!!Πες το να πάρουμε κουράγιο και ένα tip πως τα κατάφερες!!!!Κοπέλες από παλιά μου απαντούν μόνο σε εισαγωγικά εννοείτε για να μου την μπουν!!!!!

Σίγουρα κάποιες θα δέσουν περισσότερο αλλά κάπου νιώθω ότι δεν με γεμίζει το φόρουμ!!!!Θέλω να πιστεύω ότι δεν πρόσβαλα ποτέ καμία αλλά εννοείτε και μενα δεν με έχει προσβάλει ποτέ καμία!!!!!Σας εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να είστε υγιής και σύντομα ένα μωράκι στην κοιλίτσα σας και όλα σας τα όνειρα να πραγματοποιηθούν!!!!!

οχι ρε συ! Γιατι αποχωρείς? :( Πολλες αποχωρούν τελευταια (δεν ξερω και τι γινοταν παλια, γιατι δεν εμπαινα). Ισως να μπαινεις πιο περιορισμένα αν σε ενοχλουν θέματα, ή σε τοπικς που θεωρείς οτι μπορείς να πεις και δυο κουβέντες...Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Μαρίλια μου, αν και δεν σε ξέρω, εφόσον νιώθεις έτσι καλά κάνεις και αποχωρείς.
Προσωπικά δεν κατάλαβα ποτέ γιατί κάποιος που αποχωρεί χρειάζεται να το ανακοινώνει δημόσια, ενώ μπορεί κάλλιστα απλά να μην ξαναγράψει. Δεν έχουμε δεσμεύσεις εδώ μέσα, δεν είναι η πραγματική μας ζωή εδώ.. Είναι ένα ανώνυμο φόρουμ που ανταλλάσσουμε εμπειρίες και δίνουμε "ψευτοσυμβουλές" και αναφέρομαι με τον όρο "ψευτοσυμβουλές" γιατι τις πραγματικές μόνο από τους γιατρούς και τους ειδικούς είναι καλό να τις παίρνεις..  Όλο αυτό απλά μου δείχνει πως υπάρχει η ανάγκη της προσοχής: "περνάω δύσκολα και θέλω συμπαράσταση και προσοχή".. Και όταν δεν την παίρνω "θυμώνω"..  και γιατί όχι βέβαια? και ποιος δεν έχει ανάγκη στα δύσκολα να τραβήξει την προσοχή? Εγώ πάντως την έχω..   Το καταλαβαίνω... Ο δρόμος της μητρότητας όλα τα εμπεριέχει, θλίψη, απογοήτευση και ανεξήγητο θυμό πολλές φορές.. Αλλά η αλήθεια είναι πως το φορουμ δεν είναι καλό να γίνεται καθημερινότητα, να συγκρίνεται με την πραγματική ζωή και με τις πραγματικές σχέσεις.. Δεν γίνεται να υπάρχουν απαιτήσεις από τους "ανώνυμους" άλλους. Ίσως γίνουν κάποιες φιλίες από εκεί, ίσως να σταματήσουν κάποιοι να είναι ανώνυμοι και να γίνουν κάποιες γνωριμίες που θα καταλήξουν σε πραγματικές φιλίες.... Εκεί αλλάζει το θέμα..  Αλλά μην έχεις απαιτήσεις από το φόρουμ.. Και όταν αρχίσεις να έχεις, καλό είναι να αποχωρείς.. Οπότε καλώς έπραξες, σου εύχομαι καλή τύχη και ελπίζω να σε ξαναδώ σε ένα ανώνυμο ποστ, γενικού περιεχομένου , ίσως να μας ανακοινώνεις και εσύ την εγκυμοσύνη σου και γιατί όχι να έισαι ήδη και 5 μηνών!!!  

Συμφωνω απολυτα με καθε λεξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Μαρίλια μου, αν και δεν σε ξέρω, εφόσον νιώθεις έτσι καλά κάνεις και αποχωρείς.
Προσωπικά δεν κατάλαβα ποτέ γιατί κάποιος που αποχωρεί χρειάζεται να το ανακοινώνει δημόσια, ενώ μπορεί κάλλιστα απλά να μην ξαναγράψει. Δεν έχουμε δεσμεύσεις εδώ μέσα, δεν είναι η πραγματική μας ζωή εδώ.. Είναι ένα ανώνυμο φόρουμ που ανταλλάσσουμε εμπειρίες και δίνουμε "ψευτοσυμβουλές" και αναφέρομαι με τον όρο "ψευτοσυμβουλές" γιατι τις πραγματικές μόνο από τους γιατρούς και τους ειδικούς είναι καλό να τις παίρνεις..  Όλο αυτό απλά μου δείχνει πως υπάρχει η ανάγκη της προσοχής: "περνάω δύσκολα και θέλω συμπαράσταση και προσοχή".. Και όταν δεν την παίρνω "θυμώνω"..  και γιατί όχι βέβαια? και ποιος δεν έχει ανάγκη στα δύσκολα να τραβήξει την προσοχή? Εγώ πάντως την έχω..   Το καταλαβαίνω... Ο δρόμος της μητρότητας όλα τα εμπεριέχει, θλίψη, απογοήτευση και ανεξήγητο θυμό πολλές φορές.. Αλλά η αλήθεια είναι πως το φορουμ δεν είναι καλό να γίνεται καθημερινότητα, να συγκρίνεται με την πραγματική ζωή και με τις πραγματικές σχέσεις.. Δεν γίνεται να υπάρχουν απαιτήσεις από τους "ανώνυμους" άλλους. Ίσως γίνουν κάποιες φιλίες από εκεί, ίσως να σταματήσουν κάποιοι να είναι ανώνυμοι και να γίνουν κάποιες γνωριμίες που θα καταλήξουν σε πραγματικές φιλίες.... Εκεί αλλάζει το θέμα..  Αλλά μην έχεις απαιτήσεις από το φόρουμ.. Και όταν αρχίσεις να έχεις, καλό είναι να αποχωρείς.. Οπότε καλώς έπραξες, σου εύχομαι καλή τύχη και ελπίζω να σε ξαναδώ σε ένα ανώνυμο ποστ, γενικού περιεχομένου , ίσως να μας ανακοινώνεις και εσύ την εγκυμοσύνη σου και γιατί όχι να έισαι ήδη και 5 μηνών!!!  

Θα σου απαντήσω σε αυτό!!!Προσωπικά το φόρουμ το είχα παρεί σοβαρά γιατί έκανα εγγραφή μόλις απέβαλα!!!!Πήρα και έδωσα εδώ μέσα!!!Εκλαιψα και γέλασα!!!Οφείλω μια εξήγηση που θα χαθώ σε κορίτσια που με συμπάθησαν και μοιραστήκαμε στιγμές!!!!Και προφανώς δεν θα στείλω προσωπικά μηνύματα!!!Επίσης θα αναρωτιώντουσαν γιατί χάθηκα!!!Μπορεί να είσαι από τις περιπτώσεις που αν χαθεί κάποια να μην σε απασχολεί!!!Εγώ για κοπέλες που χάθηκαν ακόμα ναρωτιέμαι!!!!!Προσοχή πίστεψε με δεν έχω καμία ανάγκη να τραβήξω!!!!Θα φανεί αυτό στο μέλλον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Οπότε καλώς έπραξες, σου εύχομαι καλή τύχη και ελπίζω να σε ξαναδώ σε ένα ανώνυμο ποστ, γενικού περιεχομένου , ίσως να μας ανακοινώνεις και εσύ την εγκυμοσύνη σου και γιατί όχι να έισαι ήδη και 5 μηνών!!!  

Και λυπάμαι πάρα πολύ που το λες!!!Τ΄ώρα το κατάλαβα!!!!Βλέπω ότι είσαι εγγεγραμένη από το 2016!!!Και δεν με θυμάσαι καθόλου!!!!!Φαντάσου!!!Λες ένα χρόνο να κάνω τρόλ???Ελπίζω κορίτσια που έχω μιλήσει σε προσωπικό μήνυμα όπως η @Athena D. να επιβεβαιώσει αν τρολάρω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Θα σου απαντήσω σε αυτό!!!Προσωπικά το φόρουμ το είχα παρεί σοβαρά γιατί έκανα εγγραφή μόλις απέβαλα!!!!Πήρα και έδωσα εδώ μέσα!!!Εκλαιψα και γέλασα!!!Οφείλω μια εξήγηση που θα χαθώ σε κορίτσια που με συμπάθησαν και μοιραστήκαμε στιγμές!!!!Και προφανώς δεν θα στείλω προσωπικά μηνύματα!!!Επίσης θα αναρωτιώντουσαν γιατί χάθηκα!!!Μπορεί να είσαι από τις περιπτώσεις που αν χαθεί κάποια να μην σε απασχολεί!!!Εγώ για κοπέλες που χάθηκαν ακόμα ναρωτιέμαι!!!!!Προσοχή πίστεψε με δεν έχω καμία ανάγκη να τραβήξω!!!!Θα φανεί αυτό στο μέλλον!!!!

ομοιοπαθούσα και εγω..στη δευτερη εγκυμοσύνη γραφτηκα και λιγο μετά απέβαλα.  Εχω αναρωτηθει για κάποιες τι κανουν, αλλά ηταν αγνωστες και ανώνυμες για μένα οπότε οκ επιλογή τους, θα χαρώ να μάθω θετικά νέα τους. Να είναι καλά και ευχομαι να έχουν πετύχει το στόχο τους. Δεν θα επενδύσω σε παραπάνω συναίσθημα μεσα στο φόρουμ.. Με κάποιες έχουμε κρατήσει επαφή εκτός φόρουμ, και έχει εξελιχθεί σε φιλία η σχέση μας... Θεωρώ πως σωστή απόφαση πήρες και ευχομαι να εχεις σύντομα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Και λυπάμαι πάρα πολύ που το λες!!!Τ΄ώρα το κατάλαβα!!!!Βλέπω ότι είσαι εγγεγραμένη από το 2016!!!Και δεν με θυμάσαι καθόλου!!!!!Φαντάσου!!!Λες ένα χρόνο να κάνω τρόλ???Ελπίζω κορίτσια που έχω μιλήσει σε προσωπικό μήνυμα όπως η @Athena D. να επιβεβαιώσει αν τρολάρω!!!!

δεν με καταλαβες κορίτσι μου.. Δεν σε τρολάρω.. σε θυμαμαι και σε γνωρίζω.. Λεω και γιατί οχι.. οταν θα μας ξαναμιλήσεις ίσως εχει περασει καιρος και ίσως όταν θα μας ξαναμιλήσεις να εισαι και 5 μηνων εγκυος.. αυτο λεω..Ευχή σου δίνω.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι και ο γραπτός λόγος άτιμος όμως ρε παιδι μου. αν σκεφτεις οτι εγω τους περισσοτερους καυγαδες με τον αντρα μου τους εχουμε κανει μετά απο τσαταρισμα, αντιλαμβάνεστε γιατι δνε πρέπει να δίνουμε και πολλή βάση στο ύφος καμια φορά! Τέλοσπαντων, όλες εδω μέσα ανεξαρτήτως ύπαρξης προβλημάτων ή οχι, μπήκαν γιατί θελουν να κανουν παιδί, οπότε ευχή μου να μείνουν όλες με τον πιο ευκολο δυνατόν τρόπο η κάθε περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lisaki 80 είπε:

δεν με καταλαβες κορίτσι μου.. Δεν σε τρολάρω.. σε θυμαμαι και σε γνωρίζω.. Λεω και γιατί οχι.. οταν θα μας ξαναμιλήσεις ίσως εχει περασει καιρος και ίσως όταν θα μας ξαναμιλήσεις να εισαι και 5 μηνων εγκυος.. αυτο λεω..Ευχή σου δίνω.. 

 

Τ ότι δεν άνοιξα καινούργιο θέμα με την αποχώρηση είναι γιατί νομίζω τότε είναι που θα τα ακουγα ότι θέλω προσοχή!!!!Ναι όταν θα το πω θα έχω όμως και 5 μήνες να μπω!!!!Δεν θα μπαίνω κάθε μέρα και θα το πω τότε!!!!Και δεν λέω σεβαστό λέμε μεχρι να ακούσουμε καρδούλα δεν θέλουμε να ενθουσιαστούμε!!!!Δεν θα μπαίνω κάθε μέρα θα διαβάζω τα νέα σου και θα σου την μπω?Θα ρωτήσω κι όλας πως πας?Γιατί δεν τα καταφέρατε ακόμα?

Εγώ όταν θα είμαι θα μπω να το πω να πάρουν κουράγιο κοπέλες που μετά από παλίνδρομη και 1 χρόνο προσπαθειών και πάνω τα κατάφερα να πάρουν κουράγιο!!!!Τεσπά!!!!!Μπορεί να είμαι παραπάνω ρομαντική και ευαίσθητη από άλλες κοπέλες!!!Οπως και να έχει θα ευχαριστήσω όλες που με στήριξαν και ελπίζω να τους έχει μείνει μια ευχάριστη νότα από μενα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια η αλήθεια ειναι στην μέση. Αρχικα δεν μπορεις να πεις σε καποιον οτι δεν πρέπει να εχει απαιτησεις απο εδω μέσα γιατι πολυ απλα το οτι είμαστε σε ενα φορουμ κ Οχι σε μια καφετέρια δεν σημαίνει οτι σταματάνε να ισχύουν οι κωδικες καλης συμπεριφοράς απέναντι στον αλλον άνθρωπο. Αν ηταν ετσι θα γινόταν ο κακος χαμος εδώ μεσα. Απο κει και περα πιστεύω οτι αυτα τα μηνύματα αποχαιρετισμού ειναι περιττά κ θα ήταν πολυ πιο εποικοδομητικό να συζητήσεις το προβλημα σου με τον αμεσα ενδιαφερόμενο. Οχι γενικα μηνύματα τα οποία μπορει να φέρουν Κ ΆΛΛΕΣ παρεξηγήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...